Defaultovna

Skype: lenka.pevna1
Facebook: muska.pivna

<< předchozí 1 2 3 4 6 7
    • 12.12.2019  22:31

Oh, fuck, toto fakt bolelo.

• 4.12.2019  15:18

Prvá hodina ma neskutočne bavila, bohužiaľ, ako sa dej presunul do kostola, už som len trpela. Totálne pochované. Hodnotenie preto zrážam na polovicu.

• 4.12.2019  11:38

Zábavný a naivnučký film, ktorý som zjavne mala vidieť tak pred pätnástimi rokmi, aby som si ho vedela vychutnať v jeho plnej kráse. Treba uznať, že film má slušné tempo a o humorné scénky tu núdza naozaj nie je. Najviac ma však dostala scéna s vystúpením na alegorickom voze a najmä absolútne trefný dialóg Sloane a Camerona: C: I don't know what I'm going to do. S: College. C: Yeah, but to do what? S: What are you interested in? C: Nothing. S: Me neither!

• 11.11.2019  22:20
    Joker (2019)

Jokerovou najväčšou zaujímavosťou je to, ako pramálo má človek pri jeho sledovaní pocit, že pozerá film o komiksovom anti-hrdinovi. Ide o silnú psychologickú drámu z nenormálnym sociálnym presahom. Nehovoriac o tom, že Phoenix zahral tak, až mi zvieralo srdce. Apokalyptická scéna, obohatená skladbou White room od kapely Cream je len čerešničou na torte. Skvelé, naozaj skvelé. 9/10.

• 11.11.2019  22:15

No, to som si zase dala. Smažené zelené rajčiny sú klasickou americkou drámou rokov deväťdesiatych: Ide o ťažko sentimentálny, pri srdci hrejúci, estrogénom prešpikovaný film, na ktorý sa mimoriadne dobre pozerá, atmosféra rozprávaného príbehu je úžasná a podfarbená skvelou (ako sme si už u Newmana zvykli) hudbou. Všetky ženské hrdinky sú očarujúce a dostane sa nám aj chvíľkového napätia pri rozuzlení vražedného prípadu. Filmu udeľujem 9 z 10 presmrkaných vreckoviek. TOWANDA!

• 24.9.2019  16:12
    Thor (2011)

Výborne zrežírovaná komiksová adaptácia so skvelou výpravou, ktorú žiaľ absolútne pochovala nevydarená romantická zápletka. Už mi dávno žiadna filmová postava tak veľmi nešla na nervy, ako doktorka Jane Foster. Pri obligátnej "Oh-My-God" scéne mi nestačili ruky na facepalm. Takže len 6/10.

• 15.8.2019  15:11
    Pouštět draka (studentský film) (2019)

Nádherné a citlivé.

• 5.8.2019  23:16
    Slunovrat (2019)

Ako to mám, preboha ohodnotiť? Ja mám teda (žiaľbohu) veľmi slabý žalúdok a omnoho viac si vychutnávam komorné konverzačky než nepríjemné a explicitné obrazy, ktoré sú mnohokrát divákovi servírované tak nečakane, že si nemám kedy oči zakryť (áno, až o tak slabý žalúdok ide. Zas na druhej strane, oči preto zakrývam a nezatváram, lebo si ich nikdy nezakryjem celkom. Jednoducho nedokážem nepríjemný výjav sledovať na veľkej ploche). Tak aby som to zhrnula: filmové prostredie podmanivé, kamera skvelá, a ten zvyšok ... bol nepríjemný a desivý. Čo asi mal byť. Takže účel bol splnený, a tým pádom je film asi dobrý. Hviezdičkové hodnotenie si odpustím.

• 25.3.2019  23:57

No, nebudem klamať, presmoklila som dobrú tretinu filmu. Výborne napísané, skvelo zahrané aj precítené. 9/10.

• 20.3.2019  09:03
    Léto (2018)

Mimoriadne stráviteľná filmová jazda, prešpikovaná trpko-úsmevnými epizódkami a výbornými hudobnými vsuvkami. Priznám sa, že o ruskej undergroundovej scéne "zlatých sedemdesiatych" toho príliš veľa neviem, ale pozeralo sa na to fajn, bolo to uveriteľné, plné lásky (nielen) k hudbe, príjemnej nostalgie, mladíckej energie, a to všetko podfarbené horkosladkou pachuťou alkoholu. Palec hore za Skeptika a všetky scény s ním. 8/10.

• 23.2.2019  18:57

Osobne nemám rada slovné spojenie "na pomery súčasného slovenského filmu", ale niekedy sa tomu jednoducho nedá vyhniť. Takže na pomery súčasného slovenského filmu je Ostrým nožom dosť solídny kúsok, ktorého najväčšou devízou je osviežujúca absencia dialógov, ktoré neznesiteľne šuštia papiermi. Celé to pôsobí celkom prirodzene, herci hrajú čo im sily stačia, a robia to dobre. Čo tomu však chýbalo, bola väčšia príbehová konzistentnosť a učesanejšia dramaturgia. U mňa silné 3*.

• 7.1.2019  16:40

No ja neviem, videla som ten istý film čo ostatní? Teda, natočené a zahrané to bolo fajn, ale tak nejako mi celá táto testosterónom nabitá maškaráda išla na nervy. Pre mňa pomerne veľké sklamanie. Viac v komentároch od: Lima, verbal.

• 9.11.2018  13:27
    Climax (2018)

Priznám sa, že nemám ani len tušenie, ako tento film ohodnotiť, pretože ma po celý čas uchvacoval a rozčuľoval zároveň. Totálna šialenosť, peklo podfarbené zvukovou stopou, v ktorej sa miešajú výkriky jednotlivých postáv s dokonalou hudbou. Ja mi absolútne jasné, že príbeh bol prázdnejší než hlava priemerného poslanca ĽSNS,no na mňa to akosi zvláštne fungovalo. Jednoznačne teda môžem povedaž len to, že to bol mimoriadne intenzívny kinozážitok. A keďže som sľúbila mužovi, že na to pôjdem ešte raz s ním, hviezdičkové hodnotenie doplním neskôr. Sama som zvedavá.

• 8.10.2018  22:05
    Venom (2018)

Tri sú málo, no štyri zas veľa. Vo výsledku teda silné 3*. Hardy je neuveriteľne uveriteľný, stopáž tak akurát, a celé ma to vlastne dosť bavilo.

• 13.8.2018  21:18
    Kancl (TV seriál) (2005)

Tak som to celé sfúkla za dva mesiace a musím povedať, že som si vypestovala slušnú závislosť. Seriál nie je pre každého, no ja ako kancelárska krysa som si užila všetky menšie aj väčšie epizódky na plno. Najobľúbenejšie postavy? Michael, Dwight a Creed. EVERYONE IN THE CONFERENCE ROOM! NOW!

• 13.6.2018  00:01
    Já, Simon (2018)

Veľmi príjemný queer film s hravou atmosférou. Pre mňa o čosi ťažie stráviteľný než trebárs Muž, ktorý miloval Yngveho, no nebudeme si klamať, bližšia mi je atmosféra nórskeho predmestia deväťdesiatych rokov, než predmestia amerického rokov desiatych. Napriek tomu je to citlivá záležitosť s niekoľkými výbornými scénami, a fajn soundtrackom. 7/10.

• 10.5.2018  23:12

Tak som sa konečne odhodlala pozrieť si film, ktorý dal pomenovanie filmovej cene národného formátu. A veru, ťažko povedať, čo ma uchvátilo najviac. Do prvej trojky sa však prebojovali neuveriteľná nadčasovosť záberov, kontrast medzi letnou atmosférou prázdninového vidieka a rozhorúčeného mesta, no a poetika, tá všadeprítomná metaforická poetika celého diela. Jeden z najsilnejších zážitkov na poli domácej kinematografie. 9/10.

• 20.10.2017  23:01
    Vynález (2004)

Autorský egotrip gigantických rozmerov. Zakaždým, keď film dospel do fázy, v ktorej som si vravela, že mu tak trochu asi aj rozumiem, prišiel ďalší a ďalší mindfuck, ktorý ma z tohto nehorázneho omylu vyviedol. Po skončení hmla v mozgu, i keď trochu pomohla interpretácia tuná: https://qntm.org/primer . Ani zďaleka však nemám jasno. No nevzdávam sa a chystám sa zhliadnuť toto divácke peklo ešte niekoľkokrát. A potom ho snáď už aj ohodnotím hviezdičkami. Zatiaľ to, žiaľ, nemá význam.

• 18.2.2017  18:47
    Osmý smysl (TV seriál) (2015)

Do polovice prvej série som bola skalopevne presvedčená udeliť 4*. Žiaľ, kdesi okolo siedmeho-ôsmeho dielu ide kvalita výrazne dole, seriál začína byť neznesiteľne ukecaný na úkor akcie, no a to je kameň úrazu. Ono tie dialógy (a často aj monológy) sú niekedy príšerne coelhovské a životné pravdy a príliš vzletné metafory samé seba berú nechutne vážne. Inak bez výhrad, geniálny nápad, strihy a kamera úžasná, herci sympatickí. Ach, Wolfi <3

• 13.3.2016  00:50

Po prvom zhliadnutí 8/10, no film si pravdepodobne pustím ešte niekoľkokrát, pretože mám pocit, že som ho neuchopila tak komplexne, ako bol zamýšľaný. Každopádne ide o výbornú alegóriu so surreálnymi prvkami, vyšperkovanú niekoľkými skvostnými monológmi a podmanivou atmosférou. Podobnosť s Postavou k podpíraní do očí bijúca, no Postava sa mi zdala ešte o kúsok výraznejšia a prepracovanejšia. Človeku sa až natíska otázka, kde udělali soudrozi z NDR chybu, že kedysi sa u nás točili sofistikované diela, ktoré svojich divákov učili a nútili napraviť si optiku, ak chceli filmu rozumieť. No a teraz...teraz máme tri diely Babovřeskov.

• 24.2.2016  12:19

Je až fascinujúce, ako sa dá z tak mrazivej, napínavej a drsnej knižnej predlohy urobiť takáto nudná takmer až fraška. Príbeh však nestráca nič na originalite a nadčasovosti, takže udeľujem aspoň dve hviezdy.

• 17.2.2016  10:26

Prvá hodina a pol bola dokonalá, no potom to šlo trochu z kopca. Záverečná scéna v LOVE hoteli mi prišla nepochopiteľná, pridlhá a prázdna ako tráviaci trakt po káve s cigaretou. 3,5*, plus pol hviezdičky za vynikajúce úvodné titulky.

• 1.2.2016  14:29

Videné v originálnej 70mm verzii na roadshow vo Viedni. Po technickej a vizuálnej stránke dokonalosť, no akosi sa neviem zbaviť pocitu, že najväčšia devíza tohto filmu sú práve tarantinovské povinné jazdy - násilie, telá rozstrieľané na franforce, explicitné zábery na vybuchujúce hlavy. Mimo tejto stránky je film sám o sebe síce zaujímavý a originálny, no buďme k sebe úprimní, čakala som viac. Z tria Parchanti-Django-Hateful Eight jednoznačne najslabší kus, no nudiť sa rozhodne nie je kedy. 7/10.

• 2.11.2015  10:16

Pekné a nápadité. Očakávané slzavé údolie sa dostavilo v menšej miere než som sa obávala - snímke udeľujem 8 Večných svitov nepoškvrnenej mysle z 10. Ústredná dvojica bola úchvatná, originálne spracovanie sa mi pozdávalo tiež. I keď nemuselo to byť celé tak natiahnuté.

• 28.10.2015  10:08

K zhliadnutiu toho skvostu ma priviedol videoklip kapely Blur (skladba To the End). Výborný atmosferický trip pod taktovkami Resnaisa a Grilleta mi sadol na jesenný pondelkový večer ako uliaty. "Príbeh" sa dá chápať vo viacerých rovinách - je na divákovi, jeho imaginácii a schopnosti asociovať jednotlivé fragmenty dejovej linky a vytvárať z nich akúsi príbehovú koláž plnú nejasností a tajomna. Mrazivý hudobný podmaz a krásne zacyklené dialógy sú čerešničkami na torte. 9/10.

• 18.8.2015  18:02
    Kmen (2014)

Jediné, čo sa tomuto filmu nedá vytknúť, je koncept, ktorý ma zaujal. Moja návšteva kina mala byť odpoveďou na otázku, či som schopná vydržať dve hodiny sledovať príbeh hluchonemých ľudí, zahraný hluchonemými ľuďmi, bez akéhokoľvek záchranného kolesa v podobe titulkov. Vydržať som síce vydržala, ale výhrad voči tomu, čo som mala možosť vidieť, je neúrekom. 1) Chabé herecké výkony a vyslovene zle zahraté niektoré scény (najmä neústále sa opakujúce ruvačky). 2) Samoúčelné a na city hrajúce násilie korenené totálnou absenciou čohokoľvek pozitívneho, čo po čase zunuje a lezie na nervy. Ešte aj tá sľubovaná láska z oficiálneho distribučného textu má pachuť únavnej depresívnosti a nesympatickej vulgarity. 3) Stopáž pridlhá na to, aby dokázala vhodne zafungovať v kombinácii s dejovou linkou. Celé to mohlo mať pokojne aj o pol hodiny menej. 4) Nulový počet postáv, s ktorými by sa divák mohol aspoň trochu stotožniť, identifikovať sa nimi a prostredníctvom nich na celý príbeh nazerať. Takto som ostala len hluchonemou pozorovateľkou emočne impotentných charakterov. 5) Fakt, že keby išlo o hovorený film, bola by to exploatačná nuda.

• 27.7.2015  11:01

Celkom príjemná (ne)romantická jednohubka s niekoľkými veľmi vtipnými momentami a jednou vizuálne dokonalou, takmer až videoklipovou scénou. Adéle Haenel dodala hlavnej hrdinke rozkošnú neohrabanosť, ktorú som jej verila každou sekundou. Výborný výkon. Len škoda, že o niekoľko dní si na tento film už ani nespomeniem, chýba mu potenciál zapamätateľnosti. 6/10.

• 19.6.2015  10:11

Forma zvíťazila nad obsahom, čo však v tomto prípade nie je na škodu. Dej jednoduchý a lineárny, s niekoľkými metaforami a záverečnou symbolikou, no o to viac atmosferický so sympatickými postavami (Jozef to vyhral na plnej čiare!) a príjemnými obrazmi starej Bratislavy. Andrej a Vanda rozohrali romantický príbeh, ktorý bol už od začiatku odsúdený na neúspech, na druhej strane, evolúcia ich vzťahu prebieha prirodzene a plynulo až k vyvrcholeniu na horskom svahu. Pol hviezdičky navyše s milým cameom Zeljenku, Lasicu a Satinského. Idem si pustiť Beatmen a rozmýšľať nad tým, ako každý z nás má pred sebou akýsi Nylonový mesiac, ktorý láka svojou príťažlivosťou, no je premenlivý a neuchopiteľný tak ako Vanda pre Andreja, alebo pracovné povýšenie pre starého Vinca. 8,5/10.

• 22.5.2015  10:09

Naozaj netuším, ako hodnotiť podobné filmy. Je pravda, že kvalita snímku je nepopierateľná a dialógy sú miestami skvostné, na druhej strane, niektoré scény boli bolestne dlhé, hluché a strácali sa samé v sebe. Každopádne je to ale zaujímavý a zhliadnutiahodný film, ktorý nenudí. PS: Trier sa môže schovať.

• 9.5.2015  22:58

Konečne viem, prečo vznikla pieseň Forever young, tu bola totiž tak brilantne použitá, že mi až nabiehali zimomriavky.

<< předchozí 1 2 3 4 6 7