qnnaire

qnnaire

<< předchozí 1 2 3 4
    • 31.10.2012  19:59

Lepšie, akčnejšie a vtipnejšie než jednotka. A niekoľko nezabudnuteňých hlášok, ktoré si zapamätám snáď navždy :)

• 26.10.2012  11:34
    Skyfall (2012)

Najlepšia bondovka v novodobej ére! Akcia, uveriteľnosť, perfektná kamera a hudba a vo vedľajších úlohách naozajstní majstri. Tlieskam Judi Dench, Javierovi Bardemovi a Ralphovi Fiennesovi! A Daniel Craig je skrátka výborný Bond!

• 6.11.2011  12:11

Vcelku jednoduchá dejová zápletka v kombinácii s premyslenou akciou a trošku čiernym a šikovne servírovaným humorom. Výborná Cameronova réžia, Jamie Lee Curtis absolútne hviezdi, Arnold predviedol snáď to najlepšie zo svojho hereckého prejavu a Tom Arnold a Bill Paxton im skvele sekundujú. Skrátka perfektná akčná komédia, ktorá samu seba neberie vážne, prakticky nemá slabšie miesto a ktorú si rada pozriem kedykoľvek.

• 11.6.2011  17:10

Úžasný film, možno najlepší vôbec. Vždy som rozmýšľala, čo ho robí takým perfektným, že prevyšuje ostatné. Výborné herecké výkony? Réžia? Scenár? Hudba? Atmosféra väzenia? Asi všetko dohromady, pretože tento film si rada pozriem vždy, keď ho dávajú. A to aj vtedy, keď ho zapnem niekde v polovici. A užívam si to aj napriek tomu, že už som ho videla snáď stokrát.

• 11.6.2011  17:04
    Apollo 13 (1995)

Brilantne napísané, zahrané a natočené. Pozriem si kedykoľvek znovu... a znovu... a znovu...

• 30.5.2010  00:14

Hustá atmosféra, napätie, ktoré by sa dalo krájať, príťažlivé prostredie vojenskej ponorky a hrozba medzinárodného konflitku. Keď si k tomu pripočítate perfektné herecké výkony snáď všetkých zúčastnených na čele so Seanom Connerym, výbornú hudbu a dejové zvraty trpezlivo a premyslene dávkované, na konci rovnice Vám vyjde perfektný film.

• 20.5.2010  10:38

Prekrásny príbeh o rozprávke, ktorá sa stala súčasťou reality. A potom aj samotná realita bola miestami ako rozprávka. Dojemný film o nepochopenom autorovi s veľkou fantáziou, ktorý vo svojom živote hľadal divadelný príbeh a našiel rozprávku o nevinnosti a večnosti detskej duše. Skvelý Johnny Depp, skvelá Kate Winslet, skvelý Dustin Hoffman a skvelá Julie Christie. Forster natočil príbeh o J. M. Barriem, tvorcovi Petra Pana, citlivo a so zmyslom pre detail, farby a krásu. A k tomu Jan A.P. Kaczmarek vytvoril úžasný soundtrack. Pohladenie pre každé srdce.

• 12.5.2010  15:31

Temné a husté. Toto už nie je rozprávka. Chladné ako sychravé zimné ráno v zahmlených bažinách krvavej pomsty. Burton nám tentokrát ukazuje temnotu v jej desivejšom prevedení, studenom ako oceľ nabrúsenej britvy. Obrazmi a vykreslením postáv trošku pripomína Sleepy Hollow. Ale morbídnym až brutálnym násilím a množstvom krvi to už je ten najtemnejší Tim Burton v tej najrýdzejšej podobe. Akoby spadol do tej najčiernejšej temnoty svojej fantázie, kde ho sprevádza tu až démonický Johnny Depp. Ten si postavu Sweeneyho Todda očividne vychutnával. Spolu s Helenou Bonham Carter podávajú až prekvapujúco zaujímavé spevácke výkony, ktoré samotnej atmosfére čierneho Londýna len pridávajú na hustej atmosfére. A skvelý Alan Rickman a prekvapujúco dobrý Sacha Baron Cohen ich skvele dopĺňajú. Páčilo sa mi, že to bol iný Burton, ako ho poznáme. Neponúkol nám ďalšiu tajomnú a temnú rozprávku, ktorú väčšina detí nemôže pochopiť. On nám naservíroval krvavý a hororový muzikál, ktorý deti v záujme vlastného psychického zdravia nemôžu ani vidieť.

• 12.5.2010  15:08

Vizuálne vycibrený kúsok z dielne Tima Burtona. Opäť sa jeho spolupráca s Johnnym Deppon ukázala ako maximálne užitočná (kto by už len vedel potrhlého majiteľa čokoládovne zahrať lepšie a bližšie Timovým predstavám?). Freddie Highmore je nová hviezdička na hereckom nebi. Jeho nevinný, detsky naivný a dobrý Charlie (nie Karlík!!!!, volá sa CHARLIE!!!) je normálny chlapec so svojimi snami a predstavami. Avšak to, čo sa deje v továrni na čokoládu Willyho Wonku, predčí nielen Charlieho, ale aj divákovu fantáziiu. Od uvítacieho pesničkového divadla sa začína rozprávkovo čokoládové dobrodružstvo, plné čučoriedok, veveričiek, trpaslíkov, piesní, farieb a, samozrejme, čokolády. A aj všetky tie scény mimo továrne sú krásne vymaľované, vtipne napísané a vizuálne bohaté. Úžasné vedľajšie postavy!

• 12.5.2010  14:56

Krásna, tajomná a trošku desivá rozprávka Tima Burtona. Toto je jeho svet a my z neho môžeme vidieť iba kúsok a potichu ho obdivovať. Od začiatku až do konca úžasný príbeh, plný nádherných obrazov, očarujúcej imaginácie a skvelej hudby. Príbeh o krehkosti jednej duše, ktorá sa na prvý pohľad nezdá byť ani ľudská, ale pritom je často viac ľudská a krehká ako duše ozajstných ľudí. Vďaka Bohu, že Tim pre tento film (a našťastie aj ďalšie spoločné filmy) objavil Johnnyho Deppa. Johnny je totiž človek, ktorý dokáže Timove fantázie pretvoriť do reálneho obrazu, dokresliť ich podľa svojho a predstaviť ich užasnutému divákovi. Vďaka Johnnymu je Edward klbkom neistoty, nevinnosti, dojemnej lásky, smútku a úprimného hnevu. Toľko emócií v jednej postave, ktorá vo filme takmer neprehovorí a predsa sa dotýka Vášho srdca. Vďaka!

• 12.5.2010  14:42

To, čo bolo v prvom Batmanovi temné, je tu ešte temnejšie. Atmosféra je hustejšia a záporné postavy skrývajú ešte väčšie zlo, ktoré zalieza až za nechty. Tim Burton doviedol svoju fantáziu ešte ďalej a nám ukázal bizardný svet, plný možno spočiatku aj celkom milých, až rozprávkových postavičiek, z ktorých však po chvíli prechádza po chrbet mráz. Aj Batman dozrel, aby mohol čeliť ešte temnejšiemu zlu. Danny De Vito a Christopher Walken sú skrátka démonicky zlí a Michelle Pfeiffer krásne šialená. Presne podľa Burtonovho gusta. Neodporúčam citlivým povahám a slabým žalúdkom.

• 12.5.2010  14:18

Temný, desivo tajomný a až rozprávkový príbeh z malej americkej osady holandských osadníkov. Snáď nikto nevie narábať s temnotou tak, ako Tim Burton. Majster rozprávkovej imaginácie a prekrásnych obrazov nám tentoraz rozpráva príbeh o tajomnom rytierovi bez hlavy, ktorý zjavne bezdôvodne a kruto odsekáva hlavy obyvateľov osady. Ešte, že sa prípadu ujal skúsený vyšetrovateľ vyznávajúci moderné metódy. Nič nie je také, ako sa na prvý pohľad zdá... Tim Burton nám servíruje čiernu komédiu s prvkami hororu aj rozprávky s nezameniteľne hustou atmosférou. A fenomenálny Johnny Depp opäť predviedol, prečo je pre mňa najlepší herec tejto planéty.

• 12.5.2010  12:35
    Forrest Gump (1994)

Jeden z najkrajších filmových príbehov. Neobyčajný príbeh až príliš obyčajného človeka. Forrest Gump nebol obdarený výnimočnou inteligenciou, fyzickou krásou alebo vplyvnými priateľmi. Mal však milujúcu matku, ktorá jeho prostoduchú a krásne naivnú dušičku pripravila na tento svet najlepšie, ako mohla. A mal jedinú kamarátku, láska ku ktorej ho sprevádzala celý život a napĺňala ho citom. A tiež mal v istých okamihoch svojho života to povestné šťastie, ktoré k nemu neodmysliteľne patrí. Forrest bol v podstate dobrák, ktorého život postavil pred ťažké skúšky (fyzické postihnutie, detstvo plné posmechu, smrť milovanej matky, vojna), ale aj pred šťastné náhody (post vo futbalovom alebo ping pongovom tíme, stretnutie s americkým prezidentom, podnik na lov kreviet a firma "s ovocím" :)). A tak môžeme sledovať príbeh človeka, ktorý nikdy nikomu nič zlé nespravil, svoj život viedol poctivo a jednoducho a pritom zažil toľko neobyčajných situácií, že by to stačilo aj na desať životov. Forrest Gump je po diváckej stránke predovšetkým hereckým koncertom Toma Hanksa, na ktorý sa úžasne pozerá. A vedľajšie úlohy Robin Wright, Sally Field či Garyho Sinisea ešte podčiarkujú kvalitu tohto výnimočného príbehu až neuveriteľne obyčajného človeka.

• 12.5.2010  11:49
    Van Helsing (2004)

Sommersov Van Helsing je iný. Mladší, akčnejší, možno menej vzdelaný, ale o to viac vynaliezavejší. Jackmanov Van Helsing je charizmatický, silný a odvážny. Prekonať prekliatie nie je jednoduché a keď sa v snahe o Božie milosrdenstvo musíte stretnúť so samotným Draculom, tak sa musíte na tento boj vybaviť najmodernejšou protiupírskou technikou. A keď sa k Vášmu bojí pripojí aj krásna, silná a bojovná pricezná, tak popri tom všetkom musíte aj dobre vyzerať. A potom z tejto kombinácie vznikne upírska jazda plná akcie, humoru, napätia a skvelej hudby, ktorá sa na nič nehrá a nadľahčene si uťahuje sama zo seba. Prekrásna výprava, nádherný obraz, Sommersova réžia s citom pre dynamiku, vydarené herecké obsadenie a hudba Alana Silvestreho spravili z tohto kúsku akciou a zábavou nabité filmové dobrodružstvo.

• 12.5.2010  11:38

Moja srdcovka. Viem, že film sa úplne nepridržiava legendy o Robinovi Hoodovi, niektoré postavy chýbajú, niektoré pribudli. Ale napriek tomu je to úžasne spravený známy príbeh o boji za spravodlivosť, dobrodružstve a v neposlednom rade aj o láske. Perfektná hudba, obrazy anglického vidieka tej doby a historické kostýmy dokresľujú atmosféru špinavého krutého stredoveku, kedy sa k moci často dostával jeden človek, ktorý mohol tyransky ovládať a vykorisťovať ostatných. Príbehu nechýba napätie, akcia (pravdaže v historickom poňatí), humor, dojemné scény ani vrcholiaci záver. A hoci Kevina Costnera vo väčšine filmov nemusím, Robina Hooda zahral naozaj skvele a presvedčivo. Jeho láska Lady Marian dostala podobu vcelku neopozeranej a zaujímavej Mary Elizabeth Mastrantonio, ktorá jej vdýchla zvláštne čaro, silu a zároveň krehkosť. Film ponúka herecký koncert viacerých dobrých hercov (napr. Freeman, Slater), ale výrazne nad všetkými dominuje Alan Rickman. Jeho šerif z Nottinghamu je šťavnato vyšinutý a krutý, skrátka dokonalý. Práve vďaka nemu si film zaslúži plných 5*.

• 12.5.2010  10:40

Výborná britská romantická komédia, ktorá má všetko, čo má mať. Spája v sebe rôzne príbehy o rôznych podobách lásky rôznych ľudí na pozadí najkrajších sviatkov roka. Podrobne vykreslené a sympatické postavy, ktoré konajú realisticky, typický britský humor, perfektná hudba, krásna atmosféra a úžasné scény robia z tohto filmu jeden z najkrajších filmových romantických zážitkov. Jednotliví herci zohrali perfektnú partiu, každý zvládol svoju časť romantickej mozaiky bravúrne. Každá postava tu má zmysel a nezameniteľným spôsobom zasahuje do deja. Scenáristi sa vyhrali aj s vedľajšími a malými postavami, napr. postava Rowana Atkinsona alebo Claudie Schiffer. Jednotlivé príbehy do seba krásne zapadajú a pozitívne je, že nie všetky sa končia dobre. Osobne oceňujem celé herecké obsadenie, najmä Alana Rickmana, Emmu Thompson, Lauru Linney, Billa Nighyho, Colina Firtha, Hugha Granta, Rowana Atkinsona a Thomasa Sangstera. Moje srdce plesá :)

• 7.5.2010  09:22

Nolan natočil dynamickú, emocionálne a akčne nabitú jazdu, ktorá sa zastaví až pri záverečných titulkoch. Film je temný, nie je to však Burtonova temnota z prvých dvoch dielov Batmana (ale kto by dokázal alebo chcel napodobňovať Burtona?). Navyše, Nolan má to, čo Burton nemal - Christiana Balea ako konečne "poriadneho" Batmana. A fenomenálneho Heatha Ledgera, ktorý Jokera (našťastie) zahral inak ako Jack Nicholson a pritom podal perfektný výkon. Kvôli nemu si tento film zaslúži plných 5*.

• 4.5.2010  11:42
    Řím (TV seriál) (2005)

Špina, krv, nešťastie, vojny, vulgarita, sexuálne a iné úchylky, drsné prostredie. A hlavne realistické vykreslenie doby. To všetko ponúka Rome. Seriál, ktorý nič neprikrášľuje, efekty a techniku využíva na to, aby dokreslil to, čo dnes už neexistuje, aby nám mohol ponúknuť dôveryhodnejší obraz slávnej časti dejín starovekého Ríma. Perfektné herecké výkony snáď každej jednej postavy. Najlepší je James Purefoy, ktorý Marka Anthonyho zahral úžasne a s chuťou. Takto sa "píše" história :)

• 27.4.2010  09:38

Výborná britská romantická komédia s výbornou Renée Zellweger, sympatickým Colinom Firthom a pozitívne nesympatickým Hughom Grantom. Výborné herecké výkony, výborná hudba, výborný humor. v podstate veľmi jednoduchý príbeh vyrozprávaný nevšedným spôsobom. Lahôdka pre diváka :)

• 19.4.2010  09:48

Výborný film so silným príbehom. Kate Wislet opäť podala perfektný výkon. Tak uveriteľne (až je to neuveriteľné :)) ukázala divákovi dušu a hĺbku svojej postavy, že slzy sú na mieste. Leonardo DiCaprio podal tiež presvedčivý vkon, hoci nedosahuje úroveň svojej kolegyne. A k tomu citlivá réžia Sama Mendesa a melancholická hudba. Bravó!

• 22.11.2009  10:27
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Nestarnúci seriál s perfektným humorom a neodolateľným Alanom Aldom v hlavnej úlohe. Klobúk dole pred všetkými hlavnými aj vedľajšími postavami, ktorý tento seriál vyšperkovali a zaradili ho medzi seriálové klenoty.

• 12.11.2009  16:43
    Drž hubu! (2003)

Najlepšia francúzska komédia posledného obdobia. Scenáristi dokázali perfektne skombinovať osobnosti Gérarda Depardieu a Jeana Rena. Výsledkom je výborná krimi-komédia, ktorá očarí predovšetkým prvotriednymi hereckými výkonmi, výborným zmyslom pre humor aj originalitou niektorých vtipov (napr. konské oči :)). Videla som ho asi 3-krát a bez váhania si ho pozriem zas.

• 11.11.2009  15:49

Typická Ritchieovská porcia čierneho humoru, gangsterskej akcie a perfektného scenára, ktorý perfektne osudy jednotlivých hrdinov najprv splieta a potom znamenite a vtipne rozplieta. Perfektný film, ktorý zaostáva za svojím nasledovníkom Snatch asi len o Brada Pitta, teda o kúsok :)

• 11.11.2009  15:45
    Podfu(c)k (2000)

Guy Ritchie natočil pre neho typickú čiernu gangsterku s príznačným britským humorom, dynamickou hudbou a perfektným obsadením. Príbeh má množstvo akcie, postáv, dejových zvratov a vtipov, ktoré sa ťažko opisujú - to skrátka musíte vidieť! Dokonalá kombinácia Ritchieho réžie, čierneho humoru, gangesterskej akcie, "tvrdých" dialógov a hudby umocňujúcej atmosféru podsvetia. Príbeh je vcelku zložitý, jednotlivé postavy sú v ňom poprepletané a samotné rozuzlenie je rovnako vtipné ako akčné. Skrátka bristká filmová lahôdka.

• 5.11.2009  14:53
    Frasier (TV seriál) (1993)

Jeden z najlepších komediálnych seriálov vôbec. Scenáristi odviedli perfektnú prácu. Humor je inteligentný a neošúchaný, zápletky sú neopozerané, postavy sú originálne, do hĺbky prepracované, ich charaktery sa postupne vyvíjajú a perfektne pasujú do príbehu. Dej je zaujímavo vyskladaný a takmer každá epizóda ho posúva ďalej. Jednotlivé série sa od seba kvalitatívne až tak veľmi nelíšia a držia si svoju vysokú úroveň až do konca (hoci vo 8. sérii na chvíľu tvorcom došiel dych, asi preto, že tragicky prišli o jedného člena tímu). Niektoré epizódy sú tak perfektné, že ich poznám už naspamäť. Najlepšou postavou je neodškriepiteľne Niles. Eddie je na druhom mieste. A na treťom je príležitostná postava Lilith, ktorá vždy vnesie do deja výborné zvraty a atmosféru. A určite by som spomenula aj nezabudnuteľnú postavi Marris, ktorá (asi našťastie) nikdy nenašla svoju prestaviteľku. Treba oceniť aj slovenský dabing, ktorý je fakt výborný a český mu nesiaha ani po členky. Najlepší je však originál, lebo dabingom sa napriek všetkej kvalite aj tak stráca množstvo vtipov (českým ešte o veľa viac ako slovenským). Odporúčam divákom, ktorí majú predovšetkým radi inteligentný humor.

• 25.6.2014  23:21

Akčná pecka, po ktorej som si kládla otázku: Kam zájde Michael nabudúce? Zatiaľ najlepšie zobrazení Autoboti - najmä cool Crosshairs a Hound. Charizmatický Wahlberg podal aj napriek preňho zle napísanej postave slušný výkon. Tucci a Grammer boli úplne skvelí. "Sklamaním" je Jack Reynor, naopak prekvapením Nicola Peltz. Perfektná hudba k perfektnej akcii!

• 25.2.2013  23:20

Netradičná (a o to lepšia) romanca s pre mňa prekvapivým Bradleym Cooperom, zaujímavou (aj keď asi nie na Oscara) a neokukanou Jennifer Lawrence a geniálnym Robertom De Nirom (ktorý na Oscara rozhodne bol). Veľmi pekný scenár s podarenými dialógmi. Hrdinovia s psychiatrickou diagnózou, ktorí sa životom pretĺkajú akosi svojpomocne a stále to nie je ono, aj napriek tomu, že sa snažia byť šťastní. Ich bláznovstvo ich privedie do množstva až tragikomických životných situácií, v ktorej by sa väčšina z nás nechcela ocitnúť. A práve preto ústrednej dvojici fandíme ešte viac a ich príbeh pohladí naše srdce.

• 20.10.2012  23:43

Prekrásne obrazy, atmosféru dotvárajúca hudba a Burtonova typická vízia temného sveta. Opäť hviezdi Johnny Depp, ktorého však skvele dopĺňajú vedľajšie postavy v podaní Evy Green, Heleny Bonham Carter a Michelle Pfeiffer a ich mužských kolegov Jackie Earle Haley a Johny Lee Miller. Má to humor a má to atmosféru. Možno nie presne takú, na akú sme u Tima zvyknutí. Tento film je však odľahčenou nadsázkou jeho predošlých diel a myslím, že veľmi vydarenou.

• 8.9.2012  19:03

Zaujímavo vystavaný napínavý príbeh v prekrásnom prostredí, zachytený výbornou kamerou a v sprievode perfeknej hudby. A k tomu štandardne vynikajúci Hopkins a nadštadardne vynikajúci Baldwin. Škoda, že záver máličko pokryvkáva za zostatkom filmu.

• 17.6.2012  12:35

Akčný film nabitý najslávnejšími akčnými hercami posledných troch dekád s poriadnou dávkou akcie, hlášok a sebairónie. Krása!

<< předchozí 1 2 3 4