Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Krimi
  • Animovaný
  • Akční

Obsahy (15)

Minato no nihon musume (1933)

Sunako a Dora jsou nejlepší kamarádky na střední křesťanské škole v přístavu Jokohama a oběma se líbí mladík Henry. Jeho srdce zaplane pro Sunako a podnikají spolu spoustu romantických vyjížděk na jeho motorce. Když se však zaplete s vyzývavou Yoko, dojde k eskalaci a zrazená Sunako utíká do Kóbe, kde se stává gejšou. Henry se pak ožení s Dorou a vytvoří si šťastný domov. Po letech se Sunako vrací do rodného města a Henry si uvědomí, že jeho city k ní ještě zdaleka nevyhasly.

Die Herbstzeitlosen (2006)

Po smrti manžela ztratila Martha (Stephanie Laser) veškerou chuť do života. Její vesnický koloniál pozvolna upadá a ani pravidelné partičky karet s kamarádkami už ji netěší. Syn Walter (Hanspeter Müller), který je místním farářem, není žádný svatoušek a rodinný krámek by s radostí přebudoval v klubovnu pro svůj biblický kroužek. A tak by Martha ve své mizérii nejradši následovala svého milovaného muže na onen svět. Ale tomu chce zabránit její kamarádka Lisi (Hedi Maria Glössner) a tak Marthu přemluví, aby nedbala svého věku a zrealizovala svůj dávný sen – vlastní butik s luxusním spodním prádlem.

Městečko Wetherby (1985)

Jean Travers (Vanessa Redgrave) je stárnoucí, osamělá, ale soběstačná učitelka v malém městečku Wetherby. Často je pronásledována dávnými vzpomínkami na dobu, kdy byla ještě dívkou školou povinnou (Joely Richardson) a měla vášnivou aféru s jedním mladým mužem, který pak musel odejít do války. Jednoho večera uspořádá hostinu pro své přátele. Mezi nimi se objeví i John Morgan (Tim McInnerny), kterého nikdo ze zúčastněných nezná, ale každý předpokládá, že mladík přišel jako doprovod někoho z přátel. Večer probíhá příjemně, probírají se nejrůznější témata od politiky až po povzdechy nad zahálčivostí současné mládeže. Oslava skončí a všichni se rozejdou domů. Druhý den se překvapivě John u Jean objeví znovu a zatímco ona se chystá uvařit čaj, on vytáhne zbraň a před jejím zrakem se zastřelí. Policie začíná vyšetřovat, kdo vlastně onen mladý neznámý muž byl a co ho vedlo k takovému nesmyslnému činu. Střípek po střípku se začíná předchozí oslava vybarvovat v úplně jiném světle, než v jakém se zdála být.

Zajatkyně (2000)

Pohledný bohatý mladík Simon (Stanislas Merhar) žije v noblesním pařížském apartmánu se svou nemocnou babičkou a se svou přítelkyní Ariane (Sylvie Testud). Posedlý chorobnou žárlivostí drží doma Ariane jako dobrovolnou zajatkyni, která mu jeho podrobné výslechy, neustálý dozor a sledování tolerantně a poslušně trpí. Simon se však domnívá, že Ariane vede druhý vášnivý život s jinými ženami a skutečnost, že nad svou dívkou nemůže získat celkovou kontrolu, ho dohání k šílenství a nezadržitelně směřuje k tragickému konci.
Film je volně inspirován stejnojmeným románem Marcela Prousta.

Cizinka (2010)

25letá Umay (Sibel Kekilli) utekla se svým synem Cemem (Nizam Schiller) z Istanbulu od svého násilnického manžela zpět ke svým rodičům do Berlína, kde vyrůstala. Doufá, že zde bude moci žít podle svých vlastních představ a její rodina jí navzdory svým patriarchálním předsudkům bude oporou. Brzy však zjistí, že její rodiče a sourozenci se nedokáží odpoutat od zakořeněných pravidel konvenčního života a úcta a tradice je pro ně důležitější než blaho a dobro jejich dcery a sestry.

Madame de... (1953)

Paříž, 19. století. Aby si udržela svůj nákladný životní styl a splatila dluhy, musí Louise (Danielle Darrieux), manželka bohatého generála (Charles Boyerí) prodat drahocenné náušnice, které dostala jako svatební dar od svého muže. Tomu nalže, že je ztratila. Šperk se poté různými oklikami dostane až k baronu Donatim (Vittorio De Sica), který se do Louisy zamiloval a na důkaz své lásky jí ho věnuje.

Semišigure (2005)

Japonsko 19. století. Otec šestnáctiletého Makiho Bunshira je vážený a ctěný samuraj, ale kvůli podezření z intrik proti císaři je odsouzen k rituální sebevraždě. Ze dne na den se Makimu změní život a on a jeho matka musí čelit ponižováním a urážkám ostatních obyvatel vesnice. Maki se obává, že jeho budoucí život samuraje je nadobro zničen. Nenechá se však zlomit, trénuje dál pilně s mečem a stane se nejlepším bojovníkem v okolí. S velkou náklonností sleduje Makiho vývoj krásná Fuku, dívka ze sousedství. Mezi oběma mladými lidmi vzplane citové pouto, které ale ani sami sobě nepřiznají. Jejich cesty se pak rozdělí a o několik let později se Maki dozví, že se Fuku stala konkubínou císaře a porodila mu dítě.

Marcello Marcello (2008)

Itálie, 1956. Na ostrově Amatrello se uchovala svérázná tradice. Na osmnácté narozeniny každé dívky s ní může jít na první rande pouze ten mladík, který dá jejímu otci nejlepší dárek. A jelikož rybářský syn Marcello se zamiloval do krásné Eleny, rozhodl se předat jejímu otci, místnímu starostovi, ten nejideálnější dárek - řezníkova kohouta, který otce každé ráno nenechá dospat.

Zranění (1985) (TV film)

Leonel (Plamen Sachov), syn zámožného obchodníka z Managuy (metropole Nicaraguy), žije jen pro své studium hudby. Zájem o politické dění v jeho vlasti se u něj probudí teprve tehdy, když se zamiluje do mladé ženy, která se účastní odporu proti diktátoru Somozovi. Připojí se k Sandinistům a při jedné akci je zraněn. Pobyt v nemocnici v NDR ho donutí přemýšlet o svém dosavadním životě a uvažuje, že se vzdá svého snu o kariéře klavíristy.

Liebesleben (2007)

Jara žije spokojeně se svým manželem v Jeruzalémě a má před sebou slibnou univerzitní kariéru. Když se však zaplete se starším, fascinujícím Ariem, její život rázem vybočí ze zajetých kolejí. Navíc ještě zjistí, že její milenec je klíčem k pečlivě střeženému rodinnému tajemství.

Le Passager (2005)

Po sebevraždě nenáviděného bratra Richarda jede Thomas (Eric Caravaca) do sychravé jižní Francie, aby tam prodal dům, ve kterém vyrůstal. Ubytuje se v prázdném hotelu Richardovy bývalé milenky Jeanne (Julie Depardieu) a brzy se s ní a s jejím kmotřencem Lucasem spřátelí. Zamlčí ovšem svou pravou identitu i Richardovu smrt. Lucas však jeho tajemství odhalí.

One Day in September (1999)

5. září 1972, Mnichov, jedenáctý den letních olympijských her. Krátce po čtvrté hodině ranní se dostala palestinská teroristická skupina „Černé září“ do olympijské vesnice a zajala jedenáct členů izraelské výpravy v jejich apartmánu. Jejím požadavkem bylo propuštění 232 Palestinců z izraelských vězení do dvanácti hodin, jinak zastřelí všechny rukojmí. Izraelská vláda odmítla přistoupit na toto vydírání...
Tento dokument, v kterém byly použity výhradně originální záznamy, prostříhány s rozhovory s pozůstalými a s jedním z teroristů, získal v roce 2000 Oskara.

Rosenstrasse (2003)

Když otec zemře a matka náhle začne praktikovat židovské ortodoxní zvyky, vydává se Newyorčanka Hannah (Maria Schrader) do Berlína - rodiště své matky Ruth, aby tam pátrala po její minulosti před emigrací, o které vůbec nic neví. Doufá, že najde odpověď, co je důvodem změny matčina chování. Setkává se s devadesátiletou Lenou Fischer, která jí začne vyprávět dramatický příběh. O tom, jak se v roce 1943 ujala malé osamocené Ruth, jejíž matka byla zatčena a hrozila jí deportace, a jak v Rosenstrasse, kde tehdy Gestapo věznilo židovské muže a ženy z takzvaných smíšených manželství, spolu s ostatními příbuznými demonstrovali a usilovali všemi silami o propuštění svých blízkých.

Milenci mé matky (1986)

Strhující příběh malého Rafala a jeho matky – alkoholičky, kteří bojují s každodenními problémy spojenými s nedostatkem peněz. Krystyna tráví noci po barech ve společnosti náhodných mužů s nadějí, že najde toho pravého, kdo jí a jejího syna zabezpečí. Po opakovaných nezdarech znovu a znovu propadá alkoholu a Rafal se o ní láskyplně stará. Jednoho rána se u nich objeví policie a chlapec musí jít do dětského domova...
Film získal v roce 1986 Stříbrného lva na filmovém festivalu v Gdyni.

Die Apothekerin (1997)

Helle je třicet a jejím snem je mít dům, muže a dítě – jedno v jakém pořadí. Stala se lékárnicí, protože má ráda lidi, kterým je zle. Její poměrně fádní život dostane nečekaný zvrat, když do něj najednou vstoupí tři úplně rozdílní muži. Levin, student medicíny, který miluje peníze, rychlá auta a krásné ženy; kriminálník Dieter a romantik Pawel. Chlípná uklízečka Margot a nečekané těhotenství přispějí k tomu, že celá situace brzo eskaluje. Ještě, že Hella vlastní nadmíru jedovatou domácí lékárničku… následuje řada záhadných úmrtí, která se hodí jako účelné řešení. Černá komedie s Katjou Riemann, která za tuto roli získala v roce 1998 Německou filmovou cenu.

Reklama

Reklama

Reklama