Autenticita

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10
    • 9.5.2021  11:47
    Vykopávky (2021)

Film mě mile překvapil, nečekala jsem, že se mi bude tak líbit. Určitě se na tom podílely charaktery, hlavní i vedlejší postavy mi byly (většinou) sympatické, včetně dětské role, chlapeček byl fajn. Z toho filmu na přecházela taková pěkná lidskost. Ráda se na to podívám někdy znovu.

• 7.5.2021  10:43

Nejlepší na celém filmu je ta zrzavá, elegantní kočka.

• 2.5.2021  20:35

Rafinovaně vystavěný film o rafinované pomstě. Chvíli mi trvalo, než mi došlo, o co tam jde, jednání hlavní hrdinky bez vysvětleného motivu mi zprvu přišlo psychopatické. Škoda, že jí pocit satisfakce nevydržel moc dlouho. Kdo čím zachází, tím taky schází...

• 2.5.2021  20:26

Nemám tomu filmu co vytknout, připadá mi v pořádku. Jediný jeho nedostatek je, že mě prostě nebavil.

• 1.5.2021  14:56
    Minari (2020)

Jeden z těch filmů, o kterých se dají psát romány. Nenápadný příběh ukrývá spoustu věcí. Hlavní dějová linka, pokus korejské rodiny uživit se v Americe farmařením, je postavená na zobrazení běžného rodinného života. A tam jsou nahozeny věci jako schopnost některých dětí vystihnout intuitivně podstatu rodinných konfliktů, dětská úderná upřímnost, kterou si dospělí v rámci vztahů už nemohou dovolit, otázka mužské ješitnosti, kdy potřeba chlapa ukázat se před dětmi jako úspěšný člověk je nadřazená vztahu s manželkou a rodinou vůbec, ochota kvůli této ješitnosti ekonomicky se zruinovat, a potřeba zachraňovat nezachranitelné, která nemusí, ale může vést k tragickému finále. U tohoto filmu se mi líbila i hudba a kamera, takže má ode mě zaslouženě 5 hvězd.

• 1.5.2021  10:19

Hezký příběh o člověku, který i přes své onemocnění dokázal dát svému životu smysl. Zezačátku mi dělalo trochu problém zvyknout si na ten hrubý způsob zacházení, v tomto ohledu se mi na to nekoukalo dobře. Poslední třetina to vytáhla. Váhám mezi pěti a čtyřmi hvězdami, pro některé momenty, které zdržují a zbytečně prodlužují délku (dlouhotrvající pohledy postav do blba) nakonec plný počet nedávám.

• 1.5.2021  10:09

Zvláštní den, zvláštní film, který si vystačí s málem: jeden římský činžák, v něm 2 byty, střecha, dvorek a ústřední dvojice. Film mě chytil od prvních dokumentárních záběrů. Pak už to stojí na hlavních hrdinech, žena v domácnosti udělá během 1 dne poměrně zásadní vnitřní posun, takže jako psychologická sonda je to dobré. Po určité době mi začal vadit permanentní rozhlasový komentář na pozadí, i když ten k tomu filmu patří.

• 17.4.2021  20:44
    V ložnici (2001)

Je to smutné, ale jsou tu emoce, které se věrohodně vyvíjejí. A proto je to dobré.

• 8.4.2021  21:32

Po všech stránkách výborný film. Klučík v roli Keika mě uchvátil.

• 7.4.2021  21:23

Archetyp milující matky a otce je tu podán v trochu jiném světle.

• 5.4.2021  21:13
    Přání (2011)

Jeden z filmů, na kterých, dá se říct, se mi líbí skoro všechno. Scénář, způsob natočení, obsazení. Film civilností spíš připomíná dokument, což mi vyhovuje, ale naštěstí má i přesnou, rozmyšlenou a netřaslavou kameru, není to točené z všemožně nemožných úhlů, takže se na to dobře kouká. Mě to třeba nechybí, ale docela dlouho trvá, než dojde k akci, a ještě je to akce jemná, odpovídající desetiletým dětem. Závěr dá odpověď na otázku, jaké druhy přání se plní.

• 4.4.2021  09:31
    Po bouři (2016)

Mám ráda filmy, ve kterých lidi vypadají jako lidi, chovají se jako lidi a mluví jako lidi. Tento film měl od začátku přesně takovou fazónu, a tím si mě získal. Vprostřed filmu přišlo zklamání, protože některé situace se na můj vkus příliš často opakovaly a film ztratil spád (začala jsem se těšit na konec). Naštěstí posledních asi 20 minut celý film vytáhl. Nadchnul mě tam motiv ztracení a znovunalezení sebe sama, který je podán nenásilnou formou. Také se s ním ve filmech moc často nesetkávám, což je další důvod, že jsem nakonec dala plný počet. Ale ještě před rokem bych to tam nedokázala vidět, a hodnocení by bylo nižší. U tohoto filmu určitě hodně záleží na tom, co to komu řekne.

• 2.4.2021  16:28

Tenhle film milovat nebudu, to vím jistě.

• 21.3.2021  19:15

K většině filmů jsem s postupem času kritičtější, ale tenhle patří k těm světlým výjimkám, které mi připadají čím dál lepší.

• 13.3.2021  15:15
    Kalašnikov (2020)

Líbilo by se mi méně patetičnosti a více civilního projevu, přestože jde o film z armádního prostředí. Můj celkový dojem z filmu: průměr s odřenýma ušima.

• 10.3.2021  16:55
    Výskok (2017)

No, byly to tedy nervy :-) Filmy ze sportovního prostředí mám celkem v oblibě, a tenhle pro mě nemá chybu. První třetina byla možná trochu rozpačitější a přišlo mi, že se snaží moc hrát na city, ale závěr to srovnal. Zvlášť ty závěrečné tři vteřiny byly fantasticky natočené. Takže za mě fakt dobrý, a to nejsem žádný blázen do ničeho, co se týká míče...

• 14.2.2021  18:46
    Slova (2012)

Pro mě v krátké době rychle za sebou film o chlapíkovi, který se rozhodne živit podvodem v oblasti literatury. No fakt nevím, co bych na tom mohla obdivovat, nestálo mi za to dokoukat to do konce.

• 14.2.2021  18:42
    Skandál (2006)

Chlap, kterému se nechce živit se férovým způsobem: nic pro mě, jak obecně, tak v tom filmu.

• 13.2.2021  16:59

Co divák, to názor, a skoro v každém komentáři najdu něco, s čím bych mohla souhlasit. Je vidět, že každého se ten film dotkne trošku jinak, a to se mi na něm moc líbí. Každý divák ho vidí svojí vlastní optikou, až by se mohlo zdát, že se každý díval na jiný film. Dávám plný počet za spojení senzitivity a tvrdších přírodních podmínek, protože mi to připadá přirozené. Rybář netknutý žurnalistikou vede noviny - a vychází mu to, protože se řídí vlastním citem... jsou asi místa, kde člověk může klidně nechat racionalitu odpočívat.

• 13.1.2021  21:59

Atmosféra hor mě obklopila od samého začátku, a užila jsem si 4 roční období v Alpách. Film dokáže atmosféru v přírodě navodit opravdu věrně. Příběh je jednodušší, což mi vyhovovalo, protože neodvádí pozornost od toho, v čem má ten film pro mě největší půvab. A jsou tu i city, lidské i zvířecí.

• 30.12.2020  21:07

První půlka mi připadala docela zábavná, i jsem se asi dvakrát zasmála. V druhé půlce už jsem se bohužel začala trochu nudit pro stále se opakující dva situační motivy z první půlky - přibouchnuté dveře a žárlivé scénky. Na 3 hvězdičky zvedám za závěr, který mě potěšil, a za to, že se původně jedná o divadelní scénář, což vysvětluje některé slabosti filmu.

• 29.12.2020  17:50

Nepříliš uvěřitelné chování postav, trochu moc mrtvých najednou, vybájený příběh.

• 26.12.2020  20:19

Příběh z Tibetu pohledem horolezce Harrera mě zaujal více, než obsahově podobný, pompéznější film Kundun.

• 23.12.2020  19:44
    Den cvoka (2002)

Hodnotím vysoko za procítěný scénář, který psal někdo, kdo má dobře napozorováno, anebo i odžito... Proto odpouštím v hodnocení i tu přemíru hrubých výrazů. Jinak o cvoka tu nejde, spíš o osamělejšího neurotického introverta, kterého zneklidňuje příliš mnoho situací, a uklidňuje se po svém. S přibývajícím věkem však znejisťujících myšlenek přibývá. Asi by to spravila ženská, ale její přítomnost by mu taky mohla vadit, takže ji od sebe i v myšlenkách odhání. Začarovaný kruh.

• 20.12.2020  09:18
    Togo (2019)

Spousta pěkných pejsků, psí oddanosti, lásky a semtam psí pusa... Pro mě moc pěkný film. Neříkám, že je dokonalý po všech stránkách, ale to, co sděluje, mě dokázalo chytit za srdce.

• 16.12.2020  22:39

Obtížně se mi ten film hodnotí, a těžko se mi na něj koukalo. Je to velmi dlouho smutné, musela jsem si to rozdělit na dvě části, protože jsem se tak dlouho bez přestávky týrat nedokázala. Snad tedy to mohlo být kratší.

• 15.12.2020  22:12
    Love song (2013)

Mrzí mě to, ale film se mi nelíbil. Nic moc ke koukání, ani k poslouchání. Na můj vkus příliš ukňourané. Nikdy více.

• 15.12.2020  19:13
    V úskalí (2020)

Po slabším začátku a prvním hejkání B. Murrayho jsem zvažovala, že to vzdám, ale vydržela jsem a vyplatilo se. Film se pěkně rozjel a bavil mě. Při dalším pokusu o Murrayho zpěv jsem se tedy raději vzdálila, abych si nekazila dojem, ale na těch 75% pro mě tenhle film dosáhne. Nejsem si jistá, jestli se bude líbit klukům, je to spíš pro nás holky. Jedna věc mi není moc jasná, co má ten film společného se svým názvem.

• 13.12.2020  21:52

Tak mě tahle komedie bavila. Bylo tam pár scén (telefonující družička, karavan) trapných, ale při pohledu na podroušenou Lucy na lodi a její snahu o svádění s preclíkem jsem se zasmála. Sandra B. mě tu bavila, a pro tu její "sucharku" s mimořádně vyvinutým smyslem pro povinnost, zato odříznutou od vlastních pocitů mám pochopení.

• 13.12.2020  21:37

Příběh mě nevtáhl, film mi připadal o ničem.

<< předchozí 1 2 3 4 6 8 10