Rosaviva

Rosaviva

Desperate Housewife

okres Praha
Here's to the fools who dream, crazy as they may seem

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31
    • 15.5.2020  20:19
    Kdo přežije (TV pořad) (2000)

Moje guilty pleasure, viděny všechny série a zatím mě to pořád hrozně baví. 5*

• 15.4.2020  14:55
    Le Mans '66 (2019)

Koho by napadlo, že film z prostředí automobilových závodů mě bude bavit? Skutečně ale tomu tak bylo. Skvěle a svižně natočené, tak, že těch 152 minut uteče jako voda a vy si skoro říkáte - to už je konec? Automobilové závody byly natočeny tak věrohodně, že jsem měla pocit, že se dívám na skutečný závod. Skvěle obsazené hlavní postavy, na duo Matt Damon a Christian Bale byla radost pohledět.

• 15.4.2020  14:49
    Aladin (2019)

Neurazí, ale ani nijak nenadchne. Poměrně slušně vybraný casting, kterému dominuje Will Smith, na kterém je vidět, jak moc si roli užívá. Z těch hudebních a tanečních scén vyloženě dýchal Bollywood, ale aspoň to trochu ozvláštní děj barvami a tancem. Jen si po skončení filmu nevybavíte žádnou písničku. 3*

• 15.4.2020  14:42

Tenhle film má prostě super obsazení, na kterém to utáhne. Ačkoliv má film spoustu úžasných hereček, žádná nedokázala úplně zaujmout, abych si řekla - tahle postava je super, všechny postavy byly takové nemastné neslané. Zdálo se mi to méně propracované než Dannyho parťáci, všechno tak trochu osekané, nevysvětlené, jak se která z postav dostala na to místo, kde mohla plánu nejvíc pomoct. Ale závěr překvapil.

• 13.4.2020  20:09

Rudá volavka je špionážní krimi thriller, který se snaží převážně šokovat brutálními scénami, což se mu daří. Velmi autenticky pak působí, když spolu rusové v Rusku mluví anglicky a stejně autenticky působí i to, že když hlavní hrdinku "seřežete jako jelito", tak je v další scéně už úplně v pohodě. Celý film tak nějak přemýšlíte pro koho hlavní hrdinka vlastně pracuje a misky vah se s každou scénou převáží buď na jednu, nebo na druhou stranu. Finále jsem tak nějak předvídala, takže mě vyloženě nepřekvapilo. Na tohle budu ještě hodně dlouho vzpomínat, ovšem asi ne v dobrém. 3*

• 11.4.2020  23:10

"Jmenuji se Marie Kostková z Kostky. V rodové historii jsem v pořadí třetí." Aneb jak vtipná knížka cestou na filmové plátno ztratila veškerý vtip. Dokud se film jakž takž držel knížky, tak to ještě šlo, člověk se sem tam zasmál, ale v druhé půlce filmu to ztratilo šmrnc, šťávu a zbytek toho vtipu, který se sporadicky objevil v první půlce. Film navíc strádá převážně tím, že převodem na plátno ztratil hlavního tahouna a vypravěče knížek - Marii, která ve filmu hrála jakési druhé housle. Škoda promarněného potencionálu.

• 11.4.2020  13:51

Film, který na vás dýchá atmosférou 60 let s příjemným obsazení hlavních rolí, ve kterých je vidět, že si jak DiCaprio, tak Pitt užívají každou chvilku. Krásná Margot už je pak jen jako třešnička na dortu. Film, který se příjemně vleče ke skvělému finále. Ač to není takový masterpiece jako Pancharti nebo Django, tak Tarantinovi fanoušky to nezklame.

• 11.4.2020  10:44

Když už jsem zhlédla první díl, tak jsem si řekla, proč se nepodívat na dvojku. Zbytečná nastavovaná kaše. V podstatě film vymyslí trošku odlišnou zápletku, ale jinak úplně stejnou, vymění scenérii a jede si ve stejných kolejích. Tentokrát se přidají nové postavy a pokusy o vtipné scény tady vážně nefungují, protože je to celé postavené na dvou postarších pánech, kteří se celou dobu ptají pořád dokola na to samé. Nesympatický cast si k sobě nabral nováčka, který té nesympatičnosti dodal korunu.

• 11.4.2020  10:39

Plus tohoto filmu vnímám jako to, že to není pokus o reboot, ale pokračování, které se snaží trochu vzdát poctu původnímu filmu. Taky se mi líbilo, že se nepokoušeli nijak ten původní film vykrást a zápletka byla úplně jiná. I bylo ve výsledku dobře, že místo toho, aby se ta hra promítla v reálném světě, vtáhla všechny dovnitř. Tím ale všechny plusy končí. Jako největší mínus musím snad vyzdvihnout strašně nesympatický hlavní cast, ač separátně pár z těch herců můžu, tak dohromady se mi to vůbec nelíbilo, nemělo to žádnou dynamiku. Když se nad tím filmem zpětně zamyslím, tak z něj mám spíš negativní emoce. Žádná jedinečná zápletka, vtipné to nebylo. Jednou se na to podívat dalo, ale víckrát ne.

• 1.4.2020  14:09

Po traileru jsem se hodně bála, ale mě to ve výsledku vůbec nezklamalo! Šílená a chaotická Harley to se svojí hyenou rozjede na kolečkových bruslích ve velkém barevném stylu a já se fakt bavila od začátku do konce. Mělo to tempo, mělo to spád, mělo to fajn soundtrack, mělo to skvělou Margot Robbie, mělo to slušný vedlejší cast (kromě policistky, ta mi tam moc nesedla), mělo to bobra v baletní sukýnce a ve výsledku, já snad fakt nemám co vytknout. 5*

• 25.12.2019  21:23

Ono se sice říká, že se nemá srovnávat knížka s filmem, ale já si tady v tom případě prostě nemůžu pomoct. Knížku jsem poprvé četla zhruba před pěti lety a navodila ve mě úplně úžasnou vánoční atmosféru, všechny ty tří příběhy byly prostě kouzelné a vánoční a plné sněhu a já se k té knížce o Vánocích, už několik let, hrozně ráda a opakovaně vracím. Představte si tedy mé nadšení, že se letos budu moct podívat i na její filmové zpracování - a byla to skutečně ledová sprcha. Dokázala bych pochopit, že bylo potřeba nějaké detaily vynechat či přepsat, ale proč přepisovat úplně všechno? Nemělo to žádné kouzlo, žádná vánoční atmosféra na mě nedýchla, prostě nic. A je to fakt škoda promrhaným materiálem, ten film mohl mile zahřát u srdce, kdežto tyhle vypůjčené postavy v jiných příbězích se mnou nic nezmohly.

• 9.5.2019  09:43
    Deadpool 2 (2018)

Já a Deadpool očividně nebudeme kamarádi. Už u děsně přehypované jedničky jsem měla docela problém, ale i přesto jsem se tedy rozhoupala pro dvojku s tím, že už alespoň vím, do čeho jdu, co od toho čekat a nečekat. Ovšem i přes ta malá očekávání mě film dokázal zklamat. Očividně mám jiný smysl humoru než všichni ostatní, protože já se nezasmála ani jednou, tyhle ty "fekální" vtipy a nechutnosti, které byly už dost za hranou mě skutečně vtipné nepřišly. Navíc mě hrozně nebavilo, jak si ten film hrál na parodii superhrdinských filmů a ve skutečnosti to vlastně žádná parodie ani nebyla. Hned v prvních deseti minutách vám to naservíruje nečekaný (a takový dost nelogický a zbytečný) zvrat, který pak udá tempo zbytku filmu, který vlastně nemá žádný normální děj, jen je to sled nelogičnosti vedle nesmyslu. Pochopitelně se musí vrátit i dvojka (vlastně v tomhle dílu trojka) těch nejméně zajímavých X-Menů, které studio vyhrabalo a vlastně jediná postava, která tu katastrofu zachraňuje (ačkoliv ne úplně dostatečně) byla Domino. Ovšem co mě na filmu iritoval úplně nejvíc (a jo, vadilo mi to i v jedničce, ale asi protože to všem přišlo děsně zábavný, tady toho bylo ještě dvakrát tolik) bylo to pomyslné bourání čtvrté stěny a to neustálé narážení a zesměšňování Marvelu, ostatních superhrdinů a ty narážky na filmovou kariéru Ryana Reynoldse - to ve filmu prostě vidět nechci. Třetí díl už si snad odpustím, teď jen musím doufat, že Deadpool nezaujme nějakou větší roli v MCU, ještě, aby se nedejbože nacpal třeba do fáze 4 Avengers.

• 29.4.2019  09:53

"We are in the endgame now." Tak tomuhle se říká epické završení desetileté ságy od Marvelu. Možná, že to nebylo úplně dle mých představ, ale nedá se tomu upřít, že to byl prostě parádní tříhodinový konec Infinity sagy, se kterým se dokážu smířit. Jen co film začal, tak se hned vrhnul do akce a první půl hodina byla přesně taková, jak jsem si představovala. Ovšem pak film dost rázně dupnul na brzdu a následující cca hodina se nesla v dost pomalém tempu, tady si upřímně myslím, že to bylo až zbytečně dlouhé a skupina anonymních alkoholiků a Scotta zjišťujícího, co se vlastně stalo, by se dalo sestříhat a zkrátit, aby bylo víc času na závěrečnou akci. Nicméně, jakmile se tady to překlenulo, tak se film zase rozjel a šlo se opět do akce, ze které pak až do konce nepolevil. Musím přiznat, že se film vydal úplně jinou cestou, než jsem osobně předpokládala a tak mě docela překvapil (tady za to si dovolím poděkovat propagaci, která ven nepustila v podstatě vůbec nic z děje a velmi málo nových záběrů, takže děj filmu byl skutečně nečekaný). Zároveň ale zrovna tady v té části filmu mi přišlo nejvíc plot holes a nelogičností a ačkoliv vás v podstatě varují předtím, abyste v tom nehledali logiku, prostě jsem se tomu neubránila a i zpětně si stojím za tím, že některé akce byli prostě vrcholem absolutní nelogičnosti. Nicméně, ať už to bylo jakkoliv, dovedlo nás to do zdárného a uspokojivého konce jedné filmové etapy. Trochu mi tedy vadilo, co tvůrci v tomto díle provedli s Thorem a Hulkem. Asi největší překvapení pak pro mě bylo, že nezabili postavu, o které jsem si byla stoprocentně jistá, že umře a naopak zabili někoho, u koho jsem to absolutně nečekala. Moje největší stížnost však putuje ke Captain Marvel, která byla jednoznačně naprosto otřesná. Tohle universum bylo v přípravě deset let a chápu, že Captain Marvel bude důležitou postavou pro fázi 4, ale v tom případě nechápu, proč jí prvotně vůbec cpali sem, kde působila jako pěst na oko a nikdo nevěděl, kdo to vlastně je. Pokud jí chtěli zařadit do Infinity sagy, tak její film měli představit už dávno (třeba před rokem či dva) a dát lidem šanci film zhlédnout, ale když její sólovku dají do kin zhruba měsíc před Endgame, tak se musí počítat s tím, že spousta lidí jí napoprvé uvidí až v Endgame a zatímco ostatní měli deset let na to, aby si utvořili charaktery a někam se posunuli, Captain Marvel tam prostě vpadla a tvářila se, že je z nich vlastně nejlepší a nejsilnější a že zatímco ona to pořeší, ostatní hrdinové si můžou jít dát kafe - kdo vlastně seš a kdes teda celou tu dobu byla?? Jsem sice all for feminism, ale tohle mi přišlo až moc a dost mi to zkazilo dojem z filmu. Nicméně 5*

• 8.2.2019  21:34

Nedá se od toho čekat nic náročného, ani nic překvapivého. Už od začátku víte jak to dopadne, protože to je strašně průhledné. Ale ono to ani moc nevadí, cílem filmu je hlavně pobavit a odpočinout si u něj a to se tu vyloženě podařilo. A že já zrovna české filmy moc nemusím. 4*

• 4.2.2019  11:57
    Favoritka (2018)

"Aim for the flagstones. The lawn might break your fall." Favoritka je ve svojí podstatě absolutní šílenost, kdy občas jen překvapeně zíráte na plátno, co se to vlastně děje. Některé scény jsou tak absurdní, že se jim jenom musíte smát, ale celkově mám z filmu vlastně spíš rozporuplné pocity. Ano, dívat se na to dalo, vlastně jsem se u toho ani nenudila a občas jsem se zasmála, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se mi to vlastně nějak zvlášť nelíbilo, určitě si nejsem vůbec jistá, že bych si to dobrovolně pustila znova. Zahrané to ale bylo bravurně, o tom žádná. 3*

• 30.1.2019  17:03

Wakanda je vizuálně úžasná, o tom žádná. Bohužel jinak mě Black Panther moc nenadchnul. Oceňuji, že zápletka nebyla ta klasická "počáteční", kdy hlavní hrdina objevuje svoje nové síly a učí se s nimi zacházet, jenže ani tak příběh nebyl ničím zvláštní či překvapivý. Je to něco, co jsme viděli už dvacetkrát, akorát okořeněné krásným vizuálem a africkou hudbou. Příběhu navíc ani moc nepomáhaly postavy, které se jednoduše dají rozdělit do tří skupin: a) sympaťáci (př. hlavní hrdina); b) nicneříkající (př. jeho přítelkyně - ta linka tam navíc vůbec nemusela být); c) otravné (př. sestra hlavního hrdiny - skutečně gratuluji, Marvelu se konečně podařilo vytvořit postavu, která mi neuvěřitelně leze na nervy a u které stačí aby promluvila, abych obracela oči v sloup). Vtipných scén je docela pomálu, takže já jsem upřímně docela zklamaná, čekala jsem víc. 3* a ten konec, kdy o Wakandě nikdy nikdo neslyšel a oni pak jen tak přiletí vznášedlem na sídliště a jdou vzdělávat lidi.. to jako vážně?

• 30.1.2019  16:55

Obyčejný film o dvou naprosto rozdílných lidech, které okolnosti svedou dohromady a musí spolu pár týdnů vyjít. Kromě vážných scén se i sem tam tasmějete. Oba herci se svých rolí zhostili skvěle a zahráli to přirozeně, ústřední duo má tak díky nim skvělou dynamiku. Vůbec jsem se u toho nestihla nudit. Tady je příklad toho, jak se film o rasismu dá natočit s grácií a že se ani nemusí moc tlačit na pilu. 4*

• 9.11.2018  10:34

"You're a legend, Fred." "We are all legends." Bohemian Rhapsody je film stejně unikátní a jedinečný jako Freddie Mercury a Queeni. Není to takový ten klasický životopisný film, tady bylo soukromí skupiny na druhé koleji a šlo hlavně o oslavu té jedinečné muziky. Ač to tedy mnohdy vzali jako z rychlíku (např. zrod kapely), tak mě to tam nevadilo, protože minuty, které by byly věnované většímu rozebrání soukromí by byly minuty, kde bychom se obrali o tu hudbu. Díky bohu, že použili ty staré nahrávky a nenapadlo je ty písničky přezpívávat. Obsazení bylo brilantní. Ani bych neřekla, že Rami Malek hrál, já mu prostě všechno věřila. Palec nahoru i za skvěle zpracovaný zvuk, závěrečný mix písniček na Live Aid byl skvěle udělaný. Ta atmosféra byla tak autentická, že to na mě spíš než jako hraný film působilo jako koncert. Skutečně jsem místy absolutně zapomínala, že je to hraný film a že se nedívám na záznam koncertu. Marně hledám, co bych vytkla, ale nenapadá mě absolutně nic. Klobouk dolů.

• 5.11.2018  17:03

Děj vás asi moc nepřekvapí, je to poměrně předvídatelné a dokážete dopředu odhadnout co se stane a proč. Ono to ale při sledování moc nevadí, je to zahrané dobře a zpracované taky. Lady GaGa asi mnohé překvapí tím, že jí tu roli věříte, hraje tak přirozeně, že by člověk ani nepoznal, že to není herečka. Ač Bradley hrál vcelku dobře, tak je to asi jeho první role, kde mi nějak zvlášť nezaujal ani mi moc nesednul. Ale jako celkem to sedí, průměr, který Lady GaGa vytáhne do lehčího nadprůměru svým zpěvem. 4*

• 1.8.2018  10:57

Já jsem se pokračování Mamma Mii docela obávala a to hned ze dvou důvodů, jednak kvůli dějové stránce a potom kvůli tomu, aby mi pokračování nezkazilo jedničku, což se naštěstí nestalo. Jednička byla určitě o hodně lepší, bláznivější, feel-good film, kdežto dvojka působila jako dospělejší a vážnější verze. Ono to ale ve výsledku nevadilo. Děj jako takový tam vlastně víceméně nebyl. Ve flashbacích jsme viděli starý známý příběh jak se Donna seznámila se Samem, Billem a Harrym a to, že víte jak to dopadne tomu vlastně vůbec nevadilo, protože je něco jiného jen slyšet jak to bylo, ale když to pak i vidíte, tak to tomu hned dodá další rozměr. Lily James byla v roli mladé Donny fakt skvělá, působila tak strašně přirozeně, že mi přišlo, že ani nehrála a bavila mě z celého filmu nejvíc. Ta současnost z ostrova pak působilo tak trochu nostalgicky, jako na návštěvě u známého, kterého jste dlouho neviděli. Sice tam nebylo vlastně vůbec nic o tom, čím si postavy prošly během těch deseti let, ale ono to vlastně ani nevadilo, to nejdůležitější tam bylo řečeno a já byla ráda, že se můžu na chvíli vrátit na Kalokairi. Ty nejznámější a nejlepší písničky si víceméně vyplýtvali v prvním díle, takže po hudební stránce to bylo trošku slabší, ale i tak se tam našlo spousta dobrých písniček, které se do toho prvního nepropracovali. Stejně mě ale nejvíc potěšilo repete těch klasických. 4*

• 14.6.2018  11:27

Infinity War je tak nadupaná hvězdným obsazením, že výsledek snad ani nemohl dopadnout špatně. Vůbec se to s váma nemazlí a hned vás to hodí do akce. Hlavní příběh je pak rozdělený do několika různých linek, ze které žádná nenudí. Všechny postavy jsou své a líbilo se mi, že si to dokázalo udržet atmosféru jejich sólovek. Snad jen z toho konce jsem byla mírně v šoku, čekala jsem nějakou velkou závěrečnou akci a uzavření, takže konec mě příliš nepotěšil.

• 27.3.2018  10:10

V přípravě na Infinity war dokoukávám těch pár restů, co mám na triku a teď přišla řada na Doktora Strange. Notno podotknout, že Benedict Cumberbatch se na tu roli vyloženě hodil a podržel celý film, který pro mě byl jen naprostý průměr a nic víc. Na můj vkus to šlo všechno hrozně rychle. Snad to byl záměr, ale já vlastně vůbec nepochopila, odkud pocházejí ty jeho čáry a celý trénink byl jak z rychlíku. V jednu minutu nic a v tu další to najednou zvládá levou zadní. Navíc se nedokážu odprostit od toho, že Doktor Strange vlastně není žádný superhrdina, že "síly", které má, se může naučit každý, není to tedy ničím originální a stačilo by vycvičit celou armádu a žádní Avengers by vůbec nemuseli existovat. Nevím, jestli má ta magie nějakou hranici, ale z toho, co ve filmu předváděli, mi přišlo, že ne, tudíž mi není úplně jasný k čemu se přidává k Avengerům, když všechno zvládne levou zadní. Co se týče děje, tak mě to ani neurazilo, ani nenadchnulo. Takový ten klasický začátečnický film jak a proč, který nebyl ničím ozvláštněný, ač se snažili aspoň s digitálním převracením ulic, což na mě fungovalo v Počátku, ale tady mi to přišlo jen pro efekt. Navíc tam bylo vtipů docela poskrovnu, vlastně jediné, co stojí za zmínku je ten plášť. Ten byl boží. 3*

• 23.3.2018  10:35
    Tomb Raider (2018)

Alicia na první pohled působí tak křehce, že jsem měla určité pochybnosti, ale od první scény jsem jí to všechno naprosto věřila a všechny pochybnosti šli okamžitě stranou. Film jako takový nebyl vůbec špatný, Lara sice poměrně často dělala rozhodnutí, u kterých se mi chtělo mlátit hlavou do stolu, ale konec dobrý všechno dobré. Vizuálně to působilo všechno hezky. 4*

• 19.3.2018  12:00

"Hey, man. I'm Korg. We're gonna get outta here. Wanna come?" Mišmaš naprosto absurdních hlášek a šílených scén, které dohromady tvoří jednu z nejzábavnějších marvelovek poslední doby. Soundtrackem a vtipy mi to nejvíc připomínalo Strážce. Největší překvapení pro mě byl Hulk, za ty dva roky ve vesmíru se nám nějak rozmluvil, chlapec. Následné scény s Brucem pak neměli chybu. Celkově ten film skvěle šlapal a jsem zvědavá, co bude dál. 4* (Ale ztrátu kladiva oplakávám, to mě fakt naštvalo).

• 19.3.2018  10:50

Nebylo to špatné, nijak zvlášť vás to nenadchne, ale ani neurazí. Příjemně se na to dívá, nenudí to a docela ubíhá. Myslím ale, že to mělo potenciál vyždímat ze situací víc komických prvků, ale i tak jsem se zasmála. Zlatý průměr. 3*

• 19.3.2018  10:36

Jestli o tomhle filmu můžu říct něco pozitivního, pak je to to, že měl strašně zvláštní, nostalgickou atmosféru, kterou si pamatuji ještě dávno po zhlédnutí. Ale to je všechno, nic dalšího to nemělo, ani dobré herecké výkony a hlavně to nemělo dobrou zápletku, i když ono to vlastně nemělo zápletku žádnou. Naprosto neuvěřitelné, ale za celých 132 minut se tam nic nestalo. 2*

• 24.2.2018  23:52

Naprosto strašné. Film absolutně o ničem s nesympatickým hereckým obsazením, nulovým dějem i zvraty a scénami, které by potřebovali tak o půlku zkrátit. Vizuálně taky ne moc hezké, dost ponuré a navrhované šaty otřesné. Závěrečná scéna, kdy na sebe hlavní protagonisté pět minut zírali je vrcholem celého filmu. Ani ten konec za nic nestál. 2*

• 20.2.2018  11:28

Klobouk dolů za přeměnu Garyho Oldmana, který byl naprosto k nepoznání, to je asi tak jediné pozitivum, které k filmu můžu říct. Bylo to dost nezáživné a hrozně nezapamatovatelné, v podstatě jakmile scéna skončila, už jsem ani nevěděla, o čem se mluvilo. 2* Film o tom, jak Churchill vyřešil válku v metru.

• 20.2.2018  10:57

Pro mě víceméně naprosto nezajímavé. Neohromilo mi to ani příběhem, ani hereckými výkony. Film neměl vůbec žádný spád, vůbec to neutíkalo. Bohužel za mě se jedná o velké zklamání, protože jsem čekala o hodně víc.

• 12.2.2018  10:03
    Uteč (2017)

Upřímně špatně se mi hledají slova, se kterými bych mohla tento film popsat. Začátek ještě ušel, ale jak film postupoval, tak jsem nestačila valit oči. Nejděsivější na celém filmu byl ten námět. Důvod nominace na Oscara mi tady opět nějak ušel, ten film neměl žádnou hlubší myšlenku, v podstatě to nebylo ani zajímavé, jen směšné a o hereckých výkonech se tady taky nedá moc mluvit. Jestli se mi při každém zjevení hrníčku a lžičky měl tajit dech, tak se to nějak minulo účelem. A poslední třetina filmu už tomu dodala jen korunu. Chyť ho dědo! 2*

<< předchozí 1 2 3 4 9 16 24 31