Horak

svítit do vašich duší

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 2.1.2011  13:38
    U muziky na Silvestra (TV pořad) (2007)

Loni to bylo lepsi, ale i tak nejvypecenejsi porad roku, skutecne zhmotneni verejnopravnosti, vivat!

• 14.6.2010  12:13
    Africa addio (1966)

Na me to predevsim pusobilo jako zasla pohlednice ze stareho dobreho 20.stoleti, oslavy nezavislosti, obcanske valky, zabijeni, do toho vysmati urostli afrikanci na plazi v casech apartheidu a dalsi bili usedlici ze zemi na jinem konci Afriky, kde uz byl cas narychlo balit kufry, vysmati belgicti a francouzsti zoldaci v dobre placenych honech na nezbedne nouplizaky..jojo,lepsi casy asi nepridou, ale verim, ze je tam jeste porad krasne, dyt It began in Afrikakaka, prece, ne.

• 12.6.2010  13:28

Zvlaste mladi muzove se pri sledovani jiste chytaji za nosy, pri konfrontaci se svymi chlapeckymi predobrazy. To uz je ale fuc, panove, to vsichni dobre vime, ale bylo to svym zpusobem pekny a zivot by bez tohodle nebyl jaksi vono. Temer genialne zpracovany (do nejniternejsiho detailu) vyvoj jednoho vztahu, to od sameho zacatku az po odezneni poslednich srdecnich selesti dlouho pote.

• 23.2.2010  12:08

At ziji mucurinci, at zije SSSR!

• 15.9.2009  00:38
    Nezvaný host (studentský film) (1969)

"Heleďte, já se vyspim všude, jako kdybych tu nebyl a prosim Vás, hlavně netykat, hlavně netykat, víte jak to je.."

• 14.9.2009  00:52

Black Dynamite ovládl začátek 44. MFF KV, k absolutnu mu tehdy pomohl bezprostřední DJ Sanders a jeho do prvních slunečních paprsků roztančená afterparty v Aeroportu.

• 26.8.2009  17:25

Když se člověk už nějakou řádku let pohybuje v prostředí filmového odpadu, tak mu může najednou začít připadat, že už viděl všechno, udělá si pár pomyslných škatulek a tam si spokojeně filmy rovná, zkrátka už vás nemá co vyvést z míry. A pak přijde tohle...Kde jsem byl celou tu dobu, proboha!!!! Nevěřící procitněte!!!! Tohle je evangelium!!! Aleluja, aleluja, aleluja!!! Bravo, hurá!!

• 15.6.2009  03:26

Klasika až na půdu z dob, kdy účesy držely jak tužená šlehačka, blonďatá byla blonďatější, obleky se nemačkaly a v polobotkách se daly hravě zdolávat i ty nejnáročnější sklaní útvary. Tuta Svatá Mařka fakt šťabajzna, i když ji bylo skoro o 10 víc než tam tvrdí...

• 20.10.2008  09:55

Pocta rockenrollu. Talkin about every generation!

• 10.7.2008  19:17

Velmi originální a velmi vydařená bizzarní komedie o tom jak vzdušný bubeník z hornického zapadákova ke štěstí přišel. Vřele doporučuji!

• 27.11.2007  20:21

Zeitgeist je jedinecny. Zeitgeist je kralem mezi vsemi modnimi kritickymi dokumenty poslednich let, at uz si braly na paskal teroristy, Ameriku nebo globalni oteplovani. Co z neho cini naprosto vyjimecnou zalezitost? Naprosto jasne a strucne vyargumentovane hypotezy podlozene mnozstvim autentickych (doufejme) vyjadreni a zaberu a z toho vyplyvajici jednoznacny a jasny zaver. Divak je zahlcen temer nevstrebatelnym mnozstvim informaci, takze ma jeste dlouho po skonceni dokumentu o cem premyslet a to je rozhodne dobre. Urcitou kritiku by si zaslouzila zaverecna treti kapitola o spiknuti bankeru, kde vsechno stale jakstakz zapada az na udajne dosud regulerne neschvaleny zakon o dani z prijmu z roku 1913, pokud by to bylo tak jasny a jednoduchy, tak bych se divil, ze to nekdo nehnal k Nejvyššímu soudu a nenamastil si kapsu. Celkove vzato je to tak dobre udelano, ze se neubranite uverit:).Pokousel jsem se najit neco o tvurcich, jestli za nimi prece jen nekdo nestoji, ale nic a to je prinejmensim zvlastni...

• 13.7.2007  14:29

Velmi dobrý film o dvou bratrech, jejich neustálých hádkách a společné lásce k jedné dívce. Velmi zábavná je zde konfrontace bratra fašisty a komunisty a 5* je hlavně za defašizaci Beethovenovi Deváté přepsáním slov na oslavu světových bolševických vůdců.

• 11.7.2007  01:57

Ac nejsem klimatolog, tak mnozstvi (doufejme ze kvalifikovanych) vystupujicich a rozbor argumentu zastancu Globalniho oteplovani a pokus o jejich vyvraceni beru jako dostatecne regulerni prispevek zastancu opacneho nazoru. Pokud nekdo mluvi o medialnim tlaku na senzace ohledne vlivu cloveka na klima, nesmyslnosti prime umery mezi vyskytem bodaveho hmyzu infikovaneho malarii a oteplovanim, ci politickym zajmem urcitych skupin na prohlubovani globalne oteplovaci kampane (viz saskarny typu Live Earth), tak rozhodne nezaslouzi smeteni ze stolu s nalepkou "popirac" (v dokumentu zazni vtipna narazka na holocaust). Ze jsou zde udaje zkresleny, aby se autorum hodily do kramu? Proboha, i kdyby to byla pravda, ukazte mi dokument podobneho typu, ktery by z tohoto hlediska nebyl napadnutelny(viz Michael Moore)? Krasne je zde popsan presun lidi radikalnejsi casti levice k enviromentalistickym skupinam po skonceni studene valky, chybelo jen oblibene prirovnani zelene loby k melounu, slupka zelena, ale duzina bezpecne ruda, zkratka dal bojovat proti kapitalismu, ale pod zelenou vlajkou. Hazet tento dokument do odpadu je cira demagogie, pak by si odpad zaslouzilo i veledilo novodobeho globalniho spasitele Gora, proto nemuzu jinak nez za 5*.

• 9.7.2007  00:26
    Funuke (2007)

Vynikající film o rodinných vztazích v kontextu japonského venkova. Na jednu stranu úsměvné situce sahají hrdinům až na dno. Mrazivě výborná je především postava starší sestry. (MFF KV 2007)

• 7.7.2007  13:26
    Carmen (1983)

Asi to nejlepší ze Saury,výtečná podívaná i pro netanečně zaměřeného diváka.

• 7.7.2007  13:04

Skvělý snímek se skvělou Cybill Shepherd v roli Jacy, nejzákeřnější dívčí filmové mrchy, s kterou sem měl na filmovém plátně čest.(MFF KV 2007)

• 7.7.2007  12:28
    Interview (2007)

Vynikající duel mezi válečným reportérem a hvězdou béčkových filmů a soap oper. Pierre Peters je kvůli práci s fiktivními zdroji přesunut z práce politického komentátora a reportéra do sekce profilových rozhovorů osobností showbyznysu, o kterém neví téměř nic a hluboce jím pohrdá. A tak je jednoho dne odvolán z práce na politickém skandálu ve Washingtonu a musí jít dělat rozhovor s herečkou Katyou. To ještě oba netuší, že toto Interview bude hodně netradiční. Jeden z nejlepších filmů na MFF KV 2007.

• 23.5.2007  00:10
    Tajnosti (2007)

Pokud se vám film podaří pustit pod kůži a nechat ho působit, tak se jedná o mimořádný zážitek. Já vystřídal několik pocitových stavů i s tím konečným pocitem hloubky a rozhřešení. Je to sice film, který natočila žena, ale o vyloženě ženský film se nejedná. Děj nás nikam nestrhavá, ale ostatně to si film za cíl neklade. Velmi dobré herecké výkony snad ve všech rolích,herci se snaží o civilní, uvěřitelný projev a to se jim daří na výbornou.

• 14.3.2007  10:23

Vynikající herecké výkony, kromě staré gardy září nastupující generace v Medřické a Cupákovi, zvláště Medřická zde hraje jednu ze svých životních rolí.

• 8.3.2007  16:04

Vynikajici snímek s výbornou atmosférou, kamerou a brilantním scénářem. Budoucí vize Británie či zbytku světa je vylíčena velmi věrohodně a možná, že se podobných imigrantských koncentráčních ghet brzy dočkáme. Bojové scény jsou zvládnuty mistrovsky a náležitě podtrhují tísnivou atmosféru filmu. Zaujalo mě srovnání s Blade Runnerem, určitě je na místě, ale daleko víc se nabízí nedávná Vendetta, kterou tento film na hlavu porazil.

• 23.1.2007  11:38
    Taxidermia (2006)

Příběh děda mě tolik nedostal, ale jedlíci jsou geniální a vycpávač taktéž. 90%

• 29.12.2006  12:23
    Latcho Drom (1993)

Life of Roma aint easy, free as a birds and never busy.....Vynikající dokument mapující hudbu a tanec cikánské diaspory od Radžastánu po Španělsko.

• 28.12.2006  10:08

Výborná Lída Baarová, skvělý Oldřich Nový a možná uplně nejlepší romantická komedie první republiky. Ještě dnes se člověk upřímně od srdce zasměje.

• 23.12.2006  02:58

Gondry znovu a znovu dokazuje, ze prave on je ten nej reziser soucasnosti. Opet jde az do morku kosti a mnohym muzum "nastavi zrcadlo" v podobe antihrdiny Stephana. Bernal zatim asi v nejlepsi forme.

• 28.11.2006  10:38

"Chlapec zlobí, musí byt zahuben" aneb český dabing "Robomuže" v podaní několika brakových nadšenců. To dělá z jednoho z nejšílenějších filmů všech dob nezapomenutelný zážitek. Kdo neviděl neuvěří. Všichni odpadní škarohlídové ať si laskavě seženou českou verzi, pak budou muset ihned přepsat své unáhlené komentáře!

• 6.11.2006  13:54
    Jistě, pane ministře (TV seriál) (1980)

Legendární, geniální, nepřekonané a nepřekonatelné.

• 6.11.2006  13:54
    Jistě, pane premiére (TV seriál) (1986)

Legendární, geniální, nepřekonané a nepřekonatelné.

• 16.10.2006  00:21

Vse uz tady zrejme bylo receno, ale presto jedna poznamka. Tento dil mam mozna nejradsi z cele trilogie. Mozna proto, ze jsem si k Panu prstenu nevybudoval zadny hlubsi vztah:). Za jeden z nejsilnejsich momentu povazuju sebevrazedny utok "smrti" rohanske jizdy. Jake bylo ovsem me zdeseni, kdyz byl anglicky vyraz "death", ktery zde ma jednoznacny a emocionalne velmi silny vyraz, nahrazen v ceskem dabingu vyrazem "boj"!!!! Jedno slovo a zcela zmeni vyznam cele sceny, kral povzbuzuje sve valecnikypred bitvou opakovanym vykrikem "boj", coz je sam o sobe nesmysl a prinejmensi to vubec nezni cesky. Proc takhle prznit filmy, aby se na to mohli divat deti? Nesmysl, priste radsi s titulkama! 90%.

• 15.10.2006  01:01

Samostatne samozrejme nema vyznam, ale jako doplnek pro rekapitulaci serialu je vynikajici. Osudy hrdinu jsou sice maximalne smrsknuty, ale vse dulezite tu je a nektere veci, co se v prubehu sledovani dulezite nezdaly, jsou tu spravne vypichnuty. Mel jsem moznost sledovat verzi se shrnutim do 24.dilu.

• 12.10.2006  11:26

Po tom co si udelal svuj vlastni konec v serialu byl Anno dotlacen k teto ulitbe fanouskum. Souhlasim, ze jsem se taky tesil na klasictejsi konec, proto sem k tomuto alternativnimu konci vzhlizel s nadeji. Prvni pulka je absolutne strhujici, pak nastava pomerne logicky zaver. Presto jsem ocekaval vice patosu a srdcervoucich scen, nejak jsem si na to uz u anime zvyknul:).

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9