Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

USA
*** leave no cross unturned ***

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 19.11.2017  01:02

Navzdory pár reakcím se žádná sláva nekoná a je to přesně to nevzrušivý, sterilní vážný drama jako dobrá tisícovka dalších. Posazený do zapadákova a šedě smutných lidských osudů, plyne pomalu, nevtáhne, bez vyloženě nás*rových momentů, za pár let si nevzpomenu na víc než zarostlý Bernthalův ksicht.

• 18.11.2017  20:32

Level nářezovosti posledního dílu je maximální. Plus je tu stylová spojka s EASTBOUND & DOWN - kdo neviděl tak šup, není zač.

• 16.11.2017  23:14

Někde jsem komentoval, že to nebude horší než AVENGERS, no a měl v podstatě pravdu - je to stejně špatný digitální hovno a konečná pro celou značku. I moje oblíbený postavy tu nefungují, záporák jak importovaný z videohry, plochý a úplně o ničem. Momou a WW nechat, podle mě skvěle obsazený Affleck vypadá smutně že v tom musí hrát (a dle zpráv zoufale hledá batmaní exit), Flash dává tón dětský komedie a Cyborg vyloženě do počtu a barevnosti zívačka. Nástup DC vůbec nebyl tak zlý a měl správně temný punc, ale SUICIDE SQUAD a tohle už se jen snaží zavděčit davu, být cool a předvádí generickou nepovedenou nijakost.

• 8.11.2017  23:10

Třeba si jako já tohle užijete mnohem víc tohle než ubíjejícího kultovního předchůdce. Bylo to magnetičtější, mělo skvěle zlověstný soundtrack a pár oldies radůstek, podobně nelehký děj i dystopický svět mě tu najednou bavil sledovat, dobře táhnul Gosling a velice vkusně zapadl Ford. Mimochodem, ti dva v rozhovorech předvedli, že by spolu rozhodně měli natočit i komedii a je-li tento film nakonec opravdu tak prodělečný jak se píše, je to celkem k*rva škoda.

• 24.10.2017  08:03
    Leatherface (2017)

Nečekám od žádnýho dalšího přírůstku TCM nic vele, ale prostě tohle je v píči. Pominu-li hrstku brutálů (a NEKROMANTIKy), tak je to úplně zlý prequel s kokotskou zápletkou dětí uprchlých z nějakýho blázince, který je úplně komplet slabě obsazený bez jedinýho pořádnýho charisma. Navíc jsem asi nedával dost pozor a celou dobu trávil v domění, že Leatherface je to tlustý opožděný hovado, nikoli nemastnej a vesměs úplně normální teenager, což je prostě od základu úplně trapně. Kdo jste neviděl, dejte si místo toho radši třeba starou dvojku, u tý jsem se nedávno potěšil. Fuj tady s tou vyhlazenou bezpohlavností totál mimo mísu, ta špinavá buranská atmosféra a kouzlo tu absolutně neexistuje. Otrávení.

• 20.10.2017  15:42
    Trestanec (2017)

Pěkný krimi-tvrďácký překvápko, kde je krásně vidět, jak se může i ukázkový život dosrat jednou osudovou chybou a pak skrze následný vězeňský buď a nebo. Waldau v týhle roli šéf a celá jeho proměna a snaha je skálopevná, k tomu spousta castingových radůstek (Bernthal 🙏🏼), lepší přehlídku Cali white pride hovad jsem neviděl od SONS OF ANARCHY. Ale celkově vzato mi ten film vyšel neprůstřelný, uvěřitelný, držel mě a bavil, fungoval po stránce emocí, líbil se. Velký palec za násilí, hezky brutální syrový, závěr naprostá jahůdka. / Po druhé projekci dávám 5, protože mě nenapadá, jaký jiný vězeňský film mi tak skvěle a jasně ukázal taková ta pravidla hry. To, jak skrze hlavní postavu a herectví vyniká neskutečný hrdinství a vnitřní utrpení, nemá prostě chybu. A až teprve dokonale mi seplo to finále.

• 20.10.2017  11:17

Pro mě odjakživa #1 marvelák ve svý patnáctiletý verzi jak variace na Harry Pottera. Hlásek dítěte, kroužek šprtů z nižší střední a odměřený dozor Starka, to všechno okay, nemůžu se ale přenést přes obsazení toho smradíka Hollanda. Ani ne, že by hrál to co má špatně (naopak), jen čistě z principu, nezajímá mě Parker jako ultimátní klučíkovská buzopička. Zlepšuje to Keatona charisma, ta lolitka, ten tlouštík sidekick, jak to odsýpá, interakce s Queens a nějaký ty oblekový srandičky... V součtu tenhle Spidey někde mezi tupou matematikou AVENGERS a lehkostí GUARDIANS, kde můj hlavní problém prostě, výhradně a přízemně je casting. Moje smůla a dál asi nejdu.

• 17.10.2017  05:44
    Wind River (2017)

Skvělý thriller, který pomalu seznamuje a vtahuje, načež pak se to dokonale uspokojivě semele v poslední třetince. Zasněžený Wyoming krása, k tomu poutá prostředí plné krutých lidských osudů (s podstatnou špetkou optimismu) dnešní indiánské rezervace, přičemž herecky to opírá velmi slušná sestava a krajně sympatický Renner. A atmosféru přesně podtrhuje už standardně skvělý Cave/ Ellis. Takže nějaký ten instantní hype nezklamal, je to poctivá a procítěná filmařina, která se zapíše a kde navíc nechybí - dovolím si srovnat - existencionální přesah a la NO COUNTRY FOR OLD MEN. Do nějaké Topky moderní drsná Americana bych nominoval oboje plus HELL OR HIGH WATER. A hele, vzápětí dívám na to jméno Sheridan... :)

• 17.10.2017  02:12

Dokonale drsná narozeninová epizoda kde mi chyběl snad jen záběr na to, jak mu Shandrell suveréně klátí manželku. I druhá sezóna má u mě krásně naběhnuto na 5*, můj šálek komedie úplně na 100 procent.

• 16.10.2017  00:25

Mrazivý Vaughn konečně v drsnější roli co si zasluhoval a bez jeho charisma by tenhle překvapivý grindhouse byl tak poloviční. Protože co se záporáků týče to zakopává a v dění pak sklouzne spíš do hogo fogo temnýho béčka než pořádný a kompaktní krimi násilnosti. Nebudu to zdvihat nikam do nebes, vizuální filtr se mi nelíbil, ani prostě celý finále, ale pro fajn gangster/ vězeňskou tvrďárnu s dupáním gumových hlav sem račte zabrousit.

• 15.10.2017  17:48
    Alamo (1960)

Roztomilá westernovka z nejslavnější chvíle v rámci boje o nezávislost Texasu. Všude se tomu vyčítá historická nepřesnost, ale není to nic tak markantního. A hlavně, na nějaký ultra děják tu ani není proč - je to prostě klasicky romantická, heroická klišé johnwaynovka se spoustou chlapáckýho humoru, kde se velká akce odehraje až v posledních 10 minutách, ale nějak mi to nevadilo, jelikož vše předcházející byla radost dívat. Hlavně vůdčí postavy upjatého Travise, dobrodruhů Crocketta a Bowieho, řada vedlejšek včetně krásné Lindy Cristal... Top je Tiomkinův soundtrack. Nějakou strojenost vem čert, jedinou větší výtku mám sám k sobě, že jsem si tu projekci roztahal do cestovních dvou týdnů, ale zase... v nich došlo i na Alamo :) Kdo chcete víc kontext, máte na výběr řadu dokumentů (třeba tento), nebo sérii TEXAS RISING.

• 26.9.2017  01:05
    The House (2017)

Myslím, že sám motiv vydělat statisíce $ dcerce na výšku je tak tvrdě američanský, že to půlku čechů předem otráví, každopádně já se celkem bavil. Další typická "ferrellovka", ničím světoborná, zábavná ale herecky, většina humoru funguje a scény jako rodičovský fight club, nebo vymáhání dluhů jsem i upřímně prosmál. V rámci těhle komedií žádný průser, na oddych a bez ultra nároků to klidně pouštějte. Říkám si ale, že bych od Willa bral už zase i něco víc ambiciózní. Nikdo z vás mi nevymluví, že je to jeden z největších bohů americký komedie posledních dvou dekád. A sem konečně se STEP BROTHERS 2 (!)

• 19.9.2017  04:59
    Pokoj (2003)

Dáš dětem na základce za úkol napsat a natočit vypjatý milostný drama a vznikne ti něco jako THE ROOM, legendární brak, jehož kultovní status letos nabírá zbrusu nový level díky DISASTER ARTIST, a proto jsem se musel podívat i já. Wiseau je opravdu jak mimozemšťan, jeho neherectví (miluju ten smích) geniálně poutavý, scénář schizofrenní a vysoce retardovaný, má to být smrtelně vážný, působí ale celý jakoby pro srandu předabovaný, k tomu hraje melodie odněkud ze starý fantasy videohry, mixlý s eroťákem. Takže jo - totál špatnost, která má potenciál být skvělou zábavou pro smích. Vůbec se nedivím komunitě co se kolem toho utvořila a davově si užívá v kinosále. DIY marketing: "A film with the passion of Tennessee Williams."

• 18.9.2017  15:36

"Just because Lynch is brilliant and creative it doesn't mean that he's not also completely Looney-Tunes!" Ale dobře že je happy, poslouchá se hezky, črtání na papír lepší než kdokoli z mých dvou set profesorů, a k porozumění jeho tvůrčí mysli (spolu s THE ART LIFE) klíč.

• 18.9.2017  02:38

Ujetá svobodomyslná road movie krimi-romance plná odkazů na Wizard Of Oz, zvláštní komedie, tromácky groteskních brutalit, přepjatých rodinných dramat a vypalovaček typu "Wicked Game", kam krásně zapadá Cage a skvěle se blýskne gauneří Dafoe. Ustál jsem i moji neoblíbenou Lauru Dern. Závěr už vyloženě WTF, ale nějak podivně mi smysl dal. Interpretovat se to dá jen klasicky lynchovsky -- všelijak a nejasně -- bylo to ale zábavný a mělo kouzlo, je cítit tvůrčí zápal a radost.

• 17.9.2017  05:10
    Hadí podsvětí (TV film) (2011)

Populárně dělaný vhled do amerických chovatelů hadů, legálně či ilegálně, který uvádí můj oblíbený Rollins (amatérský expert na všechno). Skvěle by zapadlo do téhle série a pomůže pobrat, proč lidi přitahuje mít doma tak nebezpečný zvířátka. Hopem vezme pár majitelů včetně Kerry SLAYER Kinga, kousnutou pacientku, týpka co si buduje imunitu na jed mamby. Některý z nich jsou fakt brrr, pomalu se mi vrací cit do prstů pravý ruky...

• 17.9.2017  01:42
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

S01: Po ročním odkladu možná nebylo nejchytřejší dívat na to hned po Twin Peaks, ale upřímně, moc mě to nebavilo a ani nechápu ten ultra humbuk kolem. Herci vesměs otravní, 8 dílů by se v klidu dějově vešlo do čtyř, bez nápadů, nudil jsem se víc a víc a víc a vyšla mi jen pěkně sterilní retro slátanina. Pro milý hororový spirit si radši zopáknu KRAMPUSe, dětský spirit GOONIES, pro slizácký sci-fi šmejdy zase letošní THE VOID, přeju vám všem to nadšení a druhou sezonu, já jsem z toho nevrhlej a mrzout. 55%

• 16.9.2017  07:52
    Kruté oči hor 2 (1984)

Vidlácký nukleární lidojedí mutanti podruhé jsou totál zbytečná sračkovina nejhrubšího zrna, i přes účast Cravena a Berrymana. Působí to vyloženě odflákle, nuceně, amatérsky, nekonečně nudně a kdo nejste ujetý sebetrýznič nebo sběratel, táhněte radši honem rychle pryč. "The Reaper SUCKS."

• 15.9.2017  07:58
    Modrý samet (1986)

David "Jimmy Stewart from Mars" Lynch mixuje maloměstskou nevinnost se záhadnou noční můrou a je to sice slušně poutavý, ne ale tak, že bych se pídil po výkladech a byl tím očarován. Hopper vynikl rolí cholerickýho gaunera, emoce někdy ujíždí do otravných 80/90s klišé, je tu abnormálně násilný soft erotiky a v mnohém takový jasný předobraz Twin Peaks. Moc jasný vám to ale nebude :D

• 14.9.2017  22:18

Ve velmi vypjatém půlroce jsem se velmi těšil na další sezonu -- “Wave That Flag" ♪♫

• 14.9.2017  04:32
    Sloní muž (1980)

Ne že by mi to extra hrálo na city a přišel si teď unešen, ale bylo to tak temný, atmosferický, s velkou spoustou všiváků, lidský špatnosti a se zvláštní uměleckou noblesou, že mi ta nekonečně odkládaná projekce určitě utkví v mysli a ano, vyplatí se vidět. Za palec stojí jak vyjevený Hopkins, tak výkon Hurta v hlavní roli pod ohavnou (v dobrém smyslu) voorheesoidní maskou. Černobílý filtr byl zvolen dokonale a podtrhl starosvětsky avantgardní tón i ten viktoriánsko-industriální Londýn. Nejedná se o typický lynchovský mozkolam, ale překvapivě jednoznačnou a svým způsobem jednoduchou story, vyjma tedy úvodní a závěrečné sekvence. Je hnusnější taková ohyzdná fyzická anomálie, anebo pokleslá společnost a bezcitné chování běžných lidí kolem? Film logicky evokuje staré dobré FREAKS.

• 13.9.2017  04:33
    Baby Driver (2017)

Prosím víc takových popkornů. Stylový, nabouchaný, svěží, divácky vděčný, skvěle obsazený, inteligentní vůči minulosti, nepřiposraný, exploatační a (k mé extra radosti) s puncem mad lovers romance. Takhle si představuju akční krimi nový generace, který sice stojí pár desítek mega, ale nedělá z nás pičky a nebojí se bezhlavě šlápnout na plyn. To by v tom byl čert, aby nelajkoval i Tarantino... "I can’t wait until the day when it’s just us, music and the road."

• 12.9.2017  18:50

Co jsem zatím viděl, tak ta "nejnormálnější" Lynchovka, bez všech zamotaností a podivností. Možna i proto, jak abnormální je ta cesta sama o sobě. Přesto (naštěstí) to má jasný jeho rukopis. Milý, lidský, vtipný, dojímavý film o stáří, rodině a tom, jak někdy právě ty nejnesmyslnější věci dají nejvíc perfekt smysl. Vůbec bych se nedivil občasnému repeté.

• 10.9.2017  21:57

Tento soubor extra scén jsem si nechal až jako poslední (pominu-li knihu), i proto, že mi vůbec nesedlo FWWM - sice podstatný díl do skládačky, ale dění před vraždou mě tolik neba, nemůžu vystát Lauru jako "herečku" a vůbec takový to přehnaný twinpeaksácký Beverly Hills... Každopádně tohle lepší, i přes bonusovou povahu působilo kompaktně, jsou tu kousky jako box FBI s debilem z Deer Meadow PD, rozšířený Bowie a temná sešlost "nad večerkou". Mimochodem Moira Kelly by zdá se byla mnohem snesitelnější Donna.

• 10.9.2017  06:06
    Hrdinové od Alama (TV seriál) (2015)

Není to průšvih, ale v součtu prostě velká škoda, že si boj o nezávislost Texasu nevysloužil silnější minisérii. Dobrých i známých herců je tu kopa (Morgan, Davies, Martinez, nejvíc mě bavil pomstou posedlý Liotta), jenže většina toho je bez života, utopená v nekonečný taktický vyčkávání a tak nějak bez zápalu. Přitom když by měla budovat solidní momentum k bitvě u San Jacinta. Oddíval jsem ze "studijních" důvodů, ale občas během těch prvních 3 dílů mě to fakt do morku nudilo, než se to nějak rozhýbalo akcí. Možná i ten Bill Paxton jako generál Sam Houston, tu prostě jako hlavní hrdina neobstál. Upřímně, víc smyslu by mi to samé dalo natřískanější, o stopáži dvě hodiny a jako TV film. Navíc ta nejzvučnější a určující událost, Alamo, se tu prakticky vynechala. Takže žádná sláva, sterilní a neucelený dojem, jsem rád že to mám konečně za sebou a chuť si snad spravím obratem zde. 65%

• 8.9.2017  08:12

Rozum. Jestli něco z duše nesnáším, tak takový to mileniálský heslo #govegan - vyplnit s ním svý prázdný životy, rvát ho všude všem do ksichtu a říkat mi, co mám a nemám jíst. Takže jsem doufal, že tohle nebude tupá agitka a dostanu i pár fajn informací. Což se splnilo (celkem). Ano, jedná se v podstatě o jasný křížový tažení vůči masu a mléčným výrobkům v souvislosti s rakovinou, cukrovkou, řadou srdečních, auto-imunních atd onemocnění, zároveň je to celý balený do konspirační teorie o systémový a korporátní špíně, jsou tu nějaký ty explicitní obrázky a odstrašující případy, a závěr je přesně ta přitažená sluníčková sračka, jakou jsem si doufal odpustí. ALE většinou to dává slušný smysl, často se shoduje s mými poznatky odjinud a bylo dobře divácky zpracovaný. Takže já osobně si něco odnesu, předhodím to pár známým, budu sledovat diskuzi a testovat si sám -- a hlavně -- brát s rezervou. Aneb nevěř hned stoprocentně každýmu, kdo kde má za jménem PhD, ani chytře poskládaným dokumentům plným 100% osvěcujících pravd... A vůbec tu hlavní můj výstup: svět je fakt kurevsky nefér vůči kouření :D

• 6.9.2017  05:39

Ten legendární neřestný blikající 70’s Manhattan, kurvy pasáci, dvojtý Franco (od 11.22.63 se mi stýskalo) pod hlavičkou HBO - s radostí! Pilot je dobrá seznamovačka a děje se tak akorát, retro poctivý a je to slušně drsný, takže já jsem nalazen.

• 6.9.2017  03:34

Dobrých komedií je teď jak šafránu (fráze co jsem nikdy nepoužil), tohle je taková ta civilní/ ze života, a to sice velmi pěkná. Baví herecky, spíná po stránce emocí, vyniká i takovým tím mezi českou lůzou populárním "multi-kulti" zabarvením a tématem lásky ve střetu kultur, potažmo zajímavou ústřední situací. Snad jen fáze zamilovávání mohla být ještě přesvědčivější. Takže nečekejte velký haha (vtípků je tu spousta, ale na vedlejší koleji) a s trochou štěstí... Mně to sedlo.

• 4.9.2017  23:32

Nic tak šokujícího, ale fajnová, zajímavá procházka zákulisím originálu i pak zběžně sequelů - který očividně přišly o spoustu drsných záběrů. Undergroundový podmínky, maskérský talent, nesnáze s rozpočtem a ojebávka o honorář... Super tu je účast všech důležitých osob při vzniku toho filmu. Původní "pornography of terror" TCM je pro mě jedním z nej hororů všech dob a teď po smrti Hoopera ho teprve pořádně oceňuji. Vliv na další vývoj horor/ exploitation žánru byl obrovský a jako takový vyhrocený odraz dění v tehdejší post-hippie 1970’s Americe -- v temný době po deziluzi Vietnamu a strašení Charlie Mansona -- to bylo taky k nezaplacení.

• 4.9.2017  20:26
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

☕️ 🍩 S01: TWIN PEAKS má ultimátně kultovní status a zrovna se vrací, tak ten rest konečně doháním. V podstatě od začátku zaujme jiná atmosféra a těžko popsatelná střelenost, která z toho dělá unikát. Co jsem zatím viděl od Lynche, měl jsem trochu obavu o přepálený DIVNO, ale držel se tady na uzdě a vychytal to akorát. Detektivní zápletka je zajímavá a táhne se v solidním tempu, osudy postav se chytře protínají, zásadový požitkář Dale Cooper BAVÍ, miluju tu obsesi černou kávou (i moje!) s koláči a donuty, komickou policajtskou bandičku, nějaký ten element tajemna a nadpřirozena v pozadí je příjemný, hudba... na tu jsem si -uznávám- nějakou chvíli zvykal, přispívá k zážitku... plus aura zapadákova někde uprostřed lesů, jo joo, slupnul jsem to během dvou dní, naštěští se nejedná o nijak náročnou látku a stáří nehraje roli. Teď jsem hlavně zvědavý, proč má druhá sezóna 22 dílů... hodnocení včetně pilotu: 85% S02: Přesto, že Lynch dvojku tvrdě odsuzuje a neměl s ní prý po odhalení vraha už moc společnýho, já to tak bledě neviděl a těžko říct, zda lepší když to zrovna sklouzlo do brilantní komedie, nebo temnýho tajemna. To momentum je trošku problém, nějaký zápletky podle mě zbytečný (emo James, p*ča Donna, Nadine a do jistý míry s Josie). Skvělých chvil ale převážilo, některý z postav byla možnost pořádně si zamilovat a jsem velmi zvědav, co přijde teď 25 let poté... Moji oblíbenci: Cooper, Major Briggs (miluju scénu "Vision of light"), Audrey. Benova občanská válka a STOP GHOSTWOOD show byla sranda k nezaplacení. 80% FWWM: 50% TMP: 70% S03: Pro vlastní dobro se odprostěte od starých Twin Peaks a připravte na bezkonkurenční Lynch-show, která je autorsky svobodná, osobitá, nekonvenční, schválně matoucí, podnětná, nabitá, kouzelná v provedení a mozek-obracející, jako fakt máloco. Respektive jako nic. Naprosto nevíte, co vás čeká v další hodince a je tu tolik čeho se chytat a o čem rozmýšlet. Prvních sedm dílů taková skvěle nejistá předehra, osmý mě pak přímo srovnal se zemí a od té chvíle totál. 5x jsem dal pět hvězd a v součtu s přehledem vítězná série, kterou mám už hned slinu si zopáknout. Po řadě analýz a možnosti ten závěr pár dní strávit definitivně říkám, těch 25 let poté byl vyšší level. Každopádně nic pro netrpělivý zabedněnce. "Regardless of what you believe in..." 95% / Toť moje léto 2017, strávené napůl v Twin Peaks...

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58