Ded@M@tes

Ded@M@tes

Martin Dědič

okres Svitavy

homepage

127 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Titanic (1997)

  Skvostné 3 hodinové dílo, James Cameron oživil velkolepý příběh o Titanicu. Tak dlouhý film a tak emocionální, prostě kvalita. Gigantický film o velké tragédii, která vzrušuje svět více než šestaosmdesát let. Jeho zrod provázely legendární potíže, ale i obrovské úsilí a doslova technické zázraky. Je to nejdražší z dosud natočených filmů. Diváka okouzlí Titanic v dosud nejvěrnějším provedení i unikátní filmové záběry skutečného vraku. Film získal 11 oscarových ocenění včetně nejlepší film. ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Avatar (2009)

  Fantazie... James Cameron natočil opravdu fenomenální dílo. Celý film valí neuvěřitelný emociální pocit, doplněný famózní grafikou a enormními triky. Určitě diváka donutí po zhlédnutí myslet na jeho vzpomínky. Skvělý příběh a především klobouk dolu za vytvořený svět ¨Pandora¨ vykreslený doslova do posledního detailu. Hudba zde potěší. Avatar se u mě stal filmem na prvních místech né-li první. A už se jenom těším až vyjde na (Blu-ray). Nejradši bych se na něj pořád díval a kochal se kvalitou. A už je to nějaký čas, kdy sem se díval na film a nemohl od něj odtrhnout oči. Avatar tohle splňuje se vší parádou. ( Hodnocení: 9/10 )

 • poster

  Gran Torino (2008)

  Po zhlédnutí konce Vás tenhle film určitě dostane. Život a jeho obětování pro druhé. Clint Eastwood umí dělat poctivé filmy a hlavně napěťové. Bezchybná režie a skvěle zakomponovaný příběh jsou tím, co Clint dokázal pozvednout k dokonalosti. To, že na malém trávníku vybudoval tak silný příběh, charakter plný naštvanosti a odměřenosti, nenucené vedlejší postavy, dělá z tohoto muže žijící legendu. Gran Torino nemá jen sexy název a silného řidiče za volantem, brilantní konec, ale hlavně duši, kterou všemu Eastwood vdechl.. Veterán postupně odkryje i tu část duše, kterou skrývá již od války. ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Kruh (2002)

  Kvalitní horor, u kterého se budete fakt bát. A když po zhlédnutí zazvoní telefon, budete přemýšlet jestli ho vůbec zvednete. Nejlepší mysteriózní film. Samara je postava, která je ve filmu Kruh. Je to dívka menší postavy, má dlouhé asi černé vlasy, děsivé oči, bílou košili a je velmi nebezpečná. Její nevlastní matka jí zabila tak, že jí utopila ve studni. Existuje kazeta na, kterou se člověk podívá a pak mu někdo zavolá a řekne mu, že za 7 dní zemře. A vážně za 7 dní zemřel. Ale je to jen ve filmu, tedy doufám. Samara svým obětím zošklivuje obličeje. A vylézá z televize. Jestli se chcete fakt bát, tak neváhejte a pusťte si Kruh hned, ale nejlepší je si ho pustit pěkně o půlnoci sám doma, jestli to uděláte budete se bát jít vůbec ven. ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Sociální síť (2010)

  Velice povedený film, který mě dost překvapil a nutí mě na ''The Social Network'' podívat znova. David Fincher hold točit umí a tímto snímkem to jen potvrdil. Jesse Eisenberg se na tuto roli dost hodí co víct říct. Na závěr jen menší citát filmu: ''Pokud chcete získat 500 miliónu přátel nadělejte si i pár nepřátel.'' ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Jurský park (1993)

  Neuvěřitelný zážitek, když jsem viděl film poprvé, Jurský park plný různých dinosaurů, které oživili díky fantastickému nálezu D.N.A. a jenž celý plán podporuje milionář John Hammond, prostě si chce otevřít takovou ¨malou¨ Zoo, kromě zvířat zde pobíhají Tyrannosaurus, Triceratops, Velociraptor, Brachiosaurus, Dilophosaurus, Gallimimus a Parasaurolophus atd.. A co se může stát, když přijde na ostrov bouře a některé ploty pod elektrikou nejdou. ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Forrest Gump (1994)

  Tom Hanks dokazuje, že patří mezi nejlepší herce na světě a do každé role se umí výborně vžít. Rád se na Forrest Gumpa podívám, skvělé scény, příběh a navíc dost napětí a vtipných scén. Tento dobrosrdečný mentálně postižený mladík ve vrcholném filmu Roberta Zemeckise prochází v průběhu svého života nejzajímavějším údobím moderní americké historie, vyhrává Olympiády, bojuje ve Vietnamské válce... . A přestože jak sám říká není moc chytrý, ví co je to láska. Forrest Gump je prostě sympaťák, který dokazuje, že i relativně hloupý člověk může změnit svět, který je kolikrát ještě mnohem hloupější a podivnější. ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Vyměřený čas (2011)

  Vynikající námět. Čas je to nejdůležitější v životě co máme a nevyplácí se sním plýtvat, navíc když za všechno se platí jen časem. 2 hodiny života jízda autobusem, žádný problém, za 100 let drahocenného času luxusní auto, hold ne pro každého. Zločiny v ulicích na běžném denním pořádku. Nastává velký boj o život, co se stane, když Vám někdo věnuje 100 let, protože ho svět už nebaví. Parádní podívaná, film utekl ani nevím jak. ( Hodnocení: 9/10 )

 • poster

  Počátek (2010)

  Totální našlapaná pecka. Vynikající herci jako jsou Leonardo DiCaprio, Ellen Page, Joseph Gordon-Levitt, Tom Hardy a další, co chtít víc. Prostě geniálně promyšlený oscarový příběh. Nejlepší film roku. ( Hodnocení: 10/10 )

 • poster

  Zrození Planety opic (2011)

  Senzační až famózní film, tak vynikající digitální zpracování, že ho ani pomalu nerozlišíte od skutečného světa. Je vidět, že si dali tvůrci záležet a ve finále je zážitek plný úžasu, který není každý den. James Franco jako mladý vědec vyvíjí lék proti Alzheimerově nemoci, kvůli jeho otci, jenž trpí touhle nemocí. Abych nezapomněl ještě na roli Toma Feltona ( Hlídač ), určitě zahrál výborně a role záporáka jsou pro něj jak dělané. Nějaké pokračování by nebylo špatné a hromadu fanoušků by potěšilo. Konec je dost otevřený. ( Hodnocení: 9/10 )