TerezaVanCZ

TerezaVanCZ

pilně studující

<< předchozí 1 2 3 4
    • 1.5.2011  19:48

Jako recept na partnerské problémy bych Manžele a manželky určitě nedoporučovala, ale nezadaným vdavkuchtivým ženám se může hodit strategie Mii Farrow à la "be passive agressive"

• 20.3.2010  11:45

Tak takhle se vyrovnává s minulostí. Američanům můžeme vytýkat cokoli, ale to jak se vypořádají se svými skandály je obdivuhodné. Janek Kroupa se bude muset o investigativním novinářství ještě hodně naučit, aby o něm mohl vzniknout takovýhle film. Práce Bernesteina a Woodwarda byla obdivuhodná. Nevím jestli mně teď najednou práce novináře přitahuje nebo odrazuje. I když tehdy to byla ještě poctivá novinařina. Psaní na stroji či probírání se v knihovně všemi archivními materiály se dnes už zase tolik nevidí. Chtělo by to dodat našim novinářům větší odvahu probírat se všemožnými kauzami. Jenomže na druhou stranu naši politici se drží svých postů jako klíšťata, tak netuším co by je mohlo zdiskreditovat natolik, aby udělali služby veřejnosti a odstoupili ze svých funkcí. Ve jménech se vyznat nedá, ani se o to nijak nepokoušejte, stačí se pouze unášet dějem ono ke konci to napovrch nějak vyplyne samo, bez toho aniž byste znali jména všech kongresmanů. Jako nekuřačce ale obránkyni práv kuřáků byl postoj Bernesteina (D. Hoffman) k tabáku více než sympatický.

• 14.3.2010  19:09

Tak mé ohromné očekávání Alenka nesplnila, což ale neznamená, že Tim Burton natočil špatný film. Naše stařičké kino nabízí promítání pouze v 2D (ne že by mi to vadilo), tudíž si nemůžu ztěžovat nebo naopak vyzdvihovat speciální 3D efekty. Jinak mně po výtvarné stránce Alenka přišla jako typický Burtonovský propracovaný do nejmenšího detailu oku lahodící film. Danny Elfman opět splnil svou úlohu na jedničku a jeho soundtrack je opět jedním z největších kladů filmu. Trošku mi ale vadilo, že Alenka nedokázala diváka vůbec strhnout, nějak se u mě totiž vypařil přirozený instinkt fandit dobru, snad jediný Johnny Depp přidával dobré straně punc, protože Bílá královna v podání Anne Hathawey by mně k hrdinským výkonům těžko přemluvila. Asi to bude potřebovat ještě jedno klidné shlédnutí bez neustálého šustění popcornových sáčků a dětského štěbetání.

• 4.3.2010  14:30

Fashion, fashion, fashion...o ničem jiném to už není. Zatímco seriál vtipně reflektoval partnerské problémy, film je pouze o módě. No ale nebyla bych ženského pohlaví, kdybych netvrdila, že jsem si to přesto užívala.

• 16.2.2010  19:45

Tak v kině mezi samými dětmi jsme se smály pouze my. Je snad Mikulášův svět tak vzdálený dnešním dětem? Doufám, že proboha ne. Promítat jim Mikuláše stále dokola by to chtělo, až se jim do té hlavičce vtluče, že nejlepší dobrodružství beztak zažijí venku na hřišti s partou pirátů, rytířů nebo zlodějů.

• 9.2.2010  18:34

I Matt Damon se někdy s výběrem sekne. Dvouhodinový příběh o sobě srostlých dvojčatech můžou doopravdy natočit jenom amíci.

• 9.2.2010  09:40
    Božský (2008)

Prostě božský. Popravdě nevím, co mám napsat, abych dokázala vystihnout tu obrazovou genialitu Paola Sorrentiniho. Už po prvních minutách Vám prostě vyrazí dech. Úvodní scénu by ani Tarrantino nezvládnul lépe. Což mě přivádí k úvaze, že i když je italská politika zkorumpovaná od spodních vrstev až k těm nejvyšším, pořád si umí zachovat styl a dekoru. Asi jsou moc silná slova o poslání našich politiků učit se od těch italských rétoriku či styl oblékání (srovnejme naše 90. s těmi italskými: účes à la jágr nikdo na hlavě nemá). Ale to mě zavádí úplně někam jinam a už slyším spoustu nesouhlasných hlasů typu: "A co třeba Berlusconi?". Každý si musí udělat svůj vlastní názor, ale jsem si stoprocentně jistá, že i mistr obrazu Sorrentino by nedokázal z naší politické scény vyfilmařit ani ťuk. Zpátky k filmu. Toni Servillo by v klidu mohla změnit hereckou kariéru za tu politickou (ostatně je dobře vidět, jak celá politika záleží hlavně na vystupování na veřejnosti a špetka hereckého kumštu se vždycky hodí). No a hudba? Kdo čeká nějaké zádumčivé smyčce ať si pustí trailer, který mu prostě vyrazí dech. Rada na závěr. Nesnažte se pochopit všechno napoprvé. Vyznat se ve jménech je nadlidské síly. Bohatě stačí, když si potom přečtete článek o Andreottim a všechno Vám to zapadne do sebe, tak jak má. Dávejte pozor na to, co Andreotti říká. Některé jeho citáty jsou známy po celé Itálii. Jenom by mě zajímalo nakolik je Il Divo pravdivý, kde čerpal Sorrentino, aby se v tom "belzebubovi" vyznal.

• 8.2.2010  15:01
    Vyprávěj (TV seriál) (2009)

Aspoň za pokus to stálo. Možná s odstupem let doba seriálu Vyprávěj bude tak vzdálená, že i hodnocení nebude stát na určitých dobových nesrovnalostech (to mám od rodičů, jsem totiž posametové dítko).

• 8.2.2010  11:35
    Narušení (1999)

Girl, interrupted si prostě nezaslouží být porovnáváno s Přeletem. Není radno srovnávat každý film z psychiatrické léčebny se skvostem filmografie. Což ale neznamená, že si své místo mezi diváky Suzanna a Lisa nenajdou. Totiž jsou to právě ony, kdo drží tenhle film pohromadě. Mně ale unikala jiná věc, to že se to má odehrávat v 70. letech, na to jsem přišla až asi v polovině filmu, když chovanky ústavu sledují v televizi zprávy o smrti M.L. Kinga jr. A když nad tím teď přemýšlím, tak mě mělo trknout i plánované narukování přítele Susanny. Příběhu chybí jasné zřetelné dobové kontury jako třeba dřívější praktiky v léčebnách nebo společenská morálka v 70., apd. No, přestanu rýpat. 4* si zaslouží bez debat už jenom proto, že hlavně osudy hlavních postav jsou strhující od začátku do konce.

• 7.2.2010  17:02

Vždy když jsem na Sedm let v Tibetu náhodou narazila v televizi, tak už jsem se od ní nehnula přesto, že to teda žádná akční podívaná plná zvratů není. Kouzlo tkví někde jinde (a ne není to v Bradu Pittovi). Možná je to ve svíravém pocitu úzkosti nad tak přátelským a mírumilovný národem jako jsou Tibeťané. A je to jeden z těch filmů, kde by happyend potěšil každého a na celkovém hodnocení, by mu to neubralo ani jedno procento. Možná za pár desítek (kéž bych mohla napsat jednotek) let se konečně dočkáme.

• 7.2.2010  10:58
    Žert (1968)

Já bych to nedokázala. Nedokázala bych odpustit, teda spíš nechat si ujít příležitost vrazit pořádnou ránu přímo do obličeje člověku, který mě připravil o šest let života. Ovšem je správné mstít se? Ludvík by musel v tom případě odejít se zkrvavenou pěstí než by se zúčtoval se všemi lidmi, kteří tenkrát v sálu zvedli ruku. Spousta otázek Žert vyvolává, ovšem o to méně odpovědí nacházíme. Ať žije Trockij!

• 6.2.2010  14:02
    Pokání (2007)

Absolutní zklamání. Čekala jsem totální emociální vyšťavení,a ono nic. Po skončení jsem klidne mohli jít hrát ping-pong. A to já se rozbrečím u každého druhého filmu. Dokonce jsem se chvílemi i nudila. Nevím, co se to se mnou děje, protože Pokání má všechny předpoklady romantického dramatu: skvělí herci, strhující režii, kdy se režisér soustředí hlavně na krásu obrazu, no a samozřejmě hudba dramatická, citlivá, nervy drásající. A já na to pořád nic. Je to ve filmu nebo je to ve mně? Jediný, co mě napadá, je to, že od začátku byl děj neskutečně předvídatelný.

• 30.1.2010  15:01

Pro mě jsou všechny díly Colomba svaté. Ale počkat....

• 30.1.2010  11:39
    Paříž (2008)

Není to úplně typický příběh s proplétajícími osudy jednotlivých postav, kdy jeden krok ovlivní osud dalších, spíš se jedná vždy o letmé setkání na ulici, která ovlivní diváka a ne tu postavu. Paříž bych klidně označila za herečku ve vedlejší roli. No a jinak, co se týče otevřených konců, to je pro mě jako kobliha bez náplně. Ovšem v případě Paříže se do ní ráda zakousnu i kvůli velesympatické Juliette Binoche a Romainu Durisovi jako bývalého tanečníka.

• 30.1.2010  11:39

Při pohledu na glamrockovou éru mi připadá naše současná hudební scéna poněkud mdlá a málo zářivá a s tím i fakt, že o naší generaci se prostě nic takového jako Velvet Goldmine nevznikne no a tím chci jednoduše říct, že Todd Haynes natočil film o jedné hudební generaci se vším jak má být. Vzestup, vrchol a pád a se všemi náležitými zvraty. Párádně barevná podívaná se skvělými herci (jenom Christian Bale mi moc neseděl a jeho výraz byl pro mě hodně nepřesvědčivý). Nemusíte být fanoušky glamrocku (eg.T Rex), abyste si Velvet goldmine náležitě užili.

• 29.1.2010  14:24
    Iluminace (1973)

Docela ráda bych potkala někoho, kdo by mi tento film vysvětlil (i když nevim jestli se to povede, když sám režisér byl u uvedení svého filmu na FnŘ Písek a pokoušel se nám sdělit své myšlenky, které do filmu vložil). Bohužel jsem skoro usínala, abych se mohla vůbec soustředit na děj (který byl mimochodem minimální), absolutně nic mě nedokázalo probudit z letargie a začít vnímat, co tím chtěl vlastně Zanussi sdělit. Ale pokud jste příznivcem niterných myšlenkových pochodů mladého "co mám dělat se svým životem" vědátora, tak směle vám Iluminaci doporučuji.

• 29.1.2010  09:50

2* za Juda Lawa a Natalie Portman. Jinak je vcelku škoda, když se podíváte na plakát a po pár minutách filmu víte, jak to celý dopadne. U romantické komedie to je úplně v pořádku, ale u Borůvkových nocích to prostě nefunguje (teda aspoň u mě). Názory se různí, já jsem se hlavně hrozně nudila, i přesto, že film je poměrně krátký. Kamera, soundtrack, scénář, Norah Jones, prostě nic nezafungovala, jak má.

• 29.1.2010  09:41

No tak Clooney zapadl do své role jako do svého přesně padnoucího obleku. Pokud by šlo dát víc hvězd, tak jsem si jistá, že tak kolem čtyřicítky bych ráda nějaký přidala. Ale hodnoty, které jsou zde obsaženy, jsou univerzální. Protože jsem čekala spíše zklamání, že to nebude tak skvělý, jak se píše, tak jsem byla více než překvapena. Všechno do sebe zapadalo jak má. No a až se nemůžu dočkat dalšího Reitmanova filmu tentokrát s Jimem Carreym. Prozatím se musíme spokojit (v pozitivním smyslu) s Up in the air.

• 28.1.2010  17:00

Nuda, nuda a ještě jednou nuda. Silou vůle jsem těch deset minut vydržela. Prostě bych od chlápku s nohama zalitýma v betonu čekala něco víc, než jen volání pomoc. Teda v reálu asi ne, ale ve filmu???? Promiň, ale líto mi tě vůbec nebylo.

• 28.1.2010  16:05
    Vyfič! (2009)

Kolikrát jste za svůj život použili slovo Vyfič?? I kontrola pravopisu mi to nebere. (postesk nad zoufalým překladem) Drew Barrymore měla radši zůstat za kamerou, její postava je neskutečně protivná. No ale pro mě byl účel Whip it splněn. Až pudu kolem nejbližšího bazaru, nebudu váhat a první brusle, které uvidím budou moje. (prosím ať jsou růžové).

• 24.1.2010  16:08
    Black Button (2007)

Aspoň až se mě někdo řekne: "push the buttom", budu vědět, co mám dělat. Jinak režisér zvládl perfektně gradaci napětí a emocí aktérů přííběhu. Pointa asi není tak skrytá a spousta lidí napadne, ale to není na škodu.

• 24.1.2010  15:56
    Inside (2002)

Atmosféra tohoto snímku je hodně děsivá a ponurá. Myslím si, že ani jeden z nás nedokáže nahlédnout tomu chlápkovi do hlavy, i přesto že jeho vnitřní hlasy jsou okem spatřitelné. Na otázku co se skrývá v každém z nás, odpověď sice nepřináší, ale k zamyšlení donutí. ke shlédnutí http://www.youtube.com/watch?v=OjTOs1L3SBg&feature=related

• 24.1.2010  15:42
    Spin (2005)

Snažme se ze všech sil něco napravit a můžeme si být jisti, že se to pokazí někde jinde. Není třeba to dlouze rozmazávat, ani DJ strážný nás totiž nezachrání.

• 20.1.2010  07:16
    Falling Cat (1894)

Zlatý střed, protože vážně nevím, co mám dát.

• 20.1.2010  07:03
    Říct si to můžeme... (studentský film) (2009)

Tak komentář autorky mě vážně pobavil. Nebyl by to špatný nápad, aby třeba Hřebejk nadával uživatelům csfd za jejich mnohdy podprůměrné hodnocení. No a co, že to byla prvotina?? Já hodnotím film, a ne zkušeností režiséra. Dovolím si udělat malou paralelu. Kdybych byla například pekařem, tak taky nebudu prskat na zákazníky, ať si zkusí upéct lepší housky, když se jim nelíbí. To si v tom případě vybrala špatnou profesi. A oslovení blbci mě docela uráží. S černým humorem blbcem je ona, která tady má 54% film. Kratičká kritika, která má posunout autorku dál: Ono to není tak špatný, ale klišé věty typu: ty pořád sedíš u fotbalu jsou u krátkého filmu, jak pěst na oko. A navíc se jedná o stále odrbané téma: nevěru. Nic proti, ať se točí o nevěře, ale aby se uspělo musí tam být něco navíc a to tady chybělo. Kritikám technického rázu se vyhnu, přece jenom se jedná o studentský film. (20.1.10) No super, tak už nejsme blbci, ale trapnej koutek odpůrců. To potěší. No a, když porovnám podobné cvičení Rybáři, tak to by i video ze školní besídky bylo lepší. Pokud se chce slečna režisérka srovnávat s tímhle, tak nemám prostě slov. Jo a ještě, do žádný diskuze nemusím. Po přečtení návodu k použití csfd, jsem se nedopustila na rozdíl od ostatních (viz TheMaker) ničeho, co by nebylo v souladu s těmito předpisy."A mohou se taky konfrontovat s názory ostatních komentujících. V žádném případě by neměly být bezduchými štěky typu "Nádhera. Moc krásné, Angie ! " nebo "A ti herci jsou výborní, pochval je za mne ". (21.1.10)

• 20.1.2010  07:02
    Město bohů (2002)

Myšlenky mi při pomyšlení na Cidade de deus běhají hlavou a popravdě (si skromně myslím), že mám toho spoustu co říct,ale ono asi vážně bude stačit pouze jedna věta, aby z mého komentáře nevznikla litanie na zkaženost světa: PROBOHA, VŽDYŤ TO JSOU POUZE DĚTI!!!! Myslím, že to by bylo vše, čím bych chtěla přispět.

• 19.1.2010  16:15
    10 minuta (2002)

Začíná ve mně hryzat svědomí, že za těch deset minut koukání na film, bylo zabito desítky lidí na opačné straně zeměkoule. Ale co s tím můžeme dělat???

• 19.1.2010  15:57
    Reach (2009)

Ach jo...lepší konec by tomuto snímku slušel víc.

• 19.1.2010  15:13

Tak na mě teda vůbec nezapůsobilo, což je ale dáno nejspíš tím, že sledování kraťasu na youtube nemá absolutně žádnou atmosféru.

• 19.1.2010  15:01
    Oktapodi (2007)

Za co proboha tolik nominací???

<< předchozí 1 2 3 4