dzejnyka

Skype: dzejnyka

1 bod

<< předchozí 1 2 3
    • 25.8.2015  20:59

Celú trilógiu dokážem pozerať dookola už dlhé desaťročia. Pohľad na rezignovaného, životom a manželkou bitého Škopka s fľašou piva v ruke sa mi asi nikdy nezunuje. Rovnako ako láskyplné tituly ("dobytku jeden"), ktorými ho non-stop častuje jeho nežná polovička. Moral of the story: pred cestou do mesta vždy očistíme auto od exkrementov, nech nie sme za sedláka :-)

• 4.8.2015  23:15

Únos s happy endom? Na to nie som zvedavá, ja chcem starú dobrú klasickú vraždu!!! :-)

• 29.7.2015  12:34

Glenn Close ako psychopatka funguje. Glenn Close ako fatálne príťažlivá žena nefunguje. K žánrom Drama/ Thriller súkromne pridávam ešte Mystery ako symbol nepochopiteľnosti toho, čo na nej ten Douglas videl, že bol ochotný riskovať, čo (a koho) mal. Prehnaný a predvídateľný koniec u mňa zaraďuje film k priemeru. Lyne aj Douglas sa mi už predstavili aj v lepšej forme.

• 21.7.2015  10:14
    Hvězdná brána (TV seriál) (1997)

Moja láska má z tohto seriálu nefalšovanú radosť a mne sa pri ňom dobre spí :-D

• 21.7.2015  10:02
    Jack a Jill (2011)

Jedna hviezdička patrí len a len papagájovi - za scénu, v ktorej si zobákom otvára miniatúru Jack Daniels. Ja som po skončení filmu mala chuť otvoriť si jeho regulérnu verziu.

• 11.2.2015  11:17
    Slovensko chutí (TV pořad) (2015)

Silvia je beťárka, vidno, že jej chutí jedlo aj život a že sa priam narodila pre prácu, ktorú robí. Jej knižky receptov, ktoré zozbierala po všetkých regiónoch Slovenska, patria v mojej kuchyni medzi tie používanejšie :-) Nadchla ma aj myšlienka premeny tradičných jedál starých materí na moderné pokrmy, ktoré sa vizuálne ani chuťovo nestratia ani v "lepších" reštauráciách. Oceňujem aj zaangažovanie klasických gazdiniek "z ľudu", hrdých na svoje kuchárske umenie aj nárečie.

• 29.12.2014  22:55
    Vianoce Adama Boronču (TV film) (1988)

Pozitívne prekvapenie televíznych Vianoc 2014 - tento film sa doteraz predo mnou ukrýval, ale neľutujem, že som ho pre seba objavila. Výborný Pántik.

• 29.12.2014  22:50
    Milujem Slovensko (TV pořad) (2013)

Program sa mi páči. Je len dobré, že na obrazovke vidieť aj takýto formát, a to si myslím napriek faktu, že nič vo mne nedokáže vzbudiť väčšiu empatickú hanbu než Nikodýmova hra na imaginárnu gitaru, alebo jeho nezabudnuteľné tanečky. Slovami neopísateľné, treba vidieť :-)

• 21.11.2012  20:01
    Partička (TV pořad) (2009)

Jedna hviezdička pre Danglovho dealera, ktorého tovar má podľa všetkého veľmi priaznivý pomer kvalita-cena...

• 20.11.2012  23:45

Hey Bella... fakt radšej chceš toho studeného impotenta? OK, tak pošli to horkokrvné zviera sem, ja už budem vedieť, čo s ním :-)))

• 23.1.2012  15:12
    Nahota na prodej (1993)

Takmer smrtiaci mix brutálnej nudy, nemého úžasu, empatickej hanby a nekontrolovateľného smiechu priniesol tomuto snímku ocenenie "druhý najhorší film môjho života". (Prvá priečka patrí zlátanine Car Wash, o ktorej dodnes netuším, o čom vlastne bola, a strach mi nedovolí sa to dozvedieť ani v budúcnosti). Inak sme sa na tom v rodinnom kruhu celkom dobre pobavili, len nám v soundtracku pri tom cigánsko-skínskom laškovaní chýbal podmaz od Orlíku - "jó to byla bitka". Tým by bola humorná stránka filmu vyšperkovaná na max. Ale aj tak mooooc slušný atak na výdrž - nejaká neviditeľná sila mi to nedovolila vypnúť (zrejme v snahe natiahnuť čas počas vnútornej dilemy, či ozaj vidím to, čo vidím a či ozaj mohol niekto niečo také natočiť). Za pomoci niekoľkých fliaš vína sme to heroicky dopozerali s konštatovaním "No a potom aby človek nepil". P.S. Nabudúce zvolím iný komediálny žáner a radšej si pozriem inštalatérske porno zo zlatého fondu kinematografie Nemeckej demokratickej republiky. Zasvätení vedia, že to je tiež slušný nářez, ale vždy lepšie ako action hero Jirka K.

• 10.8.2011  18:33
    Pobřežní hlídka (TV seriál) (1989)

Mitch bol na smiech, ale "záchranárky" boli fajn. Kvôli Erike Eleniak by som chvíľu snáď aj dokázala predstierať, že neviem plávať.

• 10.8.2011  00:08
    Parental Control (TV seriál) (2005)

Toto je tak strašná relácia, až je dobrá. Vzájomné invektívy rodičov a neželaného partnera ich dieťaťa ma neraz rozosmiali tak, že som sa vyslovene tešila na každý nový diel. Nemôžem za to, ale tento typ americkej plytkosti mi príde nesmierne zábavný. Každý máme holt svoje divácke úchylky :-)

• 6.8.2011  00:09
    Spadla z nebe (TV seriál) (1978)

Brutálna nostalgia z detstva. No čo, starneme. Našťastie :-)

• 5.8.2011  23:45

Tí dvaja v tom filme nehrali, oni ho žili.

• 15.7.2011  22:56

David Suchet nestvárňuje Hercule Poirota. On JE Hercule Poirot! *****

• 14.6.2011  00:23
    Helena a její chlapci (TV seriál) (1992)

Interiérový seriál, to je vždy veľký prúser :-) Jedna hviezdička je za to, že som ako teenager zvládla pár dielov dopozerať do konca (dnes by sa mi to zrejme nepodarilo ani omylom), druhá za Johanu, ktorá vďaka svojmu temperamentu a nápadom ako jediná z ansámblu za niečo stála.

• 14.6.2011  00:06
    Pošta pre teba (TV pořad) (2004)

Medzi mnou a touto reláciou tú stenu rozhodne nedáme preč ... :-)

• 14.6.2011  00:04
    Modré z neba (TV pořad) (2008)

Ťažké životné osudy ako rukojemníci bezohľadného marketingu televízie, ktorá onanuje nad peoplemetrami a počtom sĺz, ktoré citovým vydieraním vymámila z divákov. Jedna hviezdička za to, že snáď niekomu z tých účinkujúcich naozaj urobili radosť ... hoci osobne sú mi milšie úplne iné formy dobročinnosti. Tie nezištné.

• 13.6.2011  23:55
    Farmár hľadá ženu (TV pořad) (2010)

Luxusná prehliadka spoločenského suterénu. Počula som už aj názor, že je nemorálne sa baviť na jednoduchosti ľudí, ktorí za ňu nemôžu. Treba si však uvedomiť, že tí účinkujúci sú svojprávni (aj keď je to miestami dosť zarážajúce) a prihlásili sa tam dobrovoľne, väčšinou s cieľom užiť si svojich 15 minút televíznej slávy. Takže - prečo by som sa nezasmiala? :-) P.S. A druhá séria "ešte lepšá jak tá pred ňu", ako by povedal Kuko a spol. Štefan je nová ikona televíznej zábavy :-)))

• 9.6.2011  23:49
    Lost Highway (1997)

Môj prvý Lynch ... úžasná atmosféra a dejovo celkom solídna hádanka. Prítomnosť Patricie a Rammsteinu (z čias, kedy ešte robili kvalitnú hudbu) veľmi potešila moje oči aj uši. Ale priznávam dobrovoľne, Mystery mana by som "v dome" mať nechcela.

• 9.6.2011  23:36
    Fany (1995)

Stará žena s dušou dieťaťa ma na dlho odrovnala plačlivo prednesenou vetou "Psy jsou hodnější než lidi". Bohužiaľ často je to pravda ... Avšak ktovie, čo by z tohto filmu vzniklo, keby hral titulnú rolu niekto iný ... našťastie pre diváka to bola božská Jiřinka :-)

• 9.6.2011  23:19

Z toho, čo som zatiaľ od Lyncha videla, bol pre mňa Mulholland Drive to najlepšie a najľahšie dekódovateľné dielo. Prebudenie do reality býva kruté a na nezvratnosti niektorých našich životných rozhodnutí nič nezmení to, že ich vo sne chceme vziať späť. Pri každom ďalšom zhliadnutí (ktorých bolo doteraz 5) si tam nájdem niečo nové. Úžasný film, aj vďaka Naomi, a najmä Laure. V dobe natáčania bola snáď najkrajšou ženou v galaxii. Súkromná TOP 10 :-)

• 14.5.2011  21:04
    Beavis a Butt-Head (TV seriál) (1993)

Na týchto dvoch dementných postavičkách sa skvele bavím už veľa veľa rokov :-)

• 14.5.2011  20:55
    RRRrrrr!!! (2004)

Za iných okolností by som po tom asi nesiahla (v horšom prípade by som to vypla v polovici), ale keďže som to pozerala s uletenou partou a nie zrovna v triezvom stave, prišlo mi to dosť zábavné. S čistou hlavou to radšej neriskujem :-)

• 14.5.2011  20:31

Pri spomienke na rozuzlenie ma mrazí ešte dnes - to bola pointa, na ktorú sa oplatilo počkať, aj keď sa mi počas sledovania filmu miestami zdalo, že akosi nemá spád. Pár scén však bolo excelentných, malá Mischa Barton mi privodila cvičný infarkt :-)

• 14.5.2011  17:40

Natočiť objektívny dokument o Saudkovi sa nedá, pretože je to pozér, ktorý režiséra aj diváka nechá myslieť si to, čo práve chce, aby sme si o ňom mysleli. Koľko je v tomto filme pravdy, vie len on sám (ak vôbec). Ja ale dávam plný počet, lebo som rada, že dokument vôbec vznikol, a predovšetkým preto, že Saudkov gýčom reznutý živočíšny naturalizmus môžem. Teda, čo sa týka jeho tvorby. A inak nech si (ne)spáva s kým chce :-)

• 14.5.2011  16:52
    Beverly Hills 90210 (TV seriál) (1990)

Strašné :-))) Brandon a jeho rodičia jasne zrelí na ústavnú liečbu. Pravidelne som do toho začala čumieť až s nástupom sexy mrchy Valerie na scénu.

• 14.5.2011  15:27
    Modrý samet (1986)

David Lynch put his disease in me.

• 14.5.2011  03:57

Do kina som nakráčala v očakávaní niečoho ako Amelie 2, ale doktorov pohľad na vec ma vyviedol z omylu. S úžasom som sledovala, ako sa mi mozaika bizarného príbehu skladá pred očami, a z kreatívneho využitia tabletiek na hlavu ma mrazilo ešte dlho.

<< předchozí 1 2 3