Rosaviva

Rosaviva

Desperate Housewife

okres Praha
Here's to the fools who dream, crazy as they may seem

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30
    • 9.12.2017  00:12

Pro mě se jednalo o úplně první setkání s vraždou v Orient Expresu. Nalákalo mě (pochopitelně) výborné obsazení a film mě ve své podstatě vůbec nezklamal. Ani na chvilku jsem se nenudila, jen to koncové rozuzlení mě zrovna neokouzlilo (ovšem to je spíš výtka předloze, nikoli filmu).

• 9.12.2017  00:09
    My Fair Lady (1964)

Tahle muzikálová klasika mě docela dlouho míjela, než jsem se jednoho dne rozhodla to napravit. Netušila jsem, co od toho čekat a zda se mi to vůbec bude líbit a předčilo to moje očekávání! Skvělé, zábavné a i písničky byli fajn.

• 8.12.2017  23:51

Zmodernizované pohádky já sice ráda, ale sem tam se ráda podívám na naprosto pohádkovou klasiku a té se mi tady dostalo až až. Krásně převedené z animované pohádky do hrané, Krásku by těžko mohl zahrát někdo jiný než Emma Watson. Jen některých herců bylo skoro škoda na takové vedlejší postavy. Jediné, co bych filmu vytkla jsou písničky. Zdála se mi jedna jak druhá, ničím neoriginální, nezapamatovatelné, v ději naprosto zbytečné a postupem filmu i docela otravné. Ale jinak to bylo fajn.

• 8.12.2017  23:47

Trochu předvídatelná romantická komedie, která vás ničím nepřekvapí. Avšak obsazení bylo milé, příběh rychle odsýpal. Ničím to nevyčnívá, takže je možné, že si za pár týdnů vůbec nevzpomenu, o čem to bylo. Ale mě to sedlo a líbilo se mi to.

• 7.9.2017  11:57

Obsazení na jedničku, námět by mohl být fajn, ale nějak to nevyšlo. Ani prvotřídní herci nedokázali zahrát postavy tak, aby mi nebylo úplně jedno co s nima bude. Pohnutky hlavní hrdinky se moc nedali pochopit, velká láska mezi ní a malířem mě nějak minula a vůbec nejšílenější mi přišla ta burza tulipánů, u který jsem jen tupě zírala a netušila o co jde (vysvětlení na začátku očividně nedostatečné). Asi největší chyba filmu ovšem spočívala v tom, že to bylo hrozně předvídatelné. Po pěti minutách filmu jsem odhadla něco, čeho jsem se za hodinu opravdu dočkala. No škoda, docela zklamání. 3*

• 22.7.2017  22:10

Začínalo to pomalu slibně, jakmile ale hlavní hrdina začal vyjadřovat svoje myšlenky, tak se film pomalu, ale jistě potápěl ke dnu a konec to vůbec nezachránil. Ač ovládám jazyk, ve které jsem to poslouchala, tak jsem půlce jeho myšlenek vůbec nerozuměla a nevěděla jsem, co tím básník chce říct. Důvod jeho výpravy jsem nepochopila, hlavní hrdina byl navíc absolutně nesympatický. Délka byla šíleně přitažená za vlasy, už po hodině a půl začnete vyhlížet konec a zděsíte se, když zjistíte, že do konce musíte přetrpět ještě hodinu jeho psychologických keců. 3*

• 22.7.2017  21:49

Nápad jako takový nebyl úplně špatný, ztvárnění však poměrně pokulhávalo. První půlka ještě ušla, ale u druhé jsem nestačila kroutit hlavou. Ten konec (fakt jsem to nečekala, takže mě to upřímně překvapilo, což tomu dodává plusový bod) ty blbosti v druhé půlce letmo vyžehlil. Hlavní herecké duo bylo docela sympatické, ale možná, že už jsem na tyhle filmy moc stará, za srdce mě to nechytlo. 3*

• 27.6.2017  17:23
    Zakladatel (2016)

Nemastné, neslané. Neurazí, ale ani nenadchne. Spíš jsem žasla, co všechno je možné. 3*

• 15.6.2017  22:22
    Focus (2015)

Pro mě šlo o velké překvapení. Vtipný film, který rychle odsýpal, místy mě dokázal překvapit a měl velmi příjemné obsazení. 4*

• 1.6.2017  09:48
    Serena (2014)

Poměrně nudné, nezáživné a hlavně nezapamatovatelné. Postavy se mi zdají ploché, jejich chování se velmi často zdálo neodůvodněné. Závěr mě nijak nešokoval, ani nedokázal takto podprůměrný film vytáhnout.

• 26.5.2017  17:08
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Já, narozdíl od valné většiny fanoušků, ráda série, které se sestávají z předchozích hráčů. Moje srdce proto zaplesalo, když jsem se dozvěděla, že téma pro 34. řadu bude Game changers. Jenže ono moje nadšení celkem rychle opadlo, když jsem zjistila cast, svých oblíbenců jsem tam našla jen pár, spíš mi to přišla jako naprosto náhodná směsice lidí, co si chtěli dát repete a CBS jim to s radostí dovolila, protože povětšinou se o žádné legendární hráče nejednalo. Vlastně celé obsazení by se dalo shrnout do několika kategorií: i) skutečné legendy, které si tam zasluží být (př. Cirie, Ozzy,..); ii) hráči, u kterých jsem ani nevěděla, že někdy předtím hráli (př. Sarah, Hali, Sierra,...); iii) exoti (př. Debbie, Tony,...) a iv) rány totálně vedle (př. Brad, Troyzan,...). Přestože lidi spoustu z nich nevybrali do Second chance a nechtěli je znovu vidět, vedení se rozhodlo, že je tam stejně dá. Snažili se trochu obnovit zajetý řád a mě nachystané twisty vůbec nevadili, jenže když pak na to doplatili hráči, co by si zasloužili víc, tak mě to ve výsledku akorát naštvalo. Většina mých oblíbenců vypadla poměrně rychle a do finále se nedobojoval ani jeden. Ze začátku mi to přišlo zajímavé, ale postupem času se to pak stalo poměrně monotólní a bez překvapení, i když se tvůrci snažili. Navíc totálně (s výjimkami) nesympatický cast, který zůstal v druhé polovině, tomu nepomohl. Z výherce zrovna odvázaná nejsem, i když respektuju, že hra byla dobrá a každopádně z finálové trojky to bylo jednoznačné řešení. Sice měla tahle řada pár super scén (Debbie a gymnastická kauza; pár kmenovek a twistů), ale ve výsledku velmi průměrné. P.S. Brada už nikdy v životě nechci vidět, Jeffe!!!!!!!!!!

• 23.5.2017  15:39

Parodie, která vlastně tak úplně parodie není. Stejně jako u Kiss Kiss Bang Bang mi přišel zbytečně překombinovaný děj. Dobrou půl hodinu jsem jen tápala ve jménech a ve výsledku mám dojem, že by bylo vlastně lepší, kdyby zločin nebyl tak zapeklitý, ale byla to jen klasická vyšetřovačka vraždy. Okrem toho jsem se ale (místy poměrně královsky) bavila. Ústřední dvojice se dobře doplňovala a postava, kterou hrál Ryan Gosling si poměrně snadno, dokázala získala sympatie. Pro mě příjemné překvapení 4*

• 23.5.2017  13:01

Film o válce, kde ve francouzském městě Bussy všichni mluví plynně anglicky, bez stopy francouzského přízvuku. Co se týče uvěřitelnosti, film se pohupuje na hodně nízkém laně. Chování postav bylo podivné a předvídatelnost byla do světa řvoucí. Dokážete odhadnout co/jak a proč půl hodiny než se to stane. A aby člověk nezapomněl, že to má být válečný film, tak sem tam do toho tvůrci hodili vážnou scénu, ze které měla zřejmě tuhnout krev v žilách, aby to nepůsobilo jako z červené knihovny. Chemie mezi hlavními postavami nebyla a Michelle Williams mi opět potvrdila, že je mi strašně nesympatická. 3*

• 15.5.2017  20:31

Hvězdně obsazený trhák, který mě příliš nezaujal. Tuctový příběh, který jsem viděla v historických filmech už stokrát a tady to na mě prostě nezapůsobilo. Chemie mezi hlavními postavami prostě nebyla a dle flashbacků jsem ani nepochopila, kdy mezi nimi přeskočila ta pomyslná jiskra. Začne to být o něco zajímavější, jakmile si to odbude ten válečný začátek a pohledy do minulosti a obě dějové linky dospějí do bodu, kdy jsou ve stejné časové rovině. Postavy jsou navíc značně nesympatické (což vám pak ztěžuje fandění, aby se zase našli) a hlavně se chovají šíleně nelogicky, asi jediná sympatická tam byla Ruby. Další velké mínus byla strašná předvídatelnost, když jsem v půlce filmu dokázala odhadnout co se stane a měla jsem pravdu, tak je něco hodně špatně. Délka je navíc značně přemrštěná, zkrátit tak o hodinu by filmu určitě pomohlo. Byla tam ale krásná krajina a soundtrack taky nebyl k zahození. 3*

• 12.5.2017  10:57

"There are two types of people in this world, those who dance and those who do not." Moje obavy, že to bude horší než jednička se nepotvrdili. Strážci Galaxie jsou pořád stejně skvělí. Postavy neztratili svůj vtip, naopak, třeba Drax perlí ještě víc než v prvním díle. Dvojka strážců má ale ještě něco navíc, co prvnímu dílu vyloženě chybělo - Baby Groota (level roztomilosti dosahuje do mezigalaktických výšin). Pobavíte se vlastně už od prvního okamžiku, kdy film začne velkou akcí, kterou mi vlastně ani nevidíme, až do konce, konkrétně až do potitulkových scén (kterých je tu víc než dost). Nejvtipnější kombo byl pro mě Drax a (šeredná) Mantis, zlato si ale ode mě odnáší Baby Groot a jeho snaha o nalezení číra. Příběh, který se tentokrát soustředí na rodinu, sice není úplně světoborný, ale ono to prostě nevadí. A soundtrack stále boží. 5*

• 9.5.2017  11:45

Šla jsem do toho poměrně skepticky, ale o to víc mě to (příjemně) překvapilo. Sice se mi zdálo, že v první půlce trochu pokulhával děj a šlo jen o to, představit co nejvíce zvířat, ale to mi ve výsledku vůbec nevadilo. Vizuálně to bylo naprosto úchvatné, vnitřek Mlokova kufru bych chtěla prozkoumat ještě detailněji! Druhá půlka byla pak dějově bohatší a co se mi zdánlivě zdálo, že spolu nesouvisí se propojilo a vygradovalo to docela zajímavě (pro mě i částečně nečekaně). Moc se mi líbilo, jak bylo ukázáno na odlišnosti kultur, všichni jsme zvyklý na to, jak to funguje v Británii a líbilo se mi, že v Americe to vlastně funguje podobně, ale o dost jinak. Postavy, až na výjimky (ano, koukám na tebe Tino), byly fajn. Nejvíc sympatií ode mě dostává nečar Jacob a hlavně hrabák, který mohl dostat i víc prostoru! 4*

• 8.5.2017  10:23
    The Circle (2017)

Dobře obsazené a zajímavý nápad, The Circle mohl být na začátku trošku uveden, takhle nás film rovnou hodil do děje a já jsem se v tom upřímně trochu plácala. Co je Circle a proč je tak super. Bylo tam rozehraných několik dějových linek, které byly pak naprosto nepochopitelně nevyužité a konec taky nebyl nic moc. Čekala jsem něco velkolepějšího. Ale i tak 4*

• 22.4.2017  21:42

Sympatická hlavní trojice, které není těžké fandit. Dobře herecky obsazené, příjemný film s nepřetaženou stopáží, který bez hluchých míst plyne až ke geniálnímu závěru. Dostala jsem od filmu přesně to, co jsem čekala. Možná jen trochu nevyužité po vtipové stránce, dalo se tam toho nasázet víc, ale pobavila jsem se i tak. Absolutním vrcholem filmu je krádež v obchoďáku. 4*

• 16.4.2017  20:34

Poněkud zvláštní, nějak upřímně nevím co si o tom myslet a jestli ve mě film zanechal převážně pozitivní nebo převážně negativní emoce. Asi tak napůl. 3*

• 5.4.2017  14:07
    Sedmilhářky (TV seriál) (2017)

Naprosto luxusní herecké obsazení z tohoto seriálu udělalo must-see, který mě po prvním díle nechal značně rozpačitý. Jak se to ale postupně rozehrálo, tak nemůžu říct, že by mě to nezaujalo. Feminismus z toho vystřeloval všemi směry. Čekala jsem na konci asi větší odhalení, protože takhle jsem vyústění zápletky odhadla zhruba ve třetím díle, to se sice nekonalo, ale nebere mi to dojem z celkového seriálu. Je sice značne vláčný, jako všechno od HBO, a objevuje se tam spousta dějových linek, které vlastně nejsou vůbec podstatné, ale na sedmidílnou minisérii super, nemůžu říct, že bych se nudila, nebo nebyla zvědavá na další díly. 4*

• 19.3.2017  15:11

Jemný humor, který mě bavil celé dvě hodiny. Příjemné obsazení, tragický příběh vyprávěný s nadhledem a bez zbytečného ždímání slz. Skvělá jízda od začátku do konce. Jedinečné. 5*

• 14.3.2017  22:22
    Loving (2016)

Zatím neviděné téma, rasismus zase s trošku jiného úhlu. Nebylo to špatné, jen mi moc nesedlo obsazení (hlavně Joel) a nemohla jsem si pomoct, občas jsem musela kroutit hlavou nad naivitou hlavních postav a nechápala jsem vůbec proč někdy reagují tak jako reagují. Taky mi bylo krapet nejasné, kde teda v druhé polovině filmu bydleli, měla jsem za to, že se vrátili do Virginie, ale pak mi přišlo, že ne? Občas mi to přišlo zbytečně zmatečné. 4*

• 6.3.2017  14:37

Dva v jednom. Fiktivní příběh, který nepřímo souvisí s tím reálným. Mám z toho rozporuplné pocity, protože ten reálný mi vůbec nesednul, nemělo to hlavu ani patu a hlavně to nemělo žádné vygradování a žádný konec. Proč se postava Amy Adams chovala tak, jak se chovala, jsem nepochopila ani z pohledů do její minulosti, které nám to zřejmě měli celé objasnit. Naopak ten fiktivní příběh byl dost strhující, ač takovéhle příběhy nemám moc ráda, tak tady jsem měla přilepené oči k obrazovce a div jsem nedutala, hlavně tedy tak první půl hodina, příběh sice potom nějak vygradoval, ale té první polovině se to nevyrovnalo. Váhám, ale dávám 4*, i přesto, že se nedokážu rozhodnout jestli se mi to vlastně líbilo nebo ne.

• 6.3.2017  14:16

"Jasně, že nemá žádný kamarády, když jim dělá tohle." Příjemný film a milé překvapení. Mělo to vtip, švih, utíkalo to a obsazené to bylo celkem dobře, včetně malé Glorie, která působila naprosto přirozeně. Ač si myslím, že by se film obešel bez určitého dějového vývoje, ale jinak si nemůžu stěžovat. Francouzské filmy mi většinou moc nesednou, ale tohle se mi moc líbilo. 4*

• 28.2.2017  12:45

Docela příjemně se na to dalo dívat, Michelle Williams jsem sice stále nepřišla na chuť, ale asi to zahrála dobře. Sama bych si ale do role Marilyn představovala určitě někoho se sex appealem a to mi u ní vyloženě chybělo.

• 28.2.2017  12:20
    Oscar 2017 (TV pořad) (2017)

Něco takového se vidí jen jednou za život.

• 26.2.2017  21:23
    Elle (2016)

Potenciál to mělo, ale tím to taky skončilo. Zápletka tam sice byla, ale vůbec to nevygradovalo, ani vás to nedokázalo překvapit, protože mě stačilo deset minut a odhadla jsem jak to dopadne. Když k tomu ještě připočtu šíleně nesympatické obsazení, 2*

• 21.2.2017  22:34

Po francouzské Marguerite jsem tomuhle skoro ani nechtěla dát šanci, jenže to herecké obsazení bylo až příliš lákavé, takže jsem to zkusila a nelituju. Bylo to všechno, v co jsem doufala, že bude onen francouzský film. Bylo to svižné, vtipně napsané a hlavně skutečně dobře obsazené, všichni tři hlavní hrdinové to zahráli skvěle a pro mě byl největším překvapením Simon Helberg, kterého jsem si snad užila úplně nejvíc. Až jsem si na konci filmu ale říkala, jestli si Meryl nezničila natáčením hlas (a jak se vůbec dá zahrát, že někdo neumí zpívat, když to ve skutečnosti umí, je záhada, klobouk dolů). Zasloužené 4*

• 20.2.2017  15:02
    Jackie (2016)

Čekala jsem, že mě film víc strhne. To se ale bohužel nestalo. Obyčejný snímek, který o třídu výš vynesla Natalie Portman, která vše zahrála naprosto bravurně. Na filmu mi nejvíc vadilo, jak byl rozkouskovaný. Jelo se tam ve třech časových rovinách a sem tam se do toho hodila ještě čtvrtá, tedy reportáž z Bílého domu, ve výsledku mi to přišlo naprosto necelistvé a kdyby tam byli jen dvě roviny, tedy to co se stalo a její rozhovor pro noviny, určitě by to filmu prospělo. Takhle to tam tak zvláštně skákalo sem tam. Nevím jaká byla, ani jak skutečně působila, Jackie Kennedy, ale mě se podle tohoto filmu zdála naivní a až hloupoučká. A naprosto jsem nechápala, proč se tak snaží o velkolepý průvod a pohřeb, když bylo jasné, že JFK už nemilovala. O hvězdičku navíc za Natalii. 4*

• 18.2.2017  22:05
    Lion (2016)

Za mě asi největší překvapení letošních Oscarů, vůbec nic jsem od tohohle filmu nečekala, vlastně jsem spíš předpokládala, že ho ani nedokoukám a ono mě to chytlo hned od začátku (teda ne úplně od první minuty, ale někde během čtvrt hodiny mě to mělo). Nedojalo mě to, ale taky mě to nenudilo ani chvilku a uteklo mi to překvapivě rychle. Herecké obsazení bylo (víceméně) příjemné, i když mě nikdo nijak neoslnil. 4*

<< předchozí 1 2 3 4 8 16 23 30