Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

USA
*** leave no cross unturned ***

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57
    • 19.8.2017  00:32

Nehledě na nechvalně proslulý zákulisí vznikl parádní námořnický dobrodružnák, kde vládne jak důstojnický hejsek Brando (manýry během natáčení se... tak nějak hodí k postavě), tak Howard v roli tvrdýho kapitána. Jejich rostoucí vzájemná nevraživost mě bavila. Stopáž sice celé tři hodiny, ale je tu jak dost dění, tak i příjemná pasáž z ostrovního prostředí. Navíc velmi pěkný čistě vizuálně. Nemám zatím sice srovnání jiných verzí, tady jsem ale nenašel jediný mínus, spokojeně probděl půlku noci.

• 17.8.2017  01:47
    Jsem Ali (2014)

Není to klasický životopisný dokument, který by vás provedl všemi zápasy a milníky hezky jak šel čas. Jde spíš o lidský, rodinný portrét Aliho, s důrazem na některé z myšlenek a světlo v něm, ale i hrdost - ten "mladý černoch s prořízlou pusou", co si nedal srát na hlavu a stal se inspirativní, sám se definující osobností. Stinné stránky a osobní selhání jsou tu pouze taktně v krátkých zmínkách a náznacích. Vesměs vzpomínky blízkých, některých fanoušků a celebrit, domácí audio nahrávky, zběžný přelet kariérou - slušná pocta. "See the greatest sports title doesn't mean nothin' mister, if you can not be free."

• 16.8.2017  18:14

Pěkný zběžný pohled na válku o území dnešní Kalifornie, Nového Mexika a řady dalších států, která přes politicky-militantní šikanu "zjevného údělu" tak úplně nezapadá do americkýho vlasteneckého vzorce a zůstává kontroverzním tématem, kterému se nevěnuje zdaleka tolik pozornosti jako válce občanské, či té o nezávislost. Mix vyprávění, reenactment záběrů, obrázků a úryvků z deníků mi vyhovoval a byl dobře stravitelný. Prezident Polk, generálové Taylor, Scott a Santa Anna, účast pozdějších hvězd (McClellan, Grant, Lee) a pár působivých momentů v dění, jako byl zvrat u Buena Vista, vylodění u Velacruz, nebo "boy heroes" při obraně Mexico City. Při troše zájmu rozhodně stojí za pozornost! A já si rád dám ještě důkladnější tohle.

• 16.8.2017  06:13

Komu se líbila jednička a nemá nějak přehnaný cinefilní nároky, bude mít radost. Správný kanaďan Baruchel věděl, že má v rukou fandovský zlato, nijak nespěchal a šel do toho od srdce - vrátil všechny oblíbený postavy, obsadil pár skutečných rváčů (Parros, Orr, Prust, Laraque, Angelstad, PP od Violent Gentlemen) a vychrst ještě větší litry krve. Papánek Cain má jako záporák něco do sebe, srandy je tu kopec, snad jedině ubrat těch všech sračiček s rodinou... V součtu ale hezky vděčný sequel. Kdokoli rád hokejový násilí + název "poslední z bitkařů" mi jednoznačně evokuje, doslova upalujte pro loňský dokument ICE GUARDIANS.

• 14.8.2017  06:45

Pro mě třetí špičkový díl, kde se archivně mihne Bowie, snově Monica Bellucci, odehraje divná lesní procházka, ještě divnější vězeňský psycho, neméně divná story týpka s gumovou rukavicí a brutální smrt truck you hulváta. Nechápu jak, ale funguje to, miluju Lynche v roli Gordona, mám už ve zbytek série slušnou důvěru a začíná mi být celkem jedno, zda se Dougie Cooper probere, anebo neprobudí. Jen nebýt těch unylých songů na konci...

• 13.8.2017  23:15

Precizní mini-série o první světové z perspektivy američanů. Respektive primárně o motivech jejich vstupu do války, zákulisí během a dění kolem failu Ligy Národů ihned po ní. Překvapivě střízlivě a bez otravných medů. Od profilu Wilsona a jeho moralistického pokrytectví, ten nezvykle idealistický záměr, přes zásobení a dluhopisy, nátlak k podpoře válečného úsilí, propagandu, nevídané oprese, kontextů rasismu a sufražetek, až po bližší pohled na newyorskou patnáctou, lost battalion, meusko-argonskou ofenzívu i osobnosti jako byl Pershing, Chapman, Rickenbacker, York... Skvělé je zlidštění díky úryvkům z dopisů, stejně jako koláž dobových fotek a záběrů - až jsem někdy nechápal, že některé z nich vůbec existují. Výprava je příjemná a v návaznosti dává smysl. V součtu tedy perfekt okénko na moment zlomový, určující k americké roli ve světovém dění pro nadcházejících minimálně 100 let. [běželo v rámci série AMERICAN EXPERIENCE] "There is such a thing as a man being too proud to fight. There is such a thing as a nation being so right that it does not need to convince others by force that it is right."

• 12.8.2017  06:29

Skvělý - nápady, sranda, pěkný star-trekácký masky, nějaký nádherný vizuály, cit pro retro pocty a písničky, castingový radosti. Když digi film, tak takový. Neříkám, že to v druhé půlce nekolísá, ale takhle vypadá komiksová týmovka, která nepočítá s tím, že jsou její diváci totální nenáročný hlupové (jako ta hlavní marvelácká...). A jde od srdce.

• 8.8.2017  04:28

Musím potvrdit, že na dobu svého vzniku je to pořádně temný fatalistický dobrodružňák, kde máte od počátku do konce to neblahý tušení, že vás ani postavy nečeká žádná velká špetka radosti a veselí. Boduje to nejen atmosférou, duchem, technicky, budováním napětí a uceleným dojmem, ale i dramatickým gala G. Pecka, jehož vyšinutě pomstou posedlý Achab je to hlavní, proč je ’58 verze dodnes braná za nejlepší převedení jednoho z nejslavnějších mořských příběhů (další a další takový). Je to i film, který dosud nezchátral a určitě mám chuť dát si ještě (ne)jednou, stejně jako knížku - kterou jsem sice četl, ale tehdy pořádně nevnímal a neocenil. 🔪 🐳 ⚡️

• 5.8.2017  21:36
    Wilson (2017)

Malinko drsnější tragikomedie, kde hlavní postava dostává od života tak neúnavně na prdel, až je to devastující spíš než jakkoli feel-good. Což není výtka. Jenže přes to, že Woody tu padne jak vyšitý a pár vtípků je skvělých, celá linie s ex bohužel kazí celý film, navíc Laura Dern tomu nepřidává nijak herecky. Takže sice scénáristicky nedotažený, ale i tak lepší průměr a nezaslouží si propadnout. Zvlášť pokud pro vás důvod sem zabrousit byl taky čistě Harrelson, tak to stojí za to vidět.

• 4.8.2017  06:20

Tehdy brzká adaptace tu z Hemingwaye doslovně cituje, trocha knižní strnulosti nijak neškodí a klasický zápas starce o hrdost drží strhaný Tracy, který s přehledem vtahuje do děje - ať už v rozjímání k přírodě, nebo když z posledních sil bije žraloky. Filmařinou zastaralé v dobrém slova smyslu, hudba drama ještě podtrhuje, dívalo se na to hezky. Jak lákadlo ke knize a má-li být, tak myslím i vhodná náhrada na referát.

• 4.8.2017  02:40
    Chuck (2016)

Schreiber jako "reálný Rocky" má až dost charisma táhnout hlavní roli, potěší pár dalších známých herců a je to celkem pěkný 1970s retro (včetně zápasu Ali X Wepner), ale upřímně, ten samotný obsah vystačí tak akorát na průměr - v honbě za slávou být dobrosrdečný moula debil, mrhat život a padnout na držku, nějak se poučit, mi přijde stokrát ohraná story a co z ní. Ale zlý to není a neurazí. Řekl bych, že se sklenkou whiskey na nějaký nudný zatažený večer možná až chytrá volba.

• 3.8.2017  05:21

Dal jsem si teď hezky při jednom a zatímco PROMETHEUS se dal, tohle byla zbytečná ostuda na úrovni béčkovýho hororu, co si hraje na něco víc a spálila velký peníze. Nudný postavy (aspoň je tu McBride), otravná postava okoukanýho Fassbendera, hloupý řeči, divný prostředí, originalita těžce záporná. Než se to konečně dostalo "kam mělo", byl jsem už chvíli v nezájmu. Takže 2 hvězdy za pár brutálních vyhřezávaček a jinak nasrat. Lituju všech fanoušků téhle značky, na nějaký proč mě napadá jen ztráta soudnosti a senilita, případně dozabezpečit vnoučata.

• 3.8.2017  02:52
    Prometheus (2012)

Hodně blbých keců a stupidit, nějaký to slabší CGI, přeplácaný přetažený konec, i tak ale poctivý, zábavný a místy velkolepě krásný vetřelčí sci-fi. Líbila se mi ta planeta, myšlenka stvůrců lidstva, zlověstnost a slizáků příšerek taky dost. Být nějaký pravověrný fanda Alienů tak nevím, takhle ale fajn a rozhodně lepší než letošní LIFE. Před pár dny jsem díval na FORBIDDEN PLANET a sranda pro srovnání 😆

• 3.8.2017  00:18
    The Bomb (2016)

Máloco mi přijde pěknější a působivější než tohle téma a pořádná nukleární exploze, takže nějaký ten artistický mixtape jsem si s radostí hned dal, nicméně tak debilní tuc-tuc sračkosoundtrack už jsem dlouho neslyšel. Duck & cover.

• 2.8.2017  06:08
    The Wall (2017)

Solidní válečný survival na úplně mini plácku. Po spoustě hekání se rozvine zajímavý dialog mezi odstřelovačem a obětí, moc se mi líbilo jak to nakonec skončilo. Nečekejte nějakou heroickou nablblost, řada lidí to určitě ocení jako civilní, komorní, realistický, bez obvyklýho vlasteneckýho patosu a standardních šablon (plakát i John Cena jsou zavádějící). Nevyznívá černobíle, ale je to jednoznačně anti-Iraq war. Jen se to obešlo s tak málem i po dějový stránce, že prostě nemám zač dát vyšší známku.

• 31.7.2017  00:18

Skvělý nablblý sci-fi, kde je tolik nechtěný komedie až to muselo bejt naschvál. Takže výsměch, ale současně obdivuju, jak hezky si s tím někdo vyhrál, celkově je ta "zakázaná planeta" radost pohledět. Prcací dcerka ("Tak proč mě nepolíbíte tak jak to dělá každý?"), teatrální starý profesor, chrabrý Nielsen, krásně starosvětský futurobot... pár si ještě musím dohnat, každopádně v 1950s subžánru jsem asi nic lepšího neviděl. Vděčná věc.

• 29.7.2017  17:05

Jedno křáplý polonudný atom age sci-fi, který (možná) splní očekávání az v druhé polovině, kdy dojde na předpotopní trikový orgie, ionizační vrstvy, přeměňovací tubusy, daleký vesmíry i zlýho ufomutanta. V hlavní roli slušně přehraný Rex Reason (skoro lepší jméno než Cal Meacham...), bavil i mimozemšťan Exeter, docela dobře to šachuje kdo vlastně je nebo není záporák. Pokud se vypálíte do sraček, může to být plná palba.

• 26.7.2017  05:32
    Radio Bikini (1988)

Tichomořská Operace Crossroads v už starším, jednoduchém a velmi retro působivém dokumentu. Hned úvod nastolí slušně strašidelnou atmosféru a přecházíme na ostrov Bikini, záběry na idylku původních "moaních" obyvatel, což se brzy zvrhne v živě vysílanou show explozí čtvrté (nad vodou) a páté (pod vodou) atomové bomby všech dob, ještě v době "co sakra s tím" počátků a v rámci pře letectva a námořnictva kdo bude nadále užitečnější. Druhá exploze se dočkala úspěchu a její obraz je dodnes těžce impozantní. Někteří se kdysi báli, že udělá díru do dna oceánu, kam se pak ztratí všechna voda z něj :) V průběhu tu sedí a povídají oběti: náčelník vyhoštěných ostrovanů a tehdy zúčastněný válečný veterán - s hororovým překvápkem na konci. Dobrá byla i volba doprovodné muziky. Nečekejte velký výčet kontextu a dějepis, od toho jsou jiné snímky, já si tenhle užil. Argument s jednostranností je zrovna v tomto případě trošku mimo. [běželo v rámci série AMERICAN EXPERIENCE]

• 25.7.2017  05:50
    Dunkerk (2017)

Viděl jsem to poprvé a netušil co napsat. Podruhé jsem lépe vnímal hlasitost a heavy soundtrack, ale i obdivoval, jak je to celý intenzivní a precizní, včetně prolínání tří časových rovin. "Film se stává režijním mistrovstvím ve zpřítomnění aktuálního okamžiku." (zde) I přes to, a kolik je tu nádherných Spitfire přeletů v oblacích i nízko nad mořem, ale pořád nejsem unešen, nešel jsem nikdy na prdel jako u INTERSTELLAR, neměl možnost cítit s jakoukoli postavou (snad krom Hardyho pilota na konci), ani ale kolektivně, jak bylo zřejmě hlavním záměrem. Co tu vidím za devizu největší, tak že má díky DUNKIRK řada lidí možnost ocenit historii a uvědomit si, že dějepis není jen nuda pro dědky a povinně na střední... Na některý ideály, za který lidstvo bojovalo, si to zaslouží vzpomenout, třeba právě prostřednictvím nekonvenčního blockbusteru. Jsou nadčasový. A ješte jedna věc, opravdu si vážím té snahy točit na klasický film a vyhnout se CGI. [70 mm]

• 24.7.2017  22:11

Tenhle díl byl nejen nejvíc twinpeaks z návratové série, ale taky úplně hrozně nabitej. Špinavý temný přízraky, blicí záchvaty, záhadně explodující lebky, bezhlavý kozatý mrtvoly, červí díry, magický mapy, kafe a donuty, na to všechno geniální koláčový finále. Čekání se vyplácí 👻

• 24.7.2017  20:44

Po zhlédnutí tady toho jsem o pár let staršímu dokumentu musel ubrat o hvězdu. Nejen, že THE BOMB je 2x delší a mapuje důkladněji, ale převažuje i v pár dalších bodech, včetně hezčího provedení. Jde na věc už od objevu štěpné reakce, je rozdělen do kapitol, projde A i H bomby, ukazuje tunu krásných (včetně restaurovaných) záběrů výbuchů, krátce zmiňuje i dnešní situaci, obsahuje komentáře několika prominentních osobností a také (což je můj oblíbený bod) zdůrazňuje, že Bomba v podstatě znamenala moderní světový mír. Někdo někde napsal, že je to pořád super podívaná jste-li na úrovni osmý třídy, s čímž nelze argumentovat, nicméně si myslím, že pokud nejste chemik fyzik, případně neočekáváte-li zde extra hlubší sondu, budete jedině rádi. Vhod tu přijde i závěrečná zmínka pár klasických "atomic age" filmů, které bude radost dohnat.

• 24.7.2017  00:00

Snad až příliš zběžný, ale jako "vstupní" to byl fajn britský PBS dokument, který projde srovnání dvou japonských měst se zemí, operace Crossroads, Castle Bravo, ruskou Tsar bombu s výbuchem do výšky 64 km, i nějaké ty negativní externality. Potěší interview s lidmi jako Agnew, Altshuler (junior) a dalších pár. Jdu si pustit další, kdokoli máte chuť na delší poslech, tak třeba tohle tady, o tom co jak bylo a mohlo být... EDIT: dokument THE BOMB je skutečně o hvězdu lepší

• 21.7.2017  05:33

Zatím největší co to kurva díl ze všech tří sérií, kterýmu k vlastnímu údivu střelím pět hvězd. Mám sice díru do mozku, ale od července 1945 (starý nukleární výbuchy MILUJU) jsem na to čuměl jak na zjevení a tak nějak cením, jak si tu Lynch dělá totálně, ale naprosto co se mu zlíbí, do míry jaká se nevidí. "David Lynch didn’t just detonate a nuke. He blew up the landscape of TV as we know it." P.S. i po dvou dnech jsem z toho mimo

• 20.7.2017  00:29

Přesně v tohle nedoufám. Abstraktní divnost bez kontaktu se zemí. Právě na tom možná spousta lidí ujíždí, já bych radši viděl větší smysl. Ale možná jsem jen netrpělivej. Možná mě Lynch přebije něčím přesahovým. Možná mě čeká útrpných x hodin. Zatím to i věstí něco dobrýho, pořád buď a nebo.

• 18.7.2017  07:04

Po finále PBS NY a story tady toho francouzskýho cvoka jsem teprve měl impulz a chuť k projekci. První hodinka je možná až moc natažená (neopodstatněně), ale jakmile dojde na "operaci", je tu dost napětí, strachu z výšek i krásných výhledů na retro Manhattan v prvotřídní digitální realitě. Nemám sice žádnou slabost pro cirkusácký píčovinky, ale podobný čin obdivuju a stejně jako kdysi Philippe Petit vdechl život nepopulárním chladným mrakodrapům (jak jsem je viděl i já), tak si je skrz něj konečně, byť posmrtně, snad i oblíbím. A sranda - dneska je běžný guerillově viset, hopsat a dělat selfies různě po střechách výškových budov, ale na tohle jsou všechny ty Instagramy krátký. Pěkně zfilmovaná šílenost, s přesným Levittem.

• 15.7.2017  21:03
    New York: A Documentary Film (TV seriál) (1999)

Pochybuji, že se někdo pustí do 17-hodinové dokumentární série o New Yorku, aniž by ho miloval a extra se zajímal, nicméně je to výborně odvedený ultimátní cyklus dějin velkoměsta a věřím, že si tu zaslouží mnohem víc diváků. Výklad je libozvučný, poutavý a přehledný, na to kvantum starých záběrů a fotek radost pohledět, komentáře historiků a významných osobností dodávají to "něco víc". Příběh od roku 1609 a lodi dobrodruha Henry Hudsona, přes holandskou a britskou kolonii, přes impozantní osídlování Manhattanu a roli brány do nového světa pro vlny imigrantů, nevídanou multi-kulturní dynamiku i sociální pnutí, až po imperiální roli ve 20. století, růst do nebes, drsnou úpravu moderní ekonomice a osudové 9/11 (8. díl "Center Of The World" je komplet věnovaný Dvojčatům, jejich stavbě a pádu)... příběh města, který za těch pár staletí nesmírně ovlivnilo Ameriku, potažmo i celý svět, je velkolepý a hezky rozdělený do jednotlivých dílů dle epoch a událostí. Představuje hromadu korupcí a incidentů, určujících momentů a skvělých osobností z řad politiků, obchodníků, aktivistů a spisovatelů. A. Hamilton, Vanderbilt, Astor, DeWitt Clinton, W. Whitman, W.M. Tweed, Al Smith, F.S. Fitzgerald, La Guardia, Robert Moses, Rockefeller atd. Dozvěděl jsem se toho TOLIK, přitom aniž bych se cítil jakkoli zavalen kvantem informací. Jak říkám, co jen jsem si od téhle série mohl přát... odnáším si pár stran poznámek a dojem jak ze skvělýho kurzu na výšce. A nebojím se říct, že tohle přidává mýmu vztahu s NYC další velkej rozměr. Takže pokud se jen trochu zajímáte, případně sem hodláte jet na výlet, vůbec neváhejte a pusťte se do toho! Brzy má navíc vyjít 9. část, super - celá série tak zůstává aktuální. [vyšlo v rámci PBS AMERICAN EXPERIENCE] "No city on Earth had ever brought so many different kinds of people together in one place at one time."

• 15.7.2017  00:54
    The Defiant Ones (TV seriál) (2017)

Ambiciózní a hodně hajpovaný dokument, na který jsem se těšil a měl i možnost zajít na úvodní díl do kina. Je to příběh dvou velikánů hudebního byznysu, potažmo řady bossů a interpretů, kteří byli hodně vidět v době kdy jsem vyrůstal. Důkladná mapa života dvou legend a jejich přátelství, od newyorské Record Plant s Johnem Lennonem, přes boom gangster rapu až po zásadní přechod muziky v digitál a bilionový obchod s Apple, je tady toho hodně zajímavýho a k obdivu. A Dre je Dre (toho už si podal STRAIGHT OUTTA COMPTON atd.), ale konečně jsem se mohl pořádně seznámit i s tak prominentním jménem v zákulisí - Jimmy Iovine je slušně fascinující týpek. Mozek, koule, zápal, intuice, pracovitost... Za mě jediný "bohužel" (snad krom absence exkluzivní účasti Mansona) jsou o něco slabší prostřední dva díly, ten první a poslední ale rozesmívá a nemá chybu. Kdo se rád hrabete v populární muzice, doporučuju snímky SOUND CITY a ALL THINGS MUST PASS.

• 13.7.2017  04:26
    Twin Peaks (1992)

Otravný ústřel. Zatímco první dvé sezóny seriálu měl na svědomí celý tým lidí a byl to dobře vyvážený mix divna, temna, záhad a milý komedie, tak tahle prequelová kostka do puzzle je čistě v Lynche režii a celý se to vymyká kontrole. Laura (nesympatická postava a fakt hrozná herečka) v centru dění a věci opouští rozum až do gulášový snový úrovně, kde jsem strávil poslední půlhodinku už v úplný letargii. Bohužel, vidím tu sečíst přesně neduhy z jeho řadový filmografie a co měl být fajn doplněk, mi přišlo jako dobrá sračka.

• 12.7.2017  03:13

Dorazíš 10 minut před začátkem jediný projekce a zjistíš, že to je jiný kino v jiný části města, co uděláš? Sice jsem byl zlitej potem a přišel o 10m filmu, ale jsem rád, že jsem se na to nevysral. Čistě fandovská záležitost, miluju "Post Pop Depression" a i přes znalost všech možných rozhovorů a informací byl tohle parádní zákulisní dokument nahrávání a turné, včetně zápisek z osobních deníků. Pokud se sem kdy zapotácí i nějaká další spřízněná duše, tak nechť vás nemine ani toto.

• 11.7.2017  04:01

TWIN PEAKS má ultimátně kultovní status a zrovna se vrací, tak ten rest konečně doháním. V podstatě od začátku zaujme jiná atmosféra a těžko popsatelná střelenost, která z toho dělá unikát. Co jsem zatím viděl od Lynche, měl jsem trochu obavu o přepálený DIVNO, ale držel se tady na uzdě a vychytal to akorát. Detektivní zápletka je zajímavá a táhne se v solidním tempu, osudy postav se chytře protínají, zásadový požitkář Dale Cooper BAVÍ, miluju tu obsesi černou kávou (i moje!) s koláči a donuty, komickou policajtskou bandičku, nějaký ten element tajemna a nadpřirozena v pozadí je příjemný, hudba... na tu jsem si -uznávám- nějakou chvíli zvykal, přispívá k zážitku... plus aura zapadákova někde uprostřed lesů, jo joo, slupnul jsem to během dvou dní, naštěští se nejedná o nijak náročnou látku a stáří nehraje roli. Teď jsem hlavně zvědavý, proč má druhá sezóna 22 dílů... hodnocení včetně pilotu: 85% ☕️ 🍩

<< předchozí 1 2 3 4 15 29 43 57