Josefin

Josefin

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.2.2011  23:03

Be or not to be king George VI? Of couse yes Bertie.Noblesní historický film z anglických dějin.Vymazlený terapeutickými sezeními budoucího panovníka s logopedem Lionelem Loguem. Ono to nebylo jen tak nutit tenkrát ke kontraverzním metodám nápravy řeči a prostocvikům Bertieho a stát se nakonec jeho blízkým přítelem. Nicméně se v příběhu najdou nudná a suchopárná místa v ději, je to přece jen zlomek z jeho života. Aristokratické role jsou doménou Colina Firtha a to milé koktání bylo perfektní. Za příběh 3* a další 2* za výkon C. Firtha. Získán Oskar za HR.

• 15.2.2011  22:28

Black swan pro mě osobně nejbližší film režiséra D. Arofonského. Velké uznání pro kameramana v práci mezi zrcadly. Mrazivý a určitě né tak nestandartní snímek, než si mnozí myslíte. Kdo měl kontakt s baletem nebo tančí/tančil/ ví své. Síla podívané je v osobitém podání na hranici paranoie. Nekompromisně fascinující přeměna kompozice bílé labutě transformací do divoké, černé, okřídlené mě zmagnetizovala. Bravůrní Nathálie Portman, skvělá Mila Kunis a slizský šef baletu Vincent Cassel. Podmanivý zážitek, který si hodnocení 5* zaslouží.

• 25.1.2011  19:25

Nepochybně zajimavý snímek, tak schválně kolik lidí může brát v Česku Prozac ? Američani zásobují léky,leckdy špatnými i nás.Taky to není zrovna málo.Christina Ricchi zazářila jako obrovská hvězda, naprosto autentický výkon. Přestože do skupiny x-náct už nepatřím děj mě úplně pohltil. Já jsem jí to všechno uvěřila, nálady, potřebu lásky, smutek, ctižádost, drogové i sexuální zážitky. Podle skutečného příběhu. Depresivní sám o sobě, ale ze života,kde se láme hranice mezi cítím se psychicky skvěle a už jsem v háji. Kdo rád psychologické drama,nejspíš nesáhne vedle.

• 17.10.2010  19:39

Woody si tady zahrál sexem posedlého rozpolceného spisovatele. Paradoxně nejvtipnější jsou jeho scény s ironickými a cynickými vulgarismy. Trochu jiný , drsnější Harry to se nemusí líbit každému.

• 17.10.2010  19:09
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Další z fantastických snímků od HBO,podle skutečné události. Doktor Jack Kerkorian si za svůj entuziasmus v boji o práva na důstojný odchod ze života zaslouží mnohem víc. Tak budiž na jeho poctu tento snímek. Al Pacina, jsem hned nepoznala, ale podal neuvěřitelně věrohodný výkon. Procházet si s ním jeho život, byl pro mě silný zážitek. Ať budete chtít nebo ne, zaručeně budete nad otázkou eutanázie přemýšlet a už získate svůj názor, pokud ho ještě nemáte. Podobné filmy, ale přesto odlišné: Hlas moře, Vtip...

• 13.10.2010  20:39
    Simonova kočka (TV seriál) (2008)

Animované vtipné kraťasy o kočičích mazlících, nejde o dokument. Ve velké části jsem tam rozpoznala chování svého kocourka . Parádní malby a staré kočičí triky,Simon Tofield ukázal, že i v jednoduchosti je krása.

• 28.9.2010  19:42
    Čokoláda (2000)

Malebná francouzská vesnička, okouzlující Vianne - Julie Binoche. Kdo odolal pokušení nezvítězil, kdo podlehl vášni zakázaného ovoce tajemství čokolády tak okusil sladké pohlazení. Banální možná, ale uklidňující. Já miluji čokoládu.

• 23.9.2010  20:00
    Helen (2009)

Dostatečně kvalitní drama na téma deprese. Nikdy nevíte kdy příjde, jestli se nestaví i u vás. Sandra Nettelbeck si poradila velmi dobře. Kdo nezná nemůže pochopit, tahle interpretace přiblížení světa , kdy se svět stane bezejmenou tmavou noční můrou je určitě přínosem. Veronica decides to die je proti tomu falešná pohádka. Mírná šablona no a co má být. U mě určitě Ashley Judd, Goran Visnjic, Lauren Lee Smith podali nadstandartní výkon. Tak si dejte k sledování banány, nebo sklenici mléka příliv tryptofanu zvýší hladinu serotoninu :)

• 19.9.2010  19:28

Nečekala jsem to, nádherná fantasy a uklidňuje, rozehřívá srdíčko. Tim Burton je kouzelník , Johnny Depp perkfetní pan Wonka. Měli jsme chut na čokoládu, takže tu si ke sledování nezapomeňte vzít. To je jistota, že vás bude honit mlsná .

• 19.9.2010  18:51
    Prohnilí (1984)

Les Ripoux je moc dobrá krimi komedie. Dva policajti, ale nejlepší je René /Philippe Noiret/ než zacvičí svého nového kolegu, ale i pak jsem si užila spoustu humorných scének a hlášek. Claude Zidi stvořil punc neokázalosti, takže 3 Césary si domů nahnal oprávněně. Nostalgické uličky Monmartu a v nich spousta různorodých postaviček. Ten nosní sprej pro vrchního inspektora bylo jen takové malé eso v rukávu. Má bránice nezůstala v klidu:)

• 10.9.2010  09:54

Skvělá kombinace amerického a anglického humoru. Hlavní protagonisté hráli výborně trhlý Otto toho si znamenitě vystřihl Kevin Kline, sexy Wanda, Michael Palin je neuvěřitelný hranolkový mrož a jako vždy vtipný John Cleese jako Archie nemyslela jsem si , že ruština může být tak sexy:). Jasných 5*.

• 12.8.2010  23:35

Filmový skvost u kterého jsem se obávala, že mu černobílé provedení ubere na dokonalosti. Ale je to právě naopak to Raging Bull staví na piedestál. Silný snímek portétující život boxera J. La Motty zahrál ho dokonale Robert De Niro ve všech podobách - životní prohry a výhry a komplikovanosti jeho osobnosti. Když k tomu přičtu i fakt, že slovo "fuck" De Niro asi už nikdy tak často nepoužil. A nebylo by to pravé ořechové bez "malého bratra" a tím byl Joe Pesci. Kvalitní drama z boxérské branže, režie, dokonalý střih opravdu jsem se přenesla do Bronxu 40 let 20 století dob řádění Zuřícího býka a prožila s ním i jeho životní cestu.

• 7.8.2010  18:19
    Idioti (1998)

Za pro mě subjektivně asi nejzdařilejší snímek Idioti si Lars von Trier odnese mou pochvalu. Propojení dekadentní komedie až k dramatu tady vidím ten talent. Nelze se na něj dívat jinak než s nadsázkou, mylně je interpretován -Trier zde poukazuje svou agitkou na to jak mentálně postižení a idioti odpuzují společnost. " Možná se idiot v tobě cítí osamělý a hledá společnost, aby byl šťastný ". V každém z nás je uvnitř idiot, ale chceme ho pustit ven? Tak to vypadá, že dostal doživotní vězení, i když občas na nás šibalsky koukne z odrazu zrcadla. Neotřelé, přirozené, pobuřující, také výborná práce ruční kamery. Zaslouženě 5* na to, že pan režisér není má krevní skupina !

• 7.8.2010  17:34
    Počátek (2010)

Nebudu šetřit superlativy na adresu Ch. Nolana, trefil se do mého vkusu. Úžasně chladný, důmyslný, snový koncept mě nadchl. Výborně rozehrává partii s divákem, rafinovaným způsobem se zaměřuje na dějovou línii ve snech a podrobnější psychologické vykreslení postav přenechává představivosti diváka. Chytrý tah, díky němu se mohl zaměřit na to v čem je nejlepší prolínání časových vrstev. Po první projekci Inception, jsem namlsná na další vizuální kompoziční orgie a soundtrack H.Zimmera má neskutečnou sílu. Zejména Dream is collapsing. Hereci v čele s L. DiCapriem odvádějí své nejlepší výkony. Mayby I actually dreaming. Sen může být současnost, vzpomínka, budoucnost. Naprosto jsem se vytratila z reálné časové smyčky a nechala se s nadšením unášet fantazií.

• 17.7.2010  03:38
    Agora (2009)

Alejandro Amenábar mi udělal opravdu radost, dobré historické filmy mám ráda. O jeho kvalitní režii nemám pochyby a dokonale zvládl zpracovat tenhle příběh v kostce a přesto zajimavě. Skvělé výkony Rachel Weisz, Maxe Minghella, Oscara Isaaca nelze než vyzdvihnout. Interesantní příběh, plný nasilných naboženských nepokojů a života moudré astroložky Hypatie. Já si vrněla blahem s jakou lehkostí a noblesou je to podáno.

• 17.7.2010  01:39

Nevěděla jsem o čem tenhle příběh bude, což bylo obrovské plus. Remake se povedl, nesmírně sympatický Richard Gere v roli profesora hudby a krásný oddaný pejsek Hachiko. Zvířata miluji, ne nadarmo se říká, že je pes nejvěrnější přítel člověka. Dostal mě přímo u srdíčka, spotřebovala jsem skoro celou krabičku papírových kapesníku a to mluví za vše !

• 13.7.2010  21:24
    Silkwoodová (1983)

Přestože od zrodu filmu Silkwoodová uteklo již 27 let, já jsem ho zhlédla teprve nedávno. Po pravdě jsem čekala, že to nebude to pravé ořechové, ale byl to opravdu skvělý film. Mike Nichols a jeho specifický pomalý režijní styl, námět podle skutečné události. Ještě v půlce bych možná zvažovala nižší hodnocení, jenže tenhle příběh mě dojal aniž bych chtěla. Dříve v uhelných dolech měli dělníci kanárky, když umřeli poznali, že uniká plyn a dnes je ten pokusný králik člověk . Každá práce má svá rizika a kontakt s radioaktivními látkami sebou nese i dnes vysoké riziko.

• 13.7.2010  00:55
    Spáč (1973)

Geniální a praštěná sci-fi Woodyho Allena. My name is Miles Monroe i was sleeper and now im alien :-). Co si dáme na svačinku banán jak kanoi, chřest veliký jako strom,ale už poběžím - oh tam je ale velká slepice !

• 13.7.2010  00:14
    Zločinec (2008)

Tohle mě dostalo, jednoduchý příběh, ale opravdu vynikající. Tady se mi podařilo se vcítit do té bezvýchodné atmosféry, proto to hodnocení. Už jen ta představa jak snadno se můžete vždycky dostat na stranu zločince. Excelentní výkony Stephna Dorffa a Val Kilmera jsou nadevší pochybnost. PS : Představte si, že jste to vy a hned uvidíte film jinak.

• 24.6.2010  21:42

Pro mě opět zásah do černého, Neil Jordan mistrně namixoval několik žánrů dohromady. Drží se tématu konfliktu mezi IRA a Anglií, ale tohle není vše. Herci výborní - Forest Whitaker jako černošský voják, kouzelný Stephan Rea dobrovolník Ira a Jaye Davidson. Za podmanivých písniček získává snímek opojné kouzlo. Za tažnou melodii, považuji píseň The Crying Game -použitá verze od Boy George. Zcela vystihuje vlastně podstatu zbytečného konfliktu, který může přinést jen slzy a není to jen iluze. Podlehla jsem tomu na plno takže 5*.

• 24.6.2010  19:53

Pro F.Truffauta mám slabost. S láskou se vrhl natočit film o filmu s lehkou nadsázskou a ironií. Není tak zábavný, ale o to víc nahlédnete do světa mravenčí práce za kamerou.

• 18.6.2010  21:30

Parádní klasika do nudného městečka přijiždí ďábelský Daryl Van Hornn - Jack Nicholson nespoutaný, živočišný, aby vstopil do života třem šarmantním kráskám Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dodal do života sladkost i hořkost. Degustátorské dílko, které si ráda pustím.

• 18.6.2010  20:47

Jason Statham mě prostě dostal, žáden intelektuální film, ale pořádná jízda s životem na baterky. Jak mě nebrala jednička druhým dílem mě odrovnal. Crank: High Voltage peprně vulgární, Chev Chelios schutí nakope každému zadek v celém L.A., aby dostal co mu po právu patří. Slovník je břitký, ale proč ne? Větší extempóre na jezdecké dráze s Amy Smart je tedy adrenalín :-). Jako bych sledovala počítačovou hru, ale tak to není. Pro mě příjemné překvapení Mark Neveldine, Brian Taylor tentokrát u mě zabodovali. Cheve nenudila jsem se ani chvilku, takže u mě zaslouženě 5*.

• 5.5.2010  18:09

Bůh gamblerů a můj oblíbenec Yun-Fat Chow, tentokrát pod taktovkou režiséra Jinga Wong. Tady prokázal svůj herecký talent a mužný šmrnc. Honkongská akční klasika, ale ne tak úplně. Jako mistr Ko ovládá grandiózní kousky v hazardních hrách jako jsou karty,kostky děj se rozvíjí fantasticky ovšem později u něj dochází k amnézii . Pro nálezce se z něj stává Čoki, protože potřebuje čokoládu. Wong tady kombinuje i komediální žánr, i když dost netradičně. Takže nečekejte akci ve stylu Johna Woo i tak super.

• 17.3.2010  18:06

Fantazie, Neil Jordan ví jak na mě. 36 životních kapitol Patricka "kočičky", který je jiný. Cillian Murphy a jeho oči barvy moře, životní chaos, hledání, ztráty iluzí, politika a spousta nádherných písniček jako Sugar baby love a další.......hity. Pokaždé mi nabídne něco jiného, pozve mě na snídani na Pluto a pořád mi tam chutná. Oskar Wilde: Rád mluvím o ničem, protože tomu jedinému rozumím. Bezkonkurenčních 5 * forever. Vykouzlit takovou atmosféru, to je umělecké dílo.

• 17.3.2010  12:26

Pro mě krásný animák Bolt a další zvířátka.....!Joj to zbožňuji zvířatka mám navždy ve svém srdíčku.No jo, hraje na city, ale kdo by odolal. Walt Disney bude vždy třída. Vážně se mi to moc líbilo. Bolta bych hned brala domů:-).

• 29.1.2010  12:21

Skvělý film roku 2009. Velmi působivý scénář ucelený,sarkastický se skrývanou ironii. Komedie to není, ale moje gusto Jason Reitman dokonale uspokojil. Ryan, kterého ztvárnil pořád charismatický G.Clooney, role mu sedla jako ušitá na míru. Lítá v tom a pak lítá ve všem ještě víc .Často se pod tvrdou slupkou skrývá jemné jádro. Přestože, je to pohled hlavně na americkou současnost- velmi zajimavé.Vera Farminga je tam božská a Anna Kendrick mi konečně ukázala, že v ní něco je.

• 26.1.2010  22:32
    Vítězství lásky (TV seriál) (1990)

No jo mé dětství, Vítězství lásky jako seriál mě úplně pohltil, nadherná Barbara De Rossi, žádná mýdlovka, spíš bolestné drama. Nemohla jsem se dočkat dalšího dílu a jak jsem obdivovala ty krásné šaty a kostýmky z perfektního materiálu už od pohledu, klasická lehká italská elegance. Kéž by to tenhle seriál na nějaké TV stanici zopakovali!

• 13.1.2010  23:31
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Tohle se opravdu povedlo, Zdeněk Pohlreich, je vážně dobrý kuchař, cool chlapík jeho bonmoty a jadrnné vyjadřování tomu dodává grády a šťávu a to mě baví. Konečně někdo, kdo dělá v českém pohostinství trochu vítr. Už se těším na další díly, škoda jen, že neuvidíme žábu bušit pěstí do skály :). Zatím jsou obě série na streamu, takže kdo neviďěl má možnost.

• 13.1.2010  22:46
    Výslech (1982)

Pravdivý syrový naturalistický snímek, psychologické drama z věznice. Krystyna Janda je tu prostě herecká hvězda. Na mě to zapůsobilo velice silně, politika 50 let, kolik člověk unese, aby nezradil svou ideu.......? Tenhle film bohužel nemám ve své filmotéce, ale měla jsem ho možnost zhlédnout na TVP 2 v polštině s kterou naštěstí nemám problém. Mrazivý zážitek, nemůžu dát než 5*. Přitom další z filmů, kde si režisér musel vystačit s málem a přesto napínavý děj a excelentní dialogy.

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11