Slasher

Facebook: Slasheroid
Instagram: 16.7.1945

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64
    • 12.11.2018  21:54

Váleční geekové zbystřete - Peter Jackson k výročí sta let od konce "velké války" všelijak zrestauroval, kolorizoval, obohatil o staré komentáře veteránů a vůbec, dosud nevídaně skvěle oživil archivní záběry ze Západní fronty. Film volí čistě pohled řadového britského vojáka - od vyhlídek dobrodružství ve srovnání se svou nudnou prací, příchod do vyhlazené krajiny, nelidské podmínky zákopů, konfrontaci s němci, až po prázdný pocit z vyhlášení příměří. Jak tehdejší starosvětská, romantická představa o válce vzala hezky rychle za své... Je to bez debat jeden z klíčových titulů na téma WW1 a to právě proto, jak výborně vás vtáhne zpět. Nějakých pár spřízněných dokumentů už jsem viděl/ slyšel (včetně cyklu APOCALYPSE) a tady je to zákopové peklo na zemi, včetně drsných obrazů mrtvol, přiblíženo nevybíravě a možná zatím ze všech nejlíp. Jakmile se dostanu k titulkům (mnoha hlasům z šedesátých let není lehké stoprocentně rozumět), dost možná to dojem ještě zesílí a já zvýším na 5*.

• 11.11.2018  23:24

Moje dětská srdcovka a film, který mě kdysi poslal na dráhu hororu, je místy nelogickou a velmi jednoduchou, pořád ale silně nadprůměrnou devadesátkovou vyvražďovačkou. Až mě trochu mrzelo, že ho teď 2018 "dvojka" komplet ignoruje - i když, už jen vzhledem k finále, jak jinak. Těžko odprostit se od nostalgie, pořád ale v top 3 všeho pod značkou HALLOWEEN.

• 11.11.2018  18:18

Kubrickova úderná rozprávka o zákulisní armádní šarádě, vychcanosti a srabáctví oficírů, dobře ilustruje charakterový slabosti, absurditu ve vedení a téhle "zazděné" válce jako takové. Perlí Douglas a jeho správňácký plukovník, nechybí kultovní scény jako pochůzka zákopy, marná zteč na Anthill a poprava tří nešťastníků. Moje opáčko ke dni výročí 100 let od konce první světové. P.S. Západní fronta prý měla v součtu tolik kilometrů zákopů, že by to vystačilo na délku kolem celé zeměkoule.

• 10.11.2018  23:58
    Outlaw King (2018)

95% nevzrušivá snaha o shromáždění dostatečně potentní skotský rebelie po stopce Williama Wallace, 5% konečně pořádná středověká rubačka. Pine jako vyměklý Robert Bruce nijak nezáří, krom postavy Douglase tu jen samý zaměnitelný vousatý špinavec, vůbec to nebudí emoce, působí moc unyle, bez koulí a šedivě. Ujde...

• 10.11.2018  00:59
    Loď duchů (2002)

Rozuzlení v závěru smrdí prostě příliš a nechá vás v nepřesvědčení, i tak si ale po dnešní vůbec první projekci nemyslím, že si ten film zaslouží pod 50% - pěkný prostředí opuštěný tajemný "lodi duchů", zhruba půlka herců má nějaký charisma, drží to pozornost i solidní napětí, úvodní plesová řezačka spolehlivě utkví. Koho ale sakra napadlo... škoda.

• 9.11.2018  20:15
    Grinch (2018)

Sice trochu víc než optimálně dětštější, stejně ale zábavná, cool hrající a slastně sněhovo-světýlkově-vánočně vizuální verze zelenýho vánočního sráčíka. Kdo má rád postavu Grinche a dokáže se obejít i bez Carreyho, měl by být spokojen. Psíčí kafe k ránu top. A letošní vánoční sezona budiž zahájena. (díky @Nevka za echo o projekci v originál znění - m*dat dabing only politiku)

• 8.11.2018  12:46

Další klasický charaktery se vracejí - ManBearPig, Al Gore a Satan! #666🔥

• 8.11.2018  00:59

Ať se komu líbí nebo nelíbí, Eli Roth se stal jedním z předních hororových režisérů své generace, což mu dává dobrý kredit přednést opáčko v dějinách žánru. Od HÄXAN po SHAPE OF WATER velmi pěkný výběr, přes šest různých kategorií (přičemž slasher dostal rovnou dvojdíl), zde využil kontaktů a dokázal dostat na stoličku opravdu impozantní sbírku osobností - což je hlavní deviza a tím pádem fajnovka pro každýho horror fanouška/ příznivce. Takový zapálenecký Tarantino mě tu jen dál utvrzuje, že prostě musí jednou vydat vlastní dějiny kinematografie. Komentáře kolikrát pokryjí i sociopolitické, dějinné kontexty, což je kolikrát zajímavější, než dnes dívat na ty které klasiky samotné. Dosavadních 5 dílů jsme tu právě slupli jak malinu - doporučuji.

• 7.11.2018  02:14

Příběh takzvaných "Mercury Seven", legendární první party amerických astronautů, je sice pojatý trošku zdlouhavě (věřím, že se celá první hodina mohla značně useknout), jinak ale příjemně, se srdcem a humorně. Z velké části díky hercům - baví zejména Quiad, Harris a Glenn. THE RIGHT STUFF je pěknou chlapáckou poctou nejen zmíněné sedmičce, ale i s tím související tradici testovacích pilotů; tehdejším střelcům v boření všech vzdušných limitů.

• 2.11.2018  18:16
    Apostle (2018)

Příslib z traileru se potvrdil a je to skvělý podzimní překvápko. Chladný severský nádech, masopustně nabitá, pohansky zlověstná, "cvlt" osadnická horor/ detektivka, která jde pozvolna, leč neustále dějem kupředu, místy surově násilná, oplývá i krásně olezlou bubáckou "babkou přírodou" a její krvelačným poskokem. Vyvstal mi obojí WICKER MAN a TRUE DETECTIVE, přičemž pro mě svým vzpůsobem takové zadostiučinění za veskrze nudný THE WITCH. Nemám významných výtek a cokoli pod 3* - nesmysl. Být to větší psycho, dám pět.

• 31.10.2018  00:46
    Climax (2018)

Z hloubi já bych spíš rád zařval, že je to jen ODPUDIVÁ BEZOBSAŽNÁ FEŤÁCKÁ ALTERNATIVA PLNÁ DIVNOLIDÍ A NOÉ UŽ SE ZAHONIL MOC DALEKO (což není úplně nepravda), audiovizuálně ale zase jednou nášlap a místy magnet do tý míry, že mi nic pod 3* s klidným svědomím stejně neprojde. Škoda absence pořádně sick vyhrocení ve finále, radši bych od něj přeci jen něco dějově "normálnější" a v sobě bližším prostředí, nejsem nej cílovka, pořád ale uznání a jako slušně podaná a mile intenzivní jízda.

• 29.10.2018  00:43

Díl, kde Cartman s Buttersem propadnou hře na rangery a mexíky, je dokonalá satira situace pošlete ty ilegály do hajzlu/ á k*rva, kdo nám tu teď bude sekat zahrady?, a to ještě lepší teď ve věku Trumpa s jeho slavnou zdí. Jeden z mých oblíbených vůbec.

• 29.10.2018  00:40

boogers & cum! 💘

• 29.10.2018  00:39

Výborný rýpanec do současný Ameriky, kdy se každý hned pohorší a potřebuje svůj bezpečný úkryt před realitou. Generace piček. O tři roky později platí ještě víc. Plus Randy versus pokladní Whole Foods - k nezaplacení.

• 29.10.2018  00:16

Skvělost, vrcholně vděčný film (nejen) pro každou halloweenskou horror party a jednoznačná předzvěst budoucí spolupráce na projektu GRINDHOUSE. Tady je výhra jak Clooney, tak spousta větších menších rolí včetně třešniček jako Savini, Williamson nebo Trejo, mladá Juliette a samozřejmě sám jako vrah úchylák parádní Quentin - škoda, že už poté nehrál nikdy víc. První půlka krimi, druhá najednou záhrobní bordelová upíří zběsilost, mega zábavná i po stránce masek krve, fuck yeah - zvyšuji na pět.

• 25.10.2018  23:28

Během posledních měsíců jsem konečně dohnal 2001 Kubricka, THE RIGHT STUFF a APOLLO 13, viděl řadu dokumentů na téma NASA/ Měsíc a strávil den návštěvou Kennedy Space Center. Nic z toho mě zdaleka nazasáhlo tak, jako teď tohle. Chazelle to pojal až doku-dramaticky a ultra intimní, vedle legendární mise se soustředí rovným dílem na žal rodinné tragédie, Gosling hraje oscarově a bez opiček, Hurwitzova hudba (opět) nádherná a stěžejní, celá snově realistická pasáž přistání a následně zasazený proslov JFK slzyrvoucí. Je to vlastně celý smutná, krutě dojímavá podívaná a emoce tu dosahují level (podobně velmi lidsky vzatý) INTERSTELLAR. Místy a v součtu geniální, kus umění. S*ru na nějaký absurdní američanský breky o "unpatriotic" nezapichování vlajky, nebo slabý výdělky na pokladnách pro hlupy, já 2x kino a film roku 🚀🌙 (A doufám, že se lidstvo ještě za našeho života rozhýbe - i bez motivu válečné paranoie - k posunování naší vesmírný hranice.)

• 24.10.2018  13:22

Mohlo být vtipnější, zvlášť ta slabší první hodina, je to plný referencí na jména co nám způlky šumák říkaj, reklam na 50 různých amerických řetězců a až moc vtípků na téma erekce. A nejsou to STEP BROTHERS, ale i tak tahle nascarová komedie ve výsledku (na podruhé) zafungovala a dala fajn feel/ je tu super bushovsko-joedirtovsky natvrdlý Ferrell ft. C. Reilly a kouzelně debilně frantícký Sacha Cohen.

• 24.10.2018  00:10
    Armageddon (1998)

Přes starý matný dojem z kina jsem úplně podcenil, jak skvělý je tohle mix nahláškovaný srandy, béčkový apo-scifi a dojemna, přičemž vše skvěle na střídačku funguje i při delší stopáži, je mega narvaný herecky a silný na téma hrdinství/ parťáctví/ rodina. Byť fakt kravina :D Takže téměř 5* týhle nyní (au, jsme starý) dvacet let starý 90s klasice. Bruce jedna z nejbadassovějších rolí. P.S. Je sranda, že jako lidstvo při všem svym hi-tech pokroku podobnou situace pořád nemáme preventivně pořešený, přitom časem se zákonitě musí stát. A v tom tu i zamrazí.

• 19.10.2018  06:20
    Halloween (2018)

Konečně jednou za věčnost pořádná vyvražďovačka potažmo KONEČNĚ horor, který je precizně natočený, kompaktní, hezky temný a důrazný v násilí, táhne a baví od začátku do konce, nenaštve vás v kravinách ani jako náročnějšího diváka. Přes různý idiotský novinářský přízviska od #metoo až po militantní right wing, je to zkrátka super Halloween. Spíš je hezky chladný než přímo děsivý, průchody Myerse nahodile skrze domácnosti nemají chybu, stejně jako kudla do krku, hlava vpíchlá v plotě, masakr na pumpě... Přístup "co bychom jako fandové sami rádi viděli" se vyplatil. Doufám, že Green/ McBride (vřele doporučuji jejich komediální seriály) se brzy chopí pokračování, po sporné Zombieho odbočce jsem rád zpět ve starých kolejích a je mi potěšení říct, že v roce 2018 je to silnější podívaná než kultovní originál. Zašel jsem si 2x 🎃🔪 (ale výtka: pure evil? měl kuchnout to mimino)

• 10.10.2018  14:25
    American Experience (TV seriál) (1988)

#329 The Gilded Age: Příběh slavné přeměny Ameriky během posledních cca 30 let konce 19. století; příběh kapitalismu, boje pracující třídy, změny povahy hospodářství z farmaření v industriální velmoc ve věku oceli, soustředění obřích bohatství do rukou hrstky. Přes (co by se dalo nazvat) počátky socialistický Ameriky, zároveň finančnických/ korporátních sračiček a nejasné úlohy vlády v tom všem. Standardně skvělý dokument pod značkou AMERICAN EXPERIENCE tak prochází nástup nové newyorské smetánky, kansaskou “people’s party”, dělnické nepokoje Homestead, krizi v devadesátém třetím, Coxeyho pochod na Washington, až klání Bryan x McKinley, spolu s profily osobností Carnegie, A. Vanderbilt, Henry George, J.P. Morgan a M.E. Lease. Takže poutavý, obsáhlý a velmi dobře složený, jen jsem doufal ve větší fokus na legendární okázalý přepych této éry. “Gilded is not golden. Gilded has the sense of a patina covering something else. It’s the shiny exterior and the rot underneath.” / “The business of America is business.”

• 7.10.2018  03:03
    Patriot (2000)

Jistě, místy je to nedomyšlený, nechtěně vtipný, hloupě teatrální, přezpomalovačkovaný, banální, dramaticky rozkolísaný, přímo si to říká o parodie, nedá se brát vážně jak by asi rádo a vrcholem je první hodinka, nicméně ta malebná settleří krajinka, omáčka války o nezávislost, občasně humor a urputný Mel — prostě pořád solidně protivyváží.

• 5.10.2018  20:22

Jedna z nejlepších a nejobdivuhodnějších komedií, přičemž v pseudorealismu je Cohen naprosto bezkonkurenční, což dokázal před Boratem i pak po něm. Plus ten skvěle satirický obrázek Států, různých zažitých tradic, předsudků a typů lidí. Musím po x letech poslat max hodnocení. (a je hřejivý vidět ve “special thanks” sekci závěrečných titulků jména Matt Stone a Trey Parker...)

• 5.10.2018  00:53

Top. Díl katolická církev a mrdačky dětí, kde celý město prahne chodit do kostela a hláškovat svýho kněze, je nejlepší za dlouhou chvíli a hned mě lépe ladí na S22. Doufám, že #CancelSouthPark znamená samý kontroverzní témata o držku a na plný obrátky. “It’s either blood and cum or ketchup and mayo.” 💒

• 4.10.2018  01:06
    Apollo 13 (1995)

Takový ten film, kde vlastně není co vytknout, ale připadne to příliš suchý, na jistotu, ničím opravdu silný nebo nápaditý, zkrátka na tak netuctový příběh paradoxně velká tuctovka. Mám teď ale slinu zopáknout si ARMAGEDDON.

• 2.10.2018  23:57
    Joe Rogan: Strange Times (TV film) (2018)

Podobně co po TRIGGERED... Joea mám rád primárně v jeho podcastu v cenných uvolněných konverzacích s tunou zajímavých lidí, než rvát na pódiu klasický stand up. Zkrátka, nepřijde mi to tak vtipný a nevidím ty správný vlohy. Ale pořád si rád poslechnu, z čeho to poskládá a baví mě některý jeho body a postupy myšlení. Tady byl přesný o významu slova gay, s dobou pohoršování se, sranda veganský kočky, ale třeba samo o sobě otravný téma ženy X muži bych radši klidně zkrátil až vypustil.

• 30.9.2018  23:25

I po 12 letech zůstává skvěle věcně dokudramaticky pojatou připomínkou události, která mi i dále zůstává nejsilnější vzpomínkou na "breaking news" zprávu ze světa/ jedním z nejnapínavějších filmů.

• 25.9.2018  21:37

Od Columbine prý došlo v USA průměrně k deseti školním střelbám ročně a 2018 se už teď řadí jako jeden z historicky nejhorších, přičemž skoro každý zaznamenal tragédie jako loni ve Vegas, kostel v Charlestonu, nebo gay klub v Orlandu, což dělá z BOWLING FOR COLUMBINE stále zajímavý a relevantní počin. I dnes se dále spekuluje a není žádná jasná odpověď, recept prevence, zdaleka ani shoda co se týče zbraní. Pro mě asi nejlepší point tu leží v demenci šíření iracionálních strachů mezi veřejností, ať už jsou to černoši, bláznivý muslimáci, nebo třeba zabijácký včely. Což je problém nejen u američanů, ale i tady v naší střední Evropě, teď navíc ještě umocněný vlivem sociálních sítí. Takže jasně, slovo "dokument" hezky do uvozovek, někdy je Moore silně otravný, ale jinak k zamyšlení, zábavný a obohacující dvě hodinky, stejně dívatelný i 16 let poté, čerstvě po WHO IS AMERICA... (Hodnotí člověk, který nosí bundu NRA a miluje svou pistol.)

• 23.9.2018  16:14

Přímočarý béčkový "gothic thriller" o únosu nebohý mladý holky při pokusu zamést vraždu. Skromná produkce, pěkná lokace sídla u moře, finiš trochu zmatečný, přesto dobrá 40’s práce Josepha Lewise. Kterou ale bleskově zapomenu.

• 21.9.2018  13:27

Ať už je ta klasicky mooreovská agitka za sluníčkovější Ameriku místy sebevíc jednostranná, idealisticky klišé a prvoplánová, musím nakonec proti vlastní vůli zvýšit o hvězdu. Ne snad proto, že bych propadl dojmu, že to kde ve světě funguje černobíle, nebo víře v budeme si všichni pomáhat, ale prostě za řadu zajímavých poznatků z různých zemí "za příklad" a nějakou tu závěrečnou message: "I began to lament that the American dream seemed to be alive and well everywhere but America." Zkrátka k zamyšlení podnětný. A to mi věřte, že arci-levičák Moore a jemu podobní mi celkem běžně vaří krev. Ať je mi názorově jakkoli opačný, nakonec jsem rád, že je a dělá co dělá.

• 20.9.2018  09:57

Mapuje plány na mírová využití atomových výbuchů, program Plowshare a #7; projekty jako Orion, Chariot, Sedan a Taiga, kdy parta amerických/ sovětských důchodců (včetně Tellera) vzpomíná na bádání v "zeměpisném stavitelství", než došlo v roce 96 k zákazu všech zkoušek. Žádná dechberoucí sonda to není, dá ale ochutnat další z rozměrů impozantních bizárů studenoválečné éry. Just imagine...

<< předchozí 1 2 3 4 17 33 48 64