monolog

monolog

J D

okres Brno-venkov
Milovník starých dabingů, poslední dobou xenofob a rasista. Taky diskriminuji dle etnika a to už jen tím, že žiju.

332 bodů

Moje biografie

od nejnovějšíchpodle abecedy
  • 12.3.2006
  Angela Lansbury
  (herečka)

  Angela Brigid Lansbury se narodila 16. října 1925 v Londýně. Za 2. světové války její rodina emigrovala do USA, kde už zůstali natrvalo.

  Teď malá rada pro ty, kteří nemají rádi rodinná pouta - následující odstavec přeskočte. Její matkou je herečka Moyna McGill a bratry televizní producenti seriálů o pět let mladší dvojčata… (více)

  • 1.12.2005
  Benji
  (herečka)

  Nejchytřejší jsou voříšci. Čistokrevnost s sebou nese hloupost.

  Většina psích herců trpí tím, co se dá nazvat uhrančivé oko trenérovo. Což znamená, že neustále koukají po svém pánečkovi a nehrají, ale předstírají špatně naučené pózy. Benji, ať už v jakékoliv své inkarnaci, byl jiný. Životný, improvizující herec, který reagoval… (více)

  • 1.12.2005
  Daniel Casey
  (herec)

  Daniel Casey se narodil 1.6.1972 ve Stockton-on-Tees, kde také vyrostl. Jeho otcem je komentátor North East Tv a redaktor místního tisku Luke Casey. Daniel se rozhodl stát se hercem již ve čtrnácti letech, kdy vstoupil do amatérského divadla mladých Stockton Youth Theatre. Když mu nabídli hlavní roli ve hře Dead Fish, která… (více)

  • 25.2.2006
  Graham Chapman
  (herec)

  Graham Chapman se narodil 8. ledna 1941 v Leicesteru (čti Lestr) v Anglii během německého bombového náletu. Jeho otec byl vrchní inspektor policie a pravděpodobně hodně inspiroval následně Grahamem hrané úřední osoby v sérii komediálních skečů. Graham úspěšně dostudoval lékařskou univerzitu a získal titul Mudr (v Anglii M.D. –… (více)

  • 26.4.2006
  John Cleese
  (herec)

  "Nemyslím, že by každý měl být sexuálně vzděláván. Na to je na světě příliš mnoho lidí. Pokud s tím na pár let přestaneme, třeba se to změní.“

  John Marwood Cleese se narodil v malém přímořském městečku Weston-Super-Mare (adresa Ellesmere road 6, dnes patří Stuartu Harveymu, bratru to Kevina Harveye, absolutně nezajímavého a… (více)

  • 1.12.2005
  Josef Bek
  (herec)

  Když se Josef Bek poprvé narodil, bylo to o dva měsíce dřív, než všichni čekali a zároveň nedlouho po vyhlášení samostatné Československé republiky. Protože tehdy ještě neexistovaly inkubátory a bylo to uprostřed zimy, prvních několik měsíců života strávil nahříváním se v troubě kamen. Přestože mu tehdy porodní bába podle… (více)

  • 25.2.2006
  Karel Hašler
  (skladatel)

  "Hoši od gestapa, vy tu klidně spíte, vy se odtud domů nikdy nevrátíte. Nevrátíte vy se nikdy domů zpátky, budou pro vás plakat otcové i matky. Zůstanete tady jako bídné trety, budou pro vás plakat Gertudy i Grety..."

  Karel Hašler se narodil v dělnické rodině. Oba jeho rodiče pracovali ve smíchovských sklárnách. Původně se na… (více)

  • 22.10.2006
  Kindži Fukasaku
  (režisér)

  "Je to pohádka, ale temná."

  O Japoncích se obecně soudí, že jsou to velmi zdvořilí a mírumilovní lidé a je to také obvykle pravda. Přesto jejich fascinace násilím je pro mnohého Evropana nejméně neobvyklá. Není výjimkou potkat příjemný mladý pár, který listuje manga komiksem, zobrazujícím znásilnění a vraždy na tisíce způsobů.… (více)

  • 25.2.2006
  Ladislav Boháč
  (herec)

  Tento pro diváka na všechny časy archetyp milovníka a svůdce žen se narodil 14. dubna 1907 v Uherském Brodě. Původně se chtěl stát právníkem (vlastně to chtěl spíše jeho otec - učitel na gymnáziu), ale brzy z univerzity odešel k divadlu. Od roku 1926 se objevoval na pražských avantgardních scénách, v Osvobozeném divadle a… (více)

  • 9.7.2006
  Michael Palin
  (herec)

  Graham Chapman: Pan Wentworth mi prostě řekl, abych sem přišel a řekl, že v mlýně je nějaký problém, to je všechno! Nečekal jsem Španělskou inkvizici!

  [zazní mohutný disharmonický akord]

  [Lítačky se otevřou a Kardinál Ximinez Španělský [Michael Palin] vstoupí, doprovázen dvěma mladšími kardinály. Kardinál Biggles [Terry Jones]
  … (více)

  • 12.3.2006
  Oldřich Nový
  (herec)

  "Jen pro ten dnešní den stojí za to žít,
  jen klid svůj tichý mít, víc po ničem netoužit!
  Jen pro ten dnešní den a pro úsměv váš
  se život změní v sen, ten den, kdy štěstí potkáváš.
  Nesmíš se ptát, co bylo včera, bude zítra zas,
  jen dnešek uchopit a pochopit, že nejkrásnější sen
  je dnešní den..."


  Narodil se na Žižkově v době, kdy ještě… (více)

  • 5.7.2006
  Pal
  (herec)

  Navždycky zůstane tato krásná dlouhosrstá kolie v srdcích lidí pod jménem Lassie (čti Lesi), přestože se jmenoval Pal (Kámoš) a byl to samec. Pal se narodil 20. června 1940 v Kalifornii a stal se největší zvířecí legendou filmu.

  Když Frank a Rudd Weatherwaxových začínali pracovat v Hollywoodu jako trenéři psů pro film,… (více)

  • 3.4.2006
  Paul Hogan
  (herec)

  "Nasadíme dalšího prcka na bárbínu!"

  Když se Paul Hogan před lety přihlásil do televizní šou "A CURRENT AFFAIR" (1971) jako stepující vrhač nožů z buše, producenti mu dali šanci v domnění, že je to jen další kuriózní postavička, jež obvykle tyto pořady oživují. Hoganova satira, kterou celý pořad zesměšnil, však měla u diváků… (více)

  • 29.3.2006
  Richard Burton
  (herec)

  “Všechno velké umění pochází od lidí, kteří jsou škaredí nebo mají obrovský komplex méněcennosti. Neznám nikoho, kdo je krásný a zároveň dělá umění.“

  Richard Burton se narodil 10. listopadu 1925 dvanáctý ze třinácti dětí jako Richard Walter Jenkins. Vyrůstal v hornické vesničce Pontrhydyfen ve Walesu nedaleko Port Talbotu v… (více)

  • 1.12.2005
  Rudolph Valentino
  (herec)

  Americký herec italského původu, jenž se stal jedním z největších romantických idolů němé éry filmu se původně jmenoval Rudolpho Alfonso Filibert Guglielmi a v Hollywoodu začínal roličkami mužských prostitutů, podvodníků a dobrodruhů.

  Jeho otec chtěl, aby vystudoval vojenskou akademii, ale Rudolph ze školy utekl a odjel do… (více)

  • 22.11.2006
  Steve Irwin
  (herec)

  "Karanténa je důležitá! Nezahrávejte si s tím!"

  Stephen Robert Irwin se narodil na konci února roku 1962 v australské Viktorii manželům Lyn a Bobovi Irwinovým (mimochodem přesně v den Lyniných narozenin). O osm let poté se jeho rodina přestěhovala do Beerwahu v Queenslandu, kde si založili malý plazí park Queensland Reptile and… (více)

  • 25.2.2006
  Terence Hill
  (herec)

  “Když se k sobě s Budem přiblížíme, jakoby něco cvaklo a začne zábava.“

  Tento 182 cm vysoký modrooký blonďák se narodil v Benátkách v Itálii 29.03.1939. Jeho otec byl italský chemik a matka Němka, a i proto žil několik prvních let života v Drážďanech v Německu. Po válce se vrátili zpět do Itálie. Od dětství rád vesloval a… (více)

  • 25.2.2006
  Zdeněk Buchvaldek
  (herec)

  Zdeněk Buchvaldek se narodil 15. ledna 1928 v Praze. Nedlouho po konci války odmaturoval na gymnáziu v Křemencově ulici v Praze. Pak začal studovat DAMU. Absolvoval herectví pod vedením profesorů Karla Högera, Vlasty Fabianové a Ladislava Peška, takže měl více než dostatečnou průpravu do budoucího života. Od roku 1952 do 1976… (více)

  • 1.12.2005
  medvěd Bart
  (herec)

  Co se vám vybaví při zmínění jeho jména? Většině pravděpodobně nic, přestože je to jedno z nejznámějších zvířat-herců na světě. Na vrcholu sil téměř tři metry vysoký a 750 kg těžký hnědý medvěd kodiak (ursus arctos horribilis var.kodiak), který svým hereckým projevem zastínil mnohé lidské filmové hvězdy. Pochází z herecké… (více)

  • 6.9.2006
  pes Higgins
  (herec)

  “Potřebovali jsme psa, který by dokázal vyjádřit ryzí pocity. Psa, jenž by vypadal úzkostlivě, bojácně, šťastně, vášnivě i zamilovaně... Psa, který by byl charakterním hercem.“ - Joe Camp

  Benji je vlastně původně jméno neexistujícího psa, který se, podobně jako o třicet let dřív Lassie, stal zvířecí legendou filmu. První… (více)