Horak

svítit do vašich duší

homepage

• 13.9.2006  02:54
    Waterloo (1970)

Když jsem Waterloo objevil byl jsem nadšen. Konečně film z Napoleonských válek, který má potenciál výborného velkofilmu. Ovšem po zhlédnutí jsem byl mírně rozpačitý. Historicky velmi věrné, Wellington je velmi dobrý, Napoleon už je slabší, labilní povaha, žaludeční záchvaty, ale bohužel příliš mnoho momentů, které měl Steiger vyplnit Napoleonovou osobnosti a charismatem, o to se sice pokouší, ale výsledkem jsou jalové scény bez atmosféry. Velkofilmu tohoto druhu by určitě slušelo více patosu, více prostoru hrdinným mýtům bitvy. Bondarchuk rezignuje na jakýkoliv pokus vykreslit charaktery jiných postav než Napoleona a Wellingtona. Bojové scény jsou díky rudému komparsu vpravdě monumentální a patří k tomu lepšímu, čeho se ve válečném filmu mužeme nadít. Je škoda, že film ve své době komerčně propad a tak Kubrick nemohl natočit svého Napoleona. Díky tomu zůstává Waterloo jedním z mála zdařilejších odkazů k tomuto období.

• 13.9.2006  02:29

Pouze pro děti, příběh mě ničím nevtahl a neuchvatil, některé postavy jsou sice úsměvné, ale konec sem protrpěl. Až příliš mně některé pasáže připomínaly Cestu do fantazie, ale asi to bylo jenom zdání...

• 13.9.2006  02:18

Syrové, velmi syrové, přesto chutné.

• 12.9.2006  13:25
    Hook (1991)

Americky pohadkovy pribeh, ktery me jako decko totalne dostal. Kratce po revoluci byla navsteva zapadniho filmu stale jeste svatkem a detske oci meli stale jeste v pameti sadisticke ruske pohadky. Prave proto na me tehdy Hook pusobil tak uzasne.

• 11.9.2006  23:52
    Tsunami (TV film) (2005)

Velmi zabavne a poucne, mam slabost pro hrdiny bez charismatu, kteri ovsem dokazou vyresit problem s macgyverovskou zrucnosti a jistotou. Jeste jedna rada zacinajicim filmarum, kdyz si nevite rady s odlehcenim pribehu, tak angazujte tloustiky, ty zarucene pobavi! Vedel to uz Zdenek Troska a vedeli to i tvurci teto nemecke katastrofy.

• 6.9.2006  11:30
    Neskutečné historky (TV seriál) (1976)

Slabsi odvar Monty Pythonu. Mne tu dabing spise vadil a daleko vic bych privital titulky. Vylozene dobre jsou jen nektere dily. Obcas clovek hodne dlouho cekal nez se bylo cemu smat, ale na slabsi 4* to jeste stacilo.

• 6.9.2006  10:41

Velmi zajímavý dokument, který by však mohl být ještě lepším, kdyby se autorovi podařilo plně využít potenciál vybraného tématu. Negativní důsledky globalizace, AIDS, války a hlad, který je paradoxně zapezpečen i do budoucna častými jednorázovými humanitárními akcemi Západního světa. K nejzásadnějším momentům bych určitě přidal reverenda - "kondom je hřich", - současná smrtící politika církve v křesťanských enklávách v Africe. Růský pilot chce na světě mír pro všechny děti, ale byznys je byznys. Embargo na dovoz zbraní platí jen pro některé země jako je Česká republika, Francie a jiné mocnosti si přece nenechají zasahovat do svých sfér vlivu. I to je glogalizace, i když trošku naruby. Jsem jenom zvědav jak dlouho nám ta Fortress Europe vydrží.

• 3.9.2006  00:49

Od zacatku sileny becko na snehu a ve skalach, priserny nezajimavy herci, demetni scenar a hodne poctivy snehovy akce.

• 3.9.2006  00:34
    Hadí stisk (2001)

Super becko ktere prijemne prekvapi okopirovanym scenarem Smrtici epidemie vylepseneho zmutovanymi armadnimi hady prenasejicmi smrtelny virus. Herci jsou sice horsi, ale pribeh je natolik prospikovan dumyslnymi gagy a jinotaji, ze se smichy neodlepite od obrazovky. Staci k tomu par drobnych otresu zeme a uz se roztaci smrtelna spirala, za kazdym rohem ciha had. Hadi jsou natolik agresivni ze hladove prorazeji tunely z podzemi a zbesile hledaji sve lidske obeti. Nastesti tu neni Dustin Hoffman, ale poctivej doktor z nemocnice, co si na nic nehraje a vi, ze na hady platej poradny gumaky. Konec je castecne otevreny, zrejme bude stacit vybuch okolni sopky a v kombinaci vysoke teploty se sousedni pstrosi farmou dojde ke zmene hadi DNA a bude na svete druhy dil.........

• 2.9.2006  13:37

Neskutecny ba mysticky pribeh o namornicich, plynouci vode, kouzelnikovi a Pavlince. Film se natolik vymyka vsemu co bylo v teto dobe u nas vyprodukovano, ze urcite stoji za pozornost, ma temnou atmosferu, velmi slusnou kameru, objevuji se zde polonahe tanecnice, ale presto sem se vetsinu filmu pobavene usmival a kroutil hlavou. Predposledni filmova role Hany Vitove.

• 2.9.2006  13:16

Netradicni obsazeni Vin Diesla do role zabavneho mafiana, ktery spasi celou sirokou mafianskou rodinu a vsem ukaze, ze pravnicina je pro blbce. Pribeh z rady "To se muze stat jen v USA" je zabavny a udrzi divakovu pozornost, prestoze si ze soudni sine odskoci jen nekolikrat. Davam 3,5 spise 4.

• 23.8.2006  11:06
    Kids (1995)

Pred deseti lety v tehdejsim kine U Hradeb s kamaradem a dvema spoluzackama. Vsichni v tezky puberte, ale presto sme tehdy nevericne zirali a postupem casu nas film zasouval hloubs a hloubs do sedacek. Do ty doby jsme nic podobnyho nikde nevideli a i s dnesnim odstupem musim rict, ze si tendle filmovej zazitek budu pamatovat celej zivot. Pak prislo spousta dalsich filmů, víc šokujících, víc zvrácenějších, ale tendle byl v tomdle směru můj první......

• 23.8.2006  10:20

Zajimavý film postavený na velmi dobrých hereckých výkonech a vynikajícím scénáři. Vlado Muller podává ve své životní roli výborný výkon, který zdatně doplňují další. Užasnou postavou je hejtman Bruno Koenig Josefa Bláhy, který exceluje a mírně převyšuje všechny ostatní a samozřejmě baron Kostolany v podání Jiřího Kodeta, role šitá na míru.

• 17.8.2006  11:02

I po letech stale genialne zabavne. Bob Saint-Clair rulez!

• 10.8.2006  02:23

Motiv vzdoru a paměti je vynikající. Tento film muze kazdemu z nas pripomenout osud vlastni rodiny, kdy vse v lepsim pripade skoncilo vystehovacim dekretem, v horsim lagrem, ale vzdycky prispechaly hyeny, kterejm se bajecne hodil treba vas sici stroj ci rovnou barak....

• 9.8.2006  15:21
    Díra (2001)

Tak tomu rikam zmatek! Za zajimavy konec podivne splacaniny vsehomoznyho si nezaslouzi vic jak **.

• 8.8.2006  18:59
    Písnička za groš (1952)

Byl jsem velmi zklamán. Sliboval jsem si zábavnou budovatelskou taškařici, ale bohužel tento film nedosahuje ani kvalit pro cynické pobavení. Ano pár míst je úsměvných, ale jinak bída.

• 7.8.2006  20:25

Československá rozvědka je v polovině sedmdesátých let silná jako nikdy, její kontakty sahájí až do špiček CIA, což pomáhá zhatit plánovaný únos českého vědce. Nakonec vše hodnotí John C. Howard, šéf odboru CIA: "Vždycky jsem si myslel, že mám patent na myšlení, ale ty Čechoslováci nás od začátku převezli".

• 7.8.2006  20:01

JIrka Hradec naposledy v akci jako hrdinny zastupce Lokomotexu v Jizni Americe, zahnan do kouta a zabit pri pokusu o utek partou kolem byvaleho nacistickeho zlocince Mestreye. Smutny konec jednoho z nejlepsich agentu československé STB.

• 7.8.2006  16:29
    Gottwald (TV seriál) (1986)

Postava Gottwalda behem let 1928-1948 mladne a kvete, jeho protivnici jsou proradni, uskocni a neustale tohoto samouka z lidu podcenuji. On jim ale zatne tipec, vi vsechno dopredu, kazdou podlost lehce prohledne, aby se pak mohl jit projit a spokojene zabafat ze sve stare dobre fajky, kterou nevynda z ust ani pri spani. Jeho stihla a vecne mlada zena Marta to s nim ale nema lehke, jeji muz je sice verny abstinent, ale porad schuzuje, nespi a dlouho do noci sepisuje sve burcujici projevy. Na delnickou rodinu si Gottwaldovi neziji spatne. Klema chodi v perefektne padnoucich oblecich a jeho smrnc a vkus je vyhlaseny siroko daleko. Jen dve veci by se serialu daly vytknout a to je vynechani obdobi 39-41, pac zde by prave vyniklo Klemovo kouzlo v obhajovani lisacke naoko spoluprace SSSR s Nemeckem a potom samozrejme obdobi demograticke obrody v letech jeho prezidentovani. Takze tech pet * mu uniklo skutecne o pomyslny syfiliticky vridek. Serial ma peknych sviznych 8h27min. Videno v kuse na letosnim letnim Brakfestu.

• 7.8.2006  16:09

Výborné špionážně komedialní drama s vynikajici atmosferou a neuvěřitelnými agentskymi převleky předních herců té doby. Špioni na rozdíl od ostatních českých filmů nemluví všichni česky, ale každý svou řečí, tzn. že nám vzniká zábavný babylon, kde se přechazí s francouzstiny do nemciny, cestiny, anglictiny ci rustiny. Pokud jset polyglotem, tak vam zaplesa srdce blahem. Film je mimořádně stylový a co se týče uvěřitelnosti postav a jejich národností, tak jsem v českém filmu neviděl lepší.

• 7.8.2006  15:52

Dech berouci bizzarkomedie, kde se objevuji temer vsechny herecke a hudebni osobnosti konce 70.let a kde je dej natolik nepredvidatelny a sokujici, ze nemuzete ani nachvilku odbehnout na zachod. Obrovske mnozstvi gagu a vtipnych replik vychrcholi zaverecnou LSD scenou na Staromestskem namesti, presne vedle tech hodin, jak do nich nekdo pred lety hrabnul a od ty doby nejdou. Zde se stretavaji vsichni hlavni i zatim nepredstaveni protagoniste filmu. Pri sledovani doporucuji konzumovat velke mnozstvi drog, ktere umocni zazitek z filmu. Mimochodem, nechcete nekdo harmonium?

• 14.7.2006  14:17

"Byl to veselej prima kluk, byl to veselej prima kluk"........

• 12.7.2006  02:00
    Silent Hill (2006)

Klasicky "moderni" horor, navic podle pc hry. Parkrat jsem se skoro leknul, ale jinak dve hodiny neceho, co se snazi byt dobrym filmem, ale je spis splacaninou vsech moznych hororovych nametu posledni doby. Za zminku urcite stoji obsazeni vychazejici detske-teenage superstar Jodelle Ferland, o ktere urcite jeste hodne uslysime.

• 10.7.2006  12:36
    Block Party (2005)

Gondry umi, dalsi vynikajici zalezitost, u ktere byste nejradsi vstali v kine ze sedacky a zacali se pohybovat do rytmu. Ya basta!

• 10.7.2006  12:30

Abstraktní šílenost, vyjimečně bez mužných těl.

• 10.7.2006  12:27

Zajímavá šílenost s hudbou Micka Jaggera.

• 10.7.2006  12:18
    Fimfárum 2 (2006)

Přestože se opět jedná o výbornou práci, tak musím říct, že mě dvojka bavila o trochu míň než jednička.

• 10.7.2006  12:14
    Flandry (2006)

Film by mohl být o válce jaká je ve skutečnosti, ale tím se bohužel zabýva jen menší část filmu. Zbytek je je směs pseudopsychologických situací s minemem dialogu a velkým množství půlminutových sexualních styků hlavního hrdiny..........

• 10.7.2006  12:01
    Bratranci (1959)

Vynikajici film s výbornými hereckými výkony, který se zabývá možnosti soužití dvou zcela charakterově a povahově odlišných lidí. Přes oboustranou snahu spěje příběh k nevyhnutelnému konfliktu.