Horak

svítit do vašich duší

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 17.6.2008  17:29

Rusácká nacionalistická fantasmagorie, i když myšlenka na historický velkofilm z dramatického období před nástupem Romanovců dobrá. Předně zapomeňte, že jde o historicky film starého střihu, historické události vytvářejí pouze kulisu pro hrdinu z lidu nevolníka Andreje, kterému se neustále zjevuje jednorožec a jen čekáte, kdy se zjeví něco jako kámoš Gandalf a pomuže mu trochou protipolskejch pravoslavnejch blesků. Pravdou je, že Polákům se tu rozhodně nefandí a jsou to fackovací panáci, ale mohlo to dopadnout mnohem hůř. Nízké hodnocení si film nezaslouží za řemeslnou práci, ale za značně přepálenou stopáž, zmatečně uspořádaný děj plný zpomalovaní a nesmyslných flashbacků, odfláknutých postav a předně za to, že si hraje na historický a to co se režisérovi nevešlo do téměř 2,5h nám musí popsat v několika obsáhlých popiskách. Bohužel jen potvrzuje úpadek a smrskávání žánru historického filmu na akční-fantasy podívanou zasazenou do historických kulis. Škoda.

• 29.12.2009  01:13
    2012 (2009)

Pocta zanru. Prave proto, ze se 2012 vubec nebere vazne. Poctiva zabava od zacatku do konce. Je mi uprimne lito vsech dalsich, co jeste nedkoncili sve 2012 projekty..Kuci, zabalte to, nic lepsiho neudelate!

• 12.6.2010  13:28

Zvlaste mladi muzove se pri sledovani jiste chytaji za nosy, pri konfrontaci se svymi chlapeckymi predobrazy. To uz je ale fuc, panove, to vsichni dobre vime, ale bylo to svym zpusobem pekny a zivot by bez tohodle nebyl jaksi vono. Temer genialne zpracovany (do nejniternejsiho detailu) vyvoj jednoho vztahu, to od sameho zacatku az po odezneni poslednich srdecnich selesti dlouho pote.

• 14.6.2010  12:13
    Africa addio (1966)

Na me to predevsim pusobilo jako zasla pohlednice ze stareho dobreho 20.stoleti, oslavy nezavislosti, obcanske valky, zabijeni, do toho vysmati urostli afrikanci na plazi v casech apartheidu a dalsi bili usedlici ze zemi na jinem konci Afriky, kde uz byl cas narychlo balit kufry, vysmati belgicti a francouzsti zoldaci v dobre placenych honech na nezbedne nouplizaky..jojo,lepsi casy asi nepridou, ale verim, ze je tam jeste porad krasne, dyt It began in Afrikakaka, prece, ne.

• 20.10.2008  10:20

Velké zklamání. V prvních deseti minutách je řečeno vše, zbytek je neustále dokola omílaná vata. Navic rapovat o tom, ze nemate co jist, nejde elektrina a nemate praci nebo v pripade zenskej raperek poslouchat rymy o tom, ze se chcete dobre vdat, je kapku nuda.

• 21.9.2006  11:51

Francouzi toci spoustu filmu, protoze to stat podporuje, coz je super, pac pak muzou vzniknout i takovydle bijaky! Myslim, ze ohledne tohodle filmu tu panuje prilisna prisnost. Film je to sice trapny, trapny a hodne drahy, ale treba scena se zmlacenim servirky byla vtipna, to ze vsechno ostatni skripalo a nudilo, no komu se to nestane. Chtel bych vas vsechny chytraky videt, jak byste si poradili se samotnym Zlem!

• 15.3.2007  00:26
    Akce Mutant (1993)

Zábavný kousek o mutantech, svatebním dortu a jednom únosu. Originální akce a sposta solidních gagů.

• 7.8.2006  20:25

Československá rozvědka je v polovině sedmdesátých let silná jako nikdy, její kontakty sahájí až do špiček CIA, což pomáhá zhatit plánovaný únos českého vědce. Nakonec vše hodnotí John C. Howard, šéf odboru CIA: "Vždycky jsem si myslel, že mám patent na myšlení, ale ty Čechoslováci nás od začátku převezli".

• 4.7.2016  12:40
    Anthropoid (2016)

Na filmu je špatně téměř vše, od tramvaje projíždějící po novu napříč Václavákem, Geislerku "hrající" dvacítku, mizerné dialogy, děravý scénář, bezradné herce a režiséra, který neudržel opratě příběhu, natož herců. Závěrečná cca čtvrtina hollywoodské přestřelky film nemůže zachránit. V A R O V Á N Í všem, kteří příběh znají a chystali se do kina, věnujte 2 hodiny svého času něčemu jinému, ušetříte si hořké zklamání!

• 8.1.2008  03:12
    Appleseed (2004)

Velmi dobry rozjezd, ktery vydrzi tak do pulky. Potom je vse, co by mohlo vyrazneji rozvijet pribeh, a ze toho nebylo malo, nekompromisne utopeno ve snadno predvidatelnych klise jak z pera prumerneho holywoodskeho scenaristy. Vizualni orgie nastesti pokracuji a s napetim ocekavate rozuzleni, prestoze je od jiste chvile jasne citelne. Celkovy potencial ovsem zustava nevyuzit. Cim se to stalo? Kde je japonska anime poetika, ktera me pro tento zanr ziskala? Toto je totiz jen velmi slusny poamericteny produkt, i kdyz stale velmi solidni. 3 1/2*.

• 19.4.2012  23:53

Bang bang you're dead..what did you expect? Aj tak sme stále frajeri s drahymi foťákmi..někdo jezdí na lyžích po skalách, někdo na motorce a někdo fotí v dešti kulek. Jen žádnej pláč, každej si může vybrat, někdo vyhraje, někdo prohraje. A hlavně žádný spasitelství, pro to není ve zprávařskym šoubyznysu místo. A že v tom JARu je to kapku jináč než na tom volebnim plákátě na konci..Řemeslně průměr.

• 20.7.2012  21:05
    Bez kalhot (2012)

Tahle věc může dobře posloužit jako podkres na dámský jízdy. Jinak je to prázdné a falešné až běda, vydržel sem 45min a to jen kvůli tomu, že sem nechtěl zvedat celou řadu. Hlavně se nenechte přesvědčit, že to bude švanda, která se nebere vážně!

• 10.7.2006  12:36
    Block Party (2005)

Gondry umi, dalsi vynikajici zalezitost, u ktere byste nejradsi vstali v kine ze sedacky a zacali se pohybovat do rytmu. Ya basta!

• 9.11.2007  17:44

Jedna z tech bizzarnejsich hehehe sobotaren, ktera rozhodne neurazi.

• 19.9.2006  02:15
    Boj o Moskvu (1985)

Velke zklamani. Snaha o vernou rekonstrukci valecnych operaci pusobi ve vysledku toporne a slepovane. Bojova technika je sice pouzita opet masove, ale odflaknute. Je pochopitelne, ze nemecke historicke modely tanku nebyly k dispozici, ale plechove nastavby na T-34/85 pusobi v roli nemeckych tanku v r. 1941 velmi komicky. Tesil sem se na znamou likvidaci stareho Mostu, tady sem se dockal. Sudetske hrazdene domy v ruske vesnici jsou opravdu k popukani. Stalin je opet rozvazny, moudry, ale prekvapive maly, navic z celeho politickeho vyzneni je citit urcity revizionismus zpusobeny zrejme dobou vzniku. Zkratka Soveti natocili lepsi valecny filmy nez Boj o Moskvu.

• 13.6.2006  03:30

Cinsky radobyhistoricky-akcni film. Krajina je urcite hezka, ta me taky zaujala, ale dejove je to jeden velkej zmatek. Zakladni linie je jasna, ale putovani relikvie odkud kam mi jasny rozhodne neprislo. Bojove sceny jsou prumerne, vykresleni postav hodne prumerne, veskera dramaticnost je nahrazena lacinym patosem. Uloha hlavni hrdinky je taktez zmatena. A nakonec samozrejme Turci, 700 nl, Hedvabana cesta, dosud v poradku, ale to co jim provedli v bojovych scenach je des a bes. Jadro jejich vojska zde tvori vymodena chocholata pechota vybavena ostepy! Samozrejme, ze Turku bylo nekolik kmenu a prosli vyvojem, ale tihle Turci jsou napudrovany fackovaci kasparkove, ale to uz bych chtel asi trochu moc......

• 9.6.2008  16:24
    Botostroj (1954)

Po shlédnutí Botostroje se mi dere ven otázka zda-li má recese skutečně své meze. Ve filmu je velký počet neskutečných plakátovitě stereotypních budovalských hlášek, film skřípe na všech frontách a přesto jsem se nebavil. Hnoje a hoven je tady totiž příliš a čověku se z toho něják zvedá kufr. Překonalo to i můj zážitek z Olověného chleba, děsím se jestli existuje něco co překoná Botostroj...

• 12.1.2007  13:32

Muj oblibeny detsky film. Vsechno je tu tak barevne a hezke:).

• 10.7.2006  12:01
    Bratranci (1959)

Vynikajici film s výbornými hereckými výkony, který se zabývá možnosti soužití dvou zcela charakterově a povahově odlišných lidí. Přes oboustranou snahu spěje příběh k nevyhnutelnému konfliktu.

• 15.8.2007  16:05

Neuveritelne, Ludek Sobota by se obratil v hrobe, kdyby uz byl po smrti.

• 29.7.2007  18:00

"I´d like to watch". Vynikající Sellers. Absurdnost některých scén vyhání do extrému. Milostné scény s Evou jsou opravdu zážitek.

• 2.10.2006  16:18

Boze, myslel jsem, ze to bude prvorepublikova taskarice poklesle urovne a on to byl barandovsky vylet k Jadranu, kde jen tak bokem spichli neco jako film, aby se jako nereklo. Neskutecne dialogy, zmateny naivni dej a do toho jeden zaber na onu Bilou jachtu. Hvezdou je "americky" kapitan, ktery rika jen "Yes" a "Goodbye". Toto odflaknute a ubohe dilko bohuzel postrada i kouzlo nechteneho, takze odpad!

• 9.11.2007  17:40
    Can't Stop the Music (1980)

Barevny kycovity videoklip, u ktereho se nemuzete nudit, pac indian, policajt, delnas, kozenak a kovboj vam zkratka natrhnou prdel! Pro milovniky sedmdesatkoveho disca povinnost, pro cynika skvela zabava.

• 7.7.2007  13:26
    Carmen (1983)

Asi to nejlepší ze Saury,výtečná podívaná i pro netanečně zaměřeného diváka.

• 26.12.2006  11:55

Asi jsem videl jiny film. Videl jsem sice brilantní akční scény, ve kterých Craig zvládá velmi slušně, ale videl jsem i sceny, které vyžadovali kapku herectví a v těch připomínal Dolpha Lundgrena spíš než předchozí Bondy. Bond girl byla sice sympatická, ale nic moc taky nepředvedla. Jediný co pro mě tendle film udrželo nad vodou byly český lokace ve Varech, Lokti a hlavně v Praze na Ruzyni.

• 23.1.2010  02:29
    Cesta (2009)

Kniha je cernocernym, atmosferickym skvostem, ovsem spise z kategorie nezfilmovatelnych. Tento film se mohl pokusit alespon co nejvice priblizit. To se mu celkem podarilo, a to realtivnim drzeni se predlohy a vytvorenim spise verohodnych "postapokaliptyckych" realii. Vytkl bych nedostatecnou gradaci napeti klicovych scen a lehce upraveny konec. Ten je sice obecne nejdiskutovanejsim momentem knihy, ale tady nam pani filmari ty nejasne obojake obrysy prilis po americku vybarvuji. Kazdopadne vsem, co se na to chystaji nebo uz to maji za sebou a knihu necetli radim, at na vsechno tady zapomenou a neochudi se o ctenarsky zazitek na cely zivot!

• 5.1.2006  13:51

Tato příkladná agitka nabádá, že cesta ke štěstí vede jedině skrze poctivou práci, že uplatnit se může každý, třeba i podnikavá dívka, když s nadšením zasedne na volant traktoru a jme se rozorávat meze. Navíc odhalí pletichy bohatého sedláka a naivní, nedůvěřivé vesničany přesvědčí o výhodách družstevního hospodaření. To vše zamýšleno smrtelně vážně. Jako u většiny ostatních budovatelských filmů dávam *. A to za zábavnost. Film je natolik stupidní, že jsem se několikrát upřímně rozesmál.

• 12.8.2008  11:06

Jemne brakove dobrodruzstvi roztomile nablble figurky Charlieho Chana z policejniho oddeleni Honolulu, ktery se vydava patrat po ukradenem vynalezu az do Berlina, kde zrovna probihaji Olympijske hry. Cestuje se tu lodi, Hindeburgem, hydroplany, hemzi se to spiony a predevsim se nam od Charlieho dostane mnoho cinske moudrosti v podobe nesrozumitelnych cinskych uslovi. Nastesti je pritomna prevelice vykonna a dukladna berlinska policiie, ktera Charliemu nejdenou vytahne trn z paty.

• 10.2.2008  15:01
    Chobotnice - Série 10 (série) (2001)

Oproti prvnim seriim pusobi spis jako parodie, i co se zapletky tyce, ale to uz je osud donekonecna natahovanych serii.

• 5.10.2006  19:08

Pro polonisty povinnost, pro ostatni prijemna barevna podivana na jeden zahranicni vyjezd do spratelene zeme. Uz to ale neni druzba delniku ci rolniku tabora miru, ale takovy podivny burzoj vylet, ktery navic zavani mimomanzelskou avantyrou, filmove pouceni tak zcela chybi a film diky tomu plave na vode, sice jen chvili, nez rybarska barka zastavi a Pepik Bek je stastnej jak Kolumbus, pak se to ale vsechno rozuzli a von musi balit kufry zpatky do Prahy. V drobne roli tanecnika se mihne i jisty Roman Polanski.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9