Slasher

Slasher

okres Praha
ᴡᴀʀ ☆☆☆☆

Facebook: Slasheroid
Instagram: mr.novotny

310 bodů

Můj deníček

 • 27.3. v 14:30

  Koment #1800

  Právě jsem hitnul osmnáctistý komentář šňůrou filmů Clinta Eastwooda, což mi i přijde celkem výstižný pro nějaký svý současný "dědkovský" divácký rozpoložení.

   

  Za poslední rok jsem viděl hodně dokumentů o válce, snažil se dohnat X starých klasik a vůbec, věcí co mi přijdou nadčasový, přičemž po hodně z nich už tu moc nikdo neštěkne. Přijdu si víc a víc jako "student", snažím se vnímat ze širších souvislostí, číst spolu s projekcí i články, mix kritik z Rajčat, případně analýzy na YT. A snažím se neztrácet čas na kravinách, tj. filmech co jsou třeba nový a poutají pozornost, dát jim ty dvě hodiny je ale pro mě vlastně úplně zbytečný. Radši věnovat je něčemu, co mě fakt zajímá a dá mi víc než jen další položku na seznamu hodnocení.

  Dal jsem si i několik klasik, který už jsem třeba viděl, ale bylo to kdysi, když jsem je úplně nepobral, neměl pořádný kontext, viděl v nic moc kvalitě a podobně... jako teď nedávno CITIZEN KANE, APOCALYPSE NOW, FULL METAL JACKET, THERE WILL BE BLOOD, FORREST GUMP, DIRTY HARRY atd. Dále mi zbývá tuna kultů, kde je velká ostuda, že jsem je dosud nikdy neviděl. Ale znáte to, moře co vás zajímá, moc málo času. Ještě tím spíš to platí o seriálech (rád bych už dlouho SOPRANOS, I LOVE LUCY, TWILIGHT ZONE, PEAKY BLINDERS, MANHATTAN...). Třeba loni jen TWIN PEAKS mi zabralo nějakých 50 hodin, série o New Yorku 17, Burnsova VIETNAM WAR 18, mrknout komplet FARGO 25. Pokud chcete mít i život v realitě, tak to jsou slušný časový fondy :) Moje složka nastahovaných dokumentů teď čítá 1,2 TB, složka válečný film přes 250 GB...

  Dál se hodlám vracet do dřív, což je přesně ta skvělá deviza filmu - zprostředkovat dobu dávnou minulou (ať už formou dokumentární, nebo fikce), moct se "vracet" tam, kde vás to baví a zajímá, možná i jako únik od současný nudy a toho, čemu říkám připosraná společnost - plná pohoršení, snahy být korektní, cenzury, teroru piček.

   

  Jak to hezky řekl Eastwood: "we’re really in a pussy generation, everybody’s walking on eggshells." Jsem fakt rád, že ty starý filmy nám už nikdo nevezme, ať jsou sebevíc sexistický, násilný, zlý, společensky nebezpečný, rasově nevyvážený a všelijak jinak nevhodný.

   

  NASRAT :)

  Koment #1800
 • 1.3. v 01:38

  VIETNAM

  Právě jsem "se vrátil" z války ve Vietnamu a sled těchto titulů velmi vřele doporučuju.

  1) THE VIETNAM WAR

  2) The Fog of War

  3) Good Morning, Vietnam

  4) Full Metal Jacket

  5) The Deer Hunter

  6) Platoon

  7) Apocalypse Now

  VIETNAM
 • 23.1. v 23:52

  2. článek pro Radio Dixie

  téma: vyhlášená vidlácká rodina Whiteů

  http://www.radiodixie.cz/clanek/klan-whiteu-seznamka-s-prominentni-rebelskou-americkou-rodinkou

  2. článek pro Radio Dixie
 • 27.12.2017 v 17:49

  2017

  Co jsem viděl za nej letošní FILMY a můžu vřele doporučit:

   

  Shot Caller, Wind River a svým způsobem Hatred (Volyň)

   

  Dokumentární: American Epic, The Vietnam War, Nos Amis, Five Came Back, American Experience: The Great War

   

  TV SHOWS: návratová mindfucková Twin Peaks, Vice Principals S02 a temně atmosferický Taboo

  2017
 • 11.8.2017 v 01:44

  1. článek pro Radio Dixie

  téma: kontroverze kolem jižanských pomníků a symboliky

  http://www.radiodixie.cz/clanek/pryc-s-pomniky-konfederace-zbavi-se-amerika-soch-starych-valecnych-hrdinu

  1. článek pro Radio Dixie
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace