• Pohádka

Nebraska (2013)

Výborný film o stáří a lidských charakterech, na které narazíte v každém koutě světa, možná i v každé vesnici. Dojemný i groteskní jako celé to naše lidské pinožení se tady na Zemi.

Sázka na nejistotu (2015)

Ne, že bychom byli po zhlédnutí filmu finančně gramotnější, ale pobavili jsme se.

Mezi zdmi (2008)

Tak přesné a uvěřitelné, že to skoro ani nevypadá jako hraný film.

Švédská teorie lásky (2015)

Nečekaně naturalistický film se třemi zajímavými linkami: zvláštnost švédské společnosti, která přestává být severským specifikem; aktuální téma začleňování cizinců do evropské společnosti a jako kontrast chirurgie v improvizovaných podmínkách Etiopie. Škoda jen, že autor nedal více prostoru informacím, jak je možné, že se tento sociální experiment ve Švédsku takto "povedl", a faktům, kolik lidí ve Švédsku tento osamělý životní styl praktikuje a jak ho vnímají ostatní, běžné rodiny, žijící a milující se ještě "po staru".

Ztraceni v Mnichově (2015)

Filmové orgie. :-) Neotřelá forma, nové myšlenky a přitom velká zábava.

Pátrání po Sugar Manovi (2012)

Dojemný, téměř neuvěřitelný, příběh nedoceněného umělce a především skromného člověka.

Mamut (2009)

Film o paradoxech současného mateřství. A tak trochu Pláž pro starší a "pokročilé". Ale především uvěřitelná rodinná dramata.

Gattaca (1997)

Skvělé sci-fi Bradburyovského nebo Huxleyovského stylu. Navíc stále aktuální. S výbornými hereckými výkony i kulisami. Zdá se mi až neuvěřitelné, že jsem se o filmu dozvěděla až o osmnáct let po jeho vzniku a navíc na blogu o výchově dětí. :-)

Sňatky z rozumu (1968) (seriál)

Ty postavy z masa a kostí! To byla krása. :-)