qnnaire

qnnaire

1 2 3 4 následující >>
    • 11.11.2009  15:53

neskutočná blbosť, ktorú nezachránil ani Jason Statham, ani sex na štadióne. Jednotka bola ešte ako tak pozerateľná, ale toto je na mňa príliš. A tú uškriekanú Japonku mohli zastreliť už v prvej scéne.

• 11.11.2009  15:52
    Rallye smrti (2008)

Akčne nadupaná béčková jazda, ktorú si však vychutnáte plnými dúškami. Jason Statham aj všetci zúčastnení na čele s Joan Allen odvádzajú veľmi slušnú prácu. A to všetko pre zábavu diváka :)

• 11.11.2009  15:52
    Boj (2007)

Keď sa v jednom filme stretnú akčné hviezdy ako Jet Li a Jason Statham, musí sa zatriasť zem. Teraz sa to síce celkom tak nekonalo, ale stále je to akčná pecka s výbornou hudbou a chválihodnými akčnými scénami. Stačí len nečakať veľkú filmovú udalosť, bez odporu a prílišného rozmýšľania prijímať dej a užívať si akciu.

• 11.11.2009  15:51

Celkom schopný film s originálnou zápletkou a so stále charizmatickým Jasonom Stathamom. Dá sa to síce vidieť asi iba raz, ale pecka to je.

• 11.11.2009  15:50
    Kurýr (2002)

Mimoriadne efektný akčný film, ktorý zaujme charizmatickým Jasonom Stathamom a prepracovanými a originálnymi bojovými scénami. To, že samotný dej pokryvkáva však celkom schopne zakryje dobrá hudba a bojové schopnosti hlavného hrdinu. 3,5*

• 11.11.2009  15:49

Typická Ritchieovská porcia čierneho humoru, gangsterskej akcie a perfektného scenára, ktorý perfektne osudy jednotlivých hrdinov najprv splieta a potom znamenite a vtipne rozplieta. Perfektný film, ktorý zaostáva za svojím nasledovníkom Snatch asi len o Brada Pitta, teda o kúsok :)

• 11.11.2009  15:45
    Podfu(c)k (2000)

Guy Ritchie natočil pre neho typickú čiernu gangsterku s príznačným britským humorom, dynamickou hudbou a perfektným obsadením. Príbeh má množstvo akcie, postáv, dejových zvratov a vtipov, ktoré sa ťažko opisujú - to skrátka musíte vidieť! Dokonalá kombinácia Ritchieho réžie, čierneho humoru, gangesterskej akcie, "tvrdých" dialógov a hudby umocňujúcej atmosféru podsvetia. Príbeh je vcelku zložitý, jednotlivé postavy sú v ňom poprepletané a samotné rozuzlenie je rovnako vtipné ako akčné. Skrátka bristká filmová lahôdka.

• 11.11.2009  10:25

(Bohužiaľ, iba) priemerná detektívka, ktorej nepomohli ani slávne mená režiséra a hlavných i vedľajších hereckých hviezd. Da Vinciho kódu chýbala tá šťava, ktorú mala kniha. Príbeh to bol dynamický a aj celkom zaujímavý, avšak dosť poprepletaný a niekedy až chaotický. Hanks, Tautou ani Reno neboli presvedčiví. Aj keď za to môže aj scenár, pretože všetky postavy boli veľmi povrchné a teda aj nepochopené. Po hereckej stránke film zachraňujú najmä zaporáci - McKellen, Molina a Bettany. Paulov Sílas je skrátka výborný. Po záverečných titulkoch som však mala pocit, že som si síce uvarila guláš z prvotriednych ingrediencií, ale jeho výsledná chuť bola úplne obyčajná.

• 11.11.2009  10:25

Už som mala menšie očakávania a za ich prekonanie dávam 4*. Pretože to bolo lepšie ako The DaVinci Code, aj keď to opäť zaostávalo za knižnou predlohou. Postavy však boli lepšie napísané, ich motívy boli jasné a pritom nepredvídateľné, dej mal hlavu a pätu, príbeh bol dynamický a zaujímavý, ale rozprávaný rozvážne, po dávkach a s citom. Najväčšiu zásluhu na celkovom dojme má samozrejme réžia Rona Howarda, výborná hudba Hansa Zimmera a skvelé herecké výkony Toma Hanksa a najmä Ewana McGregora.

• 6.11.2009  09:13

Zaujímavý námet o kauzalite medzi minulosťou a budúcnosťou. Film je svižný, priamočiary a vcelku jednoducho rozprávaný. Hudba aj atmosféra sú výborné. Naviac Ashton Kutcher preukázal náznaky ozajstného hrania, čo sa u herca jeho kvalít vysoko cení.

• 5.11.2009  14:53
    Frasier (TV seriál) (1993)

Jeden z najlepších komediálnych seriálov vôbec. Scenáristi odviedli perfektnú prácu. Humor je inteligentný a neošúchaný, zápletky sú neopozerané, postavy sú originálne, do hĺbky prepracované, ich charaktery sa postupne vyvíjajú a perfektne pasujú do príbehu. Dej je zaujímavo vyskladaný a takmer každá epizóda ho posúva ďalej. Jednotlivé série sa od seba kvalitatívne až tak veľmi nelíšia a držia si svoju vysokú úroveň až do konca (hoci vo 8. sérii na chvíľu tvorcom došiel dych, asi preto, že tragicky prišli o jedného člena tímu). Niektoré epizódy sú tak perfektné, že ich poznám už naspamäť. Najlepšou postavou je neodškriepiteľne Niles. Eddie je na druhom mieste. A na treťom je príležitostná postava Lilith, ktorá vždy vnesie do deja výborné zvraty a atmosféru. A určite by som spomenula aj nezabudnuteľnú postavi Marris, ktorá (asi našťastie) nikdy nenašla svoju prestaviteľku. Treba oceniť aj slovenský dabing, ktorý je fakt výborný a český mu nesiaha ani po členky. Najlepší je však originál, lebo dabingom sa napriek všetkej kvalite aj tak stráca množstvo vtipov (českým ešte o veľa viac ako slovenským). Odporúčam divákom, ktorí majú predovšetkým radi inteligentný humor.

1 2 3 4 následující >>