qnnaire

qnnaire

• 4.5.2010  11:42
    Řím (TV seriál) (2005)

Špina, krv, nešťastie, vojny, vulgarita, sexuálne a iné úchylky, drsné prostredie. A hlavne realistické vykreslenie doby. To všetko ponúka Rome. Seriál, ktorý nič neprikrášľuje, efekty a techniku využíva na to, aby dokreslil to, čo dnes už neexistuje, aby nám mohol ponúknuť dôveryhodnejší obraz slávnej časti dejín starovekého Ríma. Perfektné herecké výkony snáď každej jednej postavy. Najlepší je James Purefoy, ktorý Marka Anthonyho zahral úžasne a s chuťou. Takto sa "píše" história :)

• 4.5.2010  09:48

Originál, ktorý je tu tak často spomínaný, som nevidela. Takže ani neviem posúdiť, do akej miery to (ne)ovplyvnilo môj zážitok z tohto filmu. Viem však, že Sandra a Keanu sa k sebe veľmi hodia a počas celého filmu to medzi nimi neuveriteľne iskrí. A to aj napriek tomu (alebo práve preto?), že ich postavy rozdeľuje čas a v celom filme majú len tri spoločné scény. Takže celý film čakáte, kedy sa už konečne v tom časopriestore nájdu, aby mohli byť šťastní. Príbeh pritom nestráca logiku ani dynamiku. Niektoré scény sú skvelé, napr. prechádzka mestom, dopisovanie si, keď obaja stoja pri tej istej poštovej schránke, "rozhovor" v parku rozdelený časom, tanec na narodeninovej oslave alebo sadenie a rast stromu :). Charaktery postáv nie sú dokonalé a preto uveriteľné. Obaja hlavní hrdinovia sú sympatickí, hudba je výrazná a dojímavá a réžia je citlivá. A to úplne stačí k tomu, aby vznikol príjemný a naozaj romantický film. Na jeho konci som síce neplakala (ale prečo by sa malo pri romantickom filme plakať???), ale mala som veľmi príjemný pocit z príbehu o láske, ktorá prekonala čas.

• 27.4.2010  09:38

Výborná britská romantická komédia s výbornou Renée Zellweger, sympatickým Colinom Firthom a pozitívne nesympatickým Hughom Grantom. Výborné herecké výkony, výborná hudba, výborný humor. v podstate veľmi jednoduchý príbeh vyrozprávaný nevšedným spôsobom. Lahôdka pre diváka :)

• 19.4.2010  09:54

Je pravda, že Tom Hanks sa do historických filmov príliš nehodí (pokiaľ nie sú vojnové z obdobia posledného storočia). Je tiež pravda, že som sa obávala, ako sa jeho sympatickosť a typicky kladné črty pobijú s postavou nájomného vraha a mafiána. Ale Tom Hanks mi, samozrejme, ukázal, že je výborný herec, ktorý sa dokáže pobiť a následne aj splynúť so svojím vlastným zjavom a vyžarovaním. A vznikol výnimočný príbeh o komplikovanom vzťahu otca a syna na pozadí ešte komplikovanejších udalostí s výnimočnými postavami (výborný Tyler Hoechlin a tiež Paul Newmana Jude Law). 4,5*

• 19.4.2010  09:48

Výborný film so silným príbehom. Kate Wislet opäť podala perfektný výkon. Tak uveriteľne (až je to neuveriteľné :)) ukázala divákovi dušu a hĺbku svojej postavy, že slzy sú na mieste. Leonardo DiCaprio podal tiež presvedčivý vkon, hoci nedosahuje úroveň svojej kolegyne. A k tomu citlivá réžia Sama Mendesa a melancholická hudba. Bravó!

• 19.4.2010  08:57
    Con Air (1997)

Skvelý Nicholas Cage ešte časoch svojej najväčšej slávy v úlohe klaďasa, ktorý sa ocitol (až dvakrát) v nesprávnom čase na nesprávnom mieste. Skvelý John Cusack, ktorý je podľa môjho skromného názoru stále nejako opomínaný. Tradične skvelý John Malkovich a výborný Ving Rhames. A nakoniec perfektný Steve Buscemi, ktorý si svoju úlohu užíval tak, ako nikdy predtým. Títo skvelí herci, réžia Simona Westa a nadupaná hudba robia z Con Air akčnú pecku, ktorá sa dá vidieť a vychutnať aj viackrát.

• 5.4.2010  18:30
    Hodiny (2002)

Síce veľmi silný príbeh troch žien, ale napriek tomu aj nudný a možno z mojej strany aj nepochopený. Skrátka ma ten film nechytil za srdce. A to aj napriek skvelým hereckým výkonom (kvalitnými hercami sa to tam len tak hemžilo). Príbeh bol príliš jednoduchý, príliš rozťahaný a príliš nedôrazne rozprávaný, preto sa u mňa prepadol do hlbín priemernosti. Dvakrát som sa to pokúšala pozerať a zaspala som pri tom. Ale keďže som tvor húževnatý, pozrela som si to tretíkrát. A síce som už nezaspala, ale akosi vo mne na konci filmu zostal pocit premárnenej šance jedného silného príbehu.

• 5.4.2010  18:17
    Trosečník (2000)

Skvelý film so skvelým hercom v hlavnej úlohe. Známy, trochu inovovaný príbeh s výbornou "hudbou" a bez klišéovitého konca. Tom Hanks hrá vo väčšine filmu prakticky sám a hrá to tak dobre, že by si toho Oscara rozhodne zaslúžil.

• 30.3.2010  12:57

Veľmi pôsobivý a efektný film, s množstvom bojovej akcie, skvelých záberov a vizuálov, výbornej hudby a jednoduchým príbehom, ktorý ponúka príjemne strávený večer a nenáročnú filmovú zábavu.

• 19.3.2010  13:04

Keď som sa dozvedela, že Guy Ritchie má režirovať film o Sherlockovi Holmesovi, vedela som, že to bude iný film ako všetky ostatné, ktoré o slávnom detektívovi s talentom pre dedukciu kedy natočili. Aj napriek tomu ma Ritchie dokázal prekvapiť originálnym a zaujímavým spracovaním, ktorý prekonáva všetky očakávania. Hoci samotný dej je veľmi jednoduchý, grafická stranka filmu, strih a dynamika príbehu je unikátna. Hlášky, ktoré medzi sebou navzájom púšťajú skvelí Robert Downey Jr. a Jude Law, sú perfektným osviežením. Zaujímavou postavou je tu Adler, ktorú hrá Rachel McAdams a ktorá k obom fyzicky aj charakterovo pasuje a výborne dopĺňa ich mužskú dvojicu o čisto ženské a rafinované prvky. Ritchie skrátka perfektne skombinoval akciu, inteligentný humor, dejovú dynamiku, mystiku príbehu a talenty 3 ústredných postáv. A k tomu výborná hudba Hansa Zimmera. Mňam, chuťovka!

• 29.1.2010  14:47

Už na druhý deň som zabudla, že som vôbec niečo pozerala. Film, ktorý sa hrá na niečo, čím nie je. Z romantickej komédie má veľmi málo, pretože nie je ani vtipný, ani romantický. Z hlbšej drámy to má ešte menej, pretože dramatická línia je úboho prepracovaná. Postavy nemajú hĺbku a už po 15 minútach by vám bolo jedno, keby niektorá napr. vyskočila z okna. Dej je akoby nasilu posúvaný dopredu. Nepochopila som pohnútky postáv, pretože neboli evidentné ani logické. Nechápem, ako sa dve hlavné postavy, medzi ktorými to vôbec neiskrilo, dostali na prvé rande a už vôbec nechápem, ako prišli aj k druhému. Navyše, celá romantická línia je akoby v pozadí. V popredí je hlboká téma vyrovnávania sa so smrťou blízkeho. Ktorá je však taká povrchná, že nevyroníte ani pomyselnú slzu dojatia. Celá scéna s papagájom bola mimoriadne zbytočná, vedľajšie postavy sú len do počtu, hudba je fádna. A hlavné postavy? Nuž od Eckharta čakám od dôb Thank You For Smoking minimálne porovnateľný výkon, tentoraz však sklamal. Jeniffer Aniston mi bola vždy sympatická a tak akosi som jej vždy držala palce, aby konečne dostala možnosť preukázať, čo sa v nej naozaj skrýva. Myslela som si, že má na viac, ako na stupídne americké romantické komédie bez nápadu. Dúfala som, že snímka Marley and Me posunie jej herectvo iným smerom. Bohužial, som sa mýlila. Ale začínam sa utvrdzovať v tom, ze Jennifer zrejme hrá to, čo jej "ide" najlepšie. Tak by pri tom asi mala ostať, alebo, najlepšie, úplne skončiť.

• 29.1.2010  14:19
    Avatar (2009)

Veľmi jednoduchý príbeh, ktorý zbytočne neodbočuje a svojím dejom pripomína najmä Pocahontas a The Last Samurai. Neviem, či je to náhoda, ale hlavný hrdina má rovnaké iniciály ako hrdina z Pocahontas (J.S.), hlavná hrdinka je dcérou náčelníka celého kmeňa a má si brať jeho následníka, ústrednou inteligentnou inštanciou je tu obrovský strom a navyše, prvé stretnutie ústrednej dvojice sa tiež odohráva pri vodopáde. Popravde, jediné, čo mi z Pocahontas v tomto filme chýbalo, bolo nejaké milé a zvedavé zvieratko, ktoré by robilo spoločnosť Neytiri. Samotný príbeh nie je teda veľmi originálny a všetci dopredu vieme, ako sa to celé skončí. Jeho rozprávanie je však o kus zaujímavejšie, pretože sa ho ujal režisér, ktorý síce vysokou produkciou čo do kvantiti neoplýva, ale keď už čosi vytvorí, jednoznačne to stojí za to. James Cameron spolu s Jamesom Hornerom vytvorili svet, ktorý prekoná všetky očakávania. Je úplne odlišný a predsa taký podobný tomu nášmu. Jeho súčasťou sú prekrásne obrazy, očarujúco zraniteľná príroda, dojímavá a hlboká hudba, nevšedné zábery kamery a to všetko zabalené do réžie jedného z najlepších režisérov dneška. Avatar je príbehom, ktorý neprekvapí dejom, ale očarí a prekvapí svojím spracovaním. Každému, kto má rád rozprávky a krásne zabalené príbehy, odporúčam v 3D.

• 29.1.2010  12:37
    Pevné pouto (2009)

Pokus o silný príbeh, ktorý zlyháva na prílišnej snahe o inováciu, fatalistické myšlienky a lyrické obrazy, ktoré deju nielenže rapídne uberajú na dynamike a zaujímavosti, ale aj navyše vytvárajú dojem umelého vypĺňania času. Mať k dispozícii takých skvelých hercov ako Rachel Weisz a Mark Wahlberg a nevyťažiť z nich takmer nič je hriechom. Ale Peterovi Jacksonovi sa to darí celkom dobre. Na škodu diváka. Príbeh vraždy z pohľadu obete a jej prepojenie s rodinou mohol byť silný, emóciami nabitý príbeh, ktorý vo vás nechá stopy aj po mesiaci. Bohužiaľ, nestalo sa. Dej je síce jednoduchý, ale svojou snahou o hĺbku sa stáva priveľmi zložitým. Transcendentálne obrazy začnú po čase unavovať a divák sa pýta sám seba povestnú otázku: Čo tým chcel autor povedať? Film z dna zachraňujú už spomínaní Mark Wahlberg, Rachel Weisz a mladučká Saoirse Ronan. Bohužial, ani to však nestačí na viac ako 3*. A tak som sa tešila!!! :(

• 29.1.2010  12:23

Originálny príbeh o neklamaní, ktorý je však vtipný, zaujímavý a dobrý len dovtedy, kým hlavný hrdina nepovie svoju prvú lož. V tomto momente sa láme nielen dej filmu, ale aj humor, invencia a originalita. Od tej chvíle sa z filmu postupne stáva obyčajná predvídateľná a nezaujímavá romantická komédia. Oceňujem hlavné herecké výkony, ktoré však nemohli zachrániť deravú druhú polovicu scenára. Oceňujem tiež samotný nápad zobraziť svet, v ktorom ľudia skrátka nevedia klamať a dokonca ani nevedia, čo to je. Hudba vo filme bola tiež veľmi príjemná. Bohužial, aj napriek všetkým kladom, film nakoniec vyznieva ako chutne vyzerajúci a na prvé zahryznutie šťavnatý steak, po ktorom vám však v ústach zostane trpká chuť a budete sa pýtať, či sa to nedalo spraviť aj lepšie.

• 13.1.2010  12:08
    Bílá smrt (2009)

Príbehom a nápaditosťou priemerný thriller, ktorý však vyniká najmä výberom prostredia a herečky pre hlavnú postavu. Kate Beckinsale sa do úlohy dobre hodila. Prostredie Antarktídy je neokukané a mimoriadne atraktívne. Snežná búrka je pre napínavú bitku so zloduchom ideálna, pretože reálne aj prenesene zhusťuje atmosféru. Napriek tomu mi však vo filme čosi chýbalo. Záver bol mdlý, hĺbka postáv nie veľmi prepracovaná a dej až priveľmi jednoduchý a predvídateľný. Ale vďaka Kate a Antarktíde dávam o * viac.

• 13.1.2010  09:39

Keď som začala pozerať film a po prvých minútach som zistila, že Cameron Diaz tu hrá matku ťažko chorej dievčiny, dosť som zaváhala, či tento film dopozerať. Nakoniec som ho predsa len dopozerala a dobre som urobila. Nielenže ide o značne hlboký a emotívne nabitý príbeh, ešte aj Cameron Diaz ma presvedčila, že vie celkom presvedčivo zahrať aj ťažšiu a dramatickú postavu. Mladučká Abigail Breslin podala tiež celkom presvedčivý výkon. Ale vo svojej podstate celý film stojí a NEpadá na výkone Sofie Vassilievy, ktorá úlohu Kate zvládla s veľkým precítením, hĺbkou a dojímavou bezmocnosťou. Je to silný príbeh, vyrozprávaný krásnym spôsobom, ktorý odporúčam vidieť :)

• 22.12.2009  07:24

Jednoduchá komédia, ktorá naozaj pobaví. Brendan Frazer v úlohe/v úlohách, ktoré mu sedia perfektne. Elizabeth Hurley je ako vládkyňa pekiel očarujúca. Nápady sú svieže a aj keď sa Elliotove problémy neustále opakujú s každým prianím, každý je svojím spôsobom jedinečný a stavia hlavné postavy do nových úloh. Bedazzled je komédia, ktorá vás vždy pobaví. A tak presne má komédia fungovať. Navyše, Brendanova španielčina je geniálna :)

• 21.12.2009  11:29

Výborný film, ktorý začína ako klasický thriller o pomste, ktorý sme videli snáď 100x. Lenže to, čo sa v klasickom filme o pomste natiahne na celý príbeh, sa tu zmestí do prvej polhodinky. Naviac, hlavná postava prekvapí, lebo svoju pomstu vykoná až nezvykle krutým a brutálnym spôsobom. Lenže tu to všetko iba začína. Dej naberie na obrátkach, rovnako ako rozsah Clydovej pomsty. Postupom deja prestáva dávať všetko zmysel a divák sa stále pýta, kedy už konečne zomrie povrchný a na svoje úspechy zameraný prokurátor. Potom však nastane obrat a zrazu pochopíte, že tento film nebol v skutočnosti o tom, o čom ste si celú dobu mysleli, že bol. Tento film má mimoriadne silnú myšlienku. A nezáleží na tom, či sú vysvetlené všetky zákutia deja - nezáleží na tom, kto vlastne a prečo napadol Clydovu rodinu (skrátka šlo o prepad, naviac chlapíci vyzerali ako lupiči). Nezáleží ani na tom, kto bol Chester, aj keď som si v istej chvíli filmu myslela, že príde ešte k jednému nečakanému zvratu v tejto súvislosti (že C. z e-mailu je vlastne Clyde). Ale ani to ma neobralo o zážitok z filmu, keď som pochopila, že jeho myšlienka je oveľa silnejšia, vyššia aj duchaplnejšia ako spočiatku vyzerala. Na konci mi to skôr pripomínalo The Life of David Gale, avšak v oveľa drsnejšom, akčnejšom a krutejšom šate. A ak máte problém s tým, že neviete, komu fandiť, tak v tomto filme sa nefandí žiadnej postave, ale myšlienke. Mimochodom, Gerald Butler je výborný.

• 21.12.2009  11:08

Typický Tarantino. Spracovaním mi to veľmi pripomínalo Pulp Fiction. Brad Pitt bol ako veliteľ bastardov výborný. Diane Kruger dokázala zahrať aj vážnejšiu úlohu. Ale suverénne najlepší výkon podali Christoph Waltz (jeho Lovec Židov bol prvotriedny), Til Schweiger (Hugo skrátka nemal chybu, aj napriek malému priestoru) a Mélanie Laurent (jej Shosanna predstavovala práve tú citlivú a krutú stránku celej 2. svetovej vojny). Nekonečne dlhé dialógy, ktoré ani sekundu nenudia, výborný humor, Pittov perfektný prízvuk a typická Tarantinovská akcia. Napriek tomu mám pocit, že filmu chýba nejaká hlbšia myšlienka. Páči sa mi, že spracováva veľmi vážnu tému celkom humorným spôsobom. Ale akosi mi chýbala hĺbka postáv, vďaka čomu som si film neužila tak, ako by sa dalo.

• 21.12.2009  10:47
    Mlhy Avalonu (TV film) (2001)

Velmi zaujímavé a hlavne odlišné poňatie Artušovskej legendy. Výborné výkony hlavných ženských hereckých postáv robia z tohto filmu celkom príjemný filmový zážitok.

• 18.12.2009  20:55

Veľmi pekný a povznášajúci romantický film, kde osud zohráva hlavnú úlohu v živote dvoch ľudí, o ktorých síce od začiatku viete, že patria k sebe, ale celý film si nie ste istí, či si naozaj k sebe nájdu cestu. Oni totiž všetko nechali na osud. A tak sledujete dva príbehy a čakáte, kedy sa konečne pretnú, pretože, očividne, by sa tak stať malo. Prežívate s nimi všetky prekážky, aby ste nakoniec s príjemným pocitom sledovali záver, ktorý je veľmi nežný a nie priveľmi presladený. Tento film je zaujímavý tým, že zatiaľ čo ostatné romantické filmy s akousi samozrejmosťou rátajú so zásahom osudu a nakladajú s ním veľmi neuvážlivo, tu zohráva osud vlastne podstatnú časť príbehu a bez neho by nebol možný ani samotný príbeh. Preto celý film vyznieva príjemne, na nič sa nehrá a navyše, ponúka dvoch sympatických mladých hercov, ktorí sa k sebe hodia a do filmu prinášajú príjemnú atmosféru.

• 15.12.2009  19:47

Nádherny dokument plný fascinujúcich záberov a zaujímavých informácií zo sveta sťahovavých vtákov. Za každým záberom je vidieť neuveriteľnú, namáhavú prácu filmárov.

• 4.12.2009  13:18

Dobrá komédia s dobrými hereckými výkonmi, sympatickými hlavnými postavami a výbornými vedľajšími postavami (asistentka Iris alebo správca pošty v redakcii), s dostatkom humoru a bez trápnosti. Odporúčam po dlhom dni na zvýšenie nálady a odľahčenie atmosféry. Scenár je síce podľa šablóny a predvídateľný, ale rozhodne nie je prvoplánový a svojou jednoduchosťou sa postará o príjemnú a nenáročnú filmovú zábavu. Angie Harmon je sympatická a pre väčšinu neznáma, takže istým spôsobom aj prekvapením. Navyše skvele pasuje k hlavnej hviezde Charliemu Sheenovi, ktorý tradične podáva dobrý výkon v úlohe nenapraviteľného chlapíka, ktorého ťažké životné okolnosti spôsobené jeho nenapraviteľnosťou vedú nakoniec k jeho náprave. No a poklonu vzdávam najmä Dennise Richards a Rosanne Arquette. Obe hrajú prihlúple, povrchné a po peniazoch a umelej kráse bažiace ženské (každá, samozrejme, v inom podaní a s iným pozadím) s takou ľahkosťou, že Vám na konci filmu aj začne byť ľúto, prečo sa vo filme neobjavili na dlhšie.

• 22.11.2009  10:42

Príjemný herci, dobrá hudba a romantická atmosféra. Ale to je všetko, čo tento film ponúka. Po vzore Love Actually sa snaží o prerozprávanie prepletených príbehov o láske a ľuďoch, ktorí ju prežívajú iným spôsobom. Celkom slušné na súčasnú americkú romantickú komédiu, ale nedostatočné v porovnaní s inými skvostami žánru. Skrátka to nezaujalo a po paár dňoch po pozretí si už ani presne nepamätám, o čom to vlastne celé bolo.

• 22.11.2009  10:31
    Volný pád (1993)

Skvelý herecký koncert Michaela Douglasa a Roberta Duvalla.

• 22.11.2009  10:27
    M*A*S*H (TV seriál) (1972)

Nestarnúci seriál s perfektným humorom a neodolateľným Alanom Aldom v hlavnej úlohe. Klobúk dole pred všetkými hlavnými aj vedľajšími postavami, ktorý tento seriál vyšperkovali a zaradili ho medzi seriálové klenoty.

• 12.11.2009  16:43
    Drž hubu! (2003)

Najlepšia francúzska komédia posledného obdobia. Scenáristi dokázali perfektne skombinovať osobnosti Gérarda Depardieu a Jeana Rena. Výsledkom je výborná krimi-komédia, ktorá očarí predovšetkým prvotriednymi hereckými výkonmi, výborným zmyslom pre humor aj originalitou niektorých vtipov (napr. konské oči :)). Videla som ho asi 3-krát a bez váhania si ho pozriem zas.

• 11.11.2009  15:56

Ja si nemôžem pomôcť, ale bolo to príliš dlhé, príliš nudné, príliš prekomercionalizované a všetko príliš, čo mi vadilo na prvých dvoch dieloch. Posledná bitka bola zbytočne rozťahaná. Frodovi tak dlho trvalo hodiť prsteň do Hory osudu, že už aj diváci v kine ho povzbudzovali, aby sa mu to konečne podarilo. A keď na konci ukázali ešte aj dve svadby, jednu korunováciu a aj Samove deti, tak už som fakt stratila s týmto filmom trpezlivosť. Ako dvojhodinová rozprávka fajn. Ale nie ako komerčná trilógia s pomalým dejom, ktorý sa takmer nikam neposúva, a dlhými, miestami až nudnými bitkami. Tomu potom zodpovedá aj nudný a naťahovaný záver. Posledných 20 scén vo filme byť ani nemuselo.

• 11.11.2009  15:55

Skupinka podivných rozprávkových postavičiek dve hodiny behá po lúke. V tom istom čase malí hobiti zase pomaly sedia v korunách chodiacich stromov. A o tom je film? Aspoň že na záver sa strhla nejaká tá bitka, ktorá bola ako obyčajne rozťahaná, aby sa v nej mohlo ukázať všetkých tisíc postáv príbehu.

• 11.11.2009  15:54

Síce pekné filmové megalomanské dobrodružstvo s krásnou výpravou ako reklamou na Nový Zéland. Avšak bolo to príliš zdĺhavé rozprávanie o tom, ako partia divných postavičiek ide do nejakej hory utopiť prsteň, ktorý má byť zdrojom zla. Prvý diel bol vcelku ešte zaujímavý. Malo to príbeh, akciu, zaujímavé súboje aj vcelku dobré postavy. Veľmi pomalý a akoby umelo naťahovaný dej však moje hodnotenie značne znižuje.