atomn

pisálek rypálek

homepage

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 6.12.2018  17:54

svěží, detailní, zábavný, vtipný, hravý. celej druhej akt jsem regulérně netušil, kudy to půjde, a těšil se na každou další minutu. takhle "přiblble" a lehce měl spidey v mý mysli dycky vypadat. bezpochyby nejoriginálnější a nejdotaženější audiovizuál (ty songy! ten mix! ten zvukovej design!) letoška. lord/miller prostě měli toho sola dělat. moje hodnocendo přesně mezi čtyřou a paterem, plná palba za tu nefalšovanou, skoro až klukovskou zábavku, která se mi s novejma filmama pro kino-masy hledá a hůř a hůř.

• 5.12.2018  13:29

kdyby to byla počítačová hra, tak si užiju engine /haha/, grafiku a skvěle zpracovanej setting. bohužel je to ale film s šílenym narativem, šílenejma postavama a stovkou klišé, který plácá pána prstenů, matrix, wild wild west, cloud atlas, terminátora... a vlastně si to částečně půjčuje i jejich hudební témata. palec za nemrtvýho scarface robo-tatu, kterej má jedinej nějakou substanci a alespoň trochu zajímavou backstory. věštim hodně drahej průšvih, v příštim díle chci místo fajtky londýna se zdí skandovat u boxu brno versus kuřim.

• 1.10.2018  13:27

chazellův pohled na věc je david s událostí velikosti goliáše. first man funguje neobyčejně dobře jako univerzální poselství v originálně pojaté formě retro biopicu, který ke svému fungování postavu armstronga vlastně vůbec nepotřebuje. jeho "hrdinství" nezobrazuje jako člena posádky, co se vydal do neznáma, ale jako manžela a především – tatu. k tomu řemeslná špička s interstellarovskym analogem s točkou na filmovou surovinu z ruky. totální bravec!

• 24.5.2018  22:33
    451 stupňů Fahrenheita (TV film) (2018)

totálně nezvládnutej nefungující mišmaš už jednou vyzkoušený látky, se kterou je tu zacházeno s tak banálním necitem, až to bolí

• 14.4.2018  00:09

totální rozklad na prvočinitele

• 11.4.2018  00:14

absolutní výhra rapidmontážový formy, kterou si najbrt piloval v seriálovym angažmá – tady do ní sice recykluje pár svejch nápadů z minulosti, za tu hravost, vynalézavost a šílenou snahu ovšem kloboučekkk šátečekkk

• 26.3.2018  13:31

percival je geek s vizuální liposukcí, art3mis je hot i v počítačově generovaný podobě a halliday je správně ujetej vývojář/fanda. ready player one je doslova taková, jakou jsem ji čekal, snad jen s autorskou obměnou oněch tří hádanek – co si budem, dndčko by na plátně asi moc nefungovalo. spielberg místo toho servíruje vysokooktanovou akci, kterou ovšem často zastavuje a obratně skáče z fikčního světa reality do oasis – nemůžu říct, že to nefunguje, intertextuálních pomrků je triliarda a sám jsem jich stihl pouze několik. proto vlastně moc nechápu kdo je steveova cílovka, poněvadž malí kucí ještě nemaj šanci tyhle odkazy pochytit a starší generace novinářů se ve finální řežbě svorně pozvedla a odešla ze sálu (pro moje vrstevníky je to zas celý nízko co se týče PG a klišé, kterým se to rozhodně nevyhejbá). úkol splněn, samozřejmě, už z adaptovanýho materiálu je jasný, že tohle nebude pro každýho a rozhodně to není mistrova kdovíjak nadprůměrná práce, v IMAXu bych si to ale už jen kvůli řemeslu dal klidně znova.

• 3.3.2018  21:20
    Mute (2018)

obratně natočený nic

• 1.3.2018  22:33

kuba vansa a ondra hudeček ftw. nesmyslně mravenčí quest zabalenej do propracovaný hodinky, nad kterou se očividně přemejšlelo. všecko tak, jak má bejt – snad jenom škoda tý šíře a komplexnosti úvodní třetiny, která pak vymizí a rezignuje na napínavý sestřihy televizního záznamu. už ale jenom kvůli těm godlike záběrům od mantinetů na pětatřícu to stojí vidět, a taky teda proto, že díky hudečkovi v tuzemsku konečně vzniklo něco, co se dá nazvat poctivou filmařinou.

• 24.2.2018  20:57
    The Ritual (2017)

hodně slušná špína, který by slušelo vystřihnout posledních 28 minut :(((

• 18.2.2018  20:34
    Lady Bird (2017)

jako fajnovej filmovej obyčej, adorace od akademie v rámci nejlepšího filmu fakt ne-e

• 18.2.2018  11:16
    Psí ostrov (2018)

velká nádhera v balíčku omáže k japonský kultuře a generacím filmu, je tam kurosawa, miyazaki, těžká japanofílie, žádná obří ucelenost, univerzální mesidž, prostě velká pusa roztodivna s pitoresknem, to, co máme na wesovi tak strašně rádi, žejo.

• 10.2.2018  17:39

oddechovka, která by byla bez kendričky poloviční <3

• 9.2.2018  23:56
    Bába z ledu (2017)

už to vypadalo, že sláma trefil do černýho, ale přestřelil, bylo to moc a tim pádem robotický, herecky uměle přehrocený. i tak ale jednoznačně jedna z nejlepších věcí, co tu scénářově a režijně vznikla – hra na skutečnost, o který je radno upozorňovat.

• 9.2.2018  21:59

moštík <3

• 5.2.2018  00:19
    The Layover (2017)

dudário: smrtící zbraně

• 5.2.2018  00:17

to muselo dát takový práce. přitom taková blbost.

• 31.12.2017  11:05

lišák totální top

• 26.12.2017  04:29
    Soupeři (1977)

audiovizuální klenot, kterej je o několik řádů výš než všecko ostatní

• 25.12.2017  00:44

jako povídkový obrazy jo, jako soudržnej celovečerák ne-ne. kaiser super, na svěráka mladšího dost kostrbatá režie.

• 19.12.2017  03:13

zlo ale nejvíc guilty pleasure

• 14.12.2017  02:39
    To (2017)

doprdelé to-totální zlo

• 13.12.2017  02:14
    Sněhulák (2017)

super lokace a potenciálně super cast, nedokážu pochopit jak to moh' alfredson takhle zprasit. všechno špatně.

• 7.12.2017  23:00
    Kvílení (2016)

kompletní rezignace na racionálno, která z toho dělá filmovou lahůdku a pro mě jeden z nejlepších hororů vůbec-

• 23.11.2017  00:46

punková, skoro až televizní anti-forma tomu celýmu absurdnímu nonsensu nažvejkává do červenýho. supr!

• 22.11.2017  02:31
    Mindhunter (TV seriál) (2017)

holt mccallany neskutečnost.

• 17.11.2017  19:20

originální jabba hutt!

• 17.11.2017  17:32

superdůležitá věc, která trpí na zbrklou a nedostatečnou formu, články na a2larmu jsou paradoxně o poznání sugestivnější

• 15.11.2017  23:50
    Atlantida, 2003 (studentský film) (2017)

moc dobrý, jen to má úplně stejnou stavbu a nápady jako v durkinově mary last seen (2010). těžko říct, esli je to byl záměr, esli jo, krást se nemá.

• 15.11.2017  23:46
    Špína (2017)

nvotová jede. moc moc moc dobrý, pani ví dobře co z filmu prodat a prodává to fakt šikovně. scénář jinak dost kiksuje, jednotlivý obrazy se propojují znouzecností záběry na random místa v blavě a postavy jsou často kvůli všeobjímajícímu absurdnu dost neuvěřitelné. těšim se na další věci a v tichosti přeju odvyk zlozvyku přehnanejch zvukovejch lekaček.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9