LokiZombie

LokiZombie

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 15.1.2016  13:53
    V pasti (2005)

Líbila se mi hra s barvami. Herci podávají solidní výkon. Děj je ale roztahaný, hrozně se to vleče a roztřesená akční kamera už se stává trochu kýčem. V tomhle malém filmu nefunguje.

• 28.9.2015  12:39
    Mr. Robot (TV seriál) (2015)

až do epizody 8 si to zaslouží čistých 5/5. Poslední dva díly jsou tak za 3/5. Jistý film, na který se tu naráží, mám ve svém top 10. Zde však inspiraci neocením, bylo jí tolik, že ubila veškerou originalitu, kterou nám naservírovalo 8 epizod před finále. Navíc, když se na konci 9. dílu zahrál piáno motiv písně nesmazatelně spojené s oním kultovním snímkem, nevěděl jsem zda se smát nebo brečet. Nicméně další sezóna nám snad dá vědět. Skončilo to celkem otevřeně. Pro ty, které zajímá osud jedné konkrétní postavy až moc.

• 10.8.2015  22:43

MYSLÍM, ŽE KRAŤAS OCENÍ HLAVNĚ TI, CO SI DAJÍ DOHROMADY NĚKOLIK ZAJÍMAVOSTÍ, JAK Z HLAVNÍ DĚJOVÉ LINKY MIGHTY MORPHIN POWER RANGERS, TAK ZE ZÁKULISÍ NATÁČENÍ. Z mnoha zakomponovaných detailů je zřejmé, že tenhle s nadsázkou braný akčňák je ve skutečnosti mozaikou, která pod drsným povrchem skrývá zpověď odrostlého fandy Rangerů. Pro větší zábavu při druhém shlédnutí, pár mých postřehů PRO TY CO KRAŤAS NEVIDĚLI, SPOILER: 1) Robotí bitka v úvodu: poražený robot je megazord, dobře známý 'prostředek' MMPR. 2),,What you want, rocky?" Záporák s umělou nohou je ve skutečnosti Druhý rudý strážce, Rocky DeSantos. Jak si tuto úlohu zasloužil? Nejspíš tomu nahrála jeho pozice mezi fanoušky, i přes svoje všestranné dovednosti byl Rocky fanoušky brán jako náhražka za všemi oblíbeného Jasona z původního týmu. Jeho zahořklost kvůli jeho úloze v letech minulých tak může klidně odrážet jeho komplexy kvůli své pozici v očích diváka. Navíc jeho zrada může odkazovat k reálnému herci Rockyho, který sérii "zradil" když o ní prohlásil, že mu zničila kariéru. Dá se říct, že všichni Rangeři v kraťasu se stali jakýmsi mixem mezi seriálovými personami postav a odrazem soukromého života reálných představitelů 3) Futurismus/ dystopická budoucnost: později je řečeno, že ti zlí vyhráli a začali do naší civilizace integrovat své technologie, podle všeho za účelem neustálé kontroly alá orwell 4)Tommy Oliver- zelený strážce, v MMPR tolik oblíbený pro svou povahu osamělého vlka a antihrdiny, v kraťasu padne narážka i na jeho origin, naverbovaný Ritou nakonec zradí padouchy a přidá se na stranu dobrých. 5)Vztah Jason/Kimberly: docela logické, mezi postavami to do příchodu Tommyho docela jiskřilo, mnohé fanoušky zklamalo, že Kim nakonec začala chodit s Tommym. Na narážku mezi jejich vztahem v kraťasu taky dojde. 6)Vražda Jasona: Všimli jste si? Mezi vrahy je i komediální dvojice středoškolských agresorů Bulk a Skull. Jejich motivace je jasná a oni ji sami potvrzují slovy:"už nás nebavilo, jak si z nás děláte srandu, zmrdi" 7) Zackovy milenky: Divatox a Scorpina- záporačky MMPR, pozorní diváci tedy mohli tušit, za jakou stranu to ke konci svého života Zack táhl :-) 8) Zackův Hip hop kido: trošku narážka na celkově ujetý styl původní show. 9) Asijský mafián Generál je podle všeho záporák General Venjix. Tohle je spíš tip. Generály spojuje etnikum herců 10) Coming-out Billyho Cranstona, modrého strážce, na titulní stránce magazínu- představitel Billyho byl ze show nepříjemně vyšachován, poté, co se herec nechal veřejně slyšet, že je homosexuál. Vědec-génius milionář image taky nepřekvapuje vzhledem k nerdovosti Billyho charakteru v originální show. 11) Smrt Trini- Představitelka Trini zemřela během katastrofy 11. září 2001. Několik představitelů strážců jí bylo na pohřbu. 12) Rita- Hlavní záporák několika prvních sezón, zlá čarodějnice, Rita Repulsa, ovládala techniky temné magie, mimo jiné manipulaci mysli a změnu podoby.

• 8.8.2015  11:15
    Rituál (1973)

konec fajn ale lehce předvídatelný, skvělý Lee, zábavná poslední třetina. Jinak teda hrůza, ty hudební vložky byly otravné.

• 6.6.2015  00:44

Kamarád, milovník Nirvany mimochodem, pronesl nedávno jeden docela zajímavý poznatek: ,,Dokument, kterej nebyl ovlivněnej tou krávou Courtney, poznáš jednoduše. Nehrajou tam songy Nirvany. Čůza k nim prostě nedala na truc práva, kdykoliv se jí cokoliv nelíbilo." Pokud jste do Nirvany zapálení, nedovíte se nic nového... ale ty animace jsou prostě boží.

• 26.10.2014  17:44

I když děj nenabídl nic nečekaného (hledal jsem mysteriózní film na večer pod tagem ďábel), jeho rozplétání a současně i vzrůstající pocit bezmoci, který jsem cítil společně s Rosemary, z něj dělají mistrovsky odvedenou práci, která si v časech mizerných hororů rozhodně zaslouží cejch nadčasové záležitosti.

• 19.9.2014  23:32

V podstatě videoherní koncept. Filmu nahrává, že i přes to, že celkově nenabízí nic, co bych už někde neviděl, docela mě celé ty dvě hodiny baví. Po druhé se ale podívat nechci. Průměr.

• 15.9.2014  09:22
    Bezpečný přístav (2013)

Takovou nudu jsem léta nezažil, kdybych film neshlédnul ilegálně, tak jistě někoho zažaluju za ten protrpěný čas. Na filmu vidím jediný klad, po čas nudy jsem se dost důvěrně seznámil se stropem partnerčina pokoje, který jsem hypnotizoval vždycky, když mě nějaká z milionu jalových konverzací začala vážně otravovat.

• 15.7.2014  18:01

Éďa Střihoručka jakožto moderní frankensteinovo monstrum z předměstí mě nikdy nezklamal.

• 15.7.2014  17:58
    Constantine (2005)

Film, který se stal platným argumentem pro všechny, co kdy budou tvrdit, že povolení uzdy svým vlastním nápadům a inovacím nemusí nutně zabít jakoukoliv adaptaci.

• 15.7.2014  17:57
    Zombieland (2009)

Nasrat klauna. Něco jako Poslední skaut nové generace; Na pulp fiction se sice pořád čeká, ale hlášky si každý pamatuje a směje se jim nehledě na to, zda film viděl jednou nebo desetkrát.

• 15.7.2014  17:56
    VALL-I (2008)

Váálíííí byl roztomilou satirou a antiutopií (s nadějí na lepší zítřky) v kabátku, který k televizi přiláká i mou malou sestru. Top.

• 15.7.2014  17:55

V době vyčpělých remaků a adaptací se filmy jako Prokletý ostrov neztratí, aspoň v mém srdci ne.

• 15.7.2014  17:54
    RocknRolla (2008)

Pro někoho pouhým opakováním dříve použitých postupů, pro někoho posunutí osobního přístupu k řemeslu k dokonalosti. A já vždycky měl nejradši druhý album Strokes, ne to první. Třeba někdo pochopí, co tím myslím.

• 15.7.2014  17:54

Zábavné asi jako smát se při toporném instruktážním filmu ve škole. Někdo se zasměje, někdo ne, někdy je sranda podmíněná skupinovým shlédnutím..a samozřejmě někdo je na pythony až moc chytrý a někdo až moc hloupý. U mě to zabralo.

• 15.7.2014  17:52
    Batman Beyond (TV seriál) (2014)

Pocta nejen 75 rokům batmana ale i supr připomínka starých dobrých devadesátkových seriálů Bruce Timma, skloubené v pro ně typickém akčním kabátě, rozhodně potěšilo :-)

• 6.6.2014  12:42
    Dokonalý Spiderman (TV seriál) (2012)

Po shlédnutí první série: Běžnému divákovi nemusí sednout styl vyprávění posílený českým dabingem, nicméně seriál exceluje ve vykreslování Spider-manovských dobrodružství v širším kontextu univerzaa ,,Co kdyby byl Spider-man teenagerem ve světě Avengers a Shieldu". A zatímco komiksový hrdina si vyšlapal za 50 let cestičku, po které se mu jde lépe sólo s klapkami na očích, tahle svěží mutace pavoučího hrdiny též funguje jak od začátku pro dětského diváka, tak postupem času i pro diváka dospělého. Absolutním vrcholem pro mě byly epizody 13(s Dr. Strangem), 25 a 26 (povedené zkombinování goblinských mytologíí dvou různých univerz- hulkoizní Ultimatní skřet na mainstream vznášedle byl dokonalý).

• 27.5.2014  12:41
    Rambo II (1985)

oproti jedničce slabej odvar

• 27.5.2014  02:32
    Robocop (2014)

Kdyby byla druhá půlka dotažená dočkali bychom se průměrného, možná i nadprůměrného snímku. Takhle mi to ale nestačí, navíc cgi pokulhává, pohled na Alexe ,,bez brnění" je trapnej skoro až k smíchu... rozhodně nelze srovnávat se scénami z originálu typu: alex poprvé sundavá helmu.

• 27.5.2014  02:29
    RoboCop (1987)

Věčná klasika, atmosféra, soundtrack, výkony, masky, všechno, jak má být!

• 21.5.2014  03:11
    Box (2009)

normálně mívám ve zvyku dávat osobitým a originálním námětům čtyři hvězdičky s očima zavřenýma nad všemožným pokulháváním, ale co v The Box začalo velice zajímavě, skončilo tak nějak divně. Nedá mi to.

• 12.5.2014  22:42
    Napoleon Dynamit (2004)

Nevím, jestli jsem koukal na stejný film jako komentující, kteří se zobrazují nejvýš, ale tahle trapná krávovina se mi nezdála ani za mák vtipná, nablblé charaktery by zachránila možná nějaká satirická zpráva schovaná mezi řádky, kterou jsem ale nebyl schopný rozpoznat. Žádný z charakterů mi nebyl sympatický, nezajímal mě. Po dlouhé době mám pocit, že pro mne byl nějaký snímek naprostou ztrátou času. Bože!

• 23.4.2014  23:19

Začnu klady. Spider-man jako postava je zábavný, Harry Osborn v podání DeHaana je nejlepší postava filmu, tajemství Richarda Parkera odhaleno a uceluje příběh Spider-manova vzniku, potěšily i easter eggy např. barva pleti nemocného Normana.....a teď zápory. ,,Rhino" Giamatti přehrával, milostné zápletky bylo až přes čáru moc (chápu snahy zesílit divákovu vazbu ke Gwen a možná by to bylo i účelnější, kdyby nevystřihli Mary Jane), Goblina bylo málo, zakomplexovaný Electro mě moc nebavil... hlavně velký souboj mezi dubstepovými tyčinkami mi místy přišel až trapně vtipný když přišlo na poměr nechtěná komičnost/vážná atmosféra, úvodní fight v letadle zase zničila roztřesená kamera, která ve třidééčku dost rušila... dokonce i ta Gwen se ke konci chovala na facku.... přestože to teď z kvantitativního hlediska vypadá, že film měl víc záporů než kladů, klady jsou po stránce klavitativní mnohem cennější a převažujou váhu mého soudu spíš k fanouškovské spokojenosti než zklamání. Určitě si to později pustim znovu, abych si mohl dokola pouštět krátkou ale výbornou část s Goblinem.

• 3.4.2014  14:25

někde jsem četl komentář: ,,takhle má vypadat filmový kapitán amerika" a musim souhlasit, jen by to místy zasloužilo lepší spád. Jinak akce byla parádní, Cap válel.

• 8.3.2014  19:29

Možná má spousta diváků problém s žánrem nebo mýlkou, že poselství filmu spočívá ve větě ,,láska vše vyléčí". Jasný taháky tomu trošku nasvědčujou, zombíkům začne být srdce, Rovi zrovna, když se zamiluje do Julie. Já si ale myslím, že zvrat vzniká s nadějí čili velkou roli ve stavu zombíků v tomhle filmu hraje psychika... ono to kolem a kolem dává smysl, když věčný hlad bývá občas psychického rázu a zombies můžou zemřít jen zásahem do hlavy. V rámci žánru je tohle podle mě originální (což moc často nebývá) a zábavný film. Svého času nelituju.

• 21.2.2014  19:15

Jedna z nejnápadnějších dystopických sci-fi lahůdek vůbec, která zároveň funguje i jako společenská satira s lehkým závanem marxismu o kopání propasti mezi vyšší a nižší třídou a která by v současné ekonomické situaci, kdy je pomalu ale jistě likvidovaná střední třída podobným způsobem jako zde ,,ghetto", mohla zaujmout svým poselstvím snad každého.

• 21.2.2014  19:09

Chyť mě. jestli to dokážeš znovu a zdlouhavě.

• 8.2.2014  15:17
    Nikdykde (TV seriál) (1996)

přijde mi dementní když tu někdo hodnotí knížku, ale co. Bylo to skvělé jak show tak kniha... jen komiks se moc nepovedl

• 28.11.2013  18:11
    Blade Runner (1982)

Jo já bych si takhle představoval kult. Hustá atmosféra vytvořená spletitou sítí ulic, které snad nikde nekončí a hutným deštěm... ale co dělá tenhle film filmem zajímavým jsou hodně dobré postavy. Bohužel ve mě film zanechal až přespříliš otevřených otázek.

• 27.11.2013  02:15

Možná že ty 4 hvězdy dávám ještě furt v šoku, ale šel jsem na ,,druhý druhý stmívání", trvalo to dvě a půl hodiny...a mě to bavilo! Opět se nám dostalo tý antiutopické antickořímské satyry, chování na bitevním poli připomínalo v mnohém Posledního trosečníka (což bylo fajn)... co mě na druhou stranu sr*lo, byla až příliš častá zdánlivá smrt blonďáka. Jeden si i říkal ,,tak ho už nechte mrtvýho ať je klid..."

<< předchozí 1 2 3 4 5