Josefin

Josefin

• 20.7.2010  23:23
    Svítání (2009)

Nečekala jsem od Daybreakers nic, ale bratři Spierigové mě příjemně překvapili hororovým upířím sci - fi. Ethan Hawke hrál zajímavě to je bez debat a Willem Dafoe podává standartní výkon. Žíznivé deformace upírů byly trikově úměrné, ale efektní. Today only 5% blood in cofee, give me more now !!!

• 20.7.2010  23:01
    Solomon Kane (2009)

Solomon Kane je příjemně povedená akční fantasy, M. J. Bassetovi nelze režijně nic významného vytknout. Zato bych měla výtku ke scénáři, mě osobně se na některých místech zdál rozlítaný. A to je zbytečná škoda, James Purefoy se ujmul své role opravdu skvěle a hodně to prožíval. Už vidět ho s dvěma měči v bojích byl opravdu zážitek. Taky jsem si všimla v malé roli Marka Vašuta. Celkově jsem si to užívala, takže 3 */80% . Pokud se bude pokračovat v dalším natáčení určitě by se měli zaměřit na vykrystalizování scénáře, povídek zůstalo ještě dost.

• 20.7.2010  22:24

Nadprůměrné drama o životních osudech, taky o tom, že ne vždy jsme štaštní. Opět herecký koncert Roberta De Nira. A krásná píseň samozřejmě od Paula McCartryho I Want To Come Home. 3/70%

• 17.7.2010  09:11
    Ďáblova čísla (TV film) (1999)

No nazdar, tak tohle má být odkaz pro naše budoucí děti o hrůzách holocaustu, tak tohle opravdu né. Snímek tak pro americké deťičky. Možná, že knižní předloha není tak zlá, ale ten film nemá naprosto co nabídnout.

• 17.7.2010  03:38
    Agora (2009)

Alejandro Amenábar mi udělal opravdu radost, dobré historické filmy mám ráda. O jeho kvalitní režii nemám pochyby a dokonale zvládl zpracovat tenhle příběh v kostce a přesto zajimavě. Skvělé výkony Rachel Weisz, Maxe Minghella, Oscara Isaaca nelze než vyzdvihnout. Interesantní příběh, plný nasilných naboženských nepokojů a života moudré astroložky Hypatie. Já si vrněla blahem s jakou lehkostí a noblesou je to podáno.

• 17.7.2010  03:20
    Krupiér (1998)

První film, který jsem od Mike Hodgese viděla a milé překvapení. Cliwe Owen se na roli krupiéra připravil opravdu výborně. Užijete si ruce kouzelníka nebo falešného hráče? Ruleta, Black jack, šlape to jak nejlepší švýcarské hodinky. Trochu mi vadil ten konec, kdy scénarista přiklepl krupiérovi morbidní smysl pro humor. Na druhou stranu tím dostal zajimavou pointu, bez zbytečných klišé.

• 17.7.2010  03:01
    Confucius (2010)

Nemyslím si, že tenhle epický příběh, byl určen k tomu, aby naplnil kasy evropských a amerických kin, spíš těch ve východní Asii. Neobsahuje to na co jsme zvyklí, je to prostý průřez z 6 stol. př. n. l. za života mudrce všech věků čínského filozofa Confucia. Jenže je to epika, proto tohle zpracování působí trochu nudně a okleštěně. Hodně zachraňuje Yun - Fat Chow, který hraje působivě a maskéři na něm odváděli výbornou práci. Je určen, spíš pro užší okruh diváku, kteří vědí něco o konfucianismu. Mě se na to dívalo příjemně.

• 17.7.2010  01:39

Nevěděla jsem o čem tenhle příběh bude, což bylo obrovské plus. Remake se povedl, nesmírně sympatický Richard Gere v roli profesora hudby a krásný oddaný pejsek Hachiko. Zvířata miluji, ne nadarmo se říká, že je pes nejvěrnější přítel člověka. Dostal mě přímo u srdíčka, spotřebovala jsem skoro celou krabičku papírových kapesníku a to mluví za vše !

• 17.7.2010  01:08

Na Kar-wai Wongovi obdivuji jeho smysl pro barevnost v jeho snímcích. Ta byla patrna i v tomto filmu. Jenže tady mi neseděla jeho pomalá stylizace. Tohle mi moc do amerického životního stylu nezapadlo, natahoval to jak čínské nudle a proto je tam spousta hluchých míst. Ve Stvořeni pro lásku je to obdivuhodné, v Borůvkových nocích chvílemi nudí. Konec, ale byl naštěstí přesně podle mého očekávání. Kdyby mi Jude Law taky naservíroval borůvkový koláč se zmrzlinou, určitě bych hvězdu přidala.

• 17.7.2010  00:18

Don´t say a word, Gary Fleder zrežíroval slušný thriller. Ústřední herecká trojice v čele s psychiatrem Nathanem Conradem zahrál si ho Michael Douglas kope první ligu, musela jsem to vidět dokonce. Porce adrenalínu tomu rozhodně nechybí, ale pro mě je tam pár velmi okatých chyb. Díky nim pro mě snímek sestoupil do druhé třídy. Nedám čisté 4*, ale hodnocení 3*/70 % si určitě zaslouží.

• 16.7.2010  23:59
    Neznámý (2006)

Tento snímek ve mě vzbudil napětí, vlastně si pořád držel napínavou formu. Jenže něco je tam špatně, pět mužů v chemické továrně s amnézii. Tenhle nápad se dal líp využít, zazářil především James Caviezel. Bohužel ke konci to padá do ohraného stereotypu. Na jednorázovou podívanou akorát, ale nic víc.

• 16.7.2010  23:46

Průměrný mysteriozní horor. Přibalila bych si ho tak na chatu, kde každou chvíli něco zapraská, do poloviny velmi slušná atmosféra, ale bohužel čím blíž konci, tak všechno upadá.Tedy kromě přesvědčivé tajemné lesní krajiny v Rumunsku a velice dobře vybrané hudby v těch správných pasážích.

• 13.7.2010  22:54
    Precious (2009)

Nezbývá mi jen souhlasit, že" Precious" působí dost depresivně, ale vemte si opačnou stranu mince. Už to, že to není váš život a nemáte ho přesně takhle drsně v háji je pozitivum. Lee Daniels se snažil, ale my přece jen jsme evropané a tenhle život může přijít spoustě z vás jako z jiného světa. Jenže tohle se stává každé dvě hodiny na celém světě. Zajimavé výkony Gabourey Sidibe a Mo´Nique, za zmínku stojí i vydařený soundtrack.

• 13.7.2010  22:18

Kdo uklidí, když někdo umře nebo se stane vražda no přece firma Terry Clean . V hlavních rolích Samuel L. Jackson, Ed Harris a další herci. Začátek měl tak nádherně našlápnuto aspoň na 4*, ale asi nikdy nepochopím jak takový námět mohli zprznit . René Harlin měl vzít na scénaristu nějaký bičík a popravdě i ty herecké výkony ochabovaly.Tak tomuhle se říká zničená naděje na trhák.

• 13.7.2010  22:01

A máme tady 10 itemes or less poněkud zvláštní snímek, ale nic světoborného. Myšlenka scénáře je zajimavá, chvílemi jsem se i bavila. Kdybych tohle dvd nedostala jako dárek, tak nevím jestli bych o něj zakopla. Paz Vega a Morgan Freeman tvořili velmi slušné duo. Na konci jsem zjistila: executive producer M. Freeman, no není jediný kdo si na stará kolena potrpí v soukromí i na place se zajíčky :-). Tím ovšem nezpochybňuji jeho herecký talent.

• 13.7.2010  21:24
    Silkwoodová (1983)

Přestože od zrodu filmu Silkwoodová uteklo již 27 let, já jsem ho zhlédla teprve nedávno. Po pravdě jsem čekala, že to nebude to pravé ořechové, ale byl to opravdu skvělý film. Mike Nichols a jeho specifický pomalý režijní styl, námět podle skutečné události. Ještě v půlce bych možná zvažovala nižší hodnocení, jenže tenhle příběh mě dojal aniž bych chtěla. Dříve v uhelných dolech měli dělníci kanárky, když umřeli poznali, že uniká plyn a dnes je ten pokusný králik člověk . Každá práce má svá rizika a kontakt s radioaktivními látkami sebou nese i dnes vysoké riziko.

• 13.7.2010  20:58

Další skvělý animák od pixaru Příšerky s.r.o. bavila jsem se královsky s velikým modrým chlupáčem a jeho kamarádem jednookým zeleným Mikem. Takže jestli se vám doma bojí tmy nějaké dítko, neváhejte a pustě si to společně:-).

• 13.7.2010  01:51
    Piano (1993)

Ohromující hudba Michaela Nymana, Piano je zcela určitě velice zajimavý snímek, nostalgický, ale zároveň živelný. Nejvíc mě uchvátily výkony Holly Hunter a Harvey Keitela, ale pro mě má určité mouchy. Ale opravdu velmi krásná výprava a vyladěný výběr lokace. Vášen je síla a hudba je síla nebo cokoli chcete...!

• 13.7.2010  00:55
    Spáč (1973)

Geniální a praštěná sci-fi Woodyho Allena. My name is Miles Monroe i was sleeper and now im alien :-). Co si dáme na svačinku banán jak kanoi, chřest veliký jako strom,ale už poběžím - oh tam je ale velká slepice !

• 13.7.2010  00:39

Celý film skvěle rozjel a držel Nick Nolte, tomu jsem tentokrát věřila úplně všechno, solidní krimi Neila Jordana jako vždy protkána výbornou hudbou. Mihnou se tu i Emir Kusturica a Ralph Fiennes. Tentokrát bylo fajn sledovat film z Nice a nechat Irsko spát. Takže 3*/70 % já se nenudila s Noltem to mělo parádní spád.

• 13.7.2010  00:14
    Zločinec (2008)

Tohle mě dostalo, jednoduchý příběh, ale opravdu vynikající. Tady se mi podařilo se vcítit do té bezvýchodné atmosféry, proto to hodnocení. Už jen ta představa jak snadno se můžete vždycky dostat na stranu zločince. Excelentní výkony Stephna Dorffa a Val Kilmera jsou nadevší pochybnost. PS : Představte si, že jste to vy a hned uvidíte film jinak.

• 12.7.2010  23:52
    Orlando (1992)

Sally Potter můžu jen zatleskat, dokázala román Orlando převést do filmové podoby a toho si cením. Spousta lyrického smutnění, poezie a musela si pohrát se spoustou druhů filmových žánrů, než vznikla tahle perlička. Vhodnější herečku než Tildu Swinton nemohla nalézt, celým fyzičnem to je jen její role. So say : " She´s lived 400 years and hardly aged a day........."!

• 12.7.2010  23:29
    Pevné pouto (2009)

Mám z tohoto filmu velmi rozporuplné pocity, nápad byl výborný, ale na můj vkus to Petr Jackson moc zdlouhavě natáhl. A takovou tu mrazivou atmosféru to pro mě ztratilo. Digitální efekty byly skvělé, ale od režiséra trilogie Pán prstenů jsem čekala něco zvláštního co ve mě zůstane jako veliký pocitový zážitek, ale nestalo se.

• 12.7.2010  23:06
    Iron Man 2 (2010)

Na první díl to nemělo, ale i tak velmi dobré. Robert Downey Jr. teď hraje perfektně ( samozřejmě má charisma a talent ) a role Tonyho Starka mu šíleně seděla. Jon Favreau se se scénářem popral velmi slušně, ale mohlo to být lepší. Musím souhlasit, že dabing žádná sláva, ale stejně dávám přednost originální jazykové verzi skoro vždy, tak mě to netrápí. A konečne jsem zas viděla M. Rourka, padoucha si vystřihl znamenitě.

• 28.6.2010  21:04

Ole Bornedal natočil šťavnaté soustíčko, všechno už tu někdy bylo, ale i tak. Ewan McGregor jako mladý hlídač na patologii, kde se bojí i on sám. Slušný výkon Nicka Nolte, pointa je sice ve vzduchu, ale pořád to není jisté. Hezká jednohubka na jeden večer. Josh Brolin v akci, co si s tou rukou udělám?

• 28.6.2010  20:41

Opravdu nic moc, dobrá polovina filmu plná politiky, jen takové to plkání. Joe Tynan byl uchvácen mocí, slávou , ale hlavně mladičkou Merryl Streep s kterou si rád zaskotačí, tady můžu ocenit jen výkon Alana Aldy, který ten film celý táhne, jinak by to šlo do kytek. Prostě jsem se nudila, vtipné to není a konečný závan morálních závazků se mnou nezacloumal. Alan Alda si určitě zaslouží za svůj výkon minimalně 4*, ale filmu víc dát nemohu, protože jsem se dodívala jen zázrakem.

• 28.6.2010  18:58

V žádném případě zklamání, režie perfektní. Mysteriózní atmosféru se mu podařilo vytvořit dokonale, ale horor to opravdu není. Annette Bening hrála perfektně. Ale přeci jen ten scénář byl příliš překombinovaný. Lehký nadprůměr, Robert Downey Jr. , jako psychopatologická osobnost se zrzfialovou barvou mě pobavil. Takže 3*/60 v tomhle případě by méně znamenalo více, škoda.

• 25.6.2010  05:27

Sophia Loren byla v mládí opravdu sexbomba. Nejvíc se mi ze všech tří povídek líbily - třetí a první kde je v roli stále těhotné prodavačky a má kupu dětí, druhá prázdná madmazel s novým roysem nebyla moc nápaditá. Třetí kde je za smyslnou prostitutku, byla pikantní. Ve všech třech povídkách ji skvěle sekundoval M. Mastroianni.

• 24.6.2010  21:42

Pro mě opět zásah do černého, Neil Jordan mistrně namixoval několik žánrů dohromady. Drží se tématu konfliktu mezi IRA a Anglií, ale tohle není vše. Herci výborní - Forest Whitaker jako černošský voják, kouzelný Stephan Rea dobrovolník Ira a Jaye Davidson. Za podmanivých písniček získává snímek opojné kouzlo. Za tažnou melodii, považuji píseň The Crying Game -použitá verze od Boy George. Zcela vystihuje vlastně podstatu zbytečného konfliktu, který může přinést jen slzy a není to jen iluze. Podlehla jsem tomu na plno takže 5*.

• 24.6.2010  20:26

Tak předem jako psycholožka s tímhle filmem bojuji. Když si nějaké prášky zobnete v ČR, budete odvezeni na psychiatrii na uzavřené oddělení a jen psychiatři usoudí, kdy půjdete na otevřené odd. a to bývá za dlouho až pokud usoudí, že došlo k zlepšení vašeho stavu. Takže pozor nejsme v Americe!!!!!!!! Zpátky k filmu tuhle knihu od P.Coelha, jsem nečetla tak nevím? Každopádně se režisérka Emily Young dopustila mnoha přehmatů, ať co se týká spolupacientů na psychiatrii, málokdo opravdu z vás asi viděl pacienty po elektrokonvulzi /elektrošoky/ a zbytek se stává jen sladkou limonádou. Jedinou pravdou zůstává, že někdy se u depresivního člověka probudí chuť žít, když zjistí, že to může být opravdu konec .