MRPitivier

MRPitivier


5 bodů

Moji oblíbení režiséři

 • foto

  Robert Zemeckis

  Režisér Zemeckis ve spojení s Tomem Hanksem tvoří skvělé duo, které vytvořilo jeden z nejlepších filmů všech dob: Forrresta Gumpa. Prostě geniální!!! A k tomu přidali ještě jeden snímek: Trosečník! Také velkolepý zážitek!

 • foto

  Tom Hanks

  Pan Hanks mě zprvu oslovil svými hereckými výkony, ale po shlédnutí Bratrstva neohrožených je téměř jednoznačné, že jeho podíl na tomto seriálu byl veliký a velice cenný! Spolu se svým dobrým přítelem Stevenem Spielbergem vytvořili velkolepé válečné drama o výsadkovém pluku Airborne od dne D až do Berchtesadenu za II.WW. Patří mezi nejvlivnější tvůrce Hollywoodu. Exceluje stejně v komediích jako ve vážných dramatech a jeho postavy jsou jen stěží zapomenutelné. Většina snímků ve kterých se v devadesátých letech objevil, patří mezi to nejkvalitnější z hollywoodské produkce. Spojuje v sobě hereckou neokázalost a vystupování milého chlapíka od vedle, díky němuž je divákům blízký. Filmy jako Andělé a démoni, Šifra mistra Leonarda, Soukromá válka pana Wilsona, Terminál, Chyť mě, když to dokážeš, Zelená míle, Velký, samozřejmě válečné drama Zachraňte Vojína Ryana a nelze opomenout nezapomenutelný film Forrest Gump, kde okouzlil nejen svým hereckým výkonem!

 • foto

  Ridley Scott

  Scott a Crowe spolu vytvořili duet, který čítá velkofilmy jako římský Gladiátor, vinařský Dobrý ročník, a drama v podání Americký gangster a Labyrint lží. Padli si navzájem do oka, tak jen sledujme dál, co za společné filmy se jim podaří natočit. Dále nezapomeňme na válečný velkofilm Černý jestřáb sestřelen, 1492: Dobytí ráje a Vetřelec.

 • foto

  Jan Hřebejk

  Tento režisér nemá konkurenci v českém prostředí spolu s Jiřím Menzelem! Vždy si vybere určité období z minulosti i ze současnosti a komentuje ho svým zvláštním smyslem pro vnímání reality, které předkládá svým divákům na filmovém plátně ojedinělými filmovými skvosty, která v české filmografii nemají konkurenci! Snímek Pelíšky v hlavní rolích Kodet, Polívka a Donutil, tvoří vrchol našeho filmového nebe! Každá doba má své, jediné co se nemění, jsou generační a ideologické střety, které jsou hlavními tématy pana Hřebejka! Jeho příběhy jsou tedy nadčasové, vtipné, plné alegorií, i když se jeho filmy neodehrávají právě v radostných chvílích našich všedních životů. Do hlavních rolí se dokáže vžít snad každý! Několikrát jsem to napsal: "Pane Hřebejk, já smekám!"

 • foto

  Clint Eastwood

  Poprvé jsem se s Eastwoodem potkal jako s hercem ve skvělém válečném dramatu Kam orli nelétají, kde opravdu vynikl a ta role byla pro něj jako ušitá! Ve snímcích rekapitulující II. WW jsem zůstal, ale tentokrát Clint v roli režiséra mi představil nejdřív trochu slabší drama Vlajky našich otců, ale následné Dopisy z Iwo Jimy mi vyrazily dech! Následoval pro mě nejlepší jeho režijní kousek, Gran Torino! Něco tak dokonalé jsem neviděl! A to mi neunikl oscarový Million Dollar Baby, ve kterém Hilary Swank hraje svojí životní roli! Dále drama Výměna s Angelinou Jolie v hlavní roli nadchne, rozbrečí, rozesměje, ale hlavně dá nám prostor na přemýšlení! Čím více filmů vidím s ním, jak v hlavní roli nebo v roli režiséra, tím více se mi líbí styl jakým divákovi podává svůj příběh! Jako režisér si vybere syrové prostředí pomalu bez barev, kolem sebe poskládá výkonný a nadaný herecký kolektiv, rozvrhne jim příběh a vzniknou nejlepší dramata tohoto desetiletí! Clint Eastwood doopravdy točí jeden trhák za druhým! Těším se na jeho další poznávání, nejen z nadcházejících snímků (Invictus: Neporažený...), ale i z minulých (Bílý lovec, černé srdce; Bojové nasazení...).

 • foto

  Ron Howard

  Díky němu máme filmovou podobu Brownových bestsellerů Šifra mistra Leonarda a Andělé a démoni. Kvalitní zpracování příběhu, dodání akce, zrad a nečekaných vývojů. Myslím, že zvládl tíhu kritiky, která se na něj spustila po Šifře a dál pokračoval v Brownových románech. Za to mu jsem já osobně vděčný! Děkuji! Dále zmíním Navždy a daleko, Duel Frost/ Nixon nebo Apollo 13.

 • foto

  Quentin Tarantino

  Tarantino je velice zvláštní režisér, kterého jsem dříve nemusel, ale pak jsem ho pochopil a nakonec i oblíbil. Hlavně poslední film Hanební parchanti se mu velice povedl, scénář, příběh, obsazení a kulisy s efekty vše skvěle sladěno! Z filmů mám dále rád Sin City a především Pulp Fiction: Historky z Podsvětí, kterého proslavili po celém světě. Podílel se na režii velice známých seriálů (Kriminálka Las Vegas, Pohotovost).

 • foto

  Steven Spielberg

  Tento pan režisér je jeden z nejznámějších na světě. Režíroval tolik filmů, tolik cen za nich dostal, že on prostě patří k filmovému nebi. Pár filmů, které mám rád: Nekonečný Indiana Jones s Harrisonem Fordem; E.T. - Mimozemšťan; válečné filmy Říše slunce, Schnidlerův seznam a Zachraňte vojína Ryana; Chyť mě, když to dokážeš a Terminál s Tomem Hanksem, se kterým se podílel na tvorbě velkolepé série Bratrstvo neohrožených.

 • foto

  Martin Scorsese

  Velkofilm Mafiáni s výborným obsazení (Liotta, De Niro, Pesci...), další film o odvácené straně lidské povahy Casino, Gangy z New Yorku, Letec a Skrytá identita s DiCapriem v hlavní roli, Skrytá identita je kriminální drama o válce státní policie s organizovaným zločinem v hlavních rolí DiCaprio, Damon, Nicholson. Jeden ze tří režiséru Povídky z New Yorku. Jeho režírování je spojeno s filmy mých herců favoritů, takže ho nemůžu nemít rád. Nejen za jeho obsazování, ale za jeho impozantní příběhy, zpracování... Nejnovější přírůstek je výborný thriller Prokletý ostrov plný záhad a zápletek v hlavní roli znovu excelentní DiCaprio!

 • foto

  Robert Lamoureux

  Tento pán režisér režíroval komediální válečnou trilogii o Sedmé rotě! Báječně využívá talentu svých hlavních propagátorů filmu a sám se zapojuje jako herec v prvních dvou dílech, jako neohrožený kapitán RAF, který si vezme naše trio ze Sedmé roty pod velení nejen jako režisér, ale i jako vyšší vojenská šarže! Humor, humor, humor! O tomu 100 % šlo!

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace