Slasher

Slasher

okres Praha
ᴡᴀʀ ☆☆☆☆

Facebook: Slasheroid
Instagram: 16.7.1945

312 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Vyvrženci pekla (2005)

  Filmová láska na první pohled, Zombieho intenzivní buranská krasojízda tří vyvrhelů z pekel. Oproti jedničce velmi jiný film (celkový feeling, provedení, v podstatě nehoror) a opět naprostá dokonalost, vlastně ještě o chlup větší. A když už si myslíte, že je po všem, přijde v mých očích jedna z nejlepších závěrečných scén všech dob ("Free Bird"), kde už je vám těch bastardů dokonce na plný čáře líto(!). Nebudu se zbytečně dál rozepisovat... celá tahle pětihvězdičková double feature je pro mě prostě kult jak KRÁVA, jako PRASE i jak HOVADO. Posaďte mě na opuštěný ostrov, dejte mi na výběr jediný dva filmy a tohle bude moje volba. Můžu vidět nekonečněkrát.

 • poster

  Hanebný pancharti (2009)

  Moje nejoblíbenější Tatantinovka. Úžasně trojjazyčně konverzační, fantaskně historická, nadpozemsky dobře obsazená (ach ten Pitt 💕), s geniálně přesnou dávkou explicitního násilí, hlášek a humoru. Židovská pomsta náckům, jak s ní mohl přijít jedině Quentin... Dechberoucí lekce v bastardím dějepisu.

 • poster

  Strážci - Watchmen (2009)

  Geniální Snyderův audiovizuál z alternativní superhrdinský retroreality.

 • poster

  Rambo: Do pekla a zpět (2008)

  Poprvé jsem viděl v předpremiéře na Festivalu Otrlého Diváka - v kině narváno, v závěru totální aplaus. Je to nejlepší, nejtvrdší, nejbrutálnější a nejnahláškovanější macho akční film vůbec, tečka.

 • poster

  La La Land (2016)

  Dvě hodiny jsem zářil. A šel do toho s tím, že nemám rád zdlouhavý nablýskaný tanečky a zpěvy na playback, jazz se mi zatím neotevřel, CRAZY STUPID LOVE je moje nejoblíbenější vztahovka-komedie a v případě Goslinga jsem už delší dobu skoro gay. Tohle mi dává pobrat titulky typu muzikál i pro ty co neradi muzikály, triumfuje talentem, lehkostí a chemií své herecké dvojice jako páru snílků, hraje s divákem a užívá si samo každou vteřinu, předvede geniální poslední roční období (originál nebo ne) neboli "Epilogue", světí starý Hollywood a prostě ukazuje proč je film tak krásný magický médium. S každým to nehne, já jsem zůstal hrdě učarován - snímek roku, možná klidně let. A první, na který jsem šel 3x do kina v rámci týdne, navíc koupil soundtrack na vinylu, a pak si to dal plátno ještě dvakrát. "It's a beautiful combination of an homage to the past and something entirely new." (NPR)

 • poster

  Tahle země není pro starý (2007)

  Velmi výjimečně píšu komentář úplně mimo projekci. V kroužku VANISHING POINT, nedávného HELL OR HIGH WATER, nebo třeba svým způsobem i takových DEVIL’s REJECTS, je pro mě tohle možná ta nej filmová "Americana" vůbec - tvrdý jižanský charaktery, SUPER herci, New Mexico/ Texas magie, přímočará (a zároveň těžce přesahová) lovecká story. A od 2007 si vždycky moc rád zopakuju, přičemž nic nenudí ani nechybí. Nadčasovost a královská Coenovka.

 • poster

  Apokalypsa (1979)

  Viděl jsem APOCALYPSE NOW v obou verzích, ve špičkový kvalitě a včetně making of, něco málo si i přečetl a musím pasovat do svých TOP oblíbených filmů. Stručně proč: 1) Tak dechberoucí vizuál se nevidí, a to se jedná teprve o rok ’79. Těch všech odlesků, ohňů, kouřů, výjevů podél cesty... Vrcholem pak asi snová scéna s mostem Do Luong. 2) Současně rozmáchlý a velkolepý vysokorozpočťák, současně regulerní artovka, meditace nad válkou a jak jí nejde utéct, v reakci na americký imperialismus i svět starých kolonií. Neotravný filozoficko-alegorický rozměr. Jak pravil sám Coppola: "My film is not about Vietnam, it is Vietnam." 3) Gradující v šílenství spolu s plavbou po řece a dosažení cíle mise, kde pak čeká geniální Brando (a skvělý Hopper). 4) Mocný soundtrack. Především nálet s Wagnerovou "Ride of the Valkyries" a doorsácký "The End". 5) Jsem unešen jak je to nádherný, transcendentální, nadčasový silný kafe. A střih redux (2001) berte spíše pro úplnost, jednorázově bych určitě volil theatrical. "It is not about war so much as about how war reveals truths we would be happy never to discover. If we are lucky, we spend our lives in a fool’s paradise, never knowing how close we skirt the abyss." / analýza 1., 2. / Pozn: 5. z pěti klasik po zhlédnutí PBS Vietnam War

 • poster

  Až na krev (2007)

  Nadčasový příběh nenávistného naftaře a jeho ziskuchtivosti na úkor všech dobrých vlastností a hodnot, často označovaný za jeden z nejlepších amerických filmů nového milénia, ne-li všech dob, na který jsem v době jeho uvedení nebyl ready a nyní si konečně dopřál druhou (ani omylem poslední) projekci. Ať už jsou to perfektní lokace v kombinaci s temným ražením a kamerou, post-westernové zasazení děje, brutálně převtělený Day-Lewis, nemoralizující studie zla, několik nezapomenutelných zásadních momentů (němý úvod, oheň, hádka v závěru), brilantní orchestrální soundtrack, anebo prostě fakt, že to působí jako podíváná z alternativního vesmíru, TWBB je moc a od teď mám gól vidět to někdy v kině.

 • poster

  Drive (2011)

  podmanivost ²

 • poster

  Mlha války (2003)

  Krajně děsivý, fascinující dokument a byť relativně krátký, dle mého je to jeden z vůbec nej snímků na téma válka/ moderní dějiny. O té kouzelné absurditě, jak lidstvo opravdu téměř dosáhlo sebevraždy, o chaosu minulého století, chladnokrevnosti propočtů a rozhodování s krví stovek tisíc na svých rukou, o významu a morálce toho všeho. Klíčem je sám vypravěč a jedna z režijních osobností v americké war politice minulého století, brilantní člověk a geniální analytik, pro některé záporák a regulerní válečný zločinec. McNamara se tu zpovídá a uvažuje na témata kubánské raketové krize (datum 27.10.1962❗️), masového bombardování Japonska, vzdání se zářné dráhy presidenta firmy Ford pro post Kennedyho ministra obrany, až po kauzu Vietnam. A je to ultra zajímavá přednáška + sama nádhera bilancování tak významného muže na sklonku svého života (umírá 6 let po vydání filmu), v duchu vykoupení, co pro mě činí FOG OF WAR tak excelentním a jedinečným. Druhá projekce - definitivní wow. Doporučeno naprosto každému, prosím povinně do školních lavic a lekci #11 si dávám rovnou za rámeček.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace