Josefin

Josefin

• 24.6.2010  19:53

Pro F.Truffauta mám slabost. S láskou se vrhl natočit film o filmu s lehkou nadsázskou a ironií. Není tak zábavný, ale o to víc nahlédnete do světa mravenčí práce za kamerou.

• 24.6.2010  19:40

Velmi dobrá prace kamery, střihů, hereckých dialogů. Ctihodný občan G. Butler, bere zákon do svých rukou a dává tvrdě po právu americké justici pořádné kopance. Buttler ze sebe sice nevydal všechno, ale i snaha se cení. Jeho výkon dorovnává Jamie Foxx. Velmi napínavý thriller, škoda toho konce, kde docházel dech. Přiznám se že jsem občánkovi fandila, aspoň se mu podařilo bývalému advokátovi otevřít oči. Za originalitu i přes ten konec dávám 4*, ale je to těsně na hraně!

• 22.6.2010  23:36
    M. Butterfly (1993)

Působivé drama , které se uvíjí tak pomalým tempem, že se to zdá jak sen. Při náštěvě čínské opery Madam Butterfly, René Gallimard poznává Song L. a zamiluje se. Později se stává francouzským konzulem. Věří na starodávné čínské tradice. Bílý ďábel a jeho bezmocná otrokyně, roky pravdy nebo lží? Bezpochyby Jeremy Irons opět exceluje. Koho vlastně miloval, závěrečná scéna jen dokazuje jeho divadelní vlohy. Čas se zastavil a on nemohl příjmout věci, které nemohl změnit . Pro mě 4*/70 nečekaná pointa, která zabolí.

• 20.6.2010  22:48
    Ils (2006)

Šla jsem do toho naostro, bez nějakých informací jen na doporučení. Musím před pány režiséry smeknout klobouk, dokázali to natočit za měsíc. Povedený hororový thiller, přes den nic moc, ale večer pro zamilovaný páreček a pro mě hutná mrazivá atmosféra. Největší plus byly honičky chodbami. Tak trochu směsice Blair Witch a Eden Lake. Rumuni opravdu zabodovali, za málo peněz hodně muziky. For me big surprise, that is based on true story! Těžké rozhodování ohledně hodnocení, ale zkusím se zaměřit jen na požitek z filmu v rámci svého měřítka, dávám 3*/70 %. ILS opravdu solidní podívaná.

• 20.6.2010  22:07
    JCVD (2008)

JCVD to se mi dost líbilo. Neuvěřitelná změna, sice do jiného žánru, ale prima. Díky bohu se toho ujal Mabrouk El Merchi, nechal Jeana improvizovat v různých situacích a ten monolog sebezpytu byl hodně dobrý. Takže to vrstvení, bylo velmi zvláštní , neokázalé .Poldové ve spodním prádle taková perlička. Takže žádné, že Van Damm neumí hrát, pro mě ano, zatím neměl dostatek příležitosti.( A já doufám, že budou a on nezklame. Nečekám už samé karate, protože si dobře uvědomuji, jak už má opotřebovanou páteř, vždyť on si nevybíral náhradníky a hrál vše sám. )Takže za mě 4 */ 70%.

• 19.6.2010  18:57

Opravdu složitá látka od Marcela Prousta, Volker Schlöndorff se do toho pustil statečně. Vynikající je zde především Jeremy Irons ve své vnitřní rozervanosti, neuhasitelné lásce, nedůvěře, žarlivosti a melancholii k ženě jménem Oddeta. On tyhle rozpolcené role zvládá dokonale. Pokochat se můžete krásou mučivé O. Mutti, v malé roličce hraje také Alain Delon. Ale Proust se mi zdá filmově nezpracovatelný, takže já ho raději mám v knižní podobě. Filmem se nese směsice dialogů, vlastně nevíte jak začal a jak končí což pro mě bylo trochu únavné.Tak mi zbyla převážně kamera, kterou Volker naměřil na pompéznost kostýmů a společnosti.

• 19.6.2010  07:22

Pro mě to tak noblesní práce není. Nikomu tu jeho názory neodepírám, ale pane Haneke žádná slává. Co velmi nadějně začalo, skončilo v obývacím pokoji, kde se scénarista rozhodl předvést svlékání Naomi Watts, to byly toporné scény, snad tu nebudu vypadat jak sadistka, když napíšu, že jsem se místy silně nudila. Až ten konec rapidně opravil mé renomé, zůstanu ale u 3*, protože babička si u toho dala šlofíka. Do jisté míry psychologicky působí, ale tam kde to nastává, jsem totálně v klidu:-).

• 19.6.2010  04:01
    Philadelphia (1993)

Po delší době mi v ruce skončilo opět dvd Philadelphia. Pustila jsem ho a zas mě to naplno vtáhlo. Přestože to vždycky bylo okaté téma homosexualita a HIV, Jonathan Demme jednou provždy natočil hvězdný kousek s Tomem Hanksem s AIDS nemocným bývalým právníkem . Jeho právního obhájce si zahrál Denzel Washington. Za hudby Bruce Springsteena a songu " Streets of Philadelphia " vyždímal ze mě opět všechny emoce a vytvořil slzavé údolí. 4*/ 80 - jeden z 1001 filmů, které by jste měli určitě vidět.

• 19.6.2010  03:42
    Návrh (2009)

Pobavila jsem se,uronila slzy. Takže všechno skvělý , roztomilý Ryan Reynolds a v roli starší šéfové Sandra Bullock se velmi dobře doplňovali. Skvělý song k traileru od Katie Perry /Hot and Cold / . A v AJ taková třešinka, která pohladí, souhlasím s ViktoremEl pro mě nejlepší romantická komedie r.2009.

• 19.6.2010  01:08

Vyprovokovaná, film natočen podle skutečné události, mladá indka Akira upálí svého muže po letech fyzického, psychického týrání. Soud ovšem na to nebere zřetel a je odsouzena na doživotí. V hlavní roli kráska Aishwarya Rai Bachchan. Určitě téma, které by nemělo být opomíjeno v soudní jurisdiktci. Mírně nadprůměrný snímek, který mě ničím nevynesl na baldachýn,snad jen lidskou tyranií a nelidskostí. Je poselstvím toho, že ženy na celém světě se nesmí přestávat bít za svá práva!

• 19.6.2010  00:35

Stallone kontra Snipes jsou pořád pecka, chlapi co to umí rozbalit ! Jen doufám, že mě v budoucnu nečeká pověstná legrace jako na Slyho alias Johna Spartna: Na wc vám došel toaletní papír! Hi, Hi on neví jak se používají 3 mušličky! " Pomoc já to nevím ještě teď........-).

• 19.6.2010  00:07
    Princezny (2005)

Fernando León de Aranoa a jeho Princesas. Na dlouhou dobu mě dostal tenhle intenzivní příběh o dvou ženách, jež si vydělávají prostitucí. Dvě princezny, španělka Caye a její nová hispánská přítelkyně Zulejma zprvu odtažité až kritická situace je spojí v přítelkyně. Princezny musí mít své sny a přání , aby přežily ! Když se jim ubližuje, jejich svět pláče. Dojemný příběh, kde nejlépe hrála Candela Pena, mě dojmul přes tolik příkoří ještě tolik víry v budoucnost. Po právu mnohokrát oceněný snímek.

• 18.6.2010  23:12

Tady budu hodně tvrdá, přes všechny digitální efekty, jsem se poměrně nudila a nedodívala se a nehodlám do toho jít znovu.Trochu břitká duchařina. O hodně lépe je na tom originál The hauting (1963)!

• 18.6.2010  23:03

No opravdu jsem od remaku čekala víc, ale za sebe můžu říct, že jsem se nenudila. Originál jsem totiž dlouho dobu neviděla, takže jsem vypustila myšlenky a nechala se unášet blockbustrem. Nejvíc mě nadchly efekty v podobě bohů a krakena, akce se škorpiony, kteří si podupávali do rytmu hudby. To se zas musí L.Leterrierovi nechat, že akční scény ovládá. Tím ovšem moje chvála končí bájná story o Souboji Titánů, byla naprosto rozcupována, příběh ochuzen a pozměněn.To je hrozné mínus, tak nevím co si o tom mám myslet? Dávám 3*, ale jen proto, že jsem nemusela přemýšlet a v 2D to byla úměrná podívaná, toť asi vše.

• 18.6.2010  22:41

Zase porce napětí od Woodyho, tady byli fantastičtí Jonathan Rhys Meyers a Scarlett Johansson, ale i další protagonisté. No jo hra osudu, tak moc závisí na štěstí, na penězích, co láska? Silná porce mokka kávy, ale tu jsem si vychutnala a dám si ji znova. A tenis odložím na chladnější dny.

• 18.6.2010  22:29

Opravdu zážitek, jak to ten Woody se mnou dělá. Naservírovat mi mužného Javiéra Bardéma jako živelného umělce plného sexappelu a k němu S.Johansson, Rebeccu Hall a Penélope Cruz do Barcelony. To byla trefa do černého, 4*/50 a to jsem do konce byla jak dudek. Woody, že bys mě navnadil na Barcelonu:-)! wow

• 18.6.2010  22:14
    Flákač (1989)

Opět mě režisér Gus Van Sant překvapil Drugstore Cowboy je slušné feťácké krimi. Všechny zde zašlapává Matt Dillon herec nadprůměrného kalibru. Co se drogové tématiky týče je tak trošku zahalena do mlhy. Ale Sant tomu vnukl svou specifickou jiskru v podobě pověr a skvělé hudby.

• 18.6.2010  21:53

Roztomile zábavné. Já si nemyslím, že by Nicole nebo Sandra hrály špatně. Jen v příběhu o těch našich čarodějkách není nic co nám zůstane v paměti. Ale pro mě pohodový snímek na deštivé odpoledne, tedy, když si na něj vzpomenu:-).

• 18.6.2010  21:30

Parádní klasika do nudného městečka přijiždí ďábelský Daryl Van Hornn - Jack Nicholson nespoutaný, živočišný, aby vstopil do života třem šarmantním kráskám Cher, Susan Sarandon a Michelle Pfeiffer dodal do života sladkost i hořkost. Degustátorské dílko, které si ráda pustím.

• 18.6.2010  21:19

Slušný snímek o osudu dívek zachycených s větším množství nelegálních drog na letišti v Thajsku. Z toho jen vyplývá ponaučení, když budete cestovat, zabalte si a zkontrolujte detailně zavazadla sami a věřte hlavně sobě a svým instinktům. Dobré herecké výkony Claire Danes a Kate Backinsale.

• 18.6.2010  21:08
    Jako dým (1999)

Jane Champion se snažila a je to vidět. Kate Winslet hraje roli dívky opoutané indickým guru úchvatně, rodina to nevzdává a posílá za ní poslední záchranu Harvey Keitla nebetyčného svůdníka a začíná hra kočky s myší. A Kate umí použít ženské zbraně. Vyprahlá poušť a poutavý příběh, který mě držel u obrazovky až do konce.

• 18.6.2010  20:47

Jason Statham mě prostě dostal, žáden intelektuální film, ale pořádná jízda s životem na baterky. Jak mě nebrala jednička druhým dílem mě odrovnal. Crank: High Voltage peprně vulgární, Chev Chelios schutí nakope každému zadek v celém L.A., aby dostal co mu po právu patří. Slovník je břitký, ale proč ne? Větší extempóre na jezdecké dráze s Amy Smart je tedy adrenalín :-). Jako bych sledovala počítačovou hru, ale tak to není. Pro mě příjemné překvapení Mark Neveldine, Brian Taylor tentokrát u mě zabodovali. Cheve nenudila jsem se ani chvilku, takže u mě zaslouženě 5*.

• 18.6.2010  20:03
    Vtip (TV film) (2001)

Zvláštní film s produkce HBO, trochu jsem s tím bojovala jako s cynickým vtipem. U čtvrtého stádia rakoviny, většinou bývají i metastázy a léčba bývá spíše jen pokusem ala králík. Emma Thompson hrála velmi dobře, své hoře si zmenšuje citací svého oblíbeného básníka pro sebe a diváky - útrapy chemoterapie, lidskost a nelidskost personálu a vědouc, že příjde den odchodu. Tohle není film plný napětí, ale takový básnický esej o lidské smrtelnosti a zranitelnosti a strachu ze smrti.

• 18.6.2010  05:15

Woody Allen opět za kamerou i ve filmu, paráda. Naštěstí se jen zlomková část točí kolem rodinného děje s manželkou, kterou ztělesnila Helena Bonham Carter moc mi zde neseděla. Když se děj stočí na setkání Lennyho s atraktivní Lindou jež se živí prostitucí. "Ty si myslíš, že jsem hloupá? ne určitě skvěle ovládáš felaci". Antické vsuvky se povedly, Woody má na to prostě čuch. Co nezvládl Lenny, zvládné Afrodité. Celkem povedené dílko, i když né to nejlepší z jeho filmografie.

• 15.6.2010  20:43
    Probuzení (2007)

Tady to tak vidím na špatnou volbu režiséra, Awake si užijete , ale záleží kolik máte nakoukáno a zda nepracujete ve zdravotnictví. Průběžně moc brzy dojte k odhalené pointě i tak myslím, že je to pro diváka zajimavé téma. Ale na můj vkus se mu dostalo tuctového zpracování.

• 15.6.2010  20:31
    Jízda smrti (2007)

Nebylo to vůbec špatné, jen to chtělo doladit scénář, potenciál by byl vysoký. Příběh se převážně odehrává v metru, kdy lidé jež jsou členy náboženské sekty dostanou na pager vzkaz : takže berou do ruko kříže s ostrými meči, jež mají zabíjet ve jménu očisty. Osobně si myslím, že herci by to uhráli i líp, ale nebylo tam dost prostoru, což není v hororech nic nového. Dávám 4*, přestože konec vyzýval v pokračování.........!

• 15.6.2010  20:14

V obsazení skvělí herci, J.Carrey, E. McGregor, ale stejně jsem se moc nepobavila.Což chápu, když si uvědodomím, že je to dle skutečné události. Zvykla jsem si na to, že Jim mě rozesmívá, ale ke konci se to změnilo v melodrama, což pro mě mělo trpkou příchuť a do smíchu mi nebylo. Bohužel na mě v tu chvíli působil rozporuplně,ale vtipné scénečky ala taneček a líbačka chlapi uhráli skvěle. Nakonec jsem ráda, že je tu dost pozitivních ohlasů i když se jedná o gay tématiku. Tímto reaguji na uživatele či uživatelku, která/ý/ si nebral servítky jen malá vsuvka do genetiky pro tohoto uživatele. Tady se jedná o recesivní a dominantní geny, jež ovlivní vznik pohlavního genu DNA. Bohužel to tito lidé neovlivní, kdykoliv si můžete něco o této tématice něco přečíst a né předem odsuzovat. A zrovna tak teprve,když to jde do kin, víte přece o co půjde a máte svobodnou volbu, zda na to jít či ne. Vy ostatní jste skvělí, snažíte se to pochopit a to je fajn, že padají tabu sice pomalu,ale ano.

• 5.5.2010  21:47
    O nosaté čarodějnici (TV film) (1984)

Tahle pohádka sice nemá žádné honosné interiéry, zato má duši a vtip. V roli čarodějnice bohužel již zesnulá L.Kozderková , která do svých osidel polapí prodávajícího zelináře Jakuba / O.Havelka pro svou nenasytnou několikahlavou Emilku. Bramboráčky? Lívanečky? no jo notuje si Jakub: "Není lehká věc upect lívanec....". Zábavná pohádka pro všechny generace, moje babička by Emilku vykrmila:-).

• 5.5.2010  20:08
    Samec (2009)

Tak tohle je buď na 3* nebo na odpad. Ale jelikož tam dle mého názoru hraje sám sebe a za podobné muže, tak je to odpad. A jestli to je romantický film, tak mě omývejte. Ale jednu hvězdu mu dám, Ashton bude asi opravdu sexuální samec, že Demi? Ale na jak dlouho ještě bude její, no nevím...

• 5.5.2010  19:47

Poněkud zvláštní příběh, který je hodně zhacen dokumentárním začátkem. Dalo se to v klidu dokoukat, ale čekala jsem víc, až se mi chtělo křičet to je všechno! Takže ty 3 druhy už znám:-) a abych viděla ten čtvrtý musela bych na Aljasku /Anchorange do městečka Omme/ a čekat až na mě bude koukat sova kukula:-). Tam nejedu brr.