Slasher

Slasher

Ondяa ηovotný

okres Praha
🔥🔥🔥

Facebook: Slasheroid
Instagram: mr.novotny

307 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vyvrženci pekla (2005)

  Má velká filmová láska na první pohled, Zombieho intenzivní buranská krasojízda tří vyvrhelů z pekel. Oproti jedničce velmi jiný film (celkový feeling, provedení, v podstatě nehoror) a opět naprostá dokonalost, vlastně ještě o chlup větší. A když už si myslíte, že je po všem, přijde v mých očích jedna z nejlepších závěrečných scén všech dob ("Free Bird"), kde už je vám těch bastardů dokonce na plný čáře líto(!). Nebudu se zbytečně dál rozepisovat... celá tahle pětihvězdičková double feature je pro mě prostě kult jak KRÁVA, jako PRASE i jak HOVADO. Posaďte mě na opuštěný ostrov, dejte mi na výběr jediný dva filmy a tohle bude moje volba. Můžu vidět nekonečněkrát.

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

  Moje nejoblíbenější Tatantinovka. Úžasně trojjazyčně konverzační, fantaskně historická, nadpozemsky dobře obsazená (ach ten Pitt! <3), s geniálně přesnou dávkou explicitního násilí, hlášek a humoru. Židovská pomsta náckům, jak s ní mohl přijít jedině Quentin... Dechberoucí lekce v bastardím dějepisu.

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

  Geniální Snyderův audiovizuál z alternativní superhrdinský retroreality.

 • poster

  Rambo: Do pekla a zpět (2008)

  *2014 epilog*/ Za mě je tohle možná to nejlepší co kdy vzniklo. *2012 epilog*/ Nejlepší, nejtvrdší, nejbrutálnější a nejnahláškovanější macho akční film vůbec, tečka. RAMBO IV. #1, #2, #3 *Původní koment kinoverze*/ Comeback jako HOVADO. V době kdy jsou klasické akční fláky kaput, přivalí se na nás Stallone s filmem, kde nehorázně vykosí půlku džungle a za celou stopáž se usměje tak jednou (a o to bolestivěji to pak vypadá:-). A klobouk dolů, že se mu povedlo to navíc uzpůsobit tak, aby to většině lidí nepřišlo trapný (jen v některých momentech úsměvný). Zápletka je jednoduchá a úplně přímočará, díky Bohu, a neakční úvod trvá tak akorát, abych si neměl na co stěžovat. Ale zase není zdaleka pravda, že by to bylo o ničem. Takže teď jsem se konečně dostal ke kosení, beztak je to na Rambovi to nejdůležitější. Rovnou můžu prohlásit, že si John přímo před očima tamních lidiček (ať už padouchů nebo v menší míře utiskovaných) rozpoutá menší válku. A to doslova, včetně toho, že vyhladí z povrchu zemského tak 100 metrů čtverečních barmské džungle. Násilí vypadá tak reálně, že reálnějí by už vypadala snad jen realita, a je ho tolik a v takové míře, že se to prostě a jednoduše NEVIDÍ. Jediný, ke komu mě napadá tenhle výkon přirovnat, je samotný Lobo. A to už je hodně velká meta. John Rambo jako charakter už je dnes legenda první ketgorie a tak z něj ve čtyřce přímo sálá charisma, snad nejvíc v momentě, kdy chladně pronese slova "fuck the world". Jo, a já říkám to samé, za to že už se dneska netočí takovéhle pořádné akční filmy. Očekával jsem hodně, a jsem naprosto spokojený. Před takovým rokem a půl by mě tohle nenapadlo ani omylem. Bezkonkurenční. Na závěr bych si vypůjčil slova jednoho zahraničního diváka - "Sly you didn't make it for the critcs, you made it for the fans. Best action movie ever!" [poprvé viděno v předpremiéře na Festivalu Otrlého Diváka - v kině narváno, v závěru totální aplaus] ...

 • poster

  Drive (2011)

  Nejuhrančivější film od VALHALLA RISING (nebo -pravda- THE AMERICAN), viva N.W. Refn. Seversky rozjímavý non-hollywoodský feeling zůstává, opět dojde k několika výhřezům brutálního násilí (pro mě osobně ne zbytečného, ale naopak totálně umocňujícího), prostředí se radikálně změnilo ze starodávné skandinávské krajinky na vyprázdněné noční L.A., hlavní hrdina opět málomluvný a skvěle zahraný. Výborný. Mix romance a vyhrocené surovosti (výtah) a úplný závěr filmu se vznášel na levelu geniálního zážitku. Co tomu chybělo, když i humor, kozy a auto-honičky to mělo? (Není to ale film pro všechny a pro každou příležitost, mnohé bude nudit.)

 • poster

  La La Land (2016)

  Dvě hodiny jsem zářil. A šel do toho s tím, že nemám rád zdlouhavý nablýskaný tanečky a zpěvy na playback, jazz se mi zatím neotevřel, CRAZY STUPID LOVE je moje nejoblíbenější vztahovka-komedie a v případě Goslinga jsem už delší dobu skoro gay. Tohle mi dává pobrat titulky typu muzikál i pro ty co neradi muzikály, triumfuje talentem, lehkostí a chemií své herecké dvojice jako páru snílků, hraje s divákem a užívá si samo každou vteřinu, předvede geniální poslední roční období (originál nebo ne) neboli "Epilogue", světí starý Hollywood a prostě ukazuje proč je film tak krásný magický médium. S každým to nehne, já jsem zůstal hrdě učarován - snímek roku, možná klidně let. A první, na který jsem šel 3x do kina v rámci týdne, navíc koupil soundtrack na vinylu, a pak si to dal plátno ještě dvakrát. "It's a beautiful combination of an homage to the past and something entirely new." (NPR)

 • poster

  V Bruggách (2008)

  Zasraný Bruggy, teď tam budu muset sám zajet... P.S. a stalo se

 • poster

  Expres na západ (TV film) (2011)

  Fascinujícně chytlavá a perfektně vygradovaná devadesátiminutová konverzace dvou lidí v jednom pokoji, hlavním tématem (a zároveň tím, co v sázce jest) je život. Někdo víru prostě není schopen přijmout, ač by mu byla záchranou, někdo vidí marnost na podkladě všeho. Smutný a osobní, zvlášť pokud si s "Profesorem" v názorech nejste až tak odlišní. P.S.: Jones s Jacksonem jsou výborní. "This shadow of the axe hangs over every joy."

 • poster

  Warrior (2011)

  Wow. Tvrdý jako samo MMA, hrdinný, dojemný. Do Hardyho jsem se zamiloval instantně už skrze BRONSONa, tady je z něj ještě dokonalejší zvíře. Edgerton a Nolte výborní. A co na tom, jak k neuvěření se to celý vyvine, WARRIOR zabíjí a můj pomyslný Oscar 2011 jako by byl předán.

 • poster

  Tahle země není pro starý (2007)

  Velmi výjimečně píšu komentář úplně mimo projekci. V kroužku VANISHING POINT, nedávného HELL OR HIGH WATER, nebo třeba svým způsobem i takových DEVIL’s REJECTS, je pro mě tohle možná ta nej filmová "Americana" vůbec - tvrdý jižanský charaktery, SUPER herci, New Mexico/ Texas magie, přímočará (a zároveň těžce přesahová) lovecká story. A od 2007 si vždycky moc rád zopakuju, přičemž nic nenudí ani nechybí. Nadčasovost a královská Coenovka.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace