Slasher

Facebook: Slasheroid
Instagram: oldntoocold

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78
    • 6.5.2021  19:55

Zajímavý alternativní scénář pro všechny, kdo si říkají, proč sakra vesmírná explorace tak velkolepě vyvrcholila v letech 1969-72, načež další čtyři dekády jsme pak na měsíc nepáchli jedinkrát... Ubral bych ta personální melodramata, ale chápu, pořád je to mainstreamová TV show. Naštěstí boduje po stránce herců a emocí, kladně hodnotím neotravné zasazení dnes i tehdá hojně propíraných sociálních issues, no a vyloženě radost jsem měl z pár alt-historických perliček; zde raketový konstruktér von Braun za nacistickou minulost zaplatí, pilotka Jerrie Cobb (jako Molly) se dočká své vesmírné mise, Ted Kennedy je prezident, NASA je na ocasu a nucena více riskovat, zazní výčitky z Nagasaki... Pro příště beru ještě větší fokus na vesmírný program samotný, i tak ale: spokojenost veliká - po technické stránce naprostý top, měsíční krajina je nádherná. Body i za správný retro šmrnc a výborný písničkový soundtrack. ♪♫

• 4.5.2021  00:55

Seznamka s velmi sympatickou iniciativou pro občanskou investigativní žurnalistiku. Pravdivost informací je aktuálně velký problém (neříkám, že nebyl vždy), dezinformační taktiky jsou úspěšný a rafinovaný (x), nacházíme se v době internetové, tzv. post-faktické, která kope hrobeček klasických médií (x) a ceníme-li systém západní demokracie a občanských svobod, je třeba za něj bojovat. Zajímavé samozřejmě navíc nyní ve světle kauzy Vrbětice. Pustím si i tento titul.

• 3.5.2021  16:22

Po právu vysoce ceněná kriminálka z noir prostředí prohnilé policie a sexy 1950s L.A., která by předlohou očividně vydala na plochu celé série, i proto klobouk dolů jak to Hanson zvládl zkrátit a zpracovat. Co bych vyzdvihl nad vše ostatní, jsou super akční set pieces a volba herců do charakterově pestré hlavní trojice detektivů - s tím, že ani jeden nebyl ještě v této době veleznámý. Jsem vcelku v pokušení přelouskat si celý Ellroyův "L.A. Quartet".

• 3.5.2021  00:18

Solidní, leč nijak světoborný drama o kryse uvnitř chicagské pobočky Panterů, fajn dobovka a skvělý Kaluuya v roli leadera revolucionáře (od zbytku postav jsem zůstal jaksi odtažen). Jasně, jde tu o černošský boj za spravedlnost, stejně leckdo může nevěřícně zírat, že dnes Hollywood razí sympatické hrdiny z marxistů a tehdejších strašáků pro establishment - časy se mění.

• 2.5.2021  20:18

Zesnulý americký historik, aktivista, socík, dle Trumpa jeden z nebezpečných původců "toxický propagandy" do škol v rámci boje za to přepsat dějepis, až se děcka stydí za minulost vlastní země. Historie psaná perem obětí... Nebudu tu propírat svý názory, ale rozhodně mě tento posun v US zajímá a přál bych si, aby tady z toho vznikla plánovaná série. Obsah první části připadá hlavně na ničivější efekt průmyslové revoluce, příliv evropských imigrantů jako pracovní síly k vydření (slavery of capitalism), odborová dělnická hnutí, třídní boje a pár nechvalně ubitých stávek a demonstrací (Haymarket, Lawrence, Ludlow), než přejde k první světové válce a předzvěsti nástupu do role předního globálního impéria. Řada méně známých postav a událostí. Dorazí-li další díly, budu se dívat.

• 29.4.2021  22:51

Eh. Kochal jsem se po stránce lokací, ale jinak prázdná pozérská post-hippie, post-modernist. nedějová sračka. Věřím, že imponuje všem rádoby revolucionářům a divnoart nadšencům, musí se vám strefit do krevní skupiny a najdete v tom ledacos. Ale odečti nemotorný muckání se v prachu + impotentní explozivní finále a možná bych nebyl zdaleka tak otráven.

• 29.4.2021  00:42

Jo, první půlka napůl bez scénáře, postavy máte šumák a filmově vzato to moc nedrží, ta druhá je pak ale totál - honička trvá 40 minut, zboří dopravu a půlku policejních vozů v L.A. :D Hodně cool 1970’s, sympatický jako Halickiho snový projekt, ten dobový carsploitation trůn však pevně drží Vanishing Point.

• 28.4.2021  17:28

Andersenova "video esej" je vskutku ultimátní mlska pro všechny Los Angeles městofily. Během tří hodin proletí přes dvě stě filmových titulů, s důrazem (a vesměs silně kriticky) na téma jak "svoji" metropoli zobrazuje Hollywood. Sám jsem poslední dobou trošku L.A. geek, tudíž cením i čistě jako prohlídku ze zapškle místňácké perspektivy; legendární válka o vodu (x), věhlasný barvitý Bunker Hill (moc chudých lidí moc blízko od centra...) srovnaný se zemí (x), prohnilý policejní sbor (x), osud vybraných lokací, výčet zeměpisných nesmyslností, atd. Jinak samozřejmě velká studnice inspirace k dívání. Říkám si, jak (zda) by asi autor zařadil novodobé klasiky jako Drive, La La Land či Once Upon A Time In Hollywood... Thx @Real Tom Hardy, že mě sem dokopal, trvalo mi jenom 5 let :) "A city is more than a place in space. It is a drama in time."

• 23.4.2021  22:17

Old school béčková bojovka ze starých známých postaviček. Chce vidět buď jako dítě, nebo geek nostalgik, jinak jenom poloviční nuda, až moc laciná a nic než průměr tuctová věc. Fighty nenářezový, sestava nevýrazných herců, jen hrstka vtipných hlášek a pár cool brutalit.

• 23.4.2021  00:08

Byť nesdílím až tak velké nadšení a neužil jsem si žádný extra dopad emocí, tak určitě souhlasím, že jde o solidně zpracovaný vězeňský drama na téma osud nebožáka/ shit happens. Chladnokrevný, konzistentní, dobře zahraný.

• 19.4.2021  23:23

Provařená šance natočit fajn oddechovou krimi grotesku z hollywoodského zákulisí se snovou stařeckou crew. Jo, mělo to být mnohem lepší, nedotažená a nevtipná šedoprůměrná škoda do ztracena. Chudák Tommy Lee vypadá ještě o dvacet let starší, než je.

• 19.4.2021  10:27
    Stručné dějiny vyhlazování (TV seriál) (2021)

Osobní NE-NEUTRÁLNÍ styl, volnější skladba, moderní forma a působivá prohlídka "vykořisťovací" stránkou dějin západní civilizace. Peck jako skvělý vypravěč projde konžský teror, přesazení “barbarů” do Amerik, revoluci na Haiti, zkázonosný koncept čisté krve a rasové nadřazenosti, imperialismus obhajovaný jako od přírody nezbytný proces, výmaz divošských kmenů, holokaust a další neveselé události, přičemž se opakovaně vrací ke Conradově "Srdci temnot" (x), uzavře se zajímavou paralelou mezi Hitlerovou Lebensraum utopií a americkou expanzivní doktrínou tzv. zjevného předurčení. Do prdele s "critical race theory"; tlakem cítít se jako běloch provinile a rasismus tohle-tamto-všechno / nejde o to sypat si popel na hlavu, ALE akce nezůstane bez reakce a systém základních deklarovaných hodnot byl v nesouladu s realitou, což máme právě možnost dobře vidět na tom, jak těžce Západ dealuje s relativně vzdálenou minulostí. Je dobře mít co nejširší rozhled, nedejte se odradit bandou odpadových dementů. Sjel jsem za jeden večer, přijde mi na místě zmínit zde i nedávný Amend (x).

• 17.4.2021  21:51
    Naše města (2021)

Portrét/ příběh amerických "zapadákovů" a obrozených maloměst (malo - relativně) zní jako super idea ať už se to pojme z jakékoli strany a čeká vás sebevětší apel na rovnost, diverzitu a pomoc bližním bezdomovcům... Tady to ale jednoznačně měla být série, takto spíš jen takový prezentační promo na knižní předlohu.

• 17.4.2021  21:09
    Nikdo (2021)

Nic pro levičácký anti-zbraňový poprděnce, co hned všude vytýkají násilí ("unnecessary at best and irresponsible at worst"), pro zbytek cool akční zábava jak má být a máme v dnešní době tak zoufale málo. Střelnice plná rusáků! <3 ♪♫

• 10.4.2021  23:22
    Hemingway (TV seriál) (2021)

Hemingway: mýtus versus realita. Válečný hrdina, záletník, safari lov, býčí zápasy, mořská rybařina a další mačo zábavy X rozporuplná osobnost, těžký úděl celebrity, alkohol a deprese. V součtu smutný příběh Pana spisovatele a standardně precizní Burns, bral bych i víc analýz úryvků textu. Vyčítat někomu užívání slova "n**ger" v době před druhou světovou, no překvapen nejsem (PBS), ale teda nevím nevím...

• 8.4.2021  16:31
    Q: V oku bouře (TV seriál) (2021)

Ve věci "Kdo je Q?" jde HBO ještě o kus dál než skvělá (konkurenční?) série od Vice (x). Je to především super okénko do zákulisí drsnějších internetových platforem (kde mimojiné čerpal QAnon svá prorocká sdělení) a kdo za nimi stojí. Hlavní trojice postaviček - trollů provokatérů, exotů a lehce shady podnikatelů - a jejich svět stojí za to vidět, stejně jako vzájemný špinavý mocenský souboj. Dojde i na širší záběr, náčrt vazeb na vysokou politiku a armádní ex-bosse, až vyústění v regulérní sílu na straně GOP a legendární útok na Kapitol, atd. Je to ale právě srandovní banda kolem ∞chan zde ve středu všeho dění, obskurnější zákoutí internetu jako ideální podhoubí pro stupidní konspirační masovky, dilema nad svobodou projevu a eventuelní zjištění, že vaše já online a vaše já v reálu nemusí zůstat dvě oddělený identity (...), co jsem tady cenil nejvíc. Trump je pryč tak bacha, máme tu těch 1000 let temnot :D

• 8.4.2021  13:44

Ano, musím uznat, že smrt našeho Slunce a rychlá informace "všechen život umírá" teprve po třech minutách, později uvedený brutální zlomek existence života z celkového trvání vesmíru a finální "čas dále ztrácí smysl" vám trošku hne s perspektivou... mělo by :) Pěkný projekt.

• 8.4.2021  00:02

Vzpomínky na natáčení Joe Exotica, z něhož se od té doby stal "nejvíc pop vězeň v historii USA", úvahy nad osudem dalších postav té story včetně hejtovaný Carole, plus právní limity další komunikace a svědectví o vysoce manipulativní povaze tygřího kinga. Osobitý Theroux, stojí za pozornost pokud vás ten celý případ zajímá ještě víc, jinak nemá větší appeal.

• 5.4.2021  23:38

Vskutku unikátní absurdita s atmosférou ústavu pro duševně choré, plná cirkusáckých freaků, kdákání a deviací. Tentokrát mi Jensen a jeho výstřední mix nehrál až tak dokonale, ani nevím co za message si z něj odnést, ale pořád cením nápady a černý humor.

• 4.4.2021  22:19

Zábavný a "jiný"; chytrý, divňácký, dlouho jsem neviděl tak hladký mix vážného dramatu a černý komedie. Co by se jiným sypalo a vůbec nešlo dokupy, to zvládá Jensen s přehledem a kupodivu funguje. Za krátkou dobu po sobě druhý palce hodný dánský film (go Mikkelsen!).

• 3.4.2021  17:06

Konečně "druhý zlatý věk letů do vesmíru" se zásadním zapojením komerčních společností. Tady to je sice v podstatě jedno velký SpaceX/ NASA promo video, ale koho vás to zajímá, velmi pěkný přehled dění a testů předcházejících misi Demo-2 s první dopravou lidské posádky. Vděk za Muska - pasovat lidstvo na multiplanetární se mi jeví jako solidní gól a jednoznačná priorita #1. Až nás trefí šutr, nebo si to tady sami dojebeme, budeš rád!

• 3.4.2021  01:14
    WeWork (2021)

Od sympatické vize uvolněných komunitních office prostor po kult podivné osobnosti, výplach sluníčkových sraček, x-miliardovou bublinu a slušný výjeb s vlastními pracanty -- celkově poutavý a odstrašující příběh ze světa raketových start-upů a sektářských praktik v byznysu.

• 30.3.2021  00:37
    The Father (2020)

Heavy. Rozpad na sklonku života a film, co není lehké ustát, zvlášť pokud už máte zkušenost s péčí o staré. Zároveň film, který pomůže si mnohé ujasnit a uvědomit, třeba i jak jednat, až přijde čas... Netřeba zmiňovat, že Hopkins je brilantní. Nemyslím, že podobná role je psychicky "jen tak".

• 28.3.2021  22:59

Další nadšenecký titul v rámci kafe dokumentů, který stihne probrat dějepis a zhruba od půlky už se věnuje čistě situaci v USA. Puritánský energy drink, instantní, dinery, Starbucks, až havajská Kona, prvotřídní kvalita a výběr. Oproti očekávání to byla zábava a to hlavně díky postavě hlavního průvodce - Dean Cycon má zápal i charisma.

• 28.3.2021  17:46
    Kosmos: Možné světy (TV seriál) (2020)

Ani druhý (třetí) Cosmos neutěší všechny pokročilý space geeky, chytráky a šprty fyziky, je určen dospělým stejně jako pro děcka, ale čím mi tato celá série imponuje a čím hlavně vyniká, je její emotivní náboj, apel na lepší civilizaci a upřímný úžas nad existencí. Právě ve smyslu "feel-good" a jako inspirace je k nezaplacení. Tyson skvělý průvodce, top grafiky a animace, vychytaný kosmický kalendář, řada hezkých příběhů z dějin vědy, super koncept World's Fair 2039 úplně na závěr. <3

• 27.3.2021  23:17
    Poutine, le nouvel Empire (TV film) (2016)

Kdo snad čekal po rozpadu SSSR všude samý jednorožce a onen slavný "konec dějin" tak sorry, žádná nudná globální idylka nepřišla a prostě nebude :) Francouzský dokument sice trošku neuspořádaně, ale zase zajímavě mapuje obdivuhodný Putinův leadership, další přepis vlastní historie a návrat Ruska do role velkýho hráče na mezinárodní scéně a do pozice hrozby/ opozice Západu, formování nové východní aliance. Snad se v životě nedočkám, že se z nás opět stane jejich porobený satelit, už tak mi hrají na nervy zk*rvený matrjošky tady po starý Praze.

• 26.3.2021  22:10
    Russia vs the World (TV film) (2021)

V souladu s poučkou "poznej svého nepřítele" jsem si říkal, že by bylo hezký oprášit si trošku znalost o Rusku a je to vskutku Russia 4 dummies - zápaďácký průlet tisíciletou historií gigantické země s těžištěm v událostech bolševické revoluce, krutovlády Stalina a hrdinské role během druhé světové.

• 24.3.2021  20:42

Jsem rád, že jsem se tentokrát dostal přes první tři epizody, protože pak to stálo za to - zprvu nesympatický postavy jsem si oblíbil, zorientoval se, dočkal se pár silných finále a užil lokace L.A., hříšné městské aglomerace. Takže ve výsledku žádný fail, překvapil mě Kitsch a skvělý zbytek hlavních herců. Dobrá řada, slabší rozjezd. 80%

• 24.3.2021  11:33
    Jáma Pekel (TV pořad) (2020)

I jako jeden z krajně levomyslných alarmáckých pisálků, náruživých eko hipster-cyklistů, čarodějných moderních pseudo-architektů a všelijakých dalších vloček musíte uznat, že má Vávra svý argumenty skálopevně srovnaný, umně odprezentovaný, svá témata poctivě zanalyzovaná. Úplně vše mu samozřejmě nepřikývnu, ale to je vedlejší, každou další Jámu většinou zhltnu hned na první dobrou a iniciativu proti cenzuře a za svobodu projevu (x) velmi, velmi cením a podporuji. Podobný YouTube je třeba jak sůl, hezky jen tak dál 🔥

• 18.3.2021  23:31

Se záští jsem zanevřel na velký komiksový týmovky a ultra zpackanou verzi JL už si v podstatě nepamatuju, ale budiž, bájný Snyder Cut je přeci jen událost. Jasně, pořád X trapáren a neobejde se bez tuny digitální výmaz akce, ale je fajn od začátku vidět nějaký ten rukopis a hlavu patu, hloubku a ambice, prostě NĚCO víc než jen úplně tupý popkorn pro maňase. Člověk si až místy říká (třeba snový epilog), možná tohle DC universum ještě není tak úplně zatracený... (kéž bych si byl počkal na black & white)

<< předchozí 1 2 3 4 20 40 59 78