Josefin

Josefin

• 26.1.2010  21:22

Parádní komedie, brzy sice přijdete na pointu, ale tohle mě vůbec nevadilo. Koprodukce USA a ČR, režisér Wayne Wang mě potěšil. Hrsti humoru, špetka nostalgie. Nádherná Queen Latifah, tahle ženská má opravdu talent a obrovský šarm. V malé roličce šefkuchaře také Gérard Depardieu a překvapivě i ostatní ne moc známí herci skvěle hráli. Viděla jsem to víckrát a pro mě je to příjemný relax.

• 26.1.2010  21:19

Ještě mladičká Audrey Tatou roli zahrála na výbornou. No jo láska je ošidná a je tolik druhů lásky. Přináší bolest i radost. Režijní debut Laetitie Colombardi má svou úrověn. Když opustím, pár nereálných scén opravdu slušně ukočírovaný psychologický thiller. " Je ne peux pas vivre sans toi."

• 25.1.2010  06:32

Tvůrci Shutteru, Banjong Pinsanthanakun a Parkoom Wongpoom odvedli dobrou práci. Faet má něco do sebe, tentokrát jsem se snažila ponořit do děje co to jen šlo. Téma a efekty skvělé , výborná kamera, stará duchařina. Začátek v podobě titulku mě navnadil, místy jsme opravdu měla nepříjemný pocit, jenže ten je v druhé části protkán trochu slabšími místy, tak ze mě vypršelo na chvíli napětí. Trailer jsem neviděla, ale námět siamských dvojčat Pim a Ploy je originální. Nadprůměr, ale 4* nedám, protože jsem se nebála. Ale hudba byla úžasná! To kouzlo co má Shutter tam prostě chybělo.Takže 3*/55%

• 25.1.2010  04:00
    Zombie: Ostrov smrti (2006)

To teda byl horor, zombie versus prokletí duchové a partička posádky co se honí za pokladem. Naprosto amatérská režie, to ať se na mě Bruno Matei nezlobí. Po stránce scénáře slátanina, herci neherci. Zvlášť úsměvný člen posádky Snoopy, který měl na triku taky Snoopyho. U mě tenhle počin padá největší rychlostí do kolonky odpad!! I never want see this film again.

• 24.1.2010  11:14

Sice pěkné, ale, že by to ve mě vzbuzovalo úžas to nikoliv. Určitým smyslem jistě excencentrické dobrodružství, R.Downey Jr. tam pasoval, jakžtak slušněmu mu sekunduje J.Law. Ale G.Ritchie, aby ti ten Hollywood nevymyl mozek - :). Sem tam pár opravdu dobrých akcí, ale pro mě spíš děj tvořily konverzačky mezi Holmsem a Watsonem. Po stránce kostýmů perfektně odvedená práce a výborná hudba Hanse Zimmera k tomu seděla. Jako čtenářka Sherlocka Holmse si nemyslím, že by se se Arthur Conan Doyle obracel v hrobě:-)).Tak se nechám překvapit čím mě G.Ritchie ohromí nebo ochromí v pokračování?

• 24.1.2010  05:25
    Sex 100+1 (2007)

Zaujal mě hlavně název, ale že by to byla nějaká pecka, to ne. Simon Baker okouzlujíci a ten jeho seznam, no chlapi:-).Hlavně se mi líbila ta scénka z jeho snu se sekáčkem v ruce................!Čekala jsem víc vtipu, takže zklamání. Ale světe div se ovlivnilo to můj vztah k seriálu Mentalista, teď si ho spojuji v 2 osobnosti a už to pro mě není ono, tak snad jen dočasně.

• 21.1.2010  07:35
    Coco Chanel (2009)

Hrozně unylá ,okleštěná autobiografie Coco Chanel, kterou ztvárnila Audrey Tatou mezi dvěma muži, jednoho nechce a druhého nemuže mít, nijak oslnivé výkony od pánů . Bez jiskrného náboje, na který jsem pořád čekala a nic. Vyloženě špatný scénář, těžko říct co si o tom myslet. Z jejího tvůrčího invenčního období se defakto nedozvíme nic. Sama si nemyslím, že celý její život byl vyloženě extravagantní, ale tohle pro mě opravdu byla bída. Škoda toho převelice zprzněného dílka, takhle zpracovat téma Coco je pro mě osobně nuda a hrůza.To mě opravdu mrzí, protože jsem se moc těšila.

• 21.1.2010  00:15

Perfektní práce režisérky Kimberly Pierce, úžasná Hillary Swank, až neskutečné jak do téhle role vložila všechny své emoce. Naturalistické a bolestivé zároveň. Krize lidské identity dělá, ze života peklo. A stále existují lidé co mají jen samé předsudky, nedokáží se přesto přenést a ubližují. Boys Don´t Cry 4*/ 75%. Oskar pro H.Swank po právu zasloužený!

• 21.1.2010  00:14
    Sunshine (2007)

Sunshine, zvlaštní sci-fi, ale mě bavilo. Žádná konverzační nuda, děj v pohodě odsypával, audiovizuální stránka na plátně výborná, ale na blu-ray taky . Posádka pestrá, hlavně Capa měl něco do sebe :-) Skvělá hudba Underworld a John Murphy. Ten zombik, mi to sice zkazil, ale byl tam jen chvíli. Skvělý sluneční opus! Pro mě je spojení Alexe Garlanda a Dannyho Boyle opět příjemným alternativním zážitkem.

• 20.1.2010  23:58

Musím konstatovat, že pro mě byl tenhle film zklamáním. No ano stalinské gulagy na Sibiři a zvěrstva, které se tam děly, jenže nemyslím, že Ztracený na Sibiři tu hrůzu dostatečně zdůrazňuje. Kámenem úrazu už je pro mě na počátku Andrej anglický archeolog, který je do gulagu zavlečen a nemá problém se rusky evidentně domluvit ? Netvrdím, že to bylo špatné, ale u mě se žáden mrazivý zážitek nedostavil. Život mezi zajatci zloďěji a práskači je ovšem reálný. Některé scény jsou trochu chaotické, od Alexsandra Mitta jsem čekala velkolepější citový zážitek. /Pro mě osobně vyznívá lépe film Bílé peklo. / Možná by bylo lepší příběh situovat do pověstné Kolymy. Nepochybně lepší způsob zakončení by byl ku prospěchu celému zážitku z filmu. Takže jen 3*/ 60%.

• 14.1.2010  05:03
    Nezvaná (2009)

Dílko nebylo vůbec špatné, bohužel sice nevybočuje z průměru, ale přesto příjemné obsazení, vyladěná hudba a jako Anna byla Emily Browning velmi dobrá. V žádném případě neurazí, ale ani vás nesrazí do kolen. Mě těch 87 minut uteklo rychle a zklamaná jsem nebyla.

• 13.1.2010  23:31
    Ano, šéfe! (TV pořad) (2009)

Tohle se opravdu povedlo, Zdeněk Pohlreich, je vážně dobrý kuchař, cool chlapík jeho bonmoty a jadrnné vyjadřování tomu dodává grády a šťávu a to mě baví. Konečně někdo, kdo dělá v českém pohostinství trochu vítr. Už se těším na další díly, škoda jen, že neuvidíme žábu bušit pěstí do skály :). Zatím jsou obě série na streamu, takže kdo neviďěl má možnost.

• 13.1.2010  23:05

No Escape režii Martin Campbell zvládl velice dobře. Nenudila jsem se, knižní předloze to odpovídá. Ovšem nízký rozpočet to vždycky kazí. Tam, kde by měly nastoupit kvalitní filmové efekty je viďět, že prostě na ně nebylo. A to nemluvím o kostýmech Ray Liottovi prostě plápolaly kalhoty na pozadí :). Přitom nosné postavy hrály dobře : R.Liotta tam ty uhrančivé oči má, nehraje špatně a Lance Henriksen podává dobrý výkon. Ty 3* hvězdičky si určite podle mého oprávněně zaslouží.

• 13.1.2010  22:46
    Výslech (1982)

Pravdivý syrový naturalistický snímek, psychologické drama z věznice. Krystyna Janda je tu prostě herecká hvězda. Na mě to zapůsobilo velice silně, politika 50 let, kolik člověk unese, aby nezradil svou ideu.......? Tenhle film bohužel nemám ve své filmotéce, ale měla jsem ho možnost zhlédnout na TVP 2 v polštině s kterou naštěstí nemám problém. Mrazivý zážitek, nemůžu dát než 5*. Přitom další z filmů, kde si režisér musel vystačit s málem a přesto napínavý děj a excelentní dialogy.

• 13.1.2010  05:15
    Orphan (2009)

Opravdu výborné, skvělá Esther /Isabelle Fuhrman/ herecky dokonalé. Napínavá atmosféra, i když pro mě spíš psychologický thiller s hororovými prvky. Ale celkově pro mě určitě překvapení, hlavně jak se děj rozvíjel. Nadnesené a zárověn přirozené propracování tomu dodává ten správný náboj! Jaume Collet - Serra tentokrát odvedl kvalitní práci. Nechybí postava, které nikdo nevěří, což vždy zvyšuje dramatičnost. Mimo jiné si také pohráli se závěrečnými titulky, ty se nesmírně povedly.

• 13.1.2010  05:13

Já byla příjemně překvapená, X-Men Origins: Wolverine mě vůbec nenudil, skvělý Hugh Jackman a celá partička X-Men, škoda jen, že tam taky neměl víc prostoru Ryan Reynolds.Sem tam pár slabších míst, ale mě vůbec nevadilo jiné podání od režiséra G.Hooda. Ať už jeli na kalkul i tak pro mě solidní podívaná. Singer ty předchozí nepodával vůbec špatně, ale mě osobně tohle zpracování oslovilo víc.

• 22.12.2009  04:32
    Mrtvá zóna (1983)

The Dead Zone režisér David Cronenberg opravdu dokazuje, že patří k těm, kteří dokáži vytvořit napínavou atmosféru skoro z ničeho! A Christopher Walken je zde opravdu skvělý.

• 22.12.2009  01:55

Zklamaná jsem nebyla, protože jsem to vlastně čekala, když jsem zjistila, že režisér nebude Martin Cambell, ale Marc Forster - bondovky by měl raději nechat jiným. Ano opravdu krásná píseň " Another way to die" od Alicie Keys a Jima Smits. První polovina divoká splácanina sekvencí, takže nevíte co a jak s tímto art stylem se to táhne první polovinu, v druhé nastává konečné prozření, ale to už jsme v Bolivíi a děj se značně vylepšil . Jenže co to ten náš James Bond pije? Záchranou je opravdu jen Daniel Craig. Budu jen doufat, že příští bondovku svěří zase Cambellovi a scénář bude výborný.

• 21.12.2009  11:08
    Barva noci (1994)

Nechápu tolik vlny kritiky na Colour of night, jistě natočeno v roce 1994, ale nemyslím, že by to i dnes mělo podprůměrnou úroveň. Jistě děj předvidatelný, ale vykreslení postav po psychologické stránce není vůbec špatné. Mě se Bruce Willis v tomhle thilleru celkem líbil, nemám pocit, že by svou roli odbyl to žádném případě. Stopáž je poněkud zdlouhavá, zápletka průhledná, no a někdo tenhle žánr nemusí. Bruce ještě svalnatý a psychologie je mi blízká. Takže já ty 3 * dám.

• 20.12.2009  18:28
    Mrtvý sníh (2009)

Dead Snow málodchaplný horor od 30letého Tommyho Wirkola, jež je teprve na svém začátku. Musím napsat, že jsem k němu přišla jako slepý k houslím. Než jsem zjistila, že to je zas komediální hororový žánr nevědoucí do čeho lezu. Tak mě napadala myšlenka z kterého castingu vybrali tak dementní herecký komparz, naštěstí mi svitlo. Originalitu to nezapře. Ale osobně se přiznám, že přestože horory jsou můj oblíbený žánr, co se týká zoombiků už jich mám plné zuby. Jako nacisti, to byla zas změna, ale už je tu opravdu zombieland.

• 19.12.2009  16:39
    Bruno (2009)

Brüno pěkný trapas perverznější verze Borata, ale ten byl skvělý. Ale dobře, viďěla jsem to znovu a tentokrát jsem se bavila, tak ty 2* dám.

• 19.12.2009  15:54

Silný příběh po emocionální stránce.Ta hrůza být vězněm ve vlastním těle, zbývá jen mrknutí oka a fantazie a životní vzpomínky. Julian Schnabel se vydal do vod, kam ostatní neradi a to je neocenitelné. Snad jen jednu výtku, on sám v celém sanatoriu bez spolupacientů přehnané! Lidé, kteří v takových situacích chtějí bojovat obdivuji, ale já bych takhle žít nechtěla. Absurditou zůstává, že přes skutečnou událost příběhu je nekonečné množství takto postižených lidí a nikdy se jim taková péče nedostane. Kvalita francouzské kinematografie ve všech žánrech se nezapře a to je jen dobře.

• 19.12.2009  13:56

Fim vystavěn na boxérských scénkách, jichž už je po S.Stallonovi a J.C.V.D. pramálo. Řadím to už do průměru, protože děj nic moc. A v mnoha záběrech mimo ring mi mozek signalizuje situace, kdy si scénarista s režisérem pomalu nasbírali inspiraci z různých akčních filmů a to jsem nedokázala překousnout. Mimo to lokace zpět na východ do Ruska, ale co, kam by vlastně měli jít. Ale jinak po bojové stránce velmi dobře odvedená práce. Jednoduchá oddechovka.

• 19.12.2009  07:33

Tak to byl teda úder, vynikající naprosto mě odrovnal výkon Matthew Perryho. Zmatená duše se vydařila po všech stránkách. Pro mě sice depresivní, ale úžasné! Ano někdy vyzkoušíte všechno a nezbývá vám se jen s tím smířit a pořád bojovat. Abych nezapoměla Lynn Collins byla tak skvěle, sexy, roztomile praštěná.

• 19.12.2009  07:19

Dokonalé po psychologické stránce i v rámci hereckých rolí. Silný emoční zážitek!! Pocity z tohohle filmu jsou nepřenositelné, je třeba ho vidět.

• 19.12.2009  06:45

Same Time, next Year, podle slavné divadelní předlohy ve filmové verzi. Přesto v režii Roberta Mulligana dokonalé. Opravdu perfektní Alan Alda a Ellen Burstyn. Překrásný hořko sladký bonbon zabalený do celofánu nostalgie. Místy černobílé sekvence událostí s krásnou romantickou hudbou. Pouhé dva dialogy, ale naprosto procítěné. Velká láská, jež už své životy má tak, zbývá jen příští rok ve stejnou dobu...........

• 19.12.2009  06:16

Bezprostřední, dokonalá režie, po neurotických konverzačkách, kterým teď v minulosti docházel dech je Woody zpět. Ledová královna Helen Hunt a Woody jako šmírák. Nonšalantně podmanivý jazz v pozadí a škála ironie a bezva hlášek. Paráda.

• 15.12.2009  13:48

Svižná vtipná podivaná, skvělé trio Diane Keaton, Queen Latifah, Katie Holmes osvěžující komedie! Ráda bych se přidala:) no co nadělám holky to zahrály beze mě.

• 15.12.2009  13:41
    JAG (TV seriál) (1995)

Strašlivá nuda z vojenské protektury, nikdy jseme si nepadli do oka. Jedna * za Davida Jamse Elliotta, těžko bych hledala někoho komu by uniforma namořní ,letecké pěchoty v těch odstínech tak sekla!!

• 15.12.2009  13:18
    Mentalista (TV seriál) (2008)

Zatím zajimavý seriál, jenže hlavně díky Patricku Lane jehož hraje opravdu úžasný, pohledný Simon Baker a případům, které řeší. Je natolik obdivuhodný, že ostatní aktéři slavné policie tam dělají jen křoví. Příjde mi to jako vynikajicí neotřelý nápad, ale otázkou zůstává kdy začnou hrát i ostatní herci. S. Baker hraje na 5 *, bohužel není v seriálu sám.