Harlan - Ve stínu Žida Süsse (2008)

Velmi zajímavé, ovšem neskutečně tááááhlééé. Jak jsem se těšil, tak jsem se od určité chvíli modlil za konec, pač každou praneteřinku a každého prasynovce na prastrýčka se tázati, Zlaté město ve snu viděti. Každopádně bych byl velice zvědav na režisérské šnit ke Kolbergu, to by asi byl teprva biják!

Africa addio (1966)

Na me to predevsim pusobilo jako zasla pohlednice ze stareho dobreho 20.stoleti, oslavy nezavislosti, obcanske valky, zabijeni, do toho vysmati urostli afrikanci na plazi v casech apartheidu a dalsi bili usedlici ze zemi na jinem konci Afriky, kde uz byl cas narychlo balit kufry, vysmati belgicti a francouzsti zoldaci v dobre placenych honech na nezbedne nouplizaky..jojo,lepsi casy asi nepridou, ale verim, ze je tam jeste porad krasne, dyt It began in Afrikakaka, prece, ne.

500 dní se Summer (2009)

Zvlaste mladi muzove se pri sledovani jiste chytaji za nosy, pri konfrontaci se svymi chlapeckymi predobrazy. To uz je ale fuc, panove, to vsichni dobre vime, ale bylo to svym zpusobem pekny a zivot by bez tohodle nebyl jaksi vono. Temer genialne zpracovany (do nejniternejsiho detailu) vyvoj jednoho vztahu, to od sameho zacatku az po odezneni poslednich srdecnich selesti dlouho pote.

Vejdi do prázdna (2009)

Prazdnota, pomijivost, bezcilnost, bla, bla, bla, hodne fetu, supr obrazky, vizualne vytecne. V cem je vlastne ta prazdnota, ve fetu, v zivote samotnym, at uz je jakejkoliv? Krematorium, kamera najizdejici do potratu, jo a pak to pero co na nas vykoukne z vaginy, tam je ten zacatek. Pride mi, ze podobnych filmu je cela rada, tenhle by rozhodne snesl pana s plotostrihem a vetsi praci s herci, prestoze svoje kvality nesporne ma.

Přicházejí z tmy (1953) odpad!

Zoufala kulacka bojuvka se marne snazi zhatit svobodnou vuli ujarmenych hospodaru, kteri chteji zalozit druzstvo a konecne zbourat meze, ktere stavi nesmyslnou hraz modernimu hospodareni podle sovetskeho vzoru. Proti vzniku druzstva pouzivaji Junkovci skutecne padne argumenty svych "demogratickych" pratel ze zapadu - fasisticke walthery a esesacke MP-40. Ale nas clovek se jen tak nezalekne kde jake masinovstiny a s lumpy a zpatecniky razne zatoci! Herecky exceluje zejmena kulacky blb Ludvicek v podani Edy Cupaka.

Cesta (2009)

Kniha je cernocernym, atmosferickym skvostem, ovsem spise z kategorie nezfilmovatelnych. Tento film se mohl pokusit alespon co nejvice priblizit. To se mu celkem podarilo, a to realtivnim drzeni se predlohy a vytvorenim spise verohodnych "postapokaliptyckych" realii. Vytkl bych nedostatecnou gradaci napeti klicovych scen a lehce upraveny konec. Ten je sice obecne nejdiskutovanejsim momentem knihy, ale tady nam pani filmari ty nejasne obojake obrysy prilis po americku vybarvuji. Kazdopadne vsem, co se na to chystaji nebo uz to maji za sebou a knihu necetli radim, at na vsechno tady zapomenou a neochudi se o ctenarsky zazitek na cely zivot!

2012 (2009)

Pocta zanru. Prave proto, ze se 2012 vubec nebere vazne. Poctiva zabava od zacatku do konce. Je mi uprimne lito vsech dalsich, co jeste nedkoncili sve 2012 projekty..Kuci, zabalte to, nic lepsiho neudelate!

Slečna Marplová - Vraždit je snadné (2009) (epizoda)

Predem se omlouvam vsem priznivcum tohoto zanru..nahodou jsem si sedl pred televizi chvili ziral, kroutil hlavou a pak uz se jen z plndla hrndla smal. Tezko uveritelna slatanina, kde se vsechno neuveritelne propleta, souvisi a hlavne skvele zapada, to ze to nema hlavu ani patu nikomu nevadi. Pro cynika skvela zabava, zvlast po nedavnem shlednuti Murder by death:).

Dnes vás baví Senzi Senzus (2008) (pořad) odpad!

Ein Kessel Buntes na slovenský způsob, možná spíš lidová estráda vzor ARD, každopádně kýč kýčů, hrůza hrůz, párkrát jsem zachytil a koukal s otevřenou pusou, co všechno je možné předvádět jako televizní zábavu.