Scary Movie 5 (2013) odpad!

Uvodni scena bylo asi to nejprisernejsi, co jsem mel letos moznost videt. A to jsem videl na Navratdoreality nebo Pornhubu uz ruzny zvracenosti. Zbytek bych zvladl pouze pod vidinou financni odmeny nebo naopak pohruzkou fyzickeho trestu.

American Crime Story - Versace (2018) (série)

Ani mě tolik nemrzelo, že seriál nevypráví tolik o životě slavného návrháře, jako spíš příběh jeho vraha. Spíš mi občas přišlo, že spíš než tuhle slavnou story se většinu času snaží upozorňovat na to, jak to měla gay komunita koncem devadesátek složité. Některé díly byly tak až moc roztahané a utíkaly až moc daleko mimo hlavní dějovou linku. Možná bych i ocenil lineárnější styl vyprávění.

Vyproštění (2020)

Kombinace Johna Wicka a Terminatora 2 v kulisách Bangladéšských slumů funguje překvapivě dost dobře. Film se nejspíše zlatým písmem do historie kinematografie za námět a scénář,nezapíše, jako jednoúčelová střílečka, patří ale k tomu lepšímu. Chris je super, akční scény a kamera při nich taky. Bez pokusů o nějakou větší emocionální hloubku bych se sice obešel, ale to se nedá nic dělat. 80%

Ztracené dívky (2020)

Když vám u detektivky, v prvních pěti minutách řeknou, že se bude příští hodinu a půl řešit případ, který je dodneška nevyřešený, očekávání a napětí malinko opadne. Nejen kvůli tomu film naprosto postrádá napětí a drajv. Místo samotného zmizení se půlku času řeší mezilidské vztahy v disfunkční rodině a konflikt detektiv - matka pohřešované. Pro mě fakt trápení a jedna velká nuda.

Díra (2019)

Trochu mi přijde, že se tady někdo probudil se skvělým nápadem na film (a ta základní myšlenka zní skutečně zajímavě), ale bohužel už nebyl schopný vymyslet vůbec nic kolem toho. Je to celkově všechno dost efektní, ale bohužel právě ten efekt zhnusení, je to jediné, co ve mně zůstalo. Absolutně nic tu nedává smysl, nikdo neřeší proč se cokoli děje, z jakého důvodu tu kdokoli je, kdo jsou ti nahoře, kdo jsou ti dole, nikdo se nad žádným z těch bizárů nepozastavuje (levitující plošina?), postavy se chovají naprosto zbytečně zvráceně... Film nehodnotím vyloženě negativně, protože mě bavil a jak říkám, myšlenka samotná je hodně zajímavá. Bylo zde i několik náznaků toho, že by se mohli tvůrci pustit trochu hlouběji. Zapolemizovat nad lidskou povahou, tím jak by se člověk choval v podobně extrémních situacích, zda by byl schopen své chování změnit, na úkor druhých. Bohužel v tomhle směru jen poškrábali povrch a ničeho většího jsme se nedočkali. Přijde mi, že se s tím tvůrci tak nějak smířili a z něčeho, co mohlo být ambiciozní projekt, vznikl film, který se dá shrnout první větou zde v anotaci Čsfd. Bohužel dodat k němu cokoli dalšího, je fakt těžké.

Od koťátek pracky pryč! Hon na internetového zabijáka (2019) (seriál)

naprostá pecka a pro mě rozhodně překvapení roku. Název je fakt divný a čekal jsem spíše komedii. Nakonec jsem dostal možná nejtemnější a nejnapínavější thrillero dokument letošního roku.

TY - Série 2 (2019) (série)

První sezona se ještě dala, ale tohle byla fak neuvěřitelná slátanina. Postavy, které spolu mluví a chovají se, jako kdyby byly z jiné planety (nebo z Ameriky?) a děj kdy se může stát naprosto cokoli a kdykoli (nemyšleno v pozitivním slova smyslu). Dokoukáno opravdu jen ze setrvačnosti a pro přebytek volného času mezi svátky.

Maják (2019)

Hodně silný, ne moc příjemný, až fyzický zážitek - fakt jsem se těšil domů do tepla, do čisté a suché postele. Film, který bych doporučil, pouze svým otrlým kamarádům nebo fanouškům filmu, či fotografie. A to kvůli hereckým výkonům, vizuálnu nebo právě pro nevšední zážitek. Rozhodně nic co bych chtěl vidět znovu.

Sněhulák (2017)

Za mě Sněhulák docela v pořádku. Až na několik šílených logických děr, které nebudu vypisovat, abych náhodou někomu nezkazil zážitek, fajnová detektivka. Vraha byl očividný zhruba po polovině filmu, takže se grandiozní finále nekonalo, spíš jsem byl opět vytočený tím, že se postavy chovají jako špatně naprogramovaní roboti. Takový normální průměr.