Paranormal Activity: The Ghost Dimension (2015)

PA Ghost demention není daleko od kardinální kokotiny, kterou byl první díl a kterou jsem,jakou jedinou krom tohoto dílu, viděl. Pánové naprosto ěvidentně správně pochopili, že při natáčení filmu nestačí pouze vybíjet baterii aparátu. Čili z dokumentu o průměrném americkém bydlení se stal amaterský dokument o tom samé pouze s tim rozdílem, že je natáčen velice citlivou kamerou s prachovym filtrem. Noví majitelé si dokonce objednali přístavbu do dětského pokojíku, ale vzhledem k silným účinkům barbiturátů byli z obliga. Co se týče hororových prvků(zejména ghost subžánru) byly tam snad všechny, bravo. V překladu to bohužel znamená, že to bylo přeplácany,až to připomínalo spíš duchařskej kriminál. Nejsem žádnej obrubník na tohle, ale taková koncentrace duchů/démonů několika typů na jednom místě je prostě nesmysl. Z mýho pohledu to prostě nemůže jít výš nad 3* a necenim si to dost ani na 2*.

Gilmorova děvčata (2000) (seriál) odpad!

Škoda, že nežijeme v Matrixu, kde všechno musí mít svůj účel, protože jinak, by to neexistovalo. Tím pádem by neexistovala ani tahle zvuková porucha v mojí televizi. Ještě před pár lety po ukončení vysílání(cca v 5 ráno) naskočili barevný proužky a začalo to pískat. Bylo to neskutečně otravný a často mě to vzbudilo, ale mělo to svůj účel- přelehl jsem si nebyl rozlámanej z gauče. Pokud bych to bral z tý lepší stránky, GG vlastně jakoby řikalo ,, Vstaň ty lemro a jdi něco dělat. Máš ještě nějakou práci nebo cokoliv je lepší než tohle'' Takže vlastně ano, dávám Odpad +. Musim smeknout před hlavní dvojicí, jejich role bych nechtěl ani kdybych byl Eminem.

Ulice Cloverfield 10 (2016)

Horor. Pravda, bál jsem se co za ptákovinu se z toho vyklube a dokonce jsem se na to letargicky díval jako na průměrnej thriller, jehož námět tu byl tucetkrát a na němž se nedá nic pohnojit pod průměr. A vida, jde to. Vůbec jsem si neuvědomil, že si tenhle brak půjčil název od Monstra(2008) a ono by na tom ani nezáleželo, ale těch posledních pár minut to zazdilo. Jediný co by tomu pomohlo by byl fakt, že to byl prequel k pokračování, ale to snad ani ne vzhledem ke zvolený úpravě a chování alienů. Mám emzáky rád, ale nemusim je vidět za každou,jakkoliv nízkou cenu. Ono abych se koukal na to, jak druh, kterej by měl bejt x krát vyspělejší zničí zkrachovalá módní návrhářka se svym hightech multifunctional petkovo-ubrusovym oblekem, kde plynová maska má ještě k tomu nějakou chameleon funkci a ochrání před plnou palbou neznámý plynný látky, to by taky nemusely moje nervy vydržet. Marvel by si měl zkontrolovat svoje komiksy, asi jim z rejstříku uteklo jedno z jejich über jelítek. Tu převážnou část filmu o ujetym, paranoidnim strejcovi bych hodnotil 3*, tuhle na poslední chvíli rozprsklou slátaninu 2ma hodně oloupanejma podplukovníkama.

13 hodin: Tajní vojáci z Benghází (2016)

Jsou lepší filmy tohodle formátu ale i mnohem horší. Na tohle se dobře koukalo,ačkoliv paradoxně pomatená semtam lítající kamera mi vadila snad jako jediný na tom všem.

The Invitation (2015)

No jo no. Musí to bejt hrozný utrpení pro všechny ty chuděrky z Beverly hills, kteří si milionovejma šekama utíraj raní sračku po kafi a cigáru. Těmhle umřel syn, tamtomu se rozbil sloník po praprapradědečkovi co tam tehdá vykopal ropnej vrt a dalšímu zas řekli, že fetuje tolik až nabral hudební hluch a nebude mít na fet. Tak si objednáme strýčka boba co si hraje na Mohameda aby nám poskytl instruktáž, jak se zbavit všeho toho necudnýho majetku a utrpení a spojil nás s nebíčkem, jediným opravdovým bohatstvím kterého můžem v životě dosáhnout. Ale hlavně nesmíme zapomenout na to sezvat všechny socky a dlouholeté známosti z nižší kasty abysme se to nebáli udělat, nebo aspoň se měli na čem rozehřát. Aspoň je budem mít hezky všechny pohromadě až tam budem a budem všichni strašně happy no matter že jsme je vytrhli ze spokojený pozemský formy. A v neposlední řádě nesmíme zapomenout na lampionek, bez toho by nás Godly papa nenašel až to bude.Teda vážení, nic proti, až na gusto. Utahaná ptákovina, kterou bych si mohl pouštět po 5 minutách na spaní celej rok. A hvězdu dolů za Daaria, furt machruje jak to s nožema umí a skutek utek.

Vikingové (2013) (seriál)

Na samej začátek musim říct, že už začínám bejt fakt přežranej toho HBO porno stylu. Oni díky rozpočtu dokážou točit Ačkový seriály, ale mohli by se konečně vysrat furt na samý cecky a bobry a ušetřit ty prachy na kvalitnější obsah/efekty. Chápu,že to prostě k HBO a jejich syrovýmu stylu patří a já nepohrdnu spočinout okem na něčem líbeznym, ale ne aby to bylo fakt všude a moc. Prakticky až na Simsny a nějaký dokumenty se dívám jen na jejich seroše, ale za tohle ode mě bude vždy hvězda dolu. Co se samotnýho seriálu týče platí pro něj to samý co o Spartakovi, Římě , atp. Kvalita mezi jednotlivými díly je zejména po první sérii dost výkyvová a vyjádřit graficky by se dala takhle W. Pokud se zrovna nebojuje nebo se děj alespoň nemotá kolem nadcházejícího boje, seriál nudí. Linky Kategatu jsou vyloženě zbytečný bez Ragnara a přítomnost Harbarda na obrazovce ve mě vyvolá vždycky upřimnou vlnu nechuti. Některý díly, kde se celejch 45 minut kopou všichni aktéři nudou do řiti, mi přijdou jako zdlouhavá upoutávka na další dily. Nejdřív mi šlo k chuti, když se začal počet linek rozšiřovat i mimo Skandinávii, ale obsahově seriál zkolaboval ve chvíli, kdy těch linek bylo přehnaně moc jak v Anglii, Francii i Skandinávii, protože se během těch 45 minut stihlo jen něco málo odžvanit a šmitec. Je pravda že těd se to alespoň trochu zkomprimovalo v Anglii. Ohledně postav a samotného příběhu: osobně nemám problém s žádnym z aktérů(ikdyž malej Bjorn mi lezl na nervy). HBO si vždycky dokáže vysloužit přinejmenším 2* za výběr herců, kostýmy, ex / interiéry. Hudba mi nepřijde v tomto seriálu nijak zvlášť výrazná a mimo něj se dá poslouchat snad jen tohle OST ,,The Vikings Are Told Of Ragnar's Death''. Celkově ale odemě seriál dostane opravdu průměrné 3*, protože počet kladů je silně vyvažován nedostatkama, nudnejma dílama, trhlinama v ději a hlavně některý konflikty jsou skutečně hraný toporně a výsledek vypadá podbně jako byste se dívali na hašteřící se děti na pískovišti.Floki a jeho ztvárnění tomu kolikrát přidá na nevěrohodnosti, byť jeho postavu mám rád. Kulervoucího tu toho není tolik abych si z toho sed na prdel a samozřejmě - ta jedna za můj problém s HBO zmíněný na začátku. Aby to ale neznělo až moc kriticky musim ještě dodat, že pořád je nehledě na moje hodnocení těžkej nadprůměr a rozhodně se vyplatí podívat se na něj.

Řím (2005) (seriál)

Trošku mi to připomínalo Asterixe a Obelixe ten Pulo a Voren. Celkově jsem se rozmýšlel mezi 3-4*, protože HBO nechá natáčet všechny seriály stejným způsobem a jak kdy to tomu sluší. Caesarova linka mě bavila hodně, Hindsovi to padlo a šlo mu to od ruky. Méně už Octavianova část. Chtěl jsem hvězdu ubrat za zbytečné množství porno scén- jako vždy u HBO, ale cílem bylo pojmout kus historie zábavně a já se bavil.

Sicario: Nájemný vrah (2015)

Film s velmi dobrou akcí, díky které se zažerete i do té x krát omleté zápletky Má ale velké negativum v podobě Emily, která za to sice nemůže co měla ve scénáři, ale bohužel ta naivní kráva, co si myslela že si vybuduje v klídku velkej případ na velký zvíře ve spolupráci s velkejma zvířatama vypadala trapně, ubírala filmu spád a přidávala nežádoucí melodrama, které se tam absolutně nehodilo. Za mě lepší 3* a je to škoda.Benicio supr docela se podobá Pitovi.

Star Wars: Síla se probouzí (2015)

Nikdy jsem netušil,že se najde film, který by mě donutil se sem přihlásit a vyblít komentář. Ale vzhledem k relativně kladnému hodnocení a komentářům jsem se rozhodl jít sem vytvořit malý bezvýznamný protipól. Film odemne dostane jednu hvězdičku z jakéhosi smutného respektu k Georgovu špatnému rozhodnutí prodat licensi pohádkářům a komixovým otrapům. A také oceňuji obsazení starých hvězd. Co se ale filmových aspektů týče,nelíbilo se mi vůbec nic. Nové tváře nesympatické bez vyjímky do jedné včetně toho pískacího kopačáku. Herectví naprosto otřesný, zejména u těch melodramatických scén se mi to chtělo pokaždý vypnout. Akce nemastná neslaná, ty rytířský souboje- co to jako mělo bejt?Lidé oplývající jakoukoliv ,,silou'' bez výcviku nemaj proti opaku naprostou šanci. Všechno na mě působilo tak vnuceně až se mi to zhnusilo. Tohle je obyčejnej předraženej ekvivalent Sněženek a machrů po xx letech. Jedinej účel, kterej to možná plní je zvýšenej prodej zboží, na kterejch se nechal tenhle brak zvěčnit.

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Renner jsou s Gyllenhaalem vzkvétající hvězdy.Každej jednou natočí podobnou ptákovinu.Nebudu to odsuzovat ani jsem z toho nebyl odvařenej. Nenudil jsem se u toho sice, ale můžu říct, že spojení ,,středověku'' s kulomety atp. se mi nelíbilo. Stejně jako čarodějnice, které sice měly hezké masky a kostýmy, ale jejich jednoduchý combat systém mi přišly jako zahození potenciálu a u pasáží s košťaty chyběla už jen zlatonka. Pokud bych si chtěl pustit nějakou lehkou odreagovávačku, rozhodně bych pod tím nehledal tuto směsku žánrů a příběhu. To už se mi víc líbila Červená karkulka, která měla dost blízko k Ospalé díře- tak něco na ten způsob bych si představoval. Co naplat, jeden z Jeremyho filmů, na který už se víckrát asi nepodívám. Slabší 3*