šerminator

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 23.2.2021  21:39

A to za ty koně...

• 31.1.2021  11:49

Budu hodnotit dokument jako samotny, nikoliv Wayena a jeho hokejovy um. Jedná se o dokument oslavující nejlepšího hokejistu všech dob (zatím). Taky je k tomu tak přistupováno, Gretzky je vynášen do nebes, na jiné věci není čas, např. vice rozebrat nejake jeho pohnutky a mysleni, jeho zivot mimo hokej, pripadne vice rozhovoru s jeho spoluhraci/protihraci - jake nazory na nej meli oni. Dokument je poplatny dobe, kdy poradne dokumenty zacaly vznikat az mnohem pozdeji. Prijde mi to jako televizni pocin, nikoliv kinematograficky. Dokument je natocen teprve v pulce jeho profesionalni kariery, takze nejake celkove hodnoceni Wayena vlastne ani nemuze probehnout. Celkove - ano zajimave informace, Gretzky pekne vypravi, i moce tam jsou (tiskovka), ale kratke, natocene bez nejakych hlubsich analyz. Jednoducha zabava na hodinku + usmevny dabing zlinskeho studia :-)

• 7.11.2020  19:39

Samozřejmě jsem viděl nejprve remake s Nortonem (2003). No když jsem si po letech ten remake pustil, nebyl jsem z toho zas tak odvázaný. Právě o to víc jsem se těšil na původní verzi. Avšak celkově jsem mírně zklamán. Celkově musím říct, že remake je více propracovanější, tento původní film je takový víc jednodušší, mezery v ději, občas až moc náhoda. Zároveň jsem byl překvapený, že tento film je docela jiný než remake. Hodně oceňuju Michaela Caina, jeho výkon je bezesporu vyníkající. Film je zpočátku takový pomalejší, ale finální akce stojí zato.

• 13.8.2019  20:02

Možná se později rozepíšu víc, ale teď to shrnu jen na MUST SEE!!! Povinnost pro všecky metal fans, ať už máte rádi a znáte Motorband nebo ne... Je to prudce koukatelné.

• 23.6.2018  16:38

Teenagerovská kravina. Není tam dobrá muzika, nejsou tam srandovní zvraty, jednotlivé postavy jsou jednolité jak voskové figuríny. NA takové zápletce by se mohl postavit lepí filmek. Docela mě to nudilo.

• 23.6.2018  16:35

Tak nějak mi přijde že tohle je typická česká produkce. Vzít známé tváře, vymyslet pro ně aspoň nějakou zápletku a čekat že na to budou lidi chodit po milionech do kina... Film je slabší lehce a tak netřeba v něm hledat slabá místa. Charakterizoval bych jej slovy "pivko do ruky a vypnout mozek". Ale koukatelné to je to nic proti. Na odlehčení ideální.

• 1.2.2018  16:01
    The Grand Tour (TV pořad) (2016)

1. serie - 3* az 4* 2. serie - 5*

• 13.10.2017  19:24

Jsou filmy, které jsou 100% ale podívám se na ně jednou, případně málokrát. To obyvkle proto, že ve mě vzbuzují hodně emocí a já pak cítím, že dívat se na ten daný film jen tak, není to pravé ořechové a člověk se prostě musído takového filmu musí úplně položit. Což není případ tohodle nímku. Já vám povím, že ač ten snímek nedosahuje nejvyšších kvalit, jako jiné filmy jeho režiséra, tak od doby shlédnutí jsem jej viděl alespoň po kouskách mockrát. Jasně ono něco tam chybí, aby to byl úplně TOP snímek. Ale nadruhou stranu, je to jakýmsi způsobem mile natočeno a odvyprávěno, že se okamžitě stal mým dosti oblíbeným filmem. Teda ono celkově nemám co bych tomu filmu vytknul. Je to podle skutečného příběhu tak více dramat než je finální "the walk" tam prostě nacpat nejde. Herecky super - já viděl v krátké době Snowdena a oproti tomu mě tady Joseph Gordon-Levitt ohromně překvapil, přestože vím že je velmi vynikající herec a na filmy s ním se svým způsobem těším už kvůli němu. Docela dobře je tam vyřešen oslí můstek mezi francouštinou a angličtinou. Vizuální stránka super - na to že dvočata... OVŠEM!!! musím říct, že já, který mám ukrutný strach z výšek, jsem se po celou dobu sledování filmu třásl strachy a trpěl závratěma místo hlavního hrdiny - tento záměr se filmařům povedl ze všeho na filmu nejlépe !!!!

• 30.9.2017  14:11

Skvělý výpravný a dobrodružný snímek, na který bylo radost pohledět. On ten film je vlastně dost přímočarý s jednoduchým dějem, kdy po pár minutách jsou karty rozdány a jdeme sledovat jak si chlapci v přírodě poradí. Ja dost obdivuju Hopkinse a tady mi přišel v dost takové netypické roli - něco jako McGyver skřížený s Bear Gryllsem. Fakt moc pěkná výprava do odlehlých lesů severní ameriky, krásná krajina. Veškeré akční scény jednoduše vymyšlené a výborně provedené - na Hopkinse klobouk dolů. Taková oddychovkam, kterou bych přiřadil jako povinnost pro každého lehce filmu znalého člověka.

• 25.9.2017  15:32

Původně jsem měl hodnocení 4*, ale to jsem film viděl strašně dávno. Když jsem se k filmu vrátil po letech tak zvedám hodnocení mezi nejdokonalejší filmy. Hodně dobře to šlape od začátku, děj je napínavý, pořád čekáme na něco a nakonec, a to i když jsem vědel co příjde, mě ten film stejně posadil na prdel. Všichni zůčastnění podávají skvělé výkony a tu jejich bandu grázlů jsem jim žral celý film. Pro takovéto filmy a Bryana Singera mám slabost. A Kevin Spacey - ten už nejednou dokázal "ozvláštnit" nejden film... Asi ani nemám co bych tomu filmu vytknul. Nějakého bezduchého střílení tam nebylo nic, každá scéna uvěřitelná, film nenudí a není zbytečně dlouhý.

• 13.9.2017  19:57

Možná mé hodnocení není úplně objektivní, ale vážou mě k tomu filmu silné emoce. Ale zas se nejdná o nějaký průměrnější snímek. I když má lehce delší stopáž, příjemně film ubíhá. Dějové zvraty jsou sice na míle čitelné, ale i tak jsem měl pocit jakéhosi napětí v sobě. Herecky taky celkem povedené, i když mi osobně Viggo nic neříká.

• 10.6.2017  10:13

Už předchozí Wolverine od Jamese Mangolda v japonsku byl o dost slabší, než jiné X-menovské filmy. Ač si Jamese Mangolda vážím coby režiséra vcelku dobrých filmů, tak prostě jeho styl a styl komiksových X-menů se podle mě příliš neprolínají. On, a je to vidět také v tomto filmu, ve svých filmech velmi klade důrez na city, pocity, vnitřní cítění postav. Kdežto já od komiksů očekávám spíše na prvním místě myšlenku něčeho většího - dobro proti zlu, X-meni vs. normální lidi a pod. Tyto chybějící vlastnosti, které jsem vyjmenoval, se snaží film dohnat až příliš brutálníma scénama, které se mi do těchto typů filmů vůbec nehodí. Akce tam má být dost, akce musí mít spád, přirozenou vyváženost mezi zábavou a násilím. Mě nebavilo koukat na staříky, kteří pomalu ale jistě spějí ke svému (neslavnému) konci. Navíc to bylo i celkem dlouhé a něteré scény dost utahané. Na X-meny je ten film velmi slabý, proto jdu s hodnocením moc dolů. Asi se většině lidí líbí, že se film snaží jít jinou a ukazovat ty pravé emoce a vnitro postav, proto asi má film velmi vysoké hodnocení. Mě se to však nelíbí. Já chci vidět Singerovy či Vaughnovy X-meny.

• 24.2.2017  23:48
    Crash (2004)

Někteří lidi se chovají jak kreténi, když mají zrovna špatný den. Někteří lidi se chovají jak kreténi, protože už tak vyrostli. Někteří lidi dostanou druhou šanci od života a někteří lidi zase ne. Tito lidi co dostanou druhou šanci si to uvědomí a někdy zase ne. Někdy dobří lidi se dostanou do problémů a někdy špatní lidi se z problémů vysekají. Někdy člověk v životě udělá přešlap, ale má možnost to napravit a jindy zase ne. Někdy jsme tak slepí vůči lidem kolem sebe, že ani nevíme kdo nás má doopravdy rád. Život je spravedlivý a jindy zase ne. Ale třeba někdy to odskáče chudák a špatného člověka to změní k dobru. Někdy lidi nejsou špatní, jen se nachází ve špatných okolnostech a někdy jsou až v moc dobrých, že jim z toho duše kamenní. Něteří lidi jsou černí a někteří zase bílí. Někdy se černí chtějí chovat jako bílí a bílí si myslí, každý mexikánec černoch nebo portoričan je grázl.____ No a o tom všem je tenhle vynikající film. Naprosto neuvěřitelně dokonale propojený scénář, který ač v jednu chvíli vypadá černobíle, kdy je vše jasné, tak se pomalinku přehoupne do silného dramatu a lidských vztazích. Scénář je nejsilnější stránkou filmu, ale i jednotlivé postavy jsou skvěle hercema propracovné k jednotlivým charakterům.____Vřele doporučuju pustit, když má člověk horší náladu. Tento film ho vyléčí raz dva.

• 23.2.2017  19:40
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

První díl byl takový seznamovací, tak sem byl v rozpacích, zda z toho nebude jen pokus ala Boardwalk Empire. Respektive ten pocit, že tohle už to bylo. Jenže do první série jsem se velmi rychle zakoukal a přišel tomu na čtyřhvězdičkovou chuť. No a pak přišla druhá série, která je asi jeden z nejlepších seriálových počinů vůbec. Třetí série se pak už veze na nastavené laťce. Ciliana Murphyho Tohomas Shelby je naprosto úžasný, nepředvítatelný a je vždy o krok napřed před protívnikama. Ostatní Shelbyovci jako Arthur a spol jsou taky pěkně zmagoření. Velkým plusem je angažování k nepoznání, krom batmanovského hlasu, Toma Hardyho a jeho Alfieho - dokonalé. Scéna industiálního Birminghamu je struhjící a kamerové dokonalé. Scénář je velmi vynikající a některé scény jsou vyhorcené a dotáhnuté na samotný okraj cítění mého těla, kdy tak lehce balancuju nad úžasem sledování a celkovým zhroucením. Nejhorší na tom seriálu je, že po shlédnutí je mi jasné, že dívat se na cokoliv jiného je ztráta času, jelikož nic lepšího tu dlouho nebude.

• 23.2.2017  18:18

Nyní jsem to videl podruhé po delší době. Musím říct, že ani po těch X desítkách kvalitních a kultovních filmů co jsem shlédnul poté, jsem nechtěl snížit hodnocení, ale nakonec jo. Ony existujou i filmy po kterých je ze mě lepší člověk, filmy které jsou i morálně poučné, přičemž tenhle film je "pouze" dokonalý policajtský snímek. Ale zpět k filmu. Ze začátku se film tváří jako každý lepší policejní snímek, ale postupně nabírá na otáčkách až dospěje k vynikajícímu finále. Jsou tady nějaké přešlapy, a to zejména u postavy Vala Kilmera (např. když musí střílet s bočním kotoulem), nebo jistá neschopnost strážníků někoho trefit. Každopádně Pacino dodává tu patřičnou šťávu a jeho zmagořený policajt je ozdoba snímku. Samozdřejmě mu velmi zdatně sekunduje ten další ital :-) Shlédnutí je povinnost pro každého správného fanouška kvalitních filmů.

• 13.11.2016  12:08
    Město podvodů? (TV pořad) (2013)

Vlastně jednoduché videa s nápadem obšlehnout námět od veřejně propíraného dokumentu a zjistit zda je na tom Praha lépe než vykresluje zahraniční reportér. Tady vlastně ještě o nic nejde, ale starwarsovsky řečeno - po klidném začátku se začíná nad prahou objevovat skrytá hrozba v podobě dalších navazujících sérií, a to zejména Praha vs. Taxi, kde už jde o hodně.

• 8.11.2016  22:09

Tuhle když to hrálo naposledy jsem se přistihnul jak sedím přibitý u televize a bojím se odejít abych náhodou nepřišel o nějakou hlášku, nebo scénku či geg, a docela jsem si to užíval. Můžou to hrát v TV kdykoliv a ani to neplánuju se na to dívat, ale jen to koutkem oka zahlédnu a už tomu zas propadám. Toto nemá ani Mareček, byť je také velmi výborný. Ale tento film má ještě navíc zvláštní poetiku a kouzlo. Kdo by neměl rád pana Komárka, nebo se nerozplýval nad hašteřícimi dětmi, či se nesmál na nezkušeností pražáka Oldy.

• 6.11.2016  14:00
    Honest Guide (TV pořad) (2016)

Je to krátké, vtipné, výstižné. Navíc Janek je dost sympaťák se smyslem pro humor a občanskou zodpovědnost (viz taxíky, směnárna). Moc pěkně natáčeno. A docela by mě zajímalo, jaký to má ohlas v zahraniční, pro které je to expilitně natáčeno.

• 1.11.2016  20:56

Chjo :-( Né že by předchozí filmy byly nějaké extra nadprůměrné komedie typu Love Actually, ale tento díl Bridget je opravdu bída. Možná že k tomu přispěl i dabig, jelikož jsem zvyklý na originál a jsem odpůrce dabingu. Ale tak každopádně první věcí která bije do očí je zchudnutá Renée Zellweger a většinu filmu nosí brýle, takže si na svou postavu Bridget není moc podobná - prostě to není Bridget, ale nějaká jiná postava zahraná stejnou herečkou. Film vlastně připomíná že jde o Bridget jen flashbackama, což je do očí bijící nedostatek snažíc se navnadit divákovi onu romantickou atmosféru prvních dvou dílů. Také se mi nelíbil ten američan, ale možná že to bylo jen tím dabingem Vetchého. Ve scénáři jsou samé kotrmelce s nejhorší scénou v dějinách filmu, a to přenosem do nemocnice vrcholící zašprajcnutím v otáčivých dveřích. Takovou scénu bych čekal v nějaké parodii typu bláznivá střela, ale ne tady. Ono roztomilé roztržité chování hlavní postavy je tady dovedeno do totální nevtipné trapnosti. Zatímco v prvních dílech jsem se při vtipných scénách usmíval že se mi to líbilo, tady jsem se více smál ale spíše gegům než situaci. Jako pro mě za mě, kdyby se ten film jmenoval jinak než Bridget Jones, tak bych moooožná dal tři hvězdy. Tím ale že jde o zavedenou značku snižuju hodnocení. A to ještě hodnocení zachraňuje, jako vždy vynikající Emma Thompson.

• 16.10.2016  21:17

A tak...inu po nadějném začátku, přišla klasická romantická komedie. Teda ale musím vysmeknout poklonu Renée, že i já jsem během filmu přemýšlel, jestli je či není angličanka. A opravdu svoji Bridget zahrála velmi rozkošně. Dalším plusem je u mě už klasická slabost pro anglické filmy... Jen bohužel mi ten filmek celkově nepřišel ničím jiný než ostatní romatické komedie.

• 10.10.2016  21:24
    Winston Churchill (TV film) (2014)

Normální dokument, jakých je v TV (zejména o II.WW) plno. Potěší kolorovanými záběry. Teda život Sira Churchilla jakožto obsah komentovat nebudu nijak extra, jen tu formu dokumentu. Je tam sice dost zajímavých informací, ale stejně je to podívat a čau. Ja vím, že dokumenty se dají dělat i lépe, ale tj jiná liga.

• 6.10.2016  11:34

Jako tohle je nutnost pro každého fandu F1. Pět hvězd jsem dal uz po dvaceti minutách. Tak dobrý je tenhle dokument. Zpočátku jsem si myslel ze to bude průřez historií jako takový, ale na konci mi došlo že to je dokumentík právě o tom co má v názvu. I když je tam vysvětleno hodně z historie (hlavně to nejdůležitější), tak to celé směřuje k tomu že piloti F1 opravdu žili (vzhledem k dnešním jezdcům opravdu musím psát v minulém čase, páč si nejsem jistý zda to stále platí), tak prostě žili na hranici mezi životem a smrtí. A k tomu navazující velmi pomalu se zlepšující bezpečnost závodění. Je to až neuvěřitelné v jak primitivních podmínkách se tehdá soutěžilo (a zároveň okouzlující). Časy na kolo měřili stopkama manželky pilotů, diváci stáli prakticky hned u tratě, ochranná svodidla se dala ukopnout nohou a závodnící byli opravdoví chlapi s velkýma koulema :-). Z dokumentu srší příjemná atmosféra, ne nepodobná filmu Rush. A musím ještě říct, že při vyprávění Dr. Sida Watkinse jsem měl také na krajíčku ;-) dokážou být i hodně emociální, čili to není jen obyčejný dokument leově klidně zobrazující historii - to opravdu ne.e

• 1.10.2016  11:00
    Ranhojič (2013)

Výborý film, skvělá výprava! To že natočili němci? Jak by to Hollywoodu z talíře odpadlo. Naopak oceňuji, ptže být to natočeno L.A. produkcí, tak by tam do toho dali ještě více emocí, ještě více akce, ještě více smrti a kdo ví čím vším by to zaplaskali. Opravdu se věrohodně podařilo ukázat "šipnavý" středověk v evropě a vzdělanost orientu. Ono se to dá srovnat lehce s podobným filmem Agora, kde je krásně vidět, jak se každé náboženství dá zmanipulovat k moci a následnému úpadku. Je to místy i zábavné (hlavně při scénách s Stellanem Skarsgårdem). Také bych ale vyčetl tu stopáž, mohlo to být kratší, neb jsem se v půlce lehce nudil s očekáváním co příjde. Ale každopádně výborný film, výborní herci, dobrý námět.

• 28.9.2016  19:34

Tak tohle je doják jak hrom! Kdo na konci nebulí, nebo minimálně nemá na krajíčku, ten nemá city! A to přitom do půlky filmu to vypadalo na slabé hodnocení, ale neříkej hop dokud nevidíš závěrečné titulky. Tvůrci pěkně pomaličku pomoci flashbacků ukazují střípky důvodů chování Bena, ale dost málo aby připravili fenomenální vyústění příběhu. Samo že tady není třa pochybovat o vynikajícím obsazení - proste Will, ten už horší nebude. A tak možná právě to, že ten film není nabitý od začtku do konce a moje předčasné pochybování nad hodnocením filmu, znamená, že nedám vyšší hodnocení.

• 25.9.2016  20:08

Viděl jsem z toho filmu cca 3/4 hodiny, ale vůbec nechápu co se tam děje. Jedná se zřejmě o jakýksi film ukazující snad myšlenky v čase, nebo něco více uměleckého básnického snad. Nepopírám že na takovéto filmy mám až moc přímočaré myšlení, tak jen to není pro mě - takže nehodnotím.

• 21.9.2016  12:25

Film o pravdivých poměrech poválečné historie v československu a následného nástupu totality. Vynikající přehlídka všech nejlepších herců, kteří kdy byli (proč už dnes tací nejsou?). Já se vůbec dívím, že takovýto film mohl vzniknout, vzhledem k tomu že putoval rovnou do trezoru. Jediné co bych vytknul, je stopáž. Jasně přečetl jsem si že se to muselo krátit, a tak některé pasáže moc nenavazují. S takovým námětem to mohl být klidně trojdílný film.

• 25.8.2016  21:53
    Rebelové (2001)

Renč udělal něco pro sebe netypického, mi příjde - natočil pěkný film! Pěkný ve smylu jak já říkám malebný. Ta vizuální scéna se mi moc líbila, co na tom že to vypadá lacině (papundeklově)... je to fajn. Kamera suprově, velmi mi to připomíná filmy Jana Svěráka. Herecké obsazení se taky podařilo na výbornou (no jo Révai, jak by to byl jediný hezoun ve filmech co neumí hrát). V muzice já sice dávám přednost rockověším peckám 60.let, ale tydle připitomnělé krásné písničky perfektně sedy na připitomnělý děj. Někteří to také zmiňují, muzikály prostě nemají pořádný děj a furt je to jen dokola ta červená knihovna. Jenže k odpolednímu nedělnímu odpočinku u TV to bohatě stačí a vydržet se na to koukat taky dá, takže za mě vyšší počet.

• 14.8.2016  20:30

Od Guye jsem zvyklý na lepší, potažmo ftipnější dobrodružné komedie. Leč tady spojení jakéhosi Bonda s komedií moc nefunguje. On Cavill je dobrý herec, ale nějak mu ten "Bond" nesedl (nechte mu Supermana). O to lepší byl ale Armie Hammerův sovětský špion. Čekal jsem více.

• 14.8.2016  20:26

Napínavé, Colombo se k usvědčení dostává kousek po kousku, ale filnále je hooodně slabé :-(

• 6.3.2016  19:05
    Rychlý prachy (TV seriál) (2007)

Nebudem si nic nalhávat. Jde o klasické péčko, které má k autentičnosti zhruba tak daleko jako Záhada Blair Witch. Nicméně zas tak zlé to není. Pořád je to lepší a "opravdovější" než Rosenergův obdobný počin. Některé "herečky" "stojí" za to :-) Navíc ten první týpek Tomy má celkem srandovní hlášky. Svůj účel to splní, ale člověk to nesmí brát moc vážně.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7