Čtvrtý druh (2009)

Zľakla som sa iba raz. A to je na film, ktorý sa tvári ako horo-thriller nakrútený podľa skutočnej udalosti málo, málo, málo.

Julie a Julia (2009)

Dúfam, že nikoho neurazím, ale Meryl na mňa počas celého filmu pôsobí ako prezlečený chlap. A ten jej divný hlas...ale možno to bolo účelové:) To nič nemení na tom, že ide o veľmi príjemný film, ktorý aj napriek dlhšej stopáži vie, kedy skončiť. Bola som príjemne prekvapená, pretože pôvodne som očakávala viac nejakú psycho drámu, ale ono to skôr bola romantická komédia. Napriek tomu do 5hv mi niečo chýbalo. Možno to, že tie dobroty čo tam hrdinky vypekajú sa nedali ochutnať:)

Predátor 2 (1990)

Je to zvlastne, ale mne sa dvojka pacila viac ako jednotka. Mozno to bolo tym, ze dej sa odohrava v meste a nebolo vsetko tak zelene, aby som mala problem rozoznat, co sa prave deje. Aj tak si myslim, ze McTiernanovym vrcholnym dielom ostava moja srdcovka Die Hard:)

Sunshine (2007)

Atmosferou mi to pripominalo The Moon. Pre mna najmrazivejsia scena je, ked palubny pocitac oznami, ze kyslika pre styri osoby je dost, ale na lodi su piati.... Este teraz mam zimomriavky na chrbte. Na druhej strane vybrat strach nahanajucu scenu nie je problem, pretoze ich je v celom filme pre mna zalostne malo.

Zánik domu Usherů (1960)

Prvá cormanovka s vynikajúcim Priceom a jeho nenapodobiteľným hlasom, ktorú som videla. Aj keď má aj lepšie filmy, atmosféra sa tomuto kúsku nedá uprieť a z nostalgie za 5 hv.

Muž v ohni (2004)

Prvá polovica filmu je na môj vkus, v očakávaní akčného thrilleru, presladená. Chvíľami som mala pocit, že sledujem nemeckú telenovelu. Aj klipovité poňatie filmu nemusí byť každému po chuti. Druhá polka svižne odsýpa, ale výsledný dojem pre mňa "len" za 3 hv.