Slasher

Facebook: Slasheroid
Instagram: mr.novotny

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62
    • 20.7.2018  00:04

Za posledních 5 let jsem neviděl fakt skvělý nový horor, řada z nich hype a pak vyloženě o hovně, až jsem z toho těžký skeptik co prakticky rezignoval. Přemýšlel jsem, proč je tomu tak a došel k závěru, že po čem jako starý fanoušek opravdu toužím, není ani tak originalita, jako ve skrytu fakt znepokojivý, surový, 666, nějak zvrácený a temný záležitosti - namísto samých vděčných bezpohlavních "safe" sraček pro diváky ovce. Chci rozpočtově nelaciný horor, co mě lehce zhyzdí a dá žasnout nad sadou obsahu, jaký běžný křehký člověk prostě nezpracuje, shledá moc ofenzivní, zkrátka v jehož hloubce se skrývá opravdový ZLO za hranou, nikoli korporátní libtardský Hollywood a pouhá kalkulačka. V čemž přesto, že HEREDITARY nebyl stoprocentní, mohl ještě přidat na plyn, trošku to podle mě zbytečně přetáhl se stopáží v napínání a přišel tak o nejlepší možný momentum, místy bylo vypjatý rodinný drama až k smíchu a otravný, tak ale přeci jen přinesl slušný zážitek, především pak uspokojivě chorý a nesvatý klimax (v něčem až ze soudku MARTYRS). Dál si budu snít, ale nebyla to žádná další generická polopatická duchařina, z jakých už se mi chce blejt. A tak krásně ošklivá holčička se taky příliš nevidí.

• 17.7.2018  18:55

Tak kdo jiný než právě Cohen by konečně mohl naplno využít současný šílený situace v US, vytřískat z ní pořádnou satiru, pohoršit a pobouřit velkou spoustu hloupých lidí - jak už to ostatně začalo ve všem šrumu ještě před uvedením. První díl ani ne tak extra vtipný, jako spíš až k neuvěření kdo všechno se dá krásně obelstít a ztrapnit hezky na kameru. Zatím rozhodně slibný a nebezpečný.

• 12.7.2018  11:56
    Rocky (1976)

Využil jsem kino MAT projekce a šance vidět svoji oblíbenou klasiku alespoň v mini sále na plátně. Nadčasová a určující underdog story přebíjí všechny další sequely a variace především skromností, jak je civilní a upřímně milá, přičemž skvěle zachycuje 70’s městskou workin’ class mizérii, drsné časy ve Philadelphii (koliduje s érou hokejových hrubiánů) a bokem budí takový ten sportovní vlastenecký duch v "jeden za všechny". Plus prostě klíčem muzika a Stalloneho dobrácký blbečkovský charisma. (2011)

• 1.7.2018  08:39

Přes docela dobře odvedenou “hlesneš - zhebneš” myšlenku prostě není můj šálek. Hipster hippie nasáklá rodinná vztahovka hraná přepjatě jak na Oscara, dramatický rození, spousta brečení a nezávislácký duchaplnosti... přičemž tu aspoň jakž takž často straší počítačová alieno-arachnidí svině, stopáž není předlouhá a <3 u moment i mě dojal... chci prostě drsnější, zlejší a šťavnatější. Plus tyvole, kéž by někdo platil radši maskéry než tým grafiků a podnítil SFX monstra (duši) zpátky do hororů.

• 29.6.2018  00:51

Viděl jsem v rámci space show v newyorském Hayden planetáriu, v sále plném exkurzí mrňat a dostal za ten vstup úplně super pocit o brutálně bleší supernicotnosti vlastní existence... Návštěvu vřele doporučuji a sám už kráčím dál se sérií COSMOS (2014). Ať žije Neil deGrasse Tyson.

• 27.6.2018  23:13

Dvojka není hnůj, chybí ale to silný tvůrčí charisma, jakákoli pamětihodnost, nějaký pořádný drive, fakt atmosféra i silnější příběhová nit. Celý film se vleče, podivně končí a nějak nevím, co měl vlastně ve výsledku přinést. Bohužel nevyniká ani po stránce temna a krve, v což jsem tajně doufal (v něco a la ayerovská drsná krimi špína), tady je dokonce násilí méně explicitní. Nad vodou tak stojí pouze nářezová herecká plejáda hlavních i vedlejších rolí, i tak ale vyjde do ztracena. Přijde mi i škoda, že story nezabředla více směrem k transportu islamistů přes hranice US-Mexika a spíš to jen nastřelila za úvodní záminku.

• 26.6.2018  15:31

Opáčko den před dvojkou a zvyšuji o hvězdu (potenciálně i dvě), za film tak brilantně nasnímaný, ambientně soundtrackově laděný, umístěný do “krajiny vlků” - války kartelů a amerických protidrogových složek s manýry tvrdých policejních ex-mariňáků, nehledíc žádný velký byrokracie. Navíc má SICARIO ten správný pouštní Americana feel, motiv pomsty na pozadí, charisma Joshe a Benicia, skvěle civilní, nelítostnou a tak akorát decentní kulisu zvěrstev a násilí. Cesta do Juarezu a zpět pro mě vrchol blaha a napětí. A lépe jsem už soucítil se zmatenou trpitelskou postavou Emily Blunt. Teď schválně co v tom zbyde bez Villeneuvea...

• 22.6.2018  00:07
    Rockstar (2011)

Když jsem se ptal indů, proč mají tak rádi Prahu, odpověď zněla ROCKSTAR. O dva tři roky později jsem se k tomu konečně dostal ve skupinový domácí projekci a jako slušný mindfuck. Sada dementních hereckých výkonů, nesmyslných konverzací, nekonečných shit songů, šílených střihů a podivných dějových sekvencí (s celkově tak hodinou totál zbytečnýho balastu), načež napálený emocionální finiš. V součtu sranda na druhou s tunou WTF momentů a hlavně ani přes to všechno nejde říct, že by to byl špatný film :D Protože zážitek a úplně jiný vesmír.

• 19.6.2018  14:19

Komorní zákopový válečňák a pěkný vhled do řad britů těsně před velkou jarní ofenzivou 1918. Všepřítomná beznadějná "co na tom sejde, jsme sem poslaný na smrt" mentalita, pár hlubších postav a vůbec dobrá sonda do té tvrdé psychologie. Není žádný must-see biják, ale (zvlášť teď na vlně první světové) rád jsem viděl. 7/10

• 19.6.2018  01:26
    Deadpool 2 (2018)

Byť už to není to zjevení, přebíjí po většině stránek jedničku a potvrzuje status teď tak vzácný živý krve do světa dospěláckýho blockbusteru. Skvělá volba dotáhnout Joshe Brolina. Plus tuna dalších dobrých nápadů, srandiček, hlášek, rýpanců.

• 7.6.2018  06:16
    Action Point (2018)

Těžká letní retro pohodovka ze starý Ameriky, kde ještě něco znamenala vlastní zodpovědnost za blbost a nebylo tolik zasr*ných pravidel. Primitivní srandy dost, pořád baví Knoxvillea idiotský charisma, stunty a Pontiuse roztomilý neherectví, alko medvěd sympaťák. Nejsem schopný říct jak je něco takovýho dnes vůbec relevantní (symbolicky jsem šel sám do téměř prázdnýho kina, plus dle čísel jde o kasovní propadák), určitě to není nic pro upjatý přecitlivělý kaktusy ani možná dnešní mladou generaci dávno po MTV. Hrstka ale určitě ocení, třeba mě jako odkojenýho Jackassem a s celoživotní slabostí pro dělání píčovin, dohnal ten demoliční závěr a vůbec starosvětský fuck off nádech filmu až téměř k slze. (reálná předloha zde)

• 31.5.2018  07:52
    Apokalypsa Stalin (TV seriál) (2015)

Tak Dr. Peterson mě podnítil dohnat Stalina, jenž mi příhodně zbyl jako poslední z Apokalyps (po první druhé světové, Verdunu a nástupu Hitlera). A zhltnul jsem zhruba stejnou měrou jako všechny předešlé. Dobrý je styl výpravy ve dvou časových rovinách a vůbec celý tento příběh, zaměřený právě na Rusko v rozmezí dvou Válek -- který nám naše komoušská kantorka na střední dvakrát moc pikantní nepodala... Zlověstná první část a "Leninův nejvěrnější stoupenec", až po svým způsobem impozantní, jím stvořený, ideologií prohnilý společenský bizár (který následně BOHUŽEL postihl i naší zem), včetně super střípků stalinského humoru, načež si říkám, není trochu nefér jak všechnu pozornost o největšího Satana bere dodnes výhradně Führer? A schválně: jaký by asi byl dnešní svět bez Stalina a jeho následků, tj. studené války, National Security Act ve Státech, rozesraný situace na Středním Východě atd... (na to téma vřele doporučím sehnat si pátý díl podcastu Hardcore History - "Meandering Through The Cold War")

• 29.5.2018  19:29

Tak další Bakshi za mnou, tady jakási šílená obscénní 70’s karikatura města hříchu, mix forem stylů jak se zrovna zachce a zapadá do "příběhu". Místy vtipný, se zajímavou pinball paralelou, "Scarborough Fair" vám opravdu spolehlivě vryje do mozku. Kulturní okénko dobrý, na WIZARDS to ale nemělo.

• 25.5.2018  21:22
    The Great War (TV seriál) (2014)

Chcete-li jít do hloubky WW1 jinak než hezky po staru - u krbu a s těžkotonážní knihou... díky díky DÍKY za YouTube a prostě dar jménem internet. Vypravěč Indy (texasan žije ve Stockholmu) je správně zapálený sympaťák. Do 11.11. bych rád dohnal. Opravdu slávy hodný "online video history project" a skvělý novodobý dějepis.

• 25.5.2018  05:22

Vida, jeden méně známý filmový příspěvek ke spíše nechvalné válce v Koreji, který vrcholí památnou bitvou o mrazivý vysokohorský Chosin (moment přepadovky číňanů). Sleduje mariňácký oddíl výcvikem počínaje, po půl hodince proběhne vylodění (Inchon), divácky není problém najít si pár sympatických postav a držet se duchem v ději. Je tu ten příjemný starosvětský chlapácký patos, něco málo američanský omáčky, podtrhl bych pěkný vizual samotných válečných sekvencí - žádný laciný dojem. Vyznívá přesně to, čím je Chosin vzpomínán - odvaha, hrdinství, soudržnost a vůbec jádro mentality námořní pěchoty Spojených Států: "never retreat, never surrender, raise hell." Krátce po zločinecký GUN CRAZY další silný zářez pro Lewise.

• 25.5.2018  00:19

Pěkný speciál v rámci cyklu APOCALYPSE, sérii výjimečné předně sbírkou kolorizovaných dobových záběrů. Předmět je tu téměř rok dlouhá bitva o historicky významné městečko Verdun, která byla němci záměrně navržená jako maximální masomlýnek, stála stovky tisíc mrtvých a změnila vše kolem v totální Mordor krajinu - impozantní peklo na zemi, přesně jak na obrazu od Lerouxe. Přesto, že podobně tvrdých táhlých střetů byla v první světové řada, pro mě byl právě Verdun asi vůbec nejzajímavější pasáží z vyprávění Dana Carlina a tady to fajn doplňek o vizuál.

• 17.5.2018  04:01

Odvrácená strana extrémních sportů v docela silný story jednoho osudovýho držkopádu a jeho následků. Před lety jsem po úrazu sám zažil ten pocit, kdy ti mozek nefunguje jak má a ty si to uvědomuješ, bojoval s tím přes měsíc a bylo to krajně nepříjemný. Pořád jsem ale zastáncem neomezení v otázkách velikosti rampy, tvrdých hitů v hokeji a podobně - jsi profesionál, děláš sport pro (mimojiné) sledovanost a prostě riskuješ z vlastního rozhodnutí. Dojemný bylo vidět tak solidní rodinný zázemí a mínus tu snad jediný - nepřišlo mi úplně fér tak rýpat do Shauna Whitea, ale budiž.

• 16.5.2018  21:08

Katolickou církev beru v součtu za vůbec největší zlořádstvo v dějinách a tady případ O’Gradyho je jen jeden malý současný příklad za všechno. Nic není černobilý a neříkám, že ta instituce nemá na triku i hodně dobrýho, nicméně... m*dat tu bandu dědků s pánbíčkářskou imunitou. A velkou devizou snímku je, že se v něm zpovídá sám obžalovaný. Dobré v kombinaci se SPOTLIGHT.

• 16.5.2018  01:56

Údajně jeden z top politických thrillerů všech dob líčí konflikt prezidenta se sborem náčelníků štábů armády a tajnou hrozbu zvanou "ECOMCON" - tj. vojenský coup d'état v reakci na smlouvu se sověty o odzbrojení. Film prý vznikl na popud samotného JFK (po zkušenosti s hardcore generály typu Curtis LeMay), už úvodní titulky sjedou původních sedm článků Ústavy a rychle se rýsuje ústřední téma, ideál demokracie versus militantní pravičácká paranoia. Což beru lehce s rezervou, úsměvem, ale i s jistou dávkou dějepisný sliny - při pohledu takhle hezky zpětně od studené války a záhadného atentátu v listopadu 63, člověku to nemůže nešrotovat... Každopádně kvalitní podívaná, silná zejména herecky - zásluhou ústřední čtveřice (flirty Douglase se smyslnou Gardnerovou nemají chybu) potažmo všech účastněných.

• 15.5.2018  02:40
    Joe Rogan: Triggered (TV pořad) (2016)

Joe mi nepřijde až tak vtipný ve stand-up komedii, jako je komunikačně schopný a sympatický v podcastu či komentování UFC. Rozhodně to ale nebyla nudná hodinka, ba naopak. Je to výstup plný energie, je znát jak dobře byl připravený, v řadě postřehů přesný a takový tygři v Texasu, nebo démon u postele Bruce Jennera - to už je v podstatě klasika. Jen netřeba tolikrát opakovat "v poho lidi, dělám si jen srandu", což trošku pohřbívá nekorektní humor :)

• 15.5.2018  02:20

Na můj vkus moc takový ten typ dokumentu, co tlačí z jednodušších lidí dělat paranoidní idioty, místy ale zajímavá sonda do všech možných scénářů jak propašovat obohacený uran a poslat náš svět do nukleárních sraček (a jak už k tomu párkrát málem došlo; hail Jelcin...). Působí to tak nějak semi-lacině, tím spíš je mi záhadou, jak Lucy Walker dostala před kameru tolik význačných veteránů politiků. Na téma atomová bomba za mě každopádně mnohem více stojí za vidění takový TRINITY AND BEYOND, či ATOMIC CAFE - těm se mě podařilo fascinovat. "Every man, woman and child lives under a nuclear sword of Damocles, hanging by the slenderest of threads, capable of being cut at any moment by accident or miscalculation or by madness." (JFK)

• 13.5.2018  22:03

Smith toho v ultrazlatý době internetu plodí víc než může běžný smrtelník stíhat poslouchat a sledovat, přesto si ho sem tam moc rád pouštím - málokdo se tak rád poslouchá a je ukecanější, přitom ale vtipný zároveň. "Infarktový" stand-up přináší další intimní detaily z manželství, storky o $60000 TV, nakupování trenek pro tlustý, hulení na balkoně a donášce burgerů z A&W. A přes pocit, že dobrou půlku z toho už jsem slyšel předtím, plus ten nezanedbatelný fakt, že jeho filmy momentálně těžce suckují, mám Kevina rád a bylo by dost smutný o něj přijít.

• 12.5.2018  16:05
    Rita Hayworthová (TV film) (2014)

Profil dívky z plakátu a femme fatale, líčí Ritu předně jako oběť zneužívání otcem, pohlaváry Hollywoodu i svými manžely. Což mi přišlo malinko podezřelý a jednostranný, je tu ale dobře vidět, jak probíhalo dělání hvězdy a jak to v továrně na sny chodilo. Po dokumentární stránce ale ničím výjimečný, ani extra propracovaný - prostě TV padesátiminutovka.

• 11.5.2018  21:43

Zběžný průlet programem Apollo až po přistání na měsíci, s důrazem na vývoj tří stupňů kolosální rakety Saturn V (v tradici špičkových nacistických konstruktérů). 50 minut je na tak rozsáhlé téma hrozná chvilka, jako rychlokurz včetně poutavých komentářů ale celkem poslouží. A člověk si říká, čeho je lidstvo schopný, když na sebe trochu přitlačí. Budu se zajímat o víc, včetně pohledu konspiračních teorií.

• 11.5.2018  16:48

Eh, nerad tu špiním klasiku, ale případ mě vůbec nebral, stejně tak McQueenův trpitelský výraz a vůbec nádech filmu na psí čumák. Nezbývá než legendární autohonička ’68 Mustang GT versus ’68 Charger R/T - ta je bez diskuzí skvělá; "Bullitt essentially did for movie car chases what Star Wars did for science fiction films."

• 8.5.2018  02:46
    Psí ostrov (2018)

Přes originalitu, velmi působivou animaci a (jak jinak) nezaměnitelně andersonovský svět/ humor, mi tahle do japonský alternativní reality situovaná psíčí story prostě nepřirostla k srdci. Uznávám, není nejlepší nápad jít do kina zrovna na něco tak nápady narvanýho jako teď já - pozdě večer ospalý a bez kafe - ale holt jinak to nevyšlo. Tak za mě vede MR. FOX, ale přijde mi tolika tvůrčího talentu škoda nevyužít raději do hraný formy. A koupačka Chiefa sranda nej.

• 6.5.2018  17:27
    The Hero (2017)

Pomalý, melancholický typ filmu "pohlazení duše", nijak otravně sentimentální, který podpírá parta skvělých herců, ale vyloženě stojí a exceluje na charisma Sama Elliotta. Nemyslím, že uspokojí každého, ve mně ale rezonuje a řadím do kategorie na sklonku života, vedle svých oblíbených SUNSET LIMITED, GET LOW, THE STRAIGHT STORY.

• 6.5.2018  15:22

Bylo mi líto, kam se to časem vyvinulo (nežná otec-syn-matka vztahovka), protože ikonický úvod dával tušit nějaký tajemný nářez, než jen relativně všední citovku o odpuštění. Ale to nejlepší jednoznačně: Harry Dean Stanton a jeho zvláštní aura.

• 1.5.2018  03:16
    The Last One (2008)

Konečně jsem si dal "best documentary on moonshine" o jedné z věhlasných osobností apalačských kopců Severní Karolíny. Děda Popcorn Sutton si to namíří do lesů, postaví vlastní palírnu a s asistencí pár přátel se tajně pustí do svý poslední várky samohonky. To plus trocha historie je ideální pro všechny starosvětáky a fandy jižanský kultury, potažmo vytříbený buranský angličtiny. Kdo chce tak račte ještě počíst + nějaký ty tématický filmy nebo muziku (moje oblíbená přímo o Popcornovi). A pro příslušný kulturní okénko nechť vás možná nemine ani titul WILD AND WONDERFUL WHITES OF WEST VIRGINIA.

• 30.4.2018  02:35

Vcelku pěkný moonshine-xploitation, kde mě zlákal titul i plakát ("100 Proof Women") a byl to přesně typ filmu na znavený nedělní podvečer. Tři dcerky zesnulého páliče a frajírek závoďák tu čelí bandě lumpů, přičemž herecky zaujme řízek Conrad a známá tvář Johna Saxona. Ty ženský bohužel nejsou žádný lahodný prcny, za což dávám tvrdě hvězdu dolů. Ale zase to má sexy vozopark se spoustou vesnických honiček, veselou benjo muziku, pár zábavných křupanů a všeho všudy zdárný spád. Takže jestli se sem kdy kdo zapotácíte, průseru se nebojte. (tady pár dalších spřízněných drive-inů, plus si budu muset dát dokument o Popcorn Suttonovi)

<< předchozí 1 2 3 4 16 32 47 62