Habermannův mlýn (2010)

A máme tu další velkolepý film, který mě zklamal a naprosto nesplnil mé očekávání. Obdivuji ty, kteří dali plné hodnocení. Pro mne to byla jen další kopie filmů o druhé světové válce a popisování česko-německých vztahů. Tentokráte se film zaměřil na Sudety a problémy s mícháním národností, židovského původu a vůbec.. však to znáte. Nesympatičtí herci; nezachránil to ani Roden, ač jsem na něj hodně sázel, ale s tím jeho štěkem ani nešlo víc dělat. Dějová linie přeskakovala jak poškrábaná deska. Hudba docela nic moc. Nezapamatoval jsem si z toho zkrátka nic, co by mi vyrazilo dech. Že byli Němci svině víme, že se pak chovali Češi naprosto stejně víme taky. Tak mi tedy povězte, co je na tom tak světoborného? Jsou lepší filmy, které se zabývají tímto tématem. Tohle je jen slabý odvar. 60%

Red (2010)

Moc povedený film o veteránech ve svém řemesle. Mohlo tam být pravda méně melancholických dialogů, které u diváka místy vyvolají trapný pocit, ale jinak je to veselá akční komedie. Všichni herci odvedli skvělou práci a jen dokázali, že na to pořád mají. Příjemná zábava, kterou můžu vřele doporučit ostatním. 80%

Po přečtení spalte (2008)

Několik dějových linií, slepených do jednoho příběhu (či snad naopak). Nicméně je to velmi veselá komedie o lidské hlouposti, všednosti, konspiracích a touhách. Věčně zamotaný film, ve kterém procházíme životy několika lidí a sledujeme jejich reakce na životně mezní situace. Bavil jsem se, smál se a odnesl jsem si z kina po zhlédnutí dobrý pocit. Mám rád skládačky a hlavolamy a tak na mě tenhle film působil. Navíc komediálně podaný. 70%

Blbý a blbější (1994)

Zprvu jsem nevěděl, jestli dát 3* nebo 4*, protože je to někde na půlící čáře. Není to film, který by mě vyloženě zaujal a který bych vyhledával. Pokud se na něj nemusím dívat, tak tak nečiním. Je tam pár momentů, kdy se člověk zasměje, ale jinak je to docela trapná komedie o tom nejprimitivnějším humoru. Pokud hledáte něco korespondujícího, mrkněte na Natoč to, nebo podobné pořady, věnující se krátkometrážním vtipným situacím. Tohle je jen slepenina takových situací. Na odreagování a výplach mozku je to fajn, ale jinak zde není co hledat. 70%

Vánoční koleda (2009)

Nevím, jestli je to zrovna film pro nejmenší, protože mi to připadalo spíše jako horror. Dojemný příběh ale přeci jen zapůsobil a svižné tempo se mi velmi líbilo. Možná to není žádná pecka a přelomový film, já ale z kina odcházel s dobrým pocitem a úsměvem na rtech, což se mi stává jen po zhlédnutí opravdu pěkného filmu, který na mne udělal dojem. Navíc za 3D efekt přidávám hvězdu navíc. 90%

Náhradníci (2000)

"Jsem hrana!" ..Výborná komedie o americkém fotbalu. U ničeho ze sportovního prostředí se tak nezasměji, jako u téhle slátaniny. Parádní nápad s náhradníky, kteří mají zastoupit profesionály. A že to jsou náhradníci jak se patří. Vydařený snímek se skvělými herci, hudbou a hlavně promyšleným příběhem, který vás dostane na lopatky. Možná nemá na 5*, ale já mu přidám už jen proto, že se na něj dá podívat dvakrát po sobě a vadit vám to nebude. 90%

Kmotr (1972)

Jako čtenář knižních předloh k filmům mohu jen smeknout, neboť film nikterak nezaostává. Řekl bych, že je zdárným ztělesněním papírové verze a přesně takhle jsem si představoval postavy i v knize. Neskutečný náhled do podsvětí mafiánů je tu bezesporu ztvárněn do nejmenších detailů a diváka naprosto vtáhne mezi účastníky téhle bitvy mezi klany. Téměř perfektní dílo s úžasnými hereckými fenomény. 95%

Rafťáci (2006)

Když se podíváme na volné pokračování Snowboarďáků, tak je to určitě ještě trapnější počin, než předešlý film. Co si budeme nalhávat, už jsme to jednou viděli a tady není vůbec nic nového. Ztopoření mladíci jedou na vodu a chtějí si mermomoci zasunout. Některé scény jsou velice úsměvné, ale ty celý film nezachrání. Chlapci Mádl a Kotek už by se raději do dalších dílů pouštět neměli. 40%

Snowboarďáci (2004)

Trochu nepovedený způsob, jak natočit teenagerovskou komedii a čerpat zároveň z americké (čti hloupé) tvorby a snažit se to smíchat se Sněženkami a machry. Herecké výkony byly řekněme standardní a zvláště Mádl se mi docela líbil. Ale příběh měl trochu mezery a vůbec to bylo celé takové bez myšlenky. Pak se člověk diví, že dnešní mládež trpí dementními představami o životě, když jim dnešní filmová tvorba nabízí takovéhle bludy. Vyložený průměr. 50%

Perníková věž (2002)

Určitě to měl být dechberoucí dojemný příběh o dnešní mládeži, ale záměr se moc nepovedl. Jan Dolanský herecky dělal co mohl, zbytek teenagerů byl krapet mimo. Celkově to bylo takové klišovité a fádní. Možná se na tom podepsal i Milan Šteindler, ale určitě za to může velkou měrou scénář, který mi nepřišel jako výhra v loterii. Záměr tam byl, ale nepodařilo se jej naplnit. Nicméně závěr filmu byl velice pěkný. Škoda, že takový nebyl celý. Na zamyšlení ano.. ale víc od toho nečekejte. 60%