monolog

monolog

J D

okres Brno-venkov
Milovník starých dabingů, poslední dobou xenofob a rasista. Taky diskriminuji dle etnika a to už jen tím, že žiju.

332 bodů

Moje obsahy

od nejnovějšíchpodle abecedypodle roku vzniku filmu
  • 28.4.2009
  Zóna soumraku (1983)

  Čtyři známí filmoví režiséři se nechali inspirovat čtyřmi díly populárního seriálu Zóna soumraku a natočili celovečerní povídkový film. V povídce Johna Landise rasistický obchodník Bill Connor (Vic Morrow) nenávidějící všechny od Židů přes černochy až po Asiaty je přenesen v čase. Když vyjde z baru, objeví se nejdříve jako žid v nacistické Francii za 2. světové války, poté jako černoch na americkém jihu padesátých let, kdy tam řádil Ku-Klux-Klan a nakonec jako Vietnamec v šedesátých letech ve Vietnamu. V druhém příběhu režírovaném Stevenem Spielbergem stařec pan Bloom (Scatman Crothers) po příchodu do domova důchodců plní jeho osazenstvu všemožná přání. Třetí povídka Joea Danteho je o učitelce Helen Foleyové (Kathleen Quinlan), jež odveze svého žáka Anthonyho (Jeremy Licht) večer domů a za odměnu skončí ve zvláštním světě/vězení vytvořeném chlapcovou představivostí. Poslední čtvrtý příběh režiséra George Millera se odehrává během letu tryskového letadla, kdy pasažér John Valentine (John Lithgow) jako jediný vidí na křídle zvláštní stvoření, jež se snaží letadlo sabotovat.

  • 28.4.2009
  Zázraky se dějí (1974)

  Tento příběh se skutečně odehrál den před Vánoci roku 1971. Juliane Koepcke (Susan Penhaligon) letěla se svou matkou Marií za otcem do Pucalpy. Shodou okolností musely přestoupit z letadla společnosti Forsett do letadla společnosti Lansa, které kvůli poruše na motoru havarovalo do amazonské džungle. Z 92 cestujících a 6 členů posádky přežila pouze Juliane. Té tak začala nejdobrodružnější cesta jejího života, protože dostat se zpátky do civilizace nebylo vůbec snadná...

  Zajímavou shodou náhod zjistil o třicet let později při natáčení dokumentu o Juliane (Křídla naděje) dokumentarista Werner Herzog, že svůj film "Aguirre, hněv boží" točil jen několik málo kilometrů od místa nehody a na tragický let měl se štábem dokonce sám zamluvené lístky.

  • 28.4.2009
  100 pušek (1969)

  Černý lovec lidí Lyedecker (Jim Brown) hledá v Mexiku Joe Herreru (Burt Reynolds), který ve Spojených státech vyloupil banku a odnesl si šest tisíc dollarů. Když ho konečně najde, je Herrera v zajetí krutého generála Verduga (Fernando Lamas), který se snaží očistit zemi od indiánů kmene Yaqui a to jediným způsobem, který zná, jejich zabíjením. Jenže Herrera je poloviční Yaqui a těch šest tisíc ukradl, aby mohl koupit pušky pro své spolubojovníky a zbavit zemi krutého tyrana. A s pomocí krásné indiánky Sarity (Raquel Welch) i na jejich stranu se přidavšího Lyedeckera by se to mělo podařit.

  • 28.4.2009
  Oáza (1972)

  Když na sedmičlennou jednotku poručíka Navara (Radoslav Brzobohatý) zaútočí německý letoun, jejich kamion je zničen a oni zůstanou uprostřed pouště bez jídla a vody. Jejich jedinou nadějí se tak stává pět dní cesty vzdálená oáza, kde tuší toto vše najít. Jenže letadlo z konfliktu též nevyšlo bez úhony a ani němečtí letci nechtějí zemřít hlady a žízní...

  • 28.4.2009
  Harper (1966)

  Lew Harper je jeden z těch tvrdých detektivů americké drsné školy, kterou započal Dashiel Hammett, pokračoval v ní Raymond Chandler, John D. McDonald a konečně také Ross McDonald (vlastním jménem Kenneth Millar), který ve více než dvaceti románech vytvořil literární postavu Lew Archera, soukromého detektiva, který řeší případy spíše pomocí duševních schopností, než tvrdých kopů a střelby (přestože k nim také nemá daleko a dokáže je efektivně využít). Prvním románem o Lew Archerovi byl The moving target - Pohyblivý terč, jenž byl převeden na plátno pod názvem Harper.

  Lew Harper (Paul Newman) zde řeší případ uneseného milionáře Sampsona, na první pohled milujícího otce rodiny a filantropa. No druhý pohled již není tak příjemný a odhaluje Sampsona jako tvrdého bezohledného obchodníka, sukničkáře a krutého člověka. A ani jeho rodina není nijak harmonická. Neustálé urážlivé slovní potyčky matky a dcery, jejich vzájemná citová otupělost a chladnost a nadbíhání rodinnému šoférovi je ještě více vzdalují. Pátrání Lewa zavede do drogového podsvětí, místní sekty vedené fanatickým pašerákem Mexičanů i do vyšších kruhů.

  • 28.4.2009
  Nástrahy velkoměsta (1984)

  Artemio (Renato Pozzetto) je obyčejný venkovský farmář, dokonalý typ burana a vidláka. Stará se o své políčko, kydá hnůj, odhání všivé vrány, uniká nástrahám vdavekchtivé uhraté Maria-Rosy (Renato D'Amore) a bydlí se svou matkou (Clara Colosimo) v domě, jenž se jen stěží dá nazvat sladkým domovem. Když opět nastane čas jeho narozenin, a Artemio s hrůzou zjišťuje, že již čtyřicátých, uvědomí si, že dosud byl nejdále za humny. A tak se rozhodne na traktoru vyrazit do Milána za svým úspěšným příbuzným Severinem Cicerchiou (Massimo Boldi). To že je Severino zloděj zjistí až ve chvíli, kdy se s ním dělí o ukradené kabelky. Jenže Artemio je čestný a tak se rozhodne kabelku vrátit a tak pozná Angelu (Donna Osterbuhr), svou velkou lásku. Jenže zabydlet se v neznámém nepřátelském městě a získat srdce své dámy je pro vesnického naivku náročnější, než to na první pohled vypadalo.

  • 28.4.2009
  Utečeme na jih (1978)

  Desperát a bandita Henry Moon (Jack Nicholson) je polapen na útěku do Mexika. V městečku, kde je souzen dostane na výběr. Buď viset, nebo si vzít místní starou pannu Julii Tate (Mary Steenburgen), která potřebuje někoho na pomoc do svého zlatého dolu. Logicky se rozhodne pro druhou možnost v domnění, že manželku předělá ke svému obrazu. Ale brzy pochopí, že to nebude tak jednoduché a možná by bylo snazší utéct přímo z oprátky než z tohoto manželství, z něhož stejně nikdy žádná láska nevykvete. I když, kam čert nemůže, tam nastrčí bábu...

  • 28.4.2009
  Dámy v letech (2004)

  Dvě stárnoucí sestry Ursula Widdington (Judi Dench) a Janet Widdington (Maggie Smith) z anglického Cornwallu roku 1936 najdou na blízké pláži po bouři zraněného mladíka, jehož se ujmou a u sebe doma se o něj starají. Tím mladým mužem je polský houslista Andrea Marowski (Daniel Brühl), jenž utíká z vlasti do Ameriky před nacismem. Jenže vesničané jsou podezíraví vůči všem cizincům a jejich nepřátelství se ještě zvýší, když se Andrea zamiluje do ruské turistky Olgy Daniloffové (Natascha McElhone).

  • 28.4.2009
  Miami Vice (2006)

  Detektiv Ricardo Tubbs (Jamie Foxx) je zdvořilý a netečný elegán žijící s počítačovou analytičkou Trudy Joplin (Naomie Harris) na jižní Floridě. Inkognito pracuje na odhalení bandy pašeráků drog a vrahů. Jeho kolega detektiv James 'Sonny' Crockett (Colin Farrell) je jeho pravým opakem – záletník a švihák, to ale jen do doby, než potká Isabellu (Gong Li), čínskokubánskou manželku obchodníka se zbraněmi a drogami Arcángela de Jesús Montoyi (Luis Tosar). Hra na ostří nože se pro oba policisty stává každodenním životem a není než otázkou času, kdy je zločinci odhalí a odstřelí...

  • 28.4.2009
  Pozdrav z cesty do pekla (1991)

  Charlie Sykes (Chad Lowe) je normální kluk, co miluje svou přítelkyni Rachel (Kristy Swanson). Jenže její rodiče jsou proti a tak se rozhodnou utéct a v Las Vegas se tajně vzít. Cestou ze strachu z pronásledování odbočí na vedlejší cestu a tím začne celý kolotoč malérů. Cesta totiž vede Nikam a když Charlie při řízení usne a havaruje, policajt-démon unese Rachel do pekla. Na blízké benzínce se od starého pumpaře Sama dozví, že pokud ji chce ještě někdy vidět, bude muset za ní a dostat ji pryč do 24 hodin, jinak se stane totéž, co Samově přítelkyni před čtyřiceti lety. Už navždy zůstane v pekle...

  • 28.4.2009
  Lassie se vrací (1943)

  Fenka dlouhosrsté kolie Lassie (čti Lesi) je po předcích výjimečně inteligentní, krásné a svědomité zvíře. Její přátelství s chlapcem Joem (Roddy McDowall) v rodině Sama Carraclougha (Donald Crisp) však naruší špatná finanční situace jejích majitelů. Po dlouhém a těžkém rozhodování ji nakonec otec prodá mylordu Rudlingovi (Nigel Bruce) do jeho velkého psince. Protože se Lassie nehodlá vzdát SVÉ rodiny, neustále mylordovi utíká a popuzuje tak proti sobě pomstychtivého Hynese (J. Pat O'Malley), který se o ni stará. Když mylord i s vnučkou Priscillou (Elizabeth Taylor) odjedou do Skotska, Lassie uteče znovu a vydá se na mnoho set mil dlouhou cestu ke svým, na které potká hodné i zlé lidi a naučí se něco o světě.

  • 28.4.2009
  Obezřetný cizinec (TV film) (1986)

  Theodore Robert "Ted" Bundy (24.11. 1946 - 24.1. 1989) byl americký násilník a vrah, jemuž se podařilo prokázat třicet vražd spáchaných mezi lety 1974 - 1978, přestože skutečný počet je dodnes neznámý a jistě mnohem vyšší. Byl okouzlující, přitažlivý s velkým charismatem, ale přesto víc smrtící, než vydrážděná slepá kobra. Podle vyšetřovatele Roberta D. Keppela byl Bundy nejen vrah a násilník, ale též nekrofil, který se mnohdy k hrobům svých obětí vracel. Podle všeho si i několik "nejmilejších" hlav a těl skladoval doma v lednici. Ted Bundy se ale může pochlubit i jedním pochybným prvenstvím, termínu sériový vrah bylo poprvé užito v souvislosti s ním.

  Film zachycuje jeho život v okamžiku, kdy opouští Seattle a odchází do Utahu studovat práva v roce 1974 po vraždě několika dívek. Samozřejmě netrvá dlouho a i v Utahu je nalezeno několik obětí. Policejní vyšetřování se rozbíhá na plné obrátky a brzy je první podezřelý na světě. Bundy, vrah, násilník, nekrofil a skoro právník. Přestože jej nakonec odsoudili k smrti na Floridě v roce 1979, popraven byl až o deset let později kvůli žádostem o milost a jiným právním kličkám.

  • 28.4.2009
  Sny Akiry Kurosawy (1990)

  Filmový snář skládající se z osmi krátkých snímků proslulého japonského režiséra reflektuje jeho sny a fantazie, jeho traumata i osobní tragédie. "Slunce v dešti" je o neposlušném chlapci, který se i přes zákaz vydá pozorovat svatební liščí průvod. "Broskvový sad" ukazuje toho samého chlapce jak naslouchá myšlenkám bezcitnými lidmi poražených stromů. "Bouře" popisuje zázračnou záchranu skupiny horolezců. "Tunel" vypráví o muži potkavším ducha mrtvých vojáků, za jejichž smrt nese zodpovědnost. "Vrány" nám představí studenta, jenž se vydá na okružní cestu po malbách Vincenta Van Gogha. "Hora Fuji v červeném" o důsledcích jaderného ohrožení Japonska nikomu nedá spát. "Plačící démon" načrtává portrét světa zničeného jadernou válkou plného lidských mutantů. "Vesnice vodních mlýnů" nás zavede do malé vesnice, jejíž obyvatelé se naučili žít v naprostém souladu s přírodou a přirozeností. Minulost, přítomnost i budoucnost napříč snovým světem nekonečného snílka Akiry Kurosawy.

  • 28.4.2009
  Timecop 2 (2003)

  Ryan Chang (Jason Scott Lee) je policistou TECu, Společnosti pro kontrolu času. V roce 1945 zabránil ze správné cesty zbloudilému Brandonovi Millerovi (Thomas Ian Griffith) zabít Adolfa Hitlera odstraněním jeho manželky Saši (Tricia Barry). Pak mu trvalo dva roky, než dostihl a polapil všechny ostatní členy jeho bandy. Jenže Miller z vězení uprchl a dělá všechno proto, aby své původní plány splnil a svou milovanou oživil. Aby se mu to podařilo stačí se zbavit Ryana. A to pokud možno ještě předtím, než vůbec do TECu vstoupil...

  • 28.4.2009
  Velký závod 2 (1984)

  Divoký, nelegální a samozřejmě velice populární závod napříč celou zemí. Co není zakázáno je povoleno a zákázáno není vůbec nic, včetně různých nečestných praktik a triků hodných spíše salóního kapsáře. Hlavním hrdinou je J.J. McClure (Burt Reynolds), závodník a dobrodruh, který nebude mít vítězství nijak snadné, pokud vůbec. V cestě mu stojí bláznivý Šejk (Jamie Farr), párek mladých koček z Lamborghini (Susan Anton, Catherine Bach) a mnohé další roztodivné existence.

  Volné pokračování staršího stejnojmenného snímku téměř do detailu kopíruje původní linii příběhu, přestože eskapády jsou jiné. Tento film je poslední Frankieho filmovou rolí (objevil se již jen v několika TV projektech) a poslední rolí Deana Martina vůbec.

  • 28.4.2009
  Detektiv Bonaparte (TV seriál) (1992)

  Detektiv David John Bonaparte (Cameron Daddo), přezdívaný přáteli Bony, řeší v srdci Austrálie zapeklité případy s přítelem a kolegou Frankem Fisherem (Christian Kohlund). V odhalování vrahů, zlodějů a pytláků mu pomáhá i fakt, že jej jako nalezence v poušti vychovali Aboridžinci a tak má neobvyklé znalosti a schopnosti a pro přírodu šestý smysl, jenž mu mnohdy napoví pravdu tam, kde by jiný zklamal.

  Seriál Detektiv Bonaparte se volně inspiroval detektivními romány rodáka z britského Gosportu Arthura Williama Upfielda (1888-1964), jenž ve dvacátých letech odjel do Austrálie, kde už zůstal. Po těžkých počátcích, kdy vystřídal řadu povolání od hlídače ovcí až po prospektora, se pustil do psaní s mnohem větším úspěchem, než v rodné Británii. Jeho poloaboridžinský policista inspektor Napoleon Bonaparte se dočkal mnoha pokračování, z nichž několik bylo přeloženo i do češtiny (Odplata v buši 1981, Zánik jezera 1961 aj.). Málokdo ale ví, že Bony je vlastně skutečná postava vytvořená podle Upfieldova dlouholetého přítele míšeného stopaře Léona.

  • 28.4.2009
  Star Trek: Nová generace - Střetnutí na Farpointu (S01E01) (epizoda) (1987)

  Nejnovější U.S.S Enterprise je již pátou lodí toho jména. Při cestě na svou první misi na planetě Cygnus IV, je kapitán Jean-Luc Picard (Patrick Stewart) konfrontován s bytostí z Q kontinua oplývající přímo božskými schopnostmi. Bytost Q (John de Lancie) je rozhodnut Picarda i s celou jeho posádkou potrestat smrtí za všechny lidské zločiny z průběhu věků. Až s velkým úsilím se kapitánovi podaří Q přesvědčit, aby lidem dal ještě jednu šanci. Vyšetřit záhadu cygnusské základny Farpoint se tak pro Picarda a jeho tým stane životně důležitým činem...

  • 28.4.2009
  Mamzelle Nitouche (TV film) (1977)

  Televizní zpracování známé operety Florimonda Hervé. Libreto L. Milhac a A. Millaud. Překlad a úprava O. Nový
  Opereta Mamzelle Nitouche (čti Mamzel Nituš), česky slečna netykavka, měla premiéru 26. ledna 1883 v Paris Variétes. Chovanku kláštera Denise de Flavigni se rozhodnou rodiče provdat za důstojníka Champlatreuxe. Odvést domů ji má jeden z kněží Célestin. Jenže Célestin napsal pod pseudonymem Floridor operetu, která má právě ten den večer premiéru a tak ji samozřejmě nechce zmeškat. Celou situaci zaplete i sama Denise, když Célestinovu hru objeví a po přečtení se jí tak zalíbí, že přinutí Célestina, aby ji vzal s sebou na představení. No a v divadle bude i zatím nic netušící mladý Champlatreux.

  • 28.4.2009
  Velké ticho (1968)

  Brutální vrah Tigrero alias Loco (Klaus Kinski) vede skupinu chamtivých lovců lidí, kteří pronásledují bandu desperátů skrývajících se v zasněžených horách Utahu. Silence (Jean-Louis Trintignant) je němý pistolník, jehož si najme mladá žena Pauline (Vonetta McGee), když Locova banda zavraždí jejího manžela. A Silence rozpoutá boj dobra se zlem pro spravedlnost a pro pomstu...

  • 28.4.2009
  Man-Eater of Kumaon (1948)

  Velice volně na motivy stejnojmenného životopisného povídkového románu Jima Corbetta (více např. v mém profilu) natočili dobrodružný hollywoodský snímek, dnes již dávno všude zapomenutý. Vypráví příběh doktora, jenž střelí po tygru, kterého sice trefí, ale nezabije. A protože již padá soumrak a tygr se odplazil někam do úkrytu, vrátí se zpátky do tábora. Raněný tygr je totiž za tmy velice nebezpečný. Další den však tygra není možné najít a protože je raněn způsobem, který mu znemožňuje lovit přirozenou potravu, stane se lidojedem.

  • 28.4.2009
  Zvedá se vítr (2006)

  Ve dvacátých letech minulého století se mladý irský doktor Damien O'Donovan (Cillian Murphy) rozhodne opustit Irsko, aby mohl pracovat v nemocnici v Londýně. Po návštěvě farmy Peggy (Mary Riordan), se kterou se chce rozloučit, se však rozmyslí. Britské vojenské jednotky Black & Tans, které mají udržovat mír, vyhlásí zákaz shromažďování a všech kolektivních zábav a Peggyna vnuka Micheaila (Laurence Barry), který nerozumí anglicky, ubijí k smrti. Damien se, k radosti svého bratra Teddyho (Padraic Delaney), rozhodne přidat k formujícímu se republikánskému odporu proti britské kruté nadvládě a k boji za nezávislost Irska. Zezačátku operují v malých skupinách, kradou zbraně a občas "picnou" nějakého policajta. A pak je jednoho dne odhalí...

  • 28.4.2009
  Hledá se kamarád (1948)

  Casper je osamělý a smutný chlapík. Všichni se ho bojí, přestože sám nesnáší jakékoiv strašení. Až pak si jednoho dne získá kamaráda mladého lišáka. A když jej prosnásledují jednou honci, pomůže mu a honce zažene. Jenže co se nestalo. Jedna ze zbloudilých vypálených kulek lišáka zasáhla a zabila. A tak Casper ztratil svého jediného kamaráda. Naštěstí je Casper duch a tak se s lišákem opět setká a "žijí spolu šťastně až do smrti".

  • 28.4.2009
  Jen trošku štěstí (2006)

  Ashley Albright (Lindsay Lohan) žije na Manhattanu a je to, co byste nazvali nóbl panička. Ještě k tomu má však i to největší štěstí na světě a je to o ní všude dobře známo. Nedlouho po náhodném setkání (a polibku) na maškarním bále se zkrachovalcem Jakem Hardinem (Chris Pine) zjistí, že se její štěstí kamsi klíčovou dírkou vytratilo a přeneslo se na Jakea. A co je horší, Jakeova smůla se teď lepí na paty Ashley.

  • 28.4.2009
  Obchod je obchod (TV film) (1993)

  Šaramantní Alexander Hollingsworth III (Larry Hagman) je typickým milionářským synkem. Spokojeně si žije na svém hausbótu v plážovém klubu pro bohaté obsluhován svým dlouholetým sluhou Ryderem (Eric Christmas) a baven kocourem Pinkym. A k tomu si ještě nezřízeně užívá všech výhod bohatých. Jenže jednoho dne už tatínka přestane bavit platit účty a urovnávat jeho výstřelky. Idyla končí tím víc, že na Alexe začíná tlačit i finanční úřad, protože neplatil daně. Když za ním přijde agent FBI Ed Smith (Gregg Henry), Alex jeho nabídku přijme. Smith chce pomoci dopadnout překupníka zbraní Henry Ashleyho (Dakin Matthews), kterého Alex zná z mládí. Na oplátku Alexovi vypomůže s problémy s finančním úřadem. Alex začíná jednat a postupně se pomocí vládních peněz dostává do Ashleyho blízkosti. Ashleymu před nosem koupí drahého dostihového koně a hned se s ním vsadí, že když kůň na příštím dostihu prohraje, klidně mu jej přenechá. Ruletu hraje jako ďábel a brzy slaví úspěch. Ashley si jej všiml a nabízí mu obchod, který se musí vyplatit. Za jednu noc zdvojnásobí pětimilionový vklad. Nebo že by to nebylo tak jednoduché?

  • 28.4.2009
  Případy bratra Cadfaela (TV seriál) (1994)

  Bratr Cadfael (Derek Jacobi) býval voják a viděl lán světa, ale s tím je nyní konec. Na stará kolena se rozhodl, že se usadí v opatství ve Shrewsberry, aby si ke konci života užil trochu klidu a svého milovaného zahradničení. Naneštěstí však jsou místní lidé zkažení a neštítí se sáhnout i k nejodpornějšímu zločinu - vraždě. A Cadfael je velký a světaznalý detektiv, jenž si všímá maličkostí a svou třeskutou logikou dokáže odhalit i sebemazanějšího vraha. Detektivní seriál z 13. st z Anglie vznikl na motivy románů britské autorky Ellis Peters.

  • 28.4.2009
  Garfield 2 (2006)

  Garfield (Bill Murray) je tlustá nevrlá a vázaností na lasagne a vůbec jakékoliv jídlo trpící kočka vzešlá z pera Jima Davise. Vlastní svého majitele Jona Arbucklea (Breckin Meyer) a žije si celkem spokojeně doma v Americe. Od prvního dílu se již sžil s “pitomým“ psem Odiem a myslí si, že nic horšího než pondělí jej nemůže potkat. Jenže se mýlí, protože Jon jede do Británie a Garfielda vezme s sebou. Shodou okolností Garfield vypadá přesně jako královská kočka zdědivší nádherný zámek a za ni se také zamění. A umíte si představit, že jeho vláda není zrovna tradiční, ale nebezpečí osnované hraduchtivým lordem Dargisem (Billy Connolly) číhá všude kolem...

  • 28.4.2009
  Dům u jezera (2006)

  Osamělá doktorka Kate Forster (Sandra Bullock) se přistěhuje do neobvyklého domu stojícího na břehu jezera. Nedlouho poté si začne dopisovat s unaveným a deprimovaným architektem Alexem Burnhamem (Keanu Reeves) a láska na sebe nedá dlouho čekat. Když se chtějí konečně setkat, zjistí fascinující věc. Nejenže žijí ve stejném domě, ale vzdálenost, která je dělí se nepočítá na metry, ale na roky...

  • 28.4.2009
  Dracula Sucks (1979)

  Bram Stoker by v hrobě nespal tak klidně, kdyby zjistil, jaké že je toto zpracování jeho dílka. Drákula totiž své oběti nekousne, ale píchne a ty jej následně vysají "do sucha". Vampyrismus se šíří stále rychleji, protože většina z osazenstva psychiatrické léčebny ráda nasává a ještě raději píchá. No a netrvá dlouho a Drákula potká Mínu (Annette Haven) a zamiluje se do ní na první pohled, jak jen se upír může do pornohvězdy zamilovat. Doktor van Helsing něco tuší, a protože se jedná o starého vilného dědka, brzy přijde na způsob, jak se Drákuly zbavit. Zapíchnout jej!

  • 28.4.2009
  Superman se vrací (2006)

  Když pozemští astronomové objevili zbytky planety Krypton a vyslovili hypotézu, že nemusela být úplně zničena, Superman (Brandon Routh) se tam vydal, aby našel některé z možných přeživších Kryptoňanů. A teď se po šesti letech neúspěšného pátrání v troskách planety vrací do Metropolisu a zjišťuje, že svět jej už nepotřebuje, že se dokáže sám vypořádat se svými zloduchy a neřády. A co je horší, Lois Laneová si zařídila svůj vlastní život se synem a přítelem. Aby toho na milého ubohého Supermana Clarka nebylo málo, jeho starý protivník sotva z vězení propuštěný megaloman a sociopat holohlavý Lex Luthor (Kevin Spacey) chce Supermuže konečně zničit. A nezastaví se ani před zničením světa...

  • 28.4.2009
  Vnitřní vesmír (1987)

  Poručík Tuck Pendleton (Dennis Quaid) je mladý a stejně tak arogantní pilot pracující ve výzkumu miniaturizace. Při jednom experimentu, kdy má být jeho "ponorka" zmenšena na mikrometry a vstříknuta do těla bílého králíka, do laboratoře vtrhne skupina zločinců a snaží se tuto revoluční technologii ukrást. Jeden z vědců s Tuckem uteče, ale je zabit. Okamžik před smrtí ještě vstříkne Tucka do těla Jacka Puttera (Martin Short), neurotického hypochondra. Spolu se poté snaží zjistit, kdo za útokem stojí a získat potřebné přístroje zpět. A to nejen protože Jack nesnese pomyšlení, že mu tělem rejdí malilinkatý človíček a roznáší tam bacily, ale i protože Tuck nechce zemřít někde v trávícím traktu člověka a nechat tak matku svého budoucího dítěte a svou lásku Lydii Maxwellovou (Meg Ryan) v domnění, že je nejhorším chlapem pod sluncem.