Bubble74

Petra G.

Švýcarsko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 27.8.2020  18:11
    Den trifidů (TV film) (2009)

Hvězda navíc za skvělou Joely Richardson a ďábelskou epizodku její matky. Škoda, že dámy neměly společnou scénu. Knihu neznám, ale film sám o sobě taková zoufalost nebyl, jak zde mnozí naříkají. Série katastrof s efektními vizuály udeřila hned zkraje, hladové Adélky začaly záludně řádit a nebohé lidstvo zdárně ubývalo. Napínavé, akční, krvelačné. K velké hromadě žehlení zcela vyhovující film.

• 25.8.2020  20:26
    Prison Farm (1938)

Konečně se mi povedlo zhlídnout filmový debut dvacetiletého Williama Holdena, kde se pouze párkrát objevil jako jeden z trestanců na vězeňské farmě. Bohužel kvalita průměrného snímku byla nevalná a horko těžko jsem ho poznala.

• 24.8.2020  18:31
    Dear Wife (1949)

“Dear Wife” je pokračování rozkošné komedie “Dear Ruth”. Billy a Ruth jsou už manželé, žijí v domě jejích rodičů a Billy se uchází o křeslo senátora jako protikandidát svého tchána. Pár zábavných momentů se najde, ale chybí tomu radostná svěžest a originalita prvního dílu, ve kterém byl William Holden naprosto k sežrání. Zde se už jen sympaticky plácá v nevýrazném ději. Jeho fanouškům to i tak stojí za to. Já ho miluju v jakémkoliv filmu.

• 23.8.2020  17:44

Kdo by si rád nezavzpomínal na divoká studentská léta. Manželé ve středním věku, slavící zrovna výročí svatby, prožili svoje staré dobré časy na začátku 20. století, kdy se poznali na univerzitě a po počátečním škádlení spolu začali randit. Bouřlivák Petey však trávil víc času u soudu než u studia a co čert nechtěl, obávaný soudce byl jeho potenciální tchán. “Vypadá to, že už jste spáchal veškeré zločiny kromě vraždy.” Veselá a nostalgická jednohubka s fantasticky zábavným Holdenem, vyprávěná ve formě flashbacku.

• 22.8.2020  16:48

Holden je opět k nakousnutí v této příjemné blbůsce o mladých novomanželích, kteří se snaží ze všech sil vyžít ze svého skromného rozpočtu.

• 21.8.2020  17:24

Díky bohu, že se William Holden rolí v Sunset Boulevard vymanil z té nekonečné série prostoduchých komedií, kde byl sice vždycky úžasně roztomilý, ale které vesměs nestály za nic, stejně jako tahle rádobyvtipná uječená konverzačka. Podle zástupu hodnotících zde je nasnadě, že ji právem odvál vítr zapomnění.

• 20.8.2020  16:52

Naivní romantická komedie se spoustou swingových melodií není zrovna můj šálek kávy, ale mlaďounký William Holden je neodolatelný jako nesmělý námořník, který je shodou náhod svými kumpány považován za protřelého svůdníka.

• 24.11.2019  15:29
    Rewizyta (2009)

Rewizyta není typický film, ale sentimentální pseudo-dokument, jehož hlavním motivem je otázka lidské existence a hledání receptu na spokojený život. Zanussi sází na vděčný koncept a odhaluje, co se za desítky let stalo s jeho filmovými hrdiny. Sledujeme jejich mozaikové reflexe a můžeme bezprostředně porovnat jak se zub času podepsal na tvářích stárnoucích aktérů. Carpe diem milí přátelé, to je nejspolehlivější návod na štěstí.

• 20.11.2019  19:15

Zvláštní film, těžko uvěřit, že to natočil Krzysztof Zanussi. Doufám, že se mistr morálního neklidu na stará kolena nevydal směrem současného prostoduchého mainstreamu, protože mu v tom překáží vlastní intelekt a zároveň chybí uvolněný, lehce sarkastický nadhled. Z jeho snahy vyšla toporná změť rádoby černého humoru, absurdity, mystiky a symbolismu. Ale abych to úplně nezhanila, je to místy i docela zábavné, k čemuž hodně přispívá Kilarova skvělá hudba.

• 19.11.2019  17:20

Almodóvar takový, jakého ho miluju. Tentokrát s odvážnou pozvánkou do jeho vlastního nitra. Extravagantní barevnost je již tradičně dominantním elementem a skutečnou pastvou pro oči. Pozvolné tempo jeho životního bilancování nechává dostatečný prostor pestré paletě emocí a hvězdné duo Banderas & Cruz dokazuje, proč patří mezi hereckou elitu. Co dodat, pro mě je to ve své upřímné jednoduchosti a s dokonalou estetickou scénografií naprosto strhující film.

• 17.11.2019  18:24

Geniální, démonický Zapasiewicz.

• 11.11.2019  18:54
    Mžitky (2016)

Bogusław Linda je správnej frajer. V jednom rozhovoru na férovku řekl, že scénář tohoto filmu je “chujowy”, a ačkoliv se pokoušeli různí scénáristé o vylepšení, stálo to pořád za prd. Tak se snažil dát do své postavy mrzáka maximum, což ho málem stálo vlastní zdraví, aby pomohl Wajdovi, když už nic jiného, aspoň vyjádřit totální beznaděj té doby, kterou si matně pamatuje z dětství. To se podle mého, díky jeho fantastickému výkonu jediné skutečně podařilo.

• 11.11.2019  17:46

Král je mrtev, ať žije král. Doufám, že Wajdovi toto egocentrické nekonvenční vyznání pomohlo vyrovnat se se svým svědomím a mohl pak klidněji spát. Daniela Olbrychského velmi obdivuju, je to Pan Herec, ale Zbigniew Cybulski zůstane v mnoha srdcích nenahraditelný.

• 9.11.2019  17:45
    Zbyszek (1969)

Specifická filmová biografie Zbyška Cybulského, originálně poskládaná sestřihem fragmentů z jeho snímků. Postavy, které tento fenomén polského kina ztvárnil, zde symbolizují jeho skutečný život.

• 8.11.2019  18:29

Inženýr Konrad se chystá na dva roky pracovně do Iráku. Svůj byt už přenechal příbuznému a s přítelkyní se rozloučil. Jenže letadlo kvůli havárii odlétá až další den a Konrad najednou nemá dlouhých 24 hodin co dělat ani kam se podít. Přítelkyně mu opakovaně nebere telefon, tak bloumá melancholicky Varšavou, zabíjí čas po barech a potkává lidi známé i neznámé... Jedinečná atmosféra a jedinečný Cybulski jako osamělá bytost, kterou nikdo nepotřebuje, nikdo nepostrádá, hledající teplý kout a smysl života.

• 6.11.2019  19:07

Primitivní příběh a agitka jak řemen. Nejen u nás se v 50. letech produkovaly tyto hodnotné filmové perly. Některé byly pro diváka stravitelnější aspoň svým vtipem nebo napětím. I Poláci museli být v budovatelských časech poučováni jak si uvědoměle bránit svou lidovou republiku před západními vetřelci. Bohužel tato jejich Nebezpečná hra je kromě cílené propagandy pouze nebezpečně nudná. Fandy Zbyška Cybulského upozorňuji, ať bedlivě sledují zhruba v sedmé minutě scénu v autobusu. Tehdy neznámá, budoucí hvězda polského filmu se na obrazovce objeví na pouhých pár sekund. Pak už to můžou v klidu vypnout.

• 5.11.2019  17:02

Tři příběhy, tři mladé páry a jedno společné místo děje, matriční úřad. Nejzábavnější je třetí epizodka, kde excelují Zbyšek jako slušňák Hruška a jeho roztomile naivní partnerka.

• 3.11.2019  16:19

Námořník Janek náhodou potká po letech v přístavu svého přítele z vojny a oba se schovají před slejvákem pod malým přístřeškem. Začnou sebe i okolí trumfovat barvitými životními příhodami a bujnou fantazií... Příjemně ujetá polská oddychovka a sympaťák Cybulski bez svých pověstných brýlí.

• 12.8.2019  20:49
    Die Nacht von Lissabon (TV film) (1971)

Kdyby se nejednalo o mně notoricky známý název a nebylo na začátku přes celou obrazovku jméno Remarqua, řekla bych, že omylem sleduju jakousi lacinou romanci od Rosamunde Pilcher. Poměrně schopný český režisér měl k dispozici výborný, silně emotivní román, nádherné evropské lokace i německá herecká esa, ale výsledek je bída a utrpení. Emoce nepřirozené, herci křečovití, místy nevhodná a neuvěřitelně otravná hudba, a kamera...tak to bylo hotové peklo. Ještě, že geniální autor předlohy před premiérou zemřel, tohle by určitě nepřežil.

• 5.8.2019  20:27

Remarque je moje láska a to už mi dávno není -náct. Jeho jedinečný styl psaní a silné lidské příběhy mapující krutou dobu, to je prostě srdcovka na celý život. Neopakovatelnou tíživou atmosféru knih je nadlidský úkol převést do filmové podoby a to je vždy lákadlo jak se to konkrétnímu odvážlivci povedlo. Miluj bližního svého je můj románový klenot a jeho pozapomenutou filmovou verzi byla pořádná fuška sehnat. Nezklamala mě, ani hereckým obsazením - pánové jsou oba parádní a Margaret Sullavan se sem hodila mnohem víc než do Třech kamarádů - ani onou hutnou atmosférou, i když pravda, zub času trochu zapracoval. Kvalitním remakem bych proto nepohrdla.

• 3.11.2017  15:45
    Strach před strachem (TV film) (1975)

Účinné halucinogenní psycho. Díky přesvědčivému podání Margit Carstensen a efektní kameře mě chvílema slušně mrazilo, brrr.

• 1.11.2017  16:01

Jak tak pozoruju, většina si ten zvukový babylon užívala. Mně to přišlo spíš dost úmorný a některé dialogy nebyly ani rozumět. Myšlenka i zpracování obsahovaly tradiční Fassbinderovskou pikantnost a kreativitu, ale to náročné audio zcela vyčerpalo kapacitu mojeho vnímání.

• 28.10.2017  17:00
    My Body, My Child (TV film) (1982)

Labilní ženská po čtyřicítce s třemi dospívajícími dcerami už nemá nárok plodit další potomky. Tím je přesvědčen arogantní gynekolog, když ho navštíví nedávnou smrtí své matky zdrcená Eileen. Je si jistá, že je v nečekaném očekávání, neboť průvodní symptomy a své tělo dobře zná. Primární vyšetření však nahrávají doktorovi do karet a ten nevybíravě vykáže nebohou ženu z ordinace s bohatým arzenálem pilulek a fatálními následky. Vynikající Vanessa Redgrave a mladinká S.J. Parker jako jedna z jejích dcer.

• 7.10.2015  13:36
    Murder by the Book (TV film) (1986)

To si teda vážená Agatha Christie dovolila příliš. Chystá se "zabít" jedinečného Hercula Poirota ve svém novém románu. Není celkem divu, že si to ten egocentrický malý Belgičan, patřičně nabroušen, přijde se svou stvořitelkou vyřídit. Fandové královny detektivek budou bezesporu nadšeni. Pokud se jim ovšem podaří tuto prakticky neznámou, leč výbornou konverzačku, plnou úsměvné nadsázky a rozpustilých grimas obou protagonistů někde vyšťourat.

• 25.4.2015  18:06
    Medailon (TV film) (2002)

Průměrná sladkobolná televizní romance, kterou však prvotřídní Vanessa Redgrave pozvedá svým úžasným charisma o ligu výš.

• 19.4.2015  16:42
    Jeziorak (2014)

Základ pro napínavé krimi jak z partesu - provinční městečko i okolní lesy zahalené do podzimního sychrava, na nedalekém jezeře loďka a v loďce... mrtvá prostitutka. Následuje další nebožka a dva záhadně zmizelí policajti. Také uprchlý ilegální lihovarník patří do party a poté už pozvolna odkrýváme zvrácenou rodinnou historii, intriky papalášů, no a nechybí ani osvědčená klasika - vyhořelý blázinec. Propletenec máme vskutku přepestrý a napětí podporuje řádně ponurá atmosféra, se kterou si pohrála výborná kamera. Škoda, že paní podkomisařka byla taková nemastná, neslaná a její požehnaný stav jí chybějící charisma nepřidal. Jinak se mi tahle polská kriminálka se severským nádechem líbila.

• 18.4.2015  19:01
    Xenia (2014)

Závisláci na sladkém jako já budou Danyho milovat (pocukrovaný špagety bych ale nedala) a různě orientovaní si taky bezpochyby smlsnou. Nebýt těch prudících vsuvek "zpívá a tančí celá rodina" lupla bych této roztomilé ujetosti o hvězdu víc.

• 16.6.2014  13:03

Ten intenzivně úzkostný pohled na neutichající déšť a v něm bloudící postavy, odevzdané svému osudu, mě bude ještě hodně dlouho pronásledovat.

• 1.3.2014  15:54

Divadelní gala představení na filmovém plátně, kde září každý aktér a každý dialog. Přestože Meryl Streep ve své vrcholné formě pouští smrtící hlášky i grimasy jak na běžícím pásu, nejsilnějším magnetem je tady Julia Roberts. "Eat the fish, bitch!" Nepamatuju, že by nějaké drama takhle provětralo mojí bránici.

• 26.2.2014  16:40
    Nebraska (2013)

Notorik Woody nasává jak velbloud u oázy, je svému okolí na obtíž, ale ještě není na odklizení do starobince. "On jen potřebuje mít pro co žít", podá mu pomocnou ruku jeho syn a má recht, neboť to potřebuje každý z nás. A na splněná přání není nikdy pozdě. Nebraska je dojemné pohlazení na duši i skvostně úsečný humor. Vše poeticky zahaleno v černobílém rouše a Jarmuschovském stylu. Nenápadná perla letošních Oskarů.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16