Westworld - Zběh (2016) (epizoda)

E03 režíroval Neil Marshall a zhruba od půlky stopáže už je to znát - zkrvavělo. Tajemný gang strašáků, nebožáci hnijící zaživa, řezání hlavy pilkou a podobně, ale přibývá i znepokojivých znamení, přičemž divák pořád nemá páru, co přesně je vlastně špatně a co se skrývá za hrozbou spiknutí. Pomalu, pomalinku se ale divák začíná orientovat a to se mi líbí. Jen ať nás krmí tak akorát aby nedošla trpělivost... “Evolution forged the entirety of sentient life in this world using only one tool: mistake.”

Wild Turkey Bourbon: Matthew McConaughey Short Film (2016)

Nepřekvapivě (po službě značce Lincoln), McConaughey skvěle funguje i v tomhle promu, potažmo reklamách na tradiční americký bourbon. Hodnoty spočívají v rodině, poctivosti, nadčasové kvalitě. A jo, takhle to má vypadat - jako by přirozená, nenásilná forma, "hlava kreativy" namísto klasický star na plakát, moje srdce z marketingový vedlejšky plesá. It'll find you.

Až na krev (2007)

Nadčasový příběh nenávistného naftaře a jeho ziskuchtivosti na úkor všech dobrých vlastností a hodnot, často označovaný za jeden z nejlepších amerických filmů nového milénia, ne-li všech dob, na který jsem v době jeho uvedení nebyl ready a nyní si konečně dopřál druhou (ani omylem poslední) projekci. Ať už jsou to perfektní lokace v kombinaci s temným ražením a kamerou, post-westernové zasazení děje, brutálně převtělený Day-Lewis, nemoralizující studie zla, několik nezapomenutelných zásadních momentů (němý úvod, oheň, hádka v závěru), brilantní orchestrální soundtrack, anebo prostě fakt, že to působí jako podíváná z alternativního vesmíru, TWBB je moc a od teď mám gól vidět to někdy v kině.

1. společná debata Clintonová – Trump (2016) (pořad)

Celý rok jsem si dělal srandu, že ty debaty budu sledovat s popkornem jaká to bude sranda, ale upřímně, tahle první newyorská nic moc - nevýrazným Lesterem Holtem počínaje, natvrdlou marností obou kandidátů konče. Po dvou týdnech si vzpomenu jen jak hrozně na facku se Hillary usmívala a jak Trump frkal a skákal do řeči. Asi nejlíp to shrnul tady Amazing Atheist. Pár vtipných momentů tam ale bylo.

2. společná debata Clintonová – Trump (2016) (pořad)

Druhá prezidentská debata v St. Louis byla určitě ráznější a divácky zábavnější než ta předešlá. Došlo opět na hádání, špínu, pitvání chyb a skandálů protějšku (Trump tape, emaily...), nějaký ty jízlivosti, nevzešel z toho jednoznačný vítěz. Sám bych měl těžký rozhodování (Hillary bezpohlavní nudná politička, Trump primitiv, otazník a hrozba), sem tam mám pocit, že je letošní volba naprostá tragédie, každopádně snažím se o pozitivní víru jakkoli tohle v listopadu dopadne :) "Just when you think all hope is lost, along comes Ken Bone." A ještě si neodpustím tohle...

Desierto (2015)

Východ slunce, vyprahlou pohraniční krajinou se nese zlověstný tón, samozvaný lovec naráží na stopu přebíhajících postradatelných nebožáků a hon může začít... DESIERTO pracuje s napětím jednoduchou kombinací krve a prachu od střel těsně vedle, nejde nijak do hloubky co se týče pozadí postav, motivů vraha... nejsou tu žádné odbočky, jen stará dobrá stopáž 80 minut ryzí akce. Což je právě to, co se mi tu díky důrazu na teď-a-tady předně líbilo. Skvělý je vlčí charisma J.D. Morgana, ta neúprosná nelítost, taky poctivá práce se zvukem/ kamerou a samo kouzlo Baja California. Mnozí si budou stěžovat na nedostatek toho nebo onoho, ale já tyhle drsný a la 70's thrillery žeru a navíc mi to celý přišlo zajímavý ve spojitosti s aktuální xenofóbní proti-uprchlickou náladou, výroky se zdí a podobně. Takový to jižanský vezmi zákon do svých rukou (dokument) hezky do extrému... Jo, jeden z mých oblíbených letošních filmů a doufám i v příležitost zajít si na něj do kina.

The Fourth Phase (2016)

Další z pěkných důkazů, k jakému umění se za ty roky extreme sports video dostalo. Díky tomu jsou ty triky a nebezpečný sjezdy sice v ústředí, přesto ale i na pozadí něčeho většího - symbiózy s přírodou, posvátnosti hor zavátých sněhovou nádherou, posouvání hranic v boji člověka sama se sebou. Zde ve směru koloběhu vody na Zemi a (jak jinak) pod záštitou Red Bullu. Jsem za tyhle filmy rád, kochám se, heavy metal a těším k*rva na zimu!

Westworld - První výtvor (2016) (epizoda)

Hype byl u mě na úrovni nula, jen zvědavost co je to ambiciózního novýho plus obava, že robotí sci-fi není moc šálek pro mě. Klíčem prvního dílu je vždycky upoutat - E01 si mě získala jak krví, tak malebnou scenérií divokýho západu, zajímavou kombinací minulosti s budoucností a atmosférou "něco je špatně" mysteriózna. A jak po prvním díle člověk furt ví vlastně kulový, mám aspoň to tušení, že tohle bude ještě zajímavý... Moment radosti ustřelení ksichtu J.D. Phillipse.

The Search for Robert Johnson (1992) (TV film)

Dnes mě popadl zájem o "krále delta blues" a jedné z klíčových osobností, které kdy podnítily rock n roll - Roberta Johnsona. Ať už povídačka s ďáblem a záhadnou smrtí jedem z žárlivosti, nebo pouhé dvě fotografie a žádný video záznam, když vezmu v potaz, o jak významnou postavu dějin muziky se jedná, víme o něm prakticky kulový a máme sbírku 29 songů. To mě přivádí k závěru, že spíše než lacinou amatérskou spekulativní stopařinu s tuctem zbídačených mumlajících starých černochů bych si představoval spíše komplexní, hvězdně obsazenou a profi provedenou prezentaci těch pár faktů, mýtů a předně velevýznamu, který má Johnson pro rock jako takový. Až bude něco takovýho, sem s tím! Tohle ale byla až taková ledová sprcha mýho nadšení. (Richards a Clapton tam jsou jen symbolicky)