spaceboyCZ

spaceboyCZ

Michael Guerin

okres Praha

homepage

39 bodů

Moje komentáře

od nejnovějšíchpodle abecedypodle hodnocenípodle roku vzniku filmu
<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
  • 10.9.2018  11:39
  RuPaul's Drag Race All Stars (TV pořad) (2012)
  *****

  Baví ještě víc, než originální pořad, protože mezi sebou soutěží prostě ti nejlepší. RuPaul dokázal vytvořit jedinečný koncept, který funguje jako dokonalé soukolí.

  • 10.9.2018  11:37
  RuPaul's Drag Race (TV pořad) (2009)
  *****

  Tohle neomrzí snad nikdy :). RuPaul prostě ví, co dělá a často ne úplně okatými nitkami dokáže dostat soutěžící přesně tam, kam potřebuje.

  • 10.9.2018  11:36
  Queer Eye (TV pořad) (2018)
  *****

  Nevěřil jsem, že jde pořady typu make-over dělat s naprosto lidskou, přirozenou tváří. Queer Eye to dokázal. Co překvapuje ještě víc, že lidé, které byste tipovali na homofoby (třeba ne hlasité) - to je ale prostě jižanská Georgia, tak přijmou tuhle pětici pomalu za svou rodinu. Netflix dokázal sestavit neuvěřitelně fungující tým. Bravo.

  • 10.9.2018  11:34
  McQueen (2018)
  *****

  "Vášeň, oddanost, hněv, strach, naprostá úzkost" - dokument popsaný ve zkratce. V roce 2010 přišel svět o neuvěřitelného módního vizionáře. Nebál bych se ho nazvat Steve Jobs of fashion industry. McQueen byl neuvěřitelně jedinečný a dokazuje to každou svou kolekcí, každou větou, kterou v dokumentu pronese. Bohužel, díky nepozornosti svých nejbližších, svůj život ukončil. Zařadil se tak po bok mnoha dalších, kteří prohráli svůj boj s depresí (namátkou z poslední doby Chester Bennington, Kate Spade, Tony Scott, Rick Genest, Avicii..). Samotný dokument je poskládaný z nahrávek za McQueenova života, z rozhovorů jeho nejbližších, módních přehlídek atd. Perfektně poskládáno do šesti aktů jako divadelní hra. Naprosto dokonalý je pak i hudební doprovod, kerý má na svědomí Michael Nyman.

  • 16.7.2018  10:43
  Coco (2017)
  ****

  Je to krásný příběh a stále znova a znova mne překvapuje, že u Pixarovských filmů uroním téměř vždy slzu. Na jejich majstrštyky Ratatouille, Wall-E a Up! tam sice ten chlup schází, ale i tak patří Coco nově k mým oblíbeným animákům. Díky!

  • 16.7.2018  10:37

  Od dob It's Complicated jsem si přál vidět nenásilně vtipnou a přirozenou komedii. Už jsem ani nedoufal, že to někdy přijde. A ono to přišlo. Dámský klub je po všech stránkách dokonalý a vím, že se na něj podívám rád ještě mnohokrát. Mezi Diane Keaton a Andy Garciou to tak přirozeně jiskří, až má člověk strach, že chytne plátno. Jane Fonda jako by roli vyžilé, ale stále krásné sexbomby žila. U Candice Bergen jsem trochu doufal ve větší rozjezd, přece jen její první rande vás namlsá :D, ale nevadí. No a Mary Steenburgen se svým konečným stepovacím sólem, to je pastva pro bránici. Navíc je tam pár fakt skvělých vtipů, které bohužel vyzní pouze v originále (Moby Dick is nickname for Christian Grey.. atp.). Díky, opravdu díky za tak skvělý film.

  • 16.7.2018  10:32

  Jako povinný film do škol - 100%. Ale jinak je to takové..nemastné, neslané. Za co bych lynčoval, to je hudba. Beatbox se sem opravdu nehodí, je to vyloženě rušivé a nevhodné, ba až odpudivé. Chyběl mi větší prostor pro postavu Jardy Duška. Výborný David Švehlík by zase zasloužil více scén se svou manželkou. To samé Ha Thanh Špetlíková, Ondra Plesl atd. A tak nakonec spokojen člověk odchází pouze s příběhem Ironmana Honzy v podání Ondry Malého..protože ten jeho příběh je tak nějak..kompletní. A ono, samotný konec filmu..to je sešup..jakobyste se rozjížděli na lyžích z můstku, pak vynechali samotný let a zažili až dopad. Nevím, zda to tak chtěli producenti, nebo byl režisér nucen dodržet formát 90 minut, ale se záverečnými titulky si říkáte: to jako vážně? Konec? Takhle? Prostě máte pocit, že vás okradli o třetinu příběhu. A to je věc, kterou já odpustit nedokážu.

  • 9.5.2018  13:54

  Skvěle natočeno, i když se našly dva slabší díly (6. a 7.), jinak je to jízda. Obrovský potlesk pro masky a kostýmy, ta podoba s "originály" je téměř dokonalá. A na závěr standing ovation pro Darrena Crisse.. Toho psychopata jsem mu věřil od počátku do konce.

  • 9.5.2018  13:52

  Jako seriál by to fungoval perfektně. Dokážu si představit rozepsané jednotlivé fuckupy na epizody, sem tam přidat postranní dějovou linku.. Takto jako celek, film, to působí a příliš epizodně a říkáte si, že co Steve podělá příště.. Jason Momoa mohl dostat více prostoru, stejně tak Adam Goldberg..ale to je to..rozepsat film do jednotlivých epizod, dát dalším postavám více prostoru.. Jinak Bruceovi to hraje stále skvěle a scéna, kdy nahý ujíždí na skatu je perfektní!

  • 23.4.2018  10:48

  Ten film má neskutečný potenciál, který je ale zabit dvěma faktory.. Je příliš dlouhý a úplně bez problémů by se obešel bez středové části, která je jen neskutečně nudnou vatou. A druhým faktorem je naprosto zbytečná rodinná dějová linka Gerarda Butlera, bez které by se film obešel. Na druhou stranu je vše ostatní naprosto skvělé a přál bych si, aby konečná přestřelka v zácpě měla aspoň o dalších 10 minut více.

  • 23.4.2018  10:44

  Helen Mirren, měla jsi tohle zapotřebí? :( Neskutečná fraška, která vás trefí do tváře už příjezdem doktora do neskutečně uměle digitálně ztvárněného domu. Nuda, nuda a zase jen nuda.

  • 3.4.2018  17:58

  Dvě ** za Arnolda..a i to je moc.

  • 19.2.2018  14:21

  Hardy je prostě pan Herec! Bravurně zvládnutá dvojrole, z Rona mám husinu ještě teď.

  • 19.2.2018  14:21
  Učitelka (2016)
  ****

  Velmi překvapivý návrat ke kvalitní produkci, která Hřebejkovi poslední jedno desetiletí fakt chyběla. Film mohl být o dalších 15-20 minut delší a nebál bych se více rozvést kapitolu "po podpisu". Přece jen soudružka učitelka si určitě snaživě došlápla i na ostatní, ne jen jedním výlevem na Václava. Co už, nevadí. I tak díky za skvělé drama aktuální a poplatné i dnešní době.

  • 18.2.2018  10:47

  Dal bych 2*, ale mám slabost pro ty nekonečné popichovačky mezi Thorem a Hulkem.. Masová záležitost natočená kompletně před zeleným plátnem (aspoň ty scény z Norska mohli natočit v reálu!), že ke konci už z toho tahají oči. Chybělo mi více prostoru pro Odina a Heimdalla. Velký dík za Korga. A btw., doteď nemohu uvěřit, že Hela je Cate =O

  • 11.2.2018  23:40

  Dávám 5*, protože si tento snímek tak nízké hodnocení, které tady má, nezaslouží. Reálně má ode mě 4*. Úžasná oddychová komedie plná "odkazů" mezi řádky. A nad to vše, Rossy de Palma a Harvey Keitel jsou naprosto dokonalí (i když zde nemají společné party..).

  • 31.1.2018  11:50

  Naprosto překrásná lyrika. Ten film si plyne, sám časem, svými slovutnými pomalými záběry, nenucenými konverzačkami anebo jen tak, tichem.. Je to takové prolnutí mezi tvorbou Xaviera Dolana a Paola Sorrentina. Navrch toho všeho soundtrack šitý přímo na míru.. Visions of Gideon zůstane asi všem navždy v paměti jako srdcedrásající balada.. Není pochyb o tom, že v Timothéem se rodí nová hvězda. Už plynou zvěsti o sequelu..pokud ano, tak opatrně a nepodělejte to..

  • 31.1.2018  11:46

  Stejný nářez jako jednička, není co vytknout, jen škoda Yondu, bude v dalších dílech chybět.. Co už, Drax a Groot nám to jistojistě vynahradí =D. Tak honem, už by to chtělo trojku!

  • 31.1.2018  11:45

  Dokonalý. Konečně komixák jak má být!! Neuvěřitelně zábavné, s dokonalým soundtrackem a perfektním vtipem. Tak to pánové neposerte! Díky moc!

  • 31.1.2018  11:44

  Čeho je moc, toho je příliš a tato sága by už měla opravdu skončit. Nechce se mi věřit, že to stále tolik vydělává.. A ani Sir Anthony to nezachránil..

  • 5.1.2018  21:13
  Jackie (2016)
  *

  Nebylo mozne to dokoukat.. Ta hvezda je za hudbu.. Sorry, Natalie, ale od Leona tvoje herecke vykony jsou dle meho nazoru velmi precenovane..

  • 4.1.2018  13:05
  War Machine (2017)
  **

  Brad Pitt dobrý..tak trochu snaha být zase na chvíli Aldo Rainem, bohužel celé zabaleno do nevýživného roztahaného patosu doplněného nudným komentářem.. Pár vtipných okamžiků s falešným Obamou a tam to končí.

  • 4.1.2018  13:03

  2*..za Flashe a úžasného Ezru. Nic víc, nic míň. Nedokážu si představit, že na plnohodnotný film věnovaný Flashovi musím čekat do roku 2020 :'(

  • 15.12.2017  12:17

  Ta zápletka je neskutečně trapná, nezlobte se na mě, a její trapnost podtrhuje i herecký neumětel v podání Bryce D. Howard. A tak už zbývají jen vizuální orgie, které jsou zvládnuté na jedničku, úsměvné nostalgické narážky na původní Spielbergovinu a životní role Chrise Pratta. Jen díky jeho postavě se těším na pokračovaní.

  • 15.12.2017  12:11
  Dark (TV seriál) (2017)
  ***

  Na Německou televizní, ba i filmovou produkci je to famózní počin. Ve srovnání s celkovou produkcí Netflixu je to nevyvážené, rozhárané, rozporuplné. Skvělá idea s naprosto dokonalou kamerou je v několika epizodách zabíjena abusrdností dialogů, méně pozornému divákovi může místy ujíždět děj a orientace v časové ose a v neposlední řadě místy idiotsky vybraný hudební doprovod. Přítom úvodní "theme" je tak dokonalé, tak podmanivé, že je věčná škoda, že si s tím tvůrci nevyhráli více, nekoupili práva na použití melodie v celém průřezu seriálu, protože scén, které by si ten temný hudební podkres klavíru z úvodních titulků zasloužily, je téměř nekonečno..a tento podkres by se tak stal nosným prvkem. Celková nevyváženost jednotlivých dílů (kdy navíc scénář i režie je po celou dobu pod taktovkou stejných lidí) potenciál skvělého nápadu zabíjí. Vidím tam prostor pro druhou sérii (zejména rozvinutí postavy Noaha), která když se ponaučí z chyb té první, může se stát naprostým skvostem evropské televizní tvorby poslední dekády.

  • 5.10.2017  11:48

  I přes všechna varování mých známých mě Logan překvapivě bavil. Místy byl úžasně surový, místy až dokonale Gibsonovský (ahoj Mele-věčně-v-lihu). Jestli tohle měla být tečka za Wolverinem, pak byla důstojná. Jen se stále nemohu zbavit smutku z toho, že Logan znamenal konec i pro Xaviera.

  • 5.10.2017  11:45

  Sci-fi? Ano, a skvělé. Thriller? Ani náhodou. A horror? Tak to už, prosím, vůbec ne. Krom znovunalezení Davida a vysvětlení vzniku vetřelců (cca. 10 minut z celkové stopáže) je Covenant převídatelný od počátku do samého konce (včetně posledního záběru závěru). Až se nechce věřit, že to režíroval Ridley. Napětí 0, po strachu ani památky, za některé dialogy a scény by se nemuselo stydět slušné Céčko.

  • 30.8.2017  17:49
  Ztracené město Z (2016)
  odpad!

  To si snad delate pr**l? Jako vazne? 130 minut natahnute zvejkacky, aby to skoncilo..no..vlastne neskoncilo?! WTF? Jako! Haloooo! Tohle fakt ne. Nehlede na to, ze celej film prohnany nejakym stupidnim tmavym filtrem, ze ve dne se na to neda koukat, protoze clovek jednoduse nic nevidi.

  • 14.8.2017  15:52
  Eva Nová (2015)
  ***

  Paní Emília je ve své roli neuvěřitelná..celý film táhne a je obrovská škoda, jak ho ostatní herci s Ondríkem v čele svým výkonem kazí a podrývají..

  • 14.8.2017  15:50

  Příjemná romantika, se zajímavým podtextem. Necelých 100 minut uteče velmi rychle a nakonec je divákovi až líto, že tam nebylo více záběrů z výletu na Maui.. A btw., Amanda má teda na svůj věk neskutečný prsa =D

<< předchozí 1 2 3 4 7 13 19 25
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace