Defaultovna

Facebook: muska.pivna

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 6.4.2021  15:42
    Nebraska (2013)

Presne ten typ filmu, na aký mám chuť cez víkend poobede, keď je vonku hnusne a ja si navlečiem svoju deku s rukávmi, ktorú som dostala od kamošov k tridsiatke a verte tomu alebo nie, ide o MEGA vynález :-) Čiernobiela kamera bol pri tomto snímku vynikajúci nápad. Všetky postavy boli skvelo napísané aj zahraté, príbeh zahrial pri srdiečku, a.... ach, ako ja zbožňujem tieto tiahle jazdy nekonečnými cestami Ameriky! 9/10*

• 6.4.2021  15:36
    Vzmuž se (2015)

Uf, 70%? Vážne? Vravím si: Britský rom-com so Simonom Peggom, to sa zas nasmejem. No, a nenasmiala som sa. Teda konkrétne raz, a to na takmer záverečnej scéne (SPOILER!), kde Jack s bandou žúrujúcich mládežníkov beží v spomalenom zábere londýnskymi uličkami a hrá do toho Whitesnake. Inak je to divné, nevtipné a plné cringy scén a dialógov. Plus obe postavy sú, samozrejme, na facku.

• 6.4.2021  15:30

Taká nenáročná príjemná indie blbina, na aké sme od Reitmana zvyknutí. U mňa o čosi slabšie než Thank you for smoking, no lepšie než preceňovaná Juno. Tých klišé, pri ktorých máte chuť si vydriapať oči a nahlas si spievať aby ste nepočuli ako mladá trieska dverami auta po tom, čo jej mamka spravodlivo naloží /btw, za to tresknutie dverami auta by v "RL" naložila moja mamka mne ešte viac) je tu dosť, ale poväčšine je to na také menšie pousmiatie. Adam Sandler mimoriadne prekvapil, ide azda o prvý film, kde som si z celého srdca nepriala, aby jeho postave stalo niečo fakt zlé. Jenifer Garner a jej defaultne znepokojený výraz je štandardne na facku, a Timothée Chalamet je na zožratie aj keď hrá tupého futbalistu s rozbitým nosom. 6,5/10*.

• 22.3.2021  09:06
    Magnolia (1999)

Konečne dobehnutý kult. Hodnotenie asi takto: film je skvelo napísaný aj zrežírovaný, úplne chápem o čo mu ide, a to sa mu v podstate aj podarilo. Na druhej strane mám ale, čisto subjektívny, problém s naráciou a postavami, a to úplne rovnaký, ako pri Punch-Drunk Love od tiež PTA. Mne tie hysterické cholerické postavy s absolútnou absenciou esenciálnej logiky skrátka nerobia dobre, idú mi na nervy, neviem sa s nimi stotožniť, a napokon sa pristihnem pri tom, že mi je jedno, čo s nimi bude, alebo v horšom prípade, očakávam satisfakciu a dúfam, že sa im prihodí niečo fakt zlé. Asi starnem a zakrpatievam, je totiž pravdepodobné, že keby som tento film videla tak 10 rokov dozadu, bola by som uchvátená. Pol hviezdičky navyše za skvelú kameru a scénu kataklizmy. Takže 6,5* z 10.

• 15.12.2020  23:05
    Pátrání (2018)

Forma predčila obsah. Záverečná pointa je na jeden veľký facepalm. Škoda.

• 10.12.2020  14:47

Uf, tak neviem, pozerala som ten istý film ako ostatní? Lebo mňa teda veľmi neohúril a nebavil. Iste, Robin Williams zahral skvele, ako to on zvykol, a bolo tam aj pár vydarených vtipov, ale podľa mňa tento film strašne zostarol. Pri niektorých scénach som vyslovene trpela, väčšinou pri tých pseudokomických pri rozhlasovom mikrofóne. Druhá možnosť je, že mám skrátka inú predstavu o humore a komédii, ako americkí vojaci vo Vietname v 60-tych rokoch. Ale hej, samozrejme, What a wonderful world scéna bola skvelá a chytila za srdce. No to je žiaľ všetko. 6/10.

• 18.11.2020  16:29
    The Morning Show (TV seriál) (2019)

Po zhliadnutí celej prvej série: Seriál ma mimoriadne bavil, dobre sa pozeralo takmer na všetko - s výnimkou grimás Jennifer Aniston. Neviem, či mala v scénari prikázané takto j*bnuto sa tváriť (fakt nenachádzam priliehavejší výraz, a to sa veľmi snažím, ja inak v bežnom živote ani nenadávam, naozaj!), pravdepodobne hej, no jej postave som mala chvíľami až živočíšnu chuť jednu materinskú, dobre mienenú tresnúť. Ale to, že mi nejaká postava ide takto na nervy asi znamená len to, že je naozaj majstrovsky dobre zahraná, takže v konečnom dôsledku tlieskam. Všetko ostatné u mňa bez výhrad. Netrpezlivo čakám príchod druhej série.

• 1.10.2020  08:33
    Medianeras (2011)

Tak som po dlhej dobe narazila na film, ktorý ma naozaj úprimne chytil za srdce takým tým špeciálnym štýlom, ktorý si vyžaduje opätovné zhliadnutie. A mám z toho fakt radosť. Taký milý, smutno-pekný ňuňu filmík.

• 8.9.2020  12:09
    Samotáři (2000)

Prvý krát som tento film videla pred desiatimi rokmi, a síce ma oslovil, nejako som nedokázala pobrať jeho kultovosť. Hlášky však boli vtipné, Macháček boží, hudba úplne skvelá, a celková atmosféra veľmi sympatická. Teraz, v roku 2020, mám už priblížne toľko rokov, ako postavy vo filme, nuž som si ho včera večer pozrela znovu. A fascinuje ma, ako veľmi som ho vtedy pred rokmi nedokázala absorbovať. Ono do tohto treba asi tak nejak treba "dožiť". Jasné, nejde o nijaké hlboké posolstvá ani metafory, žiadne "generačné výpovede", skrátka len nenápadné depky v životoch hŕstky postáv. No dosah to malo na mňa mimoriadný. Si asi idem drbnúť jointa, pustím si k tomu soundtrack, a budem rozmýšľať o rôznych samotách.

• 7.7.2020  22:51

Tento diel strašne bolel.

• 9.6.2020  22:09

Mimoriadne príjemné a svieže dielko, ktoré zahreje pri srdiečku a opráši spomienky na tínedžerské dialógy vlastnej produkcie. Priznám bez mučenia, že pri záverečnej scéne (v škole) sa mi podarila aj jedna slzička dojatia. A hej, námetom to trochu pripomínalo môj obľúbený Mannen som elsket Yngve (nový chalan v meste, ktorý rozvíri pokojné vody vnímania vlastnej sexuality hlavnej postavy), no vo výsledku je to predsa o dosť iné. U mňa dobré, 8/10.

• 28.5.2020  12:53
    Beat Street (1984)

Celé super, postavy sympatické, situácie roztomilo klišovité (ale rovnako ako pri Breakfast Club láskavo prižmurujem oči zohľadňujúc rok vzniku), a tá hudobná zložka! Žiaľ, hviezdu strhávam pre dve veci, bacha, možno bude SPOILER: 1) Tá romantická zápletka - wtf, niečo mi ušlo? Ako to vlastne celé dopadlo? 2) To záverečné predstavenie - wtf, niečo mi ušlo? Tešila som sa na silné beaty a poctivý hip hop, a on tam furt spieval dáky ujo v župane. Ak by mi takéto čosi hralo na silvestrovskej žúrke, radšej si drbnem ešte zo tri borovičky, nech nezaspím od nudy. Škoda, no. Takto len 7,5/10

• 12.12.2019  22:31

Oh, fuck, toto fakt bolelo.

• 4.12.2019  15:18

Prvá hodina ma neskutočne bavila, bohužiaľ, ako sa dej presunul do kostola, už som len trpela. Totálne pochované. Hodnotenie preto zrážam na polovicu.

• 4.12.2019  11:38

Zábavný a naivnučký film, ktorý som zjavne mala vidieť tak pred pätnástimi rokmi, aby som si ho vedela vychutnať v jeho plnej kráse. Treba uznať, že film má slušné tempo a o humorné scénky tu núdza naozaj nie je. Najviac ma však dostala scéna s vystúpením na alegorickom voze a najmä absolútne trefný dialóg Sloane a Camerona: C: I don't know what I'm going to do. S: College. C: Yeah, but to do what? S: What are you interested in? C: Nothing. S: Me neither!

• 11.11.2019  22:20
    Joker (2019)

Jokerovou najväčšou zaujímavosťou je to, ako pramálo má človek pri jeho sledovaní pocit, že pozerá film o komiksovom anti-hrdinovi. Ide o silnú psychologickú drámu z nenormálnym sociálnym presahom. Nehovoriac o tom, že Phoenix zahral tak, až mi zvieralo srdce. Apokalyptická scéna, obohatená skladbou White room od kapely Cream je len čerešničou na torte. Skvelé, naozaj skvelé. 9/10.

• 11.11.2019  22:15

No, to som si zase dala. Smažené zelené rajčiny sú klasickou americkou drámou rokov deväťdesiatych: Ide o ťažko sentimentálny, pri srdci hrejúci, estrogénom prešpikovaný film, na ktorý sa mimoriadne dobre pozerá, atmosféra rozprávaného príbehu je úžasná a podfarbená skvelou (ako sme si už u Newmana zvykli) hudbou. Všetky ženské hrdinky sú očarujúce a dostane sa nám aj chvíľkového napätia pri rozuzlení vražedného prípadu. Filmu udeľujem 9 z 10 presmrkaných vreckoviek. TOWANDA!

• 24.9.2019  16:12
    Thor (2011)

Výborne zrežírovaná komiksová adaptácia so skvelou výpravou, ktorú žiaľ absolútne pochovala nevydarená romantická zápletka. Už mi dávno žiadna filmová postava tak veľmi nešla na nervy, ako doktorka Jane Foster. Pri obligátnej "Oh-My-God" scéne mi nestačili ruky na facepalm. Takže len 6/10.

• 15.8.2019  15:11
    Pouštět draka (studentský film) (2019)

Nádherné a citlivé.

• 5.8.2019  23:16
    Slunovrat (2019)

Ako to mám, preboha ohodnotiť? Ja mám teda (žiaľbohu) veľmi slabý žalúdok a omnoho viac si vychutnávam komorné konverzačky než nepríjemné a explicitné obrazy, ktoré sú mnohokrát divákovi servírované tak nečakane, že si nemám kedy oči zakryť (áno, až o tak slabý žalúdok ide. Zas na druhej strane, oči preto zakrývam a nezatváram, lebo si ich nikdy nezakryjem celkom. Jednoducho nedokážem nepríjemný výjav sledovať na veľkej ploche). Tak aby som to zhrnula: filmové prostredie podmanivé, kamera skvelá, a ten zvyšok ... bol nepríjemný a desivý. Čo asi mal byť. Takže účel bol splnený, a tým pádom je film asi dobrý. Hviezdičkové hodnotenie si odpustím.

• 25.3.2019  23:57

No, nebudem klamať, presmoklila som dobrú tretinu filmu. Výborne napísané, skvelo zahrané aj precítené. 9/10.

• 20.3.2019  09:03
    Léto (2018)

Mimoriadne stráviteľná filmová jazda, prešpikovaná trpko-úsmevnými epizódkami a výbornými hudobnými vsuvkami. Priznám sa, že o ruskej undergroundovej scéne "zlatých sedemdesiatych" toho príliš veľa neviem, ale pozeralo sa na to fajn, bolo to uveriteľné, plné lásky (nielen) k hudbe, príjemnej nostalgie, mladíckej energie, a to všetko podfarbené horkosladkou pachuťou alkoholu. Palec hore za Skeptika a všetky scény s ním. 8/10.

• 23.2.2019  18:57

Osobne nemám rada slovné spojenie "na pomery súčasného slovenského filmu", ale niekedy sa tomu jednoducho nedá vyhniť. Takže na pomery súčasného slovenského filmu je Ostrým nožom dosť solídny kúsok, ktorého najväčšou devízou je osviežujúca absencia dialógov, ktoré neznesiteľne šuštia papiermi. Celé to pôsobí celkom prirodzene, herci hrajú čo im sily stačia, a robia to dobre. Čo tomu však chýbalo, bola väčšia príbehová konzistentnosť a učesanejšia dramaturgia. U mňa silné 3*.

• 7.1.2019  16:40

No ja neviem, videla som ten istý film čo ostatní? Teda, natočené a zahrané to bolo fajn, ale tak nejako mi celá táto testosterónom nabitá maškaráda išla na nervy. Pre mňa pomerne veľké sklamanie. Viac v komentároch od: Lima, verbal.

• 9.11.2018  13:27
    Climax (2018)

Priznám sa, že nemám ani len tušenie, ako tento film ohodnotiť, pretože ma po celý čas uchvacoval a rozčuľoval zároveň. Totálna šialenosť, peklo podfarbené zvukovou stopou, v ktorej sa miešajú výkriky jednotlivých postáv s dokonalou hudbou. Ja mi absolútne jasné, že príbeh bol prázdnejší než hlava priemerného poslanca ĽSNS,no na mňa to akosi zvláštne fungovalo. Jednoznačne teda môžem povedaž len to, že to bol mimoriadne intenzívny kinozážitok. A keďže som sľúbila mužovi, že na to pôjdem ešte raz s ním, hviezdičkové hodnotenie doplním neskôr. Sama som zvedavá.

• 8.10.2018  22:05
    Venom (2018)

Tri sú málo, no štyri zas veľa. Vo výsledku teda silné 3*. Hardy je neuveriteľne uveriteľný, stopáž tak akurát, a celé ma to vlastne dosť bavilo.

• 13.8.2018  21:18
    Kancl (TV seriál) (2005)

Tak som to celé sfúkla za dva mesiace a musím povedať, že som si vypestovala slušnú závislosť. Seriál nie je pre každého, no ja ako kancelárska krysa som si užila všetky menšie aj väčšie epizódky na plno. Najobľúbenejšie postavy? Michael, Dwight a Creed. EVERYONE IN THE CONFERENCE ROOM! NOW!

• 13.6.2018  00:01
    Já, Simon (2018)

Veľmi príjemný queer film s hravou atmosférou. Pre mňa o čosi ťažie stráviteľný než trebárs Muž, ktorý miloval Yngveho, no nebudeme si klamať, bližšia mi je atmosféra nórskeho predmestia deväťdesiatych rokov, než predmestia amerického rokov desiatych. Napriek tomu je to citlivá záležitosť s niekoľkými výbornými scénami, a fajn soundtrackom. 7/10.

• 10.5.2018  23:12

Tak som sa konečne odhodlala pozrieť si film, ktorý dal pomenovanie filmovej cene národného formátu. A veru, ťažko povedať, čo ma uchvátilo najviac. Do prvej trojky sa však prebojovali neuveriteľná nadčasovosť záberov, kontrast medzi letnou atmosférou prázdninového vidieka a rozhorúčeného mesta, no a poetika, tá všadeprítomná metaforická poetika celého diela. Jeden z najsilnejších zážitkov na poli domácej kinematografie. 9/10.

• 20.10.2017  23:01
    Vynález (2004)

Autorský egotrip gigantických rozmerov. Zakaždým, keď film dospel do fázy, v ktorej som si vravela, že mu tak trochu asi aj rozumiem, prišiel ďalší a ďalší mindfuck, ktorý ma z tohto nehorázneho omylu vyviedol. Po skončení hmla v mozgu, i keď trochu pomohla interpretácia tuná: https://qntm.org/primer . Ani zďaleka však nemám jasno. No nevzdávam sa a chystám sa zhliadnuť toto divácke peklo ešte niekoľkokrát. A potom ho snáď už aj ohodnotím hviezdičkami. Zatiaľ to, žiaľ, nemá význam.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7