qnnaire

qnnaire

<< předchozí 1 2 3 4
    • 25.6.2014  23:21

Akčná pecka, po ktorej som si kládla otázku: Kam zájde Michael nabudúce? Zatiaľ najlepšie zobrazení Autoboti - najmä cool Crosshairs a Hound. Charizmatický Wahlberg podal aj napriek preňho zle napísanej postave slušný výkon. Tucci a Grammer boli úplne skvelí. "Sklamaním" je Jack Reynor, naopak prekvapením Nicola Peltz. Perfektná hudba k perfektnej akcii!

• 19.4.2012  21:37

Megalomanský blokbaster plný klišé, s jednoznačne danými hrdinami, predvídateľným dejom a so zmyslom pre sebairóniu a dobrý humor, s bombastickou akciou a skvelou hudbou. Popcornová zábava a fantastický oddych.

• 31.10.2012  19:59

Lepšie, akčnejšie a vtipnejšie než jednotka. A niekoľko nezabudnuteňých hlášok, ktoré si zapamätám snáď navždy :)

• 26.10.2012  11:34
    Skyfall (2012)

Najlepšia bondovka v novodobej ére! Akcia, uveriteľnosť, perfektná kamera a hudba a vo vedľajších úlohách naozajstní majstri. Tlieskam Judi Dench, Javierovi Bardemovi a Ralphovi Fiennesovi! A Daniel Craig je skrátka výborný Bond!

• 20.10.2012  23:43

Prekrásne obrazy, atmosféru dotvárajúca hudba a Burtonova typická vízia temného sveta. Opäť hviezdi Johnny Depp, ktorého však skvele dopĺňajú vedľajšie postavy v podaní Evy Green, Heleny Bonham Carter a Michelle Pfeiffer a ich mužských kolegov Jackie Earle Haley a Johny Lee Miller. Má to humor a má to atmosféru. Možno nie presne takú, na akú sme u Tima zvyknutí. Tento film je však odľahčenou nadsázkou jeho predošlých diel a myslím, že veľmi vydarenou.

• 18.11.2012  22:14

Len slabý odvar dvojky, ktorý postráda charizmatického záporáka, dáva dosť málo priestoru vedľajším postavám, ktoré dvojku slušne herecky potiahli (Oldman, Cane, Freeman) a príbehovo je až príliš prekombinovaný. Hudba na prvé počutie tiež neprináša veľa nového. Nolan z toho síce spravil opäť monumentálne divadlo, ale po predchádzajúcom dieli je to len prešľapovanie na mieste. Škoda. Chýba mi Heath Ledger :(

• 25.2.2013  23:20

Netradičná (a o to lepšia) romanca s pre mňa prekvapivým Bradleym Cooperom, zaujímavou (aj keď asi nie na Oscara) a neokukanou Jennifer Lawrence a geniálnym Robertom De Nirom (ktorý na Oscara rozhodne bol). Veľmi pekný scenár s podarenými dialógmi. Hrdinovia s psychiatrickou diagnózou, ktorí sa životom pretĺkajú akosi svojpomocne a stále to nie je ono, aj napriek tomu, že sa snažia byť šťastní. Ich bláznovstvo ich privedie do množstva až tragikomických životných situácií, v ktorej by sa väčšina z nás nechcela ocitnúť. A práve preto ústrednej dvojici fandíme ešte viac a ich príbeh pohladí naše srdce.

• 5.11.2011  12:21

Po pomalšej prvej tretine, kedy sa sami seba pýtate, čo sa z tohto vykľuje, naberá film na obrátkach, ktoré veľmi šikovne a prekvapivo vygradujú v záhrade. Pod tento film sa podpísali najmä perfektné herecké výkony, počnúc Ryanom Goslingom a Julianne Moore. Jediným mierne slabším miestom filmu je záver. Áno, niektoré scény mohli byť natočené inak, ale nie je to srdcervúce a plačlivé rozuzlenie, pri ktorom budete po tichu ľutovať, že film natočili Američania. Je trochu klišéovitý, ale nie až do takej miery, ako by sa od americkej romantickej komédie posledných rokov dalo čakať. Samotné ukončenie je vcelku bezbolestné a v niektorých dejových líniách dokonca nečakane svieže. Po vzhliadnutí filmu vo mne zostal veľký pocit prekvapenia, že je tu film, ktorá spája komédiu, lásku a vzťahy prirodzeným a veľmi sympatickým spôsobom. Jediné, o čom sa nás snaží presvedčiť je, že láska existuje, aj keď môže byť bláznivá alebo hlúpa.

• 17.6.2012  12:35

Akčný film nabitý najslávnejšími akčnými hercami posledných troch dekád s poriadnou dávkou akcie, hlášok a sebairónie. Krása!

• 12.5.2010  10:20

Ďalšia nepodarená napodobenina Love Actually z dielne amerických producentov. Avšak to nemalo šarm, humor, pointa väčšiny príbehov bola plytká, rovnako ako postavy a jednotlivé príbehy. Divák nemá šancu sa stotožniť so žiadnou postavou a už vôbec nemá šancu prežívať príbeh jej lásky. Príliš prostoduché a predvídateľné. Niektoré postavy a scény si scenáristi úplne mohli odpustiť. Vo filme boli iba dve vydarené sekvencie: 1. s Juliou Roberts a Bradleym Cooperom a 2. s Anne Hathaway a Topherom Graceom. Veľmi slabý priemer.

• 23.1.2012  18:40
    Robin Hood (2010)

Nevýrazný, nudný a príliš dlhý film a veľké sklamanie. Dve hviezdičky len kvôli nostalgii a minulým spoluprácam Scotta a Crowa.

• 4.5.2010  15:04
    Agora (2009)

Kvalitne spravený historický film, ktorý vcelku podrobne a realisticky popisuje obdobie, o ktorom sme sa učebniciach dejepisu až tak veľa nedočítali. Alejandro Amenabar režíruje krásny film so zaujímavou a možno aj prekvapivou myšlienkou. Do hlavnej úlohy si vybral neobyčajnú Rachel Weisz, ktorá (ako tradične) svoju úlohu zvládla dokonale. Ide predovšetkým o hĺbavý film, ktorý má donútiť k zamysleniu. V istých pasážach mu však trošku chýba tempo. Preto "len" 89%

• 11.11.2009  10:25

Už som mala menšie očakávania a za ich prekonanie dávam 4*. Pretože to bolo lepšie ako The DaVinci Code, aj keď to opäť zaostávalo za knižnou predlohou. Postavy však boli lepšie napísané, ich motívy boli jasné a pritom nepredvídateľné, dej mal hlavu a pätu, príbeh bol dynamický a zaujímavý, ale rozprávaný rozvážne, po dávkach a s citom. Najväčšiu zásluhu na celkovom dojme má samozrejme réžia Rona Howarda, výborná hudba Hansa Zimmera a skvelé herecké výkony Toma Hanksa a najmä Ewana McGregora.

• 29.1.2010  14:19
    Avatar (2009)

Veľmi jednoduchý príbeh, ktorý zbytočne neodbočuje a svojím dejom pripomína najmä Pocahontas a The Last Samurai. Neviem, či je to náhoda, ale hlavný hrdina má rovnaké iniciály ako hrdina z Pocahontas (J.S.), hlavná hrdinka je dcérou náčelníka celého kmeňa a má si brať jeho následníka, ústrednou inteligentnou inštanciou je tu obrovský strom a navyše, prvé stretnutie ústrednej dvojice sa tiež odohráva pri vodopáde. Popravde, jediné, čo mi z Pocahontas v tomto filme chýbalo, bolo nejaké milé a zvedavé zvieratko, ktoré by robilo spoločnosť Neytiri. Samotný príbeh nie je teda veľmi originálny a všetci dopredu vieme, ako sa to celé skončí. Jeho rozprávanie je však o kus zaujímavejšie, pretože sa ho ujal režisér, ktorý síce vysokou produkciou čo do kvantiti neoplýva, ale keď už čosi vytvorí, jednoznačne to stojí za to. James Cameron spolu s Jamesom Hornerom vytvorili svet, ktorý prekoná všetky očakávania. Je úplne odlišný a predsa taký podobný tomu nášmu. Jeho súčasťou sú prekrásne obrazy, očarujúco zraniteľná príroda, dojímavá a hlboká hudba, nevšedné zábery kamery a to všetko zabalené do réžie jedného z najlepších režisérov dneška. Avatar je príbehom, ktorý neprekvapí dejom, ale očarí a prekvapí svojím spracovaním. Každému, kto má rád rozprávky a krásne zabalené príbehy, odporúčam v 3D.

• 22.11.2009  10:42

Príjemný herci, dobrá hudba a romantická atmosféra. Ale to je všetko, čo tento film ponúka. Po vzore Love Actually sa snaží o prerozprávanie prepletených príbehov o láske a ľuďoch, ktorí ju prežívajú iným spôsobom. Celkom slušné na súčasnú americkú romantickú komédiu, ale nedostatočné v porovnaní s inými skvostami žánru. Skrátka to nezaujalo a po paár dňoch po pozretí si už ani presne nepamätám, o čom to vlastne celé bolo.

• 13.1.2010  12:08
    Bílá smrt (2009)

Príbehom a nápaditosťou priemerný thriller, ktorý však vyniká najmä výberom prostredia a herečky pre hlavnú postavu. Kate Beckinsale sa do úlohy dobre hodila. Prostredie Antarktídy je neokukané a mimoriadne atraktívne. Snežná búrka je pre napínavú bitku so zloduchom ideálna, pretože reálne aj prenesene zhusťuje atmosféru. Napriek tomu mi však vo filme čosi chýbalo. Záver bol mdlý, hĺbka postáv nie veľmi prepracovaná a dej až priveľmi jednoduchý a predvídateľný. Ale vďaka Kate a Antarktíde dávam o * viac.

• 21.12.2009  11:29

Výborný film, ktorý začína ako klasický thriller o pomste, ktorý sme videli snáď 100x. Lenže to, čo sa v klasickom filme o pomste natiahne na celý príbeh, sa tu zmestí do prvej polhodinky. Naviac, hlavná postava prekvapí, lebo svoju pomstu vykoná až nezvykle krutým a brutálnym spôsobom. Lenže tu to všetko iba začína. Dej naberie na obrátkach, rovnako ako rozsah Clydovej pomsty. Postupom deja prestáva dávať všetko zmysel a divák sa stále pýta, kedy už konečne zomrie povrchný a na svoje úspechy zameraný prokurátor. Potom však nastane obrat a zrazu pochopíte, že tento film nebol v skutočnosti o tom, o čom ste si celú dobu mysleli, že bol. Tento film má mimoriadne silnú myšlienku. A nezáleží na tom, či sú vysvetlené všetky zákutia deja - nezáleží na tom, kto vlastne a prečo napadol Clydovu rodinu (skrátka šlo o prepad, naviac chlapíci vyzerali ako lupiči). Nezáleží ani na tom, kto bol Chester, aj keď som si v istej chvíli filmu myslela, že príde ešte k jednému nečakanému zvratu v tejto súvislosti (že C. z e-mailu je vlastne Clyde). Ale ani to ma neobralo o zážitok z filmu, keď som pochopila, že jeho myšlienka je oveľa silnejšia, vyššia aj duchaplnejšia ako spočiatku vyzerala. Na konci mi to skôr pripomínalo The Life of David Gale, avšak v oveľa drsnejšom, akčnejšom a krutejšom šate. A ak máte problém s tým, že neviete, komu fandiť, tak v tomto filme sa nefandí žiadnej postave, ale myšlienke. Mimochodom, Gerald Butler je výborný.

• 21.12.2009  11:08

Typický Tarantino. Spracovaním mi to veľmi pripomínalo Pulp Fiction. Brad Pitt bol ako veliteľ bastardov výborný. Diane Kruger dokázala zahrať aj vážnejšiu úlohu. Ale suverénne najlepší výkon podali Christoph Waltz (jeho Lovec Židov bol prvotriedny), Til Schweiger (Hugo skrátka nemal chybu, aj napriek malému priestoru) a Mélanie Laurent (jej Shosanna predstavovala práve tú citlivú a krutú stránku celej 2. svetovej vojny). Nekonečne dlhé dialógy, ktoré ani sekundu nenudia, výborný humor, Pittov perfektný prízvuk a typická Tarantinovská akcia. Napriek tomu mám pocit, že filmu chýba nejaká hlbšia myšlienka. Páči sa mi, že spracováva veľmi vážnu tému celkom humorným spôsobom. Ale akosi mi chýbala hĺbka postáv, vďaka čomu som si film neužila tak, ako by sa dalo.

• 13.1.2010  09:39

Keď som začala pozerať film a po prvých minútach som zistila, že Cameron Diaz tu hrá matku ťažko chorej dievčiny, dosť som zaváhala, či tento film dopozerať. Nakoniec som ho predsa len dopozerala a dobre som urobila. Nielenže ide o značne hlboký a emotívne nabitý príbeh, ešte aj Cameron Diaz ma presvedčila, že vie celkom presvedčivo zahrať aj ťažšiu a dramatickú postavu. Mladučká Abigail Breslin podala tiež celkom presvedčivý výkon. Ale vo svojej podstate celý film stojí a NEpadá na výkone Sofie Vassilievy, ktorá úlohu Kate zvládla s veľkým precítením, hĺbkou a dojímavou bezmocnosťou. Je to silný príbeh, vyrozprávaný krásnym spôsobom, ktorý odporúčam vidieť :)

• 29.1.2010  14:47

Už na druhý deň som zabudla, že som vôbec niečo pozerala. Film, ktorý sa hrá na niečo, čím nie je. Z romantickej komédie má veľmi málo, pretože nie je ani vtipný, ani romantický. Z hlbšej drámy to má ešte menej, pretože dramatická línia je úboho prepracovaná. Postavy nemajú hĺbku a už po 15 minútach by vám bolo jedno, keby niektorá napr. vyskočila z okna. Dej je akoby nasilu posúvaný dopredu. Nepochopila som pohnútky postáv, pretože neboli evidentné ani logické. Nechápem, ako sa dve hlavné postavy, medzi ktorými to vôbec neiskrilo, dostali na prvé rande a už vôbec nechápem, ako prišli aj k druhému. Navyše, celá romantická línia je akoby v pozadí. V popredí je hlboká téma vyrovnávania sa so smrťou blízkeho. Ktorá je však taká povrchná, že nevyroníte ani pomyselnú slzu dojatia. Celá scéna s papagájom bola mimoriadne zbytočná, vedľajšie postavy sú len do počtu, hudba je fádna. A hlavné postavy? Nuž od Eckharta čakám od dôb Thank You For Smoking minimálne porovnateľný výkon, tentoraz však sklamal. Jeniffer Aniston mi bola vždy sympatická a tak akosi som jej vždy držala palce, aby konečne dostala možnosť preukázať, čo sa v nej naozaj skrýva. Myslela som si, že má na viac, ako na stupídne americké romantické komédie bez nápadu. Dúfala som, že snímka Marley and Me posunie jej herectvo iným smerom. Bohužial, som sa mýlila. Ale začínam sa utvrdzovať v tom, ze Jennifer zrejme hrá to, čo jej "ide" najlepšie. Tak by pri tom asi mala ostať, alebo, najlepšie, úplne skončiť.

• 30.5.2010  00:29

Komédia s originálnym námetom. Jej prevedenie na plátno je už o niečo horšie. Hoci hlavní hrdinovia sú reálne vykreslení aj dobre zahraní (Alec Baldwin exceluje na celej čiare a Meryl Streep je výborná), vedľajšie postavy sú nevýrazné, akoby "do počtu" a dej takmer nikam neposúvajú. A ani vtipy nie vždy vyšli tak, ako mali. Napriek tomu je to svieži závan v romantických komédiách.

• 29.1.2010  12:37
    Pevné pouto (2009)

Pokus o silný príbeh, ktorý zlyháva na prílišnej snahe o inováciu, fatalistické myšlienky a lyrické obrazy, ktoré deju nielenže rapídne uberajú na dynamike a zaujímavosti, ale aj navyše vytvárajú dojem umelého vypĺňania času. Mať k dispozícii takých skvelých hercov ako Rachel Weisz a Mark Wahlberg a nevyťažiť z nich takmer nič je hriechom. Ale Peterovi Jacksonovi sa to darí celkom dobre. Na škodu diváka. Príbeh vraždy z pohľadu obete a jej prepojenie s rodinou mohol byť silný, emóciami nabitý príbeh, ktorý vo vás nechá stopy aj po mesiaci. Bohužiaľ, nestalo sa. Dej je síce jednoduchý, ale svojou snahou o hĺbku sa stáva priveľmi zložitým. Transcendentálne obrazy začnú po čase unavovať a divák sa pýta sám seba povestnú otázku: Čo tým chcel autor povedať? Film z dna zachraňujú už spomínaní Mark Wahlberg, Rachel Weisz a mladučká Saoirse Ronan. Bohužial, ani to však nestačí na viac ako 3*. A tak som sa tešila!!! :(

• 19.3.2010  13:04

Keď som sa dozvedela, že Guy Ritchie má režirovať film o Sherlockovi Holmesovi, vedela som, že to bude iný film ako všetky ostatné, ktoré o slávnom detektívovi s talentom pre dedukciu kedy natočili. Aj napriek tomu ma Ritchie dokázal prekvapiť originálnym a zaujímavým spracovaním, ktorý prekonáva všetky očakávania. Hoci samotný dej je veľmi jednoduchý, grafická stranka filmu, strih a dynamika príbehu je unikátna. Hlášky, ktoré medzi sebou navzájom púšťajú skvelí Robert Downey Jr. a Jude Law, sú perfektným osviežením. Zaujímavou postavou je tu Adler, ktorú hrá Rachel McAdams a ktorá k obom fyzicky aj charakterovo pasuje a výborne dopĺňa ich mužskú dvojicu o čisto ženské a rafinované prvky. Ritchie skrátka perfektne skombinoval akciu, inteligentný humor, dejovú dynamiku, mystiku príbehu a talenty 3 ústredných postáv. A k tomu výborná hudba Hansa Zimmera. Mňam, chuťovka!

• 29.1.2010  12:23

Originálny príbeh o neklamaní, ktorý je však vtipný, zaujímavý a dobrý len dovtedy, kým hlavný hrdina nepovie svoju prvú lož. V tomto momente sa láme nielen dej filmu, ale aj humor, invencia a originalita. Od tej chvíle sa z filmu postupne stáva obyčajná predvídateľná a nezaujímavá romantická komédia. Oceňujem hlavné herecké výkony, ktoré však nemohli zachrániť deravú druhú polovicu scenára. Oceňujem tiež samotný nápad zobraziť svet, v ktorom ľudia skrátka nevedia klamať a dokonca ani nevedia, čo to je. Hudba vo filme bola tiež veľmi príjemná. Bohužial, aj napriek všetkým kladom, film nakoniec vyznieva ako chutne vyzerajúci a na prvé zahryznutie šťavnatý steak, po ktorom vám však v ústach zostane trpká chuť a budete sa pýtať, či sa to nedalo spraviť aj lepšie.

• 11.11.2009  15:53

neskutočná blbosť, ktorú nezachránil ani Jason Statham, ani sex na štadióne. Jednotka bola ešte ako tak pozerateľná, ale toto je na mňa príliš. A tú uškriekanú Japonku mohli zastreliť už v prvej scéne.

• 4.5.2010  14:05
    96 hodin (2008)

Akciou nadupaný film, v ktorom Liam Neeson dokazuje, že do starého železa nepatrí. Klobúk dole.

• 13.6.2010  19:42

Vcelku zhustený a možno až príliš skrátený príbeh o snáď najzaujímavejšom a najkontroverznejšom kráľovi v dejinách Veľkej Británie. Osudom kráľa aj celej krajiny hýbe jedna žena - Anne Boleyn, ktorá nielenže pre káľovu priazeň zradí svoju sestru, ale pre svoju ctižiadostivosť zaplatí životom. Film samotný je celkom zaujímavý a rozhodne nenudí. Nesnaží sa však udalosti na plátne príliš vysvetľovať a celý proces založenia Anglikánskej cirkvi a odpútania sa od Ríma podstatne zjednodušuje. To však ani nesľubuje. Pri sledovaní The Other Boleyn Girl si skrátka budete užívať zaujímavý kráľovský príbeh a herecké umenie Natalie Portman a Scarlett Johansson.

• 19.4.2010  09:48

Výborný film so silným príbehom. Kate Wislet opäť podala perfektný výkon. Tak uveriteľne (až je to neuveriteľné :)) ukázala divákovi dušu a hĺbku svojej postavy, že slzy sú na mieste. Leonardo DiCaprio podal tiež presvedčivý vkon, hoci nedosahuje úroveň svojej kolegyne. A k tomu citlivá réžia Sama Mendesa a melancholická hudba. Bravó!

• 26.6.2010  10:42

Cynizmus, sarkazmus a čierny humor. To sú poznávacie znamenia diel bratov Coenovcov. Aj napriek tomu, že Burn After Reading nesie všetky tieto známky, akosi za svojimi predchodcami nestačí. A to aj napriek tomu, že disponuje tak skvelými hercami ako John Malkovich, Brad Pitt alebo George Clooney. Stále je to nadpriemerný film, od Coenovcov iný ani nemôže byť. Ale u nich sme zvyknutí predsa len na niečo viac ako 4*.

• 11.11.2009  15:52
    Rallye smrti (2008)

Akčne nadupaná béčková jazda, ktorú si však vychutnáte plnými dúškami. Jason Statham aj všetci zúčastnení na čele s Joan Allen odvádzajú veľmi slušnú prácu. A to všetko pre zábavu diváka :)

<< předchozí 1 2 3 4