Josefin

Josefin

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11
    • 15.2.2011  21:18

A jaj nakonec typické historické béčko. Na začátku křižácké bitvy, ale pořádně odfláknuté, jen v rychlých záběrech, málo lidí málo akce. Situaci vylepšil na scéně, až Nicolas Cage s novým liftingem a americkým úsměvem v roli rytíře Behmana se svým společníkem Felsonem.Rytířské pozérství mu i sedlo. Příběh celkem originální s atmoférickými prvky , tak nějak jsem čekala víc, než vybafnutí démona. Čarodějnický koláč ani takový ani makový. Závěrem na jednorázovou podívanou i vtipné. 3*

• 25.1.2011  20:28

Nápadité ano, zábavné a romantické pro mě moc ne.Když jsem viděla hodnocení 75% vnitřní hlas našeptával bude se ti to moc líbit. Pár okamžiků předtím jsem sledovala Al Pacina ve filmu Frankie a Johnny, to byl parádní milostný koncert a potom velkém zážitku už nelze být tak objektivní. Na to, že jsem se dívala přímo na francouzský originál mě celá story nenadchla. Možná je to i tím, že mi Romain Duris v téhle roli vadil, já raději roztomilé rebely. Na Francii pro mě ne tak roztomilé, naštěstí zakončení vyneslo pomyslného (K)lamače do příjemné pohody.

• 25.1.2011  18:59

Pravý vyčpělý americký remake svěžího francouzského originálu, na chvíli jsem aspoň doufala v zábavnou parodii, jenže forkům docházel dech.Celkově nevypadal jako blbec jen Steve Carell, nakonec jsem měla pocit, že otravných nudných blbců je tam, až moc. Ovšem přiznávám, že ti myšáci byli skvělí a divoký bohém také. Nudné a místy vtipné zároveň, Jay Roach tomu fakt dal na zadek. Dávám 2*z milosti parkrát jsem se zasmála.

• 17.7.2010  03:01
    Confucius (2010)

Nemyslím si, že tenhle epický příběh, byl určen k tomu, aby naplnil kasy evropských a amerických kin, spíš těch ve východní Asii. Neobsahuje to na co jsme zvyklí, je to prostý průřez z 6 stol. př. n. l. za života mudrce všech věků čínského filozofa Confucia. Jenže je to epika, proto tohle zpracování působí trochu nudně a okleštěně. Hodně zachraňuje Yun - Fat Chow, který hraje působivě a maskéři na něm odváděli výbornou práci. Je určen, spíš pro užší okruh diváku, kteří vědí něco o konfucianismu. Mě se na to dívalo příjemně.

• 17.10.2010  19:09
    Doktor Smrt (TV film) (2010)

Další z fantastických snímků od HBO,podle skutečné události. Doktor Jack Kerkorian si za svůj entuziasmus v boji o práva na důstojný odchod ze života zaslouží mnohem víc. Tak budiž na jeho poctu tento snímek. Al Pacina, jsem hned nepoznala, ale podal neuvěřitelně věrohodný výkon. Procházet si s ním jeho život, byl pro mě silný zážitek. Ať budete chtít nebo ne, zaručeně budete nad otázkou eutanázie přemýšlet a už získate svůj názor, pokud ho ještě nemáte. Podobné filmy, ale přesto odlišné: Hlas moře, Vtip...

• 24.9.2010  19:50
    Experiment (2010)

Těšila jsem se a zklamaná jsem nebyla. Není to sice ryzí zlato, ale stísněný pocit jsem měla. Asi vím určitě kde bych chtěla být,kdybych se tohoto experimentu musela zůčastnit. Ale to je poslední co bych chtěla. Atmosféra svěží, nemůžu si pomoct Adrienu Brodymu tohle obsazení sedělo jak oblek na míru, Forest Whitaker byl taky nekompromisní sliszký tvrďák. Když na to příjde člověk je mnohdy horší než zvíře, ty za to aspoň neberou peníze.

• 25.1.2011  18:33
    Fighter (2010)

Byla jsem natěšená, ale zůstala neuspokojená:-). Poměrně solidní lehce nadprůměrné drama, ale žáden adrenalinový nářez se nekonal. Rodina Mickyho Warda, by nejednoho přivedla k šílenství plus dva bratři s boxem v krvi. Na sportovní žánr mi chybělo mnohem víc zápasů. M.Wahlberg se do role vcítil, ale nespadal do welterovy váhy, to je jedna nevychytaná moucha. Hrál svůj standart, očekávaně fantastický Ch. Bale jako zlobivý starší brácha kostitřas.Tak jsem si jen říkala, kde on to v sobě bere je herecký chameleon a hlavní eso v rukávu celého snímku . Že by to mohl být Oskar za vedlejší roli, nechám se překvapit. Jako oddech fajn, ale nemá to šmrnc jako třeba Rocky nebo Zuřící býk. 3*/50%

• 19.9.2010  18:20
    Frozen (2010)

Zajimavé survivalové překvapení od Adama Greena.Vcítila jsem se naplno do děje a přiznávám, že mi v žilách tuhla krev.Všechno umocnila mrazivá hudba a nervy drásající bezvýchodná atmosféra. Hodina a půl utekla jako blesk, hlavní postavy byly sympatické. A má osobní představa, že uvíznu na lanovce mi zrovna radost neudělala. Hodnotím 4*/70%.

• 12.7.2010  23:06
    Iron Man 2 (2010)

Na první díl to nemělo, ale i tak velmi dobré. Robert Downey Jr. teď hraje perfektně ( samozřejmě má charisma a talent ) a role Tonyho Starka mu šíleně seděla. Jon Favreau se se scénářem popral velmi slušně, ale mohlo to být lepší. Musím souhlasit, že dabing žádná sláva, ale stejně dávám přednost originální jazykové verzi skoro vždy, tak mě to netrápí. A konečne jsem zas viděla M. Rourka, padoucha si vystřihl znamenitě.

• 15.2.2011  23:03

Be or not to be king George VI? Of couse yes Bertie.Noblesní historický film z anglických dějin.Vymazlený terapeutickými sezeními budoucího panovníka s logopedem Lionelem Loguem. Ono to nebylo jen tak nutit tenkrát ke kontraverzním metodám nápravy řeči a prostocvikům Bertieho a stát se nakonec jeho blízkým přítelem. Nicméně se v příběhu najdou nudná a suchopárná místa v ději, je to přece jen zlomek z jeho života. Aristokratické role jsou doménou Colina Firtha a to milé koktání bylo perfektní. Za příběh 3* a další 2* za výkon C. Firtha. Získán Oskar za HR.

• 25.1.2011  21:04

Pořád invenční,ironicky zábavná povídka a režie W. Allena.Výborné vyzrálé ponaučení o relativnosti životních vztahů a událostí. Jak říkají všechny kartářky světa:" You Will Meet a Tall Dark Stranger " iluze je příjemná , hlavně pokud se stane skutečností.Většinou však potkáme na životní cestě na 100% někoho zcela jiného:-). Milé přirozené etudy, taktika Woodyho dát nastudovat herci jen jeho roli a začernit scénář prostě zabírá.

• 7.8.2010  17:34
    Počátek (2010)

Nebudu šetřit superlativy na adresu Ch. Nolana, trefil se do mého vkusu. Úžasně chladný, důmyslný, snový koncept mě nadchl. Výborně rozehrává partii s divákem, rafinovaným způsobem se zaměřuje na dějovou línii ve snech a podrobnější psychologické vykreslení postav přenechává představivosti diváka. Chytrý tah, díky němu se mohl zaměřit na to v čem je nejlepší prolínání časových vrstev. Po první projekci Inception, jsem namlsná na další vizuální kompoziční orgie a soundtrack H.Zimmera má neskutečnou sílu. Zejména Dream is collapsing. Hereci v čele s L. DiCapriem odvádějí své nejlepší výkony. Mayby I actually dreaming. Sen může být současnost, vzpomínka, budoucnost. Naprosto jsem se vytratila z reálné časové smyčky a nechala se s nadšením unášet fantazií.

• 24.7.2010  22:25
    Predátoři (2010)

Na Predátory jsem se moc těšila, bohužel jsem se nostalgicky nezasnila. Očekávala jsem, že se k tomu Nimród Antal postaví s modernější invencí, víc pastiček a napínavější děj. Laurence Fishburne a Danny Trejo se tam moc neohřáli ke škodě celého děje. Adrien Brody se musel pořád vytahovat jaký je king, což v původním Predátorovi nebylo potřeba. Stačila Arnoldova drsná tvář a spolupracující tým a hned to mělo grády. A použitím nožů, to by mě ve snu nenapadlo to zazdili úplně. Evidentně jsem čekala moc nového a pan režisér z toho vybruslil tím, že mlsal z prvního Predátora.

• 26.3.2010  15:17

Typický či netypický kousek z režijní dílny Martina Schorsese? Shutter Island mě určitě ohromil svou atmosférou, která je opravdu stylově vyladěná. Strhujícím způsobem si hraje s divákem tentokrát mysteriozním, dramatickým způsobem. Vybral si do hlavní role Leonarda DiCapria, který je opravdu fantastický, protože zraje jako kvalitní víno. Co se týče konečné pointy, dokázal Schorsese úžasně roztrhnout divácké pole na dvě strany. Představivosti se meze nekladou a určitě to byl i jeho záměr.

• 15.2.2011  19:55

Příjemná romantická komedie, samozřejmě všechno tu stokrát bylo. Nevím čím to bylo, ale mě přišla prima, protože jsem byla ve správné náladě a ustřední herecké duo mi sedělo. Moje jmenovkyně Anna - Amy Adams a ironický rebelský Declan Matthew Goode. Já za její plus považuji nejen zasazení do Irských končin, ale byl tam šmrnc, trocha vtipu a hlavně děj nebyl přeslazený ! Pro mě nečekaně roztomilé překvapení a pohlazení na srdíčku.

• 18.6.2010  23:03

No opravdu jsem od remaku čekala víc, ale za sebe můžu říct, že jsem se nenudila. Originál jsem totiž dlouho dobu neviděla, takže jsem vypustila myšlenky a nechala se unášet blockbustrem. Nejvíc mě nadchly efekty v podobě bohů a krakena, akce se škorpiony, kteří si podupávali do rytmu hudby. To se zas musí L.Leterrierovi nechat, že akční scény ovládá. Tím ovšem moje chvála končí bájná story o Souboji Titánů, byla naprosto rozcupována, příběh ochuzen a pozměněn.To je hrozné mínus, tak nevím co si o tom mám myslet? Dávám 3*, ale jen proto, že jsem nemusela přemýšlet a v 2D to byla úměrná podívaná, toť asi vše.

• 25.1.2011  19:34

Pane režisére já vám dám Tajemství mumie. Luc Besson asi někde zapoměl svoji tvůrčí můzu a to už pěkných pár let. A u mě si začíná pěstovat image uspávače. No jo,usnula jsem rychle, 1* za Pterodaktyla . Pro mě to bylo nejspíš moc TOP SECRET. Probudila jsem se těsně před koncem a tam mi to došlo na začátku na mě koukala Adéle na velbloudovi a na závěr taky. Skládám své zbraně, podruhé do toho nejdu možná třeba,až nebudu moct usnout se znovu kouknu mumii na zoubky.

• 15.2.2011  22:28

Black swan pro mě osobně nejbližší film režiséra D. Arofonského. Velké uznání pro kameramana v práci mezi zrcadly. Mrazivý a určitě né tak nestandartní snímek, než si mnozí myslíte. Kdo měl kontakt s baletem nebo tančí/tančil/ ví své. Síla podívané je v osobitém podání na hranici paranoie. Nekompromisně fascinující přeměna kompozice bílé labutě transformací do divoké, černé, okřídlené mě zmagnetizovala. Bravůrní Nathálie Portman, skvělá Mila Kunis a slizský šef baletu Vincent Cassel. Podmanivý zážitek, který si hodnocení 5* zaslouží.

• 17.7.2010  03:38
    Agora (2009)

Alejandro Amenábar mi udělal opravdu radost, dobré historické filmy mám ráda. O jeho kvalitní režii nemám pochyby a dokonale zvládl zpracovat tenhle příběh v kostce a přesto zajimavě. Skvělé výkony Rachel Weisz, Maxe Minghella, Oscara Isaaca nelze než vyzdvihnout. Interesantní příběh, plný nasilných naboženských nepokojů a života moudré astroložky Hypatie. Já si vrněla blahem s jakou lehkostí a noblesou je to podáno.

• 13.1.2010  23:31
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Tohle se opravdu povedlo, Zdeněk Pohlreich, je vážně dobrý kuchař, cool chlapík jeho bonmoty a jadrnné vyjadřování tomu dodává grády a šťávu a to mě baví. Konečně někdo, kdo dělá v českém pohostinství trochu vítr. Už se těším na další díly, škoda jen, že neuvidíme žábu bušit pěstí do skály :). Zatím jsou obě série na streamu, takže kdo neviďěl má možnost.

• 4.12.2009  05:26
    Antikrist (2009)

No to je prostě on excentrista Lars vonTrier. Začátek freudovy psychoanalýzy mě zaujal o další části to říci nemůžu. Pak samozřejmě přitvrdil a dostalo to spád. Dostáváme se k otázce kontraverze, samozřejmě je tu přítomna, jenže zde v celé pasáži a bez obalu. Ostatně je i v mnoha jiných filmech. Prvoplánově chce šokovat a to se mu i daří.To, že člověk o něco přišel a je na dně, většinou řešíme radikálně, ale né takovou sadomasochistickou palbou. William Defoe a Charlotte Gainsburbourg opravdu hráli na maximum a skvěle. Určitě mě to nijak nepohoršovalo, ale Trier není má krevní skupina, tak ho záměrně nevyhledávám!

• 19.12.2009  16:39
    Bruno (2009)

Brüno pěkný trapas perverznější verze Borata, ale ten byl skvělý. Ale dobře, viďěla jsem to znovu a tentokrát jsem se bavila, tak ty 2* dám.

• 15.4.2010  20:09
    Cesta (2009)

John Hillcoat mě se svou Cestou těžce zklamal. Krásná náběhová šeď od začátku až dokonce:-( all in exclusive. Pořád jsem čekala, že se něco vyjímečného stane a ono.........., děsné lokace se divím , že jsem u toho vůbec vydržela, no a Viggo Mortensen se zas na natačení nemusel koupat. Tohle ztvárnění se mi ani za mák nelíbilo, šedivej opus o cestě, která nikam nevede. 3* je maximum, ale po ztránce kompozice i 2*.

• 21.1.2010  07:35
    Coco Chanel (2009)

Hrozně unylá ,okleštěná autobiografie Coco Chanel, kterou ztvárnila Audrey Tatou mezi dvěma muži, jednoho nechce a druhého nemuže mít, nijak oslnivé výkony od pánů . Bez jiskrného náboje, na který jsem pořád čekala a nic. Vyloženě špatný scénář, těžko říct co si o tom myslet. Z jejího tvůrčího invenčního období se defakto nedozvíme nic. Sama si nemyslím, že celý její život byl vyloženě extravagantní, ale tohle pro mě opravdu byla bída. Škoda toho převelice zprzněného dílka, takhle zpracovat téma Coco je pro mě osobně nuda a hrůza.To mě opravdu mrzí, protože jsem se moc těšila.

• 24.6.2010  19:40

Velmi dobrá prace kamery, střihů, hereckých dialogů. Ctihodný občan G. Butler, bere zákon do svých rukou a dává tvrdě po právu americké justici pořádné kopance. Buttler ze sebe sice nevydal všechno, ale i snaha se cení. Jeho výkon dorovnává Jamie Foxx. Velmi napínavý thriller, škoda toho konce, kde docházel dech. Přiznám se že jsem občánkovi fandila, aspoň se mu podařilo bývalému advokátovi otevřít oči. Za originalitu i přes ten konec dávám 4*, ale je to těsně na hraně!

• 5.12.2009  03:21
    District 9 (2009)

Pro mě opravdu zklamání, příšerně děravý scénář. Dokumentární začátek ,donesení dobrého kočičího žvance kreveťákům v podobě neotevřené konzervy :) . Pak se to konečně rozjelo do stravitelné formy tak jsem se už tak nenudila. Otázkou zůstává jestli chce Blomkamp točit sci-fi parodie nebo opravdu žánr sci-fi. V tomhle provedení to není můj šálek čaje.

• 24.9.2010  19:26

Originální příjemný animák s vypečenými chlupatými liščaty a dalšími zvířátky. You are welcome Mr. Wes Anderson.

• 11.12.2009  10:08
    Goemon (2009)

Tohle je první filmová lahůdka, jež jsem zatím měla možnost od režiséra Kazuaki Kiriya zhlédnout. Vizuální pastva pro oči, počítačové triky, animé, výprava, exteriéry úžasné. Dějově příběh není až tak silný, ale ani průměrný. Ztotožňuji se s tím, že to je akční, fantasy pohádka pro dospělé. Jako Goemon skvělý Yosuke Eguchi. Snímek, který všechny své možnosti rozbalí na velkém plátně. Přez různé chybičky, jsem dlouho takový film neviděla. Při závěrečných titulcích nádherný song Rosa, upevnil třešničku na dortu! Líbilo se mi to a moc.

• 17.7.2010  01:39

Nevěděla jsem o čem tenhle příběh bude, což bylo obrovské plus. Remake se povedl, nesmírně sympatický Richard Gere v roli profesora hudby a krásný oddaný pejsek Hachiko. Zvířata miluji, ne nadarmo se říká, že je pes nejvěrnější přítel člověka. Dostal mě přímo u srdíčka, spotřebovala jsem skoro celou krabičku papírových kapesníku a to mluví za vše !

• 23.9.2010  20:00
    Helen (2009)

Dostatečně kvalitní drama na téma deprese. Nikdy nevíte kdy příjde, jestli se nestaví i u vás. Sandra Nettelbeck si poradila velmi dobře. Kdo nezná nemůže pochopit, tahle interpretace přiblížení světa , kdy se svět stane bezejmenou tmavou noční můrou je určitě přínosem. Veronica decides to die je proti tomu falešná pohádka. Mírná šablona no a co má být. U mě určitě Ashley Judd, Goran Visnjic, Lauren Lee Smith podali nadstandartní výkon. Tak si dejte k sledování banány, nebo sklenici mléka příliv tryptofanu zvýší hladinu serotoninu :)

<< předchozí 1 2 3 4 6 9 11