qnnaire

qnnaire

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.6.2014  23:21

Akčná pecka, po ktorej som si kládla otázku: Kam zájde Michael nabudúce? Zatiaľ najlepšie zobrazení Autoboti - najmä cool Crosshairs a Hound. Charizmatický Wahlberg podal aj napriek preňho zle napísanej postave slušný výkon. Tucci a Grammer boli úplne skvelí. "Sklamaním" je Jack Reynor, naopak prekvapením Nicola Peltz. Perfektná hudba k perfektnej akcii!

• 25.2.2013  23:20

Netradičná (a o to lepšia) romanca s pre mňa prekvapivým Bradleym Cooperom, zaujímavou (aj keď asi nie na Oscara) a neokukanou Jennifer Lawrence a geniálnym Robertom De Nirom (ktorý na Oscara rozhodne bol). Veľmi pekný scenár s podarenými dialógmi. Hrdinovia s psychiatrickou diagnózou, ktorí sa životom pretĺkajú akosi svojpomocne a stále to nie je ono, aj napriek tomu, že sa snažia byť šťastní. Ich bláznovstvo ich privedie do množstva až tragikomických životných situácií, v ktorej by sa väčšina z nás nechcela ocitnúť. A práve preto ústrednej dvojici fandíme ešte viac a ich príbeh pohladí naše srdce.

• 18.11.2012  22:14

Len slabý odvar dvojky, ktorý postráda charizmatického záporáka, dáva dosť málo priestoru vedľajším postavám, ktoré dvojku slušne herecky potiahli (Oldman, Cane, Freeman) a príbehovo je až príliš prekombinovaný. Hudba na prvé počutie tiež neprináša veľa nového. Nolan z toho síce spravil opäť monumentálne divadlo, ale po predchádzajúcom dieli je to len prešľapovanie na mieste. Škoda. Chýba mi Heath Ledger :(

• 31.10.2012  19:59

Lepšie, akčnejšie a vtipnejšie než jednotka. A niekoľko nezabudnuteňých hlášok, ktoré si zapamätám snáď navždy :)

• 26.10.2012  11:34
    Skyfall (2012)

Najlepšia bondovka v novodobej ére! Akcia, uveriteľnosť, perfektná kamera a hudba a vo vedľajších úlohách naozajstní majstri. Tlieskam Judi Dench, Javierovi Bardemovi a Ralphovi Fiennesovi! A Daniel Craig je skrátka výborný Bond!

• 20.10.2012  23:43

Prekrásne obrazy, atmosféru dotvárajúca hudba a Burtonova typická vízia temného sveta. Opäť hviezdi Johnny Depp, ktorého však skvele dopĺňajú vedľajšie postavy v podaní Evy Green, Heleny Bonham Carter a Michelle Pfeiffer a ich mužských kolegov Jackie Earle Haley a Johny Lee Miller. Má to humor a má to atmosféru. Možno nie presne takú, na akú sme u Tima zvyknutí. Tento film je však odľahčenou nadsázkou jeho predošlých diel a myslím, že veľmi vydarenou.

• 8.9.2012  19:03

Zaujímavo vystavaný napínavý príbeh v prekrásnom prostredí, zachytený výbornou kamerou a v sprievode perfeknej hudby. A k tomu štandardne vynikajúci Hopkins a nadštadardne vynikajúci Baldwin. Škoda, že záver máličko pokryvkáva za zostatkom filmu.

• 17.6.2012  12:35

Akčný film nabitý najslávnejšími akčnými hercami posledných troch dekád s poriadnou dávkou akcie, hlášok a sebairónie. Krása!

• 19.4.2012  21:37

Megalomanský blokbaster plný klišé, s jednoznačne danými hrdinami, predvídateľným dejom a so zmyslom pre sebairóniu a dobrý humor, s bombastickou akciou a skvelou hudbou. Popcornová zábava a fantastický oddych.

• 21.3.2012  21:35
    Nový svět (2005)

Príliš dlho sa vo filme nedeje nič, čo by ma zaujalo, až ma nezaujal film samotný. Ale so všetkou cťou ku krásnym obrazom a hudbe...

• 20.3.2012  22:34
    Black Books (TV seriál) (2000)

Výborný, premyslený humor a navyše z Británie. Skvelé!

• 23.1.2012  18:40
    Robin Hood (2010)

Nevýrazný, nudný a príliš dlhý film a veľké sklamanie. Dve hviezdičky len kvôli nostalgii a minulým spoluprácam Scotta a Crowa.

• 6.11.2011  12:22

Tento film má všetko, čo má pravá oddychovka mať - romantiku, sympatických hlavných hrdinov, medzi ktorými funguje chémia, napätie, krásnu hudbu a to povestné kúzlo, ktoré ho odlíši od priemeru.

• 6.11.2011  12:11

Vcelku jednoduchá dejová zápletka v kombinácii s premyslenou akciou a trošku čiernym a šikovne servírovaným humorom. Výborná Cameronova réžia, Jamie Lee Curtis absolútne hviezdi, Arnold predviedol snáď to najlepšie zo svojho hereckého prejavu a Tom Arnold a Bill Paxton im skvele sekundujú. Skrátka perfektná akčná komédia, ktorá samu seba neberie vážne, prakticky nemá slabšie miesto a ktorú si rada pozriem kedykoľvek.

• 5.11.2011  12:21

Po pomalšej prvej tretine, kedy sa sami seba pýtate, čo sa z tohto vykľuje, naberá film na obrátkach, ktoré veľmi šikovne a prekvapivo vygradujú v záhrade. Pod tento film sa podpísali najmä perfektné herecké výkony, počnúc Ryanom Goslingom a Julianne Moore. Jediným mierne slabším miestom filmu je záver. Áno, niektoré scény mohli byť natočené inak, ale nie je to srdcervúce a plačlivé rozuzlenie, pri ktorom budete po tichu ľutovať, že film natočili Američania. Je trochu klišéovitý, ale nie až do takej miery, ako by sa od americkej romantickej komédie posledných rokov dalo čakať. Samotné ukončenie je vcelku bezbolestné a v niektorých dejových líniách dokonca nečakane svieže. Po vzhliadnutí filmu vo mne zostal veľký pocit prekvapenia, že je tu film, ktorá spája komédiu, lásku a vzťahy prirodzeným a veľmi sympatickým spôsobom. Jediné, o čom sa nás snaží presvedčiť je, že láska existuje, aj keď môže byť bláznivá alebo hlúpa.

• 11.6.2011  17:10

Úžasný film, možno najlepší vôbec. Vždy som rozmýšľala, čo ho robí takým perfektným, že prevyšuje ostatné. Výborné herecké výkony? Réžia? Scenár? Hudba? Atmosféra väzenia? Asi všetko dohromady, pretože tento film si rada pozriem vždy, keď ho dávajú. A to aj vtedy, keď ho zapnem niekde v polovici. A užívam si to aj napriek tomu, že už som ho videla snáď stokrát.

• 11.6.2011  17:04
    Apollo 13 (1995)

Brilantne napísané, zahrané a natočené. Pozriem si kedykoľvek znovu... a znovu... a znovu...

• 20.5.2011  08:10

Obsahom a spracovaním síce priemerný film, ktorý sa však neberie vážne, hlavní hrdinovia k sebe pasujú a rada si ho pozriem aj viackrát. To z neho v mojich očiach robí zľahka nadpriemerný film, takže 3,5*.

• 2.7.2010  22:18
    Sahara (TV film) (1995)

Spočiatku to vyzerá ako priemerný televízny film o skupine vojakov na púšti. Potom však spoznáte hrdinov (ktorí k sebe skvele pasujú a sú výborne zahraní) a zistíte, že je to nadpriemerný príbeh o boji o vodu a holé prežitie v drsných podmienkach saharskej púšte v období zatiaľ najväčšieho vojnového konfliktu v dejinách ľudstva. Jednotlivé charaktery postáv, ich motívy, pohnútky a túžby, zobrazujú 2. svetovú vojnu snáď z každej ľudskej stránky. A divákovi ponúkajú realistický pohľad na krutosť dôsledkov bojov a nevyhnutnosť prežitia vojakov, ktorí ani bojovať nechceli. A celé je to okorenené svojským, tak trochu čiernym humorom, ktorý až hraničí so sarkazmom a iróniou a podčiarkuje nezmyselnosť celej vojny.

• 26.6.2010  12:08
    U-Turn (1997)

Veľmi nevšedný film o chlapíkovi, ktorý má naozaj smolný deň. Výborná kamera a herecké výkony stoja za vzhliadnutie tohto kúsku. Sean Penn aj Billy Bob Thorton excelujú na plnej čiare. A perfektne ich dopĺňajú Nick Nolte a mladučká Jennifer Lopez. Scenár je dosť slabý a príbehu výrazne pomôže až emocionálny záver. Skutočný filmový zážitok však prináša výborná kamera a strih. Celý film má tak zaujímavu atmosféru, ktorú podčiarkuje obraz a farby. Zvláštny kúsok, ktorý sa len tak ľahko nevidí.

• 26.6.2010  10:56

Citlivé spracovanie silného príbehu o krutosti človeka voči prírode so skvelou Sigourney Weaver v hlavnej úlohe. Krásny film vnútronej sile, prírode a neustálom boji. Vďaka tomuto filmu môžeme obdivovať život, prácu a odhodlanie Dian Fossey a pochopiť svet horských goríl.

• 26.6.2010  10:42

Cynizmus, sarkazmus a čierny humor. To sú poznávacie znamenia diel bratov Coenovcov. Aj napriek tomu, že Burn After Reading nesie všetky tieto známky, akosi za svojimi predchodcami nestačí. A to aj napriek tomu, že disponuje tak skvelými hercami ako John Malkovich, Brad Pitt alebo George Clooney. Stále je to nadpriemerný film, od Coenovcov iný ani nemôže byť. Ale u nich sme zvyknutí predsa len na niečo viac ako 4*.

• 13.6.2010  19:42

Vcelku zhustený a možno až príliš skrátený príbeh o snáď najzaujímavejšom a najkontroverznejšom kráľovi v dejinách Veľkej Británie. Osudom kráľa aj celej krajiny hýbe jedna žena - Anne Boleyn, ktorá nielenže pre káľovu priazeň zradí svoju sestru, ale pre svoju ctižiadostivosť zaplatí životom. Film samotný je celkom zaujímavý a rozhodne nenudí. Nesnaží sa však udalosti na plátne príliš vysvetľovať a celý proces založenia Anglikánskej cirkvi a odpútania sa od Ríma podstatne zjednodušuje. To však ani nesľubuje. Pri sledovaní The Other Boleyn Girl si skrátka budete užívať zaujímavý kráľovský príbeh a herecké umenie Natalie Portman a Scarlett Johansson.

• 2.6.2010  21:56

Tento film nemá originálny námet. Nemá ani originálny záver. Má ale Lauru Linney a Jennifer Carpenter. Tá prvá má na svedomí ľudskú a čiastočne aj racionálnu stránku celého filmu. Tá druhá má zasa na svedomí všetky zimomriavky, zľaknutia a strach, ktorý Vás premôže pri sledovaní tejto snímky. A Tom Wilkinson im skvele sekunduje. Vďaka týmto trom hercom a výbornej hudbe predsa len dávam 4*. Už dávno som tu nebol horor, pri ktorom by sa človek naozaj bál.

• 30.5.2010  00:29

Komédia s originálnym námetom. Jej prevedenie na plátno je už o niečo horšie. Hoci hlavní hrdinovia sú reálne vykreslení aj dobre zahraní (Alec Baldwin exceluje na celej čiare a Meryl Streep je výborná), vedľajšie postavy sú nevýrazné, akoby "do počtu" a dej takmer nikam neposúvajú. A ani vtipy nie vždy vyšli tak, ako mali. Napriek tomu je to svieži závan v romantických komédiách.

• 30.5.2010  00:23

Ďalší film zo zaujímavého a príťažlivého prostredia ponoriek. Tentokrát ide o ponorku, ktorá mala byť vojenská, ale nikdy sa boja s nepriateľom nedočkala. Aj tak sa na jej palube odohral strhujúci príbeh a jej posádka nakoniec musela bojovať o prežitie so samotným plavidlom. Napínavý thriller s menším množstvom akcie, ktorý kladie dôraz skôr na atmosféru, detaily každej situácie, osudy jednotlivcov a ich individuálnej dôležitosti v jednom súkolí ich spoločnej existencie na palube ponorky. Film stavia predovšetkým na hereckých výkonoch a postupne vystavanom napätí.

• 30.5.2010  00:14

Hustá atmosféra, napätie, ktoré by sa dalo krájať, príťažlivé prostredie vojenskej ponorky a hrozba medzinárodného konflitku. Keď si k tomu pripočítate perfektné herecké výkony snáď všetkých zúčastnených na čele so Seanom Connerym, výbornú hudbu a dejové zvraty trpezlivo a premyslene dávkované, na konci rovnice Vám vyjde perfektný film.

• 30.5.2010  00:08

Vojnové filmy o ponorkách musia mať predovšetkým originálnu zápletku a napínavý dej. O zaujímavé prostredie je dopredu postarané :). Tieto všetky atribúty U-571 má. Trošku pokrivkáva na nedôveryhodnosti samotného námetu. To však naplno vynahrádza akcia, napätie, perfektná hudba a zvuk a nadpriemerné herecké výkony hrdinov. Harvey Keitel odviedol tradične dobrú prácu. Celkom milo prekvapil najmä Matthew McConaughey, ktorý "zahodil" sladký imidž a nahradil ho príjemne serióznym výrazom ostrieľaného námorníka v nečakanej úlohe. Jednou vetou výborný akčný vojnový film, ktorý je svojím poňatím udalostí 2. svetovej vojny predovšetkým americký. To však neznamená, že nestojí za to.

• 20.5.2010  11:08
    Titanic (1997)

Monumentálny, veľmi kvalitne a technicky zdatne natočený a v podstate veľmi jednoduchý príbeh o snáď najznámejšej katastrofe novodobej histórie. Titanic je veľkofilm v každom zmysle slova. A James Cameron so svojím puntičkárstvom a zmyslom aj pre najmenšie detaily spravil takmer perfektnú prácu. Čo ma však trochu rozptyľovalo je až pridlhá stopáž filmu a vedomé a úmyselné presladenie príbehu o spoločensky nerovnej láske, ktorá mohla byť životnou. Keby bol film skrátený na úkor romantickej roviny deja, vôbec by mu to neublížilo. A samozrejme, že som si na konci poplakala. (Ktorá žena nie?) A to aj vďaka výbornej hudbe a perfektným hereckým výkonom všetkých zúčastnených. A Titanicu ďakujem aj za objavenie Lea a Kate pre komerčný svet. Z oboch sú dnes prvotriedne a uznávané herecké megahviezdy (viď napr. Revolutionary Road).

• 20.5.2010  10:48
    Hamlet (1996)

Shakespeare vo svojej rýdzej podobe. Kenneth Branagh oživil jeho dielo na filmovom plátne s veľkou úctou k majstrovi. Zamotaný príbeh plný lásky, zrady a pomsty snáď asi nešlo vernejšie zobraziť. Nikdy nebola silnejšia Hamletova túžba po pomste, Claudiova márnivosť ani Oféliino šialenstvo. Oceňujem najmä výkon samotného Branagha a Kate Winslet.

<< předchozí 1 2 3 4