bárbígrrrl

bárbígrrrl

Jana Mužíková

okres Pardubice

• 28.3.2013  20:22

Děj točící se kolem přípravy show, jež je námětem mnoha muzikálů, mě v tomto případě příliš nezaujal. Ale ta taneční čísla jsou prostě vynikající!! Obzvláště mě potěšila parodie na film noir s vymakanou choreografií a pak také trojčata a jejich "MGM má lva, naše máma tři". PS: Astaire je mi sice sympatičtější než Kelly, ale Zpívání v dešti je určitě lepší.

• 24.7.2011  15:28

Velké zklamání! Že to nepřekoná Rocky Horror bylo snad jasné, ale tohle... První má reakce byla "vraťte mi Bostwicka a Sarandonovou", nakonec jsem si uvědomila, že je nejspíš dobře, že tu nehrajou (to samé se týká Tima Curryho). Děj byl nezajímavý, postavy taktéž, nakonec mi přišel nejlepší Charles Gray. Tohle všechno by mohla zachránit už jen hudba, ale bohužel ani ta nebyla nic extra. Tři hvězdičky za úctu k Richardu O'Brienovi, protože po RHPS vím, že umí napsat něco mnohem, mnohem lepšího. Jinak se ztotožňuji s komentářem uživatelky GigaPudding.

• 8.1.2011  21:56

Jakožto fanynka prvorepublikových filmů musím tento kousek zařadit spíše k těm slabším z nich. Příběh přehnaně naivní slečinky mě zrovna moc neohromil, na druhou stranu koukat se na to dá, je to taková oddechovka. Potěchou je pro mě výborná "semetrika" Nedošínská:)

• 19.9.2010  14:31
    Dracula (1931)

Dracula Toda Browninga sice není ani trochu strašidelný, narozdíl od staršího Upíra Nosferatu, ale mě se líbí podstatně víc, a to především proto, že tu nejsou žádné zbytečně zdlouhavé scény a děj má spád. Upíra Nosferatu bych klidně zkrouhla o půl hodiny. Bela Lugosi je jako Dracula přesvědčivý (tedy až na moment, kdy se odvrací od Renfieldova kříže - to mi přišlo hodně nepřirozené) a neméně přesvědčivý je i Dwight Frye v roli Renfielda. Netopýři na provázcích působí dnes už opravdu směšně ale to se vzhledem k době vzniku filmu nedá pokládat za nedostatek. Jediné větší mínus spočívá v jednoduchosti zničení Draculy v závěru, který je dle mého trochu odbytý.

• 19.9.2010  13:57
    Strážci vesmíru (TV seriál) (1993)

Jedna hvězdička za to, že jsem to jako málá žrala. Jinak příšernost... každopádně to už nikdy nechci vidět!

• 15.9.2010  21:10

Něco jako láska na první pohled. Úchvatné a úchvatně úchylné kostýmy, psycho kulisy, barvy, barvy a barvy.... no a samozřejmě dokonalá hudba! Tim Curry je v roli Frank-A-Furtera nanejvýš přesvědčivý a ostatní postavy (v čele s Riff Raffem) jsou taktéž nezapomenutelné. Zábava, tanec, sex, rock'n'roll..... Nakonec snad už jen "Let's dance the TIME WARP!!!!"

• 29.5.2010  15:41
    Psycho II (1983)

První psycho je prostě skvost, ačkoli dnes už spoustě lidí připadá spíš směšné. V tomhle konkrétním případě je sice moc nechápu ale budiž. Od dvojky jsem čekala spíš něco jako "znesvěcení" Hitchcockovi tvorby ale to jsem se šeredně mýlila. Naopak myslím, že lepší pokračování si Psycho nemohlo přát a všechnu čest Richardu Franklinovi za to jak dobře dokázal navázat. Pět hvězdiček bych si asi nedovolila dát, vzhledem k úctě k původnímu dílu ale čtyři hvězdičky dávám s naprosto čistým svědomím a s doporučením všem, kdo ještě Psycho 2 neviděli.

• 29.5.2010  15:31

Pravda je, že si tenhle film sám o sobě čtyři hvězdičky v žádném případě nezaslouží. Je to fajn oddechovka, člověk se zasměje a tím to taky končí. Děj je neoriginální a konec do posledního detailu předvídatelný, a to hned od začátku. Ovšem Karlovy Vary jim přinesli hvězdičku navrch.

• 24.5.2010  18:01
    Nana (2005)

Obě hlavní hrdinky (Nana a Nana) jsou povahově a celým svým způsobem života vůbec dost kontrastní, a přesto mezi nimi vznikne opravdové a nezvratné přátelství. Každá z nich částečně představuje té druhé svůj svět, který se absolutně kříží asi jedině v postavě Rena - kytaristy populární kapely a zároveň velké lásky Nany (Miky Nakashimy). Je to taková romantika, ale hlavně oslava přátelství, které může vzniknout i mezi na první pohled naprosto odlišnými lidmi.

• 24.5.2010  17:45
    Šílení (2005)

Natočit film kde se spojí povídky Edgara Alana Poea a navíc se zakomponuje Markýz de Sade mezi hlavní postavy... to je vážně povedená myšlenka. Její realizace se myslím také povedla, a to jak po výtvarné stránce (pohybující se maso), tak i obsazením Jana Třísky, který je vždycky tak úchvatně teatrální...

• 24.5.2010  17:31

Jasné je, že to určitě není typický Burtonův film (no už ty šílené barvičky), ale i přesto se mu povedl. Co mi asi nejvíc vadí je to, že film je spíš animovaný než hraný. Mezi herci exceluje Depp, který ovšem vzhledem k postavě kloboučníka dostal asi největší prostor něco předvést. Nicméně kdyby to bylo natočeno klasicky v 2D nic by se tím nezkazilo. Mám pocit, že pokud se už režisér rozhodne natočit film ve 3D, tak by měl možností, které ten formát nabízí náležitě využít. Podle mě v Alence moc využit nebyl.

• 22.1.2010  16:50
    Zombieland (2009)

Průměrná komedie, využívající oblíbenosti zombie filmů. Nicméně člověk se pobaví, zasměje...a to především u scény s umírajícím Billem Murrayem. Už minimálně kvůli této scéně stojí film za shlédnutí. Jinak fajn obsazení Woodyho Harrelsona jako zombiekillera měsíce:) Ale přecejen z daleka se to nevyrovná Soumraku mrtvých.