hororwatch

hororwatch

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 3.8.2016  16:43

PA Ghost demention není daleko od kardinální kokotiny, kterou byl první díl a kterou jsem,jakou jedinou krom tohoto dílu, viděl. Pánové naprosto ěvidentně správně pochopili, že při natáčení filmu nestačí pouze vybíjet baterii aparátu. Čili z dokumentu o průměrném americkém bydlení se stal amaterský dokument o tom samé pouze s tim rozdílem, že je natáčen velice citlivou kamerou s prachovym filtrem. Noví majitelé si dokonce objednali přístavbu do dětského pokojíku, ale vzhledem k silným účinkům barbiturátů byli z obliga. Co se týče hororových prvků(zejména ghost subžánru) byly tam snad všechny, bravo. V překladu to bohužel znamená, že to bylo přeplácany,až to připomínalo spíš duchařskej kriminál. Nejsem žádnej obrubník na tohle, ale taková koncentrace duchů/démonů několika typů na jednom místě je prostě nesmysl. Z mýho pohledu to prostě nemůže jít výš nad 3* a necenim si to dost ani na 2*.

• 3.8.2016  16:14
    Gilmorova děvčata (TV seriál) (2000)

Škoda, že nežijeme v Matrixu, kde všechno musí mít svůj účel, protože jinak, by to neexistovalo. Tím pádem by neexistovala ani tahle zvuková porucha v mojí televizi. Ještě před pár lety po ukončení vysílání(cca v 5 ráno) naskočili barevný proužky a začalo to pískat. Bylo to neskutečně otravný a často mě to vzbudilo, ale mělo to svůj účel- přelehl jsem si nebyl rozlámanej z gauče. Pokud bych to bral z tý lepší stránky, GG vlastně jakoby řikalo ,, Vstaň ty lemro a jdi něco dělat. Máš ještě nějakou práci nebo cokoliv je lepší než tohle'' Takže vlastně ano, dávám Odpad +. Musim smeknout před hlavní dvojicí, jejich role bych nechtěl ani kdybych byl Eminem.

• 17.6.2016  05:37

Horor. Pravda, bál jsem se co za ptákovinu se z toho vyklube a dokonce jsem se na to letargicky díval jako na průměrnej thriller, jehož námět tu byl tucetkrát a na němž se nedá nic pohnojit pod průměr. A vida, jde to. Vůbec jsem si neuvědomil, že si tenhle brak půjčil název od Monstra(2008) a ono by na tom ani nezáleželo, ale těch posledních pár minut to zazdilo. Jediný co by tomu pomohlo by byl fakt, že to byl prequel k pokračování, ale to snad ani ne vzhledem ke zvolený úpravě a chování alienů. Mám emzáky rád, ale nemusim je vidět za každou,jakkoliv nízkou cenu. Ono abych se koukal na to, jak druh, kterej by měl bejt x krát vyspělejší zničí zkrachovalá módní návrhářka se svym hightech multifunctional petkovo-ubrusovym oblekem, kde plynová maska má ještě k tomu nějakou chameleon funkci a ochrání před plnou palbou neznámý plynný látky, to by taky nemusely moje nervy vydržet. Marvel by si měl zkontrolovat svoje komiksy, asi jim z rejstříku uteklo jedno z jejich über jelítek. Tu převážnou část filmu o ujetym, paranoidnim strejcovi bych hodnotil 3*, tuhle na poslední chvíli rozprsklou slátaninu 2ma hodně oloupanejma podplukovníkama.

• 17.6.2016  02:53

Jsou lepší filmy tohodle formátu ale i mnohem horší. Na tohle se dobře koukalo,ačkoliv paradoxně pomatená semtam lítající kamera mi vadila snad jako jediný na tom všem.

• 17.6.2016  02:49

No jo no. Musí to bejt hrozný utrpení pro všechny ty chuděrky z Beverly hills, kteří si milionovejma šekama utíraj raní sračku po kafi a cigáru. Těmhle umřel syn, tamtomu se rozbil sloník po praprapradědečkovi co tam tehdá vykopal ropnej vrt a dalšímu zas řekli, že fetuje tolik až nabral hudební hluch a nebude mít na fet. Tak si objednáme strýčka boba co si hraje na Mohameda aby nám poskytl instruktáž, jak se zbavit všeho toho necudnýho majetku a utrpení a spojil nás s nebíčkem, jediným opravdovým bohatstvím kterého můžem v životě dosáhnout. Ale hlavně nesmíme zapomenout na to sezvat všechny socky a dlouholeté známosti z nižší kasty abysme se to nebáli udělat, nebo aspoň se měli na čem rozehřát. Aspoň je budem mít hezky všechny pohromadě až tam budem a budem všichni strašně happy no matter že jsme je vytrhli ze spokojený pozemský formy. A v neposlední řádě nesmíme zapomenout na lampionek, bez toho by nás Godly papa nenašel až to bude.Teda vážení, nic proti, až na gusto. Utahaná ptákovina, kterou bych si mohl pouštět po 5 minutách na spaní celej rok. A hvězdu dolů za Daaria, furt machruje jak to s nožema umí a skutek utek.

• 22.5.2016  20:13
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Na samej začátek musim říct, že už začínám bejt fakt přežranej toho HBO porno stylu. Oni díky rozpočtu dokážou točit Ačkový seriály, ale mohli by se konečně vysrat furt na samý cecky a bobry a ušetřit ty prachy na kvalitnější obsah/efekty. Chápu,že to prostě k HBO a jejich syrovýmu stylu patří a já nepohrdnu spočinout okem na něčem líbeznym, ale ne aby to bylo fakt všude a moc. Prakticky až na Simsny a nějaký dokumenty se dívám jen na jejich seroše, ale za tohle ode mě bude vždy hvězda dolu. Co se samotnýho seriálu týče platí pro něj to samý co o Spartakovi, Římě , atp. Kvalita mezi jednotlivými díly je zejména po první sérii dost výkyvová a vyjádřit graficky by se dala takhle W. Pokud se zrovna nebojuje nebo se děj alespoň nemotá kolem nadcházejícího boje, seriál nudí. Linky Kategatu jsou vyloženě zbytečný bez Ragnara a přítomnost Harbarda na obrazovce ve mě vyvolá vždycky upřimnou vlnu nechuti. Některý díly, kde se celejch 45 minut kopou všichni aktéři nudou do řiti, mi přijdou jako zdlouhavá upoutávka na další dily. Nejdřív mi šlo k chuti, když se začal počet linek rozšiřovat i mimo Skandinávii, ale obsahově seriál zkolaboval ve chvíli, kdy těch linek bylo přehnaně moc jak v Anglii, Francii i Skandinávii, protože se během těch 45 minut stihlo jen něco málo odžvanit a šmitec. Je pravda že těd se to alespoň trochu zkomprimovalo v Anglii. Ohledně postav a samotného příběhu: osobně nemám problém s žádnym z aktérů(ikdyž malej Bjorn mi lezl na nervy). HBO si vždycky dokáže vysloužit přinejmenším 2* za výběr herců, kostýmy, ex / interiéry. Hudba mi nepřijde v tomto seriálu nijak zvlášť výrazná a mimo něj se dá poslouchat snad jen tohle OST ,,The Vikings Are Told Of Ragnar's Death''. Celkově ale odemě seriál dostane opravdu průměrné 3*, protože počet kladů je silně vyvažován nedostatkama, nudnejma dílama, trhlinama v ději a hlavně některý konflikty jsou skutečně hraný toporně a výsledek vypadá podbně jako byste se dívali na hašteřící se děti na pískovišti.Floki a jeho ztvárnění tomu kolikrát přidá na nevěrohodnosti, byť jeho postavu mám rád. Kulervoucího tu toho není tolik abych si z toho sed na prdel a samozřejmě - ta jedna za můj problém s HBO zmíněný na začátku. Aby to ale neznělo až moc kriticky musim ještě dodat, že pořád je nehledě na moje hodnocení těžkej nadprůměr a rozhodně se vyplatí podívat se na něj.

• 15.5.2016  10:48
    Řím (TV seriál) (2005)

Trošku mi to připomínalo Asterixe a Obelixe ten Pulo a Voren. Celkově jsem se rozmýšlel mezi 3-4*, protože HBO nechá natáčet všechny seriály stejným způsobem a jak kdy to tomu sluší. Caesarova linka mě bavila hodně, Hindsovi to padlo a šlo mu to od ruky. Méně už Octavianova část. Chtěl jsem hvězdu ubrat za zbytečné množství porno scén- jako vždy u HBO, ale cílem bylo pojmout kus historie zábavně a já se bavil.

• 28.4.2016  03:24

Film s velmi dobrou akcí, díky které se zažerete i do té x krát omleté zápletky Má ale velké negativum v podobě Emily, která za to sice nemůže co měla ve scénáři, ale bohužel ta naivní kráva, co si myslela že si vybuduje v klídku velkej případ na velký zvíře ve spolupráci s velkejma zvířatama vypadala trapně, ubírala filmu spád a přidávala nežádoucí melodrama, které se tam absolutně nehodilo. Za mě lepší 3* a je to škoda.Benicio supr docela se podobá Pitovi.

• 20.4.2016  17:19

Nikdy jsem netušil,že se najde film, který by mě donutil se sem přihlásit a vyblít komentář. Ale vzhledem k relativně kladnému hodnocení a komentářům jsem se rozhodl jít sem vytvořit malý bezvýznamný protipól. Film odemne dostane jednu hvězdičku z jakéhosi smutného respektu k Georgovu špatnému rozhodnutí prodat licensi pohádkářům a komixovým otrapům. A také oceňuji obsazení starých hvězd. Co se ale filmových aspektů týče,nelíbilo se mi vůbec nic. Nové tváře nesympatické bez vyjímky do jedné včetně toho pískacího kopačáku. Herectví naprosto otřesný, zejména u těch melodramatických scén se mi to chtělo pokaždý vypnout. Akce nemastná neslaná, ty rytířský souboje- co to jako mělo bejt?Lidé oplývající jakoukoliv ,,silou'' bez výcviku nemaj proti opaku naprostou šanci. Všechno na mě působilo tak vnuceně až se mi to zhnusilo. Tohle je obyčejnej předraženej ekvivalent Sněženek a machrů po xx letech. Jedinej účel, kterej to možná plní je zvýšenej prodej zboží, na kterejch se nechal tenhle brak zvěčnit.

• 26.8.2014  20:59

Renner jsou s Gyllenhaalem vzkvétající hvězdy.Každej jednou natočí podobnou ptákovinu.Nebudu to odsuzovat ani jsem z toho nebyl odvařenej. Nenudil jsem se u toho sice, ale můžu říct, že spojení ,,středověku'' s kulomety atp. se mi nelíbilo. Stejně jako čarodějnice, které sice měly hezké masky a kostýmy, ale jejich jednoduchý combat systém mi přišly jako zahození potenciálu a u pasáží s košťaty chyběla už jen zlatonka. Pokud bych si chtěl pustit nějakou lehkou odreagovávačku, rozhodně bych pod tím nehledal tuto směsku žánrů a příběhu. To už se mi víc líbila Červená karkulka, která měla dost blízko k Ospalé díře- tak něco na ten způsob bych si představoval. Co naplat, jeden z Jeremyho filmů, na který už se víckrát asi nepodívám. Slabší 3*

• 24.8.2014  22:26

Nechtěl jsem žádný z x-menů komentovat, ale tady musím. zkouknul jsem všechny doposavadní x-meny během týdne a nejspíš to byla chyba,protože nejsem schopen si to utřídit v celek a tenhle díl mě absolutně oddělal. Celou časovou linku tohoto dílu jsem nějak nepobral.Budoucnost, ve které Magneto stále ovládá kov, profesor žije a všichni se ukrývají v postapo světě zničeném sentinely. Moc hezké ale nechápu to tedy vzhledem k třetímu dílu,ve kterém to Ratner docela hezky utnul. Tyhle dva díly k sobě prostě nejdou a vylučují se. Jinak bych tento a Vaughnův předposlední dosavadní díl shrnul tím, že jsou si velmi blízké a odlišné oproti ostatním tím,že jsou v některých pasážích zbytečně utahané a ukecané, což tomu ne vždy sluší. Obzvlášť jedná-li se o ty ,,přesvědčovací'' scény, kterých tam bylo po ko*ot. Jako celek se mi to zatím líbí,ačkoliv se musím přemáhat a domýšlet si aby mi to do sebe zapadalo. Nejvíc se mi líbil kupodivu X-Men Origins:Wolverine.

• 19.8.2014  03:54

Skutečně hromnice v akčním podání. Myslím, že Amíci mají zase důvod po dlouhé době oslavovat. Konečně se jim povedl skloubit akční sci-fi film, co má hlavu i patu, sympatické obsazení a člověk se nemusí ani uchylovat k hnidopišství a rýpání se v různých detailech. Například mě se nelíbila ,,forma'' mimiků a exo skeleton tu už párkrát byl. No a? Účel světí prostředky.Když už se něco vykrádá tak aspoň kvalitně a nutno dodat, že o 100% lépe, než okradenému. Happyend byl decentní, ale film měl i badass alternativu k zakončení a věřím, že by dopadla možná ještě lépe. Obsah nevítězí nad formou ani forma nad obsahem. Decentní nenáročná ale zároveň promyšlená forma dvouhodinové zábavy. Jde vidět, že když si vezme do ruky tužku scénárista, co si dá k snídani maximálně kafe a cigáro a nešlehne si trip, tak potom na ten trip může naopak vzít publikum. Když vidím něco jako tohle jednou za rok (s dávkou optimismu) a pak zbytek roku narážím na slátaniny říkám si, jak je možné, že ještě filmový průmysl nekrachnul. Mají štěstí, že jsme všichni obyčejní konzumní sračkojedi, kteří se napřesrok pro takovejhle majstrštyk těma hovnama přebrodí.

• 18.8.2014  00:47

Zfilmovaná pohádková ptákovina pro děti,u které se mi podařilo dvakrát usnout.Béčkově zpracovaná fraška s Ačkovými parametry bezduchá po úvodních 10ti minutách až do ,,úspěšného'' konce. Nezajímavé postavy- nejzajímavější byl Hlenhodnotný a to už je fakt bída. Kirsten Stewart mám docela rád, ale kladu si otázku,jestli jí její mimika dovoluje víc, než dva tupé výrazy. Mmj. trapnější rádobyhecující proslov před velkou smrští jsem v žádnym filmu nikdy neslyšel. Celý film jsem se nudil a z klimbání mě občas vyvedla nějaká ta průměrná scénka. A jako dodatek jsem byl nucen koukat se na ohlušující kino verzi, kde dialogy byly sotva slyšet, zato hudba a zvuky byly až otravný. Nerad to říkám, ale dost mi to připomnělo Hobita. To byla taky taková nezáživná plošinová skákačka a běhačka. Jenže tam aspoň těch zábavných a vtipných scén bylo o hrst víc. 2* víc ani prd.

• 12.8.2014  20:09
    Mother's Day (2010)

Hned na okraj o žádný horror se nejedná. Je to přesně ta odporná verze filmu jako American crime, akorát v jiném podání. Neříkám, že filmu sráží hodnocení špatné žánrové zařazení ale fakt, že dodnes nebyl nikdo schopný zařadit explicitní násilí nikam jinam, než do toho hororového koutku je dezorientující. Tyhle filmy mají pro mne obrovská positiva i negativa a mrzí mě, že je kvůli mému bloku nedokážu plně docenit. Za prvé musím vyzdvihnout herecké výkony a to především zločinců. Až na některé scény matky, která občas přehrává zahráli vše věrohodně, což mě právě bohužel štve- fanatismus, teror atp. Další věc byl policista pátrající po podezřelých. Pochybuju, že při takovém mimořádném stavu posílají samotného policistu na ,,objížďku''. A poslední věc jsou nelogičnosti v chování. Většiny z nich jsou reálné, další omluvitelné a jiné neuvěřitelné. Například jsem nepochopil za celou tu dobu, co měly kladné postavy v úmyslu dělat při těch jejich ,,převratech''. Mě by v hlavě rašila jediná myšlenka když už bych dostal protivníka na zem a to umlátit ho čimkoliv po ruce. Nebo co hodlala dělat Beth s tou zbraní když se s tím Ikem(nebo jak se jmenoval) dostali k trezoru toho buba. Ale jinak velice pěkně natočené sadistické krimi drama, kterému já bohužel nikdy naplno holdovat nebudu. Každý má něco. Nepotřebuju za každou cenu a co nejsurověji vidět jak je ten dnešní svět zkaženej, když dáte mentálnímu člověku trochu víc svobody. Lepší 3*

• 7.8.2014  17:44
    Spartakus (TV film) (2004)

Kamenujte mě!!! Když to totiž srovnám s HBO spartakem, tak to má pár větších pozitiv. A sice herecké výkony, herecké obsazení samotné, mnohem lepší a racionálnější dialogy, boje se nezaměřují jen na pár hrdinů, na které se sice dalo koukat, ale 3 série ( u některých 4), to je až trochu moc. Upřímně řečeno ani jsem v to nedoufal. Nevím, kolik HBo seriálů vlastně mám nakoukaných ale vím, že jak v GoTu , tak i ve spartakovi svoje digitální loutky(komparzisty) vystavovali ve větším počtu maximálně tak z výšky Boeingu, popř. jedoucího pendolina. Nechci vyloženě tyhle aspekty u tohoto filmu chránit, nebyly nijak extra, ale v porovnání se skandálém, který se odehrával u seriálového Spartaka, sázíc pouze na vyšperkované digitální 300 boje s poutavým vývinem příběhu, u kterého jsem ovšem musel neskutečně trpět u stupidních rádoby melodramatických,kamenných tváří, jejichž příprava na role probíhala z 90% ve fitku. No vem to čert. Oba Spartakové měli pobavit jiným způsobem a oba u mne uspěli s tím rozdílem, že se tohoto filmu nechopil někdo zámožnější, který by tomu dodal ještě věrohodnější nádech, ať už jde o postavy, boje prostě aby se toho na obrazovce objevilo více.

• 4.8.2014  23:01

Ani ne tak k filmu, ale k Českým filmům všeobecně- je fakt podivuhodný jak jakejkoliv sebeodpornější dabing je srozumitelnější než-li blábolení v českých filmech, kdy si člověk musí film vracet, odezírat no prostě otravný.

• 4.8.2014  13:35

Zábavné? To ano,ale myšlenka postmoderní doby a její hlavní hodnotou mě moc nenadchla.Čas je důležitej i v dnešní době, ale pojem ,,vyčasovat'' v souvislosti se smrtí to je absolutní kravina. A jak tu napsali určitě už jiní, když už takhle originální myšlenku tak ji aspoň rozvést. Ale co se dalo čekat s Justinem v hl. roli, než obyčejnou Forestovinu :) 3* celé. Nenudilo neurazilo, škoda potenciálu. AD- Vlastně když se nad tím tak zamyslím, myšlenka a spád filmu jsou stejné(ptákoviny) jako v Elysiu. Ačkoliv tady musim uznat, že alespoň se nesnaží hrát nijak extra na city.

• 31.7.2014  16:38
    Riddick (2013)

Tak jo. Černočerná tma byla sice táhlejší, ale měla hutnou atmosféru a i přes nepříliš propracovanou zápletku z ní vymáčkla maximum. Všechny postavy měly něco do sebe, potvory vypadaly originálně a celkově film byl napínavý,záživný a hlavně zábavný. U dvojky sice na hutnou atmosféru, zajímavé postavy nedošlo. Zato to ale byl nášup akce a ridick zářil. zde se potvrdil jako suverén nejen vtipu, ale i chladnokrevného kalkulu a mistr bojového pohybu.Takový film sice nemá moc šancí na úspěch zakončit nějak kloudně, zato ale hlavní účel pobavit splnil dokonale. Trojka se tváří stejně vážně jako jednička a snaží se po příletu žoldáku zahrnout i nějakou tu akci, ale tento mix dvou předchozích dílů se jí nevyplácí a nevyniká ani jeden ze dvou faktorů.Spíše se přiklání celkovým tempem k jedničce, ale na to je to příliš strohé a zápletka příliš jednoduchá. Postavy nezajímavé, obludy na planetě spíš vypadají na Afriku po výbuchu atomové bomby a Ridick sám je napsán tak rozpačitě, že když to spojíme s koncem, který mě zklamal tak je z něj zestárlý moralista, který sice pořád má chladnokrevný kalkul, zato už mu moc nejde ta krvavá kolonáda a tak víc spoléhá na štěstí. Jak to taky mohlo dopadnout na pusté planetě s pouhou žoldáckou kůlnou, ve které se dvě tlupy opevní a čekají bůhví na co. Zkrátka, chyběla mi tam nějaká kulervoucí akce nebo pořádná zápletka mezi žoldáky. Ale i přesto všechno, nen to zdaleka to nejhorší co jsem viděl. Z žánru je to průměr a ze série v porovnání podprůměr, ale i přesto to šarm Vina Diesela dokázal utáhnout natolik, že jsem se nenudil. Takže čisté 3*

• 31.7.2014  00:17

Nejraději bych hodnotil a komentoval až budou venku všechny díly. Nicméně když si vzpomenu na knížky LOTRa a Hobita, které jsem četl už před delší dobou, tak vim, že nejméně mě bavila úvodní část společenstva kde Tolkien, jako každý jiný autor rozsáhlejších děl měl tendence popisovat krajinu do každé jednotlivé pampelišky od shora až dolu a než se čtenář naděl, byl na 100 straně. A přesně takhle nudný mi připadal i úvod k filmovému hobitovi. Pamatuju si, že Hobit byl z těch 4 knih asi nejzábavnější v tom smyslu,že se tam pořád něco dělo, příběh měl spád a po úvodu udržel v napětí až dokonce. To se o filmu říct nedá. Ano akce je tam po přebujelém úvodu dost, ale všechno se zdá ,,laciné'' na efekt o příběhu minimum a narozdíl od knihy nenechá skoro vydechnout, což taky není dobře. Je to teprve první díl, takže s knihou těžko srovnávat, ale jestli i další díly budou taková, jak to jen říct, puberťácká blockbusterová srandovní ,,skákačka'' tak snížím hodnocení na 2* a uroním slzu a z nostalgie si toho hobita znovu přečtu,pokud na to najdu čas. Ad---- měním na 4* ze 3*. Na podruhé z pohodlí domova se mi to líbilo víc.

• 26.7.2014  05:08
    Carrie (2013)

Původní film jsem neviděl.A nebudu v tom ani nic hledat. Dal bych i pět,ale muselo by to skončit jinak.Neříkám, že jsem to chtěl akčnější,takhle to bohatě stačilo, ale zase na druhou stranu když už jsem tak dlouho čekal. Film se skládá až po 3/4 ze dvou faktorů,který nemám rád a to je americkej styl ,,šikany'' a fanatický pánbíčkáře a jejich kecy, který nemůžu vystát v doprovodu s Juliannou Moore,která je nejen škaredá, ale ještě ji z 90% ve filmech nevyhledávám. Tak či tak konečně přišel film, ve kterém přišlo zadostiučinění oboum faktorům a já se konečně cejtil šťastně,když jsem to viděl. Konečná teze ,,každého můžete provokovat jen chvíli'' jsem si vzal jako proroctví. Byl to takovej středoškolskej masakr jako v Kolumbii,akorát jinak. Kdyby mě film nepobavil asi bych se víc šťoural v tom,proč zval kluk jiný holky na ples jinou holku,když se s ní stačilo trochu víc bavit a vypadali by oba nebo vlastně všichni tři pořád stejně blbě. A na závěr si neodpustím k náboženským fanatikům jako pravověrný ateista:Pronásledovat-chytit-zavřít-lobotomie. Protože jakejkoliv náboženskej fanatik je schopen pro vyšší cíl i zemřit a to je stejný jako zasranej islám a jejich smradlavá Sharíja.

• 25.7.2014  13:05

Zajímavý film,který nepřinesl sice nic nového, ale splnil všechna očekávání od daných žánrů. Trošku mě mrzí délka filmu, kvůli které nestihli do filmu ,,nacpat'' uplně vše ohledně příběhu. Jak rychle film začal, ještě rychleji skončil a já si kladl otázku, k čemu dělat z hl. hrdiny někoho,kdo kvůli špatným vzpomínkám z minulosti chytá v uzavřených prostorech záchvaty.To tam bylo uplně zbytečně.Jelikož je to takovej lehčí sci-fi horůrek dávám 3* +1* za vesmír a velkou snahu.

• 24.7.2014  11:29
    Vybíjená (2004)

Film byl pro mě suchej.Chápu,že se většině líbí kobercový nálet propracovaných hlášek,které nejsou pro kdejaké teeny. Pravda párkrát jsem se upřímně zasmál( kdo chytne klíč chytí míč), ale jinak dávám přednost spíš surovému a černému humoru. Sice se mi líbilo, jak posměšně tam ztvárnili typické gym frajírky, ale zas na druhou stranu to bylo přehnaný.Pro mě koukatelný film s přiměřenou porcí stravitelného amerického patosu.Jako komedie však slabý průměr.

• 23.7.2014  03:22
    REC 3: Počátek (2012)

Nevím jak jinak hodnotit film,kterej mě první půli nudil a druhou mě sral.A to jsem si řekl,že nebudu v písemném projevu sprostej.Ani se mi to nechtělo dokoukávat.Tohle totiž není jenom naprostá parodie na předchozí dva výborné díly,ale i na žánr celkově a litry krve a pár šašků v maskách z toho horor nedělá.Nikdy nehledám ve filmech logické chyby když mě baví nebo alespoň nenudí a od hororu logiku nevyžaduji už vůbec,ALE.Abych to srhnul-První REC byl výtečnej film,jeden z prvních found footage hororů vůbec který jsem viděl.Film proběhl hladce tak jak měl bylo tam pár věcí které mě štvaly-hysterické až přiblblé chování postav je charakteristikou všech RECů, přehnaně hysterická reportérka(která mi nebyla vůbec sympatická) a na kameru jsem si musel zvykat.Vše ale postupně vygradovalo v perfektní konec a já se těšil na dvojku. REC2-na scéně se objevili policajti díky nimž se stupidní chování omezilo na 20% z 1 a jediný co mě tam štvalo byli vylízaní puberťáci.Objasnil se původ a typ ,,infekce'' a já napjatě čekal jak to skončí ikdyž překombinovaný konec,kterým tu sérii měli raději uzavřít dal samozřejmě prostor k dalším pokračování a já už kroutil hlavou.I přesto výborný film. A konečně tahle slátanina s názvem REC3 G.- Co na to říct-ještě jsem tak nějak znuděně přijal film do části,než si na sebe ten pablb oblékl brnění, to všechno potom už bylo jen koulení očima a kroucení hlavou.Po prvním střetu zomboposedlých s vyzáblou nevěstou vyzbrojenou motorovkou jsem film vypnul,protože to né to fakt nééé :) Já jen doufám,že čtyřka svojí kvalitou opět dožene dva první bratříčky a že se o ní zákulisně bude šeptat jako o trojce,protože tohle je od scénáristy a vlastně i od řežiséra jedna velká kláda pod nohy.A na závěr k uživateli LIVINGDEAD- chlapče nechápu,proč se ,,specializuješ'' na horory, ve kterých nedokážeš skousnout rutinní klíšé,které tě donutí hodnotit jinak kvalitní filmy odpadem(narážím na REC 1+2) a téhle ubohé frašce dát 3* za to,že je konečně natáčena normální kamerou a je tam míň idiotsky se chovajících lidí.Že celej film je demence, to už vlastně nevadí že. Naprostá totožnost s komentářem uživatele Zeck.

• 20.7.2014  19:33
    Elysium (2013)

Chaos zpočátku zábavný,myšlenka zábavná.Po půlce filmu začíná jít vše od 10 k 5. Akce začne být typicky marvelovsky dojemná a předvídatelná jakožto i sám konec. Není tu do hloubky uvedeno vůbec nic, vše se motá kolem léčebného sarkofágu, který pohřbívá předchozí zdání,že jde o celkový princip humusu s jakým se k sobě lidstvo dovede zachovat a rozlišení kast dle bohatství. Bohužel i přes příjemný vizuál ho režísér nenechá vyniknout a není ve filmu nic moc vidět, takže ve finále z toho vznikl film na efekt a na zamyšlení- proč jsem s ním ztrácel tolik času. Lepší 2-3*

• 19.7.2014  00:03

Žádná pořádná akce, žádný světoborný drama, akorát spousta přebytečných postav a hvězdné herecké obsazení s příjemným soundtrackem, který nemá čemu dodávat šťávu a nad čim uronit slzu při závěrečných titulkách. V tomhle filmu jsem si mohl zahrát já vedle Nortona. Konečně bych si sním podal ruku a třeba by si mě všimli a obsadili do nějakých budoucích westernů,kde bych se zlil pořádnou kořalou.

• 19.7.2014  00:00

Lovci mafie jasná pět. Není to sice klasická mafiánka jakou jsem očekával,ale film mě natolik pobavil,že nevidim důvod ho kritizovat.Po filmařské stránce je dle mého vše okej .Koneckonců od toho ten život snad je ne,osladit si ho něčím překvapivým,novým a zábavným.

• 10.11.2012  04:33

Pro mne není třeba většího komentáře. Pro ostatní a také jako zaměstnanec firmy securitas: V zeleném jsem chodil čtyři roky, dnes už se to počítá jako součást služby, tenkrát ne. Ale hlídat obchoďák 15 hodin denně je taky maso. Nepočítám s tím, že tuhle práci dlouho vydržím, protože tohle není práce pro mě, práce s lidskou debilitou, agresivitou, blbostí atp. V tomto filmu jde vidět vše. A ne jen ze strany výtržníku, ale i ze strany státních pracovníků. Nechat si srát na hlavu, dělat vše jen podle předpisů? Kdo neví, nezažil, ten podle mne nemá právo plnohodnotně komentovat. Může se mu zdát, může mít názor , ale nemůže vědět. Já osobně si myslím, že vím a proto soucítím nejen v tomto filmu se státními zaměstnanci, tečka. Cizí znalé připomínky si rád poslechnu, tečka. Díky za pozornost. za pět.

• 10.11.2012  01:43

Celkem zábavná mafiánská chuťovka plná žvástů, které bossové rádi nakecají před svázaným chlápkem na židli. Je krátká, což je vzhledem k umu, s jakým byla natočena pro mne celkem škoda, zvládl bych i víc. Plusem jsou rozhodně neokoukané obličeje, které svou práci odvedly znamenitě, až bych to do některých neřekl, že umí zahrát tak, nerad bych řekl všestranně, ale tady to vypadalo dobře. Dal bych tomu i pět, ale má to silnou konkurenci.

• 3.11.2012  11:41

Pan Wilson si lišácky řekl, že prorazí přes remake jednoho, byť odporného ale stejně tak i pěti hvězdového filmu, který rozebíral jednu skutečnou událost a to dost věrohodně, poctivě, herecky brilantně. Ikdyž se v obsahu píše, že narozdíl od původního filmu se neřídí tak striktně fakty okolo toho případu, bohužel( s velkym B) krom jmen a překopání motivů a zápletky tohle naprosto postrádá jakoukoliv logiku. Původní snímek nám ukázal zrůdu, ale na druhou stranu nám dal šanci ji z části pochopit a její činy, byť byly nehumánní, měly motiv a vše se přirozeně stupňovalo. Naopak tady hned po cca 15 minutách filmu už macecha Meg vysvětluje dětem něco o kurvách a o tom, jak se to dělá a kam. Aha. Naprosto nulovej přirozenej vývin děje a zápletky, nedostatečné seznámení s postavami a celkově chabý a účelný pokus o ždímání z lidí emoce- narozdíl od AC, který se mimo to snažil i sdělit myšlenku a to kvalitním provedením( A nikdo si nemůže na nic ztěžovat, oba filmy měly stejnou stopáž). Pan režisér zjevně předpokládal, že všichni budou znát American crime a tak si sociální situaci( či jaký jiný motiv by měla daná zrůda mít) domyslím nebo odvodíme z původního filmu. Omyl, naopak díky znalosti původního filmu je mi do breku, jak jsou někteří schopni proto, aby se odrazili od režisérského dna zneužít tak citlivej případ pro svoje účely. Panu Wilsonovi bych rád vzkázal, že pokud ani na začátku neumí zvolit chytře dílo, které by mělo představovat jeho premiéru a odraz z bahna zapomnění, tak by radši neměl točit vůbec. Protože každý by měl natočit alespoň něco originálního za svou kariéru a pokud nemá nápady teďka, těžko je bude mít v budoucnu.

• 3.11.2012  09:42

Tenhle film se nemohu ani pokusit hodnotit objektivně. A protože nemůžu, vydávím tu svoje ještě horké emoce.Kdo by to náhodou četl, bacha na SPOILERY. Moje emoce v kostce, které vyvolaly jediné přání po většinu filmu, a to mít u sebe pistoli a před sebou tu svini. Naprosto mi drásalo nervy jak tam nejdřív všichni čuměli s otevřenou hubou co se to děje a najednou to bylo normální a chodili si kopnout taky. A ta závěrečná pasáž u soudu, kdy ta její sestra vykutálená tvrdí, jak měla strach to někomu říct. Bravo, nechala si chcípnout svojí sestru. To, že ta ženská byla psychicky v prdeli z životní úrovně, která byla mizerná a ještě by se zhoršila, je fakt a dost jednoduše si umím představit, že by jí v kombinaci s každodenním chlastem, x krabičkama cigaret denně a nějakými léky mohlo rupnout v bedně(ačkoliv tohle je chyba někde uvnitř, kterou to všechno jen spustilo- ta ženská tolik dětí mít nikdy neměla - co asi z takovejch spratků vyroste při týhle výchově? Příkladem druhá dcerka Polie). Co ale nechápu absolutně, jsou rodiče těch dvou holek a termín odložit, použila Keenerová celkem výstižně. Nechat svoje děcka u někoho, kdo už má asi 6 svých v mrňavym domě u ženský co chlastá a z huby se jí valí kouře víc, než z kdejakýho komína, no nezlobte se na mě, hrozný. Já bych snad sáhl v těchto případech k extrémně výjimečným trestům starým trestům, bolestivým. Žádné doživotí, injekce, kulka, elektrické křeslo, ale poctivé natahování na skřipci, zavírání do železné panny atp. A ne kvůli nějakému přiblblému oko za oko, ale proto, aby si ta zrůda uvědomila, co působila někomu jinému, protože věřim tomu, že si toho ty zrůdy vědomy nejsou. Na závěr k filmu. Herecké výkony špičkové, obsazení- těžko zaměňovat když všechno klape, scénář - no comment, zrežírované tak, že mezi true based movies jeden z nejlepších, ale pochybuji, že se na něj ještě někdy podívám. Není to zrovna huntování nervů a ždímání emocí, které bych si představoval. To by už ze mě mohl být uplný nerv, kdyby každý odváděl tak dobrou práci. Btw. když vidím ty případy domácího násilí, kde se to stupňuje klidně i několik měsíců, než se na to přijde- a to nejen na dětech ale všeobecně, tak si říkám, to ti lidé nemají důvěru k policii nebo co je zadrží od útěku, čehokoliv co by je dostalo dál od utrpení. Nemluvím tu o lidech spoutaných někde ve sklepě atp. , ale těch, co kolem nich klidně projdeme v krámě a ničeho si nevšimneme. Já osobně bych konkrétně v tomto případě utekl hned po tom prvním pálení cigaretou. Snad by každý děcko( a ta Sylvia podle uváděného věku zas tak mladá nebyla) mělo vědět, kde jsou nějaký hranice, měl by fungovat nějaký pud sebezáchovy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10