• Thriller

Temný bojovník (2014) odpad!

Zlyháva príbeh, ktorý nedrží emócie. Je to lacný Posledný samuraj o 400 rokov dozadu. Taktiež tu si ide na Východ liečiť komplexy mladý bojovník. A tu sa to dobre pozerá. Čo vlastne? No že američan s divným účesom kosí jedného šikmookého za druhým. Pozor, to nie je Američan, hoci som si to niekde v polke uvedomil, kvôli tomu štýlu... Zapadá boj, kanoe Mohykánov. Má viac ako 5,5 l krvi. Cage ako mentor sťaby vypadol z Marlona Branda kdesi vo Vietnamskej džungli. Variácie na variácie kdesi rozpovedaného. Nesedelo mi nič, iba nutkanie na to ópium. Zachrána mladého cisára ? Vzbuď sympatie ako tých 7 rokov v Tibete. Buď Cruiseom aby si chlapcovi povedal, že si sa vždy bál. Lebo ostane zhovadilý príbeh Jamesa Dormera, kde pohnútka je nemožná vec dezinterpretácie čohosi zle videného. Vojna svetov nehrozí a križiaci dostávajú zabrať. V bludoch čo sa v tomto šíria. Hayden! Zasuň meč do pošvy a príď späť! (videné 28.08.2016, JOJ)

Cell (2016) odpad!

Azda nebude v malom konci sveta nič lepšie ako chlap držiaci obhorené dievčenské telo (Spomienka na Austráliu) ? Tu je to len ten ohromujúci twist, ktorý u Kinga je väčšinou v závere. Prečo som krutý ? 1. King ma dokáže osloviť a zaujať v jednotkách percent! 2. Poznám dejiny! 3. Vlastním K750i! // Týmto filmom exaktne zistíte iba to, prečo moslimovia obiehajú v státisícoch okolo čierneho kameňa v Saudskej Arábii. Prehratý Cusackov boj v slabej réžii, udržaní pozornosti, i keď pár scén bolo podarených, do celkového príbehu im nesedí ten "hororovo-fiktívny" King. (videné 28.08.2016, BDrip)

Criminal: V hlavě zločince (2016)

https://www.youtube.com/watch?v=0wS_tQUjy1k Podal som ju. Prihlášku do novodobej, v poradí druhej, Noemovej archy. V Tel Avive. Prečo? --- ""Žena už nevládze vstrebať informácie, čo na ňu vyvalil cudzí muž. Slovo na rozlúčku je náznakový dotyk nosa. Ona emočne zdrtená. On sa otáča a z hlavy, jej dolnej časti, ešte trčia nitky."" Ak sa režisér približuje v hre na boha, všetko vychádza. Keď kašle na cenzúru a svojbytne si pretlačí svoju víziu, stonám do výšok a blahorečím Izrael. Niekde tam v lese sedí Izraelčan a premýšľa ako preniesť posledné vedomie z človeka na človeka. Pretočí v mysli výzor postáv a máme tu herecký piedestál, ktorému chýba len Bale a Watts. Costner v absolutóriu a zopakovaniu si všetkých charakterov, ktoré hral pričom prežíva druhý Waterworld. Čo prežívajú ostatní je jedno. Žije sa tu sen, kde všetci vedia čo robia, čo hovoria, ako konajú, kam strieľajú. Nie!! Do čerta, veď to je akčný surrealizmus, lebo stačí operácia ako vo Face/off a dejú sa veci... Hudobný Brian Tyler s dychberúcou koncovkou, kameraman, stuntmeni. Extrémne neopozeraný zážitok, ktorý prišiel z ničoho nič. Ako vánok, ako horiaci ker, ako chlapec hrajúci sa s notebookom, ktorý však je vyspelý a hovorí čudné, mne dokonalé vety. Zjavil sa. Tak ako toto. Som rád objaveniu. Conquistador. (videné 13.08.2016, BDrip)

Hra pro jednoho (2012) odpad!

Bez debaty hovadina, ktorá by obe národy mala naštvať. Mečiarova éra a pozvánky sovietskych strelcov boli nenávratne preč už dáávno, niektorí zabudli a mladí majú smartfóny. Fontána sa nekoná. Ale "zabijaci" Kuba a Vlk ako názov večerníčka, chodia v pohodičke a majú taký plán krytia, taký plán úniku a profesionalizmu, že jeden sa zabuchne a nezatvára dvere do "13-tej komnaty" a druhý s uterákom likviduje nájazdy katastrofálne zmýšľajúcich Rusov. O taktike nemôže byť reči, nebodaj o tom, že štyria strelci s AK-47 (alebo vz. 58) netrafia chlapa za barom. Armádne strelivo, maximálna prieraznosť. Wick ani náhodou nebol o tom, lebo tam nemali čas tasiť, prvá vec, druhá, že už sa nechodí s AK-47. Silácke reči, kde jeden len pózou likviduje ľudí a druhý číta bibliu a tým to má byť ospravedlnené. Trápne je človeku, keď sleduje týchto "zabijakov". Kde nie je osud, iba Chrysler 300S s pražskou EČ, tam nikto neberie. (videné 07.08.2016, BDrip)

Úniková cesta (2016)

Ocko to vybaví zlatko, áno ? Opätovne je Hailee posadená do roli dcérky akčnejšie naladeného otecka. Costner ale nielen on filmovo zlyhal, a toto dopadá predsa ďalej od stromu. Síce stromu skazy, zhnitých plodov, priškrtenej zábavy, ale... Plusy sú v snahe povolať aj slávnejších hercov a dať im len pár minút života. To sa ráta. Škoda, že to vedie slabučký režisér, lebo zvratov je dosť, plán dobrý aj motivácie, pričom niekde v diaľke je Ayer. Vynechať dcérku, vymeniť hlavného plánovača, pridať na plyne. A ukážkový dospelý film je na svete. Takto sa to vyvrhlo v podobe nemastnej drámy, kde otecko tápe a dcérka rieši. Nuž, film s takou zápletkou, a je infantilný ? Damn it. (videné 07.08.2016, BDrip)

Pod vysokým napětím (2015) odpad!

https://www.youtube.com/watch?v=3whSlQDYhdQ Vážime si elektrikárov, aj týchto. Rešpekt. Symbol či erb tej organizácie je naprosto famózny. Plný človečenstva a pokory. /Lenže film je iná dimenzia. Taká nijaká. Travolta všetko vybaví ručne. Do drámy a vzťahov umelých, nalinajkovaných, gýčových, miestami nepochopiteľných, či násilím vložených prichádza totižto Shakespeare s Bayovým deadlineom. "Musíš potiahnuť tú páku A.J." tu znamená "musíš zatiahnuť to trafo Beau!" Vyvalí sa to rýchlo, a dokonca niekto ani neskočí. Priam úsmevy a iracionalita vzťahovej príčinnej súvislosti medzi úvodnou 3/4 a záverečnou 1/4 filmu. Násilná agitka, ktorá ako film nebavila, lebo vsádza na umelinu. / realita má však moju triezvu úctu. (videné 06.08.2016, BDrip)

Voják 3: Na domácí frontě (2013) odpad!

Opätovne je film varovaním, no nedávame pozor a zlákame sa. Pokušenie však obieha neustále, zožiera myseľ. Pud sebazáchovy nefunguje tak ako u The Miza. Ten ide svoje, pozične ide do scén a akcie. Tak ako je zvykom tamtí nevedia, on vie. Trafiť. Drsné hlášky a motivácie, super prevedenie. Trikov a petárd. Toporný film s dávkami humoru, satiry v oblasti deja, hercov a formy. (videné 31.07.2016, JOJ)

Legendy zločinu (2015)

Opätovne je to život, ale tento typ má nebezpečnú tendenciu ovplyvniť. V neštastnej ceste, kde je len pád. Nevykúpenie duše. Nepochopenie Lukáša o zhromažďovaní majetku. Rýchlo, tu a teraz, kde úctu požívate kvôli strachu. Krayovci nemôžu požívať rešpekt a musia prosiť o milosť. Dobre napísaný príbeh, ktorý však miestami nudí svojím spracovaním. Helgeland je dobrý scenárista, a dával nádej, lenže potvrdil, že je interný režisér. Vie kompozične osadiť scénu v interiéri. A to bolo tak všetko. Nefungovala veľmi hudba, razancia, nejaké to tempo. Sympatie si nikto nezískava a vybraná spoločnosť má špinu za nechtami. Nie je najbohatší ten, čo má najviac, ale ten, čo mu chýba najmenej. Helgeland dobre rozpráva, ale zle režíruje. (videné 31.07.2016, BDrip)

Batman v Superman: Úsvit spravedlnosti (2016)

Tak to je paradox. Kopa „vznešených“ výziev a rečí o Ježišovi, či diablovi, a pritom sledujeme jeden z mnohých latexových nepriamych dôkazov úpadku spoločnosti ako celku. Film bez príčinnej súvislosti smerujúci do prázdna, a nečudujem sa, že by som sa pri bare stretol so Snyderom a pozval ho na pohárik Araratu, aby zapil žiaľ, kam padá jeho výnimočný talent, ktorý utápa v digitálnej teatralite, krutej gýčovosti s kŕčmi detského príbehu. Aj tie dva momenty – únos oboch a invalid v Kapitole vymyslel ten s iniciálmi CH.N. (je v titulkoch). Nemôžem sa baviť. V diali bojuje biely mladík proti staršiemu čiernemu chlapovi. Využíva všetky bojové umenia, no neporáža ho. Zapochybuje v seba a začujem: „a ty si myslíš, že to, čo dýchaš je vzduch?“ Čo povedal, to povedal. V mojej mysli sa preto korelačne ozve pochybovačne dogmatická myšlienka: „A ty si myslíš, že to, čo si videl, je film ?“ (videné 28.07.2016, Ultimate Edition 3:02hod, BDrip)

Lovec: Zimní válka (2016)

Odskakujem od Tróje. Symbolu muža a ženy. Symbolu boja a povstania. Manažéra erotiky. Definíciu smilstva. Trója uniká, spálil som ju, tleje až do Schliemanna. Preberám sa inde. Troyan má niečo pripravené. Vo vážnej chvíli, kedy jemná a krehká ako ľad prehovára tichým hlasom Emily k zástupu vraždiacich detí. Počuť rehot. Hlasný, taký nebeský, posmešný, no pripravený. „Kto to ruší vážne prednesené frázy kráľovnej čo nevzbudzuje strach, ale lásku, závislosť, zbesilosť jej nevinnosti ukrytej vo falošnom odeve chladu a neprístupnosti ??“ Sám toto hovorím... Jej ochrana dvíha meče, no Berretta sviští vzduchom zatočenú strelu. Nikto jej neunikne, padajú na zem. Je prestrašená. Deti posielam domov, lebo budú sa diať veci... Aké ? Už si si myslel, že neslušné. Nie. V mysli mám príbeh.. ten predtým. Ten Sandersov. Toto je Trójan. Ty nosíš meno takej udalosti a si obyčajný neschopný amatér!! Máš všetky pohromade, Chris ti robí pilier, Blunt je nebom, Theron peklom. A ty si mastíš vrecká, udupávaš podstatu, pľuješ na Snehulienku. Voviedol si všetkých do scenárového bahna, znásilnil celý príbeh, ktorý je zbytočný. Pre Emily, ktorá prišla o všetkých kričím... „Och, ako vidno, že toto už nepripravujú Grimmovci. Poď, ľadovú kráľovná, poď a nedívaj sa do zrkadla. Nie je to pravé, neuvidíš svoju božskosť, iba odvar filmu, ktorý ťa špiní. Očistím ťa v premise. Na vrchole pri Ríme." Sterilita a pózy, miešanie studenej kaše, ktorú nejedli. (videné 18.07.2016, 26.07.2016, BDrip)