• Thriller

Podfu(c)k (2000)

Nemyslim si ze do Guyovej hlavy je mozne vidiet. Tu smrst napadov, ktore mu trieskaju hypotalamom vie totizto ukocirovat tak bravurne, ze sa k jeho vypravacskemu talentu nikto nepriblizi. Divak to vsetko dokaze sledovat neuveritelne blizko, intimne, britsky, citi splasky, pot, krv a ten pocit ze kazdy presti kazdeho. Prvotina Guya mi unikala extremne dlho, nastastie sa vsak nic nestalo. V dnesnej dobe sa divat na nieco tak poprepajane a nekorektne v absolutne bombastickej rezii Guya je osviezenim, hoci sa divate na partiu hlupakov a nizkopudovych grazlov. Avsak sceny su spajane zlatou nitou umeleckosti a v tom ringu mnozstva postav, pohnutok sa budete orientovat jasne. Ritchie akoby mal tretie oko a on ten celistvy pribeh videl ako boh. Podfuk ako styl je prizemny, vulgarny, nesympaticky. Ale je zivotny, precizny, nic nehrajuci, dokonaly britsky mindfuck. (Videne 18.3.2021, DajTo archiv)

Noční zvířata (2016)

Nenosim veci od Forda takze netrcim mu zo zadku. Ani v tom pravom slova zmysle. A navyse neviem, ci hodnotit film alebo knihu. Kniha je ako vysita od McCarthyho. Ako susi. Surove a chutne. Prostriedok. K svedomiu. Artovy prienik medzi spupnostou luxusu a bezneho zivota. Ale tak zvlastne ponate ze v mojich skusenostiach a zivote sa nekrystalizoval nudzovy vztah. Film ma pre niekoho caro chceneho, mna nechal na pusti osamotene. Vykal som si s nim. (Videne 20.3.2021, Bdrip)

Sputnik (2020)

Sudruhovia sa klepli po vrecku, napozerali votrelcov, zacnelo sa im komunistickej nostalgie a podho do osamotenej bohom zabudnutej zakladne kdesi na konci sveta, rozohrat najprv psychologicku hru a potom to ukoncit filmovo. Kosta nemal na vyber. Sovieti by pustali stale dalsich a dalsich Sputnikov a prinasali nove a nove "zbrane". Pochopili to aj hrdinovia a ukazali jemny zablesk citov a emocii v krutom rezime. Zasadit dej spatne do 80.rokov bol vyborny tah, lebo si vystacil so zastaralou technikou, telkou, pevnou linkou a pod. Sputnik ma atmosferu ale je tak sudruzsky doslovny, vsetko mat pod kontrolou. Film je chladny, ponury, s dobrymi hercami a semtam dobrym efektom. Cudo vela inteligencie podla mna nepobralo, len film ho vykreslil ako nieco vacsie. Rusi vsak Sputnik nepodcenili. Stopaz je vacsia ale to len pre potreby doslovnosti. Ziadne zbytocne gore veci a nezabudnutie na chlapca je plusom. Je tedaen otazne co do tela dostanu europania po ockovani Sputnikom. E ta.... (Videne 18.3.2021, BDrip)

Monsters - Temný kontinent (2014) odpad!

Ani nie je treba vidiet prvy diel, coho som ja svedkom. Uceleny nepribeh o neuveritelnom zbytocnom boji proti neviem komu. Nestaci uz moslimsky stat, v tej pusti je vsetko uz. (Ze im nevadi nedostatok vody). Opatovne je do popredia vysunuta partia vrcholne nesympatickych luzrov este k tomu z Detroitu, ktorym zelate skoru smrt. Iba zhulenec moze nastupit dobrovolne do armady a iba sebastredny reziser im vtlaca pecat ochrancov a vykupitelov. Otravne nudny material sa taha a taha bez vyraznejsieho rukopisu s nadychom extremnej amaterciny. Film nema vyznam ani z vojenskeho, ani osudoveho ani ineho hladiska. Len plynie bez toho, aby odtrhnute nohy davali zmysel, aby rozsievanie malych emzakov bolo potrebne. Film ubieha priserne pomaly a divak aj pri tom mnozstve casu nema cas a hlavne chut premyslat hlbsie nez je nedojedeny pondelkovy hrniec polievky co ostal po nedelnom obede. Vyslovene trapna vec. (Videne 18.3.2021, Filmplus archiv)

Stráž (2021) odpad!

Totalne nefunkcny thriller s feminizujucou armadnou potrebou, akoze ulisnymi Rusmi a nekonecne nudnou cestou za pomstou, ktora je tak okato nedorobena, ze ani utly cas nezakryje zbytocne spomalujuce akoze zabery. Vsetko, (cize tu bolest, traumy, polic.vysetrovanie, cestu do Dubaja, ako ze ju v Parizi nenaslo komando, kde je teraz) si divak na tom malom case musi zrejme vysvetlovat sam. Reziser nestiha, on hlbavo sedi na promenade Nice a cuci na more a opaja sa pocitom artovo vydareneho diela. Prd makovy! Zlyhal vo vsetkom, rozpravani aj akcii, ktora nedava zmysel a je len oslavou zenskeho boja a prvku. Sterilny snimok iduci v duchu dnesnej doby. Morela a Nessonona na Vas!! Ako formu liecby!! (Videne 17.3.2021, BDrip)

Death Race 2050 (2017) odpad!

Opica prevrhla stol s chipsami a meno rezisera uz nevestilo nic dobre. Ani thajske transky, prepitych Finov, mastnych Madarov, zaostalych Slovakov a hlupych Americanov. Farba vlasov v 50 odtienov gay farieb, ludia ktori este pred tocenim stali v rade na postu podat si keno10. Rosamunde Pilcherova ponuka hlbsi presah ako tieto papundeklove preteky, ktore si so smrtou nepotykali. Vymyvanie mozgov v priamom prenose, ktory vam odmoderuje priblbla transka. Pre taketo filmy a volu ich natocit si koledujeme o 10 morovych ran. (Videne 15.3.2021, Amc archiv)

Muž se zprávou (2018)

Nuz scenarova bieda s este horsi indonezsky statisti. Mlcanlivy hrdina je skor do korejskej filmografie, tito pirati s hnusnymi ksichtami potrebuju kus pokecat. Snaha ist v slapajach Evansovho Raidu je ocividna a volu fandit davaju bodne rany. Lenze ten zabijak (vlastne nikto nikdy nepovie nic) musi stale vracat sa spat. A zasa mastit vsetkych tych statistov sta John Wick. Pearson dobre opozeral z oboch veci a dodava niekedy smrnc, ale cele to ide az nemiestne do prazdna. Skratka ostrov, ryby, dobri miestni, zli tamti, jeden medzi nimi tajomny, vsevidiaci. Jemu patri slava a odvaha, divakovi nutnost sa len pobavit. Ale osudovo unudit. (Videne 16.3.2021, filmplus archiv)

Odstřelovač (1993)

Llosa v novackovskom pocine netriafa paradoxne vedla v takej rovine, ze by tam mal hrat Doplh alebo Jcvd alebo dalsi odpad. Tom a Bill nie su esa, ale farba dzungle im sedela. A sedela vsetkym. Bez modreho platna, poctivym vrtulnikom, strelou, ba dokonca citit v dialke napatie s neznameho travou pokryteho. Tom aj vo vode vsetko vysvetli a zbytocne sa to nenatahuje ako lamanie prsta. Ostrelovac musel mat dobry namet, ak dal moznost vzniknut dalsim pokracovaniam. ( videne 16.3.2021, Filmplus archiv)

Čupakabra (2013) (TV film) odpad!

A mozno to Alamo az dodnes hori po takej uspesnej misii Erika Estradu, co na motorke len sedi a modre platno mu imituje krajinu ako Connerymu v Goldfingerovi povedzme. Mozgova obrna tvorcov je ako cupakabra. Ani pes, ani diablo. Pankharti su to a Sicaria na vas. Odpudive dielo s nekonecnou hlupostou, ktore robi dobre tak ako halucinogenny podmaz pocas horucky sposobenej tonzilititidou. (Videne 16.3.2021, AMC archiv)

Operace Delta Force II (1998) (TV film) odpad!

Branice dosiroka otvorit, bodycount aka prequel k Hot Shots 2 ide na plne Vinove obratky. Mozgovy vyplach priam nadpozemskych rozmerov. Vojakobranie na pockanie za originalneho pouzitia zbrani a taktiky. Rotacny gulomet je pouzity sposobom, ktory berie iluzie. Spinavy hnoj armadnych americkych rozmerov. (Videne 16.3.2021, Filmplus archiv)