Horak

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 4.7.2016  12:40
    Anthropoid (2016)

Na filmu je špatně téměř vše, od tramvaje projíždějící po novu napříč Václavákem, Geislerku "hrající" dvacítku, mizerné dialogy, děravý scénář, bezradné herce a režiséra, který neudržel opratě příběhu, natož herců. Závěrečná cca čtvrtina hollywoodské přestřelky film nemůže zachránit. V A R O V Á N Í všem, kteří příběh znají a chystali se do kina, věnujte 2 hodiny svého času něčemu jinému, ušetříte si hořké zklamání!

• 29.7.2014  09:33
    Naše Velká válka (TV seriál) (2014)

Předlistopadový univerzál Přemek Čech dělá z tohoto dokumentárního seriálu další toušlovský manifest afektované unylosti ala Toulavá kamera. Sestříhat na polovic a Přemkovi dát Události na Wall Street. Cílená průměrnost a "nikohoneurazivost" obdobných projektů fyzicky bolí.

• 17.4.2014  22:37
    Válečná generace (TV seriál) (2013)

Nic víc než slušný TV seriál s výpravou a rozpočtem. Příběhové linie jednotlivých "bylo nás pět" často zadrhávají, a to zvlášť ve chvílích, kdy se propojují. Z tohoto pohledu je asi nejvíc skřípající závěr, který nepříliš dobře balancuje na hraně kýče. Hlavním otazníkem pro mě byla míra kompromisu, míra kompromisu, na který neustále přistupujeme. Znovu a znovu tak snižujeme laťku všeobecně přijatelného nebo toho, co vyzdvihneme nad jiné. Trochu mně to připomnělo debatu o Vyprávěj. Vlastně tu ani tak nejde o historickou interpretaci, která nebyla nějak šokující či objevná, ale o formu. Ta je bohužel určující i v tomto případě, a to ať už měl scénář sebehrubší steh.

• 20.7.2012  21:05
    Bez kalhot (2012)

Tahle věc může dobře posloužit jako podkres na dámský jízdy. Jinak je to prázdné a falešné až běda, vydržel sem 45min a to jen kvůli tomu, že sem nechtěl zvedat celou řadu. Hlavně se nenechte přesvědčit, že to bude švanda, která se nebere vážně!

• 20.7.2012  20:57

Banální nuda, zív..nehledejte tam, co tam neni. Další utrpěně vítězství v KVIFF hlavní soutěži. Máte to těžký, já vim.

• 20.7.2012  21:14
    Domov (2011)

Možná, že někde na začátku byla myšlenka, kterou se pak všichni snažili zhmotnit alespoň v popiscích k filmu. Na plátně je bohužel všechno špatně, nefunguje vůbec nic. Několikrát jsem nevěřícně lapal po dechu..ovšem finále si někde najděte, to se skutečně jen tak nevidí, náramná legrace!

• 13.6.2011  14:36

"Nakopali ste jim prdel, seržante!", takže beru taky pár tříštivejch a ukážem těm vesmírnejm kurvám co je, kurva, Námořní pěchota! Profesionálně odvedené akční béčko, co víc si přát.

• 19.4.2012  23:53

Bang bang you're dead..what did you expect? Aj tak sme stále frajeri s drahymi foťákmi..někdo jezdí na lyžích po skalách, někdo na motorce a někdo fotí v dešti kulek. Jen žádnej pláč, každej si může vybrat, někdo vyhraje, někdo prohraje. A hlavně žádný spasitelství, pro to není ve zprávařskym šoubyznysu místo. A že v tom JARu je to kapku jináč než na tom volebnim plákátě na konci..Řemeslně průměr.

• 3.1.2011  16:54

Bud byl desne chatrnej scenar nebo v popstprodukci vypustili silenyho strihace, kterej mel film za kazdou cenu stahnout na standardni delku, a nebo taky oboje dohromady. Figur je jak na orloji a my jen projedeme kolem v rychliku, aby si nakonci vsichni spolecne zarabovali a zalyncovali. Budiz, dejme tomu, ze to jakz takz drzi pohromade, ale fakt, ze Roden prehrava hlavni postavu vic jak rozdilem tridy uz je na povazenou. Necharistmaticky a unyly herecky projev Marka Waschkeho mozna staci do nemeckyho televizniho serialu, ale na tenhle film to bylo trochu malo.

• 9.7.2013  12:23
    Letecká válka (TV film) (2010)

Zatím nepříliš provařené téma "luftmörder" a letecké války nad Evropou, faktograficky dobré, dojem kazí příliš mnoho patosu, vaty atd., což je obecný problém tohoto typu TV "dokumentů". Škoda jednostranného spojeneckého pohledu, větší konfrontace s protivníkem mohla být ku prospěchu.

• 11.7.2011  11:10

Drsňácké ovšem až po nebesa vykalkulované nic. Veškerá motivace obou hrdinů shrnuta ve dvou hysterických zkratkách. Tenhle cool biják bohužel znovu potvrzuje, že francouzský film posledních let je jedno velké a dobře živené glazované hovno.

• 25.7.2011  12:44
    Pevnosti (TV pořad) (2010)

Po všech stránkách odfláknutá slátanina bez hlavy a paty. Chudáci Pevnosti, to jste si nezasloužili. TV studio Brno potvrzuje své stabilní kvality a člověk si pořád říká, kdy že přijde ten hurikánek, keré to tam kapánek provětrá..

• 26.9.2011  23:23
    Robota (TV film) (2010)

Zajímavé a nanejvýš aktuální téma, fandím všem podobným snahám. Sice poněkud jednostranný (až na vyjimku) pohled, ale nabízející zajímavý a podnětný pohled do pestrobarevnýho papíru zabalenýho průseru v kterym žijeme a (bohužel) doufejme ještě chvíli žít budeme. Vytknout lze nepříliš široký výběr lokalit, takhle se to smrsklo na OP - Jeseník a aby se neřeklo tak to kapku švenknem na Sušici a podmáznem Nošovicema, to je určitě škoda. Za vidění a popřemýšlení to ale každopádně stojí! 3.OKO.

• 1.6.2011  13:57

Film je to především zbytečný, a to naprosto. Solidní řemeslnou zdatnost štábu nelze upřít, ale proč proboha poskládat vedle sebe tolik v sovětských dobách milionkrát omletých klišé a poslepovat to tak chatrným příběhem. Patetičnost atd., ano, jistě, ta ovšem vychází ze zcela samozřejmé heroizace sama sebe, ať už to točil Hollywood nebo Mosfilm, prašť jak uhoď.

• 29.12.2009  01:13
    2012 (2009)

Pocta zanru. Prave proto, ze se 2012 vubec nebere vazne. Poctiva zabava od zacatku do konce. Je mi uprimne lito vsech dalsich, co jeste nedkoncili sve 2012 projekty..Kuci, zabalte to, nic lepsiho neudelate!

• 12.6.2010  13:28

Zvlaste mladi muzove se pri sledovani jiste chytaji za nosy, pri konfrontaci se svymi chlapeckymi predobrazy. To uz je ale fuc, panove, to vsichni dobre vime, ale bylo to svym zpusobem pekny a zivot by bez tohodle nebyl jaksi vono. Temer genialne zpracovany (do nejniternejsiho detailu) vyvoj jednoho vztahu, to od sameho zacatku az po odezneni poslednich srdecnich selesti dlouho pote.

• 23.1.2010  02:29
    Cesta (2009)

Kniha je cernocernym, atmosferickym skvostem, ovsem spise z kategorie nezfilmovatelnych. Tento film se mohl pokusit alespon co nejvice priblizit. To se mu celkem podarilo, a to realtivnim drzeni se predlohy a vytvorenim spise verohodnych "postapokaliptyckych" realii. Vytkl bych nedostatecnou gradaci napeti klicovych scen a lehce upraveny konec. Ten je sice obecne nejdiskutovanejsim momentem knihy, ale tady nam pani filmari ty nejasne obojake obrysy prilis po americku vybarvuji. Kazdopadne vsem, co se na to chystaji nebo uz to maji za sebou a knihu necetli radim, at na vsechno tady zapomenou a neochudi se o ctenarsky zazitek na cely zivot!

• 14.9.2009  00:39

Průměrná komedie, která sazí na Cantonu (který ovšem není špatný), na kterého nabaluje nepříliš zajímavý příběh. Steve Evets jako Eric Bishop sice přehrává na krev a snaží se vykřesat aspoň záchvěv spádu a daramatičnosti, ale to se mu vzhledem k celku nemůže podařit. Nájezd Cantonů je skutečně nezapomenutelný a je to asi jediný důvod, proč si na tendle film ještě někdy vzpomenu.

• 23.8.2009  00:33

Miluju 60ky, atmosféru, hudbu, módu, umění, celou tu svobodnou renesanční dekádu, z jejichž základů dodnes čerpáme. Chtěl bych ještě zažít něco podobného v našich časech. Jak to souvisí s filmem? Přesně tohle se snažil režisér přenést na diváka. Daří se mu to jen částečně, místy je příliš "rebelovesky" kýčovitý, příběh ustupuje do pozadí jako kulisa pro nesourodé gagy a herecké exhibice. Nebýt skvělé hudby, barviček a figurek moderátorů sestavených podle jednoduché scénáristické šablony vzor Dlouhý, Široký a Bystrozraký, tak je to nic moc průměr. Vlastně se mi to docela líbilo, limoška, hlavně nezkoumat jestli je umytá sklenice a neplave v ní muška.

• 14.9.2009  00:29
    Sin nombre (2009)

Atraktivní námět, ale příběh nevtáhne a je snadno předvídatelný. Nicméně stojí za vidění, už kvůli reáliím.

• 13.11.2009  10:05

Predem se omlouvam vsem priznivcum tohoto zanru..nahodou jsem si sedl pred televizi chvili ziral, kroutil hlavou a pak uz se jen z plndla hrndla smal. Tezko uveritelna slatanina, kde se vsechno neuveritelne propleta, souvisi a hlavne skvele zapada, to ze to nema hlavu ani patu nikomu nevadi. Pro cynika skvela zabava, zvlast po nedavnem shlednuti Murder by death:).

• 11.5.2010  00:30

Prazdnota, pomijivost, bezcilnost, bla, bla, bla, hodne fetu, supr obrazky, vizualne vytecne. V cem je vlastne ta prazdnota, ve fetu, v zivote samotnym, at uz je jakejkoliv? Krematorium, kamera najizdejici do potratu, jo a pak to pero co na nas vykoukne z vaginy, tam je ten zacatek. Pride mi, ze podobnych filmu je cela rada, tenhle by rozhodne snesl pana s plotostrihem a vetsi praci s herci, prestoze svoje kvality nesporne ma.

• 14.9.2009  00:52

Black Dynamite ovládl začátek 44. MFF KV, k absolutnu mu tehdy pomohl bezprostřední DJ Sanders a jeho do prvních slunečních paprsků roztančená afterparty v Aeroportu.

• 20.10.2008  10:20

Velké zklamání. V prvních deseti minutách je řečeno vše, zbytek je neustále dokola omílaná vata. Navic rapovat o tom, ze nemate co jist, nejde elektrina a nemate praci nebo v pripade zenskej raperek poslouchat rymy o tom, ze se chcete dobre vdat, je kapku nuda.

• 8.1.2009  01:03

Odpad si to objektivne nezaslouzi a mel sem to zadarmo. To musim zduraznit. Ale i prazdne sede nic zadarmo boli. I po hovnu by zustala nejaka chut. S puvodni verzi to ma spolecneho asi tolik jako starorecka demokracie s tou dnesni. Herci nemaji co hrat, je mi jich uprimne lito, reziser si vzal asi placeny volno. Jeden z nejzbytecnejsi ze vsech zybtecnych filmu. Je ti to lito? Mne je to taky lito! Yes we can, yes we can, yes we can change! Mam takovou obamu, ze to vam veri leda tak cinskej buh srandy...

• 23.9.2009  15:45
    Dnes vás baví Senzi Senzus (TV pořad) (2008)

Ein Kessel Buntes na slovenský způsob, možná spíš lidová estráda vzor ARD, každopádně kýč kýčů, hrůza hrůz, párkrát jsem zachytil a koukal s otevřenou pusou, co všechno je možné předvádět jako televizní zábavu.

• 13.12.2010  18:58

Velmi zajímavé, ovšem neskutečně tááááhlééé. Jak jsem se těšil, tak jsem se od určité chvíli modlil za konec, pač každou praneteřinku a každého prasynovce na prastrýčka se tázati, Zlaté město ve snu viděti. Každopádně bych byl velice zvědav na režisérské šnit ke Kolbergu, to by asi byl teprva biják!

• 28.12.2008  19:57

Sice sem se slušně bavil, ale přemíra whattafuck a nic moc dopletená zápletka z toho kdovíjaký zážitek nedělá. Taková lehce nadprůměrná splácanina.

• 10.7.2008  19:17

Velmi originální a velmi vydařená bizzarní komedie o tom jak vzdušný bubeník z hornického zapadákova ke štěstí přišel. Vřele doporučuji!

• 23.8.2008  01:05

Shame on you Gondry! Zvyknout si od tebe čekat zásadní filmový zážitek je zatraceně obtížná věc. Be kind rewind zůstalo za očekáváním, přesto jde o nadprůměrný snímek. Zpočátku jsem považoval Blackovo angažmá za nešťastné, protože všude, kde se objeví, tak strhává veškerou pozornost výhradně na sebe a tak jsem si říkal, Micheli, todles neměl za potřebí. A vono jo, bohužel. Originální nápad nevydrží dlouho a Black svým poskakováním a šklebením filmu značně pomáhá, zvláště v druhé půlce, kde se nám snímek kapku rozvleče a trochu to hraje na patetickou notu.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9