Slasher

Facebook: Slasheroid
Instagram: 16.7.1945

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63
    • 21.9.2018  13:27

Ať už je ta klasicky mooreovská agitka za lepší Ameriku místy sebevíc jednostranná, idealisticky klišé a prvoplánová, musím nakonec proti vlastní vůli zvýšit o hvězdu. Ne snad proto, že bych propadl dojmu, že to kde ve světě funguje černobíle, nebo víře v budeme si všichni pomáhat, ale prostě za řadu zajímavých poznatků z různých zemí "za příklad" a nějakou tu závěrečnou message: "I began to lament that the American dream seemed to be alive and well everywhere but America." Zkrátka k zamyšlení podnětný. A to mi věřte, že arci-levičák Moore a jemu podobní mi celkem běžně vaří krev. Ať je mi názorově jakkoli opačný, nakonec jsem rád, že je a dělá co dělá.

• 20.9.2018  09:57

Mapuje plány na mírová využití atomových výbuchů, program Plowshare a #7; projekty jako Orion, Chariot, Sedan a Taiga, kdy parta amerických/ sovětských důchodců (včetně Tellera) vzpomíná na bádání v "zeměpisném stavitelství", než došlo v roce 96 k zákazu všech zkoušek. Žádná dechberoucí sonda to není, dá ale ochutnat další z rozměrů impozantních bizárů studenoválečné éry. Just imagine...

• 20.9.2018  00:32

"Ztracené pásky" nejsou nic než zbytky, co Hendrickson nepoužil pro svůj film MANSON (1973) a ač se tento -- co vím tak vůbec první posmrtný mansoňácký dokument -- prezentuje jako kdo ví co výlučný, tak ty záběry na bandu feťáckých vymletých hippie ztracenců radostně se prohánět v travinách, případně kasat s puškou v ruce na kameru, nic z toho podle mě beztak nedocení nikdo než opravdoví znalci a nadšenci všech věcí kolem případu a vražd (jste-li takoví, jistě vám neunikne předchozí TRUTH AND LIES: MANSON FAMILY a nadcházející MANSON: THE FINAL WORDS). Nicméně není to do puntíku to samé po stopadesáté a vlastně solidní odpověď na otázku, jak si mohl Charlie podmanit tolik přívrženců. Navíc přítomen je tu jak John Douglas (inspirace pro MINDHUNTER), tak řada členů klanu. Nevím, proč já na to furt čumím :D ♪ Helter Skelter ♫

• 19.9.2018  16:06

Jedna významnější stará gangsterka, viděl jsem i názor, že "greatest film noir of the 50’s", vyniká především Altonovou prací se stylem, kamerou a stínohrou, než pak tím vším zbyvajícím. Příběh mi přišel nevýrazný až děravý, slabší i co se týče obsazení (snad s výjimkou samolibého záporáka Browna - R. Conte), do role posedlého detektiva bych rozhodně bral větší charisma. Takže asi pecka pro fajnšmejkry, já od Lewise beru radši GUN CRAZY a RETREAT HELL.

• 19.9.2018  01:23

BBC o “tisíci dnech” projektu Manhattan, který se přičinil svým dopisem ve strachu z Hitlera odstartovat sám Einstein. O životě v supertajném Los Alamos, dojmů z testu Trinity i shození bomb na konci druhé světové. Nic co bych už párkrát neslyšel, má to tu ale zábavný spád a před kamerou řadu významných účastněných (Agnew, Teller, Bethe, Morrison a další), tedy na opáčko spokojenost. Teď už musím jen dokreslit si to seriálem MANHATTAN... “Now we’re all sons of bitches.” P.S. logicky navazujte zde

• 18.9.2018  23:32
    Městečko Twin Peaks (TV film) (1990)

Skvělý úvod do Twin Peaks hned po vraždě Laury Palmer, kdy jako by každý měl svá menší větší tajemství. Cooper na scénu, představovačka postav, čarovný hudební motiv... k navození atmosféry, nalazení na tu správnou notu, je E01 super. Komentář ke všemu poté.

• 18.9.2018  15:46

Nejde o chlípnou kovbojku, nýbrž seriozní melodrama z prostředí napínavých rodeo závodů a na téma zašlá i právě vyšlá sláva, touha urvat pro sebe to něco víc, byť za cenu o všechno přitom přijít, to vše z pozic tří hlavních hrdinů, včetně té pasivní nevděčné - ženské. Trvá dobrou půl hodinu, než se vyvrbí, co je tu vlastně zápletkou, filmařsky i herecky nadprůměr, blýskne se Mitchum/ Haywardová v poměrně komplexních rolích. Závěr: unešen jsem nebyl, má co říct, za pozornost stojí. A asi bych rodeo ocenil víc teď po LUSTY MEN, než před lety jednu letní neděli ve Wyomingu, kdy nám bylo spíš jen pro srandu z tamních buranů... "Well some things you don’t do for the cash there is in it. Some things you do just for the buzz you get out of it."

• 17.9.2018  00:45

Zvykl jsem si často hledat právě názor Rogera Eberta poté, co zhlédnu některý ze starších filmů, takže jsem byl rád, že můžu tímto dohnat nějaký ten kontext a jeho životní story. Snad nevyzní zle, že bych se klidně obešel bez tolika stopáže jeho nesnází s rakovinou na konci života, i tak ale pěkný portrét věhlasného filmového kritika. Jehož recenze jsou nadále skvělý a cenný čtení.

• 15.9.2018  19:10

Temný okultní drone-fuckový béčko, který i přesto, že možná nebude vaše krevní skupina/ nebudete na něj adekvátně v tripu, poslouží za hezky uhrančivý půlnoční kino. Úvodní hodinu bych nacpal do půl, pak už je tu skvěle přehraný dřevorubec Cage s krvavou pomstou. Že by tak nějak (zde úspěšněji) na dojem, co zamýšlel Zombie s LORDS OF SALEM?

• 6.9.2018  15:17
    Zabíjení (1956)

Po všech stránkách super heist, velmi poutavý a k závěru napínavý, skvěle zahraný. Líbí se mi chytrá, ne zcela lineární časová posloupnost, má to spád a příjemný tah na branku. Bez debat i dnes si dále drží kvalitu, je tématicky relevantní a stojí za pozornost - po právu tak trvale opěvovaný snímek. "Despite a collective hope for the future, they will always be puppets, no matter how hard each tries to cut the strings of fate."

• 6.9.2018  01:17
    Historie vodíkové bomby (TV film) (2004)

Hezky odvyprávěný a řadou význačných lidí (předně sám "strůjce" Edward Teller) doplněný příběh pozadí a zrodu H-bomby, vše samozřejmě klíčově spojeno se situací studené války, v závodu ve zbrojení dvou mocností. Komentátorem i spolu-autorem tu byl Richard Rhodes, přední americký historik v této oblasti (knihy The Making of the Atomic Bomb, Dark Sun a další), cením také interview se stranou sovětů. Projdeme operace Greenhouse, Cue, Castle a jiné, něco ze vztahů mezi vědci, úvah vlád a generálů, až k dnes komické všeobecné paranoie za let Eisenhowera. Nová představa války jako sebevraždy lidstva, kde je vlastně ve finále jedno, kdo první zaútočí. A potencionální armageddon byl možná tehdy opravdu nebezpečně blízko, což má pro mě stále brutálně mrazivý appeal. Takže titul povedený a řekl bych jeden z vůbec top na téma atomic age. Odtud bych vřele odkázal na tři další dokumenty - TRINITY AND BEYOND, ATOMIC CAFE a FOG OF WAR. [běželo v rámci série AMERICAN EXPERIENCE]

• 4.9.2018  01:02
    The War Game (1965)

Krátce po DAY AFTER na mě ani tady to temný varování britů před nukleární válkou nedokázalo zapůsobit tak, jako některé z tématických dokumentů. Laciný dojem. Neboli v provedení (i zastaralostí) těžce pod potenciál a ve srovnání s mrazivou alternativní realitou i vybranou fallouťáckou post-apo fikcí.

• 3.9.2018  19:56

Dokument na téma vývoj raket ve stopách nácistické V2, mezikontinentálních balistických střel, výškové testovací exploze na podnět závodění v době studené války mě osobně (po řadě jiných spřízněných) až tolik nebavil. Ale název NUKES IN SPACE je dobře béčkový :)

• 2.9.2018  22:51

Další z příjemných dokumentíků s atomic age tématikou. Tento rutinně popisuje práci studia Lookout Mountain (archiv je na webu nuclearfilms.org) a různých aspektů snímání nukleárních explozí mimojiné k výrobě podobných kouzelných filmečků, od technických a bezpečnostních náležitostí po vzpomínky tehdy účastněných kameramanů. Tuna fascinujících záběrů hřibů je samozřejmostí. Komu se líbilo a neviděl, šup na tituly TRINITY AND BEYOND a ATOMIC CAFE. Co se týče filmařiny druhé světové, pak samozřejmě FIVE CAME BACK.

• 2.9.2018  20:31
    TimeGhost History (TV pořad) (2017)

Vedlejší kanál od týmu, co stojí za asi nejdůkladnějším video repeté WW1 a WW2, kde najdete v první řadě dění mezi válkami, ale i další super obsah - prozatím den za dnem kubánské raketová krize a vtipný segment "World DicKtionary", což je přehlídka záporáků historie.

• 1.9.2018  22:03

Provařený příběh vývoje Bomby v rámci projektu Manhattan, supertajně a pod taktovkou Oppenheimera/ Grovese. Zde jsem ale snad poprvé slyšel podrobněji o misi Alsos, závodu se Sověty o uran (včetně role Jáchymova) i špionské práci Klause Fuchse. Hezky odvyprávěno a všeho všudy příjemných, poutavých 50 minut - pustit k TRINITY AND BEYOND ideál.

• 31.8.2018  23:54

Shodnu se v názoru, že je tu až příliš času utopeno ve vlažném melodramatu a nicnedění, na úkor více té pěkné scenérie sutin, mrtvol, souboje sniperů a vůbec důrazné dějinné váhy Stalingradu. Mělo na lepší.

• 29.8.2018  18:07

Určitě jeden z lepších "doplňkových" dokumentů na téma nukleární zbraně, jenž zběžně prochází 10 různých lokací explozí nad zemí, pod zemí, k válečným (Hirošima), obranným (Apple-2) i alternativním (Plowshare) účelům. Testovací oblast v Nevadě mám na cestovním seznamu.

• 27.8.2018  11:43
    Who Is America? (TV seriál) (2018)

Teď poslední dobou, kdy téměř každý pokus o politický humor selhává (včetně South Parku!) ve srovnání s absurdní a matoucí realitou, pravda umírá, rozumně smýšlející člověk jen pomalu rezignuje a uvadá, přišel Cohen s naprosto skvělou vulgárně zmrdskou show, kde bere na odstřel hlupáky skrz na skrz Amerikou, všech možných stran a názorů. Od paranoidních white trash trumpovců po vyhrocený libtardský píče. 5 hvězd v součtu dávám prostě proto, jak mě prakticky každý díl dovedl žasnout nad lidskou blbostí a vůbec jaký koule stojí dát něco takovýho do kupy a do televize. Balzám na duši a pro mě jedna z top věcí roku. (ale mrzí vynechání tolik pobouřené Sarah Palin)

• 24.8.2018  00:30

Současná kosmická slina mě konečně přiměla dohnat i ten trapný odvěký rest a vidět Kubricka proslulou "meditaci nad lidskou evolucí a vesmírem". Následně jsem strávil zajímavých bonus 30 minut na YouTube, dozvědět se něco kolem, ale SPACE ODYSSEY u mě ani přes všechnu svoji nadčasovost, působivost (audiovizuál) a podnětnost (symbolický, filosofický, spirituální přesah) nedokázala přebít až příliš alternativní ráz, utahané tempo, chladný odstup od postav, ten lynchovsky stravitelný, mindfuckoidní závěr - kdy víš, že nic nevíš. Nicméně nevylučuji, že se z toho neposeru ještě někdy na příště.

• 22.8.2018  23:14

Ač mi sem tam přišlo jak pro děcka, jindy zase nad limity mojí inteligence, tak je to bez debat brilantní série mimojiné k uvědomění, jak nicotné je celé naše bytí. Zároveň jaký zázrak skýtá tahle planeta, život a chody přírody, dosavadní věda a poznání, a vůbec záhad plný impozantní vesmír. Spolu s letošní CIVILISATIONS (důraz na dějiny lidstva a umění) podle mě úplně must-see titul k obdivu nad existencí, Neil deGrasse Tyson sem dokonalý vypravěč, i v součtu delší animované sekvence příjemně zapadají a posledních 10 minut včetně slov Carla Sagana tvrdě umocní dojem a dojetí. Takže popík možná, ale pro mě jako amatéra - k nezaplacení. "The Universe is under no obligation to make sense to you." ❤️

• 20.8.2018  13:38

Uznám tomu chytře zvolený retro/ aktuálně relevantní téma, ale osobně jsem čekal něco ještě peprnější, vtipnější, silnější herecky, divně působí tak nedecentní tečka s Charlottesville. Beru i cením, že Spike Lee poutá pozornost, mně to ale nesedlo ani jako současný sociopolitický komentář, ani po čistě zábavní filmový stránce. Patrná pachuť: samoúčelnost.

• 16.8.2018  23:30

S36E13 v rámci FRONTLINE odkrývá pár pravicových radikálů, kteří se loni blýskli při průseru v Charlottesville, nastíní též podezřelé body a co má za následek propíraná Trumpova reakce na incident. Moje obavy z přepálený liberálský agitky brzy přebil celkem poutavý obrázek alt-right skupin a rád podívám i na chystaný díl druhý.

• 14.8.2018  02:43

NIKDO není a nevypráví (a není nabitý) jako Henry Rollins. Ač tady to jen hodina oproti jeho standardu přes 2 a půl hodiny, řadu storek už jsem znal a témata LGBT/ metoo mě zase tolik nebere, pořád prostě skvělý stand up. Flusání oční bulvy po publiku, zvrácení sil ve prospěch žen, RuPaul, Bowie, Ozzy, bum bum bum, paráda. A já: letošní prosinec Vídeň, konečně ho vidět naživo.

• 7.8.2018  14:43

Pseudo-finský úchyl OMGWhizzBoyOMG, jeho Dongle Troomp, anální D’lish donut a rasová válka za mě zatím asi nejvtipnější segment celý série 😂

• 3.8.2018  21:38

Jedna za fialovýho Joshe Brolina. Jinak rakovina. Největší přeplácaná digitální ždímačka ve vesmíru, s nejvyšším počtem zbytečných a trapných postav. Narveme všechny ucházející sólovky do jednoho velkýho sračkomixu, kde je totál rozmělníme a planeta hloupých ovcí se na to pohrne za kvadrilión $. Proberte se.

• 29.7.2018  09:15

Volná prezentace neuvěřitelných pozůstatků a záhad ze starých civilizací křížem krážem planetou, s náznaky všemožných zábavných šíleností typu návštěvníci z kosmu, atomový výbuch v Gomoře, elektrická Archa úmluvy, kamenní obři na vzdálených ostrovech, neskutečná stavební síla tisíce let před Kristem a několik dalších... Dokument je příjemně retro, úsměvný a ač sci-fi scénáře beru hodně s rezervou (baví mě je ale poslouchat), i tak vzbouzí obdiv k éře lidstva, které rádi vnímáme za zaostalé, přičemž ho následovala dlouhá doba temna, dodnes žasneme a nechápeme jeho výdobytky. A ve světě, kde dává všechno nudně smysl, máme díky němu skvělý neznámý :) Dostal mě sem Joe Rogan a musím dohnat Westův MAGICAL EGYPT.

• 28.7.2018  15:32
    Dlouhý stín (TV seriál) (2014)

"Velká válka" v širším kontextu a stínu, který vrhla na další dění 20. století. 1. díl zkoumá jak se kde měnilo její vnímání, 2. následný vzestup totalitních režimů a vyhrocení v další konflikt, 3. pak výhradně nebezpečí nacionalismu včetně zajímavé perspektivy na ČSR/ Masaryka/ Sudety... Problém jsem měl snad jen místy s horší srozumitelností, Reynolds tu ale na větším prostoru než s ARMISTICE (v podstatě takový 4. díl) boduje s cennou dokumentární mini-sérií, kde je jasnou devizou britský náhled na WW1, ale i fokus nikoli na průběh 1914-18, nýbrž co všechno ta léta rozpoutala a měla pak dále na svědomí. Bral bych teď ještě pořádnou sondu na Bismarcka, unifikaci Německa a co vlastně zásadně předcházelo první světový.

• 25.7.2018  16:56

V rychlosti provází děním WW1 a zabývá se přímou vazbou s WW2, respektive okolností neslavného příměří v listopadu 1918 a osudovým selháním Ericha Ludendorff v tomtéž roce (na vinu politický levice - prosím pane Hitler). Povídání/ provedení mi nepřišlo zrovna 2x poutavým způsobem, nicméně koho po právu fascinuje, jak se sakra "válka za konec všech válek" mohla zvrtnout v konflikt ještě větší a pekelnější, určitě si tu hodinku najděte. (historik D. Reynolds, spjato s tímto)

• 25.7.2018  14:25

Jason Spencer zdá se vzápětí out a tenhle díl byl geniální, už dva dny se to snažím zpracovat a nechat na pokoji - vidíš a pořád nevěříš... Ať si kdo chce co chce fňuká, tak zatím je to naprosto skvělý, možná "Boratův" vůbec největší masterpiece.

<< předchozí 1 2 3 4 17 32 48 63