Wbcko

Wbcko

Michal Hons

Česko


16 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Sunshine (2007)

  Pro mne téměř dokonalý film. Žádné zbytečné natahování čehokoli nepodstatného, žádný americký happy end, nádherný soundtrack (asi nikdy mi neběhal takle mrá po zádech), úžasně charismatičtí herci... Prostě krása

 • poster

  Tahle země není pro starý (2007)

  Temná podívaná, kterou je nutné vidět za absolutního ticha a nejlépe v kině! Film s tak silnou atmosférou, že jsem často zapomínal dýchat.

 • poster

  Milionář z chatrče (2008)

  Úžasně pozitivní, barevné a zároveň pro někoho až moc pohádkové. Mne takovým způsobem film nerozjasnil den už dlouho.

 • poster

  Pán prstenů: Návrat krále (2003)

 • poster

  Matrix (1999)

  Film, který byl natolik revoluční, že z něj dodnes čerpá spoustu jiných snímků a počítačových her. Matrix rozpoutal bullet time manii, rok po premiéře měl každý druhý brýle jako jeden z posádky, dlouhý kabát a hrál si na Nea co uhýbá kulkám. Nic mě svým vizuálním zpracováním, soudtrackem a příběhem nezasáhlo tolik jako právě Matrix, asi žádný film jsem neviděl víckrát.. Jeden z nejpřelomovějších filmů vůbec.

 • poster

  Sbal prachy a vypadni (1998)

  Úžasné zamotaný, vtipni, pitomý, geniální, typicky britský a hlavně neskutečně zábavný snímek. Plno výborných postav, Jason Statham ve své první a zároveň životní roli, tuny mrtvol a desítky skvělých hlášek. Dle mého nejpovedenější film Guye Ritchieho.

 • poster

  Počátek (2010)

  Dobrá, takže jsem se právě vrátil ze druhé projekce(na poprvé se podle mne nedá pobrat vše, ikdyž určitě to má také své kouzlo), shrmnme to tedy. Pochopil jsem některé věci, co mi napoprvé ušly, na něco jsem se zaměřil, ale kdybych vám tu tvrdil, že jsem pochopil jak to přesně autor myslel, jak vůbec funguje samotný mechanismus "snění" a další a další věci, lhal bych i sám sobě. Ale k samotnému filmu: Film revoluční to, myslím si neni a to z jediného důvodu: natočit dnes něco revolučního prakticky nejde nebo si to alespon nedovedu představit. Víceméně všchno už tu bylo a i u Počátku (naprosto nesmyslný překlad imho) přistihnete občas sami sebe, jak si v duchu říkáte "sakra, to už jsem někde viděl", ale rozhodně to není nijak na škodu a odkazy nejsou přehnaně okaté (těžko říct jestli vůbec režisér čerpal z filmů, které mi to místy připomínalo). každopádně jsem celé dvě a půl hodiny koukal na plátno s otevřenou pusou... Jasně, na efekty se dnes do kina už nechodí(ok, Avatar je výjmka), ale scéna s překlápějícím městem je tak působivá, že si ani nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl podobný WOW moment a kdyby nebylo matrixu asi bych byl o dost hotovější i z bitky bez gravitace. Soundtrack nemá chybu a je výborně poslouchatelný i samostatně bez filmu, ostatně, zde to ani jiné být nemohlo, Zimmer snad nikdy nic průměrného nezplodil. Obsazení nemohlo být lepší, do Ellen Page jsem se opět platonicky zamiloval, Leo mě ještě snad nezklamal, Levittovi to snad sedlo ještě lépe než role neúnavného milovníka, Modrookého Cappu aka Murphyho jsem si oblíbil už v 28 dní poté. Ale jak se říká, nic není dokonalé (Okej, ted budu opravdu hnidopich, ale bavíme se tu o filmu, který je v TOP 10 filmů všech dob, podle nás-vás). Dobrá, na nesmrtelné hrdiny jsem si zvykl, asi mi všichni, ale občas mi to přišlo příliš (sakra, když chci zabít jednoho z neozbrojených týpků co jsou zamknutý v autě, z toho všichni kromě jednoho spí, a ani na dvacet výstřelů se netrefím, tak si přeci popojdu blíž, pokud nejsem úplně retardovaný, přilepený, či jakýmkoli jiným způsobem indisponovaný)No.... Kdyby to bylo jednou tak budiž... Další věc co mi moc nesadla, byla představitelka Mel, nemluvím o vzhledu, ale přeci jen hrála tu poměrně zásadní roli a to ženy téměr dokonalé. Nevím jestli je to můj názor, ale možná by nebylo od věci vztah, případně její osobnost trochu lépe vykreslit (zase, aby to nebyl sladak, ale to tu už přemýšlím nahlas), aby se divák mohl lépe vžít do role Cobba a pochopit ho... O případných dírách ve scénáři nevím, mě přišel scénář neuvěřitelný a díky tomu, že nás Chris nenechal až tak nakouknout pod pokličku, prakticky neprůstřelný. Věřím, že se ale něco najde, jestli ne, tak tleskám ve stoje. Verdikt: Pro me zatím film roku, o kterém budete přemýšlet a debatovat s osatními co ho sdíleli s vámi v sále ještě hodně dlouho. Rozhodně stojí za to vidět víckrát.

 • poster

  Drive (2011)

  Za tu bundu by Ryan od módního policisty Bořka Slezáčka palec nahoru asi nedostal a ani svým hlasovým projevem by davy fanatizovat nemohl, ale jinak je to celkem drsňák. Živí se jako automechanik, ve volných chvílích dělá kaskadéra na půl úvazku a v noci rozvážkovou službu pro místní gangstery. A jako by toho měl málo, připlete se do průšvihu.. A to ne malého... Nebudu rozepisovat děj filmu, jen chci říct, že jestli čekáte dvě hodiny plné automobilových honiček, závodění a střílení, jste na špatné adrese. V Drive se moc nemluví, v autech jezdí povětšinou povolenou rychlostí (ikdyž hned ta úvodní ve mne vyvolala vzpomínky na dětská léta strávená s GTA) a toho střílení si taky moc neužijete - střílení je totiž pro děti, dospělí mají kladivo, břitvu, v nejhorším vidličku. Parádní mix mnoha žánrů a snad i konkrétních filmů dokreslený podmanivým soundtrackem, který mi zní v hlavě ještě teď a to už bych měl dávno spát.. Shannon a všichni mafiáni jsou kouzelní, jeho přítelkyně už méně, ale ta film naštěstí nedělá. Pokud se chystáte do kina, vykašlete se na všechny Zneužívané Saxány, a Vyšmoulené Muže v naději a radši utraťte svoje peníze za tenhle mistrovský kus, myslím že nemáte co ztratit.

 • poster

  Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

  Podle mého názoru jeden z nejlepších filmů historie kinematografie.

 • poster

  Komando (1985)

  Naprosto všechno od Arnoldocých bicáků, šílených chyb ve filmu až po tu krávu co se snaží dělat Arnoldovi společnost a Benneta, který vypadá jak kdyby ho těsně před natáčením vytáhli z místního baru po opravdu dlouhé "šichtě", dokonale zapadá do konceptu totální béčkovitosti. Arnold svým kovovým přízvukem sází jednu legendární hlášku za druhou, střílí u toho zloduchy a ještě dobře vypadá. Prostě naprosto nesmrtelná klasika a a pro fanouška akčních béček z osmdesátých a devadesátých let naprostá povinnost. LET OUT SOME STEAM BENETT!