Autenticita

okres Praha

3 body

<< předchozí 1 2 3 4 5
    • 27.11.2019  19:03

Dokument obsahuje asi nejotřesnější záběry válečné reality, jaké jsem kdy viděla.

• 26.11.2019  20:24

Deset hvězdiček tomuto dílu.

• 17.11.2019  12:47
    Le Mans '66 (2019)

Je to supr, energizující film. Zakuklenej dřímající závodník ve mně se na chvíli probudil a je jasné, že se k tomuhle filmu budu ráda vracet.

• 10.11.2019  17:52
    Divoká Havaj (TV film) (2014)

Dokonalé, působivé záběry. Podmořský oheň, světélkující plankton. Pohled na albatrosí mláďata, učící se létat, je boží. Ovšem jen do chvíle, než si troufnou nad moře - pak to někdy končí drasticky. Pár podvodních záběrů pořídil i tuleň, a dokument se nebojí ukázat způsob, jakým byl k plnění funkce kameramana "přemluven". Doprovodný komentář je vlídně vtipný, a přitom příléhavý. Nenapadá mě nic, co by se mělo udělat lépe, tak dávám plný počet.

• 6.11.2019  22:18
    Astana, město budoucnosti (TV film) (2017)

Za hlavní slabinu tohoto dokumentu považuji velké množství technických informací o způsobu výstavby jednotlivých veřejných objektů. Tyto informace mě nezajímaly až do takových podrobností, připadalo mi, že zdržují a oslabují poutavost. Realizované projekty mají evidentně zaujmout, ne-li ohromit, a to po stránce estetické, technické … gosudár rozhodl a bude jak chce. Jak tam však obyvatelé v reálu žijí, tomu se dokument obloukem vyhnul.

• 2.11.2019  20:23

Tady je přehnané snad úplně všechno. Dost jsem u toho trpěla a nedokoukala to. Připadá mi to přeceňované, ale možná na to jen nemám tu správnou romantickou buňku.

• 31.10.2019  21:43

Přijde mi, že takhle nějak mohla léčebna v socialismu klidně vypadat. Anebo socialismus v léčebně.

• 31.10.2019  21:40
    Spojenci (2016)

Tento film mi přijde jako neuvěřitelná blbina, které nějak nemůžu uvěřit ani jednu scénu. Sice elegantní, ale umělý.

• 28.10.2019  18:22

Jedna hvězda za kostýmy, které se opravdu vydařily. Tím pro mě všechna pozitiva u tohoto filmu skončila.

• 21.10.2019  20:29

Nechápu a celkem obdivuju, jak je možné tolik situací a hlavně tolik řečí vměstnat do devadesáti minut. Přišlo mi to delší. Líbilo.

• 15.10.2019  20:20
    Parazit (2019)

Smíšené pocity. Film je povedený, dobrá hudba, moc pěkná kamera, má to i vtip, ale míra zneužití důvěry, kterou to zobrazuje, je příšerná. Nemám takovou podvodnickou manipulaci ráda, natož abych to ocenila. Délka přes dvě hodiny - no, podle mého to mohlo být kratší, první dvě třetiny byly poutavé, poslední třetina už se mi vlekla. Násilnická scéna to trochu oživila, ale stejně už to bylo moc dlouho "na jedno brdo". I proto jsem původně chtěla dát jen 3 hvězdy, ale nakonec jsem se rozhodla, že si to ty 4 zaslouží. Zlatou palmu taky.

• 9.10.2019  21:49

Lokalita vyznívá obdivuhodně harmonicky, v souladu i s tím svým drsnějším podnebím.

• 7.10.2019  22:10

Spíše než o vzniku vrtulníku je to o tom, co ten stroj a jeho součásti dovedou. Původní francouzský název "Tigre - bojový vrtulník" více koresponduje s obsahem.

• 5.10.2019  21:48

Nelíbilo, nebavilo.

• 2.10.2019  22:23
    Podivuhodné Thajsko (TV film) (2018)

Romantické lokality, chrámy a svatyně tentokrát i s jejich interiéry, most přes řeku Kwai… a 30 milionů turistů ročně.

• 2.10.2019  22:08

Velmi dobrý dokument, představující místní přírodu a život části obyvatelstva. Jen charakteristika České televize v obsahu, že místní kultura je "sofistikovaná", mi přijde poněkud posunutá.

• 25.9.2019  22:33

Kodaň znám, Kodaň miluju a tento díl seriálu mě zklamal. Věnuje se zejména zábavě a gastronomii, a opomíjí to, co dělá Kodaň Kodaní, nezmiňuje základní turistické perly. Za hrubě nevyužitý potenciál hodnotím nízko.

• 25.9.2019  22:12
    Podivuhodný Vietnam (TV film) (2018)

Nejvýznamnější města s jejich historickými památkami i moderní architekturou jsou představena velmi pěkně. Vietnamský venkov však jakoby neexistoval. Český název dokumentu je zavádějící.

• 24.9.2019  21:58

Ačkoli mě školní šutrologie nebavila, tak při sledování tohoto dokumentu mi došlo, čím je paleontologie krásná. Jinak dokument je natočený bezvadně, komentáře jsou srozumitelné i bez hlubších znalostí, civilně podané.

• 18.9.2019  22:45

Po všech stránkách pestré. Nadmořská výška 0 - 3 404 m, jsou tu k vidění např. mořské pláže, sjezdovky, lázně, observatoř a obloha plná hvězd. Obvyklý obyvatel? Chovatel dobytka, pracující jako instruktor lyžování a současně majitel restaurace. Ukázka výroby cucacich bergamotových bonbónů, sušené šunky, sýra. Nedoporučuji sledovat při dietě založené na snížení energetického příjmu. Já byla během sledování v lednici 2x.

• 18.9.2019  22:12

Zajímavé spíše z hlediska historie, atmosféra místa vyznívá poněkud pochmurněji. Tento díl by mohli ocenit ti, kdo mají rádi nápoj s jemným karamelovým aroma a vysokým podílem alkoholu, a ti, co mají rádi Hru o trůny.

• 16.9.2019  21:50
    Hitlerův národ (TV film) (2015)

Připadá mi, že v tomto dokumentu není pro diváka, který se někdy tímto obdobím jen okrajově zabýval, nic objevného. Navíc jsou tam celkem zbytečné scénky, co by stačilo říct pár slovy, jsem si musela protrpět hranými scénami. Moc nechápu, co mají v dokumentu dělat. Takže já bych to zkrátila na jeden díl a snažila se jít víc k meritu.

• 14.9.2019  22:10

Atmosféra obou měst byla podána tak rozdílně, že Manchester s jeho deštěm bych navštívit nechtěla, ale Liverpool s nejproslulejší autobusovou konečnou na světě Penny Lane by mě lákal.

• 14.9.2019  21:52
    Korea z výšky (TV film) (2016)

Nejvíc mě zaujaly fantastické letecké záběry koberců zeleného čaje, mandarinek, a smaragdově zbarvené moře.

• 14.9.2019  21:38
    Talk show Jiřího Ovčáčka (TV pořad) (2019)

Nemusím koukat na horory, když se chci vyděsit, pustím si tuhle Jirkovu šou. Ale je to jen pro ty nejotrlejší, já na to zatím nikdy nevydržela koukat déle než pár desítek minut.

• 2.9.2019  21:40
    Na střeše (2019)

To je tak pěkně lidskej film... Začátek trochu nemastný neslaný, ale pak mě to moc mile překvapilo.

• 31.8.2019  23:44

Tento díl hodně vysvětlí, tak se mi vyplatilo počkat si s utvořením názoru na jednotlivé díly až po shlédnutí celé série. // Dostali málo.

• 31.8.2019  23:36

Nooooo… kdyby si to takhle přihasila nějaká soudružka k okresnímu tajemníkovi, oznámila mu, že je jaderná fyzička a on jen obuvník, tak by asi neodkráčela středem, ale odfrčela rovnou z jeho kanceláře do pracovního tábora a už by o ní nikdo nikdy neslyšel.

• 31.8.2019  23:32
    Černobyl - 1:23:45 (E01) (epizoda) (2019)

Děs a běs. Mimo jiné jsem z toho měla morální kocovinu, jak to ohodnotit. Dlouho jsem si připomínala, že hodnotím film, a ne tu otřesnou událost. // Jsem pamětník, takže jsem si vybavila, jak to tady soudruzi zlehčovali, čím nás krmili... na Ukrajině padaly z nebe mrtvé vrány a nás se školou poslali do prvomájového průvodu defilovat s mávátkama před Husákem a dalšíma papalášema. // Tento díl byl pro mě nejsilnější a ty příkazy, které tam probíhaly za naprosté ignorace varovných signálů a zdravého rozumu, jsem rozdýchávala ještě druhý den.

• 30.8.2019  23:30
    Mollové tóny Karla Kryla (TV film) (1992)

V dávných dobách, kdy moderátor nosil "deku", při vedení rozhovoru na kameru pokuřoval a popíjel pivo, kdy Šumava byla zelená a lýkožrout chroustal pod kontrolou, natočili tenhle pěknej dokument. To tam všímavější divák najde. Karel Kryl byl člověk pesimistického ladění, jeho tvorba tomu odpovídala, a tady dostal prostor se vyjádřit. Takže nejásal a byl jaký byl. Líbilo se mi, že mu do toho moderátor moc nevstupoval, neexhibovat, a že se mu povedlo dostat z K. Kryla, jak prožíval emigraci, a jak vidí tehdejší současnost. Dobré bylo, že se kamera nevěnovala jen Karlovi, ale i okolí, takže pro mě dokument na jedničku.

<< předchozí 1 2 3 4 5