Slasher

Slasher

okres Praha
🔥🔥🔥

Facebook: Slasheroid
Instagram: mr.novotny

312 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
  • 18.3.2018  02:42
  Drsný Harry (1971)
  ***

  Přes tak kultovní status, slavnou hlavní roli, feeling špinavý 1970s kriminálky, filmařský cit pro nasnímání velkoměsta a dobře ujeťáckýho hlavního padoucha, nemůžu ani teď po letech s klidem zvýšit na 4 hvězdy. Chtělo to totiž střihnout o dobrých 15 minut, což by dějově vůbec nic nezměnilo a přidalo by k*rva spád. Jinak ale jednoznačný sympatie. Dle Eastwooda by už dnes taková (slovy některých kritik) "pravičácko-fašounská fantasy" nemohla vzniknout - neboť na to už jsme moc politicky korektní a bez smyslu pro humor. Tím spíš je vlastně DIRTY HARRY cenný.

  • 17.3.2018  17:44

  Nebylo tak srdcový a nářezový jak jsem doufal, pořád ale dobrá dávka Eastwooda v typický poloze v jádru správnýho, zapšklýho starosvětskýho ”lidi jako vy jsou minulostí” tvrďáka před nucenou penzí. Drillování jednotky rozmazlenců v “lamače srdcí” baví, zároveň ale humornější čajíček, než co bych bral za optimální, ani nasazení v závěru pak nemá pořádnější grády (plus postavám téměř není vidět do ksichtu). K nezapomnění každopádně úvodní titulky s Gibsonovou “Sea of Heartbreak” - jedna z nejhezčích válečných koláží.

  • 15.3.2018  17:47
  Jersey Boys (2014)
  ***

  Je škoda, že tahle Eastwoodova adaptace Broadway muzikálu nedopadla trochu vzrušivější formou, mohlo to být dokonalý retro. Takhle je to jen mírně přetažená story slavný oldies kapely Four Seasons od počátků v taliánský čtvrti v New Jersey (nedaleko BRONX TALE) - spíš pro americký nadšence a pamětníky, než nějaký širší zbytek. Herecky je zajímavý, že část obsazení převzal Clint přímo ze hry, mimo písničky ale vyniká prakticky jen Piazza (jako Tommy) a samozřejmě v cool vedlejšce Walken. A je sranda, že mě sem nakonec poslal až DEER HUNTER a v něm hrající "Can't Take My Eyes Off You".

  • 14.3.2018  23:31

  Vidět to kdysi dávno, tak ještě chápu, ale dívali jste tady na to akční "veledílo" poslední dobou někdy? Moc blbostí, moc brečení a nápad s výměnou ksichtů sice zajímavý, ale nedotažený hned na několika levelech. Ať střílení, nebo honičky (kde se nikdo příliš nenamáhal schovat tváře kaskadérů), působí to nedobře zastaralý. Tím důvodem, proč vidět, tak zůstávají snad jen Cage/ Travolta - oba v celkem zábavných, "v sobě" rolích. Ale sotisfikovaný, senzační, krásně natočený a podobný přívlastky... jako ne. Béčkový 90s průměrňák, anebo jsem vedle.

  • 12.3.2018  19:31
  Zlé časy (1975)
  ***

  Takový prostší klub rváčů z éry hospodářské krize, který má drsnopřísnýho Bronsona, svoji atmosféru a pár napínavých pěstních duelů (prakticky bez krve) v prostředí New Orleans. K opravdový spokojenosti schází větší tempo a dotažený dění mezi. Například, že se postava Jamese Coburna chová jak hovado, tu pak nemá žádnou adekvátní dohru. Jinak ale správná "gentlemanská" bitkařina - značka poker whisky doutník ideál.

  • 12.3.2018  00:35
  Borg/McEnroe (2017)
  ****

  Tenisový drama vyniká herecky (překvapení Gudnason) a přesto, že není podáno nijak lineárně polopaticky, i skrze změť střípků životů obou rivalů buduje momentum finále poctivě, "one point at a time", a že to pak má hodně slušný koule v napětí. Ten psychologický tlak ze všech stran X tah na vítězství je obdivuhodný, letištní tečka pak vyloženě pohladí. Zatímco RUSH jsem komplet zapomněl, tady to mi utkví lépe. Spolu s komediálnější I, TONYA druhá (s NAGANO TAPES třetí) sportovní pecka letošní zimy.

  • 11.3.2018  13:43

  Skvělá záležitost - animovaně dokumentární příběhy amerických country legend od tvůrce Beavise & Butt-heada. Když se řekne chlast, drogy a muzika, každý si vybaví provařený věci typu Mötley Crüe nebo Ozzyho, přitom lidi jako Johnny Paycheck, Jerry Lee Lewis, George Jones nebo Waylon Jennings byli podobně šílený psanecký případy. Judge navíc dokázal dotáhnout před kameru impozantní množství blízkých přátel, rodinných členů a kolegů, což znamená velkou porci méně známých vzpomínek, excesů a basurdit, slumerican svět sám pro sebe. Snad to bude mít pokračování. Jak napsal AV Club, "nejste-li fandou country, tohle ho z vás možná udělá."

  • 9.3.2018  17:43
  John Wick (2014)
  ****

  Trvalo mi pár let docenit, ale teď musím říct, že krom nářezovějšího soundtracku a nějakých explicitnějších krváren mi moc nic nechybí. Je to stylový, temně neonový, soustředěný bez zbytečných píčovinek, má hezky obsazený vedlejšky. Keanu na tu roli poctivě trénoval (taktickou střelbu i bojový sporty) a je to fakt vidět. Kdo chce podobný revenge koncept, ale béčkovější srandu, čerstvě doporučuji nový DEATH WISH.

  • 9.3.2018  00:15

  Po E02 týhle super show hurá i na filmovou verzi. GREAT BALLS se soustředí na počátek Jerryho kariéry, příchod do Sun Records s extra důrazem na pikantní pedofilní románek se sestřenicí. A byl by to průměr, nebýt dvou hlavních herců - Quaid (ač vzhledem nepříliš věrný) vnáší do své role energii a trhlost, rozhodně baví, stejně tak má charisma Winona a její 13ti letá lolitka. Nechybí tu legendární story podpálení klavíru při otevíračce pro Chucka Berryho. Škoda možná, že se to omezilo jen na krátký tak úsek biografie a působí spíše jako TV film, ale i tak slušně odsýpá a přetáčí v té době tak krásně rozjetý, "nesvatý" rock n roll.

  • 8.3.2018  20:27
  Občan Kane (1941)
  ****

  Co kdysi dávno posunulo celou kinematografii ještě o kus dál od němého filmu, je dnes stále poutavý a chytře strukturovaný příběh o ztrátě a pomíjivosti, korupci životem a vůbec o klišé, že peníze ti štěstí a lásku nekoupí. Welles skvěle zvýraznil, jak se soud o člověku mění pouhou perspektivou jednotlivých vypravěčů. S druhou projekcí po mnoha letech jdu s hvězdou nahoru, oslovený kamerou a stylem, předně ale za to, jak je KANE podaný, komplexní a tíživý, a má obsahově hodně co říct. "I don't think any word can explain a man's life."

  • 6.3.2018  23:22

  Zvlášť teď v době, kdy je to v USA masakr za masakrem a jakákoli obhajoba (či pouhý humor na téma) zbraní rovná se šílený píchání do vosího hnízda, tak je až neuvěřitelný, že "Bear Jew" Eli Roth přesto nějak protlačil a natočil zrovna remake DEATH WISH. A neusnete-li v úvodní půlhodince, čeká pár z vás taky tak skvělá nekorektní zábava. Nejhorší možný načasování, tupá zábava pro primitivy, nesmyslně násilný a bla bla bla bla bla, já říkám MRDAT POHORŠENÝ KRITIKY - tohle je přesně ta správná jednoduchá, ohraná, starosvětská akční střílečka na téma oko za oko. Má to šťávu, dost srandy, krve a drsňáren, úctu k originálu, taky vychytaný maličkosti typu Sway @Shade45, soundtrackový pecky jako "Back In Black" a "Love Sosa", plus fajn vedlejšky a starýho dobrýho hláškujícího Bruce Willise. Hloubka nulová, prostě popkorn a za mě radost veliká. Ideální cílovka: držitelé zbrojáku ✌🏻

  • 6.3.2018  03:38
  Bandolero! (1968)
  ***

  Poměrně rutinní westernová story a v ní skrytá milá bratrská romance mezi jedním, co "věří v dobrotu bližního svého" (Stewart) a druhým, co žil až příliš dlouho plytký život psance (Martin). Ti krom snění o Montaně koketí (jak jinak) s postavou Raquel Welch, která zůstává až příliš oblečená. V průběhu filmu putujeme z Val Verde kamsi za hranice Mexika, do města duchů v krajině banditů, což s sebou nese nějaký ty krásný pouštní scenérky. To plus charisma hlavní herecké trojice, příjemně to ubíhá, nic velkýho (třeba extra logiku) v tom nehledejte.

  • 6.3.2018  00:11

  Lamácký Wanův pokus o čistě revenge variaci na DEATH WISH (chtěl jsem si doplnit teď jeden den před remakem). A Bacona jsem nikdy nemusel, ale tady to byl vzhledem k ději filmu dost příšerný casting a jak měl být drsný, tak vyšel spíš jen pro smích. V rámci exploitation bych ještě snesl pár úletů v logice, ale na ten laciný "SAW filtr" už jsem alergický, některý kecy se nedalo vydržet a banda úplně ukradených zlosynů feťáků tomu taky nijak nepřidá. Kéž by víc prostoru dostal Goodman a skoro všechno další bylo lepší. Nejsem moc daleko od těch 20% na Rajčatech.

  • 4.3.2018  23:01

  Úspěšný architekt, magnet na sígry a samozvaný kat Paul je zpět, jen v L.A. a pro tentokrát s Berettou. Dvojka už moc přes kopírák, samoúčelnější, ve porovnání bezduchá, nudnější a jednoznačně o pomstě, 8 let je na tváři Bronsona znát. Přesto sequel celkem se ctí. Zatímco další pokračování už vypadají na vyloženou ztrátu času.

  • 4.3.2018  02:29

  Tak po čase další sprostá kultovka, tady sice bez věhlasnýho CZ dabingu, zato ale v super otitulkovaný půlnoční projekci - tj. potlesk za každý cumshot. Josefína je veselá groteska ("lascivní komedie"), správně ujetá, ale i -- nekecám -- podezřele slušná jako film. Rhombergová je skvělá jako nestydatá dcerka, vyloženě prkenný snad nikdo z herců, děj jde nějak kupředu, hlášky baví a hodně se tu hlásí i při akci, sympaticky není nic svatý, kouzlo navíc přidává ta barokní výtahová music (či kam to žánrově spadá). Díky Otrlý divák 2018.

  • 2.3.2018  14:10

  Výborný. Bronson se inspiruje divokým západem, bere .32 revolver a zákon do svých rukou ve městě, který "potřebuje víc fízlů než obyčejných lidí, protože tak to tu prostě chodí". Už ve své době značně kontroverzní ("fašistický") film, který řádně exponuje noční můru všech piček, státníků a policejních autorit - právo na vlastní sebeobranu. Ač se od té doby New York (kde jsem právě strávil rok) podařilo vyčistit a dnešní míra zločinu je na minimu od dob války v Koreji, pořád je DEATH WISH stejně aktuální a bylo mi překvapení, že ne žádný ultra-plochý exploitation béčko, nýbrž po všech stránkách dobrý, provokativní, nepřiposraný thriller. Charisma hlavního hrdiny netřeba komentovat, herecky mě bavil i V. Gardenia (dědek hlavoun) a závěr hodně bad ass.

  • 2.3.2018  00:54
  Já, Tonya (2017)
  ****

  Místy brutálně zábavná krimi-sportovní komedie. Příběh i pár nablblých postav je téměř jak dělaný pro další ročník FX FARGO, má to emoce, šmrnc, buranský fuckyou kouzlo, parádní retro a skvěle zpracovaný krasobruslařský scény (k jedný navíc hraje ZZ Top 💯). Margot exceluje na post mojí oblíbený současný herečky, i je tu několik silných vedlejšek (tlouštík Hauser TOP). Jen si tiše zoufám, že to někdo nezkrátil o slabší půl hodiny. A že mi takhle nesednul LOGAN LUCKY.

  • 2.3.2018  00:32

  Dobrá práce především proto, že nejde jen o strohý Nagano, ale jak dobře byl "olympijský turnaj století" posazen do širšího kontextu naší politický historie i tehdejších změn v NHL. Vtěsnat to spolu s opáčkem vyřazovacích zápasů (a několika minipříběhů) do těch 70 minut, dostat před kameru tolik hvězd a expertů i ze zahraničí, to tvůrcům všechna čest. Už vím, kdo se má jednoho dne postarat o náležitý zdokumentování kariéry Jágra - prosím Ondřej Hudeček. A ano, sport je sice "jen blbost", ale na druhou stranu, není ten příběh k nezaplacení?

  • 1.3.2018  00:53
  Apokalypsa (1979)
  *****

  Viděl jsem APOCALYPSE NOW v obou verzích, ve špičkový kvalitě a včetně making of, něco málo si i přečetl a musím pasovat do svých TOP oblíbených filmů. Stručně proč: 1) Tak dechberoucí vizuál se nevidí, a to se jedná teprve o rok ’79. Těch všech odlesků, ohňů, kouřů, výjevů podél cesty... Vrcholem pak asi snová scéna s mostem Do Luong. 2) Současně rozmáchlý a velkolepý vysokorozpočťák, současně regulerní artovka, meditace nad válkou a jak jí nejde utéct, v reakci na americký imperialismus i svět starých kolonií. Neotravný filozoficko-alegorický rozměr. Jak pravil sám Coppola: "My film is not about Vietnam, it is Vietnam." 3) Gradující v šílenství spolu s plavbou po řece a dosažení cíle mise, kde pak čeká geniální Brando (a skvělý Hopper). 4) Mocný soundtrack. Především nálet s Wagnerovou "Ride of the Valkyries" a doorsácký "The End". / Jsem unešen jak je to nádherný, transcendentální, nadčasový silný kafe. A střih redux (2001) berte spíše pro úplnost, jednorázově bych určitě volil theatrical. "It is not about war so much as about how war reveals truths we would be happy never to discover. If we are lucky, we spend our lives in a fool’s paradise, never knowing how close we skirt the abyss." / analýza 1., 2. / Pozn: 5. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War

  • 1.3.2018  00:24
  Četa (1986)
  ***

  Chcete-li divácký válečný film bez "sračiček kolem", jen plný nepohody, mačo keců a vojenský akce, pak RAMBO 2 (kecám, PLATOON) je to pravý ořechový. Stone přišel na základě vlastní zkušenosti z Vietnamu s autentickou simulací tehdejší absurdní snahy v pobíhání džunglí tam zpátky, upadající morálky, odpočítávání dní do konce v naději se ho dožít, bez ponětí "co tu kurva vůbec děláme" a v boji s Vietcongem, stejně jako mezi sebou. To vše z pohledu privilegovanýho smrkáče (prkenný Sheen) a v plejádě budoucích hereckých hvězd. Napínavý skoro-masakr a podpálení vesničky evokuje reálný incident Mỹ Lai. I při druhé projekci jsem nebyl přímo oslněný, faktor času tu hraje mírně nepříznivě, i tak ale pamětihodný vhled do řad obyčejných postradatelných amíků hluboko v mindfuck břečce během nejkrvavější fáze bezhlavýho konfliktu. Pozn: 4. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War

  • 1.3.2018  00:23

  Rozsáhlý atypický válečňák, kde se celou první hodinu v pravoslavném blue collar podhůří Pennsylvánie zdánlivě nic neděje, ale mělo pro mě takový mírně znepokojivý DELIVERANCE nádech a skvěle uvádí následný střih do pekel Vietnamu, který pak nenávratně naruší životy tří přátel a jejich okolí, kdy už se nic nevrátí do svých starých kolejí. Válečná pasáž je drsná, vypjatá, temná smrťácká, ruská ruleta pak slouží skvěle dramaticky i symbolicky. "Tlumení" De Niro, Walken a Streepová prvotřídní herecky, do paměti se mi dále vryje Valliho "Can't Take My Eyes Off You" a nádherné lovecké sekvence, točené v horách státu Washington. Nějakou dobu jsem byl rozhozený roztahaností, ale zpětně i ta tu měla dobrý smysl. Takže nejednoduchý, ale zároveň velmi podnětný a srdceryvný film o přátelství v kontextu povinných vojenských odvodů - "they had no choice; the idea of sacrifice permeates everything, along with the cruelty and horror." Pozn: 3. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War

  • 1.3.2018  00:23

  Kubrickova zvláštně odosobněná, silně soustředěná, jedinečně znepokojivá a řádně temná sonda do Vietnamu. Úvodní dehumanizující mariňácký drill s horor tečkou, absurdita počítání mrtvol a zvěrstev beze smyslu ruku v ruce s povahou té války samotné, až pak postup jednotky v rámci bitvy o Hue ("nejkrvavější městský boj od bitvy o Soul 1950") a poslední zbytky lidství v impozantní ambientní psycho-peklo show... Vše se tu zdá být ultra přesně promyšlený, buduje a buduje, než vás nechá jen tupě civět do závěrečných titulků za tónů "Paint It Black". Místy zastaralé, možná, ale já právě viděl podruhé po mnoha letech, vydechl a ten mrazivý dojem si jasně řekl o pět hvězd. I AM BECOME DEATH * Pozn: 2. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War

  • 1.3.2018  00:23

  Robin Williams srší manickou energií v neveselý protiválečný komedii, rýpe do upjatých velitelských páprdů, nedá si říkat co říkat, poznává Vietnam z obou stran a ve vší nesmyslnosti. Pěkný “malý” film o tom, jak na hlavu je cenzurovat humor (nebo rock n roll), jak suveréně skvělá je sranda právě v situacích k pláči a zešílení. Kouzlo tu je nejen v provokativní improvizaci za mikrákem rádia Saigon, užití hitsongů jako “I Feel Good” či “What A Wonderful World”, ale i ve scénách interakce s gooky :) Pozn: 1. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War

  • 28.2.2018  02:21
  Johnny Cash v San Quentinu (koncert) (1969)
  ****

  Postavit se před bandu těch nejhorších kriminálníků chce asi slušný koule, natož pak získat si je během minuty a odehrát s podobnou noblesou celou show. Cash tu rozjel i svý dvě vězeňský hitovky, zvlášť "San Quentin" mi tu vzhledem k povaze textu přijde až k neuvěření. Části vystoupení jsou tu doplněny o záběry komplexu a povídání místních o tom co kdo provedl, jak to chodí v plynový komoře atd... Všeho všudy prostě super kousek historie. A ikonická fuckoff fotka pochází právě odtud :) "And if any of the guards’re still speakin’ to me, could I have a glass of water?"

  • 28.2.2018  00:12
  Chamraď (2017)
  ***

  Střelený comptoňácký grindhouse, který splétá vážný lidský drama s gangster komedií, trochou temnot, tromácky napálenou krví a "elsantovským" mexploiťákem do toho, v pár osudech jaksi a la AMORES PERROS. Na to, jak to zní (a že rozpočet byl hodně low), LOWLIFE ve finále až podezřele funguje a snad mě i zaujal víc než nedávný CELL BLOCK 99. Vyplatí se trpělivost, určitě nečekejte akční smršť co byla trailer, pořádně se to rozjede až během úvodní konverzace se swastikou po držce někdy ve dvou třetinách stopáže - což je srandy moc. Byť ten hybrid nefunguje dokonale, celkem mě zajímá, co Prows spáchá ve větší produkci. [Otrlý divák 2018]

  • 27.2.2018  18:09

  Zákulisní příběh jednoho z nejvíc ceněných filmů všech dob ho dělá ještě o chlup šílenějším a odkrývá jako jedno velký riziko. Adaptaci díla J. Conrada, která se málem dočkala vize od jmen jako Welles či Lucas, nakonec jako “idiodyssey” převzal úspěchem opojený, ambiciózní a nezastavitelný Coppola. Ten pak čelil všem možným stressům a děsům, failu pozérství, proces vyžadoval neustálý krizový management, pro mnohé účastněné bylo natáčení APOCALYPSE NOW (neboli APOCALYPSE WHEN?) svým způsobem i prožitím si postav a děje. A jste-li geek anebo ne, tohle je rozhodně ten film o filmu, co stojí za to promítnout si po filmu (před případnou přeprojekcí). ”I tell you from the bottom of my heart that we are making a bad film. This film is a $20 million disaster. Why won’t anyone believe me?”

  • 25.2.2018  00:39
  Mlha války (2003)
  *****

  Krajně děsivý, fascinující dokument a byť relativně krátký, dle mého je to jeden z vůbec nej snímků na téma válka/ moderní dějiny. O té kouzelné absurditě, jak lidstvo opravdu téměř dosáhlo sebevraždy, o chaosu minulého století, chladnokrevnosti propočtů a rozhodování s krví stovek tisíc na svých rukou, o významu a morálce toho všeho. Klíčem je sám vypravěč a jedna z režijních osobností v americké war politice minulého století, brilantní člověk a geniální analytik, pro některé záporák a regulerní válečný zločinec. McNamara se tu zpovídá a uvažuje na témata kubánské raketové krize (datum 27.10.1962❗️), masového bombardování Japonska, vzdání se zářné dráhy presidenta firmy Ford pro post Kennedyho ministra obrany, až po kauzu Vietnam. A je to ultra zajímavá přednáška + sama nádhera bilancování tak významného muže na sklonku svého života (umírá 6 let po vydání filmu), v duchu vykoupení, co pro mě činí FOG OF WAR tak excelentním a jedinečným. Druhá projekce - definitivní wow. Doporučeno naprosto každému, prosím povinně do školních lavic a lekci #11 si dávám rovnou za rámeček.

  • 21.2.2018  18:38
  The Vietnam War (TV seriál) (2017)
  *****

  Vyčerpávající dokumentární série, která zabrala dekádu práce a do 18 hodin ultimátně vešla příběh války ve Vietnamu. Dění už od francouzské invaze v 19. století a počátku amerického angažmá ke konci druhé světové, přes past nešťastné domino teorie až pak totál nasazení a válku jako naprostý fail - válku, kterou nešlo vyhrát, natož nějak pořádně odůvodnit. Lhaní prezidentů, rozkol na domácí půdě, všechny možný aspekty konfliktu, skvěle střízlivý, sebekritický náhled na věc, spousta osobních příběhů, účast i severo/ jiho vietnamských veteránů, často k neuvěření. Brilantní vizuální materiál a soundtrack (písničkový i ten reznorovský) samozřejmostí. Projekt hodný mistra Kena Burnse je nejen poutavou podívanou, ale současně -- jak prohlašováno -- dlouho oddálenou terapií pro Ameriku. Navážu povinně projekcí FOG OF WAR a pěti filmových Vietnam war klasik - lepší chvíle nebude.

  • 20.2.2018  18:30

  Franco si vybral jedinečný příběh jedný woodovsky zábavně špatný kultovky, dobře to pojal (spíš jako poctu než vyložený výsměch), natočil, mistrně zahrál i zpromoval a ještě tím tak znásobil slávu jednoho z dvorních hollywoodských exotů - "all american" Drákuly Tommyho Wiseaua. Nedokážu říct, jestli je lepší vidět dřív originál, tohle, nebo radši jenom tohle, každopádně THE ROOM je teprve tímto definitivně věčný.

  • 17.2.2018  01:00
  Fruitvale (2013)
  ***

  Coogler/ Jordan poprvé a poměrně sterilně v dramatu o tápání za lepší budoucností a s hloupým fuck-the-police incidentem v závěru. Došel jsem si čistě doplnit filmografii a okay, jen lehce prospalý. A pocit, kolikrát už jsem to viděl...

<< předchozí 1 2 3 4 16 31 45 60
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace