Slasher

Facebook: Slasheroid
Instagram: 16.7.1945

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65
    • 17.1.2019  17:17
    Nikola Tesla (TV film) (2016)

Perfekt bio v rámci možností padesáti minut - Tesla jako renesanční, vizionářský, obsesivní, excentrický vědec-snílek a jeden z klíčových vynálezců k otevření "moderní civilizace", jehož idea o bezdrátovém světě ho dovedla do hořkého konce. Podívejme ale dnes :)

• 17.1.2019  15:09
    Velká iluze (1937)

Pro mě trochu úmornější zážitek, přes velkou část stopáže jsem tu nenarazil na žádnou pořádnou nit, zbyla tak jen taškařice plná tlachání válečných zajatců, se kterými jsem se nesžil a osud vesměs šumák (až do lepší závěrečné části). Podobně jsem nepochodil s WOODEN CROSSES. Ale význam meziválečné klasiky - nesporný - "this elegy for the death of the old European aristocracy is one of the true masterpieces of the screen."

• 16.1.2019  22:56
    Skleněný (2019)

Ryze tříhvězdičková trilogie završena. A víte co, neodpustím si svůj stopadesátý rýp - i Shyamalana “new low” pořád o dva levely výš než trapně oblíbený avengeří digihluposračky. Ale dojem #1, Bruce je regulerně stařec.

• 15.1.2019  16:10

Jakoby papírově skvělá písničkářská romantika, celou dobu mě to drží, cením civilně na tělo styl a fokus na hlavní postavy, sálá z toho talent a snaha, mám radost z Bradleyho Coopera, shází mi jen zásadní maličkost - aby ve mně všechno kliklo a dopadlo po stránce emocí, měl zadostiučinění. Nevím, mám pocit... vůbec bych se nezlobil za extra 20 minut do finální třetiny, kde to pak šlo hrozně skokem.

• 15.1.2019  01:29

Postavy jsou otravný, hlavní herec otřesný, repliky strojený a banální, vzdušný souboje bez nápadu a nepřehledný, historicky se hovno dozvíte, film s přidanou hodnotou nula. Z dílny 70’s Cormana jsem přeci jen čekal větší zábavu.

• 14.1.2019  13:12

Aliho charisma, poutavý případ, vzorec a la první řada, přízrak války ve Vietnamu, lůzácký Arkansas -- to smrdí jako návrat ke kvalitě. (nejste-li tupá sračka) “A missing person, a murder, a touch of Southern gothic. Two stone-faced men driving through a desolate countryside. A narrative jumping from decade to decade, following the detective’s voice as he slowly, so slowly, spills the tale to us, and to the men in the deposition room who already know it. Long overhead shots of roads, always roads. True Detective is back."

• 13.1.2019  02:00
    Ztracený prapor (TV film) (2001)

Jako TV rekonstrukce dobrý, problém ale je, že když si o slavné historce ke konci Velké války čtete třeba někde online na pár odstavců, tak to zapůsobí víc než sám film. Je to až moc plochý, idealisticky američansky trapný, studený lowcosťák bez nějakých pořádných herců a kde hrdinství vyšumí. Hvězda k dobru ale za snahu, interkulturní srandy v jednotkách a sympatický krvák. Každopádně v něčí schopných rukou, s něčí bohatou investicí a jako mnohem údernější skýtá lesní Meuse-Argonská ofenziva hodně super potenciál.

• 11.1.2019  22:30

Tak hlavně, dívat na tohle přes Netflix s možností rozhodování a nebo nějaký stažený rip, to jsou dva radikálně jiný zážitky. Protože právě ta interaktivní složka byla naprosto stěžejní a umožnila hrát si s tím, přičemž vyplatí se nekončit hned při prvních závěrečných titulcích, nýbrž zamotat se trochu ve smyčce... bez téhle “gamebook” verze, prostě není TEN dojem. "So all this is happening to entertain someone?" (x)

• 8.1.2019  17:36

Příběh o tom, kdo koho dřív podkope, se u mě řadí do nej filmů z první světové. Skvěle vypadá, obsazený není špatně, snad vyjma první půlhodinky slušně vtáhne do děje, vrcholí v památný den 7.6.1917 - "Messines Ridge exploze". Dobře přiblíží jak impozantní podzákopovou složku onoho konfliktu, tak i pat na západní frontě a samu cestu vojáka, zde z řad australanů.

• 6.1.2019  23:31
    Aquaman (2018)

Aquaman vyhrál - z kina jsem odlezl doslova ubit počítačovostí. A kolikrát se během musel nahlas smát, jak je to (i v rámci superhrdinský akce) stupidní, bez nějaký míry přehnaný a splácaný. Smutný, jak moc se DC muselo inspirovat "klíčem k úspěchu" Avengers, to se Snyder musí definitivně obracet v hrobě... A vážně, vám sakra nevadí, když dneska 90% miliardovýho blockbusteru tvoří práce ajťáků, a to do tý mírý, že je už třeba od třetiny stopáže úplně jedno, co se vlastně bude dál dít?

• 3.1.2019  02:09

I já loni podlehl kouzlu kontroverzního kanadského profesora (x) (y) a strávil desítky hodin při poslechu jeho úvah a názorů. Relativně bleskový dokument CBC dává sympaticky slovo i opozici a dobře mapuje humbuk, co se kolem něj rozpoutal v roce 2016 v souvislosti s Bill C-16, a následnou jízdu ke statusu globální celebrity, autora best selleru a nálepce jednoho z nejvlivnějších současných myslitelů (a dle některých transfoba, nácka, alt-right kazatele, sexisty a podobně). Ať už je to varování před neblahým vlivem levičáckých univerzit, uměle pěstovanou rovností, cenzurou projevu, "terorem pohoršení", přehnanou politickou korektností, či před extremisty všech stran a rizikem novodobých totalitních režimů, výzva vzít na sebe zodpovědnost a zamést si nejprve sám před sebou, anebo prostý apel na zdravý rozum -- ať už s ním vesměs souhlasíte, či nikoli, Jordan Peterson podle mě rozhodně stojí za důkladnější pozornost a udělat si vlastní obrázek. Sám jsem mu velmi vděčný a celá kauza kolem jeho osoby jen reflektuje, v jak zajímavé a rozpolcené době právě máme štěstí žít.

• 2.1.2019  20:20

Pěkná 1920s dobovka o příjezdu do Ameriky přes hlavní bránu v Ellis Islandu a jednom z mnoha těžkých údělů. Líbila se mi ústřední herecká trojice a nějaký to vzájemný napětí, stejně tak vizuální střípek tehdejšího New Yorku (více o), děj bych ale bral o něco košatější. Tohle akorát tak mezi seriózním dramatem a červenou knihovnou.

• 2.1.2019  02:00
    Mid90s (2018)

Skvělý návrat do nezaměnitelný doby "Tony Hawků", nadávání do buzíků, punk rocku, discmanů a 4:3 videí -- Jonah režijně hned na poprvé s bezchybnou, filmařsky citlivou sérií zásahů do emocí, navíc posílenou o soundtrack Reznora & Rosse. A myslím, že je to dostatečně rozměrný a poutavý příběh i v případě, že vás to nechytne nostalgicky, nevyrůstali jste tou dobou náhodou v Kalifornii, ba nejste ani sami generací y. Za mě mnohem lépe fungující "rekonstrukce dětství", než s čím teď přišla cinefily oslintaná ROMA.

• 24.12.2018  11:25

Trapný, otravný, nudný pokus o silnou protiválečnou message na odstrašujícím případě maximálně zmrzačeného nebožáka. Pro mě bohužel filmový děs běs a svým způsobem i zajímavá myšlenka, která prostě s tímhle pojetím těžce nefunguje. A že je děj umístěný do první světové berte s rezervou, v praxi je to úplně šumák co za válečný konflikt. Ale buď je to tak zlý, nebo já tak špatná cílovka...

• 23.12.2018  20:25

Kam se hrabe HOSTILES a BUSTER SCRUGGS, za mě letos šéfuje tady ten hezky zvláštní alternativní western. Poutal mě jak herecky (z Phoenixe přímo mrazí), tak po stránce humoru, kombinací špíňáků hrdlořezů, násilí a intelektuálních řečí, temnoty a nadějí, tak tím, jak je v ději nevyzpytatelný a jak pěkný nádech/ přesah to v sobě má. Teď jen si to nějak přebrat.

• 21.12.2018  18:11

Nečekal jsem tak zábavný film a přímo zvrhlou komedii, která se hopem řadí do hvězdných serial killer profilů. A paradoxně nevyzní tak temně a šokujícně, vzhledem k tomu, co všechno se tu děje a jak bez obalu se tu vraždí. Filosofický žvásty a závěrečná dantovská pasáž překvapivě dojem nekazí, ba naopak. Výsledek je zajímavý, nechte si líbit, značka #metoo ideál.

• 20.12.2018  12:06

Můj hlavní problém s EL ROYALE byl ve vývoji děje s příchodem nepřesvědčivé Hemswortha postavy, jinak je to rozkošně stylová, zdařile mysteriózní a skvěle zahraná (Bridges je Bůh), "tarantinovka", posazená do krásnýho retro americana prostředí. Škoda, nechybělo moc a mohla to být ultra pecka.

• 19.12.2018  18:15
    WW1: The Final Hours (TV film) (2018)

Kterak se sešel Foch, Wemyss a Erzberger v železničním vagonu, aby dojednali konec první světové, posléze slavnostně stvrzený ve Versailles. A jak se němec přepočítal a namísto čtrnácti bodů navržených idealistou Wilsonem dostal stupidně tvrdý a potupný podmínky, aneb jak si rovnou zadělat na tragédii ještě obrovitější. Na dojem trošku chladný, stejně je to ale povedený, hezky výpravný dokument od BBC, s komentáři historiků a doprovodem hraných záběrů. Pro širší souvislosti račte vidět ARMISTICE/ LONG SHADOW.

• 19.12.2018  17:12

Minisérie o významu FBI jako na moci prezidenta nezávislé vyšetřovací instituce a jednotlivé případy, kdy tato pojistka zafungovala (či nikoli). Nixon & J.E. Hoover (Watergate), Reagan & Iran–Contra, páprda Clinton a celá řada "gates", Trump & Comey. První a poslední epizoda byla za mě nej, zbytek bohužel nedostatečně přesvědčivý. Občas jsem se ztrácel ve změti jmen, funkcí a poměrně složitých vztahů kdo kde co a nad kým, pobrat sled těch kterých příčin a následek... Hlavní tahák je logicky současný prezident, kauza Rusko volby 2016 a bláznivá situace spojená s ním. A v tomto ohledu ano, ENEMIES určitě pomůže lépe rozluštit momentální dění a proč to ti amíci sakra furt tak řeší. Držím palce děravá demokracie, go Mueller :)

• 18.12.2018  18:25

Varování před ztrátou demokracie a nejsilnější Moore, co já osobně zatím viděl. Stále stejně tendenční, přitom ale vysoce zábavná, zajímavá, srozumitelná a informačně plná výzva Americe, opravdu precizní dokumentaristická sada. A samozřejmě, čekejte špinění Trumpa (kterého nejde nemilovat jako showmana baviče), terčem tu je ale další řada lidí včetně Baracka, Hillary, Nancy Pelosi a vůbec - establishment na straně Demokratů. V rámci demonstrace "riggnutého" systému dojde na michiganskou kauzu s pitnou vodou (Flint crisis), stávku učitelů v Západní Virginii a odboj studentů za omezená práva držení zbraní, závěr pak patří přitažené paralele s Hitlerovým Německem; aneb co všechno je momentálně v sázce v případě těch nejčernějších scénářů. Jistě, je třeba brát s rezervou a vlastním rozumem (neplést s vidláckou zabedněností), nicméně i s vážností a já se opakuji, že ač s ním nesdílím zdaleka všechny názory a politická vyhranění, jsem fakt rád a cením, že MM existuje, vytrvale burcuje, provokuje a prostě že tvoří, co tvoří. Zvlášť teď v době, kterou vůbec není lehký zpracovat. "When was that moment we could’ve turned things around before it was too late?" P.S. je ale fajn vidět více stran

• 18.12.2018  02:05

Tak trvalo mi celých 13 let sebrat síly na tady tu vrchní gaymericana story a ne, nejsem uslzen. “Jen” dobře zahraná, hezky posazená (kanadské Rockies), nepříliš děníplná honácká ródeo romance, co sebrala většinu diváků mnohem víc než mě — chápu. Toť náš tvrdě chlapský večer s @rizek2 🍌

• 18.12.2018  01:53

“Cashův Phoenix” paráda, jen přál bych si víc šmrnc a dokázal si představit i zábavnější (...), obsáhlejší pojetí života tady té legendy, než pouze po rok 68. Plus přišlo mi, že ten film si vás hlavní postavu nepřiměje oblíbit, narozdíl od tvorby a jeho knižních biografií. To je škoda. Doufám tedy v další high profile počin. (x)

• 15.12.2018  01:20

Nečekaně precizní film, jenž nabízí citlivý a hloubkový profil dvou určujících členů AGNOSTIC FRONT; jejich životní styl, motivy a původ, přičemž zachycuje jádro NY hardcore esence jako takové - "slam-dancing", revolta, rodina, soudržnost, síla a hrdost. Starousedlický nadávání na dnešní snobácký Manhattan, domácký procházky po hoodu, vzpomínky na krušný dětství, vážná zdravotní komplikace a nejisto co dál -- zkrátka příliš silných míst, umně odvedený okénko a za mě hodně vřelý doporučení komukoli, kdo má byť jen trošku zájmu a ponětí. (x)

• 13.12.2018  14:34

White je génius. A tady to parádní teaser na jeho unikátní živák. Jako jedna z předních rockových osobností posledních dvaceti let si vytvořil svůj vlastní svět (Third Man Records) a určuje vlastní pravidla (zakazuje mobily, točí songy a kapelu na poslední chvíli...), snaží se udržet věci zajímavý předně sám pro sebe. Ve výsledku se téměř žádný setlist tak úplně neopakuje a cíl je pokaždé alespoň malinko jiný ráz. Takže pro záprdky, co rádi když něco zní přesně jako na desce, je to celkem silný sousto a nepřeberný chaos (viz. Karlín 2014), pro mě osobně ale pecka a totál neuhlazená, narvaná a spontánní show dle starých kořenů. Tady máte volný průřez různých projektů včetně sólo novinky a záběrů z vystoupení na místní Wilson High. (x)

• 12.12.2018  01:11
    Neúplatní (1987)

Podstatná scéna s kočárkem je tak nebetyčně teatrálně stupidní (plus pár dalších míst), že prostě nemůžu s klidným srdcem, po druhé projekci jinak. Pořád ale správňácký “gang-buster” z neopakovatelný éry Chicaga za prohibice, a prostě... Connery - De Niro - Costner 🔥

• 9.12.2018  15:27

Nabitá, poutavá a všeho všudy skvěle provedená mapka starý éry Skynyrd, včetně těžký tragédie v závěru. Plus (což vždycky cením) takový ten hudební dokument, co funguje nejen pro fandy a znalce, nýbrž má dobrou šanci zaujmout i "náhodně kolemjdoucí" diváky. Kdokoli se zajímá o dobovou scénu a obecně rock n roll, potažmo jižanský region USA a jeho kulturu, tak tady vůbec neváhat. (na rozdíl od)

• 8.12.2018  03:12

Proces se “srabem" u Passchendale je psychologický, minimalistický válečňák / konverzační adaptace divadelní hry. Soustředěný, dobře zahraný film, který skvěle podepírá samo prostředí zákopů, věčný déšť, mraky krys a vzdálený zvuk explozí. Sám soud budí myšlenky a emoce, je napínavý, rozsudek mi nebyl šumák. Tedy kvalita a spokojenost, o něco silnější než letošní (též zákopový a konverzační) JOURNEY’s END.

• 7.12.2018  23:13
    Gallipoli (1981)

Dobrá půlka filmu je čistě příběh dvou kamarádů než narukují, pak pomalu (a vlastně nedlouze) dojde na australské angažmá -- "ANZAC Cove" -- v britském epic failu (aneb jak se Chruchill trochu přepočetl) zvaném kampaň Gallipoli; tragický pokus odříznout turky a vyřadit je z první světové. Přes nepříliš válčení a napůl vyloženě znamenitě nepadnoucí soundtrack (1980s sound...), to byl moc pěkný, poutavý a ve finále dojímavý film.

• 4.12.2018  23:37

Slabý hodnocení mě nijak netěší, nemůžu ale jinak. Kdysi možná působivý a hluboce smutící, mně to ale přišlo příliš úmorný v nicnedění, nepřehledný, těžce předpotopní a selhalo čímkoli zaháčkovat. Snad s výjimkou pár minut pěkných válečných scenérek. Spíš tak nudně "studijní", než jakkoli divácky příjemná záležitost. Narozdíl od jiných WW1 dobovek...

• 4.12.2018  20:22

Přál bych si ještě víc expertních komentářů jednotlivých obrazů a interpretací, náhledů a detailů samotných, na úkor těch otravných, plitce uměleckých pokusů o dramatické rekonstrukce temně nepokojné duše mistra malíře.

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 49 65