Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

USA
*** leave no cross unturned ***

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56
    • 24.6.2017  08:01

Všechny předpoklady pro super exploatační úlet -- výrazná "dieantwoordí" stylizace, šílený casting, vyvrženecká pouštní krajina -- bohužel dusí absence pořádnýho děje a zabržděný spád. Má to šanci stát se kultovkou jako drsná uhrančivá alternativa (vybavím si SPRING BREAKERS), mě ale zdaleka nenaplnilo.

• 20.6.2017  04:31

Poprvé jsem viděl její příběh a nemělo to chybu, za mě určitě jedna z nejlepších biografií. Riziko v alternativním pojetí se suveréně vyplácí a dělá to výjimečným; řada hvězdných herců tu kouzelně "dobově" přehrává spisy její a pár osobností z jejího okolí. Není to tak pouze klasický sled informací, ale i intimní, zajímavý pohled do duše. Takže tady máte fenomenální dokument, který nejen potvrdí, že Marilyn byla mnohem víc než pouhá sexbomba, ale taky podnítí doplnit si její filmografii a (pokud se tak nestalo už předtím) dost možná vás do ní ještě zamiluje 💋

• 20.6.2017  01:47
    American Gods (TV seriál) (2017)

S01: Pamět z velmi zajímavý předlohy už mám dost děravou, ale vzhledem k obsahu a stylu knihy jsem TV adaptaci příliš šancí nedával. Pak jsem slyšel zvěsti a tahle válka starých a nových bohů vylezla překvapivě kvalitní a svébytná. Nadšení z prvních dvou přesahových dílů mi bohužel vzápětí opadlo, závěr už šel ale zase vysoko a se sezónou 2 tak předem počítám. Proč? Casting je skvělý, něco do sebe má "Shadow Moon" Whittle, kraluje McShane a (nečekaně) Emily Browning, je tu navíc tolik bonbónků, který vynikají i na menším prostoru (Czernobog, Mr. World, Mr. Nancy). Snový tajemno-divno-svět se podařilo napálit tak akorát, občas přímo skvěle, občas je to horší s CGI, nicméně ten asi největší kámen úrazu tvůrčí tým překvapivě vychytal. Někdy krimi, jindy horor, pak další díl zase třeba do pohádky... A co jsem tak registroval, spousta lidí v tom nacházela všechny možný podtexty a náplně. Pěkný taky soundtrack, jen bych si ho přál ještě písničkovější. Nevím co v tom (ne)viděl tady místní "expert" Psychor (...), každopádně u mě (a těch 94% na Rajčatech) zážitek a rituál, po jehož finále mám chuť jít přežvýkat Campbellův POWER OF MYTH. 85%

• 20.6.2017  00:37

"What do you think gods do? They do what they’ve always done - they fuck with us."

• 19.6.2017  21:21
    Song to Song (2017)

Další Malickovo "plynutí", který je všechno jen ne polopatický. Obsazený top herci, časový roviny běží všelijak a postavy si mluví až krypticky a výhradně k sobě. Takže to chce nejen povahu, ale i vhodný rozpoložení. Jsou to zvláštní filmy a záleží, co si tam kdo z vás dosadí. Někoho nadchnou, jinýho znudí, přijdou mu pseudo-art a čistě nahodilý. Já zůstal tak mezi, ale už za ty plážový opičky Goslinga s Fassbenderem to stojí.

• 18.6.2017  00:23

Když už jsem loni doslova zaspal nákup lístku na koncert tady z toho "jednorázovýho" turné, vyšel alespoň tenhle parádní záznam :) Po 20 minutách už je Iggy svlečený, od krve a osahal půlku lidí v předních řadách. Nechá v tom jak všechnu energii, tak kus sebe sama. K tomu Josh a spol. s výrazy nadšení, že toho můžou být součástí, užívají každou minutu a hraje jim to spolu brilantně. Setlist bez chyby. Je to napůl koncert, napůl taková oslava života, nakonec tomu těch 5 dát musím a ač mi zabírá 30GB, rozhodně nemažu. Vrcholy: "China Girl", "Repo Man" a "Paraguay". Hurá za měsíc do kina na tohle, brzo taky vyjde nová deska Queens a já se pos*ru.

• 10.6.2017  02:11
    Jim Jefferies: BARE (TV pořad) (2014)

Hulvát Jefferies na koni. ATM, zbraně, amíci a jejich Ústava, retardi v Hollywoodu, Darwin a cumshoty na ksicht, útrapy otcovství, letištní kontroly... Zlatý fond a možná jeho nej stand-up.

• 10.6.2017  01:13

Na tři skvělé dokumentární díly navazují THE SESSIONS, kde se na restaurované nahrávací zařízení z 20. let sejde celá plejáda hvězd (i co jsem doteď neznal) a v magický atmosféře starých dob zahrají pecku za peckou (obojí covery a originály), s tím, že na každý song mají limit 4 minuty. Vidíme i zákulisí, ať už popis mašinek od samotného strůjce, rozhovory, nebo jak tu kolem běhá Jack White nadšený jak dítě. Brilantní, celý tenhle projekt, určitě se budu vracet. bonusík

• 7.6.2017  04:35

Čekejte temnou, pomalu budovanou rozprávku nad útěky od minulosti, osudovostí, nevinností, tragédií v bezvýchodných situacích, kde takový ten opravdový sick shit sice nepřijde, ale má to něco do sebe, feeling amerických zapadákovů, příjemný audiovizuál, plno hlubokých řečí, ztracených feťáckých existencí, herce ze SONS, no a samozřejmě toho Mansona, který si sice střihl super roli pořádkumilnýho vrahopsychopata a funguje v ní magneticky, byť s příliš málo prostoru předvést se pořádně. Ale jo, líbilo se mi to.

• 4.6.2017  17:54

Ten závěr s Major Briggsem, jeho zprávou z daleký galaxie a "togeeeether foreeeever" songem nemá chybu no 😆

• 2.6.2017  08:01
    Wonder Woman (2017)

Izraelská misska Gal Gadot je jako ikonická superhrdinská amazonka úžasná, kombinuje v sobě sílu, nevinnost i odzbrojující úsměv jak mohl snad nikdo, klíčový obsazení tedy TOP a takovou radost z herečky si nepamatuju. Dějově je to jeden velký milkshake řecký mytologie s alternativní verzí první světový (včetně generála Ludendorffa jako záporáka - bravo), což je mi osobně mnohem bližší zasazení než tahat sem furt nějaký píčoviny z vesmíru. A co mě překvapilo, postava tak spjatá s američanstvím a národní hrdostí tu zdaleka necpe vlajku Států světu do očí... Že by "časy se mění"? Jinak funguje Chris Pine, fungují emoce, humor, má to dost působivých zpomalovaček i nějaký to vyšší sdělení lidstvu v závěru. Fňuky ohledně délky nechápu, přišlo mi to tak akorát optimál, tohle není film co má mít hodinu a půl přece. Nenapadá mě, co by WW chybělo (snad jedině krev), má to v sobě i něco víc než jen vypočitavý appeal na vaše peněženky a s výjimkou SUICIDE SQUAD jsem zatím se současnou vlnou DC plus mínus totál spokojený. Škoda, že jsem se nekvalifikoval na women-only promítačku...

• 30.5.2017  07:05
    Nové sčítání hlasů (TV film) (2008)

Těžko bych věřil, že může z pranice o přepočítávání hlasů ve volbách být tak zábavný film, je to tak. Nejen díky skvělým hercům a svižný režii, ale i díky takovýmu tomu coby-kdyby, vzhledem co pak přišlo všechno za Bushe... Taky jsem byl vděčný za přehlednost dění, což takhle v zákulisí politických her, americkýho právního systému a machinací zdaleka nebývá samozřejmostí (ale podmínkou je vaše zvýšená pozornost a zájem o věc). A přesná je tady Isherwooda poznámka o nakládačce Ústavě. Takže kdokoli o to ještě zakopnete a budete přemýšlet o projekci, za mě ano. Kvalitou zhruba shodně s loňským ALL THE WAY též od HBO, připomnělo mi i TRUTH (další trocha bushovský kontroverze) nebo netflixácký GET ME ROGER STONE. A ten Spacey prostě... možná mám na čase vrhnout se konečně k HOUSE OF CARDS. "Now listen people, this is a street fight for the presidency of the United States."

• 30.5.2017  02:08
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

S01: TWIN PEAKS má ultimátně kultovní status a zrovna se vrací, tak ten rest konečně doháním. V podstatě od začátku zaujme jiná atmosféra a těžko popsatelná střelenost, která z toho dělá unikát. Co jsem zatím viděl od Lynche, měl jsem trochu obavu o přepálený DIVNO, ale držel se tady na uzdě a vychytal to akorát. Detektivní zápletka je zajímavá a táhne se v solidním tempu, osudy postav se chytře protínají, požitkář Dale Cooper BAVÍ, miluju tu obsesi černou kávou (i moje!) s koláči a donuty, komickou policajtskou bandičku, nějaký ten element tajemna a nadpřirozena v pozadí je příjemný, hudba... na tu jsem si -uznávám- nějakou chvíli zvykal, přispívá k zážitku... plus aura zapadákova někde uprostřed lesů, jo joo, slupnul jsem to během dvou dní, naštěští se nejedná o nijak náročnou látku a stáří nehraje roli. Teď jsem hlavně zvědavý, proč má druhá sezóna 22 dílů...🤔 ...hodnocení včetně pilotu: 85%

• 29.5.2017  19:07

"black as a midnight on a moonless night" ☕️

• 28.5.2017  19:57

Herecky už posledně převzala korunku Emily Browning a konečně vylezl Crispin Glover.

• 28.5.2017  02:39

Dlouho jsem žil v domnění (paradoxně zhruba do Obamova yes we can), že přes nějakou větší rasovou nenávist a nepokoje se už Amerika dávno dostala, pak postupně zjišťoval, jak je to ve skutečnosti horší a horší, než jsem myslel. Povyk kolem Black Lives Matter, rostoucí násilí v částech velkoměst a s tím i "patriotistická" vidlácká zlost a nostalgická ubrečenost hnutí typu Tea Party, to všechno mi poslední léta vrtalo v hlavě a snažil jsem se lépe pochopit. A tohle je ze všeho zatím asi nejlepší, nejsilnější film/ dokument. Jsou to odvyprávěné staré spisy černošského spisovatele, aktivisty a myslitele Jamese Baldwina, jehož volba jazyka mi přišla nádherná a úvahy místy až uchvacující, intimní, smutné a nechybí v nich proroctví. K tomu volený mix fotek a záběrů nemá chybu, hlas Jacksona jako vypravěče a razance "The Blacker The Berry" na závěr taky ne. Podnětný, mnohé vysvětlující a (i vzhledem k aktuálnímu vývoji ve světě) celkem zlověstný snímek, přesto nadějný, zároveň odproštěný od zbytečných sentimentů, plochých naříkání obětních beránků a podobně. Přestávám se divit. "Someone once said to me that the people in general cannot bear very much reality..."

• 27.5.2017  18:41
    The Pacific (TV seriál) (2010)

Zajímavý kontrast k BAND OF BROTHERS a upřímně, THE PACIFIC jsem užil ještě o drobek víc. Tohle nevyzní jako žádná óda na šlechetnost, neprůstřelnou morálku a slavná velká vítězství, ale je to temná, místy nečekaně krvavá (šplouchání mozku a vyřezávání zlata z huby mi rozhodně utkví) a až nihilistická podívaná. Srovnání se nabízí a co mi asi nejvíc vadilo při BoB, ta tuna hrdinů kde má divák menší guláš kdo je kdo a pak má tudíž i relativně šumák kdo kde umře, tak tady je na tom lépe, neboť sledujeme primárně osudy tří vojáků na i mimo bojiště. S tím ale souvisí i největší mínus, nesedl mi J. Badge Dale jako Leckie a snad ta vůbec nejústřednější postava série. Prvních pár dílů slabších, než přišlo na opravdový válečný hody a vážně bylo čím se kochat, viz. ta $217 mega drahá produkce... Je možná malinko škoda, že tu nevidíme i nějaký větší obrázek celého konfliktu, nejblíž k němu mají vsuvky mapek k lepší orientaci kde zrovna došlo k vylodění, ale fokus je holt psychologie a zkušenost samotného jednotlivce a konflikt po stránce dějepisu si nadívám jinde. Sledge, Basilone (moje oblíbená E08) a Snafu, ti mi k srdci přirostli, osobně mi bylo líto brzké absence Jona Bernthala. Takže jo, PACIFIC velmi dobře zachycuje jak prvotní nadšení a naivitu vojáků, dovolí si odbočky k romanci při oddechu v Melbourne, snaze prodat lidu dluhopisy nebo do blázince, tak pak ukazuje peklo i jeho následky, vypropagandovaný rasismus (japonec = žlutá špíňácká japka), evokuje rezignovaný nálady a la Vietnam, osvětluje lehce opomíjenou část druhé světové. Za to všechno bravo HBO.

• 27.5.2017  11:31

Plakát potažmo název dává čekat větší zběsilost a tempo není nic pro pozdní noční hodinu (jako teď můj případ), přesto jde o kvalitní, kupodivu prakticky neznámý film. Nejde o konvenční western, nýbrž osudovku o těch správných chlapských hodnotách, odvaze a pomstě, odehrající se (dle slov jedné z postav) v časech, kdy už si nejde jen tak přijít do městečka, vystřílet ho a odejít jak dřív... Love story se bohužel nemá šanci rozjet, kvůli té bych možná přidal ještě 10 minut. Nezklame Hayden jako ctihodný Švéďák, Young a jeho vrahounský Johnny Crale, ani Cabotův zlosyn McNeil, kultovní je velrybářská harpuna v duelu.

• 27.5.2017  08:28
    War Machine (2017)

Já se bavil celkem královsky a s nějakou nejasností žádný problém neměl. Pitt je tu s krásnou "panchartí" strojeností na vrcholu komedie, obklopený vlastním Týmem Amerika (skvělý je mačo bezmozek A.M. Hall), blýskne se tu velmi krátce Kingsley a závěrečných 10 vteřin přinese bombový cameo. Ale není to jen herecká show, ten film mě bavil i jako moderní válečná satira a parodie nejen samotného McChrystala jako westpoinťáka s egem bez hranic, ale vůbec celýho americkýho angažmá na středním východě a talentu pro patový situace. Hned vzápětí jsem šel přelouskat článek, ze kterého WAR MACHINE vzešel - není to ta nejlepší vizika?

• 25.5.2017  08:00

Dwayne se chytá nejen projektů supermega-výdělečných, ale i "srdcových" a extra typu WAKE UP CALL (doporučuji), ROCK THE TROOPS nebo právě tohle. A ačkoliv se vám občas může zdát už trochu přeROCKováno, nelze tomu člověku upřít extrémní pracovitost, snahu inspirovat ostatní a neustálý progress (čtěte). Objeví se tu sice jen minutku v úvodu a na konci, ale zaštítil svým jmenem a pomohl s propagací, předně z důvodu, že sám byl jako teenager rozcestí. Je to dokument o několikaměsíční nápravě mladých delikventů "vojenskou" metodou disciplíny a buzerace, přičemž na všech školících je znát, že nechtějí nijak sundat, nýbrž pomoct. Trvalo mi zvyknout mírně na dojem jak z reality show, ale jsme přeci jen v Americe, závěr pak vyvolá emoce. Možná si při sledování uvědomíte pár věcí a vděk za kvalitní zázemí - není automatický pro každýho. Právě takový boot camp se jeví jako férovou šancí, kdy se teprve ukáže charakter.

• 25.5.2017  05:24

Geekuju Státy a tamní dějiny, miluju muziku a čím dál víc teď dívám na dokumenty, tenhle navíc produkoval můj oblíbenec DJ a tak všeho všudy jasný tahák. Série splňuje očekávání, prochází osm důležitých událostí 20./21. století (11.9., Vietnam, Berlinská zeď atd.) a prezentuje řadu klíčových písní, které se s nimi pojí. Je tak krásně vidět, jak důležitou roli sehrává hudba nejen v zábavě, ale také jako masový socio kulturní hybatel, jak dokáže vznítit emoce, reflektovat dění, poctít ve chvílích tragédií a smutku... Hlavička CNN zaručila vysokou úroveň i co se týče různých komentátorů a osobností na stoličce k exkluzivním interview. Moc mě potěšila analýza "Alright" od Kendricka. Mám za sebou první tři, ale nepochybuji, že i zbytek stejně užiju. "To look at history through the lens of music is a powerful way to see the world."

• 24.5.2017  06:15

Funguje stejně dobře jako první díl - v přehlídce enormních exotů (zase spousta srandy), jejich tréningu, motivací a postupů myšlení - plus přidává řadu nových tváří a insiderů, předně dvou instagramových celebrit jako nového rozměru v byznysu a bodybuildingu vůbec. Je to i s odbočkou do ambiciózní Dubaje, nebo k ženský kulturistice. Myslel jsem, že si jen tak rozkoukám na dobrou noc a zůstal u toho vtaženej až do konce, takže asi tak - kvalitní zase moc. Chyběl jen Grznár no 😆

• 23.5.2017  06:07
    The 39 Steps (1935)

Léta jsem se chystal pustit do Hitchcocka a když už, tak to vzít důkladně, se startem nakonec právě u 39 STEPS. Tenhle thriller slušně odsýpá v záhadě a dobírání se pravdy, zaujme útěky horskou krajinou, najde si prostor i pro humor a nějakou tu (až dalo by se říct "mad lovers") romanci, kde pro mě vynikal snad nejvíc. Tématy nejistoty, špionáže a falešných obvinění zajímavě předchází studenou válku a příslib je značný.

• 18.5.2017  06:40

Na facku. Už dlouho jsem neviděl tak mrdnutý přijetí - 27% na Rajčatech, v kinech první velký propadák léta, pak ale tolik nadšených ohlasů od tolika lidí (Řízek: "nejlepší fantasy od Návratu krále" a podobně). To mě dokopalo do kina. A teď chápu, že tahle utržená fantasy gangsterka nemusí jít vstřebat každýmu - temná, klipovitá sada digi monstro-slonů, hadů, smrťáků, vodních víl a čeho všeho, zpomalovačky, epický šoty a la Zack Snyder, pouliční vtípky, silná dvojka Jax/Law, brutální soundtrack hlavně k závěru... Jako ať to je jak chce bordeloidní, tak zábavy dost a hlavně je super cítit nějaký to autorství ve světě, kde vládne NULA talentu úplně plochých, vypočítaných a přizdisráčských blockbusterů. K originalitě...

• 18.5.2017  00:25
    American Epic (TV seriál) (2015)

Ke konci 20. let vedl boom rádia ke snaze dostat do něj všechny možný lokální hudební talenty z krajů široko daleko. Dlooouho očekávaná sonda do prahistorie americký muziky, aneb "the first time America heard itself", je tady konečně, právě jsem si dal první díl ze tří a nadšení, vypadá to na takový perfekt prequel k SONIC HIGHWAYS, příhodný doplňek SOUND CITY a vůbec jednoznačnou mňamku všem fanouškům dějin kolem popu/ rocku/ rapu atd. Verandový country z Apalačských hor a chudý černošský jug bands z ulic Memphisu, těším se co ještě bylo kdysi nahráno, mělo obrovský vliv a na mě o tom čeká příběh. Tvůrcům se navíc podařilo oživit tehdejší techniku a dostat před kamery (a do studia) krom pozůstalých i řadu velkých osobností typu Willie Nelson, Nas nebo Jack White, jako vypravěče Redforda, zkrátka parádní a cenný projekt. Skvělá atmosféra těch časů... (více) (zbývající dva díly - zvyšuji na 5) Dále račte - The Sessions.

• 15.5.2017  22:05

Třetí díl mi přišel slabší, nějak bez nářezových míst. Ale přičtěte dvě hvězdy v krajním případě, že máte slabost pro arabáckou gay erotiku, tohle byl slušnej bonbónek. A heleme se... další Lanegan!

• 14.5.2017  00:17

Ještě takový bonusík k BoB, kde parta více i středně senilních veteránů ze stoprvní líčí svoje vzpomínky a poctivě se nad tím dojímá. Přidanou hodnotou je řada tehdejších záběrů i krátká část o životě po válce. Respekt, není ale nic k must-see.

• 13.5.2017  20:28
    Uteč (2017)

Tak zručný thriller typu všechno kolem tebe nehraje jsem si už dlouho nedopřál. Od úvodní sćenky je jasný, že nebude žádná průměrná filmařina, buduje se vytrvale trpělivě napětí, navíc se šmrncem a skvělým humorem. Čekal jsem to možná originálnější a samozřejmě, velká část šeptandy a appealu spočívá i v perfekt timingu při aktuálně žhavých tématech v US - černošský otázce & bělošskýmu privilegiu - ale případný nevědomý divák se tím nemusí vůbec nijak zaobírat/ kazit si dojem z kvalitního zábavnýho hororu. A ať si v tom kdo chce co chce vidí, mám beztak dojem, že se Peele (chytře) tomu všemu hrocení a pnutí v první řadě vysmívá...

• 13.5.2017  07:22

Bude záležet co jste za typ diváka. Já viděl podobných filmů hromadu a tady ten aussie exploiter přec čím vyniká. Umně natočený, kvalitně zahraný (psycho on i ona), pozvolný, psychologický, vztahový a intimní, bohužel pro mě jako diváka ujeťáka ale vytrvale vynechává "v nejlepším" - tj. nečekejte explicitní záběry násilí a znásilňovaček. Pěkný voyeristický zpomalovačky, vždycky rád poslechnu "Nights in White Satin", šifra v závěru dost imbecilní, bylo pozdě a tu vypjatou konečnou půlhodinku už jsem myslel spíš na spaní. Tak... 💤

• 13.5.2017  04:26

Do dneška jsem to jméno vůbec neregistroval, ale v zájmu o americkou politiku a ve věku senzace jménem Donald Trump, všiml jsem si GMRS na titulce dnešních novin a neváhal pustit hned při premiéře na Netflix. Ač je tu obrázek malovaný výhradně stranou "liberálních" osob a médií (lepší brát mírně s nadhledem), je to slušně strhující prohlídka špíny v rámci pravidel jako profilovka exota Stonea - prince temnot a samozvaného agenta provokatéra zákulisí americký politiky. Nejen v rámci cirkusu poslední kampaně, ale už od dob Richarda Nixona. Máte-li zájem, pak je tady toho mraky co vás může šokovat a překvapit, nebo jen přiměje kroutit hlavou a usmívat se u toho. Informací je taková sada, že jsem sem tam musel pauznout vrátit, ale takový to mám nejradši. Super záležitost. "Demagog je člověk, který hlásá věci, o nichž ví, že nejsou pravda, a to lidem, o nichž ví, že jsou hlupáci." (Mencken)

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 42 56