Ženy v běhu (2019)

Nedá se od toho čekat nic náročného, ani nic překvapivého. Už od začátku víte jak to dopadne, protože to je strašně průhledné. Ale ono to ani moc nevadí, cílem filmu je hlavně pobavit a odpočinout si u něj a to se tu vyloženě podařilo. A že já zrovna české filmy moc nemusím. 4*

Favoritka (2018)

"Aim for the flagstones. The lawn might break your fall." Favoritka je ve svojí podstatě absolutní šílenost, kdy občas jen překvapeně zíráte na plátno, co se to vlastně děje. Některé scény jsou tak absurdní, že se jim jenom musíte smát, ale celkově mám z filmu vlastně spíš rozporuplné pocity. Ano, dívat se na to dalo, vlastně jsem se u toho ani nenudila a občas jsem se zasmála, ale nemůžu se zbavit pocitu, že se mi to vlastně nějak zvlášť nelíbilo, určitě si nejsem vůbec jistá, že bych si to dobrovolně pustila znova. Zahrané to ale bylo bravurně, o tom žádná. 3*

Black Panther (2018)

Wakanda je vizuálně úžasná, o tom žádná. Bohužel jinak mě Black Panther moc nenadchnul. Oceňuji, že zápletka nebyla ta klasická "počáteční", kdy hlavní hrdina objevuje svoje nové síly a učí se s nimi zacházet, jenže ani tak příběh nebyl ničím zvláštní či překvapivý. Je to něco, co jsme viděli už dvacetkrát, akorát okořeněné krásným vizuálem a africkou hudbou. Příběhu navíc ani moc nepomáhaly postavy, které se jednoduše dají rozdělit do tří skupin: a) sympaťáci (př. hlavní hrdina); b) nicneříkající (př. jeho přítelkyně - ta linka tam navíc vůbec nemusela být); c) otravné (př. sestra hlavního hrdiny - skutečně gratuluji, Marvelu se konečně podařilo vytvořit postavu, která mi neuvěřitelně leze na nervy a u které stačí aby promluvila, abych obracela oči v sloup). Vtipných scén je docela pomálu, takže já jsem upřímně docela zklamaná, čekala jsem víc. 3* a ten konec, kdy o Wakandě nikdy nikdo neslyšel a oni pak jen tak přiletí vznášedlem na sídliště a jdou vzdělávat lidi.. to jako vážně?

Zelená kniha (2018)

Obyčejný film o dvou naprosto rozdílných lidech, které okolnosti svedou dohromady a musí spolu pár týdnů vyjít. Kromě vážných scén se i sem tam tasmějete. Oba herci se svých rolí zhostili skvěle a zahráli to přirozeně, ústřední duo má tak díky nim skvělou dynamiku. Vůbec jsem se u toho nestihla nudit. Tady je příklad toho, jak se film o rasismu dá natočit s grácií a že se ani nemusí moc tlačit na pilu. 4*

Bohemian Rhapsody (2018)

"You're a legend, Fred." "We are all legends." Bohemian Rhapsody je film stejně unikátní a jedinečný jako Freddie Mercury a Queeni. Není to takový ten klasický životopisný film, tady bylo soukromí skupiny na druhé koleji a šlo hlavně o oslavu té jedinečné muziky. Ač to tedy mnohdy vzali jako z rychlíku (např. zrod kapely), tak mě to tam nevadilo, protože minuty, které by byly věnované většímu rozebrání soukromí by byly minuty, kde bychom se obrali o tu hudbu. Díky bohu, že použili ty staré nahrávky a nenapadlo je ty písničky přezpívávat. Obsazení bylo brilantní. Ani bych neřekla, že Rami Malek hrál, já mu prostě všechno věřila. Palec nahoru i za skvěle zpracovaný zvuk, závěrečný mix písniček na Live Aid byl skvěle udělaný. Ta atmosféra byla tak autentická, že to na mě spíš než jako hraný film působilo jako koncert. Skutečně jsem místy absolutně zapomínala, že je to hraný film a že se nedívám na záznam koncertu. Marně hledám, co bych vytkla, ale nenapadá mě absolutně nic. Klobouk dolů.

Zrodila se hvězda (2018)

Děj vás asi moc nepřekvapí, je to poměrně předvídatelné a dokážete dopředu odhadnout co se stane a proč. Ono to ale při sledování moc nevadí, je to zahrané dobře a zpracované taky. Lady GaGa asi mnohé překvapí tím, že jí tu roli věříte, hraje tak přirozeně, že by člověk ani nepoznal, že to není herečka. Ač Bradley hrál vcelku dobře, tak je to asi jeho první role, kde mi nějak zvlášť nezaujal ani mi moc nesednul. Ale jako celkem to sedí, průměr, který Lady GaGa vytáhne do lehčího nadprůměru svým zpěvem. 4*

Mamma Mia! Here We Go Again (2018)

Já jsem se pokračování Mamma Mii docela obávala a to hned ze dvou důvodů, jednak kvůli dějové stránce a potom kvůli tomu, aby mi pokračování nezkazilo jedničku, což se naštěstí nestalo. Jednička byla určitě o hodně lepší, bláznivější, feel-good film, kdežto dvojka působila jako dospělejší a vážnější verze. Ono to ale ve výsledku nevadilo. Děj jako takový tam vlastně víceméně nebyl. Ve flashbacích jsme viděli starý známý příběh jak se Donna seznámila se Samem, Billem a Harrym a to, že víte jak to dopadne tomu vlastně vůbec nevadilo, protože je něco jiného jen slyšet jak to bylo, ale když to pak i vidíte, tak to tomu hned dodá další rozměr. Lily James byla v roli mladé Donny fakt skvělá, působila tak strašně přirozeně, že mi přišlo, že ani nehrála a bavila mě z celého filmu nejvíc. Ta současnost z ostrova pak působilo tak trochu nostalgicky, jako na návštěvě u známého, kterého jste dlouho neviděli. Sice tam nebylo vlastně vůbec nic o tom, čím si postavy prošly během těch deseti let, ale ono to vlastně ani nevadilo, to nejdůležitější tam bylo řečeno a já byla ráda, že se můžu na chvíli vrátit na Kalokairi. Ty nejznámější a nejlepší písničky si víceméně vyplýtvali v prvním díle, takže po hudební stránce to bylo trošku slabší, ale i tak se tam našlo spousta dobrých písniček, které se do toho prvního nepropracovali. Stejně mě ale nejvíc potěšilo repete těch klasických. 4*

Avengers: Infinity War (2018)

Infinity War je tak nadupaná hvězdným obsazením, že výsledek snad ani nemohl dopadnout špatně. Vůbec se to s váma nemazlí a hned vás to hodí do akce. Hlavní příběh je pak rozdělený do několika různých linek, ze které žádná nenudí. Všechny postavy jsou své a líbilo se mi, že si to dokázalo udržet atmosféru jejich sólovek. Snad jen z toho konce jsem byla mírně v šoku, čekala jsem nějakou velkou závěrečnou akci a uzavření, takže konec mě příliš nepotěšil.

Doktor Strange (2016)

V přípravě na Infinity war dokoukávám těch pár restů, co mám na triku a teď přišla řada na Doktora Strange. Notno podotknout, že Benedict Cumberbatch se na tu roli vyloženě hodil a podržel celý film, který pro mě byl jen naprostý průměr a nic víc. Na můj vkus to šlo všechno hrozně rychle. Snad to byl záměr, ale já vlastně vůbec nepochopila, odkud pocházejí ty jeho čáry a celý trénink byl jak z rychlíku. V jednu minutu nic a v tu další to najednou zvládá levou zadní. Navíc se nedokážu odprostit od toho, že Doktor Strange vlastně není žádný superhrdina, že "síly", které má, se může naučit každý, není to tedy ničím originální a stačilo by vycvičit celou armádu a žádní Avengers by vůbec nemuseli existovat. Nevím, jestli má ta magie nějakou hranici, ale z toho, co ve filmu předváděli, mi přišlo, že ne, tudíž mi není úplně jasný k čemu se přidává k Avengerům, když všechno zvládne levou zadní. Co se týče děje, tak mě to ani neurazilo, ani nenadchnulo. Takový ten klasický začátečnický film jak a proč, který nebyl ničím ozvláštněný, ač se snažili aspoň s digitálním převracením ulic, což na mě fungovalo v Počátku, ale tady mi to přišlo jen pro efekt. Navíc tam bylo vtipů docela poskrovnu, vlastně jediné, co stojí za zmínku je ten plášť. Ten byl boží. 3*

Tomb Raider (2018)

Alicia na první pohled působí tak křehce, že jsem měla určité pochybnosti, ale od první scény jsem jí to všechno naprosto věřila a všechny pochybnosti šli okamžitě stranou. Film jako takový nebyl vůbec špatný, Lara sice poměrně často dělala rozhodnutí, u kterých se mi chtělo mlátit hlavou do stolu, ale konec dobrý všechno dobré. Vizuálně to působilo všechno hezky. 4*