• Thriller

Červená tečka (2021)

Poviem to na rovinu. Švéd sa s tým nebabre a koniec klincuje tak, že v Amerike film skrátka nemôže byť dostupný. Ako je u týchto príbehov známe, postavy, ktoré sa najviac javia ako zlé, sú tie... áno. Odhadnúť film je ukážkovo ľahké a ako Jack Reacher Rosamund Pike tak aj ja som po 15 minúte napísal na papier kto je strelec a prečo a podal to spolusediacim, ktorí si to mohli otvoriť až po hodine dvadsať. Kvôli absolútnemu nedostatku rozpočtu aj tu sledujem maximálne 2 autá, maximálne 6-7 postáv, maximálne dve prostredia a pár seversky drsných záberov. Tie majú silu, aj údernosť, na záver osudovosť a „správnosť“ ? Toto už nie je otázka pre mňa, na môj vkus silná psychológia o tom, čo je odplata. Severská krajina opätovne musí stráviť osud nejakých ľudí, ktorí sa v živote rozhodli zle. O tom, že následky nebudú americké vás presvedčí aj tento zaujímavý film. (videné 14.02.2021, BDrip)

Godzilla vs. Kong (2021)

Koľkokrát im tu Godzillu zastrelím, vždy ju vzkriesia znova. Už sú ako Arronofsky. A všetko je teda väčšie a ešte väčšie a hlasitejšie a ešte zvučnejšie, až sa to podobá na biblický Babylon. Už prvé sekundy značia zákonitosti: digitálny bordel kde len pozrieš, dievčatko, žena, ex, deti rozdelené na dobrodružné a magora, konšpirátora, ktorého hrá černoch, atď. atď. Koncept filmu z roviny „scifi“ sci-fi filmu, pričom opätovne, raz a znova sa demoluje a ničí v starozákonných rozmeroch. Godzilla a Opička netušia, že pod nimi v budovách hynú nie desaťtisíce, ale státisíce ľudí. Na konci predsa len niekto zahlási, že pokúsme sa to tu vybudovať znova. Cesta do stredu zeme, antigravitačné lode, kde niekto v minulosti od tlaku priam explodoval, ale teraz to prežije aj 9 ročné dievčatko. Kong chudák skáče z lode na loď, gozdila rastie do krásy, Wingard a spol. nemajú čas premýšľať kto je kto a prečo je ten svet dole obrátený a antigravitačný. V čase, keď vymyslená pandémia ničí zaužívaný svet je toto výsmechom a tupou zábavou šíriacej sa dekadencie a schopnosti predháňať sa v tom, kto ho má väčšieho. Otázkou je, ktorý tretí sa zjaví na scéne, ktoré mesto a obyvatelia v ňom bude zničené, akú štvrtú dimenziu niekto objaví a koho dcérka nebude poslušná a odhalí všetky sprisahania. Tie filmy nie sú ani zábavné, ani poučné, ani veľkolepé, ani duchaplné. GvsK ma vycical do poslednej zdravej mozgovej bunky, a takmer zo mňa spravil opičku Konga. Našťastie ako on rozponal znaky od dievčatka, ja som tiež rozponal, keď si partnerka stiahla predo mnou tangá. (videné 10.04.2021, BDrip)

Great White (2021) odpad!

Zeny to ustali, aby naplnili ostrov ludmi. Neviem kto ich najde, ale to je vedlajsie. V minimalistickom ponati sa tu odohrava vrcholna nuda priteplenych hercov, ktori postupne odchadzaju tak ako si to tipnete ako divak. Prvych 47 metroc bol rebrik do kvalitneho neba. Vsetko ostatne ziviace tuto produkciu je par metrov do pekla. Nudy, gyca, teplych hrdinov a feministickych lesieb. Zralok ten je chudak. Aj po 6 minutovo pobyte vo vode ho dobiju ako sirotu. Dakujem. A nemas cislo na Roya Scheidera? (Videne 15.5.2021, BDrip)

Pod bodem mrazu (2021)

Pod bodom mrazu je vo svojom závere funkčným, civilným zakončením a potvrdením dobrého hesla „že aj ovce ostali celé“. Nikto sa neobjíma, nikto ale nie je ani mŕtvi. Ako to je možné ? Nalieham, priznávam, uvoľňujem. Cesta k tomuto vyvrcholeniu v stredovekej rozpadnutej a už nefunkčnej dedinke vedie hmlou obrastenou pahorkatinou, kde prežívame v miniatúrnom autobuse solídnu európsku drámu pútavých rozmerov. Film ma takmer len klady, jedinou technickou a do oči bijúcou slabinou je absencia dispečingu (ktorá nemôže nebyť). Ale o tom inokedy, bod mrazu je skvelým napätým thrillerom, ktorý na minime priestoru robí dobré rozhodnutia. (videné 09.02.2021, BDrip)

Poslední výstřel (2021)

Tusim, ze presne viem, co Lorenz zamyslal. Len to cele akoby az premyslel. Siel za horizont moznych udalosti. To co najprv zacina ako Sicario sa ku koncu aj vdaka kopirovanej hudbe Calleryho stava Cesta do zatratenia. Marksmanovi sice zivot priniesol do cesty nahodu, no potom urobi na stanici nerealne rozhodnutie. Skratka vsetky problemy ai vyrobi sam. Svojim rozhodnutim, o ktorom v realnom zivote mozno polemizovat. Je jasne ze si scenaristi urobili priestor tym ze je sam, bez zmyslu zivota. Niekde si barlicku daju, inokedy linku s dcerou policajtkou nedotiahnu. Marksman je skor artovo ladeny film. Na kratkej stopazi sa nikam neponahla a kedze nasi hrdinovia idu do Chicaga autom (!) tak to bude dlhe. 4 kartelisti su fajn, Neeson tiez, chlapec neliezol na nervy. Prizemnu reziu som akceptoval a nema to prehnane momenty. To umoznuje prezit tento zial nepravdepodobny film v dobrom rozpolozeni. (Videne 14.5.2021, BDrip)

Stráž (2021) odpad!

Totalne nefunkcny thriller s feminizujucou armadnou potrebou, akoze ulisnymi Rusmi a nekonecne nudnou cestou za pomstou, ktora je tak okato nedorobena, ze ani utly cas nezakryje zbytocne spomalujuce akoze zabery. Vsetko, (cize tu bolest, traumy, polic.vysetrovanie, cestu do Dubaja, ako ze ju v Parizi nenaslo komando, kde je teraz) si divak na tom malom case musi zrejme vysvetlovat sam. Reziser nestiha, on hlbavo sedi na promenade Nice a cuci na more a opaja sa pocitom artovo vydareneho diela. Prd makovy! Zlyhal vo vsetkom, rozpravani aj akcii, ktora nedava zmysel a je len oslavou zenskeho boja a prvku. Sterilny snimok iduci v duchu dnesnej doby. Morela a Nessonona na Vas!! Ako formu liecby!! (Videne 17.3.2021, BDrip)

The Virtuoso (2021)

Ani nie herci, ani nie režisér s kameramanom a už tobôž nie strihač, ale ten chirurgicky presný monológ hlavného ospalého hrdinu umožňoval aspoň ako také vytriezvenie. Ináč ten film v podstate nikde nezačal a vlastne ani nikam nespel. Skrátka on nemá zmysel. Tie prednesy nedávajú zmysel. Príbeh idúci plne do prázdna pohodlným tempom, kde enormne tlstá Abbie to na diváka skúša, ale ten šikovný vie, že Jeden musí z kole von. Kozičky som si ani nevšimol, lebo sa k nim dopracujeme po hrozivej nude, kde to chce byť nasnímané pomaly ako dokument. Virtuóz je génius, v orchestri, na koncerte. Film týmto virtuózom nemôže byť už len pri zákonitých predpokladoch. Výrazne otupná symfónia, kde Virtuózovi neviem či publikum udelí standing ovation. (videné 28.04.2021, BDrip)

Ava: Bez soucitu (2020) odpad!

Kde bolo tam bolo, bol raz jeden Tate a ten utvoril Ava. Zenu bez sucitu, ci so sucitom? Neviem, lebo vela akoze place, chce sa milovat s byvalym ci terajsim jej sestry partnerom (ci kym) reprezentovany hereckym nimandom a kamennou tvarou C`mon, ale potom vystriela cely sucasny wehrmacht a neskor Collina. Ten najprv brilantne ukaze svoju moc v Spolocnosti zmlatenim starkeho, aby neskor po vystrielani 1 zasobnika(!!) isiel prec peso. Tate obalil prostoduchy a zmysel nedavajuci pribeh nejakej spolocnosti do nuteneho sentimentalneho paskvilu hrajuce na 4 svetove strany pricom nevie kadial sa vydat, iba sa toci okolo vlastnej osi. Pocuvat zmierovacie nezmysly je umenie, pretoze ako to verit cloveku co predtym zastreli par ludi. Odporna vlna feminizmu tlaci zeny do mlatenia sa a stavaju ich do role sefiek gangov (cinanka). Prec su teda brutalne a vyborne casy Morelovho Bez sucitu, lebo Ava je nicym svojou podstatou minajucou tak rozum, ako aj sympatie. Nulova empatia voci zucastnenym a uprene prosit je mozne len o jedno. Kedy uz konci toto opatovne Tateovo trapenie. ( videne 6.11.2020, BDrip)

Becoming (2020) odpad!

Hlupucka cesta napriec dementnou vidieckou amerikou, kde zmysel dialogov ustrednej dvojice je na zaplakanie a pointa neexistujuceho subjektu vyhladavajuca len tak, pre zabavu, ludske tela nestaci ani na polovicnu erekciu. Vcelku umorny, nudny a co je hlavne bez pricinnych suvislosti natoceny film, ktory ako inak netflixovsky sa tvari ako spasenie, kedze ten vazny podton je citit vsade. A navyse to cele zapali odhodlana blondina. Vy nepozerajte a nestracajte cas. A ak uz musite tak majte Aspirin. Ten je na vsetko. (Videne 13.11.2020, BDrip)

Bojovnice (2020) odpad!

Miesto pobehovania medzi robotmi behá Afrikou medzi tvrdými žoldniermi a adidaskovými islamskými gaunermi. V americkej púšti natáčaný príbeh je hysterickým exkurzom do najnudnejšej predvídateľnosti deja, značne klišovitej skladbe komanda, neuveriteľnou a trápnou vedúcou s nevinným ksichtom sotva 49 kilovej Megan, ktorej skúsenosti s frontom uverí snáď len tá škaredo digitálna jednooká levia matka. MJ Bassett vytvoril film, na ktorý sami ťažko pozeralo a celý čas osadenstvu hovorím, že ja napríklad neviem, kto kde strieľa a ospravedlňujem sa Števovi, že nielen on má nekončené množstvo munície. Jediným pozitívom filmu je Everybody od BB. Paľba, plán, hysterické ženy, nabiehajúci nepriatelia, nič nemá organizačnú hlavu ani pätu. Hrdinstvo je zvelebované v ničotnosti a nepotrebnosti. Film je trápny svojím spracovaním, na množstvo prestreliek a zaujímavým lokáciám nudí a vôbec nenadchne. Výsledok ? Odpoveď Je mi jedno ako dopadnú. (videné 19.12.2020, BDrip)