Rosaviva

Rosaviva

Desperate Housewife

okres Praha
Here's to the fools who dream, crazy as they may seem

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 1.8.2018  10:57

Já jsem se pokračování Mamma Mii docela obávala a to hned ze dvou důvodů, jednak kvůli dějové stránce a potom kvůli tomu, aby mi pokračování nezkazilo jedničku, což se naštěstí nestalo. Jednička byla určitě o hodně lepší, bláznivější, feel-good film, kdežto dvojka působila jako dospělejší a vážnější verze. Ono to ale ve výsledku nevadilo. Děj jako takový tam vlastně víceméně nebyl. Ve flashbacích jsme viděli starý známý příběh jak se Donna seznámila se Samem, Billem a Harrym a to, že víte jak to dopadne tomu vlastně vůbec nevadilo, protože je něco jiného jen slyšet jak to bylo, ale když to pak i vidíte, tak to tomu hned dodá další rozměr. Lily James byla v roli mladé Donny fakt skvělá, působila tak strašně přirozeně, že mi přišlo, že ani nehrála a bavila mě z celého filmu nejvíc. Ta současnost z ostrova pak působilo tak trochu nostalgicky, jako na návštěvě u známého, kterého jste dlouho neviděli. Sice tam nebylo vlastně vůbec nic o tom, čím si postavy prošly během těch deseti let, ale ono to vlastně ani nevadilo, to nejdůležitější tam bylo řečeno a já byla ráda, že se můžu na chvíli vrátit na Kalokairi. Ty nejznámější a nejlepší písničky si víceméně vyplýtvali v prvním díle, takže po hudební stránce to bylo trošku slabší, ale i tak se tam našlo spousta dobrých písniček, které se do toho prvního nepropracovali. Stejně mě ale nejvíc potěšilo repete těch klasických. 4*

• 14.6.2018  11:27

Infinity War je tak nadupaná hvězdným obsazením, že výsledek snad ani nemohl dopadnout špatně. Vůbec se to s váma nemazlí a hned vás to hodí do akce. Hlavní příběh je pak rozdělený do několika různých linek, ze které žádná nenudí. Všechny postavy jsou své a líbilo se mi, že si to dokázalo udržet atmosféru jejich sólovek. Snad jen z toho konce jsem byla mírně v šoku, čekala jsem nějakou velkou závěrečnou akci a uzavření, takže konec mě příliš nepotěšil.

• 27.3.2018  10:10

V přípravě na Infinity war dokoukávám těch pár restů, co mám na triku a teď přišla řada na Doktora Strange. Notno podotknout, že Benedict Cumberbatch se na tu roli vyloženě hodil a podržel celý film, který pro mě byl jen naprostý průměr a nic víc. Na můj vkus to šlo všechno hrozně rychle. Snad to byl záměr, ale já vlastně vůbec nepochopila, odkud pocházejí ty jeho čáry a celý trénink byl jak z rychlíku. V jednu minutu nic a v tu další to najednou zvládá levou zadní. Navíc se nedokážu odprostit od toho, že Doktor Strange vlastně není žádný superhrdina, že "síly", které má, se může naučit každý, není to tedy ničím originální a stačilo by vycvičit celou armádu a žádní Avengers by vůbec nemuseli existovat. Nevím, jestli má ta magie nějakou hranici, ale z toho, co ve filmu předváděli, mi přišlo, že ne, tudíž mi není úplně jasný k čemu se přidává k Avengerům, když všechno zvládne levou zadní. Co se týče děje, tak mě to ani neurazilo, ani nenadchnulo. Takový ten klasický začátečnický film jak a proč, který nebyl ničím ozvláštněný, ač se snažili aspoň s digitálním převracením ulic, což na mě fungovalo v Počátku, ale tady mi to přišlo jen pro efekt. Navíc tam bylo vtipů docela poskrovnu, vlastně jediné, co stojí za zmínku je ten plášť. Ten byl boží. 3*

• 23.3.2018  10:35
    Tomb Raider (2018)

Alicia na první pohled působí tak křehce, že jsem měla určité pochybnosti, ale od první scény jsem jí to všechno naprosto věřila a všechny pochybnosti šli okamžitě stranou. Film jako takový nebyl vůbec špatný, Lara sice poměrně často dělala rozhodnutí, u kterých se mi chtělo mlátit hlavou do stolu, ale konec dobrý všechno dobré. Vizuálně to působilo všechno hezky. 4*

• 19.3.2018  12:00

"Hey, man. I'm Korg. We're gonna get outta here. Wanna come?" Mišmaš naprosto absurdních hlášek a šílených scén, které dohromady tvoří jednu z nejzábavnějších marvelovek poslední doby. Soundtrackem a vtipy mi to nejvíc připomínalo Strážce. Největší překvapení pro mě byl Hulk, za ty dva roky ve vesmíru se nám nějak rozmluvil, chlapec. Následné scény s Brucem pak neměli chybu. Celkově ten film skvěle šlapal a jsem zvědavá, co bude dál. 4* (Ale ztrátu kladiva oplakávám, to mě fakt naštvalo).

• 19.3.2018  10:50

Nebylo to špatné, nijak zvlášť vás to nenadchne, ale ani neurazí. Příjemně se na to dívá, nenudí to a docela ubíhá. Myslím ale, že to mělo potenciál vyždímat ze situací víc komických prvků, ale i tak jsem se zasmála. Zlatý průměr. 3*

• 19.3.2018  10:36

Jestli o tomhle filmu můžu říct něco pozitivního, pak je to to, že měl strašně zvláštní, nostalgickou atmosféru, kterou si pamatuji ještě dávno po zhlédnutí. Ale to je všechno, nic dalšího to nemělo, ani dobré herecké výkony a hlavně to nemělo dobrou zápletku, i když ono to vlastně nemělo zápletku žádnou. Naprosto neuvěřitelné, ale za celých 132 minut se tam nic nestalo. 2*

• 24.2.2018  23:52

Naprosto strašné. Film absolutně o ničem s nesympatickým hereckým obsazením, nulovým dějem i zvraty a scénami, které by potřebovali tak o půlku zkrátit. Vizuálně taky ne moc hezké, dost ponuré a navrhované šaty otřesné. Závěrečná scéna, kdy na sebe hlavní protagonisté pět minut zírali je vrcholem celého filmu. Ani ten konec za nic nestál. 2*

• 20.2.2018  11:28

Klobouk dolů za přeměnu Garyho Oldmana, který byl naprosto k nepoznání, to je asi tak jediné pozitivum, které k filmu můžu říct. Bylo to dost nezáživné a hrozně nezapamatovatelné, v podstatě jakmile scéna skončila, už jsem ani nevěděla, o čem se mluvilo. 2* Film o tom, jak Churchill vyřešil válku v metru.

• 20.2.2018  10:57

Pro mě víceméně naprosto nezajímavé. Neohromilo mi to ani příběhem, ani hereckými výkony. Film neměl vůbec žádný spád, vůbec to neutíkalo. Bohužel za mě se jedná o velké zklamání, protože jsem čekala o hodně víc.

• 12.2.2018  10:03
    Uteč (2017)

Upřímně špatně se mi hledají slova, se kterými bych mohla tento film popsat. Začátek ještě ušel, ale jak film postupoval, tak jsem nestačila valit oči. Nejděsivější na celém filmu byl ten námět. Důvod nominace na Oscara mi tady opět nějak ušel, ten film neměl žádnou hlubší myšlenku, v podstatě to nebylo ani zajímavé, jen směšné a o hereckých výkonech se tady taky nedá moc mluvit. Jestli se mi při každém zjevení hrníčku a lžičky měl tajit dech, tak se to nějak minulo účelem. A poslední třetina filmu už tomu dodala jen korunu. Chyť ho dědo! 2*

• 7.2.2018  17:09
    Tvář vody (2017)

Myslím si, že je fascinující, že si někdo přečetl scénář k tomuto filmu a rozhodl se, že je to skvělý materiál na zfilmování. A skutečně žasnu nad tím, že takovýhle Céčkový film obdržel nominaci na Oscara za nejlepší film. Je to ničím nezajímavé, naprosto absurdní a místy velmi nechutné. Naprosto zbytečně přeplácané a skutečně šílené. Když si myslíte, že ten film už nemůže být o nic divnější, stane se něco, co vám to vyvrátí. Unikátně otřesné, nenajdete v tom nic, co by se vám líbilo, ani postavy, ani zápletka, ani scénář. Film o uklízečce a žabákovi, co rád papá vejce a i když žere kočky, uklízečky ne, což je vlastně docela škoda, protože kdyby ji slupnul, ušetřili bychom si dvě hodiny života. Jestli šlo o to diváka co nejvíc vyšokovat, tak se povedlo, takhle zhnusená už jsem hodně dlouho nebyla. 2* (možná by se to mělo jmenovat spíš Ošklivka a žabák)

• 5.2.2018  19:52
    Dunkerk (2017)

Film, který mě ničím nenadchnul, ani neohromil. Potenciál to mělo, jenže to bylo tak rozkouskované, že jsem se v tom nejdřív vůbec nedokázala zorientovat. Postavy nebyly ničím výrazné a zajímavé a naprosto nezapamatovatelné. Vlastně nevím, kdo byl hlavní hrdina filmu. Jako válečný film mě to taky moc neoslovilo. Budu vybočovat z davu, ale pro mě jeden z nejslabších a nejméně zapamatovatelných filmů, které Nolan natočil. 3*

• 24.1.2018  22:07
    Já, Tonya (2017)

"They want someone to love, but they want someone to hate, and the haters always say: “Tonya, tell the truth!” There's no such thing as truth." Životní příběh, který je tak absurdní, až se to musí brát s humorným nadhledem a přesně to se tomuhle filmu podařilo. Dobrý scénář, kterému pomáhají skvělý herci (bodyguard a mezinárodní expert v boji proti terorismu naprosto neměl chybu). Film mi utekl jako voda a vůbec jsem se nenudila, škoda, že dějová linka Allison Janney se v druhé půlce vytratila, protože v té první absolutně dominovala. No a Margot je skvělá jako obvykle. 4*

• 24.1.2018  22:00

Drama, kde se toho vlastně moc nestane a nevyřeší a přesto vás z nějakého důvodu zaujme a naprosto nenudí. Tohle je přesně ten případ. Děj je jednoduchý, postavy zajímavé a herecké výkony výborné (protože bez nich by ten film byl na nic). 4*

• 24.1.2018  21:57
    Lady Bird (2017)

Napsat a natočit film, ve kterém se v podstatě nic neděje mi připadá naprosto fascinující. A ještě fascinující mi připadá fakt, že takovéhle filmy sklízejí nominace a ocenění. Proč? Herecké výkony mě neoslnili, příběh mě neoslovil a film mě nezaujal. Pro mě je to naprosto nezapamatovatelný kousek. Pár dní po jeho shlédnutí si ani nedokážu vybavit o čem to vlastně bylo.

• 22.12.2017  10:06

Pro mě tedy naprosto otřesná série, která to celé doslova zabila finálovým dílem. Cast mi od začátku moc nesednul a těch pár oblíbenců, co jsem si tam našla se poměrně brzy pakovala domů. Finálová pětka byla dost otřesná, byli tam jen dva lidi, u kterých by mi nevadilo, kdyby vyhráli a ti vypadli. :))) Šíleně umělé twisty a 60 milionů skrytých imunit mě moc neoslovilo a ten poslední tomu opravdu dodal korunu. Vítěz je opravdu ten nejhorší co může. 1*

• 9.12.2017  00:12

Pro mě se jednalo o úplně první setkání s vraždou v Orient Expresu. Nalákalo mě (pochopitelně) výborné obsazení a film mě ve své podstatě vůbec nezklamal. Ani na chvilku jsem se nenudila, jen to koncové rozuzlení mě zrovna neokouzlilo (ovšem to je spíš výtka předloze, nikoli filmu).

• 9.12.2017  00:09
    My Fair Lady (1964)

Tahle muzikálová klasika mě docela dlouho míjela, než jsem se jednoho dne rozhodla to napravit. Netušila jsem, co od toho čekat a zda se mi to vůbec bude líbit a předčilo to moje očekávání! Skvělé, zábavné a i písničky byli fajn.

• 8.12.2017  23:51

Zmodernizované pohádky já sice ráda, ale sem tam se ráda podívám na naprosto pohádkovou klasiku a té se mi tady dostalo až až. Krásně převedené z animované pohádky do hrané, Krásku by těžko mohl zahrát někdo jiný než Emma Watson. Jen některých herců bylo skoro škoda na takové vedlejší postavy. Jediné, co bych filmu vytkla jsou písničky. Zdála se mi jedna jak druhá, ničím neoriginální, nezapamatovatelné, v ději naprosto zbytečné a postupem filmu i docela otravné. Ale jinak to bylo fajn.

• 8.12.2017  23:47

Trochu předvídatelná romantická komedie, která vás ničím nepřekvapí. Avšak obsazení bylo milé, příběh rychle odsýpal. Ničím to nevyčnívá, takže je možné, že si za pár týdnů vůbec nevzpomenu, o čem to bylo. Ale mě to sedlo a líbilo se mi to.

• 7.9.2017  11:57

Obsazení na jedničku, námět by mohl být fajn, ale nějak to nevyšlo. Ani prvotřídní herci nedokázali zahrát postavy tak, aby mi nebylo úplně jedno co s nima bude. Pohnutky hlavní hrdinky se moc nedali pochopit, velká láska mezi ní a malířem mě nějak minula a vůbec nejšílenější mi přišla ta burza tulipánů, u který jsem jen tupě zírala a netušila o co jde (vysvětlení na začátku očividně nedostatečné). Asi největší chyba filmu ovšem spočívala v tom, že to bylo hrozně předvídatelné. Po pěti minutách filmu jsem odhadla něco, čeho jsem se za hodinu opravdu dočkala. No škoda, docela zklamání. 3*

• 22.7.2017  22:10

Začínalo to pomalu slibně, jakmile ale hlavní hrdina začal vyjadřovat svoje myšlenky, tak se film pomalu, ale jistě potápěl ke dnu a konec to vůbec nezachránil. Ač ovládám jazyk, ve které jsem to poslouchala, tak jsem půlce jeho myšlenek vůbec nerozuměla a nevěděla jsem, co tím básník chce říct. Důvod jeho výpravy jsem nepochopila, hlavní hrdina byl navíc absolutně nesympatický. Délka byla šíleně přitažená za vlasy, už po hodině a půl začnete vyhlížet konec a zděsíte se, když zjistíte, že do konce musíte přetrpět ještě hodinu jeho psychologických keců. 3*

• 22.7.2017  21:49

Nápad jako takový nebyl úplně špatný, ztvárnění však poměrně pokulhávalo. První půlka ještě ušla, ale u druhé jsem nestačila kroutit hlavou. Ten konec (fakt jsem to nečekala, takže mě to upřímně překvapilo, což tomu dodává plusový bod) ty blbosti v druhé půlce letmo vyžehlil. Hlavní herecké duo bylo docela sympatické, ale možná, že už jsem na tyhle filmy moc stará, za srdce mě to nechytlo. 3*

• 27.6.2017  17:23
    Zakladatel (2016)

Nemastné, neslané. Neurazí, ale ani nenadchne. Spíš jsem žasla, co všechno je možné. 3*

• 15.6.2017  22:22
    Focus (2015)

Pro mě šlo o velké překvapení. Vtipný film, který rychle odsýpal, místy mě dokázal překvapit a měl velmi příjemné obsazení. 4*

• 1.6.2017  09:48
    Serena (2014)

Poměrně nudné, nezáživné a hlavně nezapamatovatelné. Postavy se mi zdají ploché, jejich chování se velmi často zdálo neodůvodněné. Závěr mě nijak nešokoval, ani nedokázal takto podprůměrný film vytáhnout.

• 26.5.2017  17:08
    Survivor: Game Changers (TV pořad) (2017)

Já, narozdíl od valné většiny fanoušků, ráda série, které se sestávají z předchozích hráčů. Moje srdce proto zaplesalo, když jsem se dozvěděla, že téma pro 34. řadu bude Game changers. Jenže ono moje nadšení celkem rychle opadlo, když jsem zjistila cast, svých oblíbenců jsem tam našla jen pár, spíš mi to přišla jako naprosto náhodná směsice lidí, co si chtěli dát repete a CBS jim to s radostí dovolila, protože povětšinou se o žádné legendární hráče nejednalo. Vlastně celé obsazení by se dalo shrnout do několika kategorií: i) skutečné legendy, které si tam zasluží být (př. Cirie, Ozzy,..); ii) hráči, u kterých jsem ani nevěděla, že někdy předtím hráli (př. Sarah, Hali, Sierra,...); iii) exoti (př. Debbie, Tony,...) a iv) rány totálně vedle (př. Brad, Troyzan,...). Přestože lidi spoustu z nich nevybrali do Second chance a nechtěli je znovu vidět, vedení se rozhodlo, že je tam stejně dá. Snažili se trochu obnovit zajetý řád a mě nachystané twisty vůbec nevadili, jenže když pak na to doplatili hráči, co by si zasloužili víc, tak mě to ve výsledku akorát naštvalo. Většina mých oblíbenců vypadla poměrně rychle a do finále se nedobojoval ani jeden. Ze začátku mi to přišlo zajímavé, ale postupem času se to pak stalo poměrně monotólní a bez překvapení, i když se tvůrci snažili. Navíc totálně (s výjimkami) nesympatický cast, který zůstal v druhé polovině, tomu nepomohl. Z výherce zrovna odvázaná nejsem, i když respektuju, že hra byla dobrá a každopádně z finálové trojky to bylo jednoznačné řešení. Sice měla tahle řada pár super scén (Debbie a gymnastická kauza; pár kmenovek a twistů), ale ve výsledku velmi průměrné. P.S. Brada už nikdy v životě nechci vidět, Jeffe!!!!!!!!!!

• 23.5.2017  15:39

Parodie, která vlastně tak úplně parodie není. Stejně jako u Kiss Kiss Bang Bang mi přišel zbytečně překombinovaný děj. Dobrou půl hodinu jsem jen tápala ve jménech a ve výsledku mám dojem, že by bylo vlastně lepší, kdyby zločin nebyl tak zapeklitý, ale byla to jen klasická vyšetřovačka vraždy. Okrem toho jsem se ale (místy poměrně královsky) bavila. Ústřední dvojice se dobře doplňovala a postava, kterou hrál Ryan Gosling si poměrně snadno, dokázala získala sympatie. Pro mě příjemné překvapení 4*

• 23.5.2017  13:01

Film o válce, kde ve francouzském městě Bussy všichni mluví plynně anglicky, bez stopy francouzského přízvuku. Co se týče uvěřitelnosti, film se pohupuje na hodně nízkém laně. Chování postav bylo podivné a předvídatelnost byla do světa řvoucí. Dokážete odhadnout co/jak a proč půl hodiny než se to stane. A aby člověk nezapomněl, že to má být válečný film, tak sem tam do toho tvůrci hodili vážnou scénu, ze které měla zřejmě tuhnout krev v žilách, aby to nepůsobilo jako z červené knihovny. Chemie mezi hlavními postavami nebyla a Michelle Williams mi opět potvrdila, že je mi strašně nesympatická. 3*

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31