monolog

monolog

J D

okres Brno-venkov
Milovník starých dabingů, poslední dobou xenofob a rasista. Taky diskriminuji dle etnika a to už jen tím, že žiju.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33
    • 28.11.2019  21:27
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Viděl jsem všechny díly. A musím říct, že to je moje guilty pleasure. Sice občas jde i o to, jak se najde vrah, ale to nejhlavnější je Velký detektiv a jeho vochcávání civilů. Jako moc jsem si to užil. Sice Rudý John byl i na můj vkus vybrán trochu na sílu, ale jinak se tu i dobře pracuje s postavami z předchozích dílů, které se znovuobjeví... Jako, lituju, že to na DVD nevyšlo s českým dabingem. Ale možná to nebudu v budoucnu řešit. A doporučuji poslední sérii, kde se vyřeší všechny postavy a jejich budoucnost.

• 28.11.2019  21:12

Tenhle film je obrovskou urážkou všech, kteří kdy něco tvořili z hlubin svých démonů. Je urážkou všech těch, kteří někdy milovali někoho, kdo se sám postupně zabíjel svým démonem, bez kterého by nemohl rozdávat svůj talent. Je urážkou všech těch bezesných nocí, hádek, usmíření, opakovaných detoxů, emocionálního vydírání a postupné změny lásky v nenávist. Podle mě je naprosto nezvládnutý a povrchní scénář. Finální sebevražda je absolutně nepochopitelná, skoro bezdůvodná. Pár měsíců předtím plnil stadiony, a najednou nemá důvod žít, ani peníze... Nějak jsem si nevšiml, že všechny ty tantiémy z písniček prohrál nebo vyšňupal.. A jeho žena najednou musí říct světu, proč že v těch džínách vypadáš tak skvěle... Hodně hluboké. Jediné pozitivní je Shallow, absolutně dokonalá píseň, které je pro tento film škoda. A osobně mě překvapilo, že Lady Gaga je docela hezká ženská. Její standardní look a outfity mi přijdou hrozné a de facto se jí vyhýbám, jak to jen jde.. Film nemá význam koukat, nejlepší je poslechnout si song a zbytek neřešit.

• 29.3.2019  23:41

Strašlivě špatná režie, děsivě hloupý scénář, příšerně tupé postavy, hrozivě vyřvávající hudba, odporně debilní konec. Ty psychedelické scény, ty softcore scény, ty pseudogore scény. Tak špatný film jsem už dlouho neviděl. A to jsem se tak těšil na Michaela Cainea. Ten je zbytečný. Mohl to být třeba kačer Donald. Nic by to na tomhle tupém filmu neměnilo. Jediná scéna, která mě jakž takž dostala, byl závěr v koupelně. Jinak je to ztráta času. Tenhle film měl úspěch jen proto, že na tehdejší dobu tam je přeci jen dost nahotinek. To už dnes dobrý film neudělá. Hudba vyloženě v některých chvílích ruší. Hrátky s vnímáním postav jsou zdlouhavé a nudné. Jo a nemylte se. Angie Dickinson měla na nahé scény modelku. Jde to poznat z toho, že není vidět zároveň tělo a hlava.

• 19.1.2019  22:57

Sorry lidi, ale vy jste nespadli jen z višně. Vy jste spadli přímo z Boeingu v 10 000 m. A asi všichni naráz a hlavičkou dolů. Realističnost tohoto snímku, nad kterou se tak rozplýváte, je totiž úplně v prdeli. Kdyby jakýkoliv hovor vyřešil operátor tímto způsobem, skončil by špatně. Je nařízení, že vše se musí prověřit. Nemyslím, že v Dánsku je to jinak. Nikdo si nemůže dovolit další Malhocké. Nejsem si jistý, jestli je na světě vůbec nějaký operační, který by dokázal takhle rychle určit, že se jedná o únos, ale bral jsem to jako jakousi nadřazenost hlavní postavy. Vlastně až do chvíle, kdy zavolal únosci, se to dalo snést. Sice jsem měl výhrady ke způsobu vytěžování a získávání informací, ale budiž. Já bych šel spíš cestou informačních databází, kdy by se okamžitě všechny dostupné hlídky stáhly do lokality a pátraly po bílé dodávce. Velmi často hledáme třeba šedou oktávku, která před půl hodinou jela někde tady a je potřeba ji najít. Nikdo neodmítne ji hledat, protože není značka... Jenže od toho hovoru jako by se vyměnil scenárista, a ten druhý už byl mnohem větší debil. Na všechno jsou postupy. Příjem oznámení na tísňové lince je příliš důležitá věc, než aby tam dávali lidi postavené mimo službu a prošetřované kvůli podezření z vraždy... Kdyby se držel nevědoucího Tomáše a dělal, že se jen snaží vyřešit situaci, kdy matka je nezvěstná a v bytě jsou zavřené dvě malé děti a je nutné se o ně postarat, jinak budou muset policajti vyrazit případně dveře a způsobit jim trauma, a to přeci nechceme nikdo, ale nemáme jinou možnost... Jenže on řekne nebezpečnému únosci, že ví, že s ním je jeho oběť, sice vlastně neví kde, a nemůže zatím nic udělat, ale dostane ho zpátky do lochu, na to vsaď svýho od spoluvězeňských sraček špinavýho čuráka, hochu... V reálu, pokud by byla unesená, tak by ji zabil a šel si za to sednout. Měl okamžitě říct dalším operačním, co se děje a společně zároveň koordinovat práci všech různých složek. Nezdržovat, nehrát si na hrdinu. Jedná se vždy o minuty. Prakticky každým jeho dalším projevem posouvá svou původní profesionalitu do hajzlu a nahrazuje ji nedomyšleným amatérským scénářem. Jako když se jí snaží uklidnit otázkou, co ráda papá. Nebylo by rozumnější říct: "Máte dvě děti, musíte se zachránit kvůli nim. Myslete na ně a uklidněte se." Místo toho s ní dýchá do telefonu, jako nějaký stalker... Jako by byl impotentní. Vím, že se scenárista snažil ukázat rozpad osobnosti, stres a strašné rozčarování, když zjistil, že je to jinak. Jenže na operačním středisku tento typ lidí není. Jsou to stabilní osobnosti, které tyto věci dokáží řešit bez duševních salt. Odosobnění, protože na emoce, které způsobují chyby, je vždycky čas později. Poslední rozhovor s již zjevně vyšinutou Iben, která pomalu ale jistě spěje k emocionální sebevraždě. "Mám ruce od krve, zabila jsem své dítě?" To je kurvapiča tak těžký říct: "Já nevím, nebyl jsem u vás. Podle mě to bude od toho, jak jste majzla po palici toho vašeho debila. Jste skvělá a statečná. Dokázala jste to. Jen mi řekněte, kde jste, aby vám mohli přijet na pomoc moji lidé..." ... kteří tě ty hnusná svině zavřou navždy do blázince z Přeletu nad kukaččím hnízdem a já osobně ti seženu učitelku sestry Ratchetový. Místo toho ale navede zjevně o sebevraždu se zajímající schizofreničku na dálnici, aby snížila svou uhlíkovou stopu na mimino... Nebo minimo?... Jo a všimli jste si vy totální opisovači cizích názorů, že vlastně nikomu neřekl, že vrahem je ona a borec je jen v těžkým šoku? Takže ho mohli klidně jako nebezpečného ozbrojeného pachatele zastřelit na potkání a ona mohla policajtům ukopnout varlátka Co se tomuto filmu nedá upřít, je atmosféra a skvěle zahraná jediná role.

• 6.12.2018  14:22
    StarDance aneb když hvězdy tančí (TV pořad) (2006)

Neřeším, kdo jak tančí. Někdo líp, někdo hůř. Každý máme jiné předpoklady. Já hůř, nebo spíš špatně, ale tanec mám rád a líbí se mi. Řeším ale zábavnost tohoto pořadu. A ta je na absolutní nule. Zdlouhavé, nudné, roztahané, a Eben. Našimi médií je propagován jako PAN MODERÁTOR. No, mně to tak nepřijde. Tak tupé kecy neměl ani Poulíček po 1000 dílech Kolotoče. Jak kdyby se neuměl vymáčknout a když už se to povede, tak mu zaskočí v krku. Stejně tak režie by měla trochu víc dynamicky stříhat a rozpohybovat to. Je to uspávací pořad pro 80+ na sobotu večer, neděli ráno. A upřímně, JÁ JSEM NUCEN PLATIT KONCESIONÁŘSKÉ POPLATKY, a tak chci, aby přestali neustále točit tyhle sračky, a aspoň občas vytvořili něco poutavého a povedeného. Ale to je jako chtít, aby zprávy ČT byly objektivní. Ksakru, už teď mně přejel mráz po zádech, když mi došlo, že na Vánoce zas budou strašit všechny dobré lidi nějakou novou "pohádkou"...

• 1.12.2018  22:58

Tohle bylo peklo. Srovnání s prvním dílem se nelze vyhnout. Tohle nemělo vzniknout. Nuda. Nereálné, tupé. K smrti nudné. Bože, já už po tom výplachu ani nedokážu myslet. Opravdu jste si představovali, že Donna počala dceru takhle? Já spíš tak nějak tušil, že šlo o osudovou lásku. Že třeba vypadla z kláštera, kde vyrůstala bez rodičů a v prvotní euforii se zamilovala do prvního chlapa, kterého viděla, ale nechtěla se vázat. U druhého (otce) chtěla totéž, jen nezávazný flirt, ale pak mohla zjistit, že ho miluje víc a že s ním chce zůstat. Ten by jí mohl povídat o svém snu, kdy by opustil svůj oficiální život a žil by na ostrově někde v Řecku, kde by vedl malý rodinný hotýlek, ale že rodina mu to neumožní. Z jeho života by se vytratila poté, co by zjistila, že se jako dědic impéria musí oženit s dědičkou ze své vrstvy... Odjet pryč do toho jeho zamilovaného Řecka, aby aspoň symbolicky byla s ním. Mohla tam putovat s borcem na lodi na cestě kolem ostrovů a objevovat krásy těhotenského sexu... Ne že skončila studium na Oxfordu a vyrazila vedena šestým smyslem přímo do Řecka, tedy s malou zastávkou na pich s buznou v Paříži... Sorry, ale já fakt nemůžu bejt slušnej. Scénář tohoto paskvilu vznikl tak, že někdo 10 let seděl, koukal na použité anální kolíky a nepoužité (čti skoro neznámé a ne tak dobré) písničky od Abby a přemýšlel, jak je dát dohromady. Pak se na to skrz povolený svěrač vysral, okopíroval několik již použitých kondomů, které našel za třetiřadým pornokinem, připsal pár vět z telenovely Esmeralda a prodal to Gaymafii z Hollywoodu. V tomhle muzikálu nic nefunguje. Ty směšné figurky, které měly být její osudovou láskou? Ty na sílu napasované písničky? Postavy bez duše, bez uvěřitelných emocí, bez reálné motivace. Teď jsem viděl první hodinu. Už po první minutě jsem byl vyděšen. Teď řeším, jestli dokoukám zbytek. A teď koukám, dnes mám na ČSFD výročí 13 let... To to pěkně začíná... Další den. Tak jsme to dnes se ženou dokoukali a shodli se, že to je jedno z nejhorších pokračování, co jsme viděli. Cher a Fernando tomu jen nasadili korunu. Třetí díl může být o tom, jak v 1959 se seznámila babička, nasadili ji zadkem na mačetu a od té chvíle zpívá jaksi z prdele dutě... Ty vole, ale to už si ani nestáhnu... Poznámka: Cher musí být zakázáno zpívat. Použít jen pokud by na nás Zaútočil Mars. To bylo jak transsexuální kastrát.

• 5.11.2018  10:47
    Profesor T. - Osudová chyba (E02) (epizoda) (2018)

Bože, to je ještě větší sračka, než Specialisté. Jsem naprosto beze slov. Ani nedokážu říct, co je horší. Úplně mě vnitřně bolelo na to koukat, a to ještě víc, než na již zmíněnou konkurenci. Já vůbec nechápu, kdo to může pořád platit, tyhle debilní seriály. Bohužel, zázrak se nekoná a tenhle seriál je další ztráta času a duševního zdraví. Problém toho, že postava vyšetřovatele má být geniální je ten, že na to potřebujete i geniálního autora, který není duševní troska a tu geniálnost mu vtiskne. To mezi českými scénáristy není zjevně nikdo. Obzvlášť proto, že to nejsou scenáristi, ale vybrakovaný tupý nuly.

• 19.5.2018  22:03

A jsme zase u toho. Zdá se, že všichni členové zásahové jednotky ve většině států jsou neschopný paka plný pseudomorálních keců odtržených od reality. Jinak si to neumím vysvětlit. 5 let byla u swatu a má 5 zabití? Haha. Neumí ani držet zbraň. Ani chodit v týmu. Ani vykrýt vstup do místnosti... Proboha, v reálu nikdo nestřílí až policajta vidí. Leda by si leštil brko. Dávno by byla tuhá a ohrozila všechny ostatní. Nemluvě o tom, že by po zabití pachatele a smrti 2 kolegů povinně navštěvovala psychologa, a docela slušně a dlouho by ji propírali. A říct TV pravdu? Hahaha, to by vyletěla ještě než by řekla: "Dobrý ráno Vietname!" O informování veřejnosti a médií rozhodují úplně jiný šarže, než velitel družstva! Další věc je ta prokletá morální nadřazenost. To opravdu nedokážou natočit film bez někoho, kdo by tam vůbec ve skutečnosti nebyl? Dovolím si tvrdit, že u policie nikde na světě není po 5 letech služby nikdo, kdo by neotevřel oči. Možná snad s výjimkou dopraváků a tlačenek, to nejsou skuteční policajti. Ti se s horší stránkou lidstva setkají možná tak jednou za rok. A ani tak ji nedokáží vyřešit. Ale pohled na svět každýho, kdo se tahá s póvlem nebo lidmi v jejich nejhorších chvílích, se změní. A pokud je v jádru slušný a nebo nevyhoří, tak většinou dojde ke stejnému závěru jako Josh Brolin v tomto filmu. Přestože samozřejmě každý je schopen zajít jinak daleko, nebo vůbec případně nezajít ani na okraj. Námět filmu je zajímavý, vlastně totéž jako v Jasné nebezpečí a myslím knihu od Toma Clancyho, film podle ní je moc zjednodušený. Jen unylá a zdlouhavá režie Sicario dávno zabila. Chce to cut, ale od jiného režiséra. Jinak, pokud někdo na konci nečekal nebo to dokonce považuje za výrazně syrový bonus, že zabije nejdřív rodinu a pak bosse, tak neví o stylu drogových kartelů nic. Vraždí se s rodinou. Dost často ještě se dcery nebo manželky znásilní. A to vše před zmláceným otcem, kterého nakonec po mučení zabijí. Je to součást určitého machismu, určitého koloritu, který v těchto končinách panuje. Finální scéna s pistolí na Emilyně bradě je blbost. Vůbec by to nemuseli dělat takhle. Stačí, aby si ji vedení předvolalo, kdy by jí dali jasně najevo, že pokud bude chtít mluvit, bude z ní udělán alkoholik, lhář a třeba jaký je problém, pokud děláte zátahy z drog za miliony cash, hodit někomu do skříňky 20 000 $? A vysvětlit. Vysvětlení nemáš? Za co ti to kdo dal? Vždyť by úplně stačilo použít toho jejího šamstra, který by ještě rád dosvědčil, že se ho v opilosti pokusila zastřelit a pak ho zmlátila. Že je to křehká žena? Vždyť 5 let je v zásahovce a má pět zabití... Takže, skutečnost by byla úplně jinak, ale hezký pokus. Jen moc dlouhý. Ještě jsem si na něco vzpomněl. Co ty mrtvoly v domě? Víte, co se stane s mrtvolou, když ji zabalíte do igelitu, v teple a bez přístupu vzduchu? Rozteče se a zmýdelnatí. 42 mrtvol ve zdech? Sádrokarton to neodizoluje. Byl jsem u cca taky +- 40 mrtvých v různém stupni rozkladu, ne tedy zaráz. To není jen tak. Jsou schopni protéct panelem i linem. Většinou volají sousedi, že je všude silný pach a dlouho už je neviděli. A agenti SWAT zvrací? Hahaha. Včera asi moc pařili. Komu se dělá zle, tak tam nechodí. Obstarají to odolnější. A co ta cesta přes hranice? Kdyby v nějakém naprosto nereálném případě se stalo, že by se vše náhodou ucpalo a pruh pro IZS by zkrátka neexistoval, tak by jim uzavřeli protisměr. Nebo to finále, kdy šéfa kartelu hlídají jen 4 bezmozci, a policajti nevěděli, kde bydlí? 30 km od hranic? A místní drogový lídr za ním jede, přestože v jeho domě našli 42 mrtvol, šéfův brácha se záhadně ztratil, sebrali všechny podmaštěný fízly z mýho deníčku, FBI mi zavřela konta a já už ani nevím, co ještě se posralo. Čím víc na to myslím, tím víc mi to připadá jako sračka a tím víc snižuji hodnocení. Kdyby se to aspoň tak okatě nevydávalo za vážnou realitu. Jen to lidem blbne hlavy a pak toto i čekají.

• 11.5.2018  21:30

Film pro děti? To jako myslíte vážně? Má vůbec někdo z vás děti? Nebo jen koš plný použitých kapesníků? Děti musíte zaujmout, bavit a pobavit. Moje dvě děti, kluk skoro 4, holka skoro 2, nevydržely ani 10 minut. Já odpadl po necelých 20. Je to naprosto hloupé, zdlouhavé, hloupě ukecané, nudné a hloupé. Vím, že hloupé je tam dvakrát, ale považoval jsem to za natolik zásadní, že jsem to uvedl dvakrát úmyslně. Snoopyho jsem potkal naposledy v 9 letech v komiksu Tom a Jerry. A to je 25 let. Tehdy mi tam nijak extra nevadil, ale pamatuji se, že i tehdy mi to přišlo nudné a jen jako vycpávka mezi lepšími příběhy. V tomto filmu jsem nějak hledal něco, nějaký důvod, proč to dokoukat. No, po 20 minutách mi došlo, že můj čas je natolik drahý, že jsem to vzdal. A nelituji toho. Doufám, že už Snoopyho potkám maximálně na stránkách novin. Ty totiž naštěstí nekupuju.

• 8.4.2018  07:32
    My z Kačerova (TV seriál) (1987)

Jako většina, miluju kačery z dětství. Teď na ně koukám se svými dětmi. Jaké ale bylo moje překvapení, když jsem zjistil, že ta posraná televize zH@vna to kompletně předabovala. Neříkám, že to je strašný, ale je to jiné a ne lepší.

• 7.8.2017  11:16

Ani jsem tuhle blbost nechtěl komentovat, ale CheGuevaro, už to nehul. Přirovnat tuto slaboduchost ke vztahům toho nejsvobodnějšího státu se zbytkem světa a především s muslimy... To jsme opravdu viděli každý jinou pohádku. Zajímalo by mě, jestli tak tolerantně budeš mluvit i ve chvíli, kdy se nějaký muslim dotkne tebe nebo tvé rodiny. Ale pokusím se o parafrázi dle tvé nonkonformní ideje. V jedničce šlo o to pochopit nepřítele, zapomenout na staré křivdy a vytvořit sjednocený silnější útvar. Ve dvojce jde o to dát nepříteli možnost pochopit, že jednají špatně, a přidat se k nám ve jménu dobrá. V obou případech k tomu bylo nutné pouze zabít hlavu - zlé vedení, které nutí hodné podřízené dělat zvěrstva... To lze ovšem za předpokladu, že špatnost není prorostlá skrze všechny vrstvy. V současné době začíná být označení běloch sprosté slovo, ale zároveň je to jediný neutrální způsob zobrazení nějakým způsobem emočně zabarvených situací a typů chování. Stačí vzpomenout na severského Černého Petra, pomocníka Mikuláše, který nedávno zbělel. Vzhledem k dnešní pseudoliberální společnosti, kdy lidé nejsou schopni vidět, že jejich způsob života je skutečně ohrožen a že žijí pouze v umělém biotopu ve velkém skleníku, kde stačí jen několik krup... Každý má práva, nikdo povinnosti. A skrze růžové brýle přisuzuje lidem vlastnosti, které chce, aby měli. Když to řeknu naplno. Měl jsem znamýho Tunisana, který žil X let u nás, oženěnej, manželka Češka zahalená až po oči, o čemž rozhoduje manžel nebo otec, pokud je svobodná. Borec obsluhoval v kebabu, pak si zařídil vlastní. Denně se děj se co děj modlil 5x, zavřel i na chvíli krám. V letním parnu v kebabu, cca 50+ ve stínu, byl schopen držet ramadán. Svůj kebab nakonec pustil, protože na něj tlačili, aby tam prodával alkohol a toho se nemůže ani dotknout... Dokonce mi i odmítl přivézt jednu láhev od nich jako ukázku... Sbírám je. Nikdy v životě jsem nevěřil, že kdyby jeho imám rozhodl, nepodřízl by mě ihned jako prase. A to nebyl tak ortodoxní, že by třeba nepil vodu, která prošla vodovodem patřícím nevěřícímu. Nebo si neoblíkl oblečení, které bylo ušito jehlou z obchodu nevěřícího. Ale u jednoho stolu by s vámi nejedl. Jsme jen nevěřící psi. Pro ně jsme jen póvl, všichni. Jakýkoliv dobyvatel, který tu kdy byl, si nás chtěl podrobit a využít a postupně asimilovat. Muslimové nás chtějí anihilovat. A bohužel jejich náboženství, prostředí a styl života je předurčuje k fundamentalismu. V tomto případě nelze ohrožení přirovnat k drakovi s jednou hlavou, kde stačí ji useknout a všechno bude fajn. Je to hydra, kde po každé useknuté hlavě vyrostou dvě nové. Netvrdím, že všichni teroristi jsou muslimové, ani že všichni muslimové jsou teroristi. Pouze jsou potenciální teroristi, které je dobré mít pod kontrolou. Tolik k mému rasismu, xenofobii a nenávisti, teď o veverkách. Druhý díl se mi líbil mnohem míň, než první. Postavy jsou nedořešené a nereálné. Zápletka laciná. Nebýt draků, kteří ale jsou jen kulisou, která má pomoci vytáhnout peníze z kapes, tak by to těžce propadlo. Hlavní postava, protože hrdina to není, mi byla ještě méně sympatická, než minule. Částečně za to asi může skřehotavý dabing a trvalá snaha tvůrců o zjevnost jeho morální nadřazenosti nad agresivním plebsem, ke kterému se hrdě řadím. Objev oživlé matky, která by ty prsníky z prvního dílu dala nevím kam je těžce nereálný. Vysvětlení - Chtěla jsem tě chránit tím, že se na tebe vykašlu... Haha. Asi tvůrcům došel koks. Smrt jeho otce jako jediné hlouběji popsané postavy je velice smutná. Příběh vlastně nemá na čem stavět. Těžce předvídatelné, plné hysterických gest a hloupé. Jako dnešní svět.

• 7.2.2017  00:38

Jednu malou chybu tenhle film má, a tou je, že když už bylo všechno tak dokonale připraveno na přepadení snad 20 různých politiků, proč ten zlej terorista nezapojil hlavu ještě o ždibec víc? Když už zabiju britského premiéra, aby všichni ostatní státníci přijeli na pohřeb, proč synchronizovat 20 míst přepadení? Stačilo jen počkat, až si všichni sednou a několik týdnů dopředu připravená bomba by to vyřešila. Čisté, efektní, rychlé, levné, bezpečné, jednoduché řešení. A pokud jste si všimli, teroristické útoky takové jsou. Obrovská škoda, strach a ztráty na životech na naší straně, ve srovnání s několika málo mrtvými a pár zbraněmi na jejich. A nevěřím, že by se něco tak velkého utajilo. I kdyby rozvědka zjistila jen že se něco děje bez dalších detailů... Po odstranění vůdců můžete pro mě za mě odpojit elektřinu a vyměnit všechny poldy za teroristy... Jenže to by ten film skončil za deset minut... Jako film je to velká akční jízda, kde se nesmí uvažovat, jinak tomu nedáte víc jak dvě hvězdy ;-)

• 15.1.2017  00:44
    Scooby Doo: Záhady s.r.o. (TV seriál) (2010)

Seriály Scooby-Doo jsem nikdy nemusel, ani jako děcko. Přišel mi nudný a trapný, kde vlastně o nic nešlo Vybrat pachatele z jedné postavy, to je tzv. FUN-FUCKING-TASTIC. Scooby a Shaggy se narvali keksíkama a zbytek blbě kecal a vysvětloval, proč ta jediná další postava z dílu je drban. Je to hovadina, kde se prakticky neustále dokola opakují ty stejné motivy a zápletky, dokonce i stejné fráze a stejný průběh děje-pořád se honí tam a zpět, Scooby a Shaggy se za někoho převléknou a pak ho náhodou chytí, a drban jim pak nezapomene říct, že bez nich mladých fracků by se mu to podařilo. Stačí vidět jeden díl a kromě prostředí je skoro vždy všechno stejné. Určitou výjimku tvoří Scrapy-Doo a série s ním, ale i tam to spadá po nějaké době k jednotvárnosti a monotónnosti. Proč jsem tedy teď, ve 33 letech, viděl asi 3/4 všeho, co o Scoobym natočili? Ne, nepochcávám se do kalhot a neteče mi žgrinda z koutku, zatímco sleduji zabalený do svěrací kazajky skrz ochranné plego svou denní porci zábavy. Musím se u této šílenosti nudit skoro denně, protože se to strašně líbí mému dvouapůlletému synovi a chce na to koukat se mnou. Děti jsou prostě radost. A osobně si myslím, že toto je věková kategorie, pro kterou je celý Scooby určen. Tedy až na tuto řadu. Tohle je plnohodnotný seriál, kde není jen jedna nebo dvě postavy, ze kterých si můžete vybrat pachatele. Tady opravdu o něco jde. Kresba je na vysoké úrovni, příšery jsou dost děsivé a nejsou tu dokola opakované scény, aby se ušetřilo - třeba když Fred něco vysvětloval, tak to v prvním seriálu v každém díle byla stejná scéna, jen s jinou barvou pozadí. Zde navíc jsou i skutečné příšery a hlavní postavy nejsou jen jména a jedna vlastnost. Jde tu o téměř skutečné vyšetřování, nemluvě o vícedílné zápletce. Občas i slušným vtípkem se tu zaperlí. Já zde nemůžu namítat nic. Ze zbytku seriálu mi už ale pomalu praská čurák... chci říct žilka v hlavě.

• 9.1.2017  23:43
    Do neznáma (2016)

Nejlepší na tomto filmu je nový dokonalý přístup k vědcům. Chcete, aby něco vymysleli? Tak je bez vody pošlete do pouště a než něco nevymyslí, tak nedostanou napít... Tolik laciných žvástů jsem už dlouho neslyšel. Ale podívejme se na chyby. Vlastně všechno zde je mimo. Neletěl by sám. To za prvé. Pravděpodobně by letělo několik dlouholetých párů, kdy nejméně dva lidé by byli piloti, dva inženýři, dva přírodovědci, dva psychologové, dva lékaři atd. Každý by uměl všechno podstatné z ostatních oborů, ale v jednom by byl machr. Dostat na Mars člověka je levnější, než aby jediný člen expedice umřel na slepé střevo a všechno šlo do kopru. Všechno by bylo několikrát jištěné, chyby se neodpouští. Všechno může být fatální. Dále, absolutní většinu rostlin, které by vezli, by byly ve formě semínek. Místo hlíny by šlo spíš o rostlinky pěstované v 100% vlhkosti obohacené o chemikálie. Dále by měl jen několik osobních věcí, a ne dvě velký skříně a lodní kufr po dědečkovi-místo toho by mu tam radši prskli 10 kubíků vody. A taky všechny knihy by byly v elektronické podobě. Rozhodně by neměl tužku a ořezávátko. A taky by se tam nedostal takovej egocentrickej maniak, ale spíš rozumný klidný introvert. A posádka by nebyla životně závislá na hokuspokus přístroji, který naprostým zázrakem vyrábí z křemíku vodu a ještě není hotový a mohl bych pokračovat do nekonečna a ještě dál. Tohle by se i dalo odpustit, ale ten film se bere tak neskutečně vážně a inteligentně, až je to nudné peklo. Ta snaha získat body za vážný přístup, pseudomoralizování, poučování diváka, bláboly hlavního hrdiny jak z druhé pomocné, patetismus skoro od první věty... Probůh, tam snad není nic, proč se na to podívat. Připomíná mi to namistrovaného vysokoškoláka (nebo učitele tamtéž), který je vlastně jen tupé neumětelské hovado a rozumný člověk nad ním může jen mávnout rukou, jinak se spálí.

• 24.3.2016  12:43
    Tři bratři (2014)

Jak na to tak koukám, tak je dobře, že Svěrák po Koljovi nešel do Améru. Vždyť by nám tam ještě udělal ostudu. Lituju, že pojem trezorové filmy už se dneska nenosí. Měl bych ideálního adepta. Tohle bych čekal od některé nuly z českých televizních seriálů. Asi je rodina Svěráků k senilitě náchylnější víc, než zbytek populace. Jinak si posledních 15 let jejich tvorby neumím vysvětlit. Měli skončit Tmavomodrým světem, na vrcholu. Vratné lahve se sice ještě jakžtakž daly, ale tak nějak jsem to považoval za rozloučení s otcem a byl jsem ochoten jim hodně odpustit, jenže ono nic. Toto je naprostý nesmysl. Nudné, trapné, s Klusem a spoustou písní, které tam jsou zbytečné a jen ruší. Pokud budu moct, budu to držet i mimo dosah svých dětí, protože je nechci unudit k smrti v tak raném věku.

• 23.3.2016  23:34
    Sběratelé kostí (TV seriál) (2005)

Neviděl jsem všechny díly, ale velkou část. Ono taky aby ne, když to naše televize točí pořád dokola a téměř každý den. Jak kdyby nebylo nic jiného. Původně jsem to ani komentovat nechtěl. Ale... Dneska byl tak posranej díl, že jsem si říkal, jestli mám ještě mozek a nevysral jsem ho ven. Na to, že dabují stále stejný lidi jsem si už zvykl. A proto jsem stále nadšenější ze starých filmů na Maxu, s i 50 let starým komoušským dabingem. Herci mi jsou snad kromě Bootha extra nesympatičtí. Nejhorší je asi ta černoška, když si ostříhá vlasy. Pak mi strašně připomínala Jamese Earla Jonese v Conanovi. Kůstka je nesympatická asexuální postava už z přirozenosti a postupem doby se to nemění, tam není co řešit. Její zubatá kolegyně má aspoň hubu jak pračku na čuráky. Zezačátku a pak semtam nějaký díl i později je děj celkem uvěřitelný, no většinou je to těžká mimóza. A dnešní, kde Brennenka řeší pár dní před porodem vraždu ve věznici... Pak se jak úplná kunda vrhne do davu muklů, aby od vraha dostala jeho boty... Přitom jí prdne plodovka a pak už nezvládnou dojet do nemocnice vzdálené 15km, protože Blbooth nechce, aby se děcko narodilo ve vězeňský porodnici (osobně bych Sing-Sing v rodným listě klidně bral) a tak ji jako posranou pannu Marii strčí do seníku za zvířaty a společnými silami dítě přivedou na svět... Těch teček je tu tolik, protože nemám slov ještě teď... A pak jakoby nic nakráčí domů, kde všichni oslavují na párty narození Ježíška, totiž další dítě, které nepotřebuje rodiče. V tomto seriálu se o své děti nikdo nestará. Prostě měsíc po porodu zas chodí dlouho do noci do práce. Upřímně si neumím představit, kolik by za to ta chůva musela dostat. Jinak v celým seriálu jsou různé trapné momenty, které jej zbytečně snižují. Například když v jednom díle vezme telefon místo Bootha ten asistent a někdo ho pomocí teplotního čidla zastřelí skrz několik domů, následná Boothova odplata mezi kontejnery je tristně retardovaná, případně cokoliv s teroristy nebo Islámem apod. Měl bych vůbec to slovo říkat? Aby mě pak někdo nechtěl vyhodit do vzduchu... Dost těžce nevyvážený blábol. Semtam dobrý, často průměrný, a hodně často naprosto výživný. I to, že postavy nemají prakticky žádný život. Vždyť jsou od nevidim do nevidim v hokně, semtam vošukaj kolegu nebo asistenta, a pak s přibývajícími díly furt melou víc a víc o svých trapných emocích a problémech, že už není koho šukat, nebo má vytahanou dírku... Na tenhle seriál už koukám jen v reklamě, protože stejná dějová linie, postavy a problémy v nekonečném kolotoči na Primě, to mi připadá spíš jak očištec. Mimochodem jsem viděl už docela dost mrtvol, někdy i slušně jetý, a to co tu ukazují je těžký Scifi channel. Například doba smrti lze odhadnout reálně maximálně jen v rámci dnů. Z kostry spíše týdnů až měsíců. Jednou byl třeba odhad mrtvého, který několik měsíců ležel na sluníčku se zvířátky: bílý muž, věk 30-60 let, výška 160-180 cm - neznáte ho někdo?.. Sorry za ten můj dlouhej blitek, ale potřeboval jsem to že sebe dostat. Už je mi líp... Asi se mrknu ještě na Gilmorky, ať si pročistím i druhou stranu.

• 31.12.2015  15:50
    Ukliďte si! (TV pořad) (2007)

Myslel jsem, že to je něco jako Máte doma uklizeno, kde ty dvě divný starý bábrdle pořád strkaj prsty do něčeho, co mrká z hajzlu, a pak se diví, že jim smrdí. Největším problémem tohoto pořadu ale je, že není o úklidu. Dva naprostí degeni nutí lidi, aby těžce pod cenou prodali své věci. Nejlíp to bylo vidět u toho srandovního emo párku, když se licitátor na aukci diví, že si nikdo nekoupil sadu starých injekcí a lékařských potřeb, nebo plynovou masku. A pak chlapa donutí prodat kytaru v hodnotě 300$ za 15, nebo ženskou sako z Londýnaz 400$ za pro změnu 15. Nebo v jednom díle borec prodal sbírku 100 dílů Playboye z 50 a 60 let za 80. Aneb to jsou stejný specialisti na prodej, jak moje levá noha na skákání do hovna. Pořad nic nepřináší a otravní moderátoři to jen ještě zhoršují.

• 27.11.2014  23:16
    Třída 8.A (TV pořad) (2014)

Bohužel nejsem obyčejná soukromá osoba, abych mohl tento typ pořadu hodnotit otevřeně. Ne v naší společnosti. Ne v tomto státě. I kdybych tu situaci tam hodnotil jako někdo, kdo některé ty studenty nezná osobně ze svého povolání, nebylo by to publikovatelné. Způsob jednání s touto komunitou bohužel nakonec přivede všechny zúčastněné do pekla. Tito občané trvale opálení (věřím, že ani toto není politicky korektní oslovení) mají stejný přístup a chování jako obyvatelé černé Afriky. Prostě vědí, že se o ně někdo postará a dá jim jídlo a živobytí, a proto se o to nestarají sami. Kdyby navíc byly tvrdé postihy pro lidi kteří prokazatelně a opakovaně zneužívají dobroty ostatních... Je jasné, že pokud bohatý podnikatel bude dávat svému synovi všechno bez práce, ze syna se stane rozmazlený neschopný hlupák, který si bude myslet, že může všechno. Náš stát se vůči tomuto etniku chová jako bohatý podnikatel vůči synovi a bohužel to tak vypadá. Navíc je tak mocný, že se o tom nesmí ani otevřeně mluvit a každý, kdo se o to pokusí dostane nálepku hloupého nácka nebo rasisty a vlastně je veřejně zostuzen a mnohdy zničen. Oni za to vlastně nemohou, za to, co z nich dnes je mohou všichni ti Kocábové a jim podobní pseudohumanisté, kteří si nevidí na špičku nosu (a díky těmto "bojovníkům za politickou korektnost" se slepým musí oficiálně říkat "osoba se zrakovým postižením"). A když už jsme u toho, "rasismus" ze strany bílých občanů vůči cikánům neexistuje. Rasismus je možný pouze mezi rozdílnými rasami (černoši, asiaté, běloši). Vůči cikánskému obyvatelstvu je to "diskriminace dle etnika". Ohledně "reality show", co říci. Tato problematika je mnohem hlubší, než aby ji dokázali pochopit, představit a vyřešit naši neschopní filmaři z České televize. Způsob vyprávění je nudný, učitelé zde jsou dle mého nezajímaví (znám několik skvělých učitelů, kteří ale zase by nešli do televize). Možná je to tím, že se všichni včetně učitelů snaží chovat jinak, protože tam jsou kamery. Tato show je prostě jen další nechutnou machinací ze strany ČT. Už by měli ČT zrušit. Za svůj desátek bych chtěl něco podstatně více.

• 28.1.2013  13:45

Oproti všem předchozím dílům je to docela i stravitelné. I tak ale hodně podprůměrné a ne zrovna něco, co chci vidět znovu. Fascinuje mě, jaký z toho vznikl kult. Lidé asi potřebují něčemu věřit a jestli i v cizině je stejný bordel jako tady, tak se není co divit, že se chytají každého Schwarzenstébla. Ve výsledku je to vlastně jedno, najdi totiž stéblo v kupce slámy. Děj filmu, no aspoň se tu něco děje. Není to jen plácání hloupé neschopné nanynky mezi dvěma metrosexuály nulové inteligence, jako dříve. Tedy ne pouze. Navíc nanynky neschopné, nehezké a totálně jakoby pořád mimo-sjeté. Šerednější jak deBELLA je už jen to její nechutný digitální děcko. Bylo mi řečeno, že tento díl je prý spíš pro chlapy, že se skoro v celé knížce bojovalo a bude to masakr... Finální bitva mi opravdu vzala dech, přestože se z hodiny scvrkla na cca 20 minut. Je vtipné, že štít, který může fungovat jen pokud je v klidu, se vrhne do největší bitky a neustále ho někdo vyrušuje, takže nemůže pracovat jak má. Je vtipné, že generál se nechá zabít jako první, asi že už se na to svoje vojsko nemohl dívat. Je vtipné, že zbraně/schopnosti, které fungují ve velkém měřítku, pořádném rozptylu a na velkou vzdálenost používají všichni až v boji muže proti muži... Je vtipné, že se všichni mlátí hlava nehlava, bez jakékoliv taktiky... Po tolika staletích existence by upírští vládci mohli přijít na něco lepšího, než je hodit všechny do mixéru a počkat, co vzejde... Ale nešť! Je to slátanina pro ženský, který jsou v hlavě pořád malý naivní holčičky. A to je dneska skoro každá. Má to šokovat zabitím hlavního hrdiny (protože spousta fenynek uchcává feromony už při pomyšlení na ty nagelovaný blond lokny). Je mi smutno a na blití, čemu dnes lidé říkají zábavné a kultovní. Chtělo by to opět potopu a začít znovu. Tenhle mixér už je totálně zanešenej bordelem a potřebuje umejt... A obávám se, Savo nebude stačit. PS Červeňákovo přirovnání k sektě sedí opravdu dokonale.

• 1.11.2012  07:05

Nehorázně nehorázná trapnejma a sprostejma a fekálníma vtipama narvaná jízda. Prakticky si dělají prdel z úplně všeho a přecházejí mnohdy až do absurdity a ani to jim nestačí a jdou dál. Ten kdo to napsal, musel být strašně poznamenanej, sjetej a mimo. Ale na mě to fungovalo... Smál jsem se, že jsem taky málem potřeboval náhradní spodky... Český dabink je děs, všichni jsou uřvaný a divně mění hlasy, ale asi to k tomuhle typu filmu sedí. A finální rozuzlení svatby... To už bylo absolutně neuvěřitelný. Prakticky se jen divím, že tam nedali trochu něco o válce v Afghánistánu, protože jinak tam bylo naprosto všechno politicky nekorektní... Jedna perlička na závěr. I u nás je to možné...

• 27.4.2012  09:06
    Jak jsem poznal vaši matku (TV seriál) (2005)

Vlastně to není špatný seriál, kromě hlavní postavy, jejímž pohnutkám nerozumím. Ted je totiž naprostý nezodpovědný a hloupý idiot, který si prakticky s ženskejma jen hraje a neumí dospět. Věci, které člověk neřeší jsou zde dováděny do absurdity (Jestli se ženské líbí Starwars? Nebo že bydlí v New Jersey? Nebo spousta jinejch pitomostí?) Tedova psychika je přinejmenším podivná, protože i když je jeho postavě kolem třiceti (a představiteli už táhne na čtyřicítku), chová se pořád jako by mu bylo patnáct až dvacet. Na druhou stranu je tu proutník a pozér Barney a Marshall s Lilly, jejichž vztah je propracován do detailu partnerské závislácké absurdity (např: Oba vaří v kuchyni u linky. L: Musím skočit pro vejce. M: Půjdu s tebou, zlato. - Načež oba dojdou do ledničky pro vajíčka...) Dokonalé jsou i scény okolo svatby se svatebními dary a vůbec obřad. Přesto mi přišlo, že ze začátku se seriál utápí v nudě a opakování zažitých humorných seriálových stereotypů, kdy kolem konce druhé série se to zlomilo a kromě Tedovy dějové linie to začalo být zábavnější a méně předvídatelné. Robin neřeším, ta je jen do počtu. A skutečný tahoun série a výtečná a nápaditá postava Barney, ten je skutečně lege... počkejte si... ndární!!!

• 27.3.2012  18:28

Hustý Scifi, který kdybych viděl o 15 let dřív, tak z něho uchcávám jak štěně před řeznickým krámem nebo bulvár před Bartošovou. Vykrádá sice, co může a klišé mu taky nejsou cizí, ale ve výsledku je to zábavná jednoduchá podívaná protknutá povedenými hláškami a sympatickou dvojkou hlavních postav. Slušní herci i v dalších rolích mají své škatulky, se kterými si v pohodě vystačí a ani moc nevaří z vody. Akce se doslova po celý film nezastaví a tempo je oproti některým novým akčním blábolům úctyhodné.

• 1.3.2012  13:18
    Mládí v hajzlu (2009)

Brrrr, fujtajbl! Až jsem se lek! Homokluk dCera útočí na naše mozky a bránice v trapné napodobenině nejlepší teen knihy všech dob. Režisér svou impotentní vykastrovanou režií zazdívá i těch několik vtipných momentů, které se mu do jeho životaneschopného ejakulátu kdovíjak omylem připletly. K tomu všemu připojme naprosto tuctovou a nemastnou mužatku Doubleday, jejíž postava se chová asi tak sympaticky a mile jako ruskej tirák v ukrajinským bordelu, zdlouhavou a přesto dějově poskakující adaptaci románu, devadesát procent náctiletejch, kteří jak kdyby vylezli z posledního kola "Amerika hledá nejuslintanějšího debila", a křečovitou snahu vynechat všechno, co dělá Nicka Twispa Francoisem. Jediná povedená věc je podle mě obsazení Raye Liotty jako policajta Lance. Ten ale bohužel za těch několik minut nestačí utáhnout celej film. A tak tu máme trapnou zdlouhavou kvazikomedii, která nedokáže pobavit ani suchý z nosu. A za tohle by měl divák ještě platit, aby to viděl?

• 1.3.2012  09:33

Tak tohle jsem dokoukal, jen abych se ujistil, že to skončí tak, jak jsem si myslel. Takový hloupý a předvídatelný blábol s Jodie jsem už dlouho neviděl. A od odpadu to zachránila jen ona a relativně civilní kamera a způsob vyprávění. Jenže scénář opět posílá příběh do kytek a nemyslím tím jen logické kopance, ale i celkovou hloupost. Kolikrát se člověk dostane do nějaké obdobné nebezpečné situace, jako ona? Jednou, maximálně dvakrát? Pochybuju, že by je potkávala na každým kroku a to ještě úplnou náhodou. Ani jednání detektiva Mercera není moc reálný, k závěrům dochází spíše skokově bez nějakého důvodu a má až neuvěřitelně "dobrý" šestý smysl a policejní čuch, který mu říká, které verze spáchání zločinu se má držet. Ve výsledku se to tak stává jen nenápaditou slátaninou, kterou umocní jen finální nedůvěryhodná "katarze" hlavní hrdinky a trapné sympatizování od zákonem impotentního policejního detektiva, který chce, ale nemůže.

• 20.2.2012  18:21

Ve filmu i titulcích jsem marně hledal Stallonea aspoň v nějaké epizodní roličce nebo jako koproducenta. Je to totiž jen dražší kopií jeho Do útoku s příměsí Rockyho. Shawn Levy je nula a tady mi to dal zase pěkně sežrat. Absolutně nefungující neřku-li zpackaná dramatická část vztahu otce a syna a trapné záběry chlapce a jeho psa, chci říct nejlepšího kamaráda robota... Oproti tomu jsou zde některé opravdu povedené záběry na bojující roboty a sem tam i ta scenerie. Ale jako celek to neobstojí a je to spíš nudná slátanina. A přitom to mělo takovej potenciál...

• 20.2.2012  16:13
    Muži v naději (2011)

Kamarád mi říkal, jak je to skvělá komedie a že s bráchou a přítelkyněma se v kině strašlivě nasmáli... Žel bohu když na to koukl po druhé, naprosto nechápal, co se mu na tom předtím líbilo. A já to nechápu taky. Leda snad, že by jim do kinosálu pouštěli na tajňačku rajský plyn... Tak trapnou a nudnou frašku jsem totiž už dlouho neviděl a obávám se, že českýmu filmu budu dávat ještě míň příležitostí, než dřív. Čili prakticky nový český filmy (a obzvláště komedie) jen z donucení. U této "suprďácké" komedie jsem se totiž pousmál jen asi pětkrát. Pokud pominu, že Polívka se Stašovou hrají klasicky dobře, není na tomhle filmu nic, co by mě zaujalo. Scénář jsou jen laciné žvásty a hlavní dějová linie nemá koule, aby byla opravdu vzrušující. Maďarka je sice pěkná, ale to neznamená nic. Jinak je asi pěkně na palici a to je pro život špatný. Dva až třikrát jsem se pousmál u nějaké scény, a to je moc málo na film určený primárně k pobavení... A konec mě dostal opravdu na kolena, až jsem myslel, že si poblinkám boty a kalhoty... Ten hloupý a umělý závěr dělá z diváků úplný ču... a z postav již kompletně povrchní kriply, kteří se té své idiocii ještě usmívají a moc se jim to líbí. Je mi líto, ale já nět!

• 16.11.2011  13:47

Drsná krvavá horrorová jízda, bez inteligence, ale s tak silným tahem na branku, že to člověku málem utrhne koule... Neznám hru, hraju obecně málo. Ale toto mě velmi příjemně navnadilo. Není to úplný blábol, prostě je to nedotažený. A krve tam je opravdu hodně. Dětem bych to radši nedoporučoval... Velmi příjemný a zajímavě propracovaný vesmír mě na tu hodinu a čtvrt vtáhl a nepustil a velmi zaujal. Což se mnoha přitepleným hollywoodským áčkovým produkcím s mnohamilionovými rozpočty nepodaří ani zpola. Rád bych si z tohoto světa přečetl nějakou knížku, pokud kdy nějaká vznikla...

• 1.11.2011  17:57

Pekelně akční, trošku přihlouplé, ale tak nehorázně zábavné, že si ani člověk neuvědomí, jak je napnutej a to obzvlášť ke konci. Musím říct, že tyto role Dennisi Quaidovi sednou a doufám, že nebude trvat dlouho, než něco takovýho opět dostane.

• 26.10.2011  01:55
    Repo Men (2010)

Kvalitní herecké obsazení a perfektní SF příběh vévodí tomuto docela nenápadnému filmu, který lidstvu realisticky předpovídá nepěknou budoucnost. Sice syrově akční, ale přesto je to kritika kapitalismu. Ne toho zdravého kapitalismu, který postrkuje společnost kupředu, ale oné shnilé houby, která požírá sama sebe. Korporace, které prodávají za jakoukoliv cenu, pro chuť zisku a moci, aniž by je zajímalo ono tupé stádo zákazníků, z nichž tyje. Je to taková nejasně naznačená antiutopie, kterou vede slizký, ale o nic méně sympatický Liev. Temně zobrazené polorozpadlé okraje společnosti jen hustí atmosféru bezvýchodnosti života v této realitě. Skvěle zahráno, výtečně napsáno a smysluplně zrežírováno. Nakonec překvapí zajímavá pointa jako třešnička na dortě.

• 20.10.2011  19:23
    Falling Skies (TV seriál) (2011)

Tomuto způsobu říkám ano. Žádné přehnané zvracení pocitů do světa. Ve skutečnosti to taky nikdo nedělá nebo ne příliš. Postavy jednají reálně ve skutečné touze zachránit svět a to ne přednostně skrze sebevražedné vymýcení emzáků, ale dpíše přes ochranu lidského rodu a lidství. Nejsou to videohrama zmagoření teenageři, kteří se respawnují, když je někdo zastřelí a vrhnou se do největší řežby prostě proto, že to je zábavné... Jsou to lidé. Lidé, kteří potřebují spát, jíst, bydlet, mít radost a na něco se těšit a i přes rozpory dokáží vidět vzdálenější obzor, než svůj malý sobecký svět. Proto jsou do děje přimíchány scény, jak si otec se synem hrají nebo děcka jezdí na ripsticku... To je totiž ten skutečnej důvod, proč by lidé bojovali. Za rodinu a její štěstí, ne za věci, protože věci jsou ve výsledku pomíjivé a k ničemu. Seriál není příliš akční, proto je reálnější. A přestože se tu občas někdo obětuje MÁ k tomu pádný důvod (rodinu). Pokud by totiž na planetu zaútočili mimozemšťani, těžko by byli na každém kroku v přesile... To by jich musely být stamiliardy a to je nemožné už jen ohledně zásob a vybavení. Proto zde nejsou všude, ale jen na strategických postech. Toto Science fiction je spíše jedním z Speculative fiction, jak ho prosazoval Robert Heinlein. Dnes bohužel je převážná většina románů i filmů a seriálů tím prvním. To druhé je civilnější, promyšlenější, více se zamýšlí nad tím "PROČ" než "JAKÝM ZPŮSOBEM". Dává více vyniknout myšlence, než vzhledu a funkci. K tomu nevtíravá hudba a kvalitní herci, sympatické postavy a dobrý scénář, pro někoho možná pomalejší a s trošku horšími efekty, no já stejně říkám ano, jen tak dále. Těším se na druhou sérii. Walking dead může kráčet leda tak do hajzlu.

<< předchozí 1 2 3 4 9 17 25 33