Doktor Smrt (2010) (TV film)

Další z fantastických snímků od HBO,podle skutečné události. Doktor Jack Kerkorian si za svůj entuziasmus v boji o práva na důstojný odchod ze života zaslouží mnohem víc. Tak budiž na jeho poctu tento snímek. Al Pacina, jsem hned nepoznala, ale podal neuvěřitelně věrohodný výkon. Procházet si s ním jeho život, byl pro mě silný zážitek. Ať budete chtít nebo ne, zaručeně budete nad otázkou eutanázie přemýšlet a už získate svůj názor, pokud ho ještě nemáte. Podobné filmy, ale přesto odlišné: Hlas moře, Vtip...

Jahody a čokoláda (1993)

Nebýt pomoci Roberta Redforda, který podporuje nezávislé snímky, nejspíš by se film na žáden festival nedostal a to by byla škoda. Spojení komunismu a homosexuality , nejde o explicitní snímek naplněný sexem. Je to o zprvu nepatřičný vznik dobrého citlivého kamarádství přes mylnou rozličnost politických ideologií. Neskutečně mě bavil Jorge Perugorría jako bohémský citlivý gay Diego a jeho neposlušná lednička Rocco.

Osina v zadku (2008)

Pomalý rozjezd, ale Francis Veber ví jak pobavit. Když pominu jeho posedlost, že tedˇ všechny své bláznivé protagonisty pojmenová jménem Francois Pignon :). Vyklubala se z toho opět povedená legrace. Nájemný vrah a zoufalec. Duo Richard Berry a Patrick Timsit se pěkně vybarvilo. Vyplatí se dát komedii z kolébky Francie šanci, nemůžete nic ztratit vždycky můžete použít dálkový ovládač a dát nemilosrdnou stopku, ale já to neudělala a příjemně jsem se nasmála.

Podivné dědictví (1972)

Podivné dědictví bylo tak podivné, že mě nedostalo na žádnou návnadu. Neskutečné čekání než se na scéně objeví Terence Hill, ale já se nudila gagy nic moc, chyběla tomu pořádná štáva. Nosná věta, kterou si pamatuji je :"Tvůj otec rád chodil do bordelu...." to je fakt málo. Nesedlo mi a to spagetti westerny mám ráda. Že by chyba u mě na přijímači?kousala mě nuda.

Jak vykrást banku (1964)

Tak moc jsem se těšila na komedii, kterou jsem objevila jen náhodou. Louise de Funés byl opravdu obdivuhodný herec. Nápad dobrý, jenže jsem měla problém začátek nápadně připomínal Darebáčky od W. Allena, který je samozřejmě natočil o mnoho let později,ale pro mě jsou svižnější a vtipnější. Nemůžu vychválit dabing Faltuse, nechytalo mě jeho šišlání, sotva jsem rozuměla. Pro mě 3*nemůžu dát víc.

Simonova kočka (2008) (seriál)

Animované vtipné kraťasy o kočičích mazlících, nejde o dokument. Ve velké části jsem tam rozpoznala chování svého kocourka . Parádní malby a staré kočičí triky,Simon Tofield ukázal, že i v jednoduchosti je krása.

Čokoláda (2000)

Malebná francouzská vesnička, okouzlující Vianne - Julie Binoche. Kdo odolal pokušení nezvítězil, kdo podlehl vášni zakázaného ovoce tajemství čokolády tak okusil sladké pohlazení. Banální možná, ale uklidňující. Já miluji čokoládu.

Lola běží o život (1998)

Výborný režijní počin Toma Tykwera, dokonalý soundtrack. Franka Potente v roli Loly skvělá volba. Hmm crazy barvička na vlasech ji moc slušela.

Experiment (2010)

Těšila jsem se a zklamaná jsem nebyla. Není to sice ryzí zlato, ale stísněný pocit jsem měla. Asi vím určitě kde bych chtěla být,kdybych se tohoto experimentu musela zůčastnit. Ale to je poslední co bych chtěla. Atmosféra svěží, nemůžu si pomoct Adrienu Brodymu tohle obsazení sedělo jak oblek na míru, Forest Whitaker byl taky nekompromisní sliszký tvrďák. Když na to příjde člověk je mnohdy horší než zvíře, ty za to aspoň neberou peníze.

Fantastický pan Lišák (2009)

Originální příjemný animák s vypečenými chlupatými liščaty a dalšími zvířátky. You are welcome Mr. Wes Anderson.