Horak

homepage

1 3 5 6 7 8 9 následující >>
    • 3.3.2006  19:24
    Červi (1976)

Vynikajíci hororové béčko. Výborně sem se bavil. Jedine, co sem postradal byla nejaka lacina hororove-beckova eroticka scenka s hlavni hrdinkou a Rogerem:).

• 3.3.2006  19:19
    Světlonoš (studentský film) (2005)

Videno na Otrlem divakovi pred Squirm. Jak je film kratky, tak dokaze cloveka rychle vtahnout. Skvela animace, vynikajici atmosfera a neskutecne mraziva hudba.

• 2.2.2006  13:38
    Hooligans (2005)

Kdyz pristoupime na zapletku se studentem Harvardu, kterymu zbejvaj jen 2 mesice do diplomky a kvuli tomu "fukin cuntovi" Holdenovi ho vyrazej a von uz za par dni bitkari nekde v East Hamu, tak mame vyhrano. Pac mame za sebou trosku sroubovany uvod do pribehu, ktery nas vtahne do sveta tvrdych hochu z GSH, kde pozname zac je v Anglii chuliganskej pernik. Vse se jeste priostri, kdyz se ten "funkin yenk journal" stane pevnou soucasti GSH. Film muzu rozhodne doporucit jako skvelou odreagovavacku, po ktery budete mit obrovskou chut se misto vikendovy Haunspalky jit nekam poradne porvat:).

• 30.1.2006  12:39
    The Best of Blur (video kompilace) (2000)

Jakozto skalni fanda skupiny a mistra Damona nemohu jinak, ale presto objektivne a zaslouzene:). Coffee a TV je samozrejme skvely, ale muj nej je rozhodne Universal a scena s Cervenym muzem...

• 30.1.2006  12:29
    The Work of Director Spike Jonze (video kompilace) (2003)

Vzdy originalni Spike Jonze, vynikajici klipy k vynikajici muzice. Nesouhlasim s Dadelovym hodnocenim druheho disku, uz jen ten uvodni filmecek s paralelne bezici dvojici joggeru, ktery me vzdy znovu dokaze rozesmat, dokument o silenem choreografovi amaterske tanecni skupiny, ktera se stala slavnou diky jednomu z nejslavnejsich videoklipu 90.let - Praise You a mnoho dalsiho. Prave Spike Jonze je reziser, ktery definitivne zviditelnil a proslavil videoklip jako plnohodnotnou filmarskou disciplinu.

• 24.1.2006  02:03
    Hoši no koe (2002)

Souhlas s Kollis a Kinej, neuveritelne sentimentalni pribeh lasky dvou teenageru, ktere od sebe deli nekonecnost vesmiru a nekolik svetelnych let. Film je prilis kratky na to, aby dokazal vtahnout. Na druhou stranu dokonala animace, kde mate chvilema pocit, ze sledujete film, kde za kamerou stoji opravdovej mistr.

• 14.1.2006  20:07

Třídní rozdíly pronikly i do zdravotnictví. Zatímco primář prestižního sanatoria zavírá oči před zlořády kolem sebe, jeho v mladém kolegovi se naopak probudí soucit s chudými - pomáhá dělníkům i jejich podvyživeným dětem. Do toho zasáhne výbuch v blízké továrně a sympatický hrdina se ujme léčení těžce popáleného člověka. Naivní děj doplňuje jak jinak než zlotřilý továrník.

• 6.1.2006  13:16
    Podezření (TV film) (1970)

Vynikající TV inscenace s hvězdným obsazením a hvěznými hereckými výkony. Především Hrušínský a Brodský tu rozehrávají skutečně mistrovskou partii.

• 6.1.2006  12:59

Vynikající herecké výkony. Výborné zpracování. Sohlasím, že zvláště ta poslední, s nepřekonatelným Milošem Kopeckým, patří k tomu nejlepšímu, co na sklonku 50. let vzniklo.

• 6.1.2006  12:49
    Příbuzenstvo (TV film) (1979)

Mno, Hrusinsky klasika, Preiss slusny, Budinova obstojne a to i pres to, ze casto nemeli co hrat. Prumerny scenar a mizerna rezie. Cele je to navic zazdeno hodne topornym koncem.

• 5.1.2006  21:01

Ve chvili, kdy todle pisu, uz Manos davno neni nejorsi. Spadl az na 12. misto. Musel ustoupit komercnejsim projektum. Nezavisla produkce to ma holt tezky v jakymkoliv zanru. I v zanru filmovyho braku. Presto je todle skutecne jeden z nejamaterstejsich a nejhorsich filmu, kterej kdy byl natocen.

• 5.1.2006  15:10
    Haibane renmei (TV seriál) (2002)

Ano, Haibane je těžko popsatelná nádhera, vymykající se většině ostatní anime produkce. Absoluně souhlasím s Jhershawem, to se musí zažít:).

• 5.1.2006  15:00
    Wolf's Rain (TV seriál) (2003)

Zatím nejúžasnější anime, co sem měl to potěšení vidět. Absolutně strhující příběh, který je plný zvratů a neustálých překvapení. Seriál má hned několik hlavních postav, což dává prostor podrobně rozebrat jejich charaktery a velmi dobře s nimi celou dobu pracovat. Vynikající atmosféra, která nás vtáhne do příběhu hned od úvodních dílů. Hudba je další zcela mimořádná záležitost. Originální filmové hudby vznikají mraky. Troufám si tvrdit, že víc jak 90% je obyčejnou vatou. Ne tak u Yoko Kanno. Původní hudbou pro anime dělá už víc jak 10let a dělá ji sakra dobře (např. Cowboy Bebop). Hudba je právě to, co z tohoto seriálu dělá možná to vůbec nejlepší, co na anime scéně dosud vzniklo. Je zajímavostí, že v původní TV verzi měl Wolf´s Rain pouze 26 dílů a poslední 4 vyšly až na DVD.

• 5.1.2006  14:31
    Hellsing (TV seriál) (2001)

Můj anime křest. Neuvěřitelně charismatický hlavní hrdina, na kterém celý seriál stojí a leží. Cool souboje, vynikajíci práce s detaily, kvalitní zápletka a velmi napínavý příběh. 95%.

• 5.1.2006  14:26

Upřimné nadšení, které na nás doléha z každičkéo kousku filmu je až nakažlivé. Všechno navíc pěkně v barvě! Každá tvář je rozesmátá, až na tu Adamírovu záškodnickou. Objevuje se tu dokonce i nestárnoucí Jarmilka Šuláková. A pak ten sukces v Berlíně, kde jsou opět všechny ty socialistické a lidovědemokratické tváře rozesmáté od ucha k uchu. I když mě zklamalo, že Sověti vyšli na prázdno, jejich vystoupení bylo minimálně stejně dobré! Jinak samozřejmě nejdementnější a tudíž nejzábavnější budovatelák.

• 5.1.2006  14:10

Se spionaznimi filmy se v 70.letech roztrhl pytel. Tendle patri k tem zasadnim, protoze zde nejde o nějake konspirativni honeni ega ceskoslovenske rozvedky, pretahovani panu inzenyru, ale tady de vo celej Unor! Praha je prolezla imperialistickejma agentama, ktery rozhazujou dolary na vsechny strany. Jejich nejvetsim trumfem je specialni kniha sifer od Vladislava Vancury Obrazy z dejin naroda ceskeho. Nastesti se bdelemu Jirikovi, ketery nakonec pochopi, ktera strana ma pravdu, podari novy purpurovy kod rozlousknout a v tu chvili se vsechno hrouti. Misto planovaneho prevratu takzvanych "demogratu" veme vse do rukou pracujici lid a nase svetle a skvele zitrky jsou zpeceteny. Skoda, ze se film zbytecne snazi o ponurou atmosferu, vice uprimneho nadseni pri plneni stranickych ukolu by bylo namiste!

• 5.1.2006  14:07

Karel Hoger jako malir, ktery z pocatku nechape, ze doba je nekde jinde. Posleze procitne a zacne konecne malovat srozumitelne obrazky. Nezapomenutelna je urcite scena, kdy si ziskava mistni deti, kdyz na vesnicke slavnosti kresli detem valku jako oskliveho draka a cela akce se zvrhne v detskou mirovou manifestaci. Velmi zajimava je postava zeny vamp Heleny, s takovou burzojou bych teda zadny bratrickovani nedovolil.......

• 5.1.2006  14:02

Oproti nekterym dalsim Simandlovym filmum ma tento velkou nevyhodu. Narozdil od ostatnich akcnich pokusu se zde Simandl pokousi o romantiku, coz konci nevalne a navic nam dava pramalo sanci se bavit, tak jako u ostatnich "filmu". Realie nehodnotim, ale hodnotim neskutecne se vlekouci nic, ktere se vlece 90minut, az na pateticky kycovity konec jak z cervene knihovny.

• 5.1.2006  13:56

Velmi nadprumerne zabavny agentsky pribeh, kde Rudolf Deyl ml. hraje na druhe strane barikady. Jinak samozrejme dobro opet zvitezi nad lzi a imperialistickym zaskodnictvim.

• 5.1.2006  13:51

Tato příkladná agitka nabádá, že cesta ke štěstí vede jedině skrze poctivou práci, že uplatnit se může každý, třeba i podnikavá dívka, když s nadšením zasedne na volant traktoru a jme se rozorávat meze. Navíc odhalí pletichy bohatého sedláka a naivní, nedůvěřivé vesničany přesvědčí o výhodách družstevního hospodaření. To vše zamýšleno smrtelně vážně. Jako u většiny ostatních budovatelských filmů dávam *. A to za zábavnost. Film je natolik stupidní, že jsem se několikrát upřímně rozesmál.

• 5.1.2006  13:44
    Noc nevěsty (1967)

Násilně kolektivizovaní rolníci se poznenáhlu vzbouří, když návrat bývalé jeptišky zjitří náboženské cítění. Napětí vyvrcholí o štědrovečerní noci, která má daleko ke svátku klidu, míru a míru. Režisér Karel Kachyňa společně se scenáristou Janem Procházkou však mířili ještě dál: chtěli postihnout obrysy každého fanatismu, ať již se oháněl spásou na nebesích nebo už tu na zemi. Ve své baladičnosti stále působivé, černobíle natočené dílo těží zejména z běloskvoucí mrazivosti zimní scenerie.

• 4.1.2006  11:44

Příběh skupiny lidí, pracujících na gigantickém bagru DS - 70. Ing. Marek je pověřen, aby se svými spolupracovníky uvedl do provozu tento mohutný stroj, který nahradí práci čtyř tisíc dělníků. Stroj je však úmyslně poškozen členem rozvratnické skupiny. Další sabotáž na opraveném rypadle se však nezdaří dík náhodnému odhalení a energickému zásahu SNB i závodní hlídky. Film dojímá především svou upřímnou naivitou, která z něho dělá pro dnešního diváka ceněnou budovatelskou taškařici, která zaručeně pobaví.

• 4.1.2006  11:43

Film vypráví dobrodružný příběh mladého vojáka, svobodníka Milana Pazdery. Milan se zamiluje na večírku do krásné mladé dívky, která tvrdí, že je tady na zdravotní dovolené. Jak se pozná, je to nebezpečná špionka, která se snaží pomocí mladíka, který je písařem na velitelství vojenského tábora, získat hovorové tabulky. Snímku nelze upřít řemeslně dobré provedení. Myslím si, že svou kvalitou většinu ostatních budovatelských snímků převyšuje, ale silně ideologicky podbarvený příběh a naléhavá agitace ho čestně řadí po bok všemu tomu rozkulačování, znárodňování a budovatelskému nadšení 50.let. Za zmínku tu ještě určitě stojí Vlastimil Brodský jako bezpáteřní západní agent, moc hezká postava.

• 4.1.2006  11:42
    Dva ohně (1949)

Budovatelské drama boje za znárodnění cihelny. Úkolem tohoto filmu bylo ukázat na příkladu cihelny význam Února pro poměry v našem průmyslu. Dobře je tu vylíčen předúnorový továrník, který nenávidí Revoluční odborové hnutí a jeho představitele na závodě. Ví dobře, že solidarita odborově organizovaného dělnictva znamená konec jeho zvůle. Film něják nevyčnívá z řady dalších agitek. Pěkná role napraveného zde připadla Josefu Bekovi.

• 4.1.2006  11:41

Budovatelská veselohra, natočená podle populární divadelní hry Vaška Káni na námět socialistického soutěžení a zlepšovatelství. Je zde líčen pracovní souboj dvou dělnických kolektivů pražské továrny, z nichž partu starých vede brusič Karhan a mládežnickou partu jeho syn. Jejich zápolení na závodě vede k socialistickému soutěžení a ke spolupráci, v níž dají staří k dispozici své zkušenosti a mladí nové nápady a jejich společným úsilím se podaří snížit úkolové časy při broušení pístních čepů z dvanácti minut na pět. Zápletka jako víno, musim říct, že jsem v posledních minutách ani nedejchal. Stihnou to?! Jindřich Plachta ovšem hraje poctivě a skoro se zdá, že upřímně.

• 4.1.2006  11:39
    Nebezpečná kořist (1995)

Neuvěřitelný film z řady porevolučních céčkových koprodukcí se "západními filmaři". Josef Laufer v roli zákeřného bídáckého doktora Drechsla. Český Belmondo Krampol v roli plukovnika Bromika. Do toho spousta nahotinek, erotických scén a dalších českých herců. Tragické herecké výkony, trapné efekty, opravdu neskutečné dialogy a zpětný dabing do originální anglické verze. Pro milovníky braku je to ovšem klenot k pohledání:).

• 4.1.2006  11:35

Vynikající britský třídílný dokument zabývající se dnešním střetem amerického neokonzervatismu a radikálního islamismu. Spousta svědectví, faktů a zajímavých postřehů. Velmi dobře postihuje dnešní vliv medií a jejich úlohu v neustálém nahánění strachu ať už z islamistů nebo čehokoliv jiného. Pro ty, kdo už viděli vřele doporučuji americky dokument Why we fight.

• 4.1.2006  11:32

Když vidím tenhle film, tak bych se strašně rád ocitl v těch báječnejch časech přelomu 60.-70. let. Sex drogy a rock´n´roll, západní společnost ještě nebyla tak zblblá konzumem, muzika byla upřímnější, řeky byly čistší a tak dal Vynikající atmosféra, výborné herecké výkony, úžasný soundtrack. Když budu hodně upřímný, tak jsem vždycky záviděl hlavnímu hrdinovi, hned bych si to s nim vyměnil a střihnul si turné s mojí oblíbenou kapelou a Kate by tam mohla bejt klidně taky:).

• 4.1.2006  11:28
    Mezi námi kluky (1981)

Možná hodnotím příliš přísně a hodně subjektivně, ale jinak prostě nemůžu. Někdo by možná dal hvězdu za ne až tak špatně zpracovaný konflikt Olina s otcem. Nebo by se třeba našlo i něco jinýho, ale mně tenhle film nepřišel ani trocu vtipnej a vůbec to celé byla kolosální nuda, ktera je navíc silně prorostlá nastávající rakovinou reálného socialismu. Nevim jak bych to popsal, ale zůstala mi z toho ještě dlouho taková divná pachuť něčeho fakt nepříjemnýho, co už nechci nikdy vidět.

• 4.1.2006  11:09
    Olověný chléb (1953)

Dle předlohy našeho druhého dělnického prezidenta - prezidenta "spisovatele" Tondy Zápotockého – vznikl film, který vypráví dramatický příběh hospodářské krize. Dělník měl v těchto těžkých časech ještě tvrdší chléb něž obvykle. Zlí továrníci propouštěli a neměli kapku pochopení pro hladové krky dělnických dětí. Tak tomu mělo být i v Kodymce. Zde se ale dělníci nedali, narovnali své hřbety a pánům se postavili. Dostalo se jim také podpory z nejcennějších. Sám soudruh Koutecký je přišel podpořit! Nikdo ovšem ještě netušil, čeho všeho je ta masarykovská fašistická chátra ( a všichni jejich pomahači - výborný Miloš Kopecký) schopná. Olovem zhořkl chléb dělnický! Odpad!!! Bylo mi z toho zle od žaludku! Nad budovatelským nadšením se bavím, traktoristky, úderníci, horníci, to je všechno náramná sranda, ale ne tohle. Hrůza hrůz! Bolševické vidění světa v té nejzhoubnější podobě. Je třeba dodat, že film je špatný celkově. Těžko hledat jediné pozitivum. Snad jedině připomenout, že se jedná o herecký debut Jany Brejchové.

1 3 5 6 7 8 9 následující >>