Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

USA
*** leave no cross unturned ***

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58
    • 20.10.2017  15:42
    Shot Caller (2017)

Pěkný krimi-tvrďácký překvápko, kde je krásně vidět, jak se může i ukázkový život dosrat jednou osudovou chybou a pak skrze následný vězeňský buď a nebo. Waldau v týhle roli šéf a celá jeho proměna a snaha je skálopevná, k tomu spousta castingových radůstek (Bernthal 🙏🏼), lepší přehlídku Cali white pride hovad jsem neviděl od SONS OF ANARCHY. Ale celkově vzato mi ten film vyšel neprůstřelný, uvěřitelný, držel mě a bavil, fungoval po stránce emocí, líbil se. Velký palec za násilí, hezky brutální syrový, závěr naprostá jahůdka.

• 20.10.2017  11:17

Pro mě odjakživa #1 mervelák ve svý patnáctiletý verzi jak variace na Harry Pottera. Hlásek dítěte, kroužek šprtů z nižší střední a odměřený dozor Starka, to všechno okay, nemůžu se ale přenést přes obsazení toho smradíka Hollanda. Ani ne, že by hrál to co má špatně (naopak), jen čistě z principu, nezajímá mě Parker jako ultimátní klučíkovská buzopička. Zlepšuje to Keatona charisma, ta lolitka, ten tlouštík sidekick, jak to odsýpá, interakce s Queens a nějaký ty oblekový srandičky... V součtu tenhle Spidey někde mezi tupou matematikou AVENGERS a lehkostí GUARDIANS, kde můj hlavní problém prostě, výhradně a přízemně je casting. Moje smůla a dál asi nejdu.

• 17.10.2017  05:44
    Wind River (2017)

Skvělý thriller, který pomalu seznamuje a vtahuje, načež pak se to dokonale uspokojivě semele v poslední třetince. Zasněžený Wyoming krása, k tomu poutá prostředí plné krutých lidských osudů (s podstatnou špetkou optimismu) dnešní indiánské rezervace, přičemž herecky to opírá velmi slušná sestava a krajně sympatický Renner. A atmosféru přesně podtrhuje už standardně skvělý Cave/ Ellis. Takže nějaký ten instantní hype nezklamal, je to poctivá a procítěná filmařina, která se zapíše a kde navíc nechybí - dovolím si srovnat - existencionální přesah a la NO COUNTRY FOR OLD MEN. Do nějaké Topky moderní drsná Americana bych nominoval oboje plus HELL OR HIGH WATER. A hele, vzápětí dívám na to jméno Sheridan... :)

• 17.10.2017  02:12

Dokonale drsná narozeninová epizoda kde mi chyběl snad jen záběr na to, jak mu Shandrell suveréně klátí manželku. I druhá sezóna má u mě krásně naběhnuto na 5*, můj šálek komedie úplně na 100 procent.

• 16.10.2017  00:25

Mrazivý Vaughn konečně v drsnější roli co si zasluhoval a bez jeho charisma by tenhle překvapivý grindhouse byl tak poloviční. Protože co se záporáků týče to zakopává a v dění pak sklouzne spíš do hogo fogo temnýho béčka než pořádný a kompaktní krimi násilnosti. Nebudu to zdvihat nikam do nebes, vizuální filtr se mi nelíbil, ani prostě celý finále, ale pro fajn gangster/ vězeňskou tvrďárnu s dupáním gumových hlav sem račte zabrousit.

• 15.10.2017  17:48
    Alamo (1960)

Roztomilá westernovka z nejslavnější chvíle v rámci boje o nezávislost Texasu. Všude se tomu vyčítá historická nepřesnost, ale není to nic tak markantního. A hlavně, na nějaký ultra děják tu ani není proč - je to prostě klasicky romantická, heroická klišé johnwaynovka se spoustou chlapáckýho humoru, kde se velká akce odehraje až v posledních 10 minutách, ale nějak mi to nevadilo, jelikož vše předcházející byla radost dívat. Hlavně vůdčí postavy upjatého Travise, dobrodruhů Crocketta a Bowieho, řada vedlejšek včetně krásné Lindy Cristal... Top je Tiomkinův soundtrack. Nějakou strojenost vem čert, jedinou větší výtku mám sám k sobě, že jsem si tu projekci roztahal do cestovních dvou týdnů, ale zase... v nich došlo i na Alamo :) Kdo chcete víc kontext, máte na výběr řadu dokumentů (třeba tento), nebo sérii TEXAS RISING.

• 26.9.2017  01:05
    The House (2017)

Myslím, že sám motiv vydělat statisíce $ dcerce na výšku je tak tvrdě američanský, že to půlku čechů předem otráví, každopádně já se celkem bavil. Další typická "ferrellovka", ničím světoborná, zábavná ale herecky, většina humoru funguje a scény jako rodičovský fight club, nebo vymáhání dluhů jsem i upřímně prosmál. V rámci těhle komedií žádný průser, na oddych a bez ultra nároků to klidně pouštějte. Říkám si ale, že bych od Willa bral už zase i něco víc ambiciózní. Nikdo z vás mi nevymluví, že je to jeden z největších bohů americký komedie posledních dvou dekád. A sem konečně se STEP BROTHERS 2 (!)

• 19.9.2017  04:59
    Pokoj (2003)

Dáš dětem na základce za úkol napsat a natočit vypjatý milostný drama a vznikne ti něco jako THE ROOM, legendární brak, jehož kultovní status letos nabírá zbrusu nový level díky DISASTER ARTIST, a proto jsem se musel podívat i já. Wiseau je opravdu jak mimozemšťan, jeho neherectví (miluju ten smích) geniálně poutavý, scénář schizofrenní a vysoce retardovaný, má to být smrtelně vážný, působí ale celý jakoby pro srandu předabovaný, k tomu hraje melodie odněkud ze starý fantasy videohry, mixlý s eroťákem. Takže jo - totál špatnost, která má potenciál být skvělou zábavou pro smích. Vůbec se nedivím komunitě co se kolem toho utvořila a davově si užívá v kinosále. DIY marketing: "A film with the passion of Tennessee Williams."

• 18.9.2017  15:36

"Just because Lynch is brilliant and creative it doesn't mean that he's not also completely Looney-Tunes!" Ale dobře že je happy, poslouchá se hezky, črtání na papír lepší než kdokoli z mých dvou set profesorů, a k porozumění jeho tvůrčí mysli (spolu s THE ART LIFE) klíč.

• 18.9.2017  02:38

Ujetá svobodomyslná road movie krimi-romance plná odkazů na Wizard Of Oz, zvláštní komedie, tromácky groteskních brutalit, přepjatých rodinných dramat a vypalovaček typu "Wicked Game", kam krásně zapadá Cage a skvěle se blýskne gauneří Dafoe. Ustál jsem i moji neoblíbenou Lauru Dern. Závěr už vyloženě WTF, ale nějak podivně mi smysl dal. Interpretovat se to dá jen klasicky lynchovsky -- všelijak a nejasně -- bylo to ale zábavný a mělo kouzlo, je cítit tvůrčí zápal a radost.

• 17.9.2017  05:10
    Hadí podsvětí (TV film) (2011)

Populárně dělaný vhled do amerických chovatelů hadů, legálně či ilegálně, který uvádí můj oblíbený Rollins (amatérský expert na všechno). Skvěle by zapadlo do téhle série a pomůže pobrat, proč lidi přitahuje mít doma tak nebezpečný zvířátka. Hopem vezme pár majitelů včetně Kerry SLAYER Kinga, kousnutou pacientku, týpka co si buduje imunitu na jed mamby. Některý z nich jsou fakt brrr, pomalu se mi vrací cit do prstů pravý ruky...

• 17.9.2017  01:42
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

S01: Po ročním odkladu možná nebylo nejchytřejší dívat na to hned po Twin Peaks, ale upřímně, moc mě to nebavilo a ani nechápu ten ultra humbuk kolem. Herci vesměs otravní, 8 dílů by se v klidu dějově vešlo do čtyř, bez nápadů, nudil jsem se víc a víc a víc a vyšla mi jen pěkně sterilní retro slátanina. Pro milý hororový spirit si radši zopáknu KRAMPUSe, dětský spirit GOONIES, pro slizácký sci-fi šmejdy zase letošní THE VOID, přeju vám všem to nadšení a druhou sezonu, já jsem z toho nevrhlej a mrzout. 55%

• 16.9.2017  07:52
    Kruté oči hor 2 (1984)

Vidlácký nukleární lidojedí mutanti podruhé jsou totál zbytečná sračkovina nejhrubšího zrna, i přes účast Cravena a Berrymana. Působí to vyloženě odflákle, nuceně, amatérsky, nekonečně nudně a kdo nejste ujetý sebetrýznič nebo sběratel, táhněte radši honem rychle pryč. "The Reaper SUCKS."

• 15.9.2017  07:58
    Modrý samet (1986)

David "Jimmy Stewart from Mars" Lynch mixuje maloměstskou nevinnost se záhadnou noční můrou a je to sice slušně poutavý, ne ale tak, že bych se pídil po výkladech a byl tím očarován. Hopper vynikl rolí cholerickýho gaunera, emoce někdy ujíždí do otravných 80/90s klišé, je tu abnormálně násilný soft erotiky a v mnohém takový jasný předobraz Twin Peaks. Moc jasný vám to ale nebude :D

• 14.9.2017  22:18

Ve velmi vypjatém půlroce jsem se velmi těšil na další sezonu -- “Wave That Flag" ♪♫

• 14.9.2017  04:32
    Sloní muž (1980)

Ne že by mi to extra hrálo na city a přišel si teď unešen, ale bylo to tak temný, atmosferický, s velkou spoustou všiváků, lidský špatnosti a se zvláštní uměleckou noblesou, že mi ta nekonečně odkládaná projekce určitě utkví v mysli a ano, vyplatí se vidět. Za palec stojí jak vyjevený Hopkins, tak výkon Hurta v hlavní roli pod ohavnou (v dobrém smyslu) voorheesoidní maskou. Černobílý filtr byl zvolen dokonale a podtrhl starosvětsky avantgardní tón i ten viktoriánsko-industriální Londýn. Nejedná se o typický lynchovský mozkolam, ale překvapivě jednoznačnou a svým způsobem jednoduchou story, vyjma tedy úvodní a závěrečné sekvence. Je hnusnější taková ohyzdná fyzická anomálie, anebo pokleslá společnost a bezcitné chování běžných lidí kolem? Film logicky evokuje staré dobré FREAKS.

• 13.9.2017  04:33
    Baby Driver (2017)

Prosím víc takových popkornů. Stylový, nabouchaný, svěží, divácky vděčný, skvěle obsazený, inteligentní vůči minulosti, nepřiposraný, exploatační a (k mé extra radosti) s puncem mad lovers romance. Takhle si představuju akční krimi nový generace, který sice stojí pár desítek mega, ale nedělá z nás pičky a nebojí se bezhlavě šlápnout na plyn. To by v tom byl čert, aby nelajkoval i Tarantino... "I can’t wait until the day when it’s just us, music and the road."

• 12.9.2017  18:50

Co jsem zatím viděl, tak ta "nejnormálnější" Lynchovka, bez všech zamotaností a podivností. Možna i proto, jak abnormální je ta cesta sama o sobě. Přesto (naštěstí) to má jasný jeho rukopis. Milý, lidský, vtipný, dojímavý film o stáří, rodině a tom, jak někdy právě ty nejnesmyslnější věci dají nejvíc perfekt smysl. Vůbec bych se nedivil občasnému repeté.

• 10.9.2017  21:57

Tento soubor extra scén jsem si nechal až jako poslední (pominu-li knihu), i proto, že mi vůbec nesedlo FWWM - sice podstatný díl do skládačky, ale dění před vraždou mě tolik neba, nemůžu vystát Lauru jako "herečku" a vůbec takový to přehnaný twinpeaksácký Beverly Hills... Každopádně tohle lepší, i přes bonusovou povahu působilo kompaktně, jsou tu kousky jako box FBI s debilem z Deer Meadow PD, rozšířený Bowie a temná sešlost "nad večerkou". Mimochodem Moira Kelly by zdá se byla mnohem snesitelnější Donna.

• 10.9.2017  06:06
    Hrdinové od Alama (TV seriál) (2015)

Není to průšvih, ale v součtu prostě velká škoda, že si boj o nezávislost Texasu nevysloužil silnější minisérii. Dobrých i známých herců je tu kopa (Morgan, Davies, Martinez, nejvíc mě bavil pomstou posedlý Liotta), jenže většina toho je bez života, utopená v nekonečný taktický vyčkávání a tak nějak bez zápalu. Přitom když by měla budovat solidní momentum k bitvě u San Jacinta. Oddíval jsem ze "studijních" důvodů, ale občas během těch prvních 3 dílů mě to fakt do morku nudilo, než se to nějak rozhýbalo akcí. Možná i ten Bill Paxton jako generál Sam Houston, tu prostě jako hlavní hrdina neobstál. Upřímně, víc smyslu by mi to samé dalo natřískanější, o stopáži dvě hodiny a jako TV film. Navíc ta nejzvučnější a určující událost, Alamo, se tu prakticky vynechala. Takže žádná sláva, sterilní a neucelený dojem, jsem rád že to mám konečně za sebou a chuť si snad spravím obratem zde. 65%

• 8.9.2017  08:12

Rozum. Jestli něco z duše nesnáším, tak takový to mileniálský heslo #govegan - vyplnit s ním svý prázdný životy, rvát ho všude všem do ksichtu a říkat mi, co mám a nemám jíst. Takže jsem doufal, že tohle nebude tupá agitka a dostanu i pár fajn informací. Což se splnilo (celkem). Ano, jedná se v podstatě o jasný křížový tažení vůči masu a mléčným výrobkům v souvislosti s rakovinou, cukrovkou, řadou srdečních, auto-imunních atd onemocnění, zároveň je to celý balený do konspirační teorie o systémový a korporátní špíně, jsou tu nějaký ty explicitní obrázky a odstrašující případy, a závěr je přesně ta přitažená sluníčková sračka, jakou jsem si doufal odpustí. ALE většinou to dává slušný smysl, často se shoduje s mými poznatky odjinud a bylo dobře divácky zpracovaný. Takže já osobně si něco odnesu, předhodím to pár známým, budu sledovat diskuzi a testovat si sám -- a hlavně -- brát s rezervou. Aneb nevěř hned stoprocentně každýmu, kdo kde má za jménem PhD, ani chytře poskládaným dokumentům plným 100% osvěcujících pravd... A vůbec tu hlavní můj výstup: svět je fakt kurevsky nefér vůči kouření :D

• 6.9.2017  05:39

Ten legendární neřestný blikající 70’s Manhattan, kurvy pasáci, dvojtý Franco (od 11.22.63 se mi stýskalo) pod hlavičkou HBO - s radostí! Pilot je dobrá seznamovačka a děje se tak akorát, retro poctivý a je to slušně drsný, takže já jsem nalazen.

• 6.9.2017  03:34

Dobrých komedií je teď jak šafránu (fráze co jsem nikdy nepoužil), tohle je taková ta civilní/ ze života, a to sice velmi pěkná. Baví herecky, spíná po stránce emocí, vyniká i takovým tím mezi českou lůzou populárním "multi-kulti" zabarvením a tématem lásky ve střetu kultur, potažmo zajímavou ústřední situací. Snad jen fáze zamilovávání mohla být ještě přesvědčivější. Takže nečekejte velký haha (vtípků je tu spousta, ale na vedlejší koleji) a s trochou štěstí... Mně to sedlo.

• 4.9.2017  23:32

Nic tak šokujícího, ale fajnová, zajímavá procházka zákulisím originálu i pak zběžně sequelů - který očividně přišly o spoustu drsných záběrů. Undergroundový podmínky, maskérský talent, nesnáze s rozpočtem a ojebávka o honorář... Super tu je účast všech důležitých osob při vzniku toho filmu. Původní "pornography of terror" TCM je pro mě jedním z nej hororů všech dob a teď po smrti Hoopera ho teprve pořádně oceňuji. Vliv na další vývoj horor/ exploitation žánru byl obrovský a jako takový vyhrocený odraz dění v tehdejší post-hippie 1970’s Americe -- v temný době po deziluzi Vietnamu a strašení Charlie Mansona -- to bylo taky k nezaplacení.

• 4.9.2017  20:26
    Městečko Twin Peaks (TV seriál) (1990)

☕️ 🍩 S01: TWIN PEAKS má ultimátně kultovní status a zrovna se vrací, tak ten rest konečně doháním. V podstatě od začátku zaujme jiná atmosféra a těžko popsatelná střelenost, která z toho dělá unikát. Co jsem zatím viděl od Lynche, měl jsem trochu obavu o přepálený DIVNO, ale držel se tady na uzdě a vychytal to akorát. Detektivní zápletka je zajímavá a táhne se v solidním tempu, osudy postav se chytře protínají, zásadový požitkář Dale Cooper BAVÍ, miluju tu obsesi černou kávou (i moje!) s koláči a donuty, komickou policajtskou bandičku, nějaký ten element tajemna a nadpřirozena v pozadí je příjemný, hudba... na tu jsem si -uznávám- nějakou chvíli zvykal, přispívá k zážitku... plus aura zapadákova někde uprostřed lesů, jo joo, slupnul jsem to během dvou dní, naštěští se nejedná o nijak náročnou látku a stáří nehraje roli. Teď jsem hlavně zvědavý, proč má druhá sezóna 22 dílů... hodnocení včetně pilotu: 85% S02: Přesto, že Lynch dvojku tvrdě odsuzuje a neměl s ní prý po odhalení vraha už moc společnýho, já to tak bledě neviděl a těžko říct, zda lepší když to zrovna sklouzlo do brilantní komedie, nebo temnýho tajemna. To momentum je trošku problém, nějaký zápletky podle mě zbytečný (emo James, p*ča Donna, Nadine a do jistý míry s Josie). Skvělých chvil ale převážilo, některý z postav byla možnost pořádně si zamilovat a jsem velmi zvědav, co přijde teď 25 let poté... Moji oblíbenci: Cooper, Major Briggs (miluju scénu "Vision of light"), Audrey. Benova občanská válka a STOP GHOSTWOOD show byla sranda k nezaplacení. 80% FWWM: 50% TMP: 70% S03: Pro vlastní dobro se odprostěte od starých Twin Peaks a připravte na bezkonkurenční Lynch-show, která je autorsky svobodná, osobitá, nekonvenční, schválně matoucí, podnětná, nabitá, kouzelná v provedení a mozek-obracející, jako fakt máloco. Respektive jako nic. Naprosto nevíte, co vás čeká v další hodince a je tu tolik čeho se chytat a o čem rozmýšlet. Prvních sedm dílů taková skvěle nejistá předehra, osmý mě pak přímo srovnal se zemí a od té chvíle totál. 5x jsem dal pět hvězd a v součtu s přehledem vítězná série, kterou mám už hned slinu si zopáknout. Po řadě analýz a možnosti ten závěr pár dní strávit definitivně říkám, těch 25 let poté byl vyšší level. Každopádně nic pro netrpělivý zabedněnce. "Regardless of what you believe in..." 95% / Toť moje léto 2017, strávené napůl v Twin Peaks...

• 4.9.2017  07:34

• 4.9.2017  07:06

"Once we cross, it could all be different." Takže Lynch během celé třetí série rozházel spoustu chytáků pod nohy, suveréně víc otázek položil než zodpověděl a celý to zakončil úplně jinak než kdo čekal, krásně obrátil vesmír vzhůru nohama a ač zpravidla nesnáším, když věci nedají jednoznačně smysl, stejně mě při tom všem nejen nenasral, ale ještě dohnal k totálnímu obdivu. Čáry kouzla, relativní časový roviny, snová realita několika dimenzí a dobro možná vítězí. Všechny pravdy budou jenom teorie. "What matters is what you believe happened." (DL)

• 3.9.2017  02:23
    Atomic Café (1982)

Brilantní. Marketingový tahák "komický horor film" se mi zdál trošku zavádějící, ale už vím, že není - vystihuje to přesně. Kdo z vás kdy hrál Fallout a bavil se u těch roztomilých retro srandiček, tady máte přesně předlohu, všechny ty starý záběry a vládní propagandistický videa, který opravdu a vážně existují. Někdo to za $300 tisíc všechno vyhrabal z archivů a dal do kupy v úplně výborný koláži, která přesně vystihuje bombastickou absurditu těch časů. Ať je to oblbovačka obyvatel ostrovů Bikini, ozařování vlastních vojáků, městečka St. George anebo loďky japonských rybářů, tyhle všechny kiksy plus lekce skrčit se a přikrýt, atomová výchova pro prcky a spousta dalších neuvěřitelností. Všechno je geniálně doplněno o atomic age písničky (ultimátní kompilace zde, přímo playlist podle filmu) a snad jen škoda, že nebylo užito i dobových plakátů a ilustrací. Takže jo, lidstvo přešlo od mušket k explozi o 50 megatunám TNT během délky jedné člověčí existence, tady ten časostroj vás krásně přenese do tak unikátní doby v dějinách a navodí vám místy nezaměnitelný dojem, že lidstvo přežilo svou apokalypsu, a to sic jen o chlup - ať už to byla reálná hrozba, nebo jen masová paranoia... Spolu s TRINITY AND BEYOND zatím naprostý vrchol na tady to téma, tak nějak povinnost pro všechny studenty moderní historie. "Viewed from a safe distance, the atomic bomb is one of the most beautiful sights ever seen by man." ☢️

• 2.9.2017  18:25

Takže zatímco ’74 je děsivá kultovka a dvojka parádní zvrhlá groteska, trojka už takový nažehlený MTV Pimp My Chainsaw. Úplně co byste čekali od slasheru na přelomu 80 a 90 let, jakoby mixlý s ELM STREET, heavy metal soundtrack a pořád docela vděčná záležitost. Buranov kdesi za benzinkou Last Chance, dvojice kalifornských rozmazlenců versus rodinka kanibalských umaštěnců, do toho se přimotá Ken Foree jako asi nejzábavnější postavička. Už tedy slabší koncentrát pro teenagery do kina, nicméně celkově ta původní trilogie vůbec není špatná.

• 1.9.2017  03:47

S úplným zděšením jsem zjistil, že jsem dosud neviděl dvojku trojku a jelikož se za měsíc chystám na Texas, kdy jindy to dohnat než teď hned... TCM2 má jednoznačně smůlu, jak kultovně dobrý špinavý psycho je jeho předchůdce. A přišlo mi to samozřejmě jako totál p*čovina, ale taky skvělá buranská komedie a sranda od začátku do konce, taková groteskní 80's modifikace originálu s prvky TWO THOUSAND MANIACS a třeba TOBACCO ROAD. Slušně podhodnocený. Líbila se mi skvěle přehraná trojice záporáků (hahah ten Moseley!) potažmo děda, Dennis f*cking Hopper i ta výtečná lokace jak z pouťovýho hororu - lidská jatka v kombinaci s kýčovitou battle land atrakcí. Takže kdokoli do toho půjdete, zkuste se odvázat, odprostit a naladit na parádní halloweenskou párty ujetost. Vzít tohle jakkoli vážně se těžce nevyplatí. Jinak, ten vliv na Zombieho HOUSE OF 1000 CORPSES je přímo m-e-g-a. "Lick my plate you dumb dick!"

<< předchozí 1 2 3 4 15 30 44 58