qnnaire

qnnaire

<< předchozí 1 2 3 4
    • 30.3.2010  12:57

Veľmi pôsobivý a efektný film, s množstvom bojovej akcie, skvelých záberov a vizuálov, výbornej hudby a jednoduchým príbehom, ktorý ponúka príjemne strávený večer a nenáročnú filmovú zábavu.

• 4.5.2010  14:05
    96 hodin (2008)

Akciou nadupaný film, v ktorom Liam Neeson dokazuje, že do starého železa nepatrí. Klobúk dole.

• 4.5.2010  15:04
    Agora (2009)

Kvalitne spravený historický film, ktorý vcelku podrobne a realisticky popisuje obdobie, o ktorom sme sa učebniciach dejepisu až tak veľa nedočítali. Alejandro Amenabar režíruje krásny film so zaujímavou a možno aj prekvapivou myšlienkou. Do hlavnej úlohy si vybral neobyčajnú Rachel Weisz, ktorá (ako tradične) svoju úlohu zvládla dokonale. Ide predovšetkým o hĺbavý film, ktorý má donútiť k zamysleniu. V istých pasážach mu však trošku chýba tempo. Preto "len" 89%

• 11.11.2009  10:25

Už som mala menšie očakávania a za ich prekonanie dávam 4*. Pretože to bolo lepšie ako The DaVinci Code, aj keď to opäť zaostávalo za knižnou predlohou. Postavy však boli lepšie napísané, ich motívy boli jasné a pritom nepredvídateľné, dej mal hlavu a pätu, príbeh bol dynamický a zaujímavý, ale rozprávaný rozvážne, po dávkach a s citom. Najväčšiu zásluhu na celkovom dojme má samozrejme réžia Rona Howarda, výborná hudba Hansa Zimmera a skvelé herecké výkony Toma Hanksa a najmä Ewana McGregora.

• 11.6.2011  17:04
    Apollo 13 (1995)

Brilantne napísané, zahrané a natočené. Pozriem si kedykoľvek znovu... a znovu... a znovu...

• 29.1.2010  14:19
    Avatar (2009)

Veľmi jednoduchý príbeh, ktorý zbytočne neodbočuje a svojím dejom pripomína najmä Pocahontas a The Last Samurai. Neviem, či je to náhoda, ale hlavný hrdina má rovnaké iniciály ako hrdina z Pocahontas (J.S.), hlavná hrdinka je dcérou náčelníka celého kmeňa a má si brať jeho následníka, ústrednou inteligentnou inštanciou je tu obrovský strom a navyše, prvé stretnutie ústrednej dvojice sa tiež odohráva pri vodopáde. Popravde, jediné, čo mi z Pocahontas v tomto filme chýbalo, bolo nejaké milé a zvedavé zvieratko, ktoré by robilo spoločnosť Neytiri. Samotný príbeh nie je teda veľmi originálny a všetci dopredu vieme, ako sa to celé skončí. Jeho rozprávanie je však o kus zaujímavejšie, pretože sa ho ujal režisér, ktorý síce vysokou produkciou čo do kvantiti neoplýva, ale keď už čosi vytvorí, jednoznačne to stojí za to. James Cameron spolu s Jamesom Hornerom vytvorili svet, ktorý prekoná všetky očakávania. Je úplne odlišný a predsa taký podobný tomu nášmu. Jeho súčasťou sú prekrásne obrazy, očarujúco zraniteľná príroda, dojímavá a hlboká hudba, nevšedné zábery kamery a to všetko zabalené do réžie jedného z najlepších režisérov dneška. Avatar je príbehom, ktorý neprekvapí dejom, ale očarí a prekvapí svojím spracovaním. Každému, kto má rád rozprávky a krásne zabalené príbehy, odporúčam v 3D.

• 22.11.2009  10:42

Príjemný herci, dobrá hudba a romantická atmosféra. Ale to je všetko, čo tento film ponúka. Po vzore Love Actually sa snaží o prerozprávanie prepletených príbehov o láske a ľuďoch, ktorí ju prežívajú iným spôsobom. Celkom slušné na súčasnú americkú romantickú komédiu, ale nedostatočné v porovnaní s inými skvostami žánru. Skrátka to nezaujalo a po paár dňoch po pozretí si už ani presne nepamätám, o čom to vlastne celé bolo.

• 7.5.2010  10:18

Komorná dráma o hneve, "pomste", odpustení a citovom dozretí jedného vzťahu. Odohráva sa v prekrásnom, ale drsnom prostredí Číny. Dvaja vyvíjajúci sa hrdinovia sú zmietaní uprostred spoločnosti plnej nastolených prísnych pravidiel, ktoré ich síce hnali do manželstva, ale už im nedajú návod, ako v ňom aj žiť. Príbeh má pomalé tempo, umocnené nádhernou hudbou. Atmosféra je spočiatku veľmi nevyrovnaná a napätá, postupne (so vzťahom hlavných hrdinov) sa upokojuje a vyrovnáva. Príjemný film, ktorý síce neprináša búrlivé emócie ani dychberúce zvraty, ale popisuje príbeh zložitého a vyvíjajúceho sa vzťahu dvoch ľudí, ktorí svoje cesty spojili skôr, ako sa stihli nájsť. V hlavnej úlohe žiari Naomi Watts, ktorej postava prejde snáď najväčšími zmenami, a Edward Norton, ktorý exceluje na plnej čiare.

• 12.5.2010  14:31
    Batman (1989)

Tim Burton vytvoril mimoriadne temné a čierne mesto Gotham City, ktoré je zmietané zločinom a korupciou. Na pomoc proti tým zlým však prichádza muž v netopierej maske. Ale jedným z tých najhorších je psychopatický Joker, ktorý sa nezastaví pred ničím. Úžasná akčná rozprávka síce s nie veľmi charizmatickým, ale zato presvedčivým Batmanom Michaelom Keatonom, krásnou Kim Basinger ako ženou, ktorá sa nechtiac ocitá uprostred súboja Batmana a Jokera, a famóznym Jackom Nicholsonom ako Jokerom. Už asi dvadsiaty raz tlieskam od nadšenia pri pozeraní tohto filmu.

• 12.5.2010  14:42

To, čo bolo v prvom Batmanovi temné, je tu ešte temnejšie. Atmosféra je hustejšia a záporné postavy skrývajú ešte väčšie zlo, ktoré zalieza až za nechty. Tim Burton doviedol svoju fantáziu ešte ďalej a nám ukázal bizardný svet, plný možno spočiatku aj celkom milých, až rozprávkových postavičiek, z ktorých však po chvíli prechádza po chrbet mráz. Aj Batman dozrel, aby mohol čeliť ešte temnejšiemu zlu. Danny De Vito a Christopher Walken sú skrátka démonicky zlí a Michelle Pfeiffer krásne šialená. Presne podľa Burtonovho gusta. Neodporúčam citlivým povahám a slabým žalúdkom.

• 19.4.2012  21:37

Megalomanský blokbaster plný klišé, s jednoznačne danými hrdinami, predvídateľným dejom a so zmyslom pre sebairóniu a dobrý humor, s bombastickou akciou a skvelou hudbou. Popcornová zábava a fantastický oddych.

• 20.3.2012  22:34
    Black Books (TV seriál) (2000)

Výborný, premyslený humor a navyše z Británie. Skvelé!

• 5.11.2011  12:21

Po pomalšej prvej tretine, kedy sa sami seba pýtate, čo sa z tohto vykľuje, naberá film na obrátkach, ktoré veľmi šikovne a prekvapivo vygradujú v záhrade. Pod tento film sa podpísali najmä perfektné herecké výkony, počnúc Ryanom Goslingom a Julianne Moore. Jediným mierne slabším miestom filmu je záver. Áno, niektoré scény mohli byť natočené inak, ale nie je to srdcervúce a plačlivé rozuzlenie, pri ktorom budete po tichu ľutovať, že film natočili Američania. Je trochu klišéovitý, ale nie až do takej miery, ako by sa od americkej romantickej komédie posledných rokov dalo čakať. Samotné ukončenie je vcelku bezbolestné a v niektorých dejových líniách dokonca nečakane svieže. Po vzhliadnutí filmu vo mne zostal veľký pocit prekvapenia, že je tu film, ktorá spája komédiu, lásku a vzťahy prirodzeným a veľmi sympatickým spôsobom. Jediné, o čom sa nás snaží presvedčiť je, že láska existuje, aj keď môže byť bláznivá alebo hlúpa.

• 11.11.2009  15:52
    Boj (2007)

Keď sa v jednom filme stretnú akčné hviezdy ako Jet Li a Jason Statham, musí sa zatriasť zem. Teraz sa to síce celkom tak nekonalo, ale stále je to akčná pecka s výbornou hudbou a chválihodnými akčnými scénami. Stačí len nečakať veľkú filmovú udalosť, bez odporu a prílišného rozmýšľania prijímať dej a užívať si akciu.

• 13.1.2010  12:08
    Bílá smrt (2009)

Príbehom a nápaditosťou priemerný thriller, ktorý však vyniká najmä výberom prostredia a herečky pre hlavnú postavu. Kate Beckinsale sa do úlohy dobre hodila. Prostredie Antarktídy je neokukané a mimoriadne atraktívne. Snežná búrka je pre napínavú bitku so zloduchom ideálna, pretože reálne aj prenesene zhusťuje atmosféru. Napriek tomu mi však vo filme čosi chýbalo. Záver bol mdlý, hĺbka postáv nie veľmi prepracovaná a dej až priveľmi jednoduchý a predvídateľný. Ale vďaka Kate a Antarktíde dávam o * viac.

• 19.4.2010  08:57
    Con Air (1997)

Skvelý Nicholas Cage ešte časoch svojej najväčšej slávy v úlohe klaďasa, ktorý sa ocitol (až dvakrát) v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Skvelý John Cusack, ktorý je podľa môjho skromného názoru stále nejako opomínaný. Tradične skvelý John Malkovich a výborný Ving Rhames. A nakoniec perfektný Steve Buscemi, ktorý si svoju úlohu užíval tak, ako nikdy predtým. Títo skvelí herci, réžia Simona Westa a nadupaná hudba robia z Con Air akčnú pecku, ktorá sa dá vidieť a vychutnať aj viackrát.

• 21.12.2009  11:29

Výborný film, ktorý začína ako klasický thriller o pomste, ktorý sme videli snáď 100x. Lenže to, čo sa v klasickom filme o pomste natiahne na celý príbeh, sa tu zmestí do prvej polhodinky. Naviac, hlavná postava prekvapí, lebo svoju pomstu vykoná až nezvykle krutým a brutálnym spôsobom. Lenže tu to všetko iba začína. Dej naberie na obrátkach, rovnako ako rozsah Clydovej pomsty. Postupom deja prestáva dávať všetko zmysel a divák sa stále pýta, kedy už konečne zomrie povrchný a na svoje úspechy zameraný prokurátor. Potom však nastane obrat a zrazu pochopíte, že tento film nebol v skutočnosti o tom, o čom ste si celú dobu mysleli, že bol. Tento film má mimoriadne silnú myšlienku. A nezáleží na tom, či sú vysvetlené všetky zákutia deja - nezáleží na tom, kto vlastne a prečo napadol Clydovu rodinu (skrátka šlo o prepad, naviac chlapíci vyzerali ako lupiči). Nezáleží ani na tom, kto bol Chester, aj keď som si v istej chvíli filmu myslela, že príde ešte k jednému nečakanému zvratu v tejto súvislosti (že C. z e-mailu je vlastne Clyde). Ale ani to ma neobralo o zážitok z filmu, keď som pochopila, že jeho myšlienka je oveľa silnejšia, vyššia aj duchaplnejšia ako spočiatku vyzerala. Na konci mi to skôr pripomínalo The Life of David Gale, avšak v oveľa drsnejšom, akčnejšom a krutejšom šate. A ak máte problém s tým, že neviete, komu fandiť, tak v tomto filme sa nefandí žiadnej postave, ale myšlienke. Mimochodom, Gerald Butler je výborný.

• 27.4.2010  09:38

Výborná britská romantická komédia s výbornou Renée Zellweger, sympatickým Colinom Firthom a pozitívne nesympatickým Hughom Grantom. Výborné herecké výkony, výborná hudba, výborný humor. v podstate veľmi jednoduchý príbeh vyrozprávaný nevšedným spôsobom. Lahôdka pre diváka :)

• 7.5.2010  09:49

Nolanova réžia je tajomná, podáva príbeh po častiach, rozuzluje zápletku v jednotlivých, dobre premyslených dávkach, ktoré diváka zvyčajne nechajú tápať v temnote. Istou dávkou temnoty a tajomna sa vyznačuje aj tento film, ktorý okrem toho disponuje aj výborným hercami - Hughom Jackmanom, Christianom Baleom, Michaelom Caneom a Scarlett Johansson. A tak sa rozvíja tajomný príbeh o tajomných životoch dvoch rivalských kúzelníkov, ktoré sú tak odlišné a pritom tak podobné. Výsledný dojem trošku záver, ktorý akoby stratil čaro celého predošlého príbehu.

• 12.11.2009  16:43
    Drž hubu! (2003)

Najlepšia francúzska komédia posledného obdobia. Scenáristi dokázali perfektne skombinovať osobnosti Gérarda Depardieu a Jeana Rena. Výsledkom je výborná krimi-komédia, ktorá očarí predovšetkým prvotriednymi hereckými výkonmi, výborným zmyslom pre humor aj originalitou niektorých vtipov (napr. konské oči :)). Videla som ho asi 3-krát a bez váhania si ho pozriem zas.

• 7.5.2010  09:06
    Duch (1990)

Krásny a dojímavý príbeh, dobré herecké obsadenie (Demi a Patrick sa k sebe neuveriteľne hodia) a Whoopi podala perfektný výkon.

• 4.5.2010  09:48

Originál, ktorý je tu tak často spomínaný, som nevidela. Takže ani neviem posúdiť, do akej miery to (ne)ovplyvnilo môj zážitok z tohto filmu. Viem však, že Sandra a Keanu sa k sebe veľmi hodia a počas celého filmu to medzi nimi neuveriteľne iskrí. A to aj napriek tomu (alebo práve preto?), že ich postavy rozdeľuje čas a v celom filme majú len tri spoločné scény. Takže celý film čakáte, kedy sa už konečne v tom časopriestore nájdu, aby mohli byť šťastní. Príbeh pritom nestráca logiku ani dynamiku. Niektoré scény sú skvelé, napr. prechádzka mestom, dopisovanie si, keď obaja stoja pri tej istej poštovej schránke, "rozhovor" v parku rozdelený časom, tanec na narodeninovej oslave alebo sadenie a rast stromu :). Charaktery postáv nie sú dokonalé a preto uveriteľné. Obaja hlavní hrdinovia sú sympatickí, hudba je výrazná a dojímavá a réžia je citlivá. A to úplne stačí k tomu, aby vznikol príjemný a naozaj romantický film. Na jeho konci som síce neplakala (ale prečo by sa malo pri romantickom filme plakať???), ale mala som veľmi príjemný pocit z príbehu o láske, ktorá prekonala čas.

• 17.6.2012  12:35

Akčný film nabitý najslávnejšími akčnými hercami posledných troch dekád s poriadnou dávkou akcie, hlášok a sebairónie. Krása!

• 31.10.2012  19:59

Lepšie, akčnejšie a vtipnejšie než jednotka. A niekoľko nezabudnuteňých hlášok, ktoré si zapamätám snáď navždy :)

• 12.5.2010  12:35
    Forrest Gump (1994)

Jeden z najkrajších filmových príbehov. Neobyčajný príbeh až príliš obyčajného človeka. Forrest Gump nebol obdarený výnimočnou inteligenciou, fyzickou krásou alebo vplyvnými priateľmi. Mal však milujúcu matku, ktorá jeho prostoduchú a krásne naivnú dušičku pripravila na tento svet najlepšie, ako mohla. A mal jedinú kamarátku, láska ku ktorej ho sprevádzala celý život a napĺňala ho citom. A tiež mal v istých okamihoch svojho života to povestné šťastie, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí. Forrest bol v podstate dobrák, ktorého život postavil pred ťažké skúšky (fyzické postihnutie, detstvo plné posmechu, smrť milovanej matky, vojna), ale aj pred šťastné náhody (post vo futbalovom alebo ping pongovom tíme, stretnutie s americkým prezidentom, podnik na lov kreviet a firma "s ovocím" :)). A tak môžeme sledovať príbeh človeka, ktorý nikdy nikomu nič zlé nespravil, svoj život viedol poctivo a jednoducho a pritom zažil toľko neobyčajných situácií, že by to stačilo aj na desať životov. Forrest Gump je po diváckej stránke predovšetkým hereckým koncertom Toma Hanksa, na ktorý sa úžasne pozerá. A vedľajšie úlohy Robin Wright, Sally Field či Garyho Sinisea ešte podčiarkujú kvalitu tohto výnimočného príbehu až neuveriteľne obyčajného človeka.

• 5.11.2009  14:53
    Frasier (TV seriál) (1993)

Jeden z najlepších komediálnych seriálov vôbec. Scenáristi odviedli perfektnú prácu. Humor je inteligentný a neošúchaný, zápletky sú neopozerané, postavy sú originálne, do hĺbky prepracované, ich charaktery sa postupne vyvíjajú a perfektne pasujú do príbehu. Dej je zaujímavo vyskladaný a takmer každá epizóda ho posúva ďalej. Jednotlivé série sa od seba kvalitatívne až tak veľmi nelíšia a držia si svoju vysokú úroveň až do konca (hoci vo 8. sérii na chvíľu tvorcom došiel dych, asi preto, že tragicky prišli o jedného člena tímu). Niektoré epizódy sú tak perfektné, že ich poznám už naspamäť. Najlepšou postavou je neodškriepiteľne Niles. Eddie je na druhom mieste. A na treťom je príležitostná postava Lilith, ktorá vždy vnesie do deja výborné zvraty a atmosféru. A určite by som spomenula aj nezabudnuteľnú postavi Marris, ktorá (asi našťastie) nikdy nenašla svoju prestaviteľku. Treba oceniť aj slovenský dabing, ktorý je fakt výborný a český mu nesiaha ani po členky. Najlepší je však originál, lebo dabingom sa napriek všetkej kvalite aj tak stráca množstvo vtipov (českým ešte o veľa viac ako slovenským). Odporúčam divákom, ktorí majú predovšetkým radi inteligentný humor.

• 26.6.2010  10:56

Citlivé spracovanie silného príbehu o krutosti človeka voči prírode so skvelou Sigourney Weaver v hlavnej úlohe. Krásny film vnútronej sile, prírode a neustálom boji. Vďaka tomuto filmu môžeme obdivovať život, prácu a odhodlanie Dian Fossey a pochopiť svet horských goríl.

• 20.5.2010  10:48
    Hamlet (1996)

Shakespeare vo svojej rýdzej podobe. Kenneth Branagh oživil jeho dielo na filmovom plátne s veľkou úctou k majstrovi. Zamotaný príbeh plný lásky, zrady a pomsty snáď asi nešlo vernejšie zobraziť. Nikdy nebola silnejšia Hamletova túžba po pomste, Claudiova márnivosť ani Oféliino šialenstvo. Oceňujem najmä výkon samotného Branagha a Kate Winslet.

• 21.12.2009  11:08

Typický Tarantino. Spracovaním mi to veľmi pripomínalo Pulp Fiction. Brad Pitt bol ako veliteľ bastardov výborný. Diane Kruger dokázala zahrať aj vážnejšiu úlohu. Ale suverénne najlepší výkon podali Christoph Waltz (jeho Lovec Židov bol prvotriedny), Til Schweiger (Hugo skrátka nemal chybu, aj napriek malému priestoru) a Mélanie Laurent (jej Shosanna predstavovala práve tú citlivú a krutú stránku celej 2. svetovej vojny). Nekonečne dlhé dialógy, ktoré ani sekundu nenudia, výborný humor, Pittov perfektný prízvuk a typická Tarantinovská akcia. Napriek tomu mám pocit, že filmu chýba nejaká hlbšia myšlienka. Páči sa mi, že spracováva veľmi vážnu tému celkom humorným spôsobom. Ale akosi mi chýbala hĺbka postáv, vďaka čomu som si film neužila tak, ako by sa dalo.

• 20.5.2010  10:38

Prekrásny príbeh o rozprávke, ktorá sa stala súčasťou reality. A potom aj samotná realita bola miestami ako rozprávka. Dojemný film o nepochopenom autorovi s veľkou fantáziou, ktorý vo svojom živote hľadal divadelný príbeh a našiel rozprávku o nevinnosti a večnosti detskej duše. Skvelý Johnny Depp, skvelá Kate Winslet, skvelý Dustin Hoffman a skvelá Julie Christie. Forster natočil príbeh o J. M. Barriem, tvorcovi Petra Pana, citlivo a so zmyslom pre detail, farby a krásu. A k tomu Jan A.P. Kaczmarek vytvoril úžasný soundtrack. Pohladenie pre každé srdce.

<< předchozí 1 2 3 4