Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

okres Praha
*** leave no cross unturned ***

Facebook: slasheroid
Instagram: mr.novotny

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59
    • 16.1.2018  00:18

Žadný velký překvápko. Není to v tomhle kroužku ani úplná bezpohlavní nuda typu GOOSEBUMPS, ani svěží nadstandardní oddychovka jak u loňskýho KONGa, nýbrž trefa někam do průměru mezi. Opřeno jednoznačně o charisma Rock - Hart - Black, kteří jsou zábavní cca stejně jako ve svých rolích okoukaní. Ve výsledku ano - plus mínus zbytečnost. Ale snesitelná. A cením, že se nejednalo o remake.

• 14.1.2018  21:48

Příběh P.T. Barnuma mě (po tomto) velmi zajímal, tím spíš je mi líto, jak se tímto promrhal. Ve všem polovičatý, pocitově slepý, zanedbaný retro, muzikální složka otřesná a celý to místo aby umocnila, tak naopak ubíjí. Písně totiž jedna jak druhá absolutně nijak neutkví. Když někdo obsadí dva hvězdný ksichty a vysere se na zbytek...

• 24.12.2017  23:02
    Bright (2017)

Ayer zase přitvrdil a mě tahle R-ková monster cop fantasy bavila víc než bych si býval myslel. Na dnešní hollywoodskou posranost příjemně nekorektní (fňuk fňuk rasismus), vulgární, od krve a plný šmejdů, střelený, slátaný, jednohubkový stomilionový guilty pleasure překvápko.

• 23.12.2017  21:31

Moje oblíbená vánoční zlopostavička (snad teď krom Krampuse) v původní adaptaci s mistrem Karloffem, kouzelná a nápaditá každou chvilku, co víc si přát... Zaduste se zítra kaprem.

• 12.12.2017  00:19
    To (2017)

Jako dětský adventure 2x zábavnější než STRANGER THINGS, ale jako horor líže zadek od hoven. Klauna vyměnit, CGI zakázat, pak se vezu. TJ to předpovídal.

• 7.12.2017  20:00
    Fargo - Série 1 (série) (2014)

Kouzlo maloměstký zasněžený Minnesoty podtrhlé zábavnou krimi story, decentně černým humorem a super herci. Zvlášť záporáčtí Thornton a Freeman jsou tu k nezapomnění. A hojí mi to absťák po TWIN PEAKS (mrk Lou’s Coffee). Po letech zpoždění tedy stoprocentně proměnilo všechny pozitivní reference a hurá, to jsem teprve u první. 85%

• 29.11.2017  01:32

Pro někoho, kdo na vlak jménem McGregor naskočil až během fightů s Diazem, to bylo minimálně dobrý repeté a hlubší pohled do válečnický, skvěle sebevědomý mysli. Možná ale trochu škoda, že z toho nebyl ambicióznější projekt, než jen kompilace už známých a BTS záběrů, rád bych býval viděl i exkluzivní komentáře "z křesla" a podobně, zkrátka známky plnohodnotného filmu. I tak ale slušně poutavý a emotivní profil.

• 20.11.2017  02:37
    Mudbound (2017)

Parádní filmy o tom, jak život není (nebyl) fér snad nikdy úplně neomrzí. A taky jsem rád, že je MUDBOUND namísto vyčpělé éry otroctví posazen až daleko za období Rekonstrukce a zákonů Jim Crow, na segregovaný Jih okolo druhé světové a tak dobře ilustruje návrat mnohých barevných hrdinů zpět do "bahna" starých, hluboce zakořeněných poměrů a pravidel. Film je navíc skvěle vyprávěn, trpělivě a z různých perspektiv, má pár neokoukaných hereckých es (Mitchell, Banks, Clarke), ale co mě tu hlavně těší - nemám pocit z další prvoplánově plytké black lives matter fňuk-fňuk agitky. Tady v tom je silný příběh o Americe.

• 19.11.2017  01:02

Navzdory pár reakcím se žádná sláva nekoná a je to přesně to nevzrušivý, sterilní vážný drama jako dobrá tisícovka dalších. Posazený do zapadákova a šedě smutných lidských osudů, plyne pomalu, nevtáhne, bez vyloženě nás*rových momentů, za pár let si nevzpomenu na víc než zarostlý Bernthalův ksicht.

• 18.11.2017  20:32

Level nářezovosti posledního dílu je maximální. Plus je tu stylová spojka s EASTBOUND & DOWN - kdo neviděl tak šup, není zač. ♪♫

• 16.11.2017  23:14

Někde jsem komentoval, že to nebude horší než AVENGERS, no a měl v podstatě pravdu - je to stejně špatný digitální hovno a konečná pro celou značku. I moje oblíbený postavy tu nefungují, záporák jak importovaný z videohry, plochý a úplně o ničem. Momou a WW nechat, podle mě skvěle obsazený Affleck vypadá smutně že v tom musí hrát (a dle zpráv zoufale hledá batmaní exit), Flash dává tón připosraný dětský komedie a Cyborg vyloženě do počtu a barevnosti zívačka. Nástup DC vůbec nebyl tak zlý a měl správně temný punc, ale SUICIDE SQUAD a tohle už se jen snaží zavděčit davu, být cool, uzemňuje své tvůrce a ústí v generickou nepovedenou nijakost.

• 8.11.2017  23:10

Třeba si jako já tohle užijete mnohem víc tohle než ubíjejícího kultovního předchůdce. Bylo to magnetičtější, mělo skvěle zlověstný soundtrack a pár oldies radůstek, podobně nelehký děj i dystopický svět mě tu najednou bavil sledovat, dobře táhnul Gosling a velice vkusně zapadl Ford. Mimochodem, ti dva v rozhovorech předvedli, že by spolu rozhodně měli natočit i komedii a je-li tento film nakonec opravdu tak prodělečný jak se píše, je to celkem k*rva škoda.

• 24.10.2017  08:03
    Leatherface (2017)

Nečekám od žádnýho dalšího přírůstku TCM nic vele, ale prostě tohle je v píči. Pominu-li hrstku brutálů (a NEKROMANTIKy), tak je to úplně zlý prequel s kokotskou zápletkou dětí uprchlých z nějakýho blázince, který je úplně komplet slabě obsazený bez jedinýho pořádnýho charisma. Navíc jsem asi nedával dost pozor a celou dobu trávil v domění, že Leatherface je to tlustý opožděný hovado, nikoli nemastnej a vesměs úplně normální teenager, což je prostě od základu úplně trapně. Kdo jste neviděl, dejte si místo toho radši třeba starou dvojku, u tý jsem se nedávno potěšil. Fuj tady s tou vyhlazenou bezpohlavností totál mimo mísu, ta špinavá buranská atmosféra a kouzlo tu absolutně neexistuje. Otrávení.

• 20.10.2017  15:42
    Trestanec (2017)

Pěkný krimi-tvrďácký překvápko, kde je krásně vidět, jak se může i ukázkový život dosrat jednou osudovou chybou a pak skrze následný vězeňský buď a nebo. Waldau v týhle roli šéf a celá jeho proměna a snaha je skálopevná, k tomu spousta castingových radůstek (Bernthal 🙏🏼), lepší přehlídku Cali white pride hovad jsem neviděl od SONS OF ANARCHY. Ale celkově vzato mi ten film vyšel neprůstřelný, uvěřitelný, držel mě a bavil, fungoval po stránce emocí, líbil se. Velký palec za násilí, hezky brutální syrový, závěr naprostá jahůdka. / Po druhé projekci dávám 5, protože mě nenapadá, jaký jiný vězeňský film mi tak skvěle a jasně ukázal taková ta pravidla hry. To, jak skrze hlavní postavu a herectví vyniká neskutečný hrdinství a vnitřní utrpení, nemá prostě chybu. A až teprve dokonale mi seplo to finále.

• 20.10.2017  11:17

Pro mě odjakživa #1 marvelák ve svý patnáctiletý verzi jak variace na Harry Pottera. Hlásek dítěte, kroužek šprtů z nižší střední a odměřený dozor Starka, to všechno okay, nemůžu se ale přenést přes obsazení toho smradíka Hollanda. Ani ne, že by hrál to co má špatně (naopak), jen čistě z principu, nezajímá mě Parker jako ultimátní klučíkovská buzopička. Zlepšuje to Keatona charisma, ta lolitka, ten tlouštík sidekick, jak to odsýpá, interakce s Queens a nějaký ty oblekový srandičky... V součtu tenhle Spidey někde mezi tupou matematikou AVENGERS a lehkostí GUARDIANS, kde můj hlavní problém prostě, výhradně a přízemně je casting. Moje smůla a dál asi nejdu.

• 17.10.2017  05:44
    Wind River (2017)

Skvělý thriller, který pomalu seznamuje a vtahuje, načež pak se to dokonale uspokojivě semele v poslední třetince. Zasněžený Wyoming krása, k tomu poutá prostředí plné krutých lidských osudů (s podstatnou špetkou optimismu) dnešní indiánské rezervace, přičemž herecky to opírá velmi slušná sestava a krajně sympatický Renner. A atmosféru přesně podtrhuje už standardně skvělý Cave/ Ellis. Takže nějaký ten instantní hype nezklamal, je to poctivá a procítěná filmařina, která se zapíše a kde navíc nechybí - dovolím si srovnat - existencionální přesah a la NO COUNTRY FOR OLD MEN. Do nějaké Topky moderní drsná Americana bych nominoval oboje plus HELL OR HIGH WATER (a samozřejmě THERE WILL BE BLOOD). A hele, vzápětí dívám na to jméno Sheridan... :)

• 17.10.2017  02:12

Dokonale drsná narozeninová epizoda kde mi chyběl snad jen záběr na to, jak mu Shandrell suveréně klátí manželku. I druhá sezóna má u mě krásně naběhnuto na 5*, můj šálek komedie úplně na 100 procent.

• 16.10.2017  00:25

Mrazivý Vaughn konečně v drsnější roli co si zasluhoval a bez jeho charisma by tenhle překvapivý grindhouse byl tak poloviční. Protože co se záporáků týče to zakopává a v dění pak sklouzne spíš do hogo fogo temnýho béčka než pořádný a kompaktní krimi násilnosti. Nebudu to zdvihat nikam do nebes, vizuální filtr se mi nelíbil, ani prostě celý finále, ale pro fajn gangster/ vězeňskou tvrďárnu s dupáním gumových hlav sem račte zabrousit.

• 15.10.2017  17:48
    Alamo (1960)

Roztomilá westernovka z nejslavnější chvíle v rámci boje o nezávislost Texasu. Všude se tomu vyčítá historická nepřesnost, ale není to nic tak markantního. A hlavně, na nějaký ultra děják tu ani není proč - je to prostě klasicky romantická, heroická klišé johnwaynovka se spoustou chlapáckýho humoru, kde se velká akce odehraje až v posledních 10 minutách, ale nějak mi to nevadilo, jelikož vše předcházející byla radost dívat. Hlavně vůdčí postavy upjatého Travise, dobrodruhů Crocketta a Bowieho, řada vedlejšek včetně krásné Lindy Cristal... Top je Tiomkinův soundtrack. Nějakou strojenost vem čert, jedinou větší výtku mám sám k sobě, že jsem si tu projekci roztahal do cestovních dvou týdnů, ale zase... v nich došlo i na Alamo :) Kdo chcete víc kontext, máte na výběr řadu dokumentů (třeba tento), nebo sérii TEXAS RISING.

• 26.9.2017  01:05
    The House (2017)

Myslím, že sám motiv vydělat statisíce $ dcerce na výšku je tak tvrdě američanský, že to půlku čechů předem otráví, každopádně já se celkem bavil. Další typická "ferrellovka", ničím světoborná, zábavná ale herecky, většina humoru funguje a scény jako rodičovský fight club, nebo vymáhání dluhů jsem i upřímně prosmál. V rámci těhle komedií žádný průser, na oddych a bez ultra nároků to klidně pouštějte. Říkám si ale, že bych od Willa bral už zase i něco víc ambiciózní. Nikdo z vás mi nevymluví, že je to jeden z největších bohů americký komedie posledních dvou dekád. A sem konečně se STEP BROTHERS 2 (!)

• 19.9.2017  04:59
    Pokoj (2003)

Dáš dětem na základce za úkol napsat a natočit vypjatý milostný drama a vznikne ti něco jako THE ROOM, legendární brak, jehož kultovní status letos nabírá zbrusu nový level díky DISASTER ARTIST, a proto jsem se musel podívat i já. Wiseau je opravdu jak mimozemšťan, jeho neherectví (miluju ten smích) geniálně poutavý, scénář schizofrenní a vysoce retardovaný, má to být smrtelně vážný, působí ale celý jakoby pro srandu předabovaný, k tomu hraje melodie odněkud ze starý fantasy videohry, mixlý s eroťákem. Takže jo - totál špatnost, která má potenciál být skvělou zábavou pro smích. Vůbec se nedivím komunitě co se kolem toho utvořila a davově si užívá v kinosále. DIY marketing: "A film with the passion of Tennessee Williams."

• 18.9.2017  15:36

"Just because Lynch is brilliant and creative it doesn't mean that he's not also completely Looney-Tunes!" Ale dobře že je happy, poslouchá se hezky, črtání na papír lepší než kdokoli z mých dvou set profesorů, a k porozumění jeho tvůrčí mysli (spolu s THE ART LIFE) klíč.

• 18.9.2017  02:38

Ujetá svobodomyslná road movie krimi-romance plná odkazů na Wizard Of Oz, zvláštní komedie, tromácky groteskních brutalit, přepjatých rodinných dramat a vypalovaček typu "Wicked Game", kam krásně zapadá Cage a skvěle se blýskne gauneří Dafoe. Ustál jsem i moji neoblíbenou Lauru Dern. Závěr už vyloženě WTF, ale nějak podivně mi smysl dal. Interpretovat se to dá jen klasicky lynchovsky -- všelijak a nejasně -- bylo to ale zábavný a mělo kouzlo, je cítit tvůrčí zápal a radost.

• 17.9.2017  05:10
    Hadí podsvětí (TV film) (2011)

Populárně dělaný vhled do amerických chovatelů hadů, legálně či ilegálně, který uvádí můj oblíbený Rollins (amatérský expert na všechno). Skvěle by zapadlo do téhle série a pomůže pobrat, proč lidi přitahuje mít doma tak nebezpečný zvířátka. Hopem vezme pár majitelů včetně Kerry SLAYER Kinga, kousnutou pacientku, týpka co si buduje imunitu na jed mamby. Některý z nich jsou fakt brrr, pomalu se mi vrací cit do prstů pravý ruky...

• 17.9.2017  01:42
    Stranger Things (TV seriál) (2016)

S01: Po ročním odkladu možná nebylo nejchytřejší dívat na to hned po Twin Peaks, ale upřímně, moc mě to nebavilo a ani nechápu ten ultra humbuk kolem. Herci vesměs otravní, 8 dílů by se v klidu dějově vešlo do čtyř, bez nápadů, nudil jsem se víc a víc a víc a vyšla mi jen pěkně sterilní retro slátanina. Pro milý hororový spirit si radši zopáknu KRAMPUSe, dětský spirit GOONIES, pro slizácký sci-fi šmejdy zase letošní THE VOID, přeju vám všem to nadšení a druhou sezonu, já jsem z toho nevrhlej a mrzout. 55%

• 16.9.2017  07:52
    Kruté oči hor 2 (1984)

Vidlácký nukleární lidojedí mutanti podruhé jsou totál zbytečná sračkovina nejhrubšího zrna, i přes účast Cravena a Berrymana. Působí to vyloženě odflákle, nuceně, amatérsky, nekonečně nudně a kdo nejste ujetý sebetrýznič nebo sběratel, táhněte radši honem rychle pryč. "The Reaper SUCKS."

• 15.9.2017  07:58
    Modrý samet (1986)

David "Jimmy Stewart from Mars" Lynch mixuje maloměstskou nevinnost se záhadnou noční můrou a je to sice slušně poutavý, ne ale tak, že bych se pídil po výkladech a byl tím očarován. Hopper vynikl rolí cholerickýho gaunera, emoce někdy ujíždí do otravných 80/90s klišé, je tu abnormálně násilný soft erotiky a v mnohém takový jasný předobraz Twin Peaks. Moc jasný vám to ale nebude :D

• 14.9.2017  22:18

Ve velmi vypjatém půlroce jsem se velmi těšil na další sezonu -- “Wave That Flag" ♪♫

• 14.9.2017  04:32
    Sloní muž (1980)

Ne že by mi to extra hrálo na city a přišel si teď unešen, ale bylo to tak temný, atmosferický, s velkou spoustou všiváků, lidský špatnosti a se zvláštní uměleckou noblesou, že mi ta nekonečně odkládaná projekce určitě utkví v mysli a ano, vyplatí se vidět. Za palec stojí jak vyjevený Hopkins, tak výkon Hurta v hlavní roli pod ohavnou (v dobrém smyslu) voorheesoidní maskou. Černobílý filtr byl zvolen dokonale a podtrhl starosvětsky avantgardní tón i ten viktoriánsko-industriální Londýn. Nejedná se o typický lynchovský mozkolam, ale překvapivě jednoznačnou a svým způsobem jednoduchou story, vyjma tedy úvodní a závěrečné sekvence. Je hnusnější taková ohyzdná fyzická anomálie, anebo pokleslá společnost a bezcitné chování běžných lidí kolem? Film logicky evokuje staré dobré FREAKS.

• 13.9.2017  04:33
    Baby Driver (2017)

Prosím víc takových popkornů. Stylový, nabouchaný, svěží, divácky vděčný, skvěle obsazený, inteligentní vůči minulosti, nepřiposraný, exploatační a (k mé extra radosti) s puncem mad lovers romance. Takhle si představuju akční krimi nový generace, který sice stojí pár desítek mega, ale nedělá z nás pičky a nebojí se bezhlavě šlápnout na plyn. To by v tom byl čert, aby nelajkoval i Tarantino... "I can’t wait until the day when it’s just us, music and the road."

<< předchozí 1 2 3 4 16 30 45 59