Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Drama
  • Komedie
  • Akční
  • Krimi
  • Horor

Recenze (307)

plakát

Deník Anne Frankové (2001) (TV film) 

Opravdu kvalitní televizní zpracování podle známé výborné knihy Deník Anne Frankové, jako by mluvil román sám o lidském neštěstí a hnusu genocidy. Promlouvá hlasem,pocity a srdcem mladé dívenky Anny skvěle ji zahrála Hannah Taylor-Gordon.Určitě mohu jen doporučit.

plakát

Taxikář (1983) 

Taxikář s Albertem Sordim je dnes už jen průměrná komedie, která baví ovšem není to už tak žhavá zábava a stopáž je příliš dlouhá. Setkání s rodinou taxikáře Pietra je celkem příjemná podívaná jakož i závislost rodiny na tv seriálu Dallas. Rád do svého auta vezme každého a on sám je zvědavý a nezavře ústa, tak k legračním rozhovorům a situacím dochází hladce. Místy to, až zavání morálním ponaučením.Samotný F.Fellini je tam opravdu jen chviličku. Těsně 3*, ale znovu se dívat nebudu.

plakát

S.W.A.T. - Jednotka rychlého nasazení (2003) odpad!

Cože to bylo?:-) Akční film to není a přece jen jsem akci čekala.Jestli něco proplulo nebezpečnou pomalosti nudy k smrti tak u mě S.W.A.T.Humor mi také nesedl příliš samého klišé a pubertálních hlášek v jednotce 25+. Pokud máte smysl pro absurdní legraci třeba si to užijete, ale to já mám taky, ale tady nezafungoval.Ono ani kdyby pánská Viagra u žen rozechvívala bránici mám obavy, že by u mě nefungovala:-)).Moc okatě přitroublé,aby to můj žaludeček strávil.Colin doufám bral tu účast jen povinně.

plakát

Králova řeč (2010) 

Be or not to be king George VI? Of couse yes Bertie.Noblesní historický film z anglických dějin.Vymazlený terapeutickými sezeními budoucího panovníka s logopedem Lionelem Loguem. Ono to nebylo jen tak nutit tenkrát ke kontraverzním metodám nápravy řeči a prostocvikům Bertieho a stát se nakonec jeho blízkým přítelem. Nicméně se v příběhu najdou nudná a suchopárná místa v ději, je to přece jen zlomek z jeho života. Aristokratické role jsou doménou Colina Firtha a to milé koktání bylo perfektní. Za příběh 3* a další 2* za výkon C. Firtha. Získán Oskar za HR.

plakát

Černá labuť (2010) 

Black swan pro mě osobně nejbližší film režiséra D. Arofonského. Velké uznání pro kameramana v práci mezi zrcadly. Mrazivý a určitě né tak nestandartní snímek, než si mnozí myslíte. Kdo měl kontakt s baletem nebo tančí/tančil/ ví své. Síla podívané je v osobitém podání na hranici paranoie. Nekompromisně fascinující přeměna kompozice bílé labutě transformací do divoké, černé, okřídlené mě zmagnetizovala. Bravůrní Nathálie Portman, skvělá Mila Kunis a slizský šef baletu Vincent Cassel. Podmanivý zážitek, který si hodnocení 5* zaslouží.

plakát

Hon na čarodějnice (2011) 

A jaj nakonec typické historické béčko. Na začátku křižácké bitvy, ale pořádně odfláknuté, jen v rychlých záběrech, málo lidí málo akce. Situaci vylepšil na scéně, až Nicolas Cage s novým liftingem a americkým úsměvem v roli rytíře Behmana se svým společníkem Felsonem.Rytířské pozérství mu i sedlo. Příběh celkem originální s atmoférickými prvky , tak nějak jsem čekala víc, než vybafnutí démona. Čarodějnický koláč ani takový ani makový. Závěrem na jednorázovou podívanou i vtipné. 3*

plakát

Rabín Jákob (1973) 

Rabín Jákob mi dlouho unikal, tak konečně jsem ho viděla. Opravdu geniální zábava, jedna z těch povedených komediálních Funesovek. Francouz Victor - Pivert nemá proti cizincům vlastně nic - tedy pokud všichni ti černoši, Židé a Arabové zůstanou tam odkud pocházejí..honičky, bitky a záměny osob neberou konec. A jedno velké díky za dabing Jiřího Krampola, byl parádní.

plakát

Král videoher (2006) 

Alex, testr videoher se musí přestěhovat ke své bábi a oba akteři už nejsou zrovna nejmladší. Jeho spolupracovníci jsou praštění jako on sám. Tím ovšem celá zábavná jízdá začíná,komedie z kategorie hulíme jak umíme.Pobavila jsem se některé scénky a hlášky stály za to např. : "opice si nahoře skládá nunčaky".

plakát

Přestupný rok (2010) 

Příjemná romantická komedie, samozřejmě všechno tu stokrát bylo. Nevím čím to bylo, ale mě přišla prima, protože jsem byla ve správné náladě a ustřední herecké duo mi sedělo. Moje jmenovkyně Anna - Amy Adams a ironický rebelský Declan Matthew Goode. Já za její plus považuji nejen zasazení do Irských končin, ale byl tam šmrnc, trocha vtipu a hlavně děj nebyl přeslazený ! Pro mě nečekaně roztomilé překvapení a pohlazení na srdíčku.

plakát

Konkurenti (1992) 

Přepis divadelní hry, ale opravdu povedený. Na slovní laškování s prodejci vážně nejsem, ti musí raději o dům dál. Možná by mohlo něco ulítnou mě a holubička by to nebyla:-) . Ovšem tahle konverzačka byla fantazie, zejména pánové Jack Lemmon a Al Pacino to pojali ve velkém formátu. Paradoxně se soutěž o parádní bourák a stálé místo ve firmě rafinovaně zvrtává.Hodně správně ukecaný snímek plný ulitlých sprostých výlevů. A to zakončení jsem vážně nečekala. Pokud vás láká slovní přestřelka mezi firemními prodejci jen o tom jak dobře narafičit, nalhat a prodat reality a nevadí vám interiérové omezení tak doporučuji. Samozřejmě jen krásně peprný originál:-)ten mě pobavil.

Reklama

Reklama